Rijders in TULPEN-rallye uit Parijs weg „geknald" Koewacht startte goed in promotiestrijd Y ergadering van CCB te IJzendijke Zeeuwse jeugd brengt hulde aan Koningin Zeeuwse voetbal-glorie treedt weer aan Inzet Stem-toto (f 200) onwrikbare rots Pauselijke onderscheiding C. Schelstrate, Sluiskil Nederlandse toeristische interesse voor Zeeland De huldiging Hulst van Zeeuws elftal tegen profs Wijziging wed strijdprogram Baby op het nippertje uit brand gered Elastieken kousen 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 APRIL 1959 11 Loopbaan PECHVOGELS Belgische ritzege in Tunesië Ronde van Spanje STRAFPUNTLOOS DE EERSTE Manchester United op de televisie TOTO-formulier Nederlandse schepen wonnen Toronto-race Prinses Beatrix met „Rotterdam" naar New York Paus eind mei naar Castelgandolfo EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Zoals wij reeds meldden hebben de parochie en het r.-k. zangkoor „St.- Cecilia" te Sluiskil op grootse wijze het diamanten jubileum van de heer C. Schelstrate gevierd. Het feest begon zaterdagavond toen de fanfare met drumband op Stroo- dorp een serenade kwam brengen. De zondag werd ingezet met een hoog mis, die werd opgedragen door een zoon van de jubilaris, pater A. Schel strate. met assistentie van de heer broer A. Schelstrate en pater Irenaeus, gardiaan van de parochie. Na de H. Mis was er een receptie in het pa tronaatsgebouw, die zeer druk be zocht werd. Hierbij bleek, hoe zeer de ver diensten van de heer Schelstrate op prijs gesteld worden. De jubilaris kreeg toen n.l. door pater Irenaeus de pauselijke onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice opgespeld, hem toe gekend door Zijne Heiligheid Paus Joannes XXIII. Een grote schaar familieleden, zan gers en bekenden brachten de jubila ris vervolgens een warme hulde, waarbij vooral de bloemenhulde, die de kleinkinderen hun grootvader brachten warm aandeed. Zestig jaar geleden deed de nu bij na zeventigjarige jubilaris zijn in trede in het vier man sterke zang koortje. Dat stond toen nog onder leiding van broeder Felix. Vele dirigenten kwamen en gingen heen, maar de heer Schelstrate bleef. Vandaar ook, dat de felicitaties ble ven aanstromen. De meeste hiervan gingen bovendien gepaard met stoffe lijke blijken van waardering. In het jaarverslag 1958 van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. wordt geconcludeerd, dat het noodzakelijk is de volle aan dacht te blijven besteden aan de bevordering van het binnen landse toerisme. Moeilijke toe standen in de eerste maanden van 1958 hebben aangetoond, dat het kan voorkomen, dat de graag geziene buitenlandse toe- ristenstroom stil komt te staan, wanneer de grenzen worden ge sloten bij internationale moei lijkheden. Het verblijfstoerisme heeft zich in 1958 gunstig ontwikkeld. In vele plaatsen langs de Zeeuwse kust werd van een topseizoen gesproken. Maar daar kwam bij, dat Zeeland ten op zichte van de wereldtentoonstelling in Brussel gunstig lag. Het dagtoerisme liep terug. Oor zaken daarvan noemt men de moei lijkheden in Frankrijk en de grote zuigkracht van de Expo te Brussel. Men moest vorig jaar vooral grote gezelschappen, zoals scholen en per soneelsverenigingen, die in voor gaande jaren in touringcars vooral vanuit België aankwamen moeten missen. Daartegenover staat, dat de Expo ook voordelen opleverde. Er kwamen b.v. Duitse toeristen, die vanuit Zoutelande en Hulst de wereldten toonstelling bezochten. De verhoging van de veertarieven heeft het vorig jaar de