Walcheren Brand weer-wedstrij d te Hoofdplaat EXAMENS in Heftige debatten raad Sas van Gent Jeugdnatuur wacht te Hulst staat op stapel Nieuwe burgemeester van Willemstad Dagblad De Slem ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanderen MIDDELBURG GOES T/iów-Kxxk OOSTBURG Gem. technische school te Breda Minister Korthals naar Deltawerken Geen katholiek bejaardencentrum Finse vrouw overboord en verdronken P. Bouman uit Rotterdam benoemd Duilse compensatie voor Noren J. H. KEMPER Eerste bramen Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen PAN IKK ROND DE ZON DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 JULI 1959 AVOND VOOR BEJAARDEN In de grote zaal van de „Gouden Poorter" werd een avond gehouden voor ouden van dagen, die werd ver zorgd door de atletiekvereniging E.M.M. Het programma, dat de bezoekers kregen aangeboden, viel zeer in de smaak. Ook de zangnummers, die de heer Reynhoudt ten gehore bracht, werden zeer gewaardeerd. Aan het slot van de avond sprak de voorzitter nog een woord van dank. De wethouder van sociale zaken maakt bekend, dat hij zijn eerstvol- gend spreekuur zal houden op woens- dag 12 augustus 1959, des n.m. 7.30 uur. De wethouder, Hotel „Ockenburg" veranderde van eigenaar De huidige eigenaar van hotel „Ockenburg", de heer v. Ockenburg, heeft zijn zaak overgedaan aan de heer J. Rippen, een Delftse hotelier. De heer v. Ockenburg gaat naar Was senaar terug, waar hij met zijn zoon een café-bedrijf heeft. Afscheid van jubilerende onderwijzeres Niet minder dan 45 jaar heeft mej. Louise Boel voor de tweede klas ge staan in de zusterschool. Het is een hele tijd, maar niettemin is de juf frouw er fris bij gebleven Doch de jaren gaan hun gang. Vorige week werd de vitale onderwijzeres 65 jaar en zo slaat ook voor haar het uur van scheiden. De zusters en collega's van juffrouw Boel besloten de jubileumviering en afscheid nemen te combineren en vandaag zal die feestelijke plechtig heid in de nieuwe Mariusschool plaats vinden. Eerst is er een kerkelijke vie ring en dan zullen collega's en leer lingen mejuffrouw Boel laten zien. wat zij hun waard is. 't'Heerenhoek NATUURSCHOON 's-Heerenhoek heeft nu een mooie brandvijver; ze is zo goed als klaar! Een comité, „De vogel- en natuur vrienden", o.l.v. de heer v. d. Linden heeft zich door middel van een circu laire tot de bevolking gewend voor medewerking, om deze vijver te be volken. Het ligt nu in de bedoeling enkele zwanen en siereenden aan te kopen en deze met 'n mooi drijvend hok de burgemeester aan te bieden. Ook wil men enkele banken rond de vijver plaatsen voor de ouden van dagen. Al met al een lofwaardig ini tiatief, waar straks ieder van kan genieten. BOUWPLAN Het ontsluiten van het nieuwe bouw plan nadert zijn voltooiing. De trot toirs komen deze week gereed en de bestrating ook, tenminste wanneer de stenen vlug afkomen. MIDDENSTAND Deze week vergadert de midden stand om de Expo II te bespreken. Laten we hopen, dat het succes van Expo I voortgezet wordt en de activi teit van de middenstand hierin niet verflauwt. (Advertentie) VISSER KOOLE VERRAST IEDEREEN met 'n enorme SEIZOENOPRUIMING j 10-20-30 tot 50% korting Het volle profijt van uw kinderbijslag bij AXEL. OUDERDAG OP ELDERSCHANS De Belgische jongeren, die op het ogenblik op de Elderschans verblij ven, hielden voor hun ouders een ouderdag, die ook toegankelijk was voor belangstellenden uit Aarden burg. Uit Assebroek, Sysele en Sint- Michiels (alle in de buurt van Brug ge) waren talrijke ouders aanwezig. De jongens hielden sportdemonstra- ties en wedstrijden, terwijl 's avonds een kampvuur volgde met o.a zang en toneelschetsen. Van de Katholieke Jeugdbeweging uit Aardenburg was de leiding vertegenwoordigd. Clinge ONDERSCHEIDING Wegens vijfentwintig jaar trouwe dienst, werd de heer Aug. Bracke onderscheiden met de zilveren me daille 2e klas. De firma de Gendt te St. Niklaas (B.), waar de heer Bracke werkzaam is, liet dit feit ook niet on opgemerkt voorbijgaan De directie overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Van zijn medearbeiders ont ving hij een prachtig elektrisch scheerapparaat. Lamsicaarde LIMBURGS ZANGKOOR Onze parochie werd vergast op een mooie uitvoering door het r.