KLANK DE BEELD Half miljoenste T. V. deze maand verwacht PLASTI COLOR Zelfgemaakte versjes en verhalen In juni: 12.000 Verslaafd aan televisie De ontvoering 8$ na m ra si Brievenbus HET SCHOENMAKERTJE 5 goeder DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JULI 1959 De koe Van een duizendpoot De wei MANNENZAKEN DE WARMTE Van moeder geleerd WAT IS HET? RAADSEL IB..8 A, r_ WAT IS HET? Broertje SPREEKWOORD- Raad eens..... Illliül Grapjes iiiiiiiiillin i - A MIJN NICHTJE Twee taken FLITSEN geen last meer van lichaamsgeur ONZE GAST Jan Cottaar Studiedagen r.-k. mi ddenstandsbond Voor hel tere Baby-huidje lABYDERM^S Lijdt niet langer De koe heet Sientje En haar zusje Mientje Ze grazen in de wei Vlak bij de boerderij De - arkens zitten in het hok En de kippen zeggen: tok, tok tok, Ik breng eten naar hen toe En 's avonds zitten ze in het nok En kip zegt niet meer tok, tok, tok. Jacqueline Bult Houtsen Heuvel 46 Den Hout De moeder van een duizendpoot Is vreselijk ontevreden Want haar zoontje is zojuist In de sloot gegleden En als je even rekent Op zijn hoofd een grote buil en... duizend sokjes vuil. Ans Verheiden Hoofdstraat 31, Reüen In de wei van boer Hanzen Lopen ook wel veel ganzen Nu zijn ze in een hok Een kip riep nog, tok, tok. Daar legt ze een ei Wat is ze nu toch blij Daar komt de boer Die heeft ook nog een broer. Die komt natuurlijk ook Och kijk, hij rook Als ze het ei hebben meegenomen Laten ze Jantje komen. Die eet het eitje op En gaat naar buiten in galop Het was wel lekker gekweest Net zoals een heel klein feest. Jan Habets Mijn vader zou naar de markt toe gaan Om er een kip te kopen Het moest een hele vette zijn Zo dik, dat ie haast niet kon lopen. En hij had er nog een gevonden ook Hij was zo dik en rond Je zult het niet geloven Maar zijn buik hing op de grond. Hij heeft hem mee naar huis gebracht Maar het was zo gemakkelijk niet Eer hij er mee in Klundert was Was ie zo mager als een spriet We hebben hem in een kooi gezet Om hem weer vet te maken Maar dat kostte meer dan de kip had gekost Dat waren echt mannenzaken. Corrie Thjjs Pelikaan 15, Klundert Er war<*n eens twee kaboutertjes. Een kaboutertje liep in het gras en het andere niet. Ze woonden in een paddestoel. Het huisje was niet erg groot. Het was een gewoon klein huisje. Johnny de Kort, 6 jaar Dorpsstraat 91, Ulvenhout Ik vond het om te stikken En mijn zusje om te snikken Dan plasten wij lekker met water En hielden helemaal niet onze snater Moeder liep te zuchten En wou wel naar de noordpool vluchten Maar ze kon niet weglopen Want ze moest eten koken. Jan van Lieshout Gulzig zijn of lekkerbek Is een hatelijk gebrek Eet wat moeder u wil geven Weest tevreden met uw deel Wie gezond en lang wil leVen Eet niet lekker, snoept niet veel. Johan Ellij, 9 jaar Nieuwstraat 92, Koewacht Rechercheur Johnson van de ge heime politie zat als gevangene van de „Orde van de Rode Hand" opge sloten in een vunzige kelder. De orde was een bende die zich bezig hield met afperserijen. Het eerste slachtoffer was Doug Rog geweest, een zakenman; hij was ontvoerd en zijn mededirecteuren hadden een brief gekregen waarin een losgeld van 10.000 dollar geëist werd. De politie kreeg de zaak in handen maar Rog bleef onvindbaar. Het volgende slachtoffer was een geestelijke, waarvoor een even hoog losgeld werd gevraagd. De volgelingen ven de geestelijke, die zeer op hem ge steld waren, brachten