Walcheren Zuid Beveland s F I A T miui Katholieke Onderwijzers Bond werd zestig jaar Ziek.... Chefarine 4 - .v.v.wv. FABRIEKSPARTU Protest 20 STUKS f. 2.80 Primeurs op veilingen Z.-Vlaanderen GROTE HÉ/zöem V ►V De Slem P.Z.E.M. bestaat veertig jaar Twaalf woningen in Kruiningen Burgemeester van Domburg veroordeeld Hamea-Gelei HS Zeeuws meisje naar Amerika Diocesane vergadering in Breda Actie studenten onelegant Fruitteler J.' Vogelaar overleden Dodelijke val te Koewacht IN BLIK DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 APRIL 1959 VLISSINGEN HULST TERNEUZEN GOES Bestuursvernieuwing medisch centrum Burgerlijke stand EXTRA ZWARE KWALITEIT FRAAIE DESSINS TEGEN EEN ONGEKEND LAGE PRIJS per V V VROOM DREESMANN Eervol ontslag voor schipper Jumelet Opening nieuwbouw onderdeel van feest Muurschilderingen ontdekt in kerkje Dreischor Zeldzame vogels waargenomen in Zeeuwsch-Vlaanderen Charme voor Uiv handen De fraaie lijn van 'n Ritmeester elk Ritmeester merk een meesterwerk Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! lag PANIEK ROND DE ZON EREMEDAILLE IN GOUD Bij koninklijk besluit is aan de heer C. Wiegman, loodsschipper der lste klasse in het zesde district te Vlissingen, de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, toegekend. GEMEENTE HULST. Bekendmaking. De burgemeester yan Hulst brengt ter openbare kennis, dat wethouder P. J. Brand a.s. donderdag geen spreekuur zal houden. Hulst, 8 april 1959. 22565-o De Burgemeester van Hulst. RAAD KOMT BIJEEN Vrijdagavond om zeven uur komt de raad bijeen. De agenda vermeldt een aantal administratieve kwesties, w.o. wijzigingen van verordenin gen. Ook worden de voorschotten voor de kleuterscholen vastgesteld, in verband met de bouw van een nieuwe kleuterschool. De agenda be vat tevens een voorstel om aan de wielerclub een garantie te geven voor de komende kermiskoers. Philippine UITSLAG SCHIETING Met 29 schutters werd een interes sante wedstrijd gespeeld. De uitslag van deze schieting was als volgt: Hoogvogel Cl. de Pree, Biervliet; le zijvogel Cl. de Pree, Biervliet; 2e zijvogel Om. Roegiest, Philippine. De meeste vogels werden weer behaald door Em. Dumolijn, Philip pine. BENOEMING. De heer A. J. Risseeuw alhier is bij beschikking van de minister van on derwijs. kunsten en wetenschappen benoemd tot lid van de commissie, die in 1959 zal zijn belast met het afne men van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor nijverheidsonderwijs, alsmede van het pedagogisch getuigschrift voor bezit ters van die akten. BENOEMING. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Kloetinge, is met ingang van 1 juni a.s. benoemd mej. C. J. v. d. Reepe, onderwijzeres aan school A alhier. (Advertentie) Baarland VAN DE WAL IN DE SLOOT Tengevolge van een verkeerde ma noeuvre geraakte de tractorbestuur der J. Elenbaas op het landbouwbe drijf van de heer Meeuwse met zijn vehikel in de hoofdwaterleiding langs het bedrijf. Wonder boven wonder kwam E. alleen met een nat pak en de schrik vrij; de tractor is later met een kraanwagen weer op de wal gehesen. HAVEN VAN GOES Burgemeester en wethouders van Goes geven kennis aan belanghebben den, dat wegens het lichten en schoonmaken van de buitenebdeuren het noodzakelijk is, dat in het tijdvak van dinsdag 19 mei t/m dinsdag 30 juni 1959 het schutten onregelmatig plaats heeft. Goes, 6 april 1959. Burgemeester en wethouders van Goes, H. K. MICHAëLIS. burgemeester. 