Walcheren PLASTI COLOR Raad Terneuzen besprak (weer) langdurig uitbreidingsplan dkw Proeven Yeerse Gat kosten tien miljoen De Zweedse reis van „Kasporgo" te Goes Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND Eerste werkvergadering van „Brede Wateringte Goes PIET VAN TILBURG 2 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 JUNI 1959 MIDDELBURG Zilveren jubileum bij de PZEM VLISSINGEN Gebouwencomplex bij Bellamypark wordt aangekocht Mutaties bij ouderwijs Wat er bij de OLB omgaat GOES Afsluiting van de Westsingel Vossenjacht „De Bromvlieg" Gouden bruiloft terneuzen Waardering voor werk ir. Gouweior GANG VAN ZAKEN heeft alles mee P v. d. A-Kamerleden in Yerseke Aanbieding van etsen Hoogwaterstanden Twijfel aan waarde van industriekern Scheepvaart door kanaal Z.-Beveland de lUCht van transpiratie 3 Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag PANIEK ROND DE ZON f Op donderdag 11 juni 1959 vierde de heer I. Suvaal alhier, hoofdklerk bij de provinciale Zeeuwsche elektri- citeits-maatschappij zijn zilveren dienstjubileum. 's Morgens werd de jubilaris, die ver gezeld werd door zijn echtgenote en zoon, ontvangen in de directiekamer van het PZEM-gebouw aan de Poelen- dalesingel. Daar werd hij in hartelijke bewoordingen toegesproken door de directeur van de PZEM, ir. T. Mi- chielsen, die hem dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen diensten en hem, onder overhandiging van de gebruikelijke enveloppe met inhoud, nog vele jaren in dienst der vennoot schap toewenste. De personeelchef, de heer J. van Beuzekom, dankte de jubilaris daarna voor de gedurende zo vele jaren ondervonden prettige sa menwerking, prees de stiptheid en ac curatesse van de heer Suvaal en bood hem namens directie en personeel een blijvend aandenken aan. Mevrouf Su vaal ontving een fraai bloemstuk. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. Huser, dankte de jubilaris voor de uitstekende samen werking in de personeelsvereniging en bood eveneens een geschenk aan. De heer Suvaal dankte voor de tot hem gerichte woorden en aangeboden geschenken. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad voor om het gebouwen complex aan de Hellebaardstraat en het Bellamypark, uitgezonderd het internaat de Ruyterschool, aan te kopen. Het complex, eigendom van de liefdadige instelling Het Gasthuis, is bij de ingebruikname van het nieu we bejaardentehuis ontruimd. De mogelijkheid wordt thans ge schapen om het intefnaat uit te brei den, terwijl het complex ook bij de voorgenomen sanering althans ge deeltelijk zal verdwijnen. De aan koopkosten bedragen 64.500. Het geld kan men van het college van regenten en regentessen van het Gasthuis ^Lenen. Het ligt in de be doeling van dit college om de renten die van dit bedrag vrijkomen, aan te wenden voor bijdragen in de pen- sionprijzen van degenen, die niet draagkrachtig genoeg zijn om het volledig pensiongeld in het bejaar denhuis te betalen. B. en w. stellen de raad voor de geldlening te aan vaarden. Mejuffrouw M. Seybel, onderwijze res aan de Jan Ligthartschool, zal, in dien de raad daarmee akkoord gaat, met ingang van 1 september, eervol ontslag worden verleend in verband mgt haar benoeming tot onderwijzeres aan de openbare lagere school 't Zand te Middelburg."' De heer A. Waasdorp, onderwijzer aan de Jacob Catsschool, verzoekt per 1 september van deze functie te worden ontslagen. B. en w. stellen voor dit verzoek in te willigen. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal werd uitgebreid met de vol gende nieuwe werken: Alers, Rubberplantage; Carrière, Monsieur Hulot op vakantie; Kemp, Matglas; ter Kuile Scholten, Kuise Tanagra; Marshall, De bankfraude; Meray, De vijand; Noël de Gaulle, Cyaankalibi; Ooms-Vinckers, Allah's wondertuin; Greene, Our man in Ha vana; Baudin, Zo leefden de Inca's voor de ondergang van hun rijk; Boer, Opbouw en afwerking van gebouwen; Clarijs, Wat is antiek? Drijver, Texel, het vogeleiland; 's-Gravesande, De geschiedenis van „De nieuwe gids"; de Vries, Bloempjes der vreugd voor de lieve jeugd; West, Kinderen van de zon. In de maand mei werden uitgeleend 2924 romans, 174 romans in vreemde talen en 953 studieboeken. In de jeugdleeszaal werden uitge leend 1425 boeken (totaal 5476). De tijdschriften- en krantenzaal werd (Advertentie) De Westsingel tussen Naereboutstraat en Zuidvlietstraat zal vermoedelijk voor enige tijd worden afgesloten. Dit althans stellen b. en w. de raad voor. De bouw van het consulentenhuis brengt de noodzaak van een bouwter rein met zich mee. Deze is er ter plaatse te gering, zodat een gedeelte van de openbare weg er bij zal moe ten worden getrokken. Hef college van b. en w. heeft deze gelegenheid tevens aangegrepen om zijn bevoegdheid uit te breiden. De raad wordt namelijk voorgesteld het college de bevoegdheid te geven in alle dergelijke gevallen het ne men van tijdelijke verkeersmaatre gelen dus zonder voorafgaande speciale goedkeuring van de raad op te treden. De bromfietsclub De Bromvlieg te Goes hield een vossenjacht op de brommers voor haar leden. De uitsla gen waren: 1 C. Bruggeman, 2 D. Wijs, 3 Joh. Maas, 4 M. van Liere, 5 C. Knuist, 6 M. Meijer, 7 D. van Daalen, 8 P. Temmerman, 9 L. Schrier, 10 B. J. Hollestelle, allen te Goes. VRAAQ FOLDER EN KLEURADVIES POSTBUS 8032 - AMSTERDAM PLASTIC0L0R: 'n kwaliteitsprodukt van PIETER SCHOEN - ZAANDAM Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkant' qr voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayor.redacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90, elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. bezocht door 418 mannen en 135 vrou wen. De jeugdleeszaal door 14 meis jes en 7 jongens (totaal 574). JUBILARISSEN BIJ „DE SCHELDE" Hun zilveren jubileum in dienst van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier werd gevierd door de heren J. K. Meertens van de timmer fabriek en A. Visser van de tekenka mer scheepsbouw. De heren T. Smit van de financiële administratie en M. Vader van de tekenkamer machi nebouw vierden hun gouden dienst jubileum. MET PENSIOEN De heren L. Stroo van de plaatwer kerij en M. Vader van de tekenkamer machinebouw hebben de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" al hier verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde 65-jarige leef tijd (Advertentie) official dealer: GARAGE PBTERS SAS VAN GËNT Tel. 361. Clinge Weder zal er in ons dorp een feest georganiseerd worden door een buurtcomité, 'dat de nodige festivi teiten zal verzorgen voor het gouden bruidspaar Theodoor Hiel en Maria Bogaert. Het buurtcomité zal het nodige doen om een prachtige versiering aan te brengen. Het gouden bruidspaar ge niet in deze buurt een grote bekend heid. Iedereen kent Door en Marie, zoals ze in de volksmond genoemd worden. In vroegere dagen moesten ze hard werken en 's morgens vroeg op stap om met de mallejan bomen te halen voor de klompenmakers. Ook de bietentijd was een zware tijd want dan moesten de bieten naar De Klinge gebracht worden naar het station om per trein verder vervoerd te worden Door is secretaris van de Bond van Bejaarden en dat doet hij met veel plezier. Menigmaal is hij op stap voor deze bond. Om 9 uur zal er op de feestdag een plechtige H. Mis gecelebreerd worden, terwijl 's avonds de .fanfare Weldoen door Vermaak een serenade zal brengen. Koewacht DIEPVRIESKLUIZEN In een vergadering is besloten te komen tot oprichting van drie diep- vrieskluizen, waarvan er een zou ko men op 't Zand, een in de Hazelare- straat en een in de Pr. Hendrikstraat. Hetis thans vrijwel zeker, dat het oprichten van de kluis op 't Zand door zal gaan. Sluiskil KRUIDENIERS MET VAKANTIE Door de gemeenteraad is een ver ordening