Walcheren 5. Zeeuwsch-Vlaanderen Zwemgelegenheid gewenst Zeeuwsch-Vlaanderen in 500 90 In mei treedt brandweer aan in Oudenbosch Dagblad De Stem IF® Zeeland en Brabant gereed voor Afrika-slag Aansluiting op waterleiding Wasstellen ..toffees moeten van van Melle zijn! ZUID-BEVELAND Toch een derde arts nodig? Jongetje (4 jaar) stichtte brand in zijn bed MIDDELBURG Burgerlijke Stand slechts voor LACE extra PRIJS 5 DELIG VROOM DREESMANN VLISSINGEN GOES AXEL HULST Laatste cyclusfilm Eeuwfeest parochie Schoolarts „West": onderzoek niet tot farce maken Schoolarts „Oost": beter een appel dan melk op school OOR HET POSTKAN UW SPAARBANK Overal wordt om loten gevraagd Offerblok in Boskapel van Clinge verdween AGENDA Vandaag Morgen PANIEK ROND DE ZON DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 22 APRIL 1959 B. en w. schrijven de raad die maandag a.s. bijeenkomt: „De Herverkaveiingscommissie Walcheren overweegt de in de her verkaveling Walcheren nog niet op het waterleidingnet aangesloten pan den in het kader van deze herverka veling aan te sluiten. Overeenkomstig de regeling, die geldt voor de herverkaveling Zee land kunnen de herverkaveling Wal cheren en de belanghebbenden 90 pet. van de investeringskosten van het project beschikbaar stellen. De Herverkavelingscommissie stelt zich voor indien de ontbrekende gelden ook. overeenkomstig de rege ling in de herverkaveling Zeeland, bijeen kunnen worden gebracht (dus wanneer iedere gemeente er mee akkoord gaat) dat zij voor alle nog aan te sluiten panden in haar ge bied 10 pet. van de gemiddelde aan sluitkosten per pand van het gehele project betaalt, zo spoedig mogelijk opdracht te geven tot uitvoering van dit project, opdat dit plan in 1959, eventueel in 1960 gereed zal zijn. De gemiddelde kosten per aanslui ting worden geraamd op 3.600. Het aantal aan te sluiten panden in deze gemeente bedraagt vijf en de gemeente zal dus 1800 moeten bijdragen". Dit stellen b. en w. de raad voor. Geboren: Josefina, d.v. J. Groene- woud-de Grave; Wilhelmina, d.v. J. Dobbelaar-de Voogd; Johanna, d.v. M. Jonker-Voorn; Neeltje, d.v. W. Vermeulen-Gideonse; Maatje, d.v. J. Kusse-Moens; Henricus, z.v. J. Berg huis-van de Zande; Astrid, z.v. N. Verhulst-van de Borst; Alexandra, d. v. J. Rienks-Janssen; Tiny. d.v. W. Besems-Harlaar; Leonora, d.v. A. (Advertentie) zeep en kambakje met deksel zeer mooi crème aardewerk mooi model ook ideaal voor de logeer kamer NOG NOOITkocht CJ ZO VOORDELIG als deze 3 DACEN slechts Breda - Bergen op Zoom (Advertentie) Wouters-de Wolf; Maria, d.v. A. de Muijnck-Janse. Gehuwd: St. Stroo 26 j. en C. Min- derhoud 23 j.; A. Vroon 22 j. en T. Casteleijn 24 j.; C. Peperzak 23 j. en C. Geers 22 j. Overleden: M. van Dalen 88 j., wed. van J. Hoek van Dijke; M. Bastiaanse 6 mnd.; M. Minderhoud 40 j., geh. met A. de Visser; E. Pieterse 45 j., geh. met A. de Voogd; H. de Korte 5 weken; J. Ketelaars 63 j., geh. met A, Overbeeke; A. Sinke 82 j., wed. van W. Pluijmers; F. Huijsman 70 j., ongeh.; E. Passenier 76 j., ongeh.; I. Pouleijn, geh. met F. van Giezen. „Maria's menestreel" Leerkrachten en leerlingen van de St. Paulus-ulo-school zullen zondag en maandagavond a.s. een opvoering geven van het legende-spel Maria's menestreel", dat geschreven is door Yvonne Waegemans. De opvoering heeft plaats in de hal van de St. Paulusschool. Zomeravondvoetbal De Vlissingse zomeravondvoetbalver eniging Van Alles Wat hield in het jeugdgebouw in de Noordstraat te Vlis- singen haar jaarvergadering. De ver eniging heeft ook dit jaar weer goede resultaten geboekt deelde de voorzit ter A. de Nooyer in zijn jaarverslag mee. In de eerste afdeling van het rayon