Berghuyskazerne nieuw hoofdgebouw HIVEA A E LlJ :e Alle diensten COA naar Middelburg (loW ,^A 1 BOURJOIS Staande ovaties sextet „Alma Musica voor Vlag op de werkplaats centrale te Goes In G.S. benoemden bestuurders waterschappen HET DRAMA TE PUTTE 13agWa3 pcj&feitt M. Delnad te Schoondijke behaalt Marijke-bekertje Dividend van 11 pet. bij Stoomtram-maatschappij Breskens-Maldegem Vul I. 2. 3 en win ,vj i 1 B 1 1 i C 1 1 i E 1 1 1 G 1 1 I i 1 1 J 1 1 K 1 1 1 J Gebouw in 1962 gereed In Middelburg BEURS VAN AMSTERDAM Schoolstrijd Promotor En een lol dat we hadden f 2 Hoogwaterstanden VI» tl li: Kill VI» 7,1111» BELEGGINGSADVIEZEN Sneller en veiliger bruin met... Van 6 juli lot 10 ju li 1959 Zweefvliegtuig in bietenveld te Borssele Herindeling gemeenten Min. Toxopeus naar Sch ouwen- Duivel and Jeugd Rode Kruis Zeeland actief Algerijnljes kregen 2200 blikjes melk Na zonnesteek overleden r fl DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 I JULI 1959 It Graauw ektrotech- Ite Rotter- 1 het lager Karam-azov Arrivederci vecht voor Karamazov Arrivederci vecht voor 6 u. Dansen a 2,30 uur dood, 5 en Kint 3 uur ningen aan de Zuidsingel onder de slopershamer zijn gevallen, zal nog 'n woning aan de Koningsstraat moe ten worden gesloopt. Bovendien heeft het ministerie van Oorlog reeds een aantal huisjes aan Achter 't Hofplein aangekocht. Tengevolge van de bouw zal de ingang namelijk van de Ko ningsstraat naar Achter het Hofplein moeten worden verplaatst. (Advertentie) De situatie die ontstaat bij het ge reed komen van het nieuwe hoofdge bouw van de gen.-ma j. Berghuyska zerne te Middelburg. De hoofdingang zal tegenover de watertoren komen. W&mm fflfósBWKw (Van een onzer verslaggevers) Volgend jaar zal men begin nen met het voltooien van de Generaal-majoor Berghuys kazerne te Middelburg. De overheidsgoedkeuring voor de bouwplannen is eindelijk afge komen. Deze voltooing van het kazernecomplex omvat de bouw van een hoofdgebouw, waardoor de capaciteit van de GLANZEND! KISSPR00F! en zie hier de nieuwste modetinten: Rose pale Corail Fraise r a i s kazerne van 150 tot 600 man al worden uitgebreid. Het nieu we gebouw is geprojecteerd op het braakliggende gebied aan de Zuidsingel en sluit aan op de reeds bestaande vleugels aan Korte Noordstraat en Ko ningsstraat. Het hoofdgebouw, dat een front van 55 meter krijgt en een ingang van zeven meter (waar onder meer de wacht een plaatsje krijgt) zal, zo ver wacht men, in 1962 gereed zijn. Aan een vrijwel onhoudbare toestand zal dan een eind zijn gekomen. Sinds 1953 waren in de zalen van de Gen-maj. Berghuyskazerne be- s' nd voor 24 personen dikwijls 36 militairen ondergebracht. Men vond een oplossing door de verschil lende diensten van de COAK onder te brengen in de barakken aan de Nadorstweg en de Bomvrije-kazerne te Vlissingen. Men kan zich voorstel len. dat wanneer al deze diensten weer in een gebouw zijn onderge bracht. een veel economischer en ef ficiënter wijze van werken zal zijn bereikt. Het nieuwe hoofdgebouw zal behal ve uit eeu souterrain uit vier woon lagen bestaan. De eerste verdieping is bestemd voor de recreatie van de onderofficieren en de kantoorruimten op de tweede verdieping komen de recreatielokalen voor de officieren en de leslokalen. De bovenste twee ver diepingen worden gebruikt voor de legering. Het bouwen van het hoofdgebouw zal met de nodige moeite gepaard