provinciale V.V.V. verontrust. Men vermeldt verder, dat de bui- landse vertegenwoordiger van de A. N.V.V. te Parijs verontrustende be richten stuurde over de wijze waarop directies van de Noordfranse reis bureaus reageerden op de te ver wachten verhoogde veertarieven. .Gelukkig is er veel veranderd", schrijft men verder in het jaarver slag. „Onze indruk is thans, dat het reizen met de nieuwe boot (met de verhoogde veertarieven) voor de toe risten een belevenis is. Een vlotte overtocht met een modern schip is als een belangrijk winstpunt te be schouwen". Steeds meer Nederlanders willen Zeeland gaan ontdekken, schrijft men in het verslag verheugd. Opval lend in 1958 was het vergrote bezoek vanuit Nederland. Het dagtoerisme vanuit België was groot. Men meende een kleine toe name van het toerisme te hebben ge constateerd vanuit Scandinavië. In ons verslag over de huldiging van de kampioensclub Hulst is abussieve- lijk het woord „dorpsfeest" terecht gekomen. Het is verre van ons Hulst tot dorp te laten degraderen. Bedoeld was slechts, dat het feest dat rond de kam pioenen werd gevierd, de spontaniteit, de hartelijkheid en de gezelligheid had die echte dorpsfeesten hun roem ge schonken hebben. Op woensdag 6 mei zal in de avond uren te Vlissingen een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen het vertegenwoordigend Zeeuws elftal en een elftal, samengesteld uit semi- profs (beneden 23 jaar) uit de zuide lijke provincies. De trillingen zijn uit de han den verdwenen. Ze omklemmen nu safe als steeds de sturen van de auto's, die gisterenmorgen weg „knal den" uit Parijs voor de elfde internationale Tulpenrallye. De deelnemers, die ditmaal allen uit de Franse hoofdstad de weg op werden gezonden, zijn hun zenu wen kwijt. Ze zitten thans mid den in de wedstrijd, die zowat heel west-Europa als toernooi- veld heeft: pas na 2931 kilo meters zullen in Noordwijk aan Zee de resultaten voor de dag komen. Om één minuut over 8 gaf RAC- west official Han van der Heyden aan Hans Tak het lang verbeide sig naal. Onder gejuich van het publiek schoot de sierlijke Mercedes 300sl, als gold het een snelheidswedstrijd, luid toeterend en onder „vuur" ge nomen door tientallen fotografen met een vervaarlijke snelheid de bocht in. Na Tak en Swaab volgden de ande ren, de Austin-Healy van Pat Moss en Ann Wisdom, de Triumph Tr3 van Maus Gatsonides en Dries Jetten, de Ford van Coenen en Butter, de Vauxhall Cresta van Piet Jetten en Louis van Ngordwijk Natuurlijk ontbrak ook nu de Ford Thunderbird van het Zweedse echt paar Carstadt niet, evenmin ais de Volvo van Guenther Kolwes en Rut Lautmann de winnende equipe van 1958 en de opgefokte Renault Dauphine van Hans Kreisel en Perk. Uiteraard kende ook deze rallye de „vroege" pechvogels Per Mourier en Bengt Ramsing zagen hun illussies in rook opgaan, toen de Saab 93b van de Denen door 'n Parijse taxi-chauf feur werd geramd. Ook de Triumph van Harlaar en Pijper kon niet in Parijs starten. De wagen van deze Nederlanders raakte op weg naar Parijs in Brasschaat, bij Antwerpen, betrokken bij een ver- De strijd tussen Burgh en Koewacht om het ene beschikbare plaatsje in de 4e klas is begonnen met een wed strijd op Schouwse bodem en aange zien Koewacht erin slaagde daar een puntenverdeling te behalen (2-2), hebben de Zecmvsch- Vlamingen met straks het terreinvoordeel aan hun kant, geen slechte start gehad. In de eerste klas A worden de laat ste restanten opgeruimd en nu de be slissingen zijn gevallen, komen nogal