3 VITELLA SPINWIIl JONGE Geen beslag op tabak in Bremen Illegaal buskruit Moeilijkheden in de wereld van dé lichte muze J de Gruyter Aardenburg zegevierde Zondag nog veel strijd 38 ct voordeel 1 April: moppendag Wim van Est komt op dreef Europese Kruis boogkampioen schappen SPORT IN 'T KORT Juffrouw van Toezicht II DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 APRIL 1959 Omstreden optreden Silvester vanTWxt voor 76cent Vrouw gegijzeld door ontsnapte gevangenen 13-Jarige jongen na diefstal op stap Herter officieel benoemd BOEKENPLANK Clara en de andere Rare kostgangers Roverh oofdman met mulo.... Hoogwaterstanden Weer een zege van Cees van Amsterdam Conroy weer in Engels hockeyteam AANBESTEDINGEN Te Zundert in juni: Tafeltennis Nachtrit Zevac VELDHANDBAL Zaalhandbal competitie sluit zaterdag te Goes MARKTEN EXAMENS WATERSTANDEN 1 gr. blik APPELMOES van Goudreinetten 55 ct SPECIALE AANBIEDING 2 blikjes SOEPGROENTE Wilco 36 ct 1 groot blik WIENER KNAKWORST 6 st. 87 ct 1 kg DROOGKOKENDE RIJST 73 ct MET GUUR WEER smaakt SOEP dubbel lekker P. J. IVENS i In de wereld van de lichte muze zijn grote moeilijkheden. Oorzaak hiervan is vooral de Nederlandse Toonkunstenaars- bond die probeert een machts positie in te gaan nemen in de uitwisseling tussen musici uit verschillende landen. Het begon enkele dagen gele den, toen de NTB een telegram naar haar Engelse zusterorgani satie, de BMU zond, met het ver roek het al gecontracteerde op treden van Victor Silvester in Blokker en Utrecht te verbie den. Ook Chris Barber, die in Den Haag en Amsterdam op zou treden, werd de toestemming geweigerd. Als reden voor deze weigering gaf de NTB op, dat het orkest, dat in het kader van de uitwisseling op zou treden, de Dutch Swing College, geen lid van de NTB was. Deze band is inmiddels reeds lid geworden, maar nu voert de NTB aan, dat de impresario Lou van Rees op de zwarte lijst van de bond voorkomt, reden waarom deze bond meent, dat het verzoek van haar aan de Engelse bond gegrond is. Politiek tintje De affaire krijgt zelfs een politiek tintje, nu achteraf door de katholieke en de christelijke kunstenaarsbonden een telegram naar Engeland verzon den ia, waarbij de Britse bond ver zocht is, de uitwisseling niet in de weg te staan. De Nederlandse Toon- kunstenaarsbond is aangesloten bij het N.V.V. Het een en ander belooft handen vol werk te geven aan de rechters in En geland en Nederland. Gisteren heeft voor de president van de Amsterdam se rechtbank een kort geding gediend, dat de organisator van het festival in Blokker, Ben Essing, waar Silvester o.a. zou optreden, de NTB aangedaan heeft Van de president wordt nu gevraagd de NTB te gelasten aan de BMU te verzoeken alsnog toestemming te ge ven aan Silvester om in Blokker op te treden op straffe van een dwang som van 10.000 gulden per dag bij het in gebreke blijven daarvan. Uiterlijk binnen een week zal de president uit spraak doen. Als Victor Silvester niet in Blokker op mag treden en hij dus niet het con tract, dat hij reeds twee jaar geleden met Ben Essing, de 24-jarige organi sator aanging, na kan komen, zal hij de Engelse bond gerechtelijk aanspre ken. Bovendien zal Ben Essing Victor Silvester nog een proces aandoen, wanneer deze niet naar Blokker zal komen. De Dutch Swing Collegeband tenslotte zal de NTB aansprakelijk stel len voor een schade van 500 Engelse pondén, wanneer ze niet in Engeland op mag treden. Om het allemaal nog een beetje in gewikkelder te maken, heeft de En gelse bond voo- Victor Silvester nog een stok achter de deur. Mocht Sil vester toch