Vlissingen behaalde het eerste elftal de vierde plaats, in de tweede afdeling werd het tweede elftal kam pioen, terwijl het derde elftal genoe gen moest nemen met de laatste plaats. Ieder jaar doet de vereniging mee aan de actie „Zonneveld", zij geven dan voor ieder doelpunt dat gemaakt wordt een dubbeltje, wat dit jaar een bedrag van f 36 opbracht. Financieel is de vereniging er niet op achteruit gegaan, aldus de pen ningmeester W. van Uxem. In 1958 was er f 655,57 in kas en op 1 april was dit bedrag opgelopen tot f 862,63. Ook dit jaar zal de vereniging weer met drie elftallen in de competitie uitkomen. De speeldagen zullen voor het eerste elftal op vrijdag of zaterdag, voor het tweede elftal op maandag en voor het derde elftal op dinsdag of donderdag zijn. Voorts hoopt de ver eniging op 10 oktober van dit jaar haar 10-jarig bestaan feestelijk te her denken. Deze avond, waarvoor een groot bedrag is uitgetrokken, zal in het concertgebouw te Vlissingen zijn en worden opgeluisterd door vele be kende radio-artiesten o.a. Het Leedy Trio, de Selvera's, The Three Jack sons en Peter Piekos. MUZIEKAVOND BEJAARDEN De algemene bond van ouden van dagen heeft in het Scheldekwartier haar leden een prachtige muziekavond aangeboden. Het Ambtenarenorkest van de Schelde bracht deze avond een mooi programma met werken als „Die lustige Witwe" van Franz Léhar en muziek van de bekende componist Fr. von Suppé. Als welkome afwisseling werd hierna een rock-and-roll num mer gespeeld nl. „Rock around the clock". De avond werd besloten met de KLM-mars waarna de voorzitter nog een waarderend woord tot de or kestleden sprak en een bloemstuk aan dirigent H.S.O. Erdelmann overhan digde. Grote oefening der B.B. Het ligt in de bedoeling om op vrijdag 24 april a.s. 's avonds om half acht een grote algemene oefe ning te houden op de Grote Markt e.o. waaraan door blokploegen, red dingsdienst, M.G.T., verbindings dienst, brandweer, politie, kortom alle bij de B.B. voorkomende blokken en diensten zal worden deelgenomen. Sociale werkster aangereden Gistermiddag kwam mevr. Bos, sociaal werkster bij de wasserij „de Zon", toen zij met haar fiets in de Ganzepoortstraat reed, op de hoek van de Lange Vorststraat aangere den door een wielrijder. Mevr. Bos viel zo ongelukkig, dat zij een been brak en daarom naar het ziekenhuis werd vervoerd. W olphaartsdijk BRAND-BEGIN IN SCHOOL Gistermorgen ontstond in de open bare school te Oud Sabbinge een be gin van brand, doordat een lamp van de elektrische toneelverlichting, die was blijven branden te heet werd. Tengevolge van de rookontwikke ling werd het vuur gelukkig spoedig door het schoolhoofd ontdekt. Met behulp van een schuimblusapparaat werd het gevaar bezworen. Aardenburg GOEDE START VAN S.J.E.F. Voor de tenniscompetitie 4e klasse zuid, afdeling I, werd te Aardenburg gespeeld de wedstrijd S.J.E.F. I (Aar denburg) tegen Drive I uit Sas van Gent. S.J.E.F. bleek reeds goed in gespeeld te zijn, want alle partijen werden door de Aardenburgers ge wonnen (8-0). De uitslagen waren: heren enkel: J. Paridaen-A. Verhae gen 6-1 6-3: F. van Dongen-J. Govaert 6-3 6-0; dames enkel: mej. J. Trap- man-mevr. A. Govaert 6-2 6-1; mej. R. Jonckheere-mej. V. van Waes 6-2 6-0; gemengd dubbel: mej. J. Trap man en J. Paridaen-mej. D. Wauters en A. Verhaegen 6-4 6-4; mej. R. Jonckheere en R. Wylleman-mej. V. van Waes en H. Govaert 6-0 7-9 7-5; heren dubbel: J. Paridaen en R. Wyl- leman-A. Verhaegen en H. Govaert 7-5 5-7 6-4; dames dubbel: mej. J. Trapman en mej. R. Jonckheere-mej. D. Wauters en mej. V. van Waes 7-5 3-6 6-2. AARDENBURG VERLOOR BILJARTDUEL VAN BIERVLIET De biljartwedstrijd tussen