-k. zang koor uit Bunde (Limburg). Het koor zong de hoogmis op een bijzonder fraaie manier. Het was een genot, er naar ta luisteren. W.I.K.-BAL Het bal van de sportvereniging W.I.K. werd niet druk bezocht als we hier gewoon zijn. De warmte, evenals de festiviteiten in de buurt, waren hiervan de oorzaak. Wel was het een kolfje naar de hand van de echte dansliefhebbers, die nu hun kans kregen om naar hartelust te dansen. DIPLOMA-UITREIKING Op vrijdagmiddag 17 juli om twee uur zal op de technische school de uitreiking der diploma's en de be kendmaking der bevorderingen plaats hebben. Retranchement Ongelukkige val Een hier werkende, uit Oostburg afkomstige monteur stapte, toen hij op een ladder aan het werk was, mis en maakte zo'n ongelukkige val, dat hij met een gebroken linkerpols en een hersenschudding te Osotburg moest worden opgenomen. St.'Janstppn WIELERSUCCES In een wielerwedstrijd voor nieu welingen bij gelegenheid van de ker mis te Zandvliet (B.) wist de 16-jarige St. Jansteense renner Theo Verschue- ren van de 28 renners de eerste prijs te behalen. De afstand van 72 km legde hij af in 1 uur en 55 minuten. Fietser botste tegen vrachtauto De 13-jarige J. W.. zoon van de eigenaar van een garage in de He- melstraat, reed met zijn fiets op een vrachtauto, die voor de garage ge parkeerd stond. De gevolgen waren zeer ernstig, want het slachtoffer moest met een gescheurde lever naar het ziekenhuis te Hulst worden over gebracht. In Hoofdplaat werd een districts-brandweerwedstryd gehouden. Aan deze wedstrfjd, die van 1 tot 5 uur duurde, namen deel de brandweerkorpsen van Sluis, Aardenburg:, Zuidzande, Breskens, Schoondijke, Oostburg:, Retran chement, Cadzantf, Groede, Waterlandkerkje, Hoofdplaat en de PTT- bedrijfsbrapdweer uit Oostburg:. De leden van de jury en de wed strijdcommissie werden om 11 uur officieel op het gemeentehuis ontvan gen door loco-burgemeester G. Ter- mote, wethouder Blaakman en secre taris M. Wijffels. De jury, die bestond uit de heren van Oyen, comman dant Brandweer N.V. Schelde te Vlis singen, dhr. Janse. command. O. en W. Souburg, dhr. Vin. command. Ter- neuzen, de brandweercommandanten van Heinkenszand en Zaamslag, de ondercommandant van Westdorpe. de lieer J. Bauwman, ondercommandant Roosendaal en de heer Kortus van de rijksbrandweerinspectie uit Brtada, was om 10 uur reeds op Hoofdplaat, om het wedstrijd-terrein te verken nen. De brand werd verondersteld in enkele panden tussen het gemeente huis en de r.-k. lagere school. In ver band met de algemene waterschaarste werd niet in werkelijkheid geblust. Op het terrein waren o.m. aan wezig de heer Catsman, kringhoofd der BB, en burgemeester Roseveld uit Schoondijke. voorzitter van de BB in w.-Z.-Viaanderen. Uitslag De uitslag van deze districts-wed- strijd was als volgt: le prijs: combi natie Schoondijke-Cadzand 115.2 pun ten. le prijs: combinatie Zuidzande- Waterlandkerkje 115 punten. 2e prijs: comb. Aardenburg-Oostburg 107 pt. 2e prijs: comb. Sluis-Retranchement 105 pt. 3e prijs: comb, Breskens- Groede 100 pt. 3e prijs: Hoofdplaat- PTT-bedrijfsbrandweer 98 pt. De beste pelotons-commandant was de heer H. F Boogaard uit Sluis. De beste bevelvoerder-haler de heer Deunink uit Groede. De beste bevel- voerder-blusser de heer P. de Kra mer uit Zuidzande. Om half zes werd aan alle deel nemers in zaal Martens een koffie maaltijd aangeboden, waarna de prijsuitreiking plaats vond. Toespraken Loco-burgemeester Termote dank te in zijn speechje alle deelnemende korpsen en sprak de hoop uit dat de goede samenwerking tussen de korp sen nog lang zal voortbestaan. De heer Kortus wees er in zijn toespraakje nog eens op, dat het bij de wedstrijden niet gaat om de prij zen, maar voor het verkrijgen van een grotere vaardigheid. Hij dankte De