nog in Blokker op willen treden, dan zal hij in Engeland op de (Advertentie) zwarte lijst worden geplaatst. De Britse bond heeft tevens Ben Essing gedreigd dat Blokker voor altijd op de zwarte lijst zal worden geplaatst als de jonge organisator Victor Silves ter een proces aandoet. Een poging van de NTB, ook Louis Armstrong uit Blokker te weren, is mislukt. De NTB had namelijk de Amerikaanse toonkunstenaarsbond ge vraagd Louis Armstrong een verbod op te leggen in Blokker op te treden. Armstrong is echter geen lid van de Amerikaanse bond, zodat een verbod geen steek zou houden. Ben Essing heeft zich door de ac ties van de Nederlandse en Britse bond niet af laten schrikken. Hij heeft in middels Kurt Edelhagen en zijn orkest geëngageerd, die in het geval dat Sil vester af mocht zien van zijn optreden in Blokker, diens plaats in zal nemen. Overigens heeft Ben Essing een tele gram van Silvester ontvangen, waar in deze verklaart, dat hij komt. Het programma van het vierdaagse festival in de veilinghallen van het kleine Westfriese plaatsje is door dit alles wel zeer in de belangstelling ge komen. Ho'e het ook gaat. het slot zal worden gevormd door Louis Arm strong. Ter kennismaking de bétere instant pudding vanille - frambozen - caramel - chocolade Op de algemene jaarvergadering in Hilversum van de Nederlandse bond van handelaren in de feest artikelen-branche is het voorstel ge daan de eerste- april officieel tot moppendag te proclameren. Het be stuur nam het voorstel over van de vergadering om na te gaan in hoe ver er mogelijkheden bestaan jaar lijks de beste aprilmop in de Ne derlandse dagbladpers te honoreren met een wisselbeker of een medaille. Te zijner tijd zal het bestuur hier over advies uitbrengen. Uit de bekende Amerikaanse ge vangenis van St.-Quentin, in de Amerikaanse staat Californië, zijn twee veroordeelde inbrekers ont snapt. In de buurt van de gevangenis be vindt zich een pier, die zich over een achthonderd meter in de Stille Oceaan uitstrekt. De met messen bewapende uitbrekers hebben een vrouw, die op deze pier aan het vis sen was, overvallen. Zij gebruiken haar nu als gijzelaarster om zich de politie van het lijf te houden. Politie en cipiers hebben alle toe' gangen tot de pier afgesloten. De misdadigers hebben zich, met hun gijzelaarster, teruggetrokken in een clubgebouw, dat zich aan het eind van de pier bevindt. Een man fun geert als bemiddelaar tussen hen en de politie. Deze bemiddelaar vertelde: ,,Zij hebben een mes op de keel van de vrouw gezet en zij dreigen haar te zullen doden, indien men hen niet laat ontsnappen." Een politie-motorboot vaart rondom de pier en een hefschroefvliegtuig van de Amerikaanse kustwacht vliegt er boven. De uitbrekers zijn de 24-jarige WiMiam Werner en de 26-jarige Billy Wright. Een 13-jarige Amsterdamse jon gen, die zondag van huis was weg gelopen, is in de nacht van maan dag op dinsdag ontdekt in een club gebouw aan de Haarlemmerweg, waar hij rustig lag te slapen. De politie vroeg de jongen naar zijn avonturen en daarbij bleek, dat deze zondag had ingebroken in een hou ten r.