Zuid-Beveland 10 o/o VOLLE KORTING HIE [Ta Walcheren j. h. kemper Dagblad De Stem Z.-Vlaanderen HONDERDEN KARPETTEN BrHS-SIO tot 30 pCt korting STALEN SLAAPKAMERS 30 verschillende modellen STALEN LEDIKANTEN en KANTELBEDDEN DIVANBEDDEN en de bekendste MERKBEDDEN NATUURLIJK MINSTENS WONINGINRICHTING POT N.V. Raad Waterlandkerkje nam uitbreiding aan W es t-Zeeu wsch- Vlaanderen bezag ontwikkelingsrapport Een der hoofdprijzen SELECTA oliehaard twee gelukkigen REISS v. d. BERGHE in HULST 701 OA Knaap van een E delkarper gevangen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 18 JUTJ 1959 GOES K.R.O. in tie Mariusschool Hoogwaterstanden OOSTBURG TERNF.IJZEN AXEL voor de grote TOUR DE FRA1N CE-PRIJSVRAAG van het DAGBLAD DE STEM een ter waarde van f 325 Albertus Perkstraat 6 HILVERSUM Tel. 11682 Woog 16 kilo Dienst dierenartsen Doktersdiensten Handelswetenschappen M.O. Boekhouden M.O. Staatspraktijkdiplonia voor Bedrijfsadministratie Bureau rijkspolitie Kapelle in gebruik AGENDA Vandaag Morgen Maandag PANifcK HOND DE ZON ex iL f! fi L I I I MIDDELBURG Verlichting Abdij-gebouwen Woensdagavond werden voor de eerste maal in dit seizoen de Abdij gebouwen verlicht en voor het pu bliek ter bezichtiging opengesteld. Zeer velen maakten van de gelegen heid gebruik de fraaie, gerestaureer de gebouwen, de beide kerken, sta tenzaal, kloostergangen, enz., welke zeer fraai verlicht waren, te be- wonderen. Tijdens de openstelling der -"eer N- UIt viissingen. gebouwen werd van 9 tot 10 uur het carillon bespeeld, terwijl het Middel burgs Mannenkoor, onder leidihg van Jan Kuiler, van 10 tot half elf een concert gaf op het Abdij-plein. Me de uitgelokt door de prachtige zomer avond was de belangstelling voor dit uitstekend verzorgde concert groot. Souburg autobotsing Bij de kanaalbrug te Souburg zijn twee auto's met elkaar in botsing ge- komen die in file voor de spoorweg overgang wachtten. De auto van de heer W. uit Roosendaal kreeg lichte schade. De andere wagen was van de Zo men weet heeft de Mariusschool der eerw. zusters, net als vorig jaar, de grote missie-inzamel-wedstrijd ge houden en de K.R.O. kwam daar vol gens afspraak de leerlingen voor be lonen. Alle klassen mochten eerst stuk voor stuk voor de microfoon optre den met een nummertje en een toe spraakje en na dit ernstige deel kwam de beloning in vrolijker vorm. Een ras-echte clown liet heel de schoolbevolking schaterlachen en tot slot kregen de scholieren van klein tot groot van Wim Quint en Tante Rosa een grammofoonplaatje, met ,,Wigwam"-herinneringen. Een dank baar gejuich ging veelstemmig op. OFFICIËLE PUBLICATIE GEMEENTE GOES ONTEIGENING Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Goes brengt ingevolge het bepaalde in artikel 34 der Woning wet juncto artikel 84 der Onteige ningswet, ter openbare kennis, dat vanaf 18 juli 1959 gedurende 21 da gen op de Secretarie (afd. Algeme ne Zaken) der gemeente Goes voor een ieder ter inzage is nedergelegd het besluit van de raad dezer ge meente van 15 juli 1959 nr. 11 tot onteigening ten name van de gemeen te Goes van het perceel grond kada straal bekend gemeente Goes. Sectie F nr. 1003 gelegen aan de C. de Graaffstraat. Deze onteigening geschiedt ten ein de uitvoering te kunnen geven aan het Uitbreidingsplan 1954" der ge meente Goes, vastgesteld bij raads besluit van 8 juni 1954 nr 8 goed gekeurd door Gedep. Staten van Zee land bij hun besluit van 15 maart 1955 nr. 1399-11, 3e afd. Goes. 16 juli 1959. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Goes, Michaëlis. NIEUWE AMBACHTSSCHOOL VOLGEND JAAR PAS KLAAR Naar wij vernemen zijn de bouwers van de nieuwe ambachtsschool aan de Bergweg twee maanden op hun schema ten achter geraakt. Dit is veroorzaakt doordat er in de eerste maanden van dit jaar veel vorstverlet is geweest. Het zal nu wel april of mei 1960 zijn voor het werk opge leverd kan worden. In ieder geval, zal de gehele overgang zijn beslag hebben gekregen tegen het nieuwe schooljaar 1960-1961. Een vol jaar moet dus nog voort gesukkeld worden met de te kleine school aan de Westwal. Gelukkig heeft men voor bepaalde afdelingen een uitwijkmogelijkheid gekregen in de leeggekomen vakschool voor meisjes aan de Vlasmarkt. 's-Graven polder BENOEMING Tot adjunct-commies A op de af deling financiën, belastingen en per soneelszaken ter gemeentesecretarie van Boskoop is benoemd A Karman, ambtenaar ter secretarie te 's-Gra- venpolder. SECRETARIE-AMBTENAAR VERTREKT De heer A. Karman, ambtenaar ter gem.-secretarie, is benoemd tot adj. commies, afd. financiën en perso neelszaken op de secretarie van de gemeente Boskoop. (Advertenties) PEDICURE VOETVERZORGING Terneuzen - Noordstr. 68 Telefoon 2476 Kloetinge voetbalvereniging floreert Tijdens de vergadering van de v.v. „Kloetinge". die gehouden werd in café ,,De Vriendschap", kon de voor zitter, de heer J. Sinke, zijn vreugde uitspreken over de promotie van het tweede elftal. Dit team gaat straks de plaats van het eerste elftal in nemen, omdat dit laatste in de Wal- cherse competitie gaat uitkomen. Ook zal er in het volgend seizoen met een A- en B-juniorenelftal aan de com petitie worden deelgenomen. Het le dental bij de senioren bleef stabiel, terwijl dit bij de junioren steeg tot 58. Hoewel-er nog een kassaldo is zal er voor versterking van de kaspositie in de toekomst toch een loterij wor den georganiseerd. Men is in de ver eniging zeer verblijd over de aan sluiting op het waterleidingnet, ter- Dirblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90, elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen plaatsing tegen half geld. wijl op het terrein ook een afraste ring achter beide doelen is aange bracht. Er blijven echter nog wen sen, o.a. de plaatsing van een closet en een behoorlijke afscheiding rond om het terrein. De samenwerking met de korfbal vereniging ,,Blauw-Wit" is uitste kend. Op 15 augustus zal een voetbal en sporttoernooi worden georgani seerd. Er komen ook Belgische clubs. concert „excelsior" Maandagavond a s. zal het fanfa rekorps „Excelsior" een concert ver zorgen in de muziektent op het marktveld. Op het programma staat o.a. „The voice of the guns", een mars van Alford; Fête réligieuse van Altink; Sancta Lucia van Jakma, waarin J. den Toonder solieert en Imperial Echoes, een mars van Safroni. Ovesande vergadering „diepvrieskluizen" Onder voorzitterschap van de heer W. Remijn kwam de coöperatieve vereniging „Diepvrieskluizen Ovezan- de" in vergadering bijeen. De voor zitter kon tot zijn vreugde medede len, dat het geheel een vlot en goed verloop heeft en dat de installatie aan de gestelde verwachtingen vol deed. Hij wees nog op het bepaalde in de statuten en huishoudelijk re glement n.l. dat wanneer door iemand schade aan de boxen wordt aange bracht deze ook deze schade zo spoe dig mogelijk dient te herstellen en tevens dat het van groot belang is, dat de boxen goed schoon worden ge houden. Zo af en toe, aldus de voorzit ter. wordt dit wel eens vergeten. Uit het verslag van de penning meester, de heer J. Goense bleek, dat ook het financiële gedeelte tot bevrediging verloopt en dat over het jaar 1958 een batig saldo werd ge boekt van f 677.95. Het stroomver bruik aldus de penningmeester is zeer gunstig en bedroeg over 1958 f 296.40. Tot bestuursleden werden