wat' verrassingen uit de bus'. Krui ningen overwon Groede (3-2) zonder dat dit nog zoden aan de dijk zette en ook de nederlagen van Noorman nen (met 3-2 in en tegen Aardenburg) en Schoondijke (met 3-1 tegen Wal cheren) brachten heel weinig ver schuivingen teweeg. De stand: Koe wacht 20-32 (kampioen) Groede 20- 28, Robur 20-27, Noormannen 20-23, Aardenburg 19-22, Schoondijke 19-21, Domburg 19-18, Walcheren 20-17, Vo gelwaarde 19-14, Kruiningen 19-11 degradeert) en IJzendijke 19-1 (de gradeert). In de 2e klas B besloot kampioen Patrijzen het seizoen met een schut tersfeest tegen Kruiningen 2. Met liefst 19-1 wonnen de kampioenen. Robur 2 liet zich op eigen grond door Volharding de winst ontnemen (2-3), waardoor de stand luidt: Patrijzen 14- Deze vergadering, die uitgeschre ven was door de directie van de C.C. B. te Eindhoven in de zaal van A. Lievers-Buijsse te IJzendijke. was druk bezocht. De opening geschied de door de ruim tachtigiarigee, nog zeer vit«le heer A. N. Fleskens, ere voorzitter van de C.C.B., die zeide zeer gaarne naar deze bijeenkomst te zijn gekomen, speciaal om hier em pastoor P. Doers, goed hersteld, te kunnen begroeten, die ruim vijftig ja ren in woord en geschrift zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor het landbouwkredietwezen in verband met de C.C.B. Vervolgens werd door drs. G. A.A. van der Linden, hoofdinspecteur der Centrale Bank het concept-jaarver slag hiervan over 1958 uitvoerig en zeer deskundig besproken. Terwijl de winst over 1958, zowel voor de Centrale Bank als de plaat selijke Boerenleenbank vrij hoog was, kon de reserve van deze eerste hier door opgevoerd worden tot 15,5 mil joen en voor de laatste tot bijna 28 miljoen, waarbij echter in verband met de daarbii betrokken enorme be dragen nog versterking nodig is. Op deze inleiding volgde een uitvoerige bespreking, waarbij o.a. het advies aan de beheerders der plaatselijke leenbanken gegeven werd. om bij het verlenen van voorschotten en kredie ten steeds een wijs en zakelijk be leid te voeren en voor middenstands zaken, waarvan de kredietwaardig heid voor hen moeilijker te beoorde len is,eerst d^ meer deskundige voor lichting bij de Centrale Bank in te winnen. Bij het volgena agenda-punt .hui dige ontwikkeling der boerenleen banken" werd medegedeeld dat het eerste kwartaal van 1959 nog een vrij versterkte ontwikkeling br 1958 valt op te merken, waarbij echter de kre dietverlening het grootste is en waar van de verruiming van de voor waarden daarvoor wel van invloed is geweest. Jeugdsparen bijzondere medewerking werd verzocht ter bevordering van het jeugdsparen, wat toch 'n grote maat schappelijke waarde heeft, en dat nog 3 frei5een op 'let Platteland gebeurt. Nadere aandacht werd gevestigd op een premie spaarregeling voor de eigen ambtenaren en een billijke re geling werd voorgesteld voor de kas siers bij mogelijke kasverschillen. En tot slot werd de aanstaande viering van de 60-jarige jubileumherdenking van de Centrale Bank op 13 mei be sproken. Bij de rondvraag werd de wens ge uit, om de bestaande gewestelijke voorjaarscursussen te hernieuwen in voorvergaderingen van de algemene vergaderingen der Centrale Bank, teneinde een behoorlijk organisato risch verband tussen de hoofdleiding en de leden-afgevaardigden te ver krijgen in de geest van de najaars- kringvt rgaderingen bij de N.C. Boe renbond. Thans is het onderling sa menspel daar veel te zwak. 27 (kampioen), Cortgene 13-18, Vol harding 13-16, Yerseke 2 13-11, Hans- weertse Boys 2 