Aarden burg en Biervliet werd door Bier vliet gewonnen met 6,5-3,5. De uit slagen waren: R. de Wispelaere-M. Gielleit 31-24; G. de Baerdemaeker- M. v. d. Hemel 36-32; A. Temmer man-C. Jansen 64-68; P. Blomme-C. Bracke 59-53; E. Cuelenaere-A. Ver aart 40-40; G. Paridaen-Iz. de Ruijs- scher 39-75; E. de Neve-M. Onghenae 18-32; A. Kegel-P. Jansen 31-63; Iz. de Bruijne-Th. van Waes 24-36: A. Bonte-H. van den Hemel 94-111. Bier vliet behaalde 514 caramboles tegen Aardenburg 436. K.A.J. SPEL-AVOND De afdeling Aardenburg van de K.A.J. hield in het r.k. Jeugdge bouw een spelavond. Er werden di verse wedstrijden georganiseerd met als hoofd-wedstrijd een biljartcompe titie om een beker. Winnaar van de beker werd Hans Tas. De avond werd druk bezocht, ook door niet- kajotters. „HET KONIJN EN IK" Dinsdag 28 april brengt het toneel gezelschap van Johan Kaart in het Centrum het bekende blijspel van Mary Chase „Het konijn en ik". Het is een voorstelling in het pro gramma van de Zeeuwse Volksuni versiteit. Met dit stuk heeft Johan Kaart, die de regie voert en die tevens de hoofdrol speelt, in vele plaatsen al triomfen geoogst, omdat hij erin ge slaagd is er een geheel eigen Har vey van te maken. Harvey is het denkbeeldige konijn dat de heer El- wood P. Dowd erop na houdt en dat zijn beste vriend is. Het is een kostelijk verhaal dat waard is ge zien te worden. Biervliet Programma Koninginnedag Het programma voor de viering van Koninginnedag is vastgesteld. Het ziet er aantrekkelijk uit. De eer ste tonen ter inluiding van deze feestdag komen 's morgens van de klokken en reveille-blazers op de N.-h. kerk. Om half tien rukt de jeugddrum band uit voor een mars door de stad. 's Middags om 1 uur begint het eigen lijke programma met een kinderop tocht van alle schoolkinderen. Ge tooid met vlaggetjes en feestmutsen trekken de kinderen via Noordstraat, Singel en Havenstraat naar het ge meentehuis voor een défilé. De mu ziek is hierbij natuurlijk aanwezig, daarna trekt de stoet door de Oudestad, Gentsestraat en School- 1-aan naar het gemeentelijk sportter rein, voor het houden van een bal lonwedstrijd. Rond 2.30 uur kunnen de kinderen in de gymnastiekzaal van de O.-L. school naar de film gaan kijken. Intussen zijn de ouderen te vinden op het sportveld voor een voetbal wedstrijd en andere spelen. Om half acht 's avonds geeft de koninklijke harmonie op het Markt plein een concert, waarna een lam pionoptocht wordt georganiseerd met harmonie en drumband voorop. Deze optocht gaat naar de gemeen telijke kinderspeelweide, waar tot slot van de dag een vreugdevuur Clinge Goed jaar voor Boerenleenbank In het St. Aloysiuspatronaat werd door de piaatselijke Coöperatieve Boe renleenbank de algemene jaarverga- Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs VOO, losse advertenties bestemo voor ue editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm Bjj contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90, elke regel meei f 0,15. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Op vrjjdag 1 en zaterdag 2 mei a.s. zullen te Oudenbosch in het kader van de cursus opleiding groeps- en pelotonscommandanten brandweer wedstrijden worden gehouden, waar aan 23 ploegen deelnemen. Opzet van deze wedstrijden is het testen van de bevelvoerders met hun groep in de praktijk voor het optreden in groter verband bü eventuele rampen, aan de hand van hetgeen door de heer G. Kortus. adjunct-inspecteur van het Brandweerwezen, is behandeld. Het bevorderen van de bekwaam heid der bevelvoerders en manschap pen in het werken met meer dan drie aanvalsslangen volgens het oorlog- aflegsysteem is de ondergrond van deze cursus