-k. (nood) kerk, waar hij ruim zeshonderd gulden aan collectegelden buit maakte. Daarna ging hij alleen op stap. Bij zijn aanhouding vertelde hij dertig gulden te hebben opge maakt. De rest van het geld, ruim f 508,- had hij in een aktentas ver stopt op een terrein in de Troelstra- laan. De politie vond de tas met het geld daar inderdaad. De jeugdige rover is aan de kinderpolitie over gegeven. (Advertentie) De commissie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Senaat heeft zich gisteren met alge mene stemmen uitgesproken voor benoeming van Christian Herter tot minister van buitenlandse zaken. Toen de Senaat zijn benoeming aldus officieel bekrachtigd had, hield Herter een rede, waarin hij o.m. zei: „Ik meen, dat de Russen genoeg werkelijkheidszin hebben om nie'; meer naar een oorlog met kernwa pens te verlangen dan de Verenigde Staten." Hij zei verder te menen, dat het niet gerechtvaardigd zou zijn, indien de V.S. „in de eerste stadia" van vijandelijkheden, die mogelijk als gevolg van de Berlijnse crisis zou den uitbreken, direct zonder meer atoom- en/of waterstofbommen zou den gebruiken. de ware Vaderlandse klare heeft gisteren het verzoek van de Verenigde Delimaatschappij en Senembah om conservatoir beslag te leggen op 1559 balen tabak uit Indonesië afgewezen. Het gaat om een partij Sumatra-ta- oak ter waarde van ongeveer 2.5 mil joen gulden, die door de Deutsch-ïn- donesische Tabak Handelgesellschaft een aan'al tabakshandelaren uit bremen en het Indonesische be heersinstituut voor genationaliseerde ondernemingen paritair zijn vertegen woordigd. naar Bremen is verscheept om daar te worden geveild. •?n de, overwegingen, die tot deze uitspraak hebben geleid, zegt het Landgericht o.a., dat de vraag, of de Nederlandse maatschappijen, voordat Indonesië tot nationalisatie van de on. dernemmgen was overgegaan, eige naar van de tabak was, beoordeeld dient te worden aan de hand van het Indonesische civiele recht. De verzoekers hebben het eigendom door de nationalisatiewet van Indone sië verloren. °vir de binnenlandse wettigheid twhfel nni10iua .satlewet bestaat geen voecri ri'iPw- UJ rechter is niet be te gaan" grondwettiSheid daarvan na ofNi?n„°er±,rZbCht behoe" worden nnWonïï?! J gemaakt, of het een ZOnde!: schadeloosstelling betreft of discriminatie is toegepast, De schrijver van Gods Humanist, Hans Berghuis, geeft in hetzelfde jaar 1958 een tweede heiligenleven uit, weliswaar kleiner van omvang, maar toch een respectabel boekje. Wij willen hiermee niet zeggen, dat dit wat veel van het goede zou zijn want Berghuis is een consciëntieus schrijver. Wel betekent het, dat de S. zijn onderwerp niet uitput, het geen kennelijk zijn bedoeling r k niet is. Hij geeft ons een aangenaam- leesbare biografie van Clara Fey. Vele jaren geleden gebruikten wij haar meditatieboeken. Een ..leven" kenden we van haar niet. Met be langstelling namen wij kennis van het werk van Berghuis en wij kun nen de lezing ervan aanbevelen. Cla ra Fey is een grote vrouw uit de 19e eeuw, uit de tijd van de maat schappelijke en industriële revolutie. Zij werd in haar vaderstad Aken de moedige, sterke vrouw, die jaren lang werkte voor het geluk van het arme kind in een grote groeiende stad, waarboven de rokende schoor stenen van de moderne nijverheid een nieuwe tijd aankondigden. Zij stichtte in 1844 de Congregatie van het Arme Kind Jezus, waaraan in ons land duizenden vrouwen en meisjes haar opvoeding en ontwik keling danken. Zij vooral zullen het boek Clara en de Andere graag le zen. Het is een uitgave van Fore- holte, Voorhout. J.H. Niet al te zwaarwichtig, niet al te diep, maar in eenzelfde prettig-lees- bare taal als in „Hier lacht de as ceet", neemt Pater Horatczuk S.J. verschillende typen in het geestelijk leven op het vizier. De onevenwich- tigen, de moedelozen, de gecompli- ceerden, de rechthoekigen, de paas hazen, de gevoelsmensen, de achter- dochtigen, de zinnelijken en de suc ceslozen. Het boek is helemaal niet bedoeld als een „psychologische studie" van deze typen. Integendeel. Maar gees