minister van Verkeer en Water staat, drs Korthals, komt volgende week met de vaste commissie voor verkeer en waterstaat naar Zeeland om de Deltawerken te bezichtigen. Maandagavond 20 juli komt het ge zelschap naar Middelburg en dinsdag morgen vertrekt het naar Vrouwen polder, waar ir. Dibbits eerst een uiteenzetting geeft. Vervolgens vaart men met de „Generaal Harmsen" langs de werken naar Zierikzee en Bruinisse. Aardenburg AMBONEZEN VERTREKKEN Het list in de bedoeling, dat het Ambonezen-woonoord „Rodanborch' in de loop van de maand augustus zal worden opgeheven. De nog in het kamp wonende gezinnen zullen naar andere woonoorden, onder meer op Walcheren, worden ondergebracht. Momenteel zijn nog een 70-tal Am bonezen in het woonoord aanwezig. De openbare school zal daardoor een 17-tal leerlingen minder tellen, waar door het aantal leerkrachten tot drie zal worden teruggebracht. Over de bestemming van het kamp in de toe komst is nog niets bekend. HERVORMDE LANDDAG Op de Elderschans werd een Her vormde landdag gehouden, waar een paar honderd personen uit Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen aanwezig waren. Sprekers uit Hilversum en uit Zeeland voerden er het woord. Darblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90, elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. De raad van Sas van Gent ver werpt verzoekschrift van de katholie ke stichting Bejaardenzorg Philippine Sas van Gent en Westdorpe om mede te werken aan de bouw van een be jaardencentrum. In de raadsvergadering van Sas van Gent is 't bij 't punt om medewerking te verlenen tot de bouw van een be jaardencentrum tot hevige debatten gekomen. De katholieke raadsfractie bij monde van de heren Colsen en Bockstael hield warme pleidooien om de gevraagde medewerking te verkrijgen. Zij stelde daarbij, dat dit voorstel terwille van het katholieke bevolkingsdeel van Sas van Gent al gemene bijval van de raad zou dienen te verkrijgen. Het college van b. en w. kon geen eenstemmig advies ter tafel brengen. De voorzitter van de raad hield eveneens een krachtig plei dooi om toch de gevraagde medewer king te verlenen, aangezien de stich ting vaste waarborgen biedt, dat de bejaarden van alle rangen en stan den en van welke geloofsovertuiging ook. bun eigen leven kunnen leiden. Wethouder Scheffer (Gemeentebelan gen) werd door de heer Bockstael uitgenodigd, zich duidelijk uit te spre ken, wat hij met zijn voorstel be doelde. Het gehele voorstel leunde namelijk aan tegen het voorstel van de burgemeester. De heer Scheffer antwoordde hierop, dat het gebouw zodanig opgetrokken diende te worden dat er twee vleugels kwamen. Eén waarin het katholieke bevolkingsdeel huisde en aan de andere zijde de andersdenkenden. Het raadslid de Groff (PvdA) liet duidelijk uitkomen dat de bestuursvorm voor zijn frac tie onaanvaardbaar was. Hij wilde een neutraal rusthuis, opgericht door de gemeente. Hij liet in zijn betoog uitkomen, dat de wethoudersverkie zing reeds aanleiding was geweest om het plan. door hem gesteld, te verwezenlijken. Wij stippen hierbij aan, dat de katholieke fractie uit het college van b. en w. bij de jong ste verkiezingen is geweerd, ondanks het feit, dat vijf van de elf zetels werden behouden. De heer Colsen be toogde hierna, dat tijdens de verkie zingscampagne door alle politieke groeperingen het probleem van de bejaardenzorg is benadrukt en dat is getracht de kiezers de overtuiging bij te brengen, dat eer verzorging van de bejaarden primair diende te wor den gesteld. Veel is er intussen ge beurd en de mannen van het eerste uur (het r.