■lock Eerste helft was aantrekkelijk (0-0) daarna speelde slechts Botafogo Vul in 3 en win r LEON VAN DAELE BEGON MET VOLLE WINST: STEENVOORDEN ZEVENDE DÜW Ronde van Zwitserland begon met Zwitserse zege Willem II verloor van Botafogo (1-4) 1. 2. SNEL-STROOIER „ZWEEGERS PRODUKT" In R. v. Luxemburg Ned. vóóraan Nederlanders in achterhoede nat 13 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 JUNI 1959 Vakbonden spraken met CNA-directie EXAMENS Vijf jongens in de Taag verdronken i j 35» ii R£ Él 1 A 1 i B c i 1 D i I E i i 1 F i 1 G i i 1 H j i k !_l J.J Verdwenen sergeant-vlieger schreef brief Staatssecretarissen Calmeyer en De Jong genoemd voor Defensie Peron beschuldigt Frondizi Coloradokevers teisteren Polen Mevrouw Chris tos naar gevangenis Jo de Haan bleef vóóraan in Ronde van Champagne 11 7U&& TlZ&UiST ■97Z££A -ZrttZèA*- C*c*J- Oostburg in grote spanning over zijn pro/koers Italiaanse Tour- ploeg gewijzigd Ned. atletiekploeg (heren) tegen België bekend Klassement Na vijf jaren Morgen te Heikant R. v. nieuwelingen MARKTEN WATERSTANDEN r weken nu te If geld !tS Opzij jalingen roor |Ou ;dsparen irna nog samen tellen je wol, halfwol, wol-mousse, ka en Rilsan is! Hygiënisch! Van onze sportredacteur) Voor Willem II is het uitzon derlijke treffen tegen Botafogo een financieel succes geworden. Zij speelden niet alleen quitte (de 18000 toeschouwers uit alle gewesten langs de lijnen zorgden daarvoor), het kwam zelfs roy aal aan zijn trekken. Ongetwij feld een prestatie. Maar de voet balfans, die op een uitzonderlij ke wedstrijd hadden durven re kenen, zijn écht tekort gekomen. In de eerste helft ging het allemaal uitstekend. De tricolores, versterkt met de gastspelers van der Hart, Wil kes en Canjels, gaven de Brazilianen zeer goed partij en het lag heus niet aan de donkere Zuidamerikanen, dat met blanke stand thee gedronken DIDI Na rust er uit Vrijdagochtend hebben hoofdbe stuursleden. van de drie vakbonden voor werknemers iq industriële be drijven, „St.-Willibrordus", de Chr. Vakbond en de Algemene Bedrijfs groepencentrale besprekingen gevoerd met de directie van de C.N.A. te Sluiskil over bezitvormende maatre gelen, met name over een gepremi eerde spaarregeling met inbegrip van een mogelijk winstaandeel. Tijdens een vergadering die de hoofdbestuurders van „St.-Willibror dus" en van de Chr. Vakbond gister avond fh Sluiskil hebben gehouden met vertrouwensmannen en afde lingsbestuursleden bleek dat het on derhoud met de C.N.A.-directie nog niet tot een bevredigend resultaat geleid had. Over tegenvoorstellen kon men nog geen eensgezindheid berei ken, doch zodra hierover een ak koord bestaat zullen de onderhande lingen met de C.N.A.-directie worden voortgezet. KAPPERSBEDIENDE Voor het examen kappersbediende slaagde te Breda Joseph Minnaert uit Eede. ECONOMIE De heer A. Bruynzeel uit Kruinin- gen is aan de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotterdam ge slaagd voor het propaedeutisch exa men in de economische wetenschap pen. EINDEXAMEN HANDELSAVONDSCHOOL Voor het eindexamen van de han delsavondschool te Terneuzen slaag den: J. Riemens, W. Hamelink, L. Ribbens, Terneuzen; A. Knierriem, Axel en J. Benjaminsz, Sluiskil. I I kwartje per kolom"! 4 kolommen f I.