tig, humoristisch weet de S. zijn ty pen uit de doeken te doen en aan ieder behartigenswaardige raadge vingen mee te geven inzake hun ver houding tot God en evenmens., en zichzelf. Het boek doet me denken aan i -n soortgelijk werk van een Ameri kaanse dominee dr. Norman Peale: Opbouwende gedachten voor het da gelijks leven. Het heeft nut met de Rare Kost gangers, uitgave bij Lannoo (Tielt- Den Haag), nader kennis te maken. J.H. Wij lazen in ons eigen blad van een veelbelovende jongen, die voor de rechtbank verklaarde, dat hij wel wist, dat hij ver keerd had gedaan, maar dat er „wel geld in zat". Wij hoorden eens een ander verhaal van een andere jonge man die niet in Engeland, maar in Nederland woonde en dus danig vreemde aspiraties voor zijn toekomst had, dat zijn va der met hem naar een bureau voor beroepskeuze toog. De man achter het bureau zag direct dat de knaap niet van de snuggerste was. De allereerste vraag „Hoe oud ben je?", kon hij niet afdoende beantwoorden. Ook de vader moest het ant woord schuldig blijven. „Och meneer, als je er zoveel hebt, weet je het op de duur niet meer." De meneer begon dan maar met een rekensommetje te maken. Met enige moeite kwam hij te weten in welke klas de jongen zat, telde er een paar jaar bij en was er toen van overtuigd, dat hij het vrij nauw keurig voor elkaar had. Er werd getracht een min of meer regel matig gesprekje te voeren om de knaap (en ook zijn vader) op zijn gemak te stellen. Tenslotte wilde de meneer toch wel eens wat te weten komen en daarom lanceerde hij de vol komen logische vraag tot de jongen: „En Jan wat wil jij la ter worden?", waarop Jan prompt antwoordde: „Rover hoofdman, meneer." De meneer achter het bureau vond dit in deze onromantische tijd nogal vreemd. Maar hij zat sprakeloos, toen de vader aan het antwoord van zijn zoon, de vraag toevoegde: „Moet je daar mulo-diploma voor hebben, meneer?". Morgen, donderdag 23 april, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert O™ 2 48 en 15.27 uur; te Terneuzen om 2.10 en 14.36 uur en te Vlissingen om 1.39 en 14.09 uur. De grote prijs van Vilvoorde, een wegwedstrijd voor professionals, is dinsdag gewonnen door Rik van Looy. De winnaar legde de 179 km af in 4 uur 25 minuten. Van Looy won de sprint van een groepje van vijf ren ners, waarvan Gerrit Voorting, Jo de Roo en Daan de Groot respectievelijk derde, vierde en vijfde werden. Van de overige Nederlanders eindigde Wim van Est als twaalfde met een achter stand van 25 seconden. Frans Mahn plaatste zich ex aequo als 21ste in de zelfde tijd als van Est. Cees van Amsterdam, een van Toon Simons' uitstekende troeven, heeft gisteren in België weer van zich doen spreken. Hij won namelijk, in een felle eind sprint, een koers over 110 kilometer te Geel. Tweede werd Bayens (B.) en derde de Nederlander Brunenberg. Tezamen met dit tweetal was Cees van Amsterdam tijdig uit de grote groep weggevlucht en zij behielden de kostbare voorsprong tot het einde toe. Toen het op de finish afging, bleek Cees van Amsterdam verreweg de snelste. Het Engels hockeyteam, dat zater dag 25 april in Hurlinghampark te Londen tegen Nederland speelt, is na de wedstrijd tegen België (1-0 voor België) op vier plaatsen gewijzigd. Linkshalf Livingstone is vervangen door Robinson. Conroy is teruggekeerd op de rechtsbinnenplaats, die bezet werd door Thomas en de linkervleu gel Scott-McMillan is in zijn geheel vervangen. De ploeg ziet er nu als volgt uit: Doel: Archer. Achter: Neill en Car- nill. Midden: Wilman, Davis en Ro binson. Voor: Hindle. Conroy, Issitt, Austen en