en deze wedstrijden. Deelnemende ploegen zijn op vrij dagavond: Standdaarbuiten groep I, Dinteloord, Hoeven, Etten en Oud- GasteL De wedstrijd begint om half zeven. Iedere groep werkt ongeveer een half uur aan de uit te voeren opdracht. Zaterdag 2 mei vangen de wedstrij den reeds om 9 uur in de morgen aan. Oudenbosch treedt het eerst in het strijdperk, dan volgen Fijnaart, Standdaarbuiten groep II, Klundert, Roosendaal, Oosterhout en Willem stad Na de middag de ploegen Halste ren, Steenbergen, Raamsdonk, Ter- heyden, Woensdrecht, Putte, Wouw, Chaam, Geertruidenberg St.-Philipsland. Made en Ge-pijl-de route De deelnemende korpsen moeten zich melden bij de gemeentelijke gasfabriek en volgen daarna een gepijlde route. Tijdens de wedstrijd wordt een gedeelte van Oudenbosch door middel van borden als ver boden gebied aangegeven voor die brandweerlieden, die nog niet aan de wedstrijden hebben deelgeno men. In de namiddag wordt er in „Fidei et Arti", de bioscoopzaal in de Pastoor Hellemonsstraat een doorlopende filmvoorstelling gegeven. In zaal Kunstmin volgt tussen 7 en 8 uur de prijsuitreiking. Comité Het wedstrijdcomité, dat mede de organisatie en de fouragering moet verzorgen, bestaat uit de heren G. G. Melisse, Oudenbosch; J. Bouman, Roosendaal; H. Nijhoff, Fijnaart; M. Straasheym, Fijnaart; J. Brabers en J. Dekkers. Oudenbosch en J. Slager, Klundert. Als jury treden op de heren M. J. Ie Clercq, Kruiningen; C. van Ooyen, Vlissingen: L. Moermond, Drei- schor; C. Berrevoets en J. Quant, Zierikzee. De algemene leiding berust bij de heer G. Kortus. dering gehouden, waarop voorzitter C. Smet periodiek aftredend, met gro te meerderheid van stemmen werd herkozen. In het afgelopen jaar werd meer dan één millioen ingelegd, ter wijl nog geen half miljoen werd af gehaald. Over 1957 was een winst ge maakt van 3.652,92. Deze winst was aan de reserve toegevoegd zodat de re serves in totaal bedroegen 37.170,07. De winst over 1958 bedroeg 3.109,35. Deze was nog niet aan de reserves toegevoegd. Voorzitter C. Smets is 47 jaar lid van de Boerenleenbank. Van deze 47 jaar is hij veertig jaar lid van het be stuur. In de Raad van Toezicht werd her kozen de heer Jos. Baart. Morgenavond besluit het Bioscoop gebouw zijn cyclus van speciale films met de bekende creatie van Jacques Tati „Mon Oncle" (Mijn oom). Hoofd persoon is eigenlijk het jongetje Gé- rard, die in een gelukkig en uitste kend georganiseerd huisgezin thuis hoort, waar alles gesmeerd verloopt, oankzij de verregaande mechanisatie. Alles gaat elektrisch en automatisch en het is allemaal zo perfect, dat een jongetje met fantasie zich er dood bij verveelt.. Maar als dat jongetje een oom Hulot heeft (Jacques Tati speelt deze rol en hij maakt er een voortref felijke creatie van) die in een oude stadswijk woont waar het leven nog kleur en charme heeft, dan heeft zo'n jongetje de gelegenheid volop van die kleine avonturen te beleven die een jongensleven interessant maken. Een simpel gegeven voor een film dus, maar de meesterhand van Tati, die zo wel zijn regietalent als zijn acteurs gaven volledig uitbuit in deze aantrek kelijke f'lm, garandeert de toeschou wer een hoogst plezierige avond. „Mon oncle" behoort ongetwijfeld tot de bes te scheppingen van de cinematografie. BEIAARDCONCERT Het programma van het beiaard concert dat op Koninginnedag door Adriaan de Groot wordt gegeven, is als volgt samengesteld: 1 Wilhelmus, 2 Feestelijke inleiding, A. de Groot. 3 Tien bekende Nederlandse volkslie deren. 4 Er waren twee Coninckkin- deren (variaties) van J. Lerinckx. 5 Klokkendansje en Rondo in oude vorm, van Staf Nees. 6 Menuetten 1 en 2, en In Holland staat een huis (variaties) van A. de Groot. 