vastgesteld, die inhoudt dat de kruideniers voortaan ieder jaar hun zaak een week moeten sluiten i.v.m. vakantie. Een voorstel 'hiertoe was uitgegaan van tien van dè der tien winkeliers. zódat het voorstel zonder debat kon worden aangeno men. Ook kruideniers, die het niet met de verordening eens zijn moeten uiteraard een week sluiten. Ook de bakkers zullen, zij het vrijwillig, op vakantie gaan. Stoppeldijk KINDEREN VIERDEN FEEST In verband met de parochiefeesten werd voor de kinderen 'een speciale feestdag belegd, die om half acht be gon met een H. Mis, waaronder de kinderen de H. Communie opdroegen tot intentie van de jubilaris, deken Staal. Voor 'de middag kwamen de kinderen bijeen in hét- Verenigings gebouw voor een huldiging van de deken en het kerkbestuur. Met een tractatie en een film werd het och tendprogramma besloten. Na de middag werd begonnen met een feestelijke optocht door het dorp. De met feestmutsen en vlaggetjes uit gedoste jeugd trok in een fleurige stoet langs de pastorie en vandaar naar een weiland wagr de volksspe len werden gehouden. De jeugd ver maakte zich fiiér best en er werd fel gekampt om de beschikbase prij zen. Ook zij. die buiten de prijzen vielen, kwamen best aan' hun trek ken, waht er werd gul getracteerd. Met een mooi filmprogramma werd deze goed geslaagde feestdag beslo ten. Jammer was, dat de geplande ballonwedstrijd geen doorgang kon vinden, aangezien het benodigde gas niet tijdig was gearriveerd. Deze wedstrijd zal nu op een nader te be palen dag worden gehouden. S t.r Jansteen REIS OUDEN VAN DAGEN Met 45 personenauto's en 2 grote autobussen hebben een 225 ouden van dagen hun jaarlijkse reis weer ge kregen. De reis begon om 9 uur en via de Belgische grens werd gereden naar St. Niklaas en via Temse naar Ru- pelmonde waar het comité trakteer de op koffie. Na hier' een paar uren verpoosd te hebben werd gereden naar Overmere-Donk en zo naar de dierentuin in Lokeren en na in Bel- sele een dansgelegenheid te hebben bezocht, werd de terugreis aan-aard. De colonne was om half negen thuis waar ze werd opgewacht door de muziekvereniging. De Belgische mo torpolitie ..De Zwaantjes" hebben o^ prima wijze de auto's begeleid. Zon der een enkele wanklank zijn allen in besté stemming huiswaarts ge keerd. DE LAATSTE LOTEN Het actie-comité Rode Kruis alhier heeft voor de verloting van dit jaar het aantal prijzen verhoogd en het aantal loten verdubbeld. Het was een hele onderneming en' sommigen be weerden dat het aantal loten veel te groot was. Zjj hebben ongelijk ge kregen. Veruit de meeste zijn ver kocht en de allerlaatste zullen van daag in. de Noordstraat verkocht wór den- Zaterdag kunnen vier nieuwe fiet sen worden gewonnen en dat is alles zins de moeite waard. Bovendien helpt men het Rode Kruis helpen zoals men al veertien dagen lang heeft kunnen lezen. KON. ONDERSCHEIDING VOOR G. VAN DE WEGE Aan de heer G. van de Wege uit Terneuzen werd op het kantoor van de- N.Vi xde Hoop'.' dooj) burgemees ter' mg Teilegen dé «re-m'edaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Kassau uitgereikt wegens zijn veertigjarig dienstverband bij dit Jaedfijf. Bjt gebeurde in tegen- {viordlglseid van id? echtgenote van de jubilaris,"df directie en enkele ge nodigden. Burgemeester Teilegen zag in dit jubileum weer-een bewijs van goede verstandhouding bij ,,de Hoop". I jzendijke TIJDELIJKE LEERKRACHT ST. JOZEFSCHOOL Als tijdelijlke leerkracht voor de tijd van drie maanden is aan de r.-k. jongensschool St. Jozef benoemd de heer P. Evera„ert uit Terneuzen. KAPPERSBEDIENDE Voor het kappersbediendevak is op het te Breda gehouden examen geslaagd de heer Frits de Betué uit IJzendijke. R.-K. KLEUTERLEIDSTER Op het te Etten, gehouden examen voor r.