- werd. Zy hadden heel erg hun best gedaan om doelman Feyt het nakyken te geven, maar de Willem Il-defensie, met van der Hart, Brooymans en de Wit, aangevoerd door Cor van der Hart, had dusdanig knap staan verde digen en het net voortdurend zó goed afgeschermd, dat de bezoekers wel nu en dan schoten afvuurden, maar nim mer verraderlijke openingen hadden kunnen maken. Meer verdiend Aan de overzijde telde men prak tisch evenveel interessante aanvallen, waarbij Wilkes en Zaro buitengemeen handige dingen lieten zien, en Canjels een paar maal beter lot had verdiend met zijn schoten. Kort na de hervatting juichten de toeschouwers onze nationale midvoor enthousiast toe, toen hij het leder na een uittrap onder controle kreeg en na tot tweemaal toe hardhandig te zijn gehinderd, doodkalm, zuiver en hard langs keeper Ermani schoot en het Braziliaanse net liet trillen (1-0). Het was daarom zo verschrikke lijk jammer, dat ternauwernood een minuut later, tengevolge van te zacht op doelman Feyt terugspelen door rechtsachter Nicolic, linksbinnen Wal dir gelijk kon maken. Beslist fortuin lijk (1-1). Van toen af is de vaart èn het vertrouwen in de Willem II- gelederen zienderogen afgenomen. Met fantastisch spel, waarmede de trico lores als het ware dol werden ge draaid en in ademnood werden ge speeld, voerden de Brazilianen de sco re op tot 1-4, achtereenvolgens door Waldir (1-2) in de achtste minuut nog maals Waldir, in de vijftiende minuut. (1-3) en in de 28e minuut door Gar- rincha (1-4), het meesterlijke doelpunt van de vier, omdat hij op z'n eentje langs alle tegenstanders was gedraaid. Alléén show Van dat moment af maakten de Brazilianen er alleen nog maar show van, waarbij zij zich óók nog ver oorloofden rechtsbinnen Didi. Zagalo (linksbuiten) en midvoor Paulinho te laten vervangen. Het werd vermakelijk, toen keeper Ermani op de grond ging zitten en te kennen gaf, eveneens vervangen te willen worden. Maar dat stond Leo Horn (die gewoon te voet op het veld was gekomen, omdat luchtvaartinstan ties zijn komst per helikopter hadden verboden) niet meer toe. Er waren nog wel drie minuten te spelen, toen onze befaamde arbiter zijn fluit voor de laatste maal hanteerde. En gelijk had-ie, want van een serieuze partij kon toen al lang niet meer worden gesproken. Kleurig, interessant Dat was jammer, want alles had zo'n kleurrg en interessant begin gekend. De PTT-harmonie blies er op los, dat het een lust was bij het vertolken van de twee volksliederen. De Braziliaanse hymne leek meer op een ouverture' van de een of andere revue èn een eeuwigheid te duren. Daarna brachten de mannen van Botafogo een rumoe rige groet met de vuist in de hoogte en nóg rumoeriger betoonden zich een aantal Braziliaanse matrozen, die wer den aangevoerd door een omvangrijke landgenoot (in civiel overigens) en onophoudelijk met yells hun voetbal lende landgenoten aanmoedigden. Voor de goede orde stond een poli tieman in hun buurt geposteerd, maar iedere keer als Botafogo een doelpunt had gescoord zag die knaap kans op Vijf jongens zijn te Santarem in Portugal in de Taag verdronken bij het zwemmen. Een jongen kon nog gered worden door de priester, die met een groep van 28 leerlingen van het plaatse lijke klein-seminarie een uitstapje ging maken. De jongens zwommen aan de kant v?n de brede snelle stroom. Toen een van hen om hulp riep, kwamen enkele hem achterna en werden on middellijk door de stroom gegrepen. Pater David Cirne rende weg om een roeiboot te halen. Met een roei spaan wist hij een jongen te redden, door het water. de anderen werden fieegesleurd Vissers brachten later de stoffe lijke resten van vijf jongens verder stroomafwaarts aan de wal. I kwartje per kolom 4 kolommen f I.