7 Oud hollandse boerendansen. 8 Als de gro te klokke luidt (Reuzelied), W. Vogel. 9 Klokke Roeland en Merck toch hoe sterek. 10 Het Wilhelmus door de eeuwen heen. N ieuu>'l\ amen Als voorbereiding van de viering van het honderdjarig bestaan van onze parochie wordt van 20 t.m. 28 mei a.s. een H. Missie gehouden on der leiding van Zeer Eerw. Paters Redemptoristen. De H. Missie wordt besloten met een plechtige Sacra mentsprocessie op Sacramentsdag. De herdenking van het eeuwfeest zal alleen kerkelijk gevierd worden. EERSTE H. MIS De plechtige eerste H. Mis door de Eerw. Heer J. van der Heijden die 23 mei in het groot seminarie priester gewijd wordt, vind plaats op zondag 31 mei. Stoppeldijk DANSAVOND Het St. Nicolaascomité voor de pa rochies Stoppeldijk en Boschkapelle organiseerde in café Compief een dansavond ter versterking van de kasmiddelen. Voor deze avond be stond veel belangstelling; het bal verliep in de beste stemming. V ogelwaarde POLIOPRIK Op woensdag 22 april krijgen de in deze gemeente wonende kinderen van de jaarklassen 1945 tot en met 1949 de tweede prik tegen kinderver lamming. De in 1958 geboren kinde ren komen voor de eerste keer aan de beurt. Zuiddorpe SCHIETING ST. SEBASTIAAN St. Sebastiaan gaf een van zijn laat ste schietingen op het gaaihof, waar de bouw van de fröbelschool het schie ten onmogelijk gaat maken. Een stuk folklore „het oude schuttershof" ver dwijnt daarmee uit Zuiddorpe. De uitslag van de schieting, waar aan 30 schutters deelnamen, was als volgt: hoogvogel Eug. Verhelst (in de tweede ronde al), 1ste zijvogel C. Stercks, Exaarde (B.), 2de zijvogel Al. Apers, Zuiddorpe, 1ste kal Em. Bou- ters, Moerbeeke (B.l, 2de kal M. Fruy- tier, Kruisstraat (B.) SAMENWERKING BRANDWEREN Voor de brandweerwedstrijd o.-Z. Vlaanderen op 30 mei a.s. te Ter- neuzen gaat onze brandweer samen werken met de brandweer van Sas van Gent. De eerste oefenbijeen komst gehouden te Sas van Gent had een bevredigend en aangenaam ver loop. In het verslag van de Schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen over 1958 wordt in het gedeelte, dat de schoolarts H. J. S. Timmer verzorgde, ernstig gepleit voor uitbreiding van de dienst. Hij wijst erop, dat zijn voorganger, dokter Pels, in een van zijn jaarverslagen reeds opmerkte, dat de dienst te zwaar belast was. „Thans, 8 jaar later, constateren we een nóg grotere toe name van het leerlingenaantal", merkte dokter Timmer op, die „het wel eens voorgestelde summier onderzoek" onverantwoord acht en de scherpe uitlating doet: „Wil men het schoolonderzoek niet tot een farce maken, dan zal men met „het aantal kinderen per jaar" verder niet kunnen goochelen" lingen in het district oost naar wens gaat. „dank zij het goede klimaat en het begrip van de bevolking voer de gezondheidszorg". Het onder toezicht staande aantal leerlingen nam sedert 1951 sterk toe. In totaal waren er in 1951 7064 en in 1958 9828. Ingevolge een besluit van de Commissie van Beheer in 1956 bleef de werkwijze van het onderzoek op de scholen ongeveer eender, zo merkt dokter Timmer in zijn verslag op. De kleuterscholen worden ln zijn geheel onderzocht, terwijl het onder zoek op de lagere scholen beperkt is tot de eerste en hoogste klassen. De schoolarts voor west-Zeeuwsch- Vlaanderen wijst er dan verder op, dat de rouleertijd van een schoolon derzoek op ruim drie jaar gesteld kan worden, nu het aantal leerlingen 9828 bedraagt en het aantal per jaar te onderzoeken leerlingen ongeveer 3000 Is. De logische consequentie is, dat er meer arbeidskrachten moeten komen, indien het werkterrein steeds groter wordt, zegt