herkozen de heren L. Zuidhof en S. Goense, Door de vergadering werd besloten het huurbedrag voor 1959 vast te stellen op f 75. Yerseke raadsbesluit In een spoedeisende vergadering be sloot de raad een geldlening aan te gaan bij de n.v. bank voor Nederland se gemeenten van 110.000 tegen 4% pet. Van het bedrag is 50.000 be stemd voor de bouw van de brand weerkazerne en 60.000 voor vier wo ningwetwoningen. Zierikzee Vele festiviteiten in juli en augustus Het bestuur van „Zierikzee ont vangt vreemdelingen", besloot tot een grootscheepse actie. Van 25 juli tot 22 augustus dus zes weken achtereen worden er iedere zater dag op het Havenplein attracties ge geven van formaat. Temidden van verlichte en versier de kramen laat men de hele avond door eerste rangs artiesten optreden en op 22 augustus de laatste avond volgt een schitterend vuur werk voor de poorten der stad. Om de kosten te dekken is er een „Gulden-actie" gehouden, die f 600 opbracht, en voor het betreden van het Havenplein op zaterdagavond heft men een entree. De vrije markt is verplaatst van de donderdag naar de zaterdag en duurt tot vijf uur. Tussen deze tijd en die van de aanvang der demon straties kan men de Regentenkamer in het stadhuis bezichtigen of een tentoonstelling van werk van Zierik- zeese amateurschilders. Voorts is er een etalage-wedstrijd uitgeschreven onder de winkeliers. Morgen, zondag 19 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.56 en 14.27 uur, te Terneuzen om 1.14 en 13.42 uur en te Viissin gen om 0.46 en 13.11 uur. Maandag 20 juli is het hoogwater te Hans- weert om 2.54 en 15.17 uur, te Ter neuzen om 2.05 en 14.30 uur en te Viissingen om 1.36 en 13.57 uur. Graauw ernstige val Terwijl landbouwer J. H. een vrachtauto hielp laden met pakken erwtenstro, gleed één van die pak ken de wagen af. Daardoor kwam hij achterover vallende, met het hoofd op een betonnen vloer terecht. Er werd een dokter bijgehaald die een hersenschudding vaststelde. directeur h.b.s. Tot directeur van de Rijks Hogere Burgerschool alhier, is benoemd drs. H. F. Waalwijk, thans onderdirecteur aan de Rijks H.B.S. te Brielle. Sluiskil rotterdamsche bank n.v. opende agentschap Donderdag j.l. werd in onze plaats een correspondentschap van de Rot terdamsche Bank N.V. geopend, de 305de vestiging van deze bank in den lande, 's Morgens werd zonder enig officieel vertoon de deur van het filiaal geopend en kon men kennis gaan maken met de beheerder, de heer L. Sanderse, voorheen kassier van de Rotterdamsche Bank te Ter neuzen. Bij de opening was ook de direc teur van de bank te Terneuzen, mr. K. J. Glaser, aanwezig. In de namid dag vond een receptie plaats, waarbij de genodigden tevens in de gelegen heid werden gesteld het pand te be zichtigen. Onder de aanwezigen merk ten we o.a. op de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Tellegen. Dat dit filiaal op de plaats, waar het thans gevestigd is. maar een korte levensduur beschoren is door de a.s. kanaalverbreding, is voor de Rotterdamsche Bank N.V. geen be zwaar geweest. auto tegen auto De auto van mevr. S. E. v. S.-D. uit Biervliet stond gistermiddag om half vier aan de rechterzijde van de Axelsestraat geparkeerd ter hoogte van het PZEM-gebouw. Een automo bilist, de heer P. de S. uit Westdorpe reed richting Axel en raakte de ge parkeerde wagen in het voorbijrijden. Beide auto's kregen schade. geen richting aangegeven Doordat P. M. de P. uit Terneuzen, die per fiets van de Willem de Zwij gerlaan naar de Oranjestraat reed, geen richting aangaf, werd zij aan gereden door een achteropkomende motor, bestuurd door de heer a. j. de V. uit Vogelwaarde. De vrouw kwam te