gaan. Behalve, dat reeds enkele wo- Grootsimposant en niet volmaakt was de indruk, die het recital van het instrumentaal sextet ..Alma Mu sica" in de burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis ma-akte. Groots door de fijnzinnige muzi kaliteit. waarmee het sextet de uit gevoerde composities benaderde, im posant door de technische vermogens, die door dc leden van het ensemble werden tentoongespreid, en niet vol maakt door de minder schone klank vorming. waaraan vooral violist Paul Godwin en fluitist Everard van Royen zich schuldig maakten. Het lijkt zo'n onbelangrijke factor in een concert van werken van Johann Christaan en Johann Sebastian Bach en Mozart, de volmaakte klankvorming. Vooral in de absolute muziek van Joh. Seb. Bach van wie ..Das Musikalisches Opfer" werd uitgevoerd schijnen technische perfectie en verantwoor de muzikale opvatting het voornaam ste. Maar om tot een werkelijke top prestatie te komen is ook de klank vorming van belang. Nu waren er nog teveel scherpe tonen van Godwin, die de aandachtige luisteraar soms deden opschrikken: nu was ook de toon van fluitist Everard van Royen te week Denk echter niet, dat het reci tal onbevredigend was. Geens zins, de staande ovatie, die het talrijke publiek de concerteren den bracht was volkomen ver diend. Maar zonder enige twijfel was de geestdrift groter geweest wanneer deze „Schönheitsfeh- ler" hadden ontbroken. Natuurlijk was het ..Musikalisches Opfer" van de oude Thomascantor het indrukwekkendste uitgevoerde werk. Het stelt zeker hoge eisen aan het bevattingsvermogen van de luis teraar, maar men was daaraan tege moet gekomen door een schriftelijke en mondelinge explicatie van van Royon; overigens had hij het bij het verkeerde eind. toen hij zei. dat het begrip van Bach's muziek in feite niet van belang was, als men het maar mooi vond.... Juist echter bij het .Muzikale offer" verhoogt het begrip en het inzicht in de verbluf fende muziektechnische bekwaamheid van Bach de schoonheidservaring. Hoe het ook zij. Middelburg heeft met het optreden van ..Alma Musi ca" waaraan behalve de reeds genoemden nog deel uitmaken Haa kon St.otijn. hobo; Johan van Helden, altviool; Carel van Leeuwen Boon kamp. violoncel, en Gusta Gold- schmidt, klavecimbel een voor treffelijke Holland Festivalmanifesta tie meegemaakt. H. L. Morgen, zondag 12 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hanswecrt om 7.03 en 19.12 uur, te Terneuzen om 6.27 en 18.47 uur en te Vlissingen om 6.01 en 18.17 uur. Maandag 13 juli is het hoogwater om 7.21 en 19 42 uur en te Vlissingen om 6.53 en 19 14 uur. (Vervolg van pagina 1) Op de Ossendrechtse brigade van de Koninklijke Marechaussee, nau welijks vijf' minuten fietsen van de plaats des onheils. weet men prak tisch niets te vertellen over v.d. Horn die er al ruim een jaar is gedeta cheerd. Alleen dan dat het gebeuren een vreselijk raadsel is en dat v.d. Hom een aardige jongen was, die j geen gekke dingen deed... n n 1 r> In het dorp hoort men eveneens t/6 IjQTlk VOOT ijTCIuClTlt geen enkel kwaad woord spreken over de lange marechaussee uit Groningen die „zo graag zijn pet naar voren droeg Men noemt hem zelfs vrien delijk. Een eafetariahouder, bij wie v.d. Hom de laatste tijd veel kwam, spreekt over een vrolijke kerel, die zo nu en dan met een kwinkslag voor de dag kon komen, Nederlandse en Belgische collega's naast de slagboom samengegroept, kijken star en koel voor zich uit, wanneer wij iets over de persoon van v.d. Horn vragen. Een zegt er: ..Hij is dood, wat voor nut heeft het nog". Over het echtpaar Testers is prak tisch niets bekend in het dorp. De meesfen kenden deze jonge en geluk kige mensen alleen van gezicht. 