dokter Timmer. In het verslag van de schoolartsen- dienst in het district oost-Zeeuwsch- Vlaanderen vermeldt de schoolarts P. A. Staal, dat in 1957 3808 en in 1958 3838 leerlingen werden onderzocht. Bij 8423 leerlingen werd het tubercu- lose-onderzoek verricht. Dokter P. A. Staal schrijft voorts met vreugde in zijn verslag, dat het vooruitzicht bestaat, dat in Hulst een. zwembad wordt gebouwd met de gelegenheid om onder toezicht te leren zwemmen. Zijn algemene in druk is ook dit jaar, dat het met de gezondheidstoestand van de leer- (Advertentie) Eet meer fruit „Mogelijk heeft het gebruik van in lands fruit, wat in 1958 in goede kwa liteit en kwantiteit aanwezig was, hierop een goede invloed gehad", zegt dokter P. A. Staal, die voorts meedeelt vooral appels aan te be-' velen. Hij meent, dat zelfs een appel boven een beker melk moet worden gesteld, als bijvoeding op de scholen in de vóórmiddag. Het middagmaal komt daardoor beter tot zijn recht, meent dokter Staal. De afwijzing van de melk door vele ouders kan dokter Staal dan ook billijken. In het verslag van de dienst in west-Zeeuwsch-Vlaanderen besteedt ook de schoolarts H. J. S. Timmer aandacht aan de zwemgelegenheid. Het vierjarig zoontje van bakker Verwijs uit de Meelstraat te Zierik zee heeft bijna een ramp veroor zaakt. Vermoedelijk doordat hij met lucifers in zijn bedje speelde raak te de dekens in brand. De bakker, door een van zijn kinderen gealar meerd, snelde naar boven en wierp de brandende dekens uit het raam de straat op. Daarbij kreeg hij brandwonden aan de hand. Zijn zoontje mankeerde niets. Kunt U mij een lift geven? Waar meel U heen? i Naar 't postkantoor om te sparen. inect en titA. In drie dagen hebben zuster E. Schaars en zuster M. Mol in Zeeland ruim veertig actiecomi- té's voor de Afrika Injectie Ak- tie kunnen oprichten. Overal was de medewerking hartver- overend spontaan en enthusi ast. In het Brabantse deel van het Bisdom Breda wordt de laat ste hand gelegd aan de opbouw van het lotenverkoop-apparaat. Het wachten is helaas nog op de vergunning voor de loterij, waarna de loten op de pers kun nen en de verkoop kan begin nen. Nu reeds stromen de aanvragen om loten bij de centrale binnen. Er worden honderdduizend loten ge drukt, een heel aantal maar gezien de nu reeds bestaande vraag toch niet te groot. In het Brabantse is er officieel nog geen werkcomité in de volgende dorpen: Leur, Fijnaart, Teteringen, Ulvenhout, Dongen, Gilze, Effen en Geertruidenberg. In laatstgenoemde plaats was een comité in oprichting, maar dit heeft afgeschreven. Jammer, want ook Geertruidenberg zal toch niet ach ter willen blijven bij het algemene enthousiasme. Voor Breda reeds zeven steun punten aanwezig en Bergen op Zoom met de Josephparochie reeds aangemeld staan grote acties op stapel. Daaraan wordt zoals we reeds meldden achter de schermen gewerkt en zo spoedig mogelijk worden deze plannen bekendgemaakt. Met dit alles is dus het verkoop apparaat rond. De actie kan beginnen of beter, is al begonnen. Vanuit alle plaatsen krijgt de centrale goede be richten over de voorbereidingen. In Kruisland gaat mevrouw Hillemans met de K.A.V. actie ontplooien. Voor de lotenverkoop wordt de medewer king van de jongeren gevraagd, die zich kunnen opgeven bij Lodiers, Mo lenstraat 113. We twijfelen er niet aan of kajotters, jonge boerinnen en an dere jeugdigen zullen storm lopen naar dit adres. En dan Oosterhout. Daar heeft het actiecomité vergaderd en wanneer de lotenverkoop begint wordt er met een drumband en geluidswagen zoveel tam-tam gemaakt, dat heel de plaats het zal weten. In Lage-Zwaluwe gaat Tonnie Verbaten het heel alleen doen: 250 