vallen en liep verwondingen aan het gezicht op, die door dokter P. Nijsten werden verbonden. De fiets werd zwaar beschadigd. ruzie aan boord De kok en de eerste machinist van de kustvaarder „Eljo" die in Terneu zen lag, raakten aan boord slaags en men heeft nog niet kunnen ontdekken waarom eigenlijk. De kok moest de meeste klappen opvangen en daarom ging hij zich bij de Terneuzense po litie beklagen. Toen deze aan boord van de „Eljo" kwam heerste er plot seling een sfeer van vredelievendheid want plotseling traden de beide vij anden van straks elkaar als goede vrienden tegemoet Toen heeft de politie het ook maar zo gelaten pas op voor brandgevaar De,.politie werd gewaarschuwd, dat de berm aan de algemene begraaf plaats in brand stond. Onmiddellijk werd geprobeerd deze met een Mini- maxbrandblusser te doven, doch de vrijwillige brandweer moest er met de nevelspuit aan te pas komen. Door de grote droogte acht de politie het niet uitgesloten, dat de brand is ont staan doordat iemand een brandende sigaret heeft weggegooid. IN DE MAAT 80 90 120 EN 130 cm BREED Reeds een 2-pers. Ie dikant met voetbord voor 40.50 gld. ENORME KEUS schuimrubber, binnenvering enz. ENGoedgekeurd door de NED VERENIGING VAN HUISVROUWEN KERKDREEF 1 en voor moderne meubelen: WESTSTRAAT 19 (Van onze correspondent) Het voornaamste punt op de raads- agenda van Waterlandkerkje was de herziening van het uitbreidingsplan. Deze herziening is nodig omdat het tegenwoordige niet voorziet in het scheppen van bedrijfsruimte. Deze be drijfsruimte is geprojecteerd in het verlengde van de Weststraat in de richting van de Ketelaarstraat. Bij de raad was een geschrift inge komen van de heer J. J. Dieleman, alhier, op wiens grond dè bedrijfs ruimte t.z.t. moet komen. Hij bracht in dit uitvoerig schrijven zijn bezwaren tegen afstand van grond naar voren. De vergadering was unaniem van mening, dat er van een aantasting van een bestaansmogelijkheid geen sprake was, te meer omdat de waarde van de grond vergoed wordt. Zonder hoofdelijke stemming werd het aan geboden plan dan ook aanvaard. Bij de ingekomen stukken was een advies van de oudercommissie der o.l. school om van deze school een zgn. septemberschool te maken. Na een uitvoerige discussie werd besloten die school voorlopig een zgn. april-school te laten. Voor de aanbieding van een ge schenk door de afdeling Zeeland vah de Vereniging van Nederlandse Ge meenten ten behoeve van de versie ring van de nieuwe provinciale grif fie te Middelburg werd een subsidie van f 0,05 per inwoner beschikbaar ge steld. Aangezien de vleeskeuringsdienst, kring Oostburg, een tekort heeft op haar begroting, besloot de raad tot verhoging van de keurlonen voor slachtdieren. In de vorige vergadering was beslo ten, dat de politie onbeheerd, loslopen de honden, indien deze niet gevangen kunnen worden, met toestemming van de burgemeester mag doden. Thans werd besloten, dat zulks alleen gebeu ren mag, indien die honden gevaarlijk zijn. Verbetering Weststraat De voorzitter bracht een door het ingenieursbureau v.h. J. van Hasselt (Van onze verslaggever In feite is vrijdagavond het streven van de ontwikkelingscommissie voor west-Zeeuwsch-Vlaanderen al een klein stukje werkelykheid geworden. Vertegenwoordigers van de west-Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten waren in het Casino te Breskens bijeen om er te luisteren naar een toelichting van het rapport over de economische ontwikkeling van de streek, dat hierbij openbaar werd gemaakt en om erover van gedachten te wisselen. Elders in ons blad is het rapport nader uiteengezet. Er waren niet enkel gemeentebe stuursleden in de zaal