-k. comité, thans kath. stichting bejaardenzorg) zijn de eer sten, die een gedeelte van hun vele werk afsluiten. Hier dienen dank woorden te worden uitgesproken aan het bestuur onder leiding van hun voorzitter, dr. Puylaert. Nadat de ra den van Philippine en Westdorpe hun volle medewerking hebben verleend aan het door de stichting gedane verzoek, komt het in de raad van Sas van Gent. Thans kan de raad het plan, dat volkomen klaar ligt, aan vaarden en tot realisatie brengen. Blijkens een onderzoek, destijds in gesteld, bestaat 83 pet. der bejaarden van Sas van Gent uit katholieken, zo dat de raad moreel verplicht is dit verzoek in te willigen. Ondanks het krachtige verweer van alle katholie ke raadsleden werd het voorstel ver worpen. Hierna diende de heer de Meyer (Gemeentebelangen) een voor stel in om b. en w. op te dragen onmiddellijk een plan te maken tot stichting van een neutraal bejaarden tehuis. Alvorens dit voorstel in stem ming kwam, verliet de kath. fractie de vergadering. Deze dag zal onge twijfeld als een zwarte bladzijde voor het katholieke volksdeel van Sas van Gent bestempeld blijven. in het bijzonder de brandweercom mandant van Hoofdplaat, de heer A. Lecluyze, voor het vele werk en de zorgen, aan deze wedstrijd besteed, en overhandigde hem een doos siga In totaal volgden 282 leerlingen het tweede en derde leerjaar. Hiervan wa ren reeds 3 leerlingen in het bezit van het getuigschrift. In verband met on voldoende vorderingen kon aan 18 leerlingen het getuigschrift niet wor den uitgereikt. Er komen dus 261 leerlingen in aan merking voor het getuigschrift. Het zijn: F Eimers, Made; H. v. Elewout, J. Fens, G. Franssen, A. Gabriels. P. van Gestel, Breda; A. v. Gils, Terheijden; J v. Ginneken, Breda; A. Gits, N. Gin- neken; C. de Graauw, Prinsenbeek; J. Graumans, Ulicoten; J. Graumans, M. de Greeuw, G. Grunnekenmeijer, Bre da; A. Hessels, Wagenberg; C.' v. d. Heuvel, Breda; J. Heijligers, Zevenb. hoek; C. Hildenbrandt, J. Holman, Breda; M. Jacobs, Gilze; H. Jahn, A. Kakerken, P. Kerste, W. Klunne, MJJHRHj rl„ Electriciens: J. Akkermans, Breda; A I ren Ook de jurv^eden cSTtvtofen Bastiaansen. Rijsbergen; R. Beelen. A. j Breda; P. Kokke, Zevenb.hoek; A. de ieder doos K^dit uhnalm Bessen, P. Danen, A. v. DykBreda; Koning Breda; L de Koning, Lange - van de wedstrijdcommissie, die be-A v- Bijk, Prinsenbeek, G. Janssens, - - - - 1 Wagenberg; A. Jonkers, A. Meeuwe- sen. Breda; P. Roovers. Prinsenbeek: H. van Schaik, C. Verdaasdonk, Th. Voermans. Breda; J. Walburg, N. Gin neken.; A. Willems Breda; P. v. Zun- dert. Wagenberg. stond uit de heren: A. Lecluyze, com mandant Hoofdplaat: F. van de Plas- sche, IJzendijke; A. Lybaart, Bier vliet; H. Boogaard, Sluis; Hullu, Schoondijke. Aan de commandant van Oostburg. F. de Vuyst, die zaterdag zijn 30- Fijnmetaalbewerkers - Instrument jarig huwelijksfeest vierde, werd na- Diaken; f. Beckman-Lapré. A. Benton, mens allen een bloemstuk aangebo- j j Boley Breda; A. In 't Groen, Nw. den. Het was voor de eerste maal, C:inneken; y v. Hattum. P Herrings, dat in Hoofdplaat een distnctswed- c Heijijge'rs j Huijskens, Breda; H. strijd werd gehouden. In totaal na men bijna 150 brandweerlieden deel. De bijna 28-jarige Finse vrouw Eila Talvas, die maandagavond op de Westerschelde van boord van het Finse schip Juno uit Helsinki is geslagen, is verdron ken. Haar lichaam werd gister morgen rond vijf uur op het strand bij Borssele gevonden. De kapitein van het schip seinde Karremans. Terheijden; F. v. d. Kerk hof. A. de Kort, Breda; H. Kusters, N. Ginneken; F. v. d. Logt, Hoeven; A. v. Meer, Wagenberg; W. Meeuwse. F. Termohlen, Breda; A. Vermetten, Chaam; J. Vlemmix, B.-Nassau. Autoherstellen: A. Bastiaansen, Bre da; A. v. Bekhoven. Oosterhout;; G. v. d Born, G. Buijs, H. Donkers, Chaam; J v. Elewout, Breda; F. Goverde, Ze venbergen; P. v. Hoeckel. Breda; J. Jansen, Rijen; M. de Jongh, W. Kapi tein, Breda; C. Kavelaars, Zevenb.h.; W. Poppelaars, P. Sebregts, W. Smits, Breda; K. Snepvangers, P.'Sprenkels, Zundert; A. Verkooyen, N. Ginneken; P. Wijne, L.