echter het geld bijeen; maar de in vrijheid gestelde wist bij zijn terugkeer alleen maar te zeggen dat hij in een vochtige kelder had gezeten en gemaskerde r. annen had gezien. Enkele weken later kreeg inspec teur Bruce aanwijzingen; hij liet een villa omsingelen en de politieman nen die een inval deden, vonden zwart., gewaden met een rode hand beschilderd: het was het hoofdkwar tier van de bende. Mair dezelfde avond werd door dc auto van Bruce's beste rechercheur Johnson een man aangereden die zó onvoorzichtig liep dat een ongeluk onvermijdelijk was. De man bleef bewegingloos liggen, waarop de re chercheur uit zijn wagen sprong om Een sextant is: een mesje om bloemen te ontle den, muziekmaat meetinstrument attribuut van trapezewerkers te zien wat er gebeurd was. Op het zelfde ogenblik besefte hij in een hin derlaag gelokt te zijn. Hij werd be wusteloos geslagen en kwam tij in de vunzige kelder. De deur van de ge vangenis werd geopend en een ge maskerde man in zwart gewaad richtte een revolver op hem. Een tweede man kwam binnen en zette een tafel neer, plaatste er een doods hoofd op en zette enkele stoelen er omheen. De gemaskerden namen plaats en wilden juist hun verhoor beginnen, toen twee schoten weer klonken. Het ene doorboorde de doodskop, het andere sloeg de voor zittershamer uit de hand van de bendeleider. „Handen omhoog" riep inspecteur Bruce, die in de deurope ning stond. Aarzelend gaven de man nen gehoor aan dit bevel en meteen sprongen 4 agenten naar binnen die de gemaskerden hun vermommingen van het gezicht rukten. Tot ieders onuitsprekelijke verbazing keken ze in het gezicht van Doug Rog, die dus helemaal niet gekidnapt was, maar zelf deze zaak op touw gezet had. „Hoe kwam u hier?" vroeg de re chercheur aan inspecteur Bruce. „Wel", antwoordde deze, „de aan gereden voetganger verloor zijn por tefeuille bij het gefingeerde onge luk en daar zat 'n kaartje met dit adres in. Hij heeft het me dus heel gemakkelijk gemaakt. Jan van Grins ven, 15 j. Ria Habets Er zat een juffrouw onder een boom Dat had een hondje dat speelde zo schoon Daar kwam een heer voorbijgegaan Die vroeg: hoe is dat hondjes naam? Dat hondjesnaam ben ik vergeten Ik heb het drie keer gezegd En ge zult het nog niet weten. XVa B! ui««u aa Mien v.d. Velden Past. Gillisstraat 77, Rijen Niet eind augustus, noch begin september, maar reeds deze maand verwacht de PTT de registratie van het halfmiljoenste televisie-apparaat in Nederland. De schattingen, die in het begin tffcn dit jaar werden gemaakt en waarbij was rekening gehouden met een steeds snellere toevloed van kijkers, zijn dus nog over troffen. Op de dag, dat de nieuwe mijlpaal in de snelle wordings geschiedenis van de Nederlandse televisie zal worden bereikt, zendt de NTS een rechtstreekse reportage uit van de feestelijk heden, die de nog onbekende inschrijver of inschrijfster zullen worden bereid. Deze improvisorische feestviering zal in septem ber worden gevolgd door een groot nationaal amusementspro gramma, waaraan alle bekende artiesten hun medewerking gaan verlenen.. Om vakantieredenen kan deze uitzending niet eerder worden gerealiseerd. Sc Jk ooi veis "8 f A r''e if/ Marianne Bilok Ampèreweg, Breda In de krant van 4 juli is een ver gissing gemaakt. Daar waren twee tekeningen waarvan de onderschrif ten zijn verwisseld. Het warei de namen van Annemieke van der Heij den en Jetje Vasterman. Wij