- i i Hierboven plaatsen wij nog enkele invulkolommen voor onze jfuzzel. Vul in; 1, 2 of 3.... en win. Deelnemers kunnen deze ge bruiken als zij meer dan vier kolommen willen invullen. Inzendingen uiterlijk dins dagavond 18.00 u., postbus 2500, Amsterdam. GARRINCHA Meesterlijke goal de grote trom van de PTT-harmonie te slaan... Het Sportpark-terrein had kennelijk bezoek gehad van een kunstenaar grassnijder, want het was perfect in vakken, licht en donker groen „ge maaid". De entourage was dus volkomen in stijl en op de eretribune zag men Toon Schroder, secretaris Lo Brunt, Elek Schwartz en tal van militaire en burgerlijke autoriteiten. Als show kon men echter later in de ontmoeting dit kostbare treffen niet zo goed meer waarderen. En dat was jammer, voor Willem II èn de achttienduizend voetbalfans, die gehoopt hadden meer dan d i t te zul len zien. De sergeant-vlieger A. Meerholz van de vliegbasis Woensdrecht, die sinds zaterdag spoorloos is, heeft van zijn onderduikadres een brief ge- schrev enaan zijn squadron-comman dant, waarin hij meedeelt, dat hij pas weer wil opduiken als de tegen hem uitgevaardigde straf wordt ingetrok ken. Zijn commandant heeft getracht hem te antwoorden. Hij heeft een brief geschreven aan het Huisadres van de voortvluchtige, in de hoop dat die hem zal bereiken. (Van onze parlementaire verslaggever) Generaal b.d. R. H. Calmeyer en kapitein t.z. P. S. G. de Jong worden genoemd als kandidaten voor het staatssecretariaat op het departement van Defensie. Kapitein t.z, de Jong is zelfs tijdens de NAVO-vlootoefe- ning per helikopter en marinevlieg tuig opgehaald van de onderzeeboot jager Gelderland, waarvan hy com mandant is. Naar men aanneemt heeft hij, even-, eens generaal Calmeyer, zich in prin cipe bereid vei-klaard het staatssecre tariaat op zich te nemen. De keuze van een officier van de zeemacht en een van de landmacht betekent ove rigens nog niet, dat minister v. d. Bergh besloten zou hebben om op zijn departement de verdeling ma rine en land-luchtmacht te hand haven. Berichten daarover werden in Den Haag voorbarig genoemd. Het is zeer goed mogelijk, dat de be windsman toch het voorstel van zijn voorganger, ir. Staf, zal overnemen om het departement zodanig te reor ganiseren, dat er afdelingen perso neel en matrieel komen, die elk hun zorgen uitstrekken over alle drie de krijgsmachtonderdelen. Minister v. d. Bergh zal daarover ongetwijfeld zijn mening hebben. Hij zal geen staats secretaris kunnen aantrekken zonder dat de kandidaat weet, welke taak hij te vervullen krijgt. Maar welke be slissing de bewindsman daarover ge nomen heeft, staat nog niet vast. Elders in depe editie geven wij bij zonderheden over de te verwachten benoeming van een derde staatssecre taris, n.l, mr. B. Roolvink, die op Sociale Zaken komt. Voorts vernemen we nog dat voor het staatssecretariaat van O.K. en W. wordt genoemd mr. Y. Scholten (CH U), voorzitter van het ANMJV en secretaris van de Hervormde Jeugd raad. Een woordvoerder van de verjaag- 2 Argentijnse dictator Peron heeft in Buenos Aires