's Zondags kwamen zij altijd naai de kerk in Putte. Er was bijna geen contact met de dorpsbewoners. Gistermiddag bezochten wij nog even het landhuis, dat zo prachtig gelegen is temidden van het bos. De spanning van het onderzoek en het nerveuze wachten en gissen der journalisten van de vorige dag waren geweken. Op het koolpad bij het tuinhek troffen wij drie mensen: de bedrijfs leider van het fruitteeltbedrijf van de heer Testers, de heer M. v.d. Plassche, nog een andere werknemer en een adjudant van de Koninklijke Marechaussee. Zij stonden er versla gen naar het huis te kijken, terwijl de vogels de enigen waren, die ge luid maakten. „Het is niet te gelo ven, niet te beschrijven", zegt de adjudant, „je wordt er alleen maar stil van". Het huis ligt er zo vredig en zo vriendelijk. Het is onbegrijpelijk. Door Ged. Staten werden benoemd de volgende pei onen: gezworene van de polder Burg A. Kuijpers te Vogel waarde; gezworene van het water schap Lovcn-en-Willemskerke P. de Visser te Hoek; gezworene van de polder Koude P. Dieleman te Hoek; dijkgraaf van de polder Visart F. Cortvrlendt te Hoek; plaatsvervan ger van de dijkgraaf van de polder Visart Z. Eckhardt te Tei ïeuzen; gezworene van de polder Nieuwe- Karnemelk G. de Gronckel te Koe wacht; plaatsvervanger van de dijk graaf van de polder van Remoorte- re M. Riemens te Terneuzen; dijk graaf van de polder Oud-beoosten Blij-bezuidcn B Plasschaert te Koe wacht; gezworene van de polder Oud- beoosten-Blij-bezuiden H.Kips te Koe wacht; dijkgraaf van de polder Mos sel J. Kind te Philippine; plaatsver vanger van de dijkgraaf van de pol der Mossel P. Koole te Hoek; plaats vervanger van de dijkgraaf van de polder Nieuw-Westenrijk F. Cort- vriendt te Hoek; dijkgraaf van het waterschap Rieden-ca. A. Suij te Koewacht; plaatsvervanger van de dijkgraaf van het waterschap Rie den-ca R. Martinet, te St. Jansteen; dijkgraaf van de Nieuwe-polder-bij- Sas van Gent H. Goethals te Sas van Gent en plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Nieuwe-polder-bij- i Sas var Gent G. Govaert te West- dorpc. De nieuwe centrale werkplaats voor minder valide arbeiders te Goes, een kapitaal gebouw aan de Zuidvliet- straat, schiet al aardig uit de klui ten. In ieder geval vonden de bou wers dat er aanleiding genoeg he ston,d om vrijdag de driekleur van het dak te laten waaien. Het bestuur van de stichting bracht daarom met enkele genodigden een bezoek aan de werkplaats en de voor zitter, mr. H Bouwman, wethouder van Goes, hield een kort speechje en gewaagde met voldoening van het feit dat het stuk sociaal werk. dat hier voltooid wordt, zoveel weerklank vond op de Bevelanden. Spreker vertelde, dat de nieuwe werkplaats, met haar grondoppervlak van 650 m2, de grootste is in Zee land en een der grootste in Neder land. Door het gebruiken van mate riaal, vooral stenen, afkomstig van gesloopte huizen aan de Wilhelmina- straat en omgeving. heeft men 20.000 kunnen besparen op de bouw. welke thans, met de inrichting mee bijna drie ton kost. Eerst lijkenhuisje Nadat het gebouw in wording even bekeken was. werd een