7713-0 M. J. TAILLIE, secretaris. In de jongste vergadering van de stichting Medisch centrum, heeft de vice-voorzitter, de heer K. Bakker, waarderende woorden gewijd aan de nagedachtenis van de secretaris, wijlen de heer A. Haeck. Hierna had de aanvulling van de verschillende vacatures plaats. De samenstelling van het bestuur is thans: voorzitter (in de plaats van wijlen de heer Zuidema) dokter A. Veldhof; vice-voorzitter de heer A. Heyboer; secretaris de heer J. de Reus; penningmeester de heer A. Hogendorf en lid dokter H. Entink. De heer Bakker had zich niet meer herkiesbaar gesteld. Geboren: J. HamelinkDe Groote z.; M. OssewaardeHoogeveen, z.; M, VogelaarSinke d.; G. J. van AssenberghBos, a.; A. Veerhoek--- De Jonge, d. Ondertrouwd: H. v. d. Roest 49 jaar en Th. Kuil, 36 jaar. M. de Bue, 27 jaar en C. Oostdijk 26 jaar. A. Ver- hage 24 jaar en W, Paauwe, 22 jaar. P. v. d. Maas, 22 jaar en S. Koeve- ringe "27 jaar. H. Koets 23 jaar en A. van Westen, 20 jaar. Getrouwd: A. Princen 21 jaar en M. Kaaijsteker 19 jaar. Overleden: T. de Borst, 84 j. wedn. van M. Gijssen; A. v. d. Broecke, 76 jaar, wedn. van J. Krijger; C. Ver- kaart 16 jaar. ong. C. Meubroek, 79 j. wed. van A. Walhout; D. v. d. Horst, 65 jaar, eehtg. van G. Bruins. I zowel in moderne strepen als klassieke dessins voor ieders keuze 4 4 4 BREDA BERGEN OP ZOOM Bij besluit van de minister van fi nanciën is aan de schipper bij de visserijpolitie op de Zeeuwse stromen in vaste dienst, de heer Adr. Jumelet te Bruinisse, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn voormalige betrekking wegens het aanvaarden van een andere werkkring, zulks met ingang van 15 april 1959. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 tel 2377 Rayonredacteur: M. J Groen RayonbeheerderL. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Gues, Westsingel 98, tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voo. losst- advertenties bestema voor ae editie voor Zeeland f 0,15 per mm voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes'3 regels of minder f 0,90, elke regel meei f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsirp tegen half geld. Begin mei bestaat de P.Z.E.M. 40 jaar. Dit jubileum zal kleur worden gegeven door de vergroting van de centrale te Vlissingen en het nieuwe kantoor te Terneuzen officieel te doen openen door de commissaris der ko ningin. Als datum daarvoor is de 11e mei bepaald. Bovendien zullen op 12 en 13 mei feestavonden voor het per soneel worden gegeven in het Middel burgse Schuttershof. Bij het restaureren van de her vormde kerk van Dreischor op Dui- veland zijn muurschilderingen ont dekt. Het is nog niet helemaal dui delijk geworden of deze muurschil deringen alleen uit teksten bestaan of ook bepaalde voorstellingen geven. De eerste zijn in ieder geval duide lijk waarneembaar. Vorig jaar wer den bij het afbreken van het kerkje te Sirjansland ook muurschilderin gen ontdekt. 's-Heerenhoek AUTO IN SLOOT Op de kruising Nassauweg - Goese- straatweg, botste de scootmobiel van S. alhier op de luxe wagen van N. uit Kloetinge. De laatstgenoemde gaf geen vooraang aan S. waardoor een botsing onvermijdelijk werd. Het voertuig van S. kwam in de sloot te recht en zijn broer, die als passagier meereed, kreeg een lichte hersen schudding terwijl de andere mannen met de schrik vrij kwamen. De mate riële schade was aanzienlijk. Kruiningen De gemeenteraad besloot de twaalf toegekende woningwetwoningen te doen bouwen op het dorp Kruiningen. Het voorstel werd aanleiding tot een schier eindeloze discussie in de raad. De heer W. J. Pouwer (CH) begon met te verzoeken een blok van vier woningen te Hansweert te bouwen. De heer J. Griep (WD) eiste echter alle twaalf woningen voor Hansweert op, .omdat te Kruiningen toch reeds vele woningen in de particuliere sec tor worden gebouwd. B. en w. vonden het alleszins rede lijk, dat de thans te