aan de pers foto kopieën getoond van een pact, dat de huidige president, Frondizi, voor de verkiezingen in 1958 met Peron zou hebben gesloten. Frondizi zou toen o.a. beloofd hebben de Peronistische partij weer toe te laten en in beslag genomen eigendommen aan Pero nistische organisaties terug te geven als hij verkozen zou worden. Peron van zijn kant zou er voor zorgen dat er bij de verkiezingen geen Peronis tische kandidaten werden gesteld. Frondizi heeft deze overeenkomst echter geschonden, zo verklaarde Perons woordvoerder. Een officiële woordvoerder heeft verklaard, dat het pact een vervalsing is. (Advertentie) De Poolse Oostzeekust wordt ge teisterd door coloradokevers die grote schade toebrengen aan de aardappelplanten. Sedert maandag spoelen de schadelijke kevers onaf gebroken bij duizenden op het strand van de Oostzee aan, vanwaar ze het land intrekken. Mevrouw Eftihia Christos, wier veroordeling tot twee maanden ge vangenis onlangs overal in Engeland op veel verzet stuitte, is vrijdagmor gen door het hof van appel veroor deeld tot een maand. Haar misdaad was dat zij met naaiwerk extra geld verdiende naast de ondersteuning die zij als weduwe en moeder van vier kinderen kreeg van sociale zaken, zonder die extra verdiensten op te geven. Onze landgenoot Jo de Haan heeft de derde plaats in het algemeen klas sement van de Ronde van Champagne behouden. Hij kwam in de vierde etappe van Epernay naar Troyes (266 km) in het grote peloton binnen, dat 2 min 50 sec na de winnaar, Mahé, de finish bereikte. Etappe-resultaat: 1 Mahé 7.22.36;; 2 Dejouhanet 7.25.26; 3 Bianchi (Fr.) z.t.; 4 Lefèbre (Fr.) z.t.; 5 De Cabooter (B.) z.t.; 6 Bleneau (Fr.) z.t.; 7 Se- vereijns (B.) z.t.; 8 ex aequo alle ove rige renners in dezelfde tijd als De jouhanet. Algemeen klassement: 1 Cazala (Fr.) 2.22.06; 2 Aure (Fr.) z.t.; 3 Jo de Haan 2.23.22; 4 Stablinski (Fr.) 2.23.43; 5 Geneste (Fr.) 2.23.45. Bezoekt de Z.L.M. tentoonstelling en ziet de nieuwe met ROTERENDE trechter, die alle kunstmeststoffen op de meest nauwkeurige wijze breed over het land verdeelt. Ingenieuze en on verwoestbare constructie Een nieuw VERRASSEND LAAG IN PRIJS Koninklijke Maatschappij Wed. J. C. Massee Zoon N.V. Goes Zwolle Stand: Timmerman Verbeek N.V. Zierikzee Leeuwendorp. De eerste etappe van de Ronde van Luxemburg, van Luxem burg naar Differdange (250 km) is gewonnen door de Belg Leon van Daele. De eerste Nederlan der was Piet Steenvoorden. Nauwelyks was bet startsein gege ven toen Fornara in gezelschap van onze landgenoot Ehlen wegsprong. Lang duurde de vrijheid niet, maar toen alles weer byeen lag, zette de Italiaan Metra een aanval op. Het peloton reageerde niet en Me tra kreeg alle gelegenheid zijn voor- (Advertentie) official dealen 1 GARAGE C. MEYER At ZONEN Wassenaarstraat 10-12 2 tel. K1640-4670 Bergen op Zoom Op het laatste moment hebben voor het criterium, dat morgen op de kermiszondag op het Kroonwijkparcours te Oostburg wordt gehouden, nog enkele be kende renners ingeschreven, o.a. Wout Wagtmans, winnaar in 1952, Daan de Groot, Wies van Dongen, Joop Captein, Piet Rentmeester en Molenijzer, waardoor in totaal 35 renners van start zullen gaan. Aan het parcours zijn de laatste voorzieningen getroffen. De Belgische Wielerbond had voor de Belgische renners een startverbod opgelegd. Tot in Brussel is een en