-k. kleuterleidster is geslaagd mej. M.L. v.d. Wynckel uit IJzendij ke,,1" j f Op de donderdag LI. gehouden raadsvergadering gaf de heer ir. Gouwe tor een uitvoerige uiteenzetting over het uitbreidingsplan in de Serlippens- polder. Voor de heer Henry (P.v.d.A.) was dit aanleiding om hezwaren te maken tegen de informele vergadering, die dinsdag 1.1. werd gehouden en die de uitdrukkelijke bedoeling had de leden over verschillende details in te lichten, zodat zij met kennis van zaken ter vergadering konden komen. T.S. onfatsoenlijk. Immers, dit be stuur was in ondèrhandelingèn met de gemeente over een stuk grond,in de Serlippenspolder en plotseling ver neemt men dat bedoelde breifabriek werd aangekocht. Mr. Tellegen vroeg zich af of het ministerie van Eco nomische zaken dit wel goed zal keu ren al geeft het Ministerie van Ón derwijs zijn toestemming. Bovendien liet de voorzitter wel uitkomen dat van de zijde van het gemeentebe stuur niet veel medewerking zal te verwachten zijn. Uit de vrij langdu rige discussie die zich om dit geval ontspon bleek dat er toch heel wat mensen waren die van de plannen van het bestuur der l.t.s. op de hoog te waren. Er waren raadsleden, die zich er over verwonderden dat het gemeentebestuur dit niet wist. Overi gens vonden de heren van Langevel- de (A.R.) en de Feyter (C.H.U.) de ze gang van zaken nog niet eens zo gek. Als de l.t.s. deze gebouwen kan kopen, zo redeneerden zij, hebben zij gelijk dat zij proberen goede zaken te doen. Bovendien is dit terrein niet als industrieterrein aangewezen. Dus moet men maar fabrieken bouwen op de daarvoor aangewezen plaatsen. Evenwel meenden b. en w. dat men deze kwestie als gemeente ruimer moet beschouwen. Als er een uitbrei dingsplan is vastgesteld, gebaseerd op een veel verdere toekomst dan mogen particulieren hierin geen an dere wegen inslaan. Burgemeester Tellegen betoogde voorts dat een uit breiding van de Technische School in de Serlippenspolder veel beter op zijn plaats zou zijn geweest. Aan de heer A. de Vries, onderwij zer aan de openbare uloschoól werd eervol ontslag verleend, evenals aan dokter A. van Zanten als gemeente arts beiden wegens vertrek naar el ders. Dokter K. J. Hoving werd als gemeentearts aangewezen. Spreker achtte deze gang van za ken in dit geval onjuist en kon dan alleen zijn goedkeuring daaraan hech ten wanneer het over zaken gaat die niet direct punt van bespreking van de eerstvolgende raadsvergadering uitmaken. Bovendien vroeg de frac tieleider van de P. v.d. A. of hier bij ook de pers was uitgenodigd. De voorzitter, mr. P. Tellegen was van mening dat hij niet verplicht was hiervoor de pers uit te nodigen. Er was echter geen bezwaar dat de pers hierbij tegenwoordig was. Dat bij de voorlichtingsavond van dinsdag 11. slechts één vertegenwoordiger aan wezig was. noemde burgemeester een zaak die hem niet aangaat. T oekomstlicht De discussies die zich over het uitbreidingsplan na de uiteenzetting van ir. Gouwetor ontsponnen kwa men in hoofdzaak neer op de bezwa ren die bij de oriënterende vergade ring naar voren gekomen waren, en waarover in ,,De Stem" van donder dag 11. uitvoerig werd gesproken. Zo wel de heer Tellegen als ir. Gouwe tor wisten de raad er van te over tuigen (het bezwaar gold voorname lijk het grote aantal flatgebouwen) dat men dit plan in het licht van de toekomst moet zien. Nadat zo goed als alle fracties het voor en tegen hadden laten horen, waarbij men zijn waardering uitsprak over het werk van ir. Gouwetor, werd het voorstel van b. en w. dit plan te aanvaar den, met algemene stemmen aange nomen. In het kader der uitbrei dingsplannen was er ook nog een voorstel tot het nemen van een be sluit. waarbij wordt bepaald dat de vaststelling van een uitbreidingsplan voor Sluiskil in voorbereiding is. Dat was voor de beide Sluiskilse raads leden dr. M. Camps en C. Compiet een gerede aanleiding op spoed aan te dringen, zodra bekend zal zijn wel ke lijn zal worden aangehouden voor de onteigeningen door