bijeenkomst gehouden in de Goese raadzaal, waai de heer Soeters. directeur van de werkplaats, nog verschillende bijzon derheden meedeelde. De werkplaats wordt gesplitst in allerlei afdelingen. Zo komt er een voor timmeren: voor zakkenstoppen. voor mattenvlechten, enz. De vrouwen-afdeling is geschei den van die der mannen en elk heeft een eigen ingang. Er is een flinke kantine, een verbandkamer, enz. Gememoreerd werd boe men er acht jaar geleden allerprimitiefst startte in een lijkenhuisje! Pas vier jaar geleden kreeg men een behoor lijke werkplaats aan de Westhaven- di.jk, welke volgend jaar als de nieu we werkplaats klaar is, aan gemeen tewerken komt; dit zal ongeveer ja nuari worden. De centrale werkplaats is nu een aangelegenheid voor heel de omge ving Het aantal tewerkgestelden is gemiddeld 76 en kan nog uitgroeien tot 100. De orders komen goed binnen. Er is er een van 6.000 kisten: de Ver enigde touwfabrieken zijn grote af nemers en manden gaan zowel naar vissersplaatsen als naar veilingen. Men werkt niet onder de markt, zo- dat het bedrijfsleven niet oneerlijk wordt beconcurreerd. Adverlentie> "iiiimiiilllllllllllll ZONNEBRANDMIDDELEN ,il ZONNEBRAND CRÈME V A. F. 1.- ZONNEBRAND OLIE V A. F. 0.95 ZONNEBRAND LOTION V.A. F 1.10 ZONNEBRAND SPRAY V.A. F 5.30 In het gereformeerd jeugdgeboiiw te Schoondijke hadden de eindlessen plaats van de landbouwhuishoud- school. Zoals ieder jaar was er ook dit jaar een bijzonder grote belang stelling. Bij het bekend worden van de uitslag bleek, dat de beste leer- ilnge dit jaar Marie Delnad uit Schoondijke was, die hiervoor werd gecomplimenteerd en als stoffelijk blijk van waardering het Marijke- bekertje" in ontvangst mocht nemen. De beschikbaar gestelde boeken gingen naar Rachel Latumeten, Leen- tje Maliepaard en Magdalena de Looze; dit laatste meisje had haar boek verdiend met het beste opstel in de door de school uitgeschreven opstellenwedstrijd. De uitreiking van de diploma's door de burgemeester van Wolphartsdijk werd afgewisseld door zang voordracht en declama tie. Gediplomeerd werden: Maatje Vrijd. 10-7 Koersverschil Laagste Hoogste laatste t.o.v. koers koers tijdvak vorige week 3 - 3 1/2 '47 92 3/16 93 92 3/16 3/16 3 Invest, cert. Ned. 96 7/8 97 3/16 97 1/8 3/16 6 Woningbouw 111 7/8 112 111 7 8 1/16 4 1/4 Ned. 97 7/8 98 1/8 97 15/16 0 Amsterdam Rubber 92 95 1/2 94 1/4 H.V.A. 149 153 1/4 151 3/8 1 1/8 Alg. Kunstzijde Unie 356 1/2 367 360 1/4 "l" 5 Ver. Deli Mijen 171.90 181.50 180.75 4- 9.05 Van Gelder Zonen 223 236 236 4- 6 Kon. Ned. Hoogovens 538 540 540 4- 10 Muller 305 1/4 310 305 1/4 4r 1/4 Ned. Kabelfabriek 396 400 398 1/2 3 1/2 Philips 633 650 1/2 635 5/8 10 7/8 Unilever 570 588 1/2 574 3/4 9 1/2 Wilton - Feijenoord 200 1/4 203 1/2 Kon. Petroleum 155.6b 160.10 '.56.10 3.70 K.L.M. 125 125.80 125 1 Holl. Amerika Lijn 153 158 158 3 Kon. Ned. Stoomboot Mij 152 1/2 156 3/4 156 1/4 4 1/2 Van Ommeien 248 249 248 2 1/2 Ned. Scheepvaart Unie 128 1/2 132 1/4 131 1/8 2 5/8 Omzetten vorige week def. aand. 15.944.928 obl. 14.304.720 Omzetten deze week voorl. aand. 18.406.681 obl. 13.83L.573. AaJbrcgtsc, Hubrina Andriesse, Mar- garetha" Bot, Wilhelmina Cornelis, Marie Delnad. Aurora Enzerink, Mar lies Hamelink. Magdalena Jansen, Cornelia Meijer, Maartje Minder- houd, Magda Neve, Janneke de Put ter Betsy Ritico. Anthonina Scheele, Marie de Seijn Elisabeth Tatenhove, Neeltje