ander „uitge vochten" waarbij de Internationale Wielren Unie in het geweer is ge weest om de BWB van zijn ongelijk te overtuigen. Marcel de Mulder, Jules Pascal en c.s. zullen dus ook in Oostburg starten. Een en ander is in Oostburg en omstreken met span ning gevolgd. Thans richt zich deze spanning naar het verloop van de koers, waarvoor zeer veel belang stelling bestaat, De voorzitter van de technische commissie van de Italiaanse Wieler bond heeft twee wijzigingen aange bracht in de Italiaanse Tour-ploeg, zoals die door directeur-technique Al fredo Binda was voorgesteld. Niet Pettinati en Tosato zijn in het twaalftal opgenomen, doch Vestari en Bruni. Behalve deze twee starten: Baldini. Baffi, Bartolozzi, Falaschi, Fallarini, Favero, Padovan, Fabbri, Gismondi en Pambianco, De nationaal technische commissie van de K.N.A.U. heeft de Nederland se herenploeg, die op zondag 28 juni a.s. te Antwerpen tegen België uit komt, samengesteld. Op de 800 meter is o.m. aangewe zen Haus (PSV, Eindhoven), op de 5000 meter Künen en Jonkers (Sprint, Breda), op de 110 meter horden Ka merbeek (PSV). In het nummer hink-stap-sprong: Hofstede en Ver schoor (Volt, Tilburg), speerwerpen Kamerbeek. sprong te vergroten tot 1 min. 40 sec. bij Esch-sur-Alzette (na 189 km). Toen kwam kort voor de eerste pas sage van Differdange de tegenaanval, waarin de Duitser Ommer, onze landgenoot Geldermans. de Fransman Hoffman en de Luxemburger Bolzan de hoofdrol speelden. Verkeerde weg Tijdens de beklimming van de Fer me Rouge begon de hoofdmacht zich te roeren, onder aanvoering van Charlie Gaul en Saint. Toen Metra een verkeerde weg insloeg, geraakte hij wat uit cadans, maar het viertal achtervolgers kon hem voorlopig toch niet bereiken. Het verschil werd zelfs weer wat groter, maar de tactiek van afstoppen, die door zijn ploeggenoten in het pe loton werd toegepast, had steeds min der succes en 10 km voor de finsh was de hergroepering een feit. Alle activiteit was vergeefs geweest en de sprint maakte uit, dat Leo'n van Daele de eerste bloemen en zoe nen in ontvangst mocht nemen. 1. Leon van Daele (B.) 6.48.23. 2. Bauvin (Fr.) 3. Ommer (Did.), 4. Ernzer (Lux.), 5. Altweck (Did.), 6. Pellegrini ut.), 7. Piet Steenvoorden. Morgien, zondag-, zal wederom de Ronde van Heikant voor nieuwelin gen verreden worden. Na een vijftal jaren van de wielersport verstoken te zyn geweest, heeft een nieuw op gericht comité de organisatie ter hand genomen en van alle zijden steun ondervonden. In totaal worden 22 ronden gereden waarbij 4 grote ronden zijn, die naar de gemeente Koewacht lopen. De 18 kleine ronden worden via de Vylain- laan, Schoolstraat, Ellestraat en Vlasstraat gereden. Een mooi par cours, dat vrij toegankelijk is. Reeds een twintigtal renners zon den hun inschrijving waarbij de plaatselijke renners Verschueren en Inghels. Zeer waarschijnlijk zal de Heikantse renner G. Thuy eveneens aan de start verschijnen, mits de aangevraagde licentie tijdig in zijn bezit is. (Advertentie) heeft alles mee De eerste etappe van de Ronde van Zwitserland, van Zurich naar Arosa (211 km) is gewon nen door de Zwitser Rolf Graf. Reeds in deze eerste etappe heb ben vele renners een aanzienlijke achterstand opgelopen. De beste Ne derlander, Martin van der Borgh, die veertiende werd, kwam 6 minu ten na de winnaar binnen en onze landgienoten