Rijkswater staat in verband met de kanaalver breding. Breifabriek Bij de rondvraag stelde de heer Henry (P. v.d. A.) een vraag over de aankoop door het bestuur van de La gere Technische School van de brei fabriek van de heer Schockaert na bij „het Zwaantje". De heer Henry vond het een vreemde figuur dat een bestaande fabriek aan zijn bestem ming wordt onttrokken en er een ge deelte van een school in wordt on dergebracht, temeer daar Terneuzen als industriekern werd aangewezen. De voorzitter vond deze gang van zaken eveneens zeer vreemd en de handelwijze van het bestuur der L. Varia In de vacatures van de heren mr. H. Vermeulen en ds. H. Pestman, als curatoren Van het Petrus Hon- diuslyceum werden gekozen ds. E. Stern te Sas van Gent en mr. H. v.d. Belt teTerneuzen.. De vaststel ling van het exploitatieplan Serlip penspolder en de wijziging van het exploitatieplan Zuidlandpolder wer den goedgekeurd. De 'verkoop van een drietal percelen grond werd eveneens goedgekeurd, waarvan het voornaamste wel was een oppervlak- (Advertentle) te van 12954' rd2 aart liet aannemings bedrijf Gfbr. v.d. Poel N.V. te Ter neuzen voor een totale waarde van f 161.925.Voorts werd de vakan tieregeling voor de kruidepiers te Sluiskil"Vastgesteld. Toén de heer de Feyter vroeg of het' mogelijk is de woningen ban de Catspoldersedijk op het waterleidingnet aan te sluiten, antWfiorfide de voorzitter hierop, dat OA N,V. Waterleiding een schrijven naar de gemeenten deed uitgaan met een zg. 100 pet.-plan. Ook de gemeen te Terneyzen heeft dit ontvangen en dgafaan wordt alle aandacht besteed. (Van een onzer verslaggevers) De proef in het Veerse Gat in ver band met de eventuele verplaatsing van de oesterkwekerijen van Yerseke naar de Grevelingen zal tien miljoen gulden kosten. Dit deelde ir. J. G. Snip, hoofdingenieur van het bureau bijzondere werken van de prov. wa terstaat, vrijdag te Veere mee tijdens het bezoek van leden van de PvdA- fractie der Tweede Kamer. Hij wees er op, dat in het proef gebied de voedselpositie van het wa ter beter is dan in het gebied dat thans gebruikt wordt. Mocht de proef slagen, waarop men overigens wel min of meer rekent, dan kan de oes tercultuur in het Veerse Gat een blij vend karakter krijgen, al zal de pro- duktie slechts drie miljoen stuks per jaar bedragen. (In Yerseke is deze dertig miljoen) Later op de dag bezochten de socialistische Kamerleden Yerseke, waar burgemeester A. C. Willemsen de speciale Yersekse problemen be sprak. Hij wees op de noodzaak van de bouw van een nieuwe haven, opdat, wanneer de visserij eventueel zal ver dwijnen, in ieder geval de industrie aangetrokken kan worden. „Yerseke mag niet van de kaart", zo riep hij uit. Hij vestigde er tevens de aandacht op, dat zijn gemeentenaren nog steeds een geperforeerde dam in het Veerse Gat voorstaan. Hierdoor zou de oes tercultuur in Yerseke gehandhaafd kunnen blijven. Met betrekking tot de eerste dag van het bezoek melden wij nog ver der, dat ir. C. Horstmann, voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse K.v.K., gesproken heeft over de mogelijkheid om de belangen van Antwerpen en Zeeuwsch-Vlaanderen te combineren door het graven van een kanaal Ter- neuzen-Antwerpen. In verband met de onderhandelingen over het kanaal naar Gent zei hij te vrezen, dat de Belgen, nu zij zien dat de buit binnen is, zich niet toeschietelijk zullen to nen om de zo nodige spoorwegfacili teiten voor Terneuzen in te willigen. Het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland" heeft gisteren middag de eerste algemene werkvergadering in zijn bestaan gehouden. Er werd een groot aantal besluiten genomen, betreffende aan- en verkoop van gronden, de verbetering van dijken en benoeming van personeel. In het openingswoord van de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker, die de onverwacht overleden hoofdingeland