bouwen woningen op Kruiningen komen. Er zijn op de lijst van woningzoekenden tweemaal zoveel aanvragen voor het dorp Krui ningen als voor het "dorp Hansweert. De heren J. Witte (vrije lijst) en wethouder E. Suij (KVP) pleitten voor een zo snel mogelijke uitvoering van de bouw en waren van mening dat bij de eerstvolgende woningtoe wijzing het dorp Hansweert aan de beurt moet komen. Tenslotte werd het voorstel van b. en w. aangenomen met de stemmen van vier Hansweertse raadsleden tegen. Aangenomen werd het voorstel tot inrichting van het oude verenigings gebouw tot handvaardigheidslokaal voor de lagere landbouwschool. Het zal verhuurd worden voor een tijdvak van drie jaar. De plannen voor de uit eindelijke sloop v&n het gebouw blij ven onverminderd gehandhaafd Ten behoeve van de r.-k. school te Hans weert werden gelden beschikbaar ge steld voor de aanschaffing van leer middelen voor het verkeersonderwijs een aantal aardrijkskundekaarten en een aantal bijbelse gesehiedeniskaarten tot een bedrag van f 1466,25. De heer Pouwer vroeg of reeds een oplossing is gevonden voor de ver plaatsing van het gebouwtje van de postduivenvereniging te Hansweert, dat verdwijnen moet in verband met aankoop van de grond door de ge meente. De voorzitter antwoordde, dat het gebouwtje onherroepelijk van deze plaats weg moet, doch dat nog steeds gezocht wordt naar een minne lijke oplossing. De heer Griep sprak van de erger lijke baldadigheden door de jeugd te Hansweert en te Vlake. Zonder de politie in staat van beschuldiging te stéllen, zag hij toch wel gaarne, dat maatregelen werden genomen om aan de vernielzucht paal en perk te stel len. De arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft de burgemeester van Domburg, mr. W.J.E.C., con form de eis veroordeeld tot een geldboete van 1.000, subsidiair drie maanden hechtenis. Mr. C. had eind november van het vorig jaar onder Vrouwenpolder een verkeersongeval veroorzaakt, waarbij de 28-jarige Baronesse Taets van Amerongen om het leven kwam. De wagen van mr. C. was in de berm van de weg terecht gekomen en gekanteld, waarbij de baronesse, die als passagier meereed onder de auto terecht kwam. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat de burgemeester met een, gezien de toestand van de weg, te hoge snelheid (60 km) had gere den. In west - Zeeuwsch-Vlaanderen is een nieuwe broedvogel waargenomen bij een der leden van de vogelbe- schermingswacht te Aardenburg. Het betreft hier de vrij zeldzame staart- mees. Andere bijzonderheden op het terrein van de wacht zijn: het waar nemen van een spreeuw met Isabel- lakleur in de omgeving van IJzendij- ke en het waarnemen van de eerste boerenzwaluwen in de nabijheid van het Grote Gat te Oostburg. Boven vermelde spreeuw komt meermalen voor bij volièrevogels. Het dier was beschadigd aan vleugel en poot en is opgenomen bij een der leden van de wacht in IJzendijke. De boerenzwaluwen werden waar genomen door de heer R. Buijsse uit Brugge en door de heer H. En kelaar. secretaris van de vogelbe- schermingswacht. (Advertentie) Twee Nederlandse meisjes, M. A. Oele uit Lewedorp (gemeente 's Heer Arendskerke) en A. Stehouwer uit Hendrik Ido Ambacht, vertrekken 23 mei met het s.s. Rijndam naar de Verenigde Staten. Ze zullen daar een half jaar de gast zijn van verschil lende jeugdorganisaties in het kader van het International Farm Young Exchange Project, dat de uitwisse ling van plattelandsjongeren ten doel heeft. Twee Amerikaanse jongeren zullen eveneens een half jaar in Ne derland vertoeven; zij arriveren 15 april. (Advertentie) Maar de lijn alleen zegt weinig. 