Jan Nolten en Piet van Est zullen de tweede etappe met 'n kleine 20 minuten achterstand moe ten beginnen. Bewogen historie De geschiedenis van deze etappe de bewogen geschiedenis kan men wel zeggen heeft zich afgespeeld tussen Chur en de eindstreep in het wintersportcentrum Arosa. Dat wil zeggen in de laatste 28 km, waarvan er 21 tamelijk steil omhoog gaan. Na enkele onbelangrijke schermut selingen in de eerste 175 km begon nen alle grote mannen vrijwe. gegroe peerd aan de klim naar Arosa, om in die laatste fase een strijd uit te vechten, die tenslotte met ruime on derlinge verschillen zou eindigen. Zelfs de beklimming van de duizend meter hoge Stoss (na 99 km) had geen invloed op het strijdbeeld ge had. De Duitser Reitz klopte op de top Plattner, Moresi, Debach en Hol- lenstein in de sprint, zonder dat er grote gaten in de hoofdmacht waren gevallen. Aan de voet van de klim naar de finish in Arosa zetten Rolf Graf en de Duitser Junkermann de aanval in. Na vijf km moest Graf die voort durend last had met zijn versnel lingsapparaat de Duitser laten gaan en even later werd hij ook door de Italiaan Defilippis gepasseerd. Nog 3 km bleef Graf het proberen, toen vroeg hij om een nieuwe fiets. Graf: fantastisch De niet-functionerende derailleur bleek een geldig excuus voor de in zinking te zijn geweest, want met het reserverijwiel zette Graf een verba zingwekkend snelle achtervolging in. Zonder moeite werd de achterstand op Defilippis teniet gedaan en drie kilometer voor de streep, terwijl ver achter hem het geheje peloton in de bestijging uiteen was gerukt, en be faamde klimmers vele minuten ver loren. Geen drr Nederlandse renners heeft zich ook maar een moment met de strijd in de voorste linies kunnen be moeien. De uitslag 1, Rolf Graf 6.06.55; 2. Junker mann 6.07.32; 3. Tinazzi (It.) 6.08.59: 4. Anglade 6.09.16; 5. Defilippis 6.09.33 6. Heinz Graf 6.10.45; 7. Utset (Sp.) z.t.; 8. Dotto (Fr.) z.t.; 9. Schellen berg (Zwits.) 6.11.01; 10. Conterno 6.11.16; 13. Bahamontes (Sp.) 6.12.41 14. van der Borgh z.t.; 26. Gerrit Voorting 6.15.11; 28. Arie van Wetten z.t.; 34. Wim van Est 6.16.31; 38. v. Bremen 6.17.3"; 52. Nolten 6.25.55; 53. Piet van Est 6.26.23. GOES, 12 juni. Export- en in dustrieveiling, per 100 kg: Kruisbes sen I 57-65, id, fabriek 55-57. Aard beien, Regina I 100, II 75, Jucunda I 84-86, II 71. Madame Moutöt I 78, II 72. Macherauchs Frühernte I 88, II 66. Senga Sengana I 91, II 58. Climax I 86, II 73, aardbeien afwijkend 45 Diversen per doosje; Regina 1 27-39, II 23-27. Sengana I 28-41, II 17. Ma dame Moutöt I 25-29, II 22. Talisman 1 31-44, II 16-26. Frambozen I 36-47, II 29-33. Rode bessen I 55-62, II 32- 38. Kersen, Early Rivers per kg; I 152-155, II 109-122. Groenten: per St.: Bloemkool AI 40, AH 34-36 BI 26- 28, Bil 12-24, aw. 10-32. Kropsla I 8-11, II 3-3.5. Komkommers AI 45-52, BI 36-45, CI 26-31, CII 19. Per bos: Wortelen I 53-56. Selderie 12-18. Kro ten 18-23. Per kg: Rabarber I 19-24, II 13. Peulen 210-240. Doperwten 45- 55. Tuinbonen 25-32, Dubbele prinses- senbonen I 190-230. Oude aardappelen 6-10. Nieuwe aardappelen 15-22, drie lingen 14-17, kriel 9-13. De eerste dub bele prinsessenbonen werden aange voerd door mevrouw wed. Dekker en zonen te Wolfaartsdijk, en door de heer A. de Leeuw te Kloetinge. KAPELLE, 12 juni. Industrie en exportveiling: Groene