Miller. Het Landgericht in Bremen die in strijd is met het volkenrecht Er is geen Duits belang in het ge ding. Het gaat om een strijd tussen Nederlands* maatschappijen enerzijds en de republiek Indonesië anderzijds, om het eigendom van een aantal balen tabak. Dit is een strijd, die naar In donesisch recht moet worden beslist, aldus sommige der overwegingen. De Nederlandse maatschappijen zul len tegen dit vonnis in beroep gaan. WONINGBOUW TE SAS VAN GENT Voor rekening van de woningbouw vereniging Vooruit te Sas van Gent werd aanbesteed het bouwen van 4 woningen in de Sint Janstraat. Het resultaat van de aanbesteding was: Haers, Philippine f 55.700; de Maeyer, Stoppeldijk 55.300; Geerinck, Westdorpe 55.295; Strijdonk, West- doyP® 85-152; Roegiers, Philippine 54.000; Mattheijsen, Axel 53.839- Ver- stelle, Philippine 53.117; Claeyssens, Sas van Gent 53.000; Hermans, Bosch- ^pelle 52.600; de Witte, Westdorpe 52.500; Gijsel, Westdorpe 52.259; Ha melink, Hoek 49.430. De begroting luidde f 51.500. Zundert organiseert jaarlijks een culturele dag, welke zondag 7 juni weer zal worden gehou den. Ditmaal staat een bijzonder sportgebeuren op het program ma, n.l. een ontmoeting met de beste kruisboogschutters uit Europa. De Ned. Kruisboogbond is nl. de eer te beurt gevallen deze Europese kampioenschappen te mogen organi seren. Om een en ander geheel naar wens te laten verlopen, heeft het bondsbestuur tijdig contact gezocht met het Zundertse gemeentebestuur en de plaatselijke kruisboogverenigin gen. De voortvarendheid en sportiviteit van burgemeester Manders kennende was voor de organisatoren aanleiding om met een gerust hart dit grootse festijn in elkaar te zetten. Het zal de wedstrijd van het jaar worden. De inschrijvingen van de beste Zwitsers, Oostenrijkers, Duitsers en Belgen zijn binnen. Nederlandse schutters treffen even eens voorbereidingen om straks zo sterk mogelijk voor de dag te kunnen komen. Een en ander belooft dus een schuttersfestijn van groot formaat te zullen worden. Het gemeentebestuur van Zundert staat buitengewoon sympathiek te genover deze gebeurtenis en het hoofdbestuur van de Nederlandse Kruisboogbond ondervindt dan ook van deze zijde een hartelijke mede werking. Bovendien is van diverse zijden uit de gemeente ook financiële steun toegezegd. In het kader van de nationale sport wedstrijden voor de georganiseerde jeugd werden te Sluiskil de beslis singswedstrijden tafeltennis der ka tholieke jeugdbeweging gespeeld vrar de provincie Zeeland. De beslissing ging tussen de beste ploeg uit west- Zeeuwsch-Vlaanderen: Aardenburg, en die uit oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Graauw. Aardenburg wist hier te ze gevieren en sleepte daarmede het kampioenschap in de wacht. De uit slag was: Pierre van Overloop (Aar- denburgl-Cam. de Rooy (Graauw) 21- 2 21-17; Theo de Baerdemaeker (A.)- Carel Blanckaert (G.) 21-6 21-12; An- toine Braet (A.)-Ed. Claessens (G.) 21-7 21-9; Hans Tas (A.)-P. Picavet (G.) 21-10 21-15. In het r.-k. jeugdgebouw te Aarden burg werden na het clubkampioen schap de persoonlijke kampioenschap pen gespeeld. Th. de Baerdemaeker versloeg hier A Braet met 21-11 21-10 en P. van Overloop versloeg H. Tas met 22-20 21-12. In de eindstrijd om de persoonlijke Zeeuwse titel tafel tennis der katholieke jeugdbeweging wist Theo de Baerdemaeker te zege vieren over Pierre van Overloop met 10-21 21-16 21-7. Na afloop van de wedstrijden wer den de uitslagen bekend gemaakt door commissaris W. A. S. Dierick, die de winnaars gelukwenste en prees om hun sportief spel. Namens het dio- ceaan hooofdkwartier reikte hij een aandenken aan deze wedstrijden uit, Door de Zeeuwsch-Vlaamse Auto mobielclub „Zevac" uit IJzendijke werd een nachtrit georganiseerd, wel ke de nodige moeilijkheden bevatte, Startplaats was Zelzate, juist over de grens in België en eindpunt het grens- kantoor te Eede. Het parcours liep geheel over Belgisch gebied en de tal rijke zandwegen vormden in het don ker voor de deelnemers de nodige pro blemen. D uitslag was: 1 equipe de Schutter-Hendrikse, Clinge, 60 strafp. 