J. Vogelaar te Krabbendijke herdacht, merkte deze op, dat in de vijf maanden van het bestaan van het nieuwe watérschap, men erin is geslaagd, een administratieve dienst op te bouwen, die het dagelijks bestuur in staat stelde, bet werk In alle districten van het waterschap normaal doorgang te doen vinden. In deze eerste maanden zijn voor bereidingen getroffen voor het sa menstellen van de begroting, nadat alle rekening envan de, in de nieu we Brede Watering opgenomen pol ders en waterschappen, waren nage zien. De meeste rekeningen vertonen een voordelig saldo, dat soms slechts enkele honderden doch hier en daar ook duizenden guldens bedraagt. En kele polders leden verlies. De begroting vertoont een totaal bedrag van ruim acht miljoen gulden. Voor de post onvoorzien is niet min der dan drie en een halve ton uitge trokken. De heer A Mol werd benoemd tot griffier van het waterschap, met vrij wel algemene stemmen. Ontvanger werd de heer P. Knuist uit Goes, die evenals de heer Mol in dienst was van het opgeheven waterschap „De breede watering bewesten Yerseke". Ook de heer G. Beenhakker uit Goes kon zijn functie bij het opgeheven grootste Zuidbevelandse waterschap als hoofd van de technische diepst omwisselen voor een gelijke bij het waterschap van Zuid-Beveland. Zonder hoofdelijke stemming nam de algemene vergadering een groot aantal beslpiten aan. Naast het uitvoeren van de door de opgeheven polders of waterschap pen genomen beslissingen, besloot de vergadering o.m. tot het 'Optrekken van de verdediging van de dijkvak ken onder Hansweert en Schore van vier meter boven N.A.P. tot vijf me ter.. Wel heeft de Rijkswaterstaat te kennen gegeven, deze maatregel niet nodig te achten, maar het dagelijks bestuur van het waterschap meent, dat de hoge vloeden thans landverlies tot gevolg hebben. De vergadering machtigde het dagelijks bestuur tot het treffen van voorbereidingen voor het doen uitvoeren van aanpassings- werken aan de Zandkreek. in ver band met de afsluiting hiervan. Voorts besloot de vergadering tot aan- en verkoop en ruil van een aantal percelen grond. Ook keurden de aanwezige hoofd ingelanden een aantal voorstellen van het dagelijks bestuur goed, die het in trekken van besluiten, genomen door de opgeheven waterschappen en pol ders, betroffen. Het besluit van de vergadering van ingelanden van het waterschap Zuid-Kraaijert, dat even eens werd vernietigd, was aanleiding De volksdansgroep van de vereniging „Kaspargo" te Goes gaat, zoals bekend, een grote Zweedse reis maken. Maandag morgen 15 juni a.s. gaat de vereniging per bus naar Rotterdam, van waaruit men per Noord-Expresse naar Zweden vertrekt. Het gezelschap zal onder leiding van de voorzitter, de heer Vervest, verschillende Zweedse plaatsen bezoeken om er tijdens de midzomerfeesten op te treden. De reis van de groep is mogelijk In totaal gaan 27 personen mee op réis, onder wie zich ook kapelaan M. van Stee, geestelijk adviseur en de heer Mathijssen bestuurslid, bevinden. De „uitstap" is bedoeld als verbroe- deringsreis, die tevens dienstbaar wordt gemaakt om het Zweedse volk te bedanken voor de hulp, die het verleende na de tweede wereldoorlog en bij de watersnood. De volksdansgroep van „Kasporgo" heeft voorts van het gemeentebestuur van Goes de eervolle opdracht ge kregen etsen aan te bieden aan de gemeentebesturen van Stockholm, Solleftea, Norrköping en Halsing- borg. gemaakt door de spaarzin van de dames van de vereniging. De volks dansers hopen voorts tijdens hun tournee de vriendschapsband tussen het Zweedse en het Nederlandse volk wat te kunnen aanhalen. Morgen, zondag 14 juni, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: te Hansweert om 8.16 en 20.27 uur; te Vlissingen om 7.21 en 19.40 uur en te Terneuzen om 7.44 en 20.06 uur. Maandag 15 juni: te Hansweert om 9 19 en 21,35 uur; te Vlissingen om 