loten heeft ze gevraagd en daar gaat ze dapper mee op stap. Het is maar dat Zwaluwe het alvast weet. En zo zouden we kunnen doorgaan. Als binnenkort de verkoop begint zal men in elke plaats weten wie en hoe er verkocht gaat worden. Want het ziekenhuis in Bukumbi moet goed worden ingericht. (Advertentie) Naast de diverse specialisten en scholen zou men ook willen verwijzen naar een verantwoorde zwemgelegen heid „en ook die ontbreekt, althans in de centrumgemeenten Terneuzen en Oostburg", schrijft dokter Timmer. Hij merkt daarbij op, dat 't exploite ren van een zwemgelegenheid geen lucratieve zaak is, maar hij meent, dat sociale overwegingen toch moe ten prevaleren boven rentabiliteit. (Advertentie) Mod U zich zo laten gaan Vaak wordt alles U te veel. Nerveus en overprikkeld is men dan zichzelf en anderen tot last. Twee of drie VALD1 SPERT dragéea geven ook de met be- zigheden overladen vrouw haar natuurlijke kalmte terug. VALDISPERT is een «ta werkend, onschadelijk prodokt zonder mok of i Desk oman: Vraag Uw apotheker of drogtoL De offerblok in de Boskapel achter het gemeentelijk sportterrein te Clin ge is verdwenen. Het is nog niet zo erg lang geleden, dat de offerplaats in dit landelijke kapelletje werd ver anderd. Vroeger was er achter in de kapel een ingemetselde offerblok. Maar dat ls veranderd en èr werd een nogal zware ijzeren offerblok met twee bouten stevig bevestigd aan een muur voor in de kapel. Men moet er nogal kracht voor hebben opgebracht om er met deze offerblok vandoor te kunnen gaan. Het was gebruikelijk de offerblok in deze Clingese kapel eens in de drie maanden te lichten. Nu mocht worden verwacht, dat er wel meer offers in zaten dan gewoonlijk, omdat de Parochieherder onlangs nog een beroep deed op de parochia nen om eens wat extra's te doen, na dat er een en ander in en rond de ka pel was verfraaid. Het is niet de eerste maal, dat men in de parochie van Clinge tot zo'n nare ontdekking moet komen. Enkele jaren geleden werd ook de ingemet selde offerblok achter in deze kapel door onbevoegden gelicht. (Advertentie) official dealer t GARAGE PETERS SAS VAN GENT Tel. 361 TERNEUZEN Luxor 8 uur: Waarom vanavond niet! OOSTBURG Ledel 7,45 uur De Tien Geboden. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Cy clusvoorstelling. GOES Grand: Piloot Quax in Afrika. Schuttershof: Rederijekers met Al mijn zoons. MIDDELBURG Electro: Rit in de nacht. VLISSINGEN Alhambra: Piloot Quax in Afrika. Luxor: De ranch der ver vloekten. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De tien ge boden. GOES Grand: The lord, the lady and the butler. MIDDELBURG Electro: Tussenspel in München. VLISSINGEN Alhambra: SOS aan de Zuidpool. Luxor: De ranch der ver vloekten. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Mon oncle. GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg, 7.30 uur: Elck wat wils. ANTWERPEN (B.) Kon. VI. Opera, 8 uur: Othello. 13 De naalden van de klokken op het dashboard an ders feilloze ver klikkers van de bewegingen van de raket staan doodstil. Martin heeft al zijn zintui gen nodig op deze gevaarlijke vlucht. Ondertussen luis tert Sven gespan nen naar de amper hoorbare seinen van Rudi in de Oberon. Zo vlug als nu heeft hij nog nooit een positie gepeild. stestjs DICHTEP. nawren zij SaTURKMS martin VttïPT zin'tweestrijd* mjfi hij zijn schip moc vefcdep. in de. gevaar Zo ne. wagen7 dan KOMTm IN ZICHT Oberon gesbannen zit Martin in de stuurstoel.nu vele van de gevoelige electron1sche instrumenten uitgeschakeld zijn moet hij atcaan op zijn iruartng Sven peilt de positie van de OSifiON utr Bt ZWAKKE sejnin, DIE ww opvangt-

de Stem | 1959 | | pagina 2