gelo ven dat het niet zo erg is dat dit ge beurde, want de tekeningen waren allebei erg mooi. Maar nu weet iedereen toch hoe het had moeten zijn! Wij hebben hier een mooie teke- ning, echt helemaal zelf verzonnen, van DE MELKBOER. Op de wagen van de melkboer staat MARTINUS. Maar achter op de tekening staat geen naam. Als de jongen of het meisje die dit maakte ons naam en adres schrijft dan kan deze melkboer og een plaatsje in de krant krjj- OOM JAN EN TANTE THE A Een oreade is; een bergnimf een muzikale huldiging een gebed een schuilnaam voor een radio artiest Tonnle van Turnhout J. van Dam Een klaaf is een bergkloof in de poolstreken een muziekinstru ment bot van een walvis halshout om vee vast te leggen Een hagiograaf is: iemand die berg toppen meet iemand die levens van heiligen be schrijft een elektrisch snoeimes een vakman in een drukkerij Antwoord: Z 'I Sjannie v.d. Poel Stadshille Steenberg-en Ik heb een liet klein broertje hij beet Rinie. Dat is een leuke naam, he. Het is ook zo lief! Wil je ook zo n broertje? Nu weet ik niets meer, ik schei er maar mee uit. Als je hem wilt zien Kom ..an maar kijken bij Rianneke van den Berg, 9 jaar, Sint Jozefstraat 2, Teteringen. Spreekwoordrebus gemaakt door: Ellie Jansen, Verhoven 12, Gilze Er was eens een schoenmakertje dat héél erg arm en héér erg lelijk was. Ofschoon hij de gehele dag in zijn donker huisje schoenen zat te lappen, was hij toch niet ongeluk kig, want het schoenmakertje bleef niet met zijn gedachten in zijn steeg je. Hij maakte verre reizen, terwijl zijn nijvere handen vlijtig de draad nagels in de grove werkmansschoe nen dreven, die voor hem op tafel lagen. Iedereen, die het nauwe winkeltje binnentrad, verwonderde zich over het vrolijke en vriendelijke gelaat van het mismaakte schoenmakertje want behalve dat zijn trekken verre van fraai te noemen waren, had hij ook nog een horrelvoet, die hem het lopen zeer moeilijk maakte. Wan neer hij echter alleen was en pro beerde door het verweerde ruitje 'n glimp van de hemel op te vangen, wandelde het schoenmakertje met ferme pas en hij genoot van bossen en heggen, heide en wilde zuring. Of hij liep met stevige tred langs een bulderende zee. Meeuwen vlogen al en aan, zeilend op de wind en aan de horizon vocht een klein schip met de elementen... Op een zijner toch ten kwam hij eens een jonge vrouw tegen. Zij had blonde haren en la chende blauwe ogen. Het was alsof hij haar meer gezien had, terwijl hij voor haar ook geen onbekende scheen te zijn. Wat sta je daar, schoenmaker tje? vroeg z'j schalks. Ik kijk naar de zee, antwoord de hij en plantte zijn beide rechte benen stevig in het zand. De wind blies hem in de rug en hij had moei te zich staande te houden, zo'n har de bries stond er. De jonge vrouw streek de haren uit het gelaat en het schoenmakertje zag een bijzonder fraaie ring aan haar vinger met een grote groene, glinsterende steen. Waar woon je? vroeg ze verder. Het schoenmakertje schrok en wist bedremmeld geen antwoord. Toen vatte hij moed. In de St. Janssteeg, klonk het fluisterend. Daar woon ik vlak bij, zei zij monter, ik zie je ook vaak aan het venster zitten. Neen, schrok het schoenmaker tje, terwijl hij zich zijn vale omge ving herinnerde. Ting, klonk het winkelbelletje. Daar kan ik je niet noden, had hij nog tijd te zeggen, voordat hij tot de werkelijkheid terugkeerde: Men kan een prinses niet in een steeg