-Zwaluwe. Landbouwmecaniciens: J. Adams, A. v. Draanen, Ulicoten; A. Franken, Breda; H. Franken, Bosschenhoofd; J. v Gogh, Empel; C. v. Ham, Dongen; G. v. Opstal, Ulicoten, P. v. Opstal, W. Poppelaars, Breda; P. Roeien, Molen schot; A. Wouters, Huiten. Horeca (kok-kelner): C. v. Besoüw, Gilze; S. Blaauw, F. v. d. Boogaard. Breda; C. v. Damme, Ierseke; P. Delis- maandagavond, dat de mess-girl tus-1 sen, Geldrop; F. v. Dijk, A. Emmen, sen Terneuzen en Vlissingen van boord Breda; J. v. Heek, 's-Bosch; P. Hen- was verdwenen. Men had haar in Ter-1 drikx, Goirle; B. v. d. Klundert, A. neuzen nog gezien, maar bij Vlissin- Lips C. Lips, Breda; J. v. d. Made, gen werd zij vermist. Onmiddellijk Moerdijk; R. Mertens, Halsteren; C. werden alle schepen, die op de Wes- Oomes, Breda; A. Reukers, Tilburg; J. terschelde voeren, verzocht uit te v Roosmalen, Breda; M. Schoonen Wa- kijken naar de vrouw. Merkwaardig j genberg; S. v. d. Velden, Tilburg; A. is dat de kapitein van het schip, dat vergouwen, J. Wilmer, Breda, uit Antwerpen was gekomen, noch bij Vlissingen, noch bij het passeren van Metaalbewerkers: G. Beijer, M Bo de loodsboot Markab melding maakte' gers, J. Bolluyt, C. Boot, J. Boot, H. van het ongeluk. Eerst toen het bui-Bos, C. Braspenning, W. Broeders, M. tengaats was werd de vermissing r d. Broek, C. Broos. M. Bruininckx, J. doorgegeven. Er zijn geen sporen op v. Brummelen, L. Claassen, allen Bre- het lichaam aangetroffen, die erop da; J. Coenraads. Chaam; C. de Craen wijzen, dat er iets anders dan een j Prinsenbeek; A. Deckers, G. v. Don- ongeluk is gebeurd, aldus de rijks-! gen, H. v. Dijk, J. v. Eekelen, Breda; politie. (Van onze verslaggever) uiteen, hoe de werkwijze is om tot Dinsdagmiddag heeft de idee, die oprichting van een afdeling te komen, onlangs gegroeid is binnen het col- Eerste stap is de oprichting van een 1 1 '- comité, waarin zitting moeten hebben hoofden of vertegenwoordigers van scholen, het hoofd van de politie, het hoofd van de plantsoenendienst, een vertegenwoordiger van de dierenbe scherming en een van de pers. De bedoeling is, dat het comité het doel van de stichting behartigt door met medewerking van deskundigen excursies te organiseren, planten uit te reiken voor een opkweekwedstrijd. wedstrijden uit te schrijven, vogelver zorging in de winter te organiseren e.d. Dit alles in schoolverband, maar buiten de schooltijden. Voorlopig comité lege van b. en w. van Hulst, de idee voor een Jeugdnatuurwacht, een klein beetje gestalte gekregen. De eerste stappen zijn gezet, nadat een eerdere poging daartoe was vastge lopen. Sinds gistermiddag echter is het zo, dat enkele mensen in Hulst, onderwüsvertegenwoordigers en af gevaardigden van de rijkspolitie o.a., wat meer vertrouwd zijn gemaakt met doel en werkwijze van. de Jeugd natuurwacht, die, voor wat Zeeland betreft, alleen nog maar bestaat in Middelburg en Terneuzen. Wethouder B. Picavet, die de bur gemeester vertegenwoordigde, ont ving een klein gezelschap in de trouwzaal van het stadhuis, waar de heer C. H. Voorhoeve, directeur van de stichting „Natuur en Jeugd" een uiteenzetting kwam geven. In eerste instantie ruimde hij een veel voor komend misverstand uit de weg, n.J dat de Jeugdnatuurwacht zich zou bezondigen aan „politiespelen". Niets is minder waar. De doelstel ling van de Jeugdnatuurwacht is om de baldadigheid van de jeugd, zoals zij die uit in vernielingen aan perken en plantsoenen, in te tomen. Dit door het aankweken van liefde voor de natuur. De stichting „Natuur en Jeugd" bestaat reeds sinds 1947. De Jeugdnatuurwacht, die daaruit is voortgekomen, is in 1950 opgericht. Duidelijk zette de heer Voorhoeve Met ingang van 1 augustus a.s. is benoemd tot burgemeester van Willemstad de heer P.B. Bouman te Rotterdam. De nieuwe burgemeester was tot op heden adjunct-commies op de gemeentesecretarie van Rotterdam en als zodanig werk zaam op de hulpsecretarie in Overschie. Hij is gereformeerd en lid van de Anti-Revolutionai re Partij. De heer Bouman werd op 5 augustus 1913 te Rotterdam ge boren. In 1930 trad hij als volon tair in dienst op de gemeente secretarie van Schiebroek, dat in 1941 door annexatie bij Rot terdam werd getrokken. Auto- De Westduitse regering zal aan Noorwegen 100 miljoen kronen (ruim 50 miljoen gulden) betalen ten be hoeve van Noren, die tijdens de tweede wereldoorlog in