kruisbessen, aanvoer 7600 kg 58. Aardbeien in chips zonder dop voor de industrie: Regina I 101—106; 2 79; Mach Frü hernte I 86; 2 71; Jucunda I 82—88, 2 72. Madame Moutot I 81; 2 78. Sen gana I 99. Talisman I 84. Climax I 91; Juspa I 79, Deuts Evern I 73-74, Bo- wa I 80; diverse rassen tweede kwa liteit 69; diversen afw. kwaliteit 61. Aanvoerveiling: aardbeien per doos van 250 gram: Regina I 25—35; 2 14—22, Talisman I 3644; 2 27—33, Sengana I 26—34; 2 23, Roodkapje I 39—41, Juspa I 34, 2 28—30, Madame Moutot 2 21, Climax I 36, 2 25—30, Merton Princess I 41; Bowa I 26, Deuts Evern I 19; 2 16. Aardbeien in chips per kg: Talisman I 109—129; 2 73109, Sengana I 7683; 2 62—76, Madame Moutot 2 80—98, Madame Lefebre I 77, 2 56—75, Climax 2 69— 83, Roodkapje 1 112119, 2 77—96 Ymond I 86—87, Juspa I 111, 2 109', Merton Princess I 96, 2 91, afw. aard beien met dop 4558. Frambozen per door van 250 gram: Malling Promise 1 2430; 2 722, Rode bessen; Jonk heer van Tets I 66—74; 2 55—57. Ker sen per kg: Early Rivers I 115—136, 2 73111, idem per doos 19, 3 72; El ton 1 75. Aardappelveiling: Nieuwe oogst Eerstelingen I 18—21, drielingen 13, kriel 4,5—7,5, oude oogst 2 3,5—7. Groentenveiling; kropsla 4,5—8 bos- kroten 6—30, rabarber 24, bloemkool 3346, bosselderie 8,513, doperwten 5051. kasnijbonen 152, dubb. prin- cessebonen 160, tuinbonen 35. 8. Close (B.), 9. van Tournhout (B.), 10. Bolzan (Lux.), 11. Geldermans al len dezelfde tijd als van Daele. 12 ex aequo: eveneens in dezelfde tijd: een groep van 18 renners, bij wie Charlie Gaul, Piet Damen, Gijs Pauw en Ehlen. 30e werd van der Ven in 6.48.50. KOEWACHT. 11 juni. Groen vlas te velde 475-600 gulden per ge- met; gezwingeld vlaSlint W.R. 110- 150, D.R. 85-105; bobbers 60-62.5; breekvlas 37.5-40; ruwe lokken 10-18; gezwingelde lokken 22.5-45; bolraap 2-3; vlasscheven 6-7.2. Kalme markt. LEEUWARDEN, 12 juni 145 stie ren 3,00-3,45 p. kg slachtgew., 150 vet te koeien 2,80-3.10-3,35, guiste koeien 750-925 p. st., 450 melk- en kalfkoeien 775-925-1125, 75 pinken 575-700, fok- stiertjes 600-700, stamboek waarde tot 950, enterslachstiertjes 300-345 p. sl. kg vette kalveren 1,90-2,20-2,35 p. kg lev. gew., 379 graskalveren 250-390. 419 nucht. kalveren 38-53, zware lot 65, 598 vette en weideschapen, slachtscha pen oudere 2,00-2,45 p. kg. geschat slachtgew., exportenters 2,75-2,95, 800 lammeren, weidelammeren 30-44, zuig- lammeren 45-59, 89 vette varkens, oude varkens 1,46-1,62 p. kg lev, gew., slachtvleesbiggen 1,62-1,74, zouters 1,68- I,70, 153 biggen en lopers, biggen 40- 62, lopers 64-82, dracht, zeugen 310- 410, 51 bokken en geiten 1,70-2,10 p. kg slachtgew., dracht, en melkgeitcn 35-63, 90 paarden, werkpaarden 750- 1050, slachtpaarden jong 2,40-2,60 p. kg geschat slachtgew., oudere slacht paarden 1.80-2,00. totale aanvoer 3399 stuks. Ten gevolge van de weinige milimeters gevallen regen was de verwachting en de aanvoer minder dan de vorige week. Slachtvee was over het algemeen behoorlijk aangeboden, waarvoor de inkopers dachten minder te besteden, wat niet altijd gelukte op elk gebied. De aanvoer van stieren was ruim en vrijwel prijshoudend, zo ook de graskalfstiertjes en de beste nucht. kalveren Van vette kalveren was er een ruimere aanvoer en lage prijzen, hoewel de kwaliteit goed was. Varkenshandel als vorige week, vlees- dieren goed