13-9, Robur 2 14-9, Kruiningen 2 14-7, Kwadendamme 14-7. In 2 C werd ook nog een restantje afgewerkt in de vorm van Brouwers haven 2-Zonnemaire, waarbij de be zoekers met 2-9 wonnen. In de derde klas A had Patrijzen 2 heel wat moeite om Groede 2 eronder te krijgen (1-0) en Schoondijke 2 deed het tegen Vlissingen 5 heel wat over tuigender (7-0) al brachten ook deze uitslagen geen wijziging meer in de stand. In de derde klas B kon 's-Heer Arendskerke-2 via een 4-2 zege op de enige concurrent, Walcheren 2, de kampioensvlag hijsen. De Vlissingers strandden dus in het zicht der haven. Middelburg 4 stuurde Lewed. Boys 2 met een 2-0 nederlaag naar huis en de hoofdstedelijke derby tussen Zee- landia 3 en Middelburgse Boys werd met 2-4 in het voordeel der benja mins beslecht. In de derde klas C tenslotte rest nog slechts 1 wedstrijd. Kampioen Corn. Boys 3 nam ook zijn voorlaat ste hindernis, zij het met moeite, te gen Koewacht 2 (2-1). De derde etappe van de Ronde van Tunesië, van Sfax naar Gabes over een afstand van 138 km, is maandag gewonnen door de Belg Vercauteren in 3 uur 31 min. 10 sec. Hij won de sprint van een groep van 21 renners, van wie Piet Rentmeester, Henny Ma- rinus en Joop van der Putten zich resp. als vierde zesde en zevende plaatste. De Belg Declecq bleef leider in het algemene klassement. De vierde etappe van de Ronde van Spanje van Seville naar Granada over een afstand van 234 km is gewonnen door de Spanjaard Bahamontes in 6 uur 18 min. 22 sec. Het klassement luidde verder: 2 Manzaneque (Sp.) 6.19.15. 3 Gomez del Moral (Sp.) 6.19.16. 4 Suarez (Sp.) 6.20.33. 5 Gal- deano (Sp.) 6.21.30. De Baarnse Oranje vereniging heeft de commissarissen der koningin verzocht me dewerking te verlenen tot het samenstellen van een provinciale delegatie, welke zal deelnemen aan het jeugd-defilé ter gele genheid van de 50e verjaardag van Konin gin Juliana in de tuin van het paleis Soest- dijk. De delegaties be staan uit vier jongens- en vier meisjes-gym nasten in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Bij de samenstel ling van de Zeeuwse delegatie is rekening gehouden met het lid maatschap van het KNGV en het Neder lands christelijk gym- nasfiekuerbond en met de geografische positie van de provincie. Uit Zeeland zullen de vol gende jongens en meis jes aan het défilé deel nemen: Willem Meesen Oranje - Nassau) Vlissingen; Leny Minderhoud (De Zuidwesters), Oost- en West-Sou burg; Mientje Paauwe (OKK) Goes; Adri de Bruyne (OKK) Kortgene; Derk Antons (Olympia) Tholen; Maria Helena Meer- dink (Rust Roest) Zierikzee; Petrus Honoré In- ghels (THOR), Sas van Gent; Raisa Petrovna Colette van Houte (DIO) Breskens. keersongeluk. De heer Harlaar moest in een ziekenhuis worden opgeno men. Alle 154 deelnemers zetten koers in zuidelijke richting. Via Orleans, Ne- vers en Moulins werd vroeg in de middagte te Vichy de eerste contro lepost bereikt. Kort daarna volgde de eersté (van de negen) klasse mentsproeven, de bestijging van de Puy de Dome. Na dit nogal woeste avontuur kregen de deelnemers het even gemakkelijker. Tot aan het val len van de avond bleven de bezighe den beperkt tot gewoon „scheuren". Bij Vichy na 353 kilometer waren alle equipes nog strafpuntloos. Het had weinig gescheeld of les Lange- straat en Klaas Barendregt hadden Vichy als enige ploeg met straf- punten bereikt. De koppeling van de Porsche Carrera bleek onjuist te zijn afgesteld. Vijf kwartier hebben de Nederlandse cracks moeten wer ken om het euvel te verhelpen. Precies