Voogd, Catharina v. d. Wege, Margaretha Lohman, Johanna du Burck, Anna Dierkx, Janneke For- trie, Magdalena de Looze Maria Oos terling. Martha van der Panne. Jo- zina Pilaat. Erna de Pooj-ter, Johan na de Regt. Tiny Roelse, Leentje Schilders, Margriet Verduyn, Sara Vergouwde, Elisabeth Verlinden, Pieternella Walbroek, Elisabeth de Zeeuw en Catholina Smit. werd behaald door: Het tweedc-jaars primaire diploma werd behaald door: Janna Avot Adrie v. d. Broecke, Leuntje Fliers, Margaretha Dreve, Jannetje Fielemon, Jerina van Hee, Juliana Izaak, Marie Jansen, Rachel Latmeton,Leentje Maliepaard, Hen- drina Ririhena. Jerina v. d. Walle, Sara de Winde, Johanna Buijze en Adrie Luteijn. 's Avonds werd in hetzelfde gebouw nog een gezellige bijeenkomst gehou den van oud-leerlingen waarvoor ook bijzonder veel belangstelling be stond. Een zweefvliegtuig, bemand met een Franse piloot uit de omgeving van Pa rijs. is boven Borssele terechtgekomen. De bestuurder, die de koers kwijt was geraakt en ook de kluts, toen hij het brede water van de Schelde zag, heeft toen een landing gemaakt in het bie tenveld van de heer Dekker, die goed verliep. Na op zijn verhaal te zijn ge komen heeft de verdwaalde vlieger zijn vrouw getelegrafeerd en zijn club verzocht een vrachtauto te sturen om het zweefvliegtuig op te halen. De stoomtram-maatschappij Bres kens-Maldegem n.v. te Aardenburg heeft, blijkens het verslag, over 1958 na o.a. afschrijvingen ad f 77.732 (v. j. f 66.675) en reservering voor be lasting ad f 16.000 (f 35.193) een winstsaldo behaald van f 661 (f 25.019) De winst over 1957 werd naar nieu we rekening overgebracht. maar wordt nu tezamen met de winst over 1958 tot uitkering gebracht. Voorge steld wordt een dividend van 11 pet. (nihil) over het in november 1958 door afstempeling van f 450.000 tot f 180.000 teruggebrachte kapitaal. Het aantal vervoerde reizigers daal de van 852.764 lot 780.084. hetgeen enerzijds werd veroorzaakt door het vervoersverbod voor lokaalvervoer op de lijn Maldegem-Brugge. opge legd in juni 1957, en anderzijds door de vervoersafneming op Nederlands gebied. Dientengevolge daalden de lijnontvangsten van f 431.862 tot f 403.323, niettegenstaande een ta riefsverhoging op Nederlands gebied. De ontvangsten uit het toerwagen- vervoer gaven daarentegen een stij ging te zien in verband met de we reldtentoonstelling te Brussel. Het ex ploitatieresultaat (voor afschrijvin gen) bedroeg f 114.599 (f 110.807). Op de obligatielening vond de nor male uitloting plaats en de rente voet werd met ingang van 1 januari jl. verhoogd tot 5 pet. Als resultaat van de regeling met de Zeeuwse voorschotgevers en door de afstem peling van het aandelenkapitaal kon VOOR ons is het begrip „school strijd" een stuk verre historie. In België is hij pas het vorig jaar afgesloten met een pact, dat zijn houdbaarheid nog moet bewijzen. In Frankrijk zit men er midden in. De regering-Debré heeft de koe bij de horens gevat en de gewijzigde sa menstelling van het parlement zou ook een meerderheid voor de ge lijkstelling van openbaar en bijzon der onderwijs opleveren, maar de linkse partijen met de socialisten voorop verweren zich heftig tegen deze voornemens Guv Mollet. leider der socialisten, hepft zelfs een ernstig dreigement uitgesproken: ,.Een nieuwe onder- wijswetgeving zou stuiten op het verzet der arbeiders, die zich daar door waarschijnlijk geschraagd