8.26 en 20.47 uur en te Terneuzen om 8.51 en 21.14 uur. tot het nemen van een principe-be sluit. Het bestuur van de Zuid- Kraaijert had bealoten, een aantal gronden te verkopen aan de pachters. De Brede Watering beslioot gisteren middag dat het waterschap zo min mogelijk, gronden uit handen zou ge-, ven. Het grondbezit, dat nu 255 ha bouw- en weiland en 117 ha zeedijk bedraagt, zal dus vermoedelijk alleen nog groter worden. De dijkgraaf deelde tijdens de ver gadering mede dat de verbouwingen in het Polderhuis gereed zijn geko men, en dat het elektrisch gemaal „Schore" bij de Vlakebrug werd op geleverd. Drs. H. M. Franssen Drs. H. M. Franssen, lid van de Tweede Kamer en chef van het kabi net van de commissaris der koningin in Drente, heeft in een causerie, die hjj in Goes gehouden heeft voor de studiekring voor gemeente-admini stratie en gemeentefinanciën In de provincie Zeeland, meegedeeld, wei nig verwachtingen te hebben betref fende toeneming van de welvaart door de aanwijzing van Industrie kernen. De heer Franssen zei, dat de pre mie, die de industrie ontvangt-, wei nig aantrekkelijk is. Hij verwachtte meer van vermindering of van resti tutie door de overheid van de sociale voorzieningen die men moet maken. De heer Franssen ging in zijn cau serie verder in op de autonomie der gemeenten en hij brak o.a. een lans voor het doen vervallen van dé be voegdheid, die G.S. hebben om de be grotingen van de gemeentebesturen goed te keuren. Hij achtte dit over bodig en meende zoveel vertrouwen te mogen hebben in de gemeentebe stuurders, dat men zelf een juiste koers zal weten te bepalen voor het financiële beleid der gemeente. In mei passeerden er door het ka naal van Zuid-Beveland 7179 schepen, welke een inhoud hadden van 3642.104 ton. Bij een vergelijking zien we dat er in de maand mei 371 schepen van 199.707 ton minder zijn gepasseerd dan in april. Daar het de gehele maand goed en vaarbaar weer geweest is, moet dit een achteruitgang In de scheepvaart betekenen. .(Advertentie) in enkele minuten verdwenen Mej. Jo Stael, Brinkjrever- wej, Deventer, schrijft: „Ik durfde gewoon niet meer uitgaan, want Ik transpireer ontzettend en dac is ook voor an deren erg hinderlijk. Ik heb toen maar eens geprobeerd of Arrid zou heipen en ja hoor, na enkele minuten hield de transpiratie op en was de lucht ook weg." Transpiratie is niet alleen een kwestie van warmte of lichamelijke inspanning. Véél sterker, véél onaangenamer is de lichaamsgeur door ..emotie" - opwin ding, spanning, angst, zenuwen. Dat kan iedereen overkomen, of het koud is of warm, op elk uur van de dag. Neem daarom het krachtigste middel tegen transpiratie en lichaamsgeur: ARRID in handige rol-top flacon - dub bel aktief door Transtop, dubbel zacht door lanoline. Arrid verdwijnt onmid dellijk in de huid: wég transpiratie, wèg lichaamsgeur, voor méér dan 24 uur! Geen vlekken in uw kleding: uw huid blijft koel en droog - altijd, onder alle omstandigheden. Complete Arrid rol-top f 3.50, vulling f2.- (Advertentie) Vraagt Üw Apotheker of Drogist Te Axel heeft dit weekend dienst: dokter Kats en te Terneuzen: dokter Bos (apotheek Klaassen). Voorts zijn de diensten als volgt: Goes: dokter v. d. Werff; Middel burg: dokter de la Haye: Vlissingen: dokter du Fossé: Heinkenszand, Arendskerke en Wolfaartsdijk: dokter v. Maanen; Hansweert, Kruiningen, Rilland en Krabbendijke: dokter Arends te Hansweert. Dokter Folmer, Driewegen, neemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gelderblom. Nieuw- dorp. voor dokter Kiviet en dokter Wöstmann, Kwadendamme, voor dok ter Kole. Te Goes is de Goese Apotheek ge opend. Te Oostburg en Aardenburg heeft dienst dokter Rijk, Aardenburg; te Breskens, Groede en Schoondijke: dokter Ossewaarde, Breskens; te Cadzand, Sluis en-Zuidzande: dokter Beek, Zuidzande, en te Biervliet en IJzendijke: dokter Rozemeijer, IJzen