van Casino. De vice-voorzitter van de commissie, burgemeester J. Eekhout van Bres kens, die tevens als gastheer fun geerde, kon ook de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot verwelkomen en tevens de leden van G.S., mr. dr. A. Mes en de heer A. Schout. Voorts waren er o.a. vertegenwoordigers van de ver voersondernemingen, van de land bouw, de visserij, de provinciale pla nologische dienst en volkshuisves ting. Dat het "plan tot inventarisering van de ontwikkelingskansen niet voor niets gemaakt is, bewees de heer Eekhout o.a. door er op te wij zen, dat west-Zeeuwsch-Vlaanderen ontgoocheld geweest is, toen Bres- de derde fi DE YUURIOVENAAR kens niet tot ontwikkelingskern bleek te zijn aangewezen. „Den Haag weet niet ten volle welke ont wikkelingskansen west-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft", zo zei hij. Drs. M. Verburg, directeur van het ETI, lichtte de opzet van de inventarisa tie van west-Zeeuwsch-Vlaanderens krachten en kansen toe. „Balans op maken", zo noemde hij het „en kij ken wat we in deze streek kunnen bereiken, door het particulier initia tief. in samenwerking met rijks-, provinciale en gemeentelijke over heden." Wat hebben wij als streek te bieden, stelde hij als motief, aan Zeeland en aan geheel Nederland. Interessant was in dit verband, dat drs. Verburg meedeelde, dat een soortgelijk rapport over het land van Hulst in drukproef gereed is, dat een rapport over Schouwen-Duiveland in voorbereiding is en dat ook Walche ren eveneens aan de beurt kwam. Tenslotte deelde drs. Verburg nog mee. dat de huidige ontwikkelings commissie nog niet haar definitieve vorm heeft. Hij pleitte voor deelna me van het bedrijfsleven en dan in de vorm van een economische raad voor west-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het vraag en antwoordspel, dat daarna tussen forum en publiek werd ge speeld. was, handelend over details van het rapport, vaak zeer interes sant. en de Koning gemaakt plan tot verbe tering van de Weststraat ter tafel. Met de personen, die grond van hun voor tuin moeten afstaan was overleg ge pleegd. Geen der belanghebbenden had bezwaar tegen de afstand van onge veer anderhalve meter grond ten behoeve van de voorgenomen weg- verbetering. Het voorgestelde plan werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en men besloot een DACW-premie voor uitvoering van het werk aan te vragen. Bij de rondvraag informeerde de heer M. J. Poissonnier naar de uitslag van het bevolkingsonderzoek op het voorkomen van tbc. De voorzitter ant woordde dat er in de gemeente geen gevallen van tbc zijn geconstateerd en dat 92,5 procent van het daarvoor in aanmerking komende deel van dfe be volking aan het onderzoek heeft deel genomen, hetgeen een hopg percen tage is. Waterleiding De heer Pijcke informeerde naar de mogelijkheid van aansluiting op de waterleiding van de woningen van de buurtschap Klein Brabant. De voor zitter zei, dat er thans mogelijkheden bestaan of dit met financiële bijdrage tot stand te brengen. De heer Pijcke nam op zich om genoemde buurtbewo ners hierover te polsen en met voor stellen te komen. Bij de mededelingen zei de burge meester, dat het het gemeentebestuur verheugt, dat de plaatselijke brand weer in combinatie met de brandweer van Zuidzande bij de gehouden brand weerwedstrijd te Hoofdplaat de eerste prijs heeft behaald onder leiding van P. de Kramer, brandweercommandant te Zuidzande. De Othene'se kreek is rond Ter neuzen beter bekend als de „Note- se kreek", een 95 ha. groot viswa ter sedert jaar en dag het rijk van de heer P. de Vos én zijn beide zoons. Sedert enige dagen had de heer de Vos sr. al