gevraagd en boven note ring. Voor het leven was de handel levendig, mede ten gevolge 'van iiet krediet, aan de mesters gegeven door coöperatieve instellingen en meelfa brieken. Op de schapenmarkt was over het algemeen de handel zeer stug. Voor het weidevee voor de slacht was het niet minder dan de vorige week. Paarden waren er flink aangevoerd, stugge handel en niet alles werd ver kocht. MIDDELBURG, 11 juni Morgen veiling aardbeien: regina 1 67-99, 2 57-76, laxton 2 54-69. d. evern 2 79-82, mach. frühernte 2 50-70, mad. moutot 1 78-90; doos: jecunda 16-22, regina 15- 22, senga sengana 27, frambozen 52. ROTTERDAM, 11 juni Nwe aard- app. gr. 20-27, p. 18-23, kriel 14-20, and. 9-19, bl.kool A 10-43 B 11-17, dubb. bonen 1 151-171, 2 148-159, komk. A 21-30 B 14-21 C 12-17, bospeen 1 28-44 2 18-20, sla 1 3-9.90, 2 3,10-3.40, stoofsla 10-11, kroten p. kg exp. 47, p. bos 12- 19. oude aardapp. 7-8, rabarber 11-18, radijs 8-9, spin. 27-53, kassnijbonen 1 137-153, 2 128, tuinbonen 25-28, seld. 4-17, peterselie 7, waspeen 19-61, spits kool 32-35, sjalotten 6-20, peulen 130- 170, uien (lof) 10-21, doperwten 52, doosjes aardb. 1 22-33, 2 11-27, doosjes rode bessen 1 50-52, 2 ■28-42, torn. exn. A 110, binnenl. 83, B 114 66 C 110 72 CC 77 49, aardb. z. dop 67,40-72. aardb. m. dop jecunda 1 84-117, 2 62-98. re gina 1 100-113, 2 54-96, roem v. char- lois 2 78-98, mad. moutot 1 87-93. 2 52-89, talisman 1 91-137, 2 98, senga 1 77-129 2 61-114. mach. frühernte 2 71- 95. climax 1 103, 2 49-82, d. evern 2 79-87. jonathan st70-75 61—62. st65-70 60, st60-65 52, h75-80 34—56, h70-75 29— 58, h65-7D 27—50. h60-65 23—47. h2 12— 39, k 2132; gold, delicious h75-80 65— 83, h70-75 64—66. h65-70 58—63, h60-65 5051. k 3759: goudreinette h75-80 41, h65-70 35, h60-65 30. ROTTERDAM, 11 juni Eierveiling; sortering 1, soort 00, prijs per 100 st. 13,90-19,70; 0 13,20-13.30: 1 11.20-11 50; 2 10.60-10.70: 3 10.00-10.20: 4 9 10-9,30; 5 7,60-7,80: 6 6,20-6,30; 7 5.10-5,20. TERNEUZEN, 12 juni Sla II 3.20- II.40. bloemkool A II 33—63. B II 13—31. C II 10—15. afw. 10^31. groe ne komkommers B 3337. C 22 '23, witte komkommers B 3941. C 2530, Selderie 1516, peen II 1632, kroten 2630, uien 59, eerstelingen I 20 33. II 1326. kriel 616. rode eerste lingen I 1619, II 14, kriel 7, andijvie II 1618, asperges B 1.601,78. C 1.10, afw. 30100. princ. bonen 1.71- 1.95, spitskool 2126. tuinbonen 20-32, doperwten 5563. peulen 1,751.82, prei 1923, rabarber 2022, tomaten A 100—1.07. B 1.09—1.12. C 94—99 CC 79, Aardbeien: per doosje: Framboos aardbeien I 38. 1120, Talisman I 33— 42, II 17—30, Regina I 31, II 20—28, afw. 15, Madame Moutot I 27—30, II 22—26, Frühernte II 22. Sengana I 24—35, II 18—28. Climax I 31-32 II 24. Aardbeien per kg II 6580. Ker sen B 1.1,36 per kg. Frambozen 19- 29 per doosje, Rode bessen II 34—50 per doosje, idem III 29 p. doosje sav. kool 13—24. O Konstanz 365 (onv.), Rheinfelden 267 6), Oppenheim 348 (—17), Straats burg 291 1), Maxau 461 (+9), Mann heim 297 (onv.), Mainz 278 (—6), Bin- gen 192 (+3), Kaub 208 (+3) Trier 127 (+3), Koblenz 209 (+8). Keulen 167 27). Ruhrort 332 19), Lobith 919 (+3), Nijmegen 693 (—1), Arnhem 740 (+1), Eefde IJssel 261 (+7), De venter 159 (—5), Monsin 5510 (onv.). Visé 4956 (onv.), Borgharen 3848 (—2) Belfeld 1078 12), Grave beneden de sluis 469 (—2).

de Stem | 1959 | | pagina 11