ontvangen. Haar vrolijke lach en ontkennend hoofdschudden nog voor ogen, keerde hij zich naar zijn nieu we klant. Een jonge, vermoeide vrouw stond voor hem. In de hand droeg zij een paar oude, versleten schoenen, die zij hem overreikte. Wil je deze voor mij maken? vroeg zij aarzelend. Het schoenmakertje strekte de han den naar de schoenen uit. Toen kreeg hij een schok. Aan de werkhanden van de jonge vrouw schitterde de ring met de groene steen uit zijn dromerij Hoe is dat mogelijk? r'amelde hij. Maar er gebeurden nog meer vreemde dingen. Het vermoeide ge laat tegenover hem klaarde op, de fijne rimpels verdwenen en het glansloze haar veranderde in de goudblonde pracht uit de droom. Het meisje lachte hem stralend toe. Wat heb je aardige planten! zei ze. Mag ik je niet helpen ze te verzorgen? Het schoenmakertje keek de jon ge vrouw in stomme verbazing aan. Maar je zult zo'n last hebben van het bonzen van mijn gebrekkige voet over de houten vloer, zeide hij. De ogen van de jonge vrouw gleden zacht over de mismaakte voet van het -choenmakertje/ Heb je een gebrekkige voet? vroeg zij verbaasd. Je bent toch jong en sterk en je ziet er zo krachtig uit Toen begreep het schoenmakertje dat zijn droom in het kale kamertje tot werkelijkheid was geworden. En hij wist niet meer wat werkelijkheid was, de droom of zijn armoede. Het schoenmakertje trouwde met zijn prinses en de vermoeide jonge vrouw met haar prins. De mensen die hen zagen gaan, keken hen mee warig na, maar zij weten ook niets van dromen af... Willie van der Kloot Kap. de Njjsstr. 12, Rjjsbergen Er zat 'n juffrouw in de trein met 'n hondje. Toen kwam er een mijn heer by zitten, die zat pijp te roken. De mijnheer zei tegen de juffrouw:' „Als je niet ophoudt met dat hondje te spelen, gooi ik het naar buiten". De juffrouw zei: „Als je niet op houdt met pijp te roken dan gooi ik het pijpje naar buiten." De mijn heer pakte het hondje en gooide het 't raam uit. De juffrouw pakte de pijp en gooide die ook naar buiten. Toen de trein stopte kwam het hond je aanlopen en raad eens wat hij in z'n bek had •Suoj u,z Tiny van Nispen Steenweg C 66, Langeweg DE BEENTJES VAN FRANSJE Fransje doet boodschappen met tante. „Hèhè", zegt tante, „is dat lopen. Ik ben er warm van". „Ik niet", zegt Fransje. ,,Maar jij hebt ook jonge beentjes", meent tante. „Nou", antwoordt Fransje, „maar laatst heb ik mammie de hele dag geholpen met werken en toen had ik nog geen warme beentjes". V MOEDERS TROOST Henks kleinste zusje is ziek en moeder loopt met de baby in de armen heen en weer om het zieke kleintje te sussen. Maar ze wordt er heel moe van en ziet er ver drietig uit. „Wees toch maar blij mam" troost Henk haar, „je zou nog veel erger moe zijn als je een vlieg was en met zusje in de ar men tegen het plafond moest lo pen." "MiOVfiuoivtr Marion Dhondt Vaartstraat 21, Philippine Ik heb een lief klein nichtje i met een aardig rond gezichtje Leppie v. d. Nobelen is haar naam zo zag ik op haar geboortekaartje staan. Als ze graag wil wandelen gaan kijkt ze mij zo smekend aan of ze wil zeggen: „och, Corrie toe wandelen mag toch wel van moe". Dan pak ik haar op dat kleine spruitje en druk een kusje op haar lieve snuitje Dolgraag wandel ik met haar die kleuter van bijna twee jaar. Wat zou ik graag het zusje zijn van zo'n engeltje in het klein Ze zou van mij krijgen wel duizend keer een kusje, zo'n lief, schattig engelachtig