Duitse con centratiekampen hebben gezeten, zo is gisteren in goedingelichte kringen in Oslo verklaard. Over de kwestie is jaren onderhandeld. matisch ging hij toen mee „over" en zag zich geplaatst op het hulpbureau van de gemeente lijke administratie in Overschie. De nieuwe burgemeester, die getrouwd is en twee kinderen heeft, is de zoon van de bekende Rotterdamse advocaat mr. P. B. Bouman. Hij heeft altijd een zeer actief aandeel in het vereni gingsleven gehad en staat be- De organisatie van dit alles bleek niet zo'n heel eenvoudige zaak te zijn, vooral wanneer het gaat over het aantrekken van deskundigen. Er werd een voorlopig comité gevormd, ge deeltelijk bestaande uit mensen die ter vergadering aanwezig waren, ge deeltelijk ook uit personen die nog moeten worden aangezocht, maar op wier belangstelling en medewerking men goede hoop heeft. De bedoeling is, dat er zo snel mogelijk een instructiefilm gedraaid zaj worden voor de kinderen uit de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Uit de twee laatstgenoemde categorieën wij men dan de eerste leden van de Jeugd natuurwacht rekruteren. Op maandag 14 september zal het comité ter definitieve vorming bijeen komen en dan hoopt men tevens de datum vast te stellen, waagop de in structiefilm vertoond kan worden. Alle aanwezigen waren het er be slist over eens, dat een Jeugdnatuur wacht ook voor Hulst heilzaam zou kunnen werken en dat de omgeving kansen voldoende biedt om de jeugd een groeiende liefde voor de natuur bij te brengen. weg; P. Kiens, Breda; H. v. Leest, Ze venb.hoek; I. Ligthart-Schenk, Breda; M. v. d. List. Etten; C. v. Loon. B. Nassau; G. Melkert. H. Monseurs, A. v. Mook. A. v. d. Muren, Breda; A. Nollen, Zevenb.hoek; C. v. Nijnatten, J. v. Oers, A. v. Oploo, B. Pelkmans, H. Peters, D. Posthuma. F. Pronk, H. Renne, G. Romer F. Schaffels, Breda; A. Stevens, Bavel; P. Tabbers, Breda; J. Verheijen Ulvenhout; J. de Visser, Breda; H. Vissers. Prinsenbeek; J. van Viaardingen, J. Wildschut, F. Witlox, Breda, Timmerlieden: J. v. Alphen, J. Arnst J. Beterams, Breda; C. Blokdijk, Ba- vel; W. Blom, Teteringen; C. Brugel.W. Bunnik, Breda; F. Donkers, Rijen; C. v. Geel, H. v. Gennip, E. Groenhuis, Breda; F. v. Hassel, Zundert; A. v. d. Heuvel M. v. Hooydonk, P. Huijskens, J Jansen, J. Janssen, P. de Jong. W. de Jong, M. Kroon, Breda; P. Maas, Rfjen; J. Marijnissen, Bavel; M. Meu- wese, Breda; A. Moskops, B.-Nassau; A. Mol, L. v. Oers, M. Prenen, J. Pij pers, C, Remie, H. de Ruijter, M. Sae- nen, Th. v. d. Sanden, O. Schoenma kers P. Snijders, L. Stoops, Breda; J. Theuns, Zundert; L. Timmers, Breda; E. v. d. Velden, N. Ginneken; F. Ver meulen, Breda; J. Voeten, Nw. Ginne ken; A. Vrolijk, C. Wittenbols, Breda. Meubelmakers: L. Diepstraten, Ba vel; J. Jansen, Breda; C. Klaassen, Gil ze; J. Monkelbaan, Bavel; J. Nelemans, Zundert; G. v. Rijsewijk, Breda. Schilders: A. Aarts, Prinsenbeek; A. v. Aert, Zundert; A. d. Biggelaar, Ze venb.hoek; A. Cornelissen, Bavel; J. de Kimpe Breda; C. Otjens, Terheijden; P. de Rooy, B.-Hertog. Metselaars: A. Berendsen, C. v. d. Broek, Breda; C. Diepstraten, Gilze; H v. Dongen, Breda; M. v. Gils, Lan- geweg: P. Graumans, Bavel; M. Her mus, Prinsenbeek; M. Huijbregts, Bre da; J. Joosen, Prinsenbeek; M. Klep, Etten; K. Leijten, G. Martens, Breda; W. Meeuse, Chaam; A. Meijvis, Bavel; P Prenen, A. v. Pruijssen, H. Puffer Breda; M. Schets, Prinsenbeek; J. van Steen, Rijsbergen; M. v. Tilburg, B. Nassau; G. Verhaeren, Rijsbergen. Sanitair-monteurs: A. Baijens, Th. Baijens, B.-Nassau; J. Geelen. Breda; F. Kerstens, L.