'n Ritmeester moet u rokenTracteer uzelf op zo'n smaakvolle Fiat. Dan wéét u wat echt sigaargenot is! (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de achtenvijftigste diocesane vergadering van de Ka tholieke Onderwijzers Bond in hotel „De Schuur" te Breda ge houden, heeft voorzitter Ph. Musters in zijn inleidende beschou wing o.m. de schoolgezondheidszorg ter sprake gebracht. Hij deed dat naar aanleiding van de deining, die destijds het rapport Soe- ren teweeg heeft gebracht, dat de samenvatting van een onder zoek naar de kwaliteit van het lager onderwijs in Brabant be helst. „Willen wij deze zaak op korte termijn kunnen oplossen", aldus de heer Musters, „dan moeten wij niet volstaan met klach ten, of instanties te hulp te roepen. Het betreft hier een zaak, waarin wij zelf een primaire taak hebben." Aan het begin van de bijeenkomst memoreerde de voorzitter het zestigjarig bestaan van de diocesane bond, waarbij hij op merkte, dat, al is er in de' voorbije jaren veel goed werk verricht, het verdere beleid veel tijd, energie en studie van de leiders zal blijven vragen. beslissing nemen, die het bestuur met 50 pcf. van de stemmen plus één kan opschorten. De statuten werden ten slotte aanvaard. Bandeloosheid Bij de bespreking van de afdelings- voorstellen trad de afdeling Steenber gen in discussie met het bondsbe- stuur over de vraag in hoeverre maat regelen genomen moeten worden ter beteugeling van bandeloosheid en de vernielzucht onder de schooljeugd. De voorzitter was van mening dat het onderwijzend personeel in dezen een voorname taak heeft en dat in samenwerking met de politie stel lig goede resultaten verkregen kun nen worden. Ook de oudercomité's kunnen op dit terrein goed werk doen. De heer Musters merkte voorts op dat de Nederlandse Jeugdgemeen- schaps Organisatie zich met de pofi- tieve verspreiding van de jeugdmisda digheid bezig houdt maar dat het hoofdbestuur open staat voor sugges ties aan de hand van een afdelings rapport. Hij erkende dat de school jeugd door bepaalde films en televi sie-uitzendingen ongunstig wordt be- invloed. De heer Musters sprak een openlijk protest uit tegen de actie, die op di verse plaatsen in Nederland is ge voerd tegen de toelating van onder wijzers tot de universiteiten. „Die ac tie zie ik als volkomen misplaatst" zo zei de voorzitter, „ze is in woord en daad op een onelegante manier ge voerd en men heeft zich te weinig ge realiseerd, dat de psychologische op leiding aan de kweekscholen van gro te praktische waarde is. Inmiddels begon het bestuur schuil te gaan achter de bloemstukken die ten slotte in zo'n hoeveelheid wer den aangevoerd, dat de lange tafel te klein bleek. Waardering Mgr. dr. W. Koenraadt, aanwezig in zijn functie van bisschoppelijk hoofdinspecteur in die van vica ris-generaal, ontleedde de gelukwens, die hij namens de bisschop van Breda mgr. Jos. Baeten uitsprak, in waarde ring voor het werk van de bond in het bisdom Breda, voor de toewijding en de christelijke geest, die het on derwijzerscorps kenmerkt en voor de houding van de onderwijzer in het maatschappelijk leven. Hij complimenteerde voorzitter Musters en diens voorganger om hun leiderschap en wenste de bond toe, dat het peil van het korps zal blijven stij gen. Tenslotte sprak hij zijn bezorgdheid uit over het feit dat de onderwijs vernieuwing, gekenmerkt door de ruimere didactische mogelijkheden, op veel plaatsen in Nederland nog niet is doorgedrongen. Na de behandeling van de concept- begroting droeg mgr. Koenraadt het beheer van het Rector Vermolenfonds waaruit gedeeltelijk de studiekosten worden betaald, voor uit onderwijzers kringen voortgekomen priesterstuden ten, officieel aan de Katholieke On derwijzers