2 equipa Schijve, Groede, 127 p.; 3 equipe de Kramer, Zuidzande, 175 p.; 4 equipe Risseeuw, Zuidzande, 191 p.; 5 equipe Meeuwsen. Terneuzen, 198 p.; 6 equipe Dekker, Zuidzande, 208 p.; 7 equipe Sturm. IJzendijke, 232 p.; 8 equipe van den Burg, Terneuzen, 269 p.; 9 equipe Arnoldi, Vlissingen, 294 p.; 10 equipe Cuelenaere, Aarden burg, 373 p. Na de wedstrijd was er des nachts een maaltijd in „De Roode Leeuw" te Aardenburg waar ook de prijsuit reiking plaats vond. De strijd in de heren le kl. district zuid B is nog steeds niet gestreden. Volt, dat a.s. zondag bezoek van EBHV krijgt, zal ook nu de volle winst weten te behouden en profiteren van een eventuele misstap van Tonido. SOA ontvangt thuis EMM op bezoek en zal de beide punten aan de Middelbur gers moeten afstaan. Distr. le kl. Zuid B heren: Volt 1- EBHV (1), SOA 1-EMM 1 (2). In de distr. le kl. dames kunnen de Volt-dames thuis ook niet tegen EBHV op, zodat ze bijna verzekerd zijn van de laatste plaats. Walcheren kon thuis wel eens winnen van Were Di. Distr. Zuid B le kl.: Volt-EBHV 12), Walcheren-Were Di (3). In de heren distr. 2e kl. staat een belangrijke ontmoeting op het pro gramma, nl. de wedstrijd Hellas-Mara thon 2. Indien Hellas deze strijd weet te winnen, zullen zij in een beslis singswedstrijd tegen SIOS 1 uit moe ten maken wie van hen naar de distr. le kl. heren mag promoveren. In de dames distr. 2e kl. komt SOA thuis tegen SIOS in het veld en zal ook nu geen punten weten te behalen. In de heren afd. le kl. is EMM 2 thuis een moeilijke tegenstander en dit kon Fortuna 2 wel eens ondervinden. SIOS 2 kan niet van Volharding win nen, waardoor laatstgenoemde weder om een stap nader bij de titel zal komen. Heren afd. le kl.: EMM 2-Fortuna2 (3), SIOS 2-Volharding (2). In de dames afd. le kl. kan EMM thuis van Fortuna winnen, terwijl Luc- tor in staat moet geacht worden om thuis van Zeeland Sport 2 te winnen. Marathon 2-Olympus is een plaatse lijke ontmoeting en kon wel eens in een puntendeling eindigen. De For- tuna-dames komen op deze dag nog een keer in het veld en wel tegen ODI, wat winst voor ODI betekent. Dames afd. le kl.: EMM-Fortuna (1), Luctor-Zeeland Sport 2 (1), Ma rathon 2-Olympus (3), ODI-Fortuna (1). In de dames jun. afd. A klasse kan Walcheren van Volharding winnen, terwijl Hellas thuis van Olympus wint. In de dames jun. afd. B-klasse heeft ODI aan één puntje reeds genoeg om zich kampioen van deze klasse te noe men en dit zal zeker lukken nu Wal cheren 2 op bezoek komt Hontenisse kan thuis van De Meeuwen winnen. In de heren jun. kl. is Walcheren niet in staat van Volharding te win nen, terwijl Tonido van Hellas 2 de beide punten veroveren kan. SIOS dat thuis bezoek van Olympus krijgt, zal ook geen winst thuis weten te houden. In de jongens adsp. kl. is Tonido 1 sterker dan Hellas 2, terwijl Walche- ren-EMM wel eens in een gelijkspel kon eindigen. Op de sluitingsavond der zaalhand balcompetitie, welke 23 weken duur de, zullen in de veilinghal te Goes de laatste wedstrijden verspeeld worden. Deze avond belooft buitengewoon in