zusje. Corrie Gij sen, 12 jaar Hoeveneind 17 Teteringen Per 1 juli bedroeg het aantal gere gistreerde tv-apparaten 489.650 tegen 477.966 op het einde van de maand juni. Deze nuchtere cijfers leren ons dat het aantal dus in één maand toe nam met bijna 12.000 apparaten, dat wil zeggen met ongeveer 400 per dag. Een dergelijk snelle ontwikkeling duidt enerzijds op een toenemende appreciatie van de Nederlandse pro gramma's de reportages van het bezoekvan Koning Boudewijn aan ons land waren niet vreemd aan deze stijgende belangstelling anderzijds evenzeer op een toeneming van de koopkracht in de periode dat de va kantietoelagen worden uitgekeerd. Diezelfde tendens laat zich gelden bij de radio. Zeer opvallend is met name, dat het aantal draadomroep aansluitingen daalt, aanvankelijk zeer langzaam, maar allengs sneller. In de maand mei bijvoorbeeld re gistreerde men bij de PTT een ver mindering van 499.711 op 498.522. Dat wil dus zeggen dat er in die maand ongeveer 1200 gezinnen een eigen radiotoestel aanschaften. Men mag immers in deze zeer moderne tijd niet veronderstellen dat er nog veel families zijn, waar de radio ontbreekt. Deze meeraanschaf van radio-apparaten laat zich trouwens directer aflezen uit het aantal luis tervergunningen, dat bijvoorBeeld werd uitgereikt in de maand juni. Op 1 juli bedroeg het aantal gere gistreerde apparaten 2.548.734. een maand later 2.556.469. Dat is een stijging van bijna 8.000. Deze laatste toeneming bevestigt de mening van jhr. Roëll, die op de jaarvergadering van de AVRO vo rige week in Middelburg gehouden stelde, dat televisie radio niet zal verdringen,omdat zij beide een ver schillende taak met betrekking tot de luisteraars-kijker hadden: de ra dio 'n auditieve, die aan de man aan het apparaat alle mogelijkheden tot illusie en fantasie laat; de televisie ejn direct-actuele en illustratieve. Dat wil echter niet zeggen dat de ze gescheiden taakopvatting ook reeds consequent ten grondslag ligt aan het radio- en televisiebeleid in Nederland. Er zijn nog bijster veel tv-uitzendingen, die niet meer zijn dan radio met een plaatje en men treft ook wel eens radioreportages die alle kleur missen door het ont breken van het zichtbare. Ergo: bin nen de omroepverenigingen zelf heeft men de scheidslijn tussen beide me dia nog niet scherp getrokken. Ter wijl dat toch uitermate noodzakelijk i' om binnen nu en korte tijd volle dig recht te kunnen doen wederva ren aan de typische mogelijkheden van heide geheel verschillende com municatiemiddelen. Nordvsion Drie Skandinavische landen Noorwegen Zweden en Denemar ken hebben het plan om een regelmatige intense uitwisseling van televisieprogramma's te gaan onderhouden onder de verzamelti tel „Nordvsion". De uitwisseling zal zich voorlopig beperken tot ex perimentele programma's en niet beginnen vóór oktober van dit jaar omdat in die maand Noorwegen pas met regelmatige uitzendingen begint. Men zal onderzoeken of de verscheidenheid van de talen geen ai te grote moeilijkheden oplevert. Enquête Het door de Nederlandse omroep verenigingen nog steeds genegeer de „TV-weekblad voor televisiekij kers" heeft een grootse enquete op touw gezet, waarmede men (Advertentie) VRAAG KLEURADVIES EN FOLDER BIJ PLASTICOLOR NEDERLAND N.V. Singel 514 - Amsterdam PLASTICOLOR: 'n kwaliteitsprodukt van PIETER SCHOEN - ZAANDAM 50.000 kijkers hoopt te bereiken. Het aantal vragen is bijzonder