Bond over. De voorzitter stelde voor om dit fonds, dat bij overdracht een nomi nale waarde van 6000 had, met 1500 te verhogen, waarmee de vergadering accoord ging. Tevoren had de pen ningmeester de moeilijkheden naar voren gebracht, die het innen van achterstallige contributie veroorzaakt. De achterstand beliep maar liefst 1800 gulden, wat neerkomt op een gemid delde achterstand van 7 per lid. Statuten Uitvoerig stond de vergadering stil bij het aanvaarden van de concept statuten van het Katholiek Onderwij zers Verbond. Voorzitter Musters er kende dat vrijwel alle bestuursorga nen water bij de wijn hebben moeten doen, alvorens zich met het concept te verenigen en dat het in feite om organisatorische redenen is aanvaard. De veranderingen houden o.m. in, dat nu een rechtstreeks contact tussen de afdelingen en het dagelijks bestuur onderhouden kan worden, dat die af delingen stemrecht hebben op de ver bondsvergadering, dat de secties en groepen meer zeggenschap krijgen en afvaardigingen hebben in bet ver- bondsbestuur. De diocesane bonden behouden hun zelfstandigheid en de wetgevende macht berust bij de ver bondsvergadering. Een van de leden zei bezwaar te maken tegen de verhouding verbonds- vergadering-verbondsbestuur bij het nemen van besluiten. De vergadering kan namelijk met 75 *pct. van de stemmen plus één een kaal zijn gekleurd. In dit verband vestigde hij de aandacht op de nood zaak van een net van r.-k. schoolra den. Op 't verzoek van de afdeling Zeeuw se eilanden om de contributie voor kleuterleidsters, die de akte hoofdleid ster niet bezitten, te verlagen, werd gunstig beschikt, omdat de salariëring van deze categorie niet gunstig is en de onkosten naar verhouding hoog. Buiten de genoemden woonden het bestuur van de Katholiek On derwijzers Verbond, de heer A. J. A. van Putte, lid van de Onderwijs raad, de geestelijk adviseur van de Katholieke Onderwijzers Bond, rec tor A. van Hooydonk en de bis schoppelijk inspecteur rector Huys- mans en enkele inspectrices van het kleuteronderwijs de vergadering bij. Revue Het diner, waaraan de genodigden en afgevaardigden van de verschil lende afdelingen in de middaguren hebben aangezeten, is ongetwijfeld voortreffelijk geweest. De revue be gon namelijk tengevolge van het feit, dat de helft van het publiek nog aan het dineren was, een uur te laat. Daardoor kon het gebeuren, dat eerst om zes uur de pauze kwam. Voor de vele honderden onderwijzers en on derwijzeressen in Concordia was dat echter geen bezwaar om veel plezier aan de revise te, beleven. In een kol derachtig programma werden dwaze sketches afgewisseld met goede de clamaties door mejuffrouw Verpalen en accordeonmuziek door H. van Tie nen. Een heuse opera onder de veel belovende titel „Halewijn" besloot dit jubileumfeest. Lokaal Een tweede voorstel van de Steen- bergse afdeling, waarin de bond werd verzocht om na te gaan, of de scho len niet te vaak bij zaken worden be trokken die haar slechts zijdelings ra ken, verwees de voorzitter terug naar de afdeling. Hij achtte het onmoge lijk hiervoor algemene regels te ge ven, omdat de problemen meesta) lo- (Advertentie) Te Krabbendijke is op 38-jarige leeftijd overleden de heer Jac. Vo gelaar, directeur van het grote fruit- teeltbedrijf „Vredehof". Toen zijn vader, de heer L. Voge laar vorig jaar overleed, werd Jac. Vogelaar zijn opvolger en koos men hem ook in verschillende besturen. Zo was hij o.m. vice-voorzitter van de plaatselijke landbouwvereniging hoofdingeland van ,,de Brede wate ring van Z.