op tijd kwam de Porsche echter toch nog bij de tijdcontrole te Vichy aan. Ook bij Clermont-Ferranod dat in de vroege avond werd gepasseerd waren de deelnemers nog vol enthousiasme. In plaats van het aangekondigde filmprogramma op hedenavond zal de Nederlandse Televisiestichting een di recte reportage van de voetbalwed strijd Feijenoord tegen Manchester United, die in het Feijenoordstadion te Rotterdam word» gespeeld, uitzen den. De reportage begint om 19.55 uur. Commentaar op de wedstrijd wordt verzorgd door Aad van Leeuwen. t Deze foto toont Maus Gatsonides S en Dries Jetten met Triumph - i TR 3A aan de start. Inmiddels konden de RAC-west offi cials de eerste uitvaller noteren. Het was de Britse equipe Campbell- Simpson die bij de eerste klasse mentsproeg niet is doorgekomen. De overige rijders gaan echter on vervaard de om met wedstrijd leider Piet Nortier te spreken „nacht der verschrikkingen" gete- moet, een nacht die nog verschrikke lijker belooft te worden dan de orga nisatoren in hun stoutste dromen hadden durven verwachten. Want het Franse „KNMI" meldde maandag avond, dat er sneeuw verwacht wordt in het „Massif Central". De navolgende wijzigingen zijn aangebracht in het KNVB-wedstrijd- program voor zondag a.s. UITGESTELD NOAD IIWillem II 2 (res. 2e div. C.); CW Laakkwartier (IA); BaardwijkDongen (3C); Hontenisse Zeeland Sport (D). INGELAST Zeeland Sport—RKFC (3D); GSB WHieronymus en HilvariaZa.lt- bommel (4E); RKDVC 2—Veloc 2 (res. 2e klas A.) DE TWEEDE etappe van de Ronde van het Zuidoosten, een afstand van 210 km van Alès naar Avignon, is gewonnen door de Fransman René Privat. Als leidster zal op treden mej. C. Sturm (Wilhelmi- na) te Middelburg. De delegatie zal 's morgens in hotel „Groot Kievitsdal" door het bestuur van de Baarnse Oranjever eniging worden ont vangen. Na afloop van het défilé zal haar na mens het provinciaal bestuur van Zeeland een koffiemaaltijd worden aangeboden. Dames, die even als de koningin op 30 april 1909 zijn ge boren, worden in de gelegenheid gesteld het jeugddefilé gade te slaan. Bij onderzoek is evenwel gebleken, dat in Zeeland geen dames wonen, die aan deze voorwaarde vol doen. Op Koninginnedag staat de voetbal liefhebbers een interessant partijtje voetbal te wachten, omdat dan in Vlis singen een elftal, samengesteld uit oud-Zeeuwse elftalspelers, zijn aan vankelijk op nieuwjaarsdag vastgestel de liefdadigheidswedstrijd speelt te gen een combinatie van Middelburg 1 en Vlissingen 1. Het is waarschijnlijk dat deze combinatie, gevormd uit de voorhoede van de groen-witten en de achterhoede en middenlinie der rood- witten, ondanks het onmiskenbare voordeel van de jeugd, aan het elftal der oudjes toe' wel een flinke dobber zal krijgen, temeer omdat hierin een flink aantal spelers is opgesteld, die door hun activiteiten als voetbaltrai ner of anderszins over het algemeen nog wel over een prima lichamelijke conditie zullen beschikken, terwijl ze voorts zeker de technische en tactische kneepjes van het vak nog wel zullen verstaan. In het doel der „oudjes" staat Cor Moens (Middelburg), terwijl Cor Bode (Vlissingen) en Bram Carol (Middel burg) de backplaatsen innemen. In de halflinie staan Wim Struiwigh (Vlis singen), Arie Schinkel (De Zeeuwen) en Dick Mos (Goes) opgesteld. De voorhoede wordt gevormd door Jan- pie van der Sluis (Goes). Pierre van der Schraaf (Vlissingen), Leen Outer- mans (Middelburg), Bram de Smit (De Zeeuwen) en Jan de Ruyter (Zeelandia), hoewel het meespelen van laatstgenoemde, als