zou den "evoelen in hun verlangen om over te gaan tot massale stakingen". Zelfs een man als Mollet. die we onder veel omstandigheden als een oprechte democraat hebben leren kennen, roept nu dus openlijk op tot buiten-parlementaire actie. En dat niet eens. om lotsverbetering voor de arbeiders te verkrijgen, doch louter uit doctrinair verzet te gen rechtvaardigheid in de onder- wiiswetgevine. Wat zijn zulke zich 7óér vooruitstrevend noemende lie den toe'- Merlijk! plexhout) alsmede een miniatuur- in garage en enkele voor* blinde kinde- Groningen, waar men ook alle J: moeite doet om tot industriële ontwikkeling te komen, hebben Ge deputeerde Staten het plan opgevat in plaats van met industrieschappen te werken een industrie-promotor voor de gehele provincie aan te werven. Het voorbeeld van Zeeland en Overijssel heeft hen daartoe ge bracht. Zoals bekend heeft Zeeland een industriepromotor gevonden in de persoon van de oud-directeur van de Ned. Spoorwegen, de heer Den Hollander. In de provincie Noord brabant is men intussen voor de ontwikkeling van west-Brabant on grondslag van het Kreekrakplan nraktisch dezelfdp weg ingeslagen. De hiervoor in het leven geroepen ontwikkelingscommissie zou aan vankelijk door de commissaris der koningin prof. dr J. de Quay zelf worden geleid. Nu deze naar de leiding van 's lands regering werd geroeoen moest naar een vervan- °in<* wni'Jpn omgezien door een al- i^szins deskundig te achten figuur. Men heeft deze ook gevonden door dat oud-minister mr M. Steen- berghe zich bereid heeft, verklaard ais industrie-promotor voor het Kreekrakgehied on te treden. Men kan daarmee west-Brabant slechts feliciteren De heer Steenberghe is immers niet alleen een eeonoom, die ziin snoren verdiend heeft, maar hii is bovendien met de behoeften en mogelijkheden van west-Brabant hekend. Men mag dan ook verwaeh- ten. dat ziin werkzaamheid ten gunste van dit gewest vruchtbare vocjjifafen zal onleveren. Maandag a.s. zal de minister van Binnenlandse Zaken. Toxopeus, een bezoek brengen aan Schouwen-Duive- land om de diverse gemeentebestu ren te horen over het plan tot her indeling der gemeenten. In gezelschap van de commissaris der koningin on leden van Ged. Sta ten wordt 's morgens zitting gehou den te Ouwerkerk, Zierikzee, Drei- schor en Renesse. Iedere gemeente raad in deze plaatsen krijgt een half uur om zijn inzichten kenbaar te ma ken. 's Middags wordt in hotel Mondra- gon een aparte zitting gehouden waarop de raden van de andere ge meenten gelegenheid hebben hun ge voelens kenbaar te maken over een en ander. Acht gemeentebesturen wensten hierop in te gaan, n.l. Brou wershaven. Duivendijke, Ellemeet, Nieuwerkerk, Noordgouwe. Ooster- land, Zonnemaire en Noordwelle. Deze acht gemeenten wordt ieder een kwartier toegestaan. Nadat nog de heer J. Visscher. con sulent van Soc. Zaken, iets bah ge- zegd. sloot mr. Bouwman de bijeen komst, die o.m. bezocht werd door enkele Bevelandse burgemeesters. De verschillende afdelingen van het Jeugd-Rode-Kruis in Zeeland ont wikkelen veel activiteit. In het jong ste kwartaalrapport van het Rode- Kruis lazen we o.m. dat de melk- actie voor Algerijnse vluchtelinge- •tj-es een groot succes werd en dat al leen al de afdeling Zuid-Beveland- oost, niet minder dan 2200 blikjes uit 25 scholen wist in te zamelen, wat een landelijk record was. De afdeling west-Zeeuwsch-Vlaan- deren bracht