Bezwaren Carras' rederij niet van financiële aard Processieverbod voor Hoge Raad Beter dan Napoleon dkw „Klank en Bee Raad Clinge benoemde badmeester Nw-Namen P.-G. concludeert tot vernietiging