gevolg van een lichte knieblessure, twijfelachtig is geworden. Reserves zijn: Piet Wijs (Goes), Tom van Rijswijk (Zeeland Sport), Jan Mijnheer (Zeelandia) en Wim Kasteelen (Vlissingen). De combinatie zal als volgt zijn sa mengesteld: Piet Baart (doel): achter: Jo de Waal en Piet Stroo: midden: Piet Weststrate, Loek Verhulst en Henny van Wezel. De voorhoede is van. rechts naar links: Wim Beukert, Ko Goossen, Hans de Bruin, Wim Groenewegen en Aat Wisse. Aangezien de opbrengst is bestemd voor „Sport steunt Zonneveld" zal uiteraard niemand recht op vrije toe gang kunnen later) gelden. De wed strijd, die om half drie begint, wordt gespeeld op het veld aan de Irislaan. Op het nippertje heeft ,de 20-jarige mevr. C. van der YVoude uit de Derde Carnissestraat in Rotterdam maandagochtend haar zes maanden oude bay kunnen redden, toen er brand in haar huis was uitgebroken. De baby was er alleen op dat mo ment. De vrouw was met h .ar 2- jarig dochtertje even naar de over kant van de straat gegaan om was goed bij haar schoonzuster te ha len. Ze was er ongeveer een half uur, toen ze gewaarschuwd werd door buren, dat er brand in haar huis was. Zij stormde naar binnen. Het vuur had het zijkamertje nog niet bereikt. Wel was het vol rook. De hond stond tegen het ledikantje op er blafte... De voor- en achterkamer van de woning zijn geheel uitgebrand. Het echtpaar had het huis pas sinds en kele weken betrokken. Het vuur zou zijn ontstaan in de buurt van een brandende petroleum kachel. Als een onwrikbare rots in de branding blijft de inzet van de Stemtoto de vloedgolven van de inzendingen weerstaan. Thans is het bedrag reeds aangegroeid tot tweehonderd gulden. Het is dus meer dan de moeite waard om met het einde van de compe titie in zicht nog maar eens te proberen om met deze aantrek kelijke prijs aan de haal te gaan. Op een gegeven moment moet het toch lukken. Fortuna-NAC Willem II-NOAD Ajax-DOS VVV-Blauw Wit MVV-Feijenoord VSV-BVV RCB-HVC Baronie-De Valk ONA-LONGA Wilhelmina-DOSKO Controle-totaalcijfer: Reservewedstrijd: PSV-DWS A De voorwaarden: Zoals U weet, moet ingevu' worden: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 oij gelijk spel 1. Ieder kan aan onze Stem-toto deelnemen 2. De deelneming is geheel gratis. 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het óók geoorloofd de wedstrijden op een brief kaart over te schrijven. Niet per brief 1 4. Frankering van briefkaarten, die op een van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschie den, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiter lijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnengekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formu lier, worden afgelast, blijft het bedrag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. 8 Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt u maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM Reigerstraat 16 Breda. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 2t Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijkantoor OOSTERHOUT. Arendstraat 14. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Bijbureau TERNEUZEN, Noordstraat 56. De „Prins Willem George Frede- rik" van de Nederlandse „Oranje- lijn" is maandag als eerste schip, via de zaterdag jl. geopende St.