-Beveland"; bestuurslid van de veiling te Krabbendijke; van de provinciale afzetcommissie en de plaatselijke muziekvereniging. De heer Vogelaar laat een vrouw en vijf kinderen achter. In Den Bosch werd gisteren een persconferentie gehouden, die, als I de plannen waren doorgegaan, geleid zou zyn door de huidige I kabinetsformateur, prof. dr. J. E. j de Quay, als commissaris der Ko- ningin in Brabant. Prof. de Quay i werd nu vervangen door het lid van G.S., de heer G. Phillipart. j I Natuurlijk begon deze met de commissaris te verontschuldigen. j „Tot zyn grote spijt is hij niet in staat hier aanwezig te zijn", aldus de heer Phillipart. j Waarop een der journalisten in overmaat van argeloosheid vroeg: „Is ie dan ziek?" Vóór de waarnemend commis- saris een passend antwoord op deze vraag geformuleerd had kwam de reactie al van een der j andere journalisten. „Inderdaad, h-y heeft een brede-basis-frac- tuur". Te Koewacht had een ongeval met dodelijke afloop plaats, waarbij de zesendertigjarige Koewachtse inwo ner R. van Nieuwlande het slacht offer werd. Genoemde Koewachter was eergisteren behulpzaam bij het laden van asbestplaten op een land- bouwwagen op het bedrijf van zijn broers. Hierbij kwam hij, met een aantal platen op de rug, op de wagen te vallen. Onmiddellijk werd hij naar het ziekenhuis te Sluiskil overge bracht, waar een rugwervelbreuk werd geconstateerd. Gistermorgen is hij hieraan over leden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI De kennis van pijnbesiiijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoo pijn ontstaat en men heelt geleerd pijn te moten. Daarna heelt men kans gtzien de werking van één der oudste pijnbe- strijders belangrijk te versterken door toe voeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep vaak beter dan elk middel afzonderlijk. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor ée gevoeligste maag, want die wordt beschermd door bet bestanddeel Chefarox. Teler Th. Hagenaars uit Ber gen op Zoom heeft op de veiling te Bergen op Zoom de eerste as perges aangevoerd. Zij werden gekocht door Dook Nuyten van „De Primeur" uit Bergen op Zoom. De prijs was 6,60 per kg- Het vorig jaar brachten de eerste asperges 5,40 per kg op. Tuinder G. Roos, Haagweg 321 te Princenhage, heeft gisteren op de R. B.T.-veiling te Breda de eerste toma ten van dit seizoen aangevoerd. Deze primeur (vijf stuks) werd door G. de Pree, Vismarktstraat 6 te Breda gedrukt voor de uitzon- dergelijk hoge prijs van 61 cent per stuk. Genoemde koper nam ook de eerste bloemkool voor zijn rekening voor 67 cent per stuk. Deze bloemkool werd op de veiling aangeboden door het klooster Bethanië onder Rijsbergen. *GENDA Vsndr OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Cyclus voorstelling La Grande Illusion TERNEUZEN Luxor 8 uur: Cyclus voorstelling: Les Diaboliques, 18 j. met enig voorb. GENT (B) Kon. Ned. Schouwburg, 7.30 uur: Proces om Jezus ANTWERPEN (B) Kon. VI. Opera, 8 uur: Rigoletto. 2. Een luide op roep zegt, dat doc tor Claus zich moet vervoegen in cabine 4. Met ge leerde kalmte aan hoort hij Martins boodschap. Slechts een paar wreveli ge woorden ver raden zijn opwin ding. Evans glim lacht om de emo tie van de geleer de, die natuurlijk overdrijft. De zon is immers nog nooit ontploft. een oproep schalt door at luidsprekers: 'DR. CLAUS wordt verzocht zich te ver VOEGEN in cabineh". met tegenzin ver laat DE gezochte geleerde het zonne- observatorium - hom,kom. zo'n vaart zal het WEL niet lopen - "doctor EN BOVENDIEN T U wel een detect AAN EEN IN "E reparein maar N een aan ben kapitein evans ik kom u ophalen- De alto- mat i sc he waarnemingspost op mimas werkt niet meer" "hm, een onbelangrijk karwei en pat, TERW'JL VS. 2QN Uk OGENBLIK KAN EXPLODEREN/' di^ men.

de Stem | 1959 | | pagina 2