teressant te worden, daar er niet min der dan drie teams uit de heren 2e kl. tegen elkaar in het veld moeten komen om te trachten aan de degra datie te ontsnappen; het betreft hier de teams van Olympus, Sios 1 en Fortuna 1. Het programma ziet er als volgt uit: heren jun. le kl.Tonido 1-Hellas 1 (3); heren 2e kl.: Sios 1-Olympus (2) (degradatiewedstrijd); Fortuna 1- Marathon 2 f2); dames bekerwed strijd: Walcheren-Hontenisse (1); da mes jun. le kl.: De Meeuwen-Mara thon (3)winnaar wedstrijd heren jun. le kl.: Tonido 1/Hellas 1 - Olym pus; dames bekerwedstrijd: Honte- nisse-O.D.I. (1). Eventuele degradatiestrijd tussen verliezer van de wedstrijd heren 2e kl. Sios 1-Olympus tegen Fortuna 1, indien laatstgenoemde tenminste ver liest van Marathon 2. IN DE Ned. boksploeg, die zaterdag a.s. te Brussel in een landenwedstrijd tegen België uitkomt, is ook opgeno men de lichtgewicht Huijsmans, Bre da. GOES, 21 april 1959. Aardappe len: klei-aardappelen noteerden: bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering f 20—21.50, bintje, 35 mm opwaarts exportsortering f 2021.50, meerlander, 35 mm opw., binnenland se sortering f 1415, furore, 35 mm opw., binnenlandse sortering f 15. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Er bestond geen vraag naar alpha en furore voor ex port. De prijs van voederaardappelen bedroeg f 2.502,75 per 100 kg. Uien. De uien-prijs bedroeg f 5,- per 100 kg, afgestaart produkt. Vlas. Voor goede kwaliteit ge repeld vlas werd 2125 cent per kg betaald, terwijl voor afwijkende kwa liteit 12—21 cent per kg kon worden genoteerd. Goede kwaliteit ongere- peld vlas deed 2021 cent Per hg, af wijkende kwaliteit 1220 ct. Eieren. De prijs van eieren be droeg f 1,38 per kg. Bericht voor handelaren: kippe-eieren 7.5; eende eieren 7 en ganze-eieren 20 cent. GOES, 21 april 1959 Export- en industrieveiling. Jonathan h8035: 48—50; h75—80: 46—53, h70—75: 50—' 51; h65—70: 46—49, h60—65 41—42, hll: 3134; golden delicious h8085: 75—79. h75—80: 78—81 h70—75: 72— 77, h65—70: 66—71, h60—65: 52—56, hll 3841. goureinette h8595: 36 37, h75—85: 35—37, h65—75: 30—33, hll 23—28, k 26—34. fabr. 23—24. win- ston h65—75: 56—62, h55—65 48, st. remy h75—85: 10, h65—75: 9—11, hll 69. div. appels: kroet en val 713. Op monster: bramley seedling h80 90: 48 h7080: 40. jonathan h7580: 48—49, h70—75: 49, h65—70: 46, h60— 65:41. Gewone veiling: jonathan keuken 33 37, fabr. 2342, golden delicious keuken 5458, fabr. 2545. gieser wildeman h50—60: 25, hll 14. KAPELLE, 21 april Industrie- en exportveiling: appelen: gold, delici ous h80-85 68—78, h75-80 70—77, h70-75 68—76, h65-70 57—72. h60-65 50—56. h2 3742. k 3660, fabr. 2645; jonathan h75-80 51—52, h70-75 46—51, h65-70 43— 48, h60-65 37—39, h2 30, k 29—36, fabr. 1929: goudreinette h85-90 31, h75-80 32, h65-75 30—31, k 27—33, fabr. 20— 23; Winston h65-70 53, h70-75 58, h60-65 49, h55-60 39, fabr. 32, k 43: lomb. cal ville k 35, fabr. 2526, rotvlek appe len 621; peren: st. remy h75-85 12, h65-75 10—11, k 6—10, fabr. 6—7.50 en gedeeltelijk doordraai; kleipeer h50-60 12, h2 7; aardbeien per st. 1 12-23. 2 9.50: aardapp. 1 12-13, 2 11: groenten- veiling: kropsla 1 7-8.50, 2 6, spin. 23. radijs 13, rabarber 1 10-15, 2 9; witlof A2 15, bl.kool Al 36 A2 25-33 uien 15, and. 24, br.peen 3.50-4.50, prei 10. MIDDELBURG. 20 april. Fruit: jonathan H70-op 52, 60-70 43, K 42-47, H2 31, goudrenet H70-op 53. K36-40; groenten: sla 1 6-13, 2 5-9, Cl 5-6. spi nazie 10-23, andijvie 20-40, rabarber 11-21, radijs 12-17, witlof 19-31, bloem kool 4 st. p. kist 42-67. 