groot, maar is zeer duidelijk ge steld en geeft in zijn totaliteit een goed overzicht van alles, wat er in de Nederlandse televisiewereld te koop is. Het blad zal de uitslag van deze enquete niet geheim hou den, maar haar uitvoerig publice ren. zodat iedere omroepvereni ging er zijn voordeel uit kan trek ken. Luisterspelen De N.I.R. De Belgische Natio nale Radio-omroep heeft een luisterspelwedstrijd uitgeschreven Gevraagd worden stukken in de Nederlandse taal met een speel- duur van tenminste 45 en ten hoog ste 75 minuten. Er zijn drie prijzen uitgeloofd, namelijk geldbedragen van 25.000, 15.000 en 10.000 Belgi sche francs. De jury staat onder voorzitterschap van Herman Teir- linck. Schooltelevisie Volgend jaar zal de Engelse school televisie tien in plaats van vijf programmas' per week gaan ver zorgen. Deze Engelse instelling ont vangt jaarlijks een staatssubsidie van ongeveer 2 miljoen gulden. Volgend jaar wordt dit bedrag ver dubbeld. Aanvankelijk waren de programma's alleen bestemd voor leerlingen van de lagere school. Men gaat deze nu ook uitbreiden tot die van middelbare scholen, voor wie in het bijzonder rubrieken als wetenschap, aardrijkskunde, toneel en wereldnieuws zullen wor den samengesteld. Verdeling zendtjjd In 1958 verdeelde de AVRO haar radiozendtijd als volgt: ruim 582 uur voor ernstige muziek, ruim 1120 uur voor lichte muziek, ruim 133 uur voor kleinkunst en 741 uur voor gesproken woord. Ten aanzien van de televisie lag de verdeling uitgedrukt in perc.) als volgt: actualiteiten: 1.72. documentaires: 4.98. cultureel: 14.66, gevarieerd: 36.16, films: 6.53, toneel: 16.68, sport: 5.75, jeugduitzendingen: 11.09 en diversen: 2.43. Zingende paters Drie Limburgse paters, die in trio- verband cabaret en zang beoefe nen, komen in een televisiepro gramma, dat op zaterdag 8 augus tus zal worden uitgezonden. Pho nogram heeft van hun optreden reeds een plaatje gemaakt, waar van de baten bestemd zijn voor de missie op Nieuw-Guinea. (Advertentie) Het was opeens over Mevr. E. Bekkum, Bischop- weg, Amersfoort, schrijft: i „Niemand nam meer notitie van me Opeens bedacht ik me dat het wel eens ooor mijn transpiratie kon komen. Ik nam de proef op de som met Arrid en was stomverbaasd 20 snel als het transpireren ophield. En meteen veran derde ook de houding van mijn kennissen." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning:. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door „emotie" - opwin ding, spanning, angst, zenuwen: Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop, dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, weg lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen «vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder all® omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f 2.- Vandaag gaat Jan Cottaar er 'n dikke punt ach ter zetten. Ach ter zijn reeks re portages van de ze Tour de Fran ce waarin hij zijn superlatie ven in zijn reis tas kon laten zit ten ten aanzien van de verrich tingen van de Nelux - ploeg, maar ook achter een lange reeks van jaren, waar in hij dit bijzon dere wielerevene- ment op een al even bijzondere wijze tgt 'n feest voor het oor van de regelmatige radioluisteraar maw.kte. Die dikke punt echter neme men TÜet een ver schrikkelijk gro te korrel zout. Want het is al gemeen bekend, dat de gezette 44 - jarige Hage naar die in de sportjournalistiek zijn sporen