in het Ledeltheater te Oostburg 800 schoolkinderen met hun onderwijzers bij elkaar om te luiste ren naar wat mej. van Dijk uit Den Haag had te vertellen over het Jeugd-Rode-Kruis en de betekenis ervan. Enkele documentaire films deden haar betoog nog meer inslaan. De afdeling Philipsland liet de schooljeugd enige tijd geleden een prachtige kaart van Europa <op tri- alsmede een miniatuur ren bestemde telramen, vervaardi gen, welke onder het oog kwamen van de inspecteur van het lager on derwijs, mr. Wolff te Goes. Deze kwam zó onder de bekoring dat hij aan het ministerie van Onderwijs een uitvoerig rapport zond en het vergezeld liet gaan van foto's. De afdeling Noord-Beveland liet ook van zich horen doordat de jeugd van Wissenkerke niet alleen een fraai gemaakt poppenhuis met volle dig interieur, maar ook prachtige dieren van plastic maakte. Een ere saluut aan zuster Weststrate, die in dezen het initiatief nam. Zowel in de gemeente Kortegene als Wissenkerke zullen plaatselijke commissies in het leven geroepen worden om het JRK aan te pakken en te stimuleren. (Van onze verslaggever). Er is een man in België, die vast en zeker nooit meer een „practical joke" zal uithalen. Dat is een monteur, die enige maanden terug in Hontenisse eens een grapje had willen uithalen. De man was met een vriend wezen vissen. Het water was echter zo laag, dat er van vissen weinig kwam. Het tweetal besloot toen maar in een café de tijd te gaan korten. Toen ze terug kwamen begon het water juist te stijgen. De mannen grepen hun hengels en legden in. Tot zover ging alles goed; maar of het nu de warmte was of de glaasjes bier, onze monteur kreeg een onbedwingbare slaap. „Wat let me", dacht hij en strekt* zich op de glooiing uit. Hij voelde wel langzamerhand het water tegen z'n voetzolen opklotsen, maar, dacht hij weer, laat ik me maar eens dood houden. Het water steeg hem tot over de oren en toen grepen sterke armen hem beet en legden hem hoger op neer. „Ge zijt bedankt' fluisterde hij, de ogen ternauwernood opslaand tot zijn vriend, die hem van een wisse dood meende te redden. Waarop de vriend zo kwaad werd, dat bij niet langer met hem wilde vissen. Dan maar weer naar het café, dacht de monteur, en daar goot hij zich zo vol met bier, dat het de politie te bar werd, vooral toen hij nog ging autorijden ook. De man was niet voor de Middelburgse politierechter verschenen. Deze trok zich daarvan echter niets aan en veroordeelde hem tot twee weken ge vangenisstraf en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. En een lol dat we hadden De veertigjarige Th. v. V., werkzaam bij de fa. van Gent werd, toen hij van zijn werk naar huis ging. bij de haven plotseling onwel en overleed vrijwel onmiddellijk. De direct gewaarschuw de geneesheer constateerde dat v. V. gestorven was tengevolge van een zonnesteek. de post ..verlies geliquideerd trambe drijf" uit de balans worden geëlimi neerd. lil I kwartje per kolom 4 kolommen f I I kwartje per kolom 4 kolommen f I.- j 1 1 i li in ,v| 1 1 i B 1 1 c 1 1 1 1 D 1 1 1 1 F 1 1 G 1 1 1 H B i i 1 i j 1 1 K 1 rn -j 1 -Jl i ii 11! 1 A 1 D 1 F 1 H Hierboven plaatsen wij nog enkele invulkolommen voor Vul in: 1, 2 ot 3en win. onze puzzel. Deelnemers kunnen deze ge bruiken als zij meer dan vier kolommen willen invullen. Inzendingen uiterlijk dins dagavond 18.00 u., postbus 2500, Amsterdam.

de Stem | 1959 | | pagina 3