6 26-49, 8 14-36, 10 12-16, 12 10-14, postelein 78-86, prei 10-11, uien 2-6. Heden werd de eerste postelein aan gevoerd door de heer J. Pattenier, Zuidstraat 7, Domburg. ROTTERDAM, 21 april Aanvoer in totaal 4680, weektotaal 6336, vette koeien en ossen 360, gebruiksvee 1509, vette kalveren 300, graskalveren 267, nucht. kalveren 1856, varkens 20, big gen 10, paarden 62, veulens 1, schapen of lammeren 172, weide-zuiglammeren 71, bokken of geiten 52. Prijs in cen ten per kg: vette koeien le kw. 320- 355, 2e kw. 300-318, 3e kw. 280-294; vette kalveren 280-300, 260-280, 220- 260; slachtpaarden 265, 235, 210. Prijs in guldens per stuk:graskalveren 470, 400, 300: nucht. kalveren 72, 60, 45; schapen 120, 90, 70: lammeren 125, 90, 65; kalfkoeien 1340, 1100, 1000; melk koeien 1340, 1100, 1000; vare koeien 980, 800, 700; vaarzen 1000, 850, 650; pinken 690, 560, 425. Vette koeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prij zen als gisteren: vette kalveren iets minder, vlot, ruim prijshoudend: gras kalveren korter, tamelijk, stabiel; nucht. kalveren even kleiner, goed, hoger in prijs; slachtpaarden iets kor ter, levendig, wat stijver in prijs; scha pen even meer, kalm, als vorige week; lammeren even meer, kalm, als vorige week: kalfkoeien iets minder, goed, vooral niet lager in prijs; melkkoeien iets minder, goed, vooral niet lager in prijs: vare koeien tamelijk, willig, ruim prijshoudend; vaarzen kleiner, kalm, onveranderd; pinken kleiner, kalm, onveranderd. GEM. UNIVERSITEIT AMSTERDAM Mej. G. S. de Zeeuw te Zierikzee is aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde 2e gedeelte. Konstanz 309 (+3). Rheinfelden 262 (-14), Oppenheim 353 (+2), Straats burg 296 (+34), Maxau 479 61), Mannheim 286 (+35), Mainz 257 13), Bingen 174 (+9), Kaub 183 (+7). Trier 246 (+10), Koblenz 210 11), Keulen 174 (-2), Ruhrort 361 (-13), Lobith 973 (-12), Nijmegen 757 (-10), Arnhem 790 (-8), Eefde IJssel 320 (-5), Deventer 221 (-11), Monsin 5530 (-20), Visé 5008 (-13), Borgharen 3968 (-12), Belfeld 1125 (-11), Grave beneden de sluis 487 (+4). Niet minder dan 182 inwoners van de Westduitse stad Uffen- heim, onder wie de burgemees ter en talrijke gemeentelijke en kerkelijke functionarissen zijn in staat van beschuldiging ge steld wegens het in bezit heb ben van buskruit. Gisteren wer den reeds acht van hen veroor deeld tot boetes van 90 tot 180 mark, de anderen zullen in de loop van de week volgen. Alle beklaagden legden uit, dat zij het buskruit gebruikten voor het opblazen van boom stammen uit de grond, zoals Uffenheimers al twee eeuwen gewoon zijn geweest te doen. Hun advocaten wezen de rech ter erop, dat de wet waardoor het bezit van buskruit illegaal werd, dateert uit 1954 en dus nog niet erg lang op het gemoed der Uffenheimers heeft kunnen werken. De rechter wilde dit in over weging nemen en zich beperken tot boetes, hoewel de wet hem toestond twee jaar gevangenis te geven. Soepkluifjes 20 ct Varkenspootjes 15 ct 500 gram Soeprollade 1.80 500 gram Mager Spek 1.45 100 gr. Ham 100 gram nn ct Ontbijtworst 200 gram Boterhamworst 68 ct Neemt U eens een pakje FLEISCHER SOEP bn SLAGER. GROENENDIJK 37 K. 1148 Tel. 279. P. de Gruyler en Zoon N.V. te 's-Hertogenbosch vraagt voor één van haar fabrieksafdelingen Deze functie omvat het op prettige wijze leiding geven aan 25 a 30 meisjes, het bevorderen van de goede sfeer en de opvoering van de kwaliteit van het werk. Vereist: Organisatievermogen en tact om met personeel om te gaan. Sollicitaties te richten aan Afdeling Arbeid. 's-Hertogenbosch. Orthenstraat 14

de Stem | 1959 | | pagina 3