dijke. Te Axel, Sas Van Gent en Zaamslag wordt dienst gedaan door de heer T. van Roon, Sas van Gent, tel. 588. Op Zuid-Bevêland hebben dienst de heren Klaassen, Heinkenszand en Bo- neschanser, Kruiningen. Te Oostburg, Sluis en Groede wordt dienst gedaan door de heer W. van Veen, Oostburg, en te Biervliet en IJzendijke door de heer J. F. Wes tendorp, IJzendijke. (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat-hoek Lindebaan BERGEN ÓP ZOOM Telefoon 5467 TERNEUZEN Luxor 8 uur 714 ant- t woórdt. niet, CdncertgebouW 8 uur De 'weg vaii Het' geweld,! SAS VAN GENT Olympia 8 uur Seimi- r^antis, de courtisane „van Babylon. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur Operatie Amsterdam,, 14 j. IJZENbïjtCE Hofzifht 8 uur De familie Trapp in Amerika, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur Duinkerken. HULST Kon. Hand. Sociëteit De Ba tavieren 2 uur Schieting. Bioscoopge bouw 8 uur Het huwelij ksklok j e van Koningssee. KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 3 uur Grote schieting. MIDDELBURG Electro Mardi gras. Schouwburg China Doll. Ned. Koffiehuis 14.30 uur Verg. Ned. ver. v. suikerzie ken. Hotel De Burg, 14,45 uur Verg. St, Adelbertsvereniging. Polderhuis 10.30 u. Verg. Polder Walcheren. VLISSINGEN Luxor Schrikbewind der Comanches. Alhambra De tien geboden. Jachthaven Schelde 15.30 uur Opening jachthaven. BR-wedstrijden (vanaf 10 uur). GOES Grand De tien geboden. ST. JANSTEEN Baart 3,30 u. Schieting BELGISCH KLNIGE Cinema van Dijk 7,30 uur De stem die ik bemin. GRAAUW-PAAL Verras 3 u. Schieting ANTWERPEN (B.) Kon, VL Opera 7.30 uur Faust. HULST Bioscoopgebouw 2.30 en 5.15 uur Het huwelijksklokje van Koningssee 8 uur Ik was aan hem verslaafd, 18 j. Jos van Helsland 3 uur Grote sohietimg TERNEUZEN Luxor 2 uur De weg van het geweld, 14 j., 4.30 en 8 uur 714 ant woordt niet, 14 j. Concertgebouw 8 uur De weg van het geweld. SAS VAN GENT Olympia 2.30 u. Jacht op goud en ivoor, 5 en 8 uur De trots en de hartstocht, 14 j OOSTBURG Ledel 2 uur T> prins stu dent, 4.30 en 8 uur Duinkerken. KUIT A ART F. de Booy 3 u. Sohieting. AXEL Gezellenhuis 7.30 uur Dansen m.m.v. De Madeira Boys. Het Centrum 3.45 uur Operatie Amsterdam, 14 j. 8 u. Slavinnen van Carthago. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur D# familie Trapp in A-merika, a.l. KOEWACHT R. Verhoeven 3 uur Schieting. TERHOLE De Lindeboom 5 u. Dansen. HEIKANT Verenigingsgebouw Dansen na afloop van de koers. ST. JANSTEEN R. Everaard en C. de Kind 3 uur Sdhieting. BELGISCH KLINGE Cinema van Dijk 3 en 7.30 uur De stem die ik bemin. ANTWERPEN (B Kon. VI. Opera 2 uur Tannhauser, 8 uur Tosca. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Ik was aan hem verslaafd, 18 j. BELGISCH KLINGE Cinema van Dijk 7.30 uur De stem die ik bemin. TERNEUZEN Luxor 8 uur 714 ant woordt niet. SAS VAN GENT Olympia 8 uur De trots en de hartstocht axel Het Centrum 8 uur Slavinnen van Carthago. OOSTBURG Ledel 8 uur Duinkerken. 56, Urenlang ver gaderen op aarde nu al de geleer den. Het is nog precies als in 1959. Gienner ha mert nog maai steeds op zijn stokpaardje. - Hij herhaalt zijn ar gumenten voor de zoveelste keer, of liever zijn bewe ringen. Onderwijl verkneukelt hij zich jn zijn tri ojnfen.... Cebsuik makend van de afwezigheid van Do Claus .brengt ir.Glenner het Geofysisch Genootschap tot het "besluit, de evacuatie van de aarde TE LATEN afhangen van DP. claus' rapport over de gegevens van het zonne-observatorium. ■maap COED. besluit wij minzaam, vaat ONS wachten tot Dn Claus terugkeert met z/vn PAVROPT.' en hij denkt '.'HET ZOU MIJ VER1&AZEN ALS WE DAT RAPPORT OOIT r. z/EN KPECEN." ZEKER VAN ZIJN TRIOMF, ZEGT HIJ AFRO CANT; HET IS /MMEPS VRIJWEL ZE/CEP. HEPEN, DAT CE ION STEEDS MEEP GEVAAR OPLEVERT VOOR HET LEVEN OP CE AARDE. &E ZON KAMP ZfKER N/ET OVERLEEFT-

de Stem | 1959 | | pagina 2