gezien, dat er op zijn zeer rijk viswater een edelkarper van buitengewoon gewicht rondzwom, maar hij liet zich niet gemakkelijk vangen. Tot de gebroeders de Vos en hun beide helpers F. Maas en I. de Jonge geluk hadden en het mon ster met het sleepnet vingen. Nor maal weegt een volwassen edelkar per ongeveer 4 a 5 kg, zo vertelden zij, maar deze haalde de 16 kg en dat is zelfs voor oude rotten in het vak een grote zeldzaamheid. Aantrekkelijke aanbiedingen om de edelkarper te verkopen kreeg de heer de Vos sr. genoeg, maar geen en kele werd aangenomen en de edel karper kreeg weer de vrijheid. De sporthengelaars, die graag op dit water vissen hebben, naar wordt verteld, speciale voorzieningen ge troffen. Zij hebben extra zware werp- fnolens en dikke extra lijnen. Zij zou den zelfs niet meer alleen naar de Notese kreek gaan, bang als zij zijn, dat op een goeie dag de edelkarper met een hengelaar thuis komt. Dit viswater heeft nog meer geheimen. Er werden in de loop van het sei zoen snoeken van 12 kg gevangen en die kregen ook de vrijheid terug. Zo langzamerhand krijgt men daar een grote verzameling monsters van Loch Ness. Voor de sporthengelaars in ieder geval aantrekkelijk genoeg om daar eens een hengeltje uit te werpen. Te Oostburg, Sluis en Groede heeft dienst de heer I. Risseuw, Groede. te Biervliet en IJzendijke de heer H. A. M. v. d. Vijver, Biervliet. Op Zuid-Beveland hebben dienst de heren Bonschanser, Kruiningen en Gaakeer, Ovezande. Te Axel, Sas van Gent en Zaam- slag neemt dit weekend waar de heer D. de Putter te Axel, tel. 01155-488. Te Hulst en Nieuw Namen neemt 18 juli waar: de heer Borm te Nieuw- Narrien en 19' juli de heer de Nijs te Hulstv: De medische diensten zijn dit week end als volgt: Te Oostburg en Aardenburg dokter Loose, Oostburg, te Breskens, Groede en Schoondijke dokter Jansen. Groede te Cadzand. Sluis en Zuidzande dok ter Beek. Zuidzande en te Biervliet en IJzendijke dokter Lievens, IJzen dijke. Te Goes neemt waar dokter Bruijn- zeel, te Middelburg dokter Feikema, te Viissingen dokter Bil, te Hein- kenszand. Arendskerke en Wolfaarts- dijk dokter Vos. te Hansweert, Krui ningen, Krabbendijke en Rilland dok ter Roos te Krabbendijke. Dokter Luijckx te 's Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer, dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Kole te Hoedekenskerke voor dokter Wöstmann. Te Goes is apotheek la Porte ge opend. Te Axel wordt dienst gedaan door dokter Kats en te Terneuzen door dokter Bos (apotheek Haman). (Advertenties) zijn er die straks uit de pracht collectie een JAPON mogen kiezen tot een waarde van 100 gulden bij het alom bekende CONFECTIEMAGAZIJN van WEES WIJS Koopt allen Uw Dames- Meisjes en Kinderconfectie BIJ REISS In de eerste week van september starten wij met een opleiding te ROOSENDAAL. Inlichtingen en prospectie zijn te verkrijgen bij: de heer J. Borm, leraar M.O. Wiskunde, Boulevard Arvtverpia te Roosendaal; de heer L. L. M. Martens ec. drs. Stationsplein 12 te Roosendaal alsmede op vrijdag 7 augustus 1959 van 19.00 u. tot 21.00 u. in Hotel Centraal, Stationsplein 9 te Roosendaal S.P.D. M.O. CURSUS van 1957 van Banninglaan 2 tel. 04443—853 Schaesberg Het nieuwe groepsbureau van de rijkspolitie dat is gebouwd op de hoek van der Biltlaan-Oude Bosstraat in de gemeente Kapelle, is thans opgele verd. De dienstwoningen die er bij beho ren zijn sinds vrijdag ook bewoond. Uit Bruinisse is namelijk groepscom mandant van Overbeeke vrijdag naar Kapelle over gekomen en de andere woning wordt bewoond door de heer van Aart uit Kapelle. GOES Grand: E/u bist Musik. MIDDELBURG Electro: En altijd lok* de vrouw. Schouwburg: De commissa ris grijpt in. VLISSINGEN Alhambra: Scampolo. Luxor: Meisjes mamlbo's en whisky. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Misdadige jeugd, bijfilm: Dokters dodh- ters. OOSTBURG Ledel 8 uur: De gebroe ders Karamazow. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Front in Korea. Luxor 8 uur: De blau we saffier, 14 j. AXEL Het Centrum 8.30 en 9 uur: Mannen zonder wet. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Het meis je Rose Marie. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Taman- go, 13 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het lokkend moeras, 18 j. met enig voorb. KEMZEKE-PAAL Adolf de Bakker 3 uurSchieting. PHILIPPINE Parochiehuis: Tentoon stelling KAB. Kermis. GOES Grand: Du bist Musik. MIDDELBURG Electro: En altijd lokt de vrouw. Schouwburg: De commissa ris grijpt in. VLISSINGEN Alhambra: Scampolo. Luxor: Meisjes, mamlbo's en whisky. HULST Bioscoopgebouw 2.30 en 8 uur Liebelei; 5.15 uur: Tamango. Jos. van Helsland 3 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: gangsters van 18; 5 en 8 uur: Symfo nie in goud. HEIKANT Vonk-Neve 3 uur: Sdhieting. HENGSTDIJK P. van Dijk 3 uur: 3 kleurenischieting. PHILIPPINE Kermis. Parochiehuis: Tentoonstelling KAB. G. Wiskerke 3 uur Schieting. KLOOSTEILZANDE Zaal v. Leuven 5.30 uur: Dansen. Koewacht R. Vermeire: Groot bal, The Handy Boys. R. Verhoeven 3 uur: Schie ting. CLINGE J. v.d. Bergen 3 uur: Grote kermisschieting. L. v. Duyse: Dansen m.m.v. The Williams. ZUIDDORPE Emiel de Ridder 3 uur: Kermisschieting. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Misdadige jeugd, bijfilm: Doktere dochters. OOSTBURG Le^flel 4 en 8 uur: De ge broeders Karamazow; 2 uur: Jailhouse Rock. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Front in Korea. Luxor: 2 uur: Battle zone; 4.30 en 8 uur: De blauwe saffier. AXEL Het Centrum 3 45 uur: Mannen zonder wet; 8 uur: God's kleine akker. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Het meisje Rose Mane. GOES Grand: Du bist Musik. MIDDELBURG Electro: En altijd lokt de vrouw. Schouwburg: De commissa ris grijpt, in. VLISSINGEN Alhambra: Scampolo. Luxor: Meisjes, mambo's en whisky. CLlNGE J. v.d. Berge 3 uur: Grote kermisschieting L. v. Duyse: Daneen m.m.v. The Williams. ZUIDDORPE Emiel de Ridder 5 uur: Kermisschieting. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Misdadige jeugd, bijfilm: Dokters doch ters. OOSTBURG Ledel 8 uur: De gebroe ders Karamazow. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De blau we saffier. AXEL Het Centrum 8 uur: God's klei ne akker. PHILIPPINE Kermis. G. Wiskerke 3 uur: Schieting. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Lie belei. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Sym fonie in goud. 86. Het ruimte vaartuig van Glen- ner zet intussen koers naar de pla neet GRO-29. De trawanten van Glenner verkeren in spanning; zullen Martin Evans en zijn begeleiders reageren, zullen zij de list niet door zien? De spanning in Glenners vaar tuig stijgt ten top als hij plotseling de stilte verbreekt en zegt: „O.K. sei- REEDS TSECINr GLENNER .ZIJN PLAN UIT TE VOEREN. HIO LAAT WERNER KOERSEN NAAR DE PLANEET CRO-29. WAAR ZIJ K.I2. ZULLEN OPWACHTEN. GERUIME TIJD IS RET STIL tN WET TSLiLMTE- schip werner zit in Z JN STUURSTOEL. AtlCK zit te soezen bij ZIJD INSTRUMEJ+ ten en Glenner REKENT. PLOTSELING ZEGT HIJ ■■O.K.-CEEF JACOBY HET SE/TJ mlck instrueert intussen de lpist Jacobv. Eén van glenners trawanten. ZODRA /K HET SE/H GEEF. BE RICHTJE DE ffJS. DAT ZE A'AAP CRO 29 /VOSTE/V, ET! DE/TH ERAAN. CEETJ /ZCHiEHT EERDER.'* c k I

de Stem | 1959 | | pagina 2