wel heeft verdiend, twee liefdes heeft: de wielersport en dan in het bijzonder dat merkwaardige Tourcir cus in het land van Marianne en de radigverslaggeverijEn op wel ke wijze kan hij deze liefhebberijen beter combineren dan juist in een van de vele volgwagens in de Tour en later in de perscentra van dezelfde ronde die geacht worden de drukste en zenuwslopendste in de wereld te zijn? Men neme dus Jan Cottaars dikke punt niet al te serieus. Deze verslaggever iverd in Delft geboren, maar hij studeerde aan het gymnasium in Venray. De toekomst had voor hem weinig raadselen, althans voorzover hij daarvan de richting mocht bepalen. Hij zou en moest namelijk naar de krant en hij had nog maar amper zijn eind diploma in de zak of hij nestelde zich achter een groot bureau van de „Nieuwe Delftse Courant", vanwaar hij overging naar het inmid dels met „De Maasbade" gelieerde avondblad ,.De Tijd". Zestien jaar lang hanteerde Jan Cottaar daar de pen van de vlotte sportverslag gever tot hij chef van de sportrubriek werd van de Nieuwe Rotter damse Courant. Dat is Jan nu nog, tenminste als hij niet op stap is voor de radio of de televisie. Dan zien we hem niet in Rotterdam en al evenmin thuis in Den Haag, waar vrouw en drie kinderen het ma'ar matig vin den dat man, respectievelijk pappa, zoveel op stap is. Jan begrijpt dit gevoelen volkomen en dat is dan ook de reden dat hij na een maand hard werken in Frankrijk steevast weer naar dat land ver trekt, dan echter om er te genieten van een welverdiende vakantie. Tijd voor actieve sportbeoefening? „Ja" zegt Jan Cottaar, „niet veel, maar als ik even tijd heb, spring ik het water in. Fris en naar mijn mening hèt middel om de dikte ietwat te bevechten." Op 28, 29 en 30 juli a.s. houdt de Nederlandse Katholieke Midden standsbond zijn tweejaarlijkse studie dagen in de abdij van Berne te Hees- wijk. Op de eerste dag zal prof. dr. Ariëns een korte toespraak houden over de maatschappelijke uitgangs- (Advertentie) Mevrouw Caroline Goetke- van Dyke zag zich natuurlijk in Amerika en wel te Los Ange les een eis tot echtscheiding van haar man Bernard Goetke toegewezen. De voor deze echt scheiding opgegeven en door rechter Joseph L. Call aanvaar de reden was, dat Goetke ver slaafd was aan televisie. „Van het ogenblik dat hij thuiskwam van zijn werk bleef hij voor het t.v.-toestel zitten. Ik moest hem daar zijn maal tijden brengen", verklaarde me vrouw Goetke. Zij had een vriendin als ge tuige meegebracht. „Ik heb nog nooit zoiets gezien", verklaarde deze. „De man leek gehypnoti seerd". Rechter Call vroeg mevrouw Goetke of zij wel ooit naar de televisie keek. „Nooit", zei Ca roline, die als beroep opgaf televisie-actrice. punten voor het middenstandsbeleid en tijdens de slotzitting zal mgr. W. M, Bekkers, bisschop-coadjutor van Den Bosch, spreken over „De Kerk in de wereld". Inleiders op de ver schillende onderwerpen van studie zijn: dr. A. W. Luyckx over „De mid denstand in de maalstroom van het economische gebeuren": drs. J. A. Wartna over „Arbeidstijdverkorting" en de heer L. E. A M. van.Dijck over „Fiscus en bezi'tshandhaving". (Advertentie) door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. - Neemt Togal, dat verdrijft in al die gev:allen snel en afdoende de pijnen. Togal kan baten waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en dro gist f 0.95, f 2.40 en f 8.88.

de Stem | 1959 | | pagina 9