- Laurens:waterweg, de haven van To ronto binnengevaren. Hierbij moest over een afstand van 135 mijl door kanalen en via sluizen worden ge manoeuvreerd. De tweede plaats werd, na een boeg-aan-boeg-race met de „Prins Willem George Frederik", ingeno men door de „Prins Johan Willem Friso", eveneens van de Oranje- lijn." Bij de race waren vaartuigen van zes landen betrokken. Prinses Beatrix is voornemens de reis naar New York in september a.s., ter bijwoning van de feeste lijkheden ter gelegenheid van de 350ste gedenkdag van Henry Hud- sons tocht met „De Halve Maen", te maken met het nieuwe vlaggeschip „Rotterdam" van de Holland-Ameri ka Lijn. De „Rotterdam" zal op 11 sep tember in New York aankomen. Paus Joannes XXIII zal waarschijn lijk eind mei enkele weken naar zijn buitenverblijf in Castelgaldolfo gaan voor een nagenoeg volkomen rust periode na de inspanningen van het eerste halve jaar van zijn pontificaat. Midden-juni komt hij naar Rome te rug om daarna in augustus opnieuw naar zij', zomerresidentie te gaan. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de paus binnenkort een officieel bezoek aan he» Quirinaal zal brengen, als antwoord op het tweede bezoek, dat presiden» Gronchi de H. Vader op 6 mei brengt. TYPISTE Te Hulst is geslaagd voor het di ploma typiste mej. Edith Verhelst te Absdale, gem. St. Jansteen. ECONOMIE De heer P A. Geljon te Vlissingen slaagde voor het doctoraal examen economie. TYPEN Op het examen voor machineschrij- ven in de St.-Jacobusschool te Goes slaagden de volgende kandidaten: Hans Hoogesteger, Anny Goovers, Ria Janssens. Joke Bitter, Marjo de /os, Marijke van Hese, Ad. Pieters, Jan Polfliet, Tiny Verbart en Riet Verbart te Goes; Hanny Dogge te Vlissingen; Henk Mouthaan, Addy v. Heeke te Middelburg; Jopie v. d. Borgt, Coby Westdijk te Hansweert; David v. Eijkeren, Louis v.d. Lin den, Corry Veruul te 's Heerenhoek; Rinus Menheere, Kees de Kooning te Lewedorp; Frans Geus, Jo de Bos tel- te Kwadendamme; Jan Driedijk te Baarland en Koos van Loenhout te Ellewoutsdijk. GOES, 27 april. Groenten, per stuk: bloemkool AI 36—52 All 24 47, BI 27—38, BII 16—36, Cl 13—20, Dl 47, afd. 948, kropsla I 1314, II 711, Cl 7, aardbeien I 15, II 8,50. Per kg: witlof All 11—19, BI 13, afw. 13, prei 10—11, uien 8—10, spi nazie II 8,50, 13, rabarber I- 12-14, andijvie 4751, aardappelen 13. Per bos: radijs 815. Aanvoerder van de eerste aard beien was de heer Th. Fraanje te Kruiningen. ROTTERDAM, 27 april. Aanvoer in totaal 1874, vette koeien en ossen 1203, varkens 671. Vette koeien le kw. 3,20-3,55, 2e kw. 3,00-3,18, 3e kw. 2,80- 2,94, varkens (lev. gew.) 1,72, 1,70, 1,67 per kg. Vette koeien, aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen on veranderd, prima's boven notering, af loop traag. Varkens (lev. gew.), aan voer korter, handel redelijk prijzen aanvankelijk iets boven notering, ver der als vorige week, zware varkens van 1,58-1,60. TERNEUZEN, 27 april. Sla 1 9,10- 12,10, 2 6,50-8,40. bloemkool A 56-62, A2 25-57, B 21-25, B2 15-19, C2 10-12, afw. 10-40, groene komkommers A 47, C2 37, radijs 5-9, breekpeen 5-6, prei 10-12, rabarber 12-14, spinazie 12-20, uien 2 5-6, witlof B2 15-22, st. rémy F 11-12. Konstanz 306 (—1)Rheinfelden 232 (onv.); Oppenheim 306 (—5); Straats burg 238 4)Maxau 418 (—10); Mannheim 261 (—10); Mainz 263 (—8); Bingen 184 (—4); Kaub 197 (—8); Trier 174 (—6); Koblenz 212 6); Keulen 186 12); Ruhrort 384 10); Lobith 995 15); Nijmegen 778 (—13); Arnhem 809 (—11); Eefde IJssel 335 6); Deventer 239 4); Monsin 5550 (onv.); Visé 4990 (onv.) Borgharen. 3950 (onv.); Belfeld 1090 37); Grav. ben. de sluis 476 7). Drogisterij tl. WALLE- BLOIVLVJAERT STATIONSWEG 9 HULST

de Stem | 1959 | | pagina 11