-Zwaluwe; J. Roovers, Prinsenbeek; G. Terlouw, Breda; F. Verhoef, Tilburg; G. v. d. Wulp, H. Zandbergen, Breda. Banketbakken: L. Janssens. J. v. d. Laar," Breda; J. v. Rooyen Terheijden; F. Schellekens, M. v. Steen, H. Velt- buizen, C. Vrins, Breda. Broodbanketbakken: J. Derks, Bre da; P. Gillis, Oisterwijk; G. Kamp, Rijen; H. v. Kempen, H. Kruijssen, Til burg; L. Oomens, Breda; H. Timmers, Zevenb.hoek; G. Verhoeven, Waalwijk A. Zagers, Zundert. Afdeling: Buitengewoon Nijverheids onderwijs. Diplomering tweede leer jaar: Aanwezig 23 leerlingen. Hiervant zijn reeds 3 leerlingen in het bezit van het getuigschrift. Aan 3 leerlingen kan geen getuigschrift worden uitgereikt, wegens onvoldoende vorderingen. Er worden dus 17 leerlingen gediplomeerd t.w.: Oonstructiebankwerken: A. Bogaerts Bavel; C. v. d. Burgt, M. Haagberg. H. Klein, Breda; J. Quaars, Vlissingen C. de Waard, Tilburg. Schilderen: W. Coertjens, P. v. Dijk, W. Maas, Breda; P. Weterings, Prin senbeek. Vormen en gieten: E. Ansems, W. Dielemans, Breda; A. de Leeuw, Tete ringen; C. Rovers, Dorst; W. v. d. Sman, Breda. Schoenmaken: A. Hanegraaf, Rijs bergen; W. v. d. Nouwenland, Gilze. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGEN Diplomering tweede leerjaar Aanwezig 35 leerlingen. Aan 12 leer lingen kon geen getuigschrift worden uitgereikt wegens onvoldoende vorde ringen. Er komen dus 23 leerlingen in aanmerking voor het getuigschrift. Het zijn: W. v. Aken, Geertruidenberg G. Bastiaans Breda; Th. Beek, Bergen op Zoom; J.'v. d. Berg, Breda; C. van Bladel. Bergen op Zoom; M. Brocks, R. v. d. Burg, Breda; C. v. Hees, Ber gen op Zoom; R. d'Hulst, Dongen; J. Jansen, Etten: F. Kroon, Eindhoven; G. Kusters, Helmond; A. Lammers, Breda; G. Lemeire, Prinsenbeek; W. Net, Breda; R. Nobel, Dordrecht; J. (Advertentie) h PEDICURE VOETVERZORGING Terneuzen - Noordstr. 68 Telefoon 2476 v. Engelen, Rijen; C. v. Gastel. Th. Gladdines, A. v. Hooydonk, Breda; G. Kusters, N. Ginneken; E. Langerak, Wagenberg; J. Lazeroms. J. Lickfeld, P. v. d. List, C. v. Loon, J. Marijnissen A. Oomen, Breda; F. Oomen, Alphen; G. v. Oort, Raamsdonk; C. Reniers, Zevenb.hoek; J. Rovers, A. de Roy, Bredaj P. Schellekens, Zevenbergen: J. v. a. Schoot Breda; A. Vervoert, Ze venbergen; J.'Voesenek, D. Wartepa, J. Weterings, Breda. AFDELING PART-TIME Diplomering Centrale verwarming: C. Daelman, St. Willibrord; P. Hogeloon, Kruisland Th. de Nijs. C. v. Overbeek, Breda; C. v. Sprundel, Roosendaal; P. Verhulst, Oosterhout: J. v. Vuren, Breda. Schilders: J. v. Boxtel, Breda; P. Kremers, Zevenbergen; C. Mutsers, J. Peeters, Breda; L. Vergouwen, Wem hout. P.T.T.: J. Back, C. v. d. Boomgaard. Breda; C. Emans, 's-Bosch; E. Hen driks, 's-Bosch; P. Hollestelle, C. van Hooydonk, Breda: F. v. Iersel, Tilburg; W. Konincks, 's-Bosch; A. Korthout, Waalwijk; W. Lazeroms, C. Lips, W. v. d. Made. K. v. Oosten, Breda; W. v. d. Sandg, P. v. d. Schoot, Tilburg; H. v. Uden, Schijndel; C. Vrensen, Vught; F. Weessies P. Wisse, Breda; J. de Wolf. 's-Bosch. AFD. GEZEL-OPLEIDINGEN Aanwezig 34 leerlingen. Niet ge slaagd 3 leerlingen. Geslaagd 31 leer lingen. Het zijn: Schilderen: C. v. Beek, J. de la Cour Breda; C. v. Erk, fcundert; J. Feijns, Fijnaart; A. Frijters, Breda; J. Gover de, Zevenbergen; W. Jansen, Breda, J. Koster, Raamsdonksveer; A. Luijten, R. Marijnissen, A. Poppelaars, Breda. Gawalo: A. v. Aiphen, Breda; J. Bastiaansen, Teteringen; H. Cornelis - sen, Breda; H. Damen, Rijsbergen; A. v. d. Goorbergh Prinsenbeek; C. Groe- r.endaai, Breda; J. Kerstens, L.-Zwa- luwe: C. v. d. Kloot, Zundert; J. Lam- bregts, Breda; J. de Leeuw, Gilze; H. Martin, P. v. Nijnatten, Breda; G. Oomen, Hoeven; C. v. d. Pas, Zevenb. hoek; H. v. d. Rakt, B.-Nassau; J. Sim- jouw, Breda; F. Smeekens, Meerle B)A. Struijs, Leur; W. Weerts, Bre da; J. Zagers Zundert. LIJST DER VAN COOTHPRIJZEN 26 prijzen van 30: W. Klunne met extra premie van f 70; A. v. Aert, A. Benton, J. Beterams, A. v. d. Boogaart A. Bogaerts, W. Bunnik, L. Diepstra ten, F. v. Dijk, P. v. Dijk, H. Franken, A. Gits, A. Hanegraaf, C. Hildenbrandt E. Huijsman, P. de Jong, H. Kruijssen, C. Rovers, F. Schellekens, M. Schets. W. Smits, P. Spoelstra, F. Steylen. J. v. Viaardingen, J. Walburg, H. Zand bergen. 22 prijzen van 15; A. Aarts, J. v. Baal, M. Crompvoets, R. d'Hondt, F. Donkers, W. Hommel, C. Huijbrechts, A. de Klerk, A. Lips, F. v. Loo. P. Lous, J. Portier, S. de Rooij, W. Th'iel- lier, L. Tops, J. Verhaeren, F. Verhoe ven, J. Vermeulen, W. Veimunt, J. Vink, A. Vlemmix, H. Voermans. ELEKTROTECHNIEK Voor het examen elektrotechnisch installeren volgens het leerlingstelsel van de Vereniging Elektrotechnisch Vakonderwijs (V.E.V.) slaagden de heren P. van Langevelde te -Axel en E. Laurët te Terneuzen. RECTIFICATIE De heer J. de Koning uit Graauw is te Delft geslaagd voor het kandi daatsexamen elektrotechnisch inge nieur. HANDELSWETENSCHAPPEN M.O. Te Amsterdam slaagde voor het examen handelswetenschappen m.o. eerste deel de heer L. Kooyman te Krabbendijke. MACHINESCHRIJVEN De volgende leerlingen van de St.- Paulus-uloschool te Vlissingen be haalden het vaardigheidsdiploma ma- chineschrijven: Ans Baeten, Marijke van Stee, Rini van Kuyk, Annie Qui- rijnen, Jacqueline Schreurs, Louise Schreurs, Riet de Smit, Annie Mal content en Jan v. d. Kraan. HBS-B Aan de HBS St. Eloy te Oostburg slaagden de heren Herman en Jan van de Vijver voor het diploma HBS-B. (Advertentie) Uw zuurtrand in een paar tellen geblust net Rennies. De teelt van bramen voor verse consumptie en voor de fabriek neemt op Zuid-Beveland in de omgeving van Kapelle-Biezelinge een zeer voor name plaats in. De hoofdaanvoer van bramen op de veiling vindt altijd plaats in de maand augustus. Het warme weer is er de oorzaak van, dat er nu al rijpe bramen zijn. Zaterdag was er op de veiling in Kapelle-Biezelinge reeds een teler, die bramen kon aanvoeren en maan dag waren er reeds vele telers die Afdoend en zonder weerga zijn Ren nies - en eigenlijk óók een wonder. Want hoe hevig dat overtollig maag zuur U 't leven zuur maakt en oplaait Overbeek, Breda; M. Pronk, Etten; C. I tot in de ke.el11" J," Rijpers, Roosendaal; W. Santbergen Paai\ teilen (rondiB Zevenbergen; M. Schoonen, Wagen-! ge doet Uzelf te kort. U kunt berg; Th. Tomassen, Roosendaal; L. de nie' zonder Rennies. Wilt, Herpt. O.B.A.O.-CURSUS Diplomering tweede leerjaar Aanwezig 45 leerlingen. 3 leerlingen zijn reeds in het bezit van het getuig schrift. Aan 7 leerlingen kon het ge tuigschrift niet worden uitgereikt we gens onvoldoende vorderingen. Er ko men dus 35 leerlingen in aanmerking. Het zijn: A. v. d. Berg, J. Berkhout, L. v. Boven, Breda; A. Brosens, Zun dert; M. de Bruin, N. Ginneken; F. Bijl H.-Zwaiuwe; F. v. d. Corput, W. Del- hij, J. Dessens, J. Dieckman, A. Diep straten, Breda; A. Donkers, Chaam; A. GOES Grand: De tijger valt aan. MIDDF.LFURG Electro: Niets dan pedh VLISSINGEN Alhambra: Contrabande uit Cairo. Luxor: De vlieg. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Voor bij Monbassa dreigt de dood. OOSTBURG Ledel 8 uur: De imitatie- generaal. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Senecfrial de geweldige. i dit produkt hadden geoogst. De prijs kend als een zeer vlot spreker, van de eerste kwaliteit lag tussen 44 en 51 cent per doos van 250 gram. Morgen, donderdag 16 juli, gelden goes Grand: De mijnen van koning voor de provincie Zeeland de volgen-1 Salomo. de hoogwaterstanden: te Hansweert middelburg Electro: Geen medailles om 11.05 en 23.28 uur, te Terneuzen' om 10.35 en 23.01 uur en te Vlissin gen om 10.09 en 23.32 uur. voor spionnen. VLISSINGEN Alhambra: Blackboard jungle. Luxor: De vlieg. 83. Wat we giste ren al vreesden wordt vandaag werkelijkheid. Na aanvankelijk zelfs zijn intiemste me dewerkers in het ongewisse te heb ben gelaten om trent het doel van hun vlucht, ver trouwt ir. Glenner zijn mede-schur ken toe, dat hij van plan is de K 12 te gaan ontmoe ten. Een genoeg lijk rendez - vous zal het wel niet worden. GLENNER EN ZIJN TRAWANTEN DIE BE GOEDE TIJDING VAN DE K.I2 AAN HET GEOFYSISCH CENCOTSCHAB HEBBEN ONDER- tasr- SCHEPT, LATEN DE AARDE IN ONWETENDHEID ACHTER 'PATZAL IK JE ZêCCEN, WEPNET), MAAP EEPST D/T. VOE METS OP E'CE/T HOUTJE/ VEZE PECH /3 Al ERC CE/TOEC- IWSTEP: H/E CA AH ONZE JP/END DP. Cl A US ONTMOETEN/ wat vocRt glenner in zijn schild? ook Werner weet het noc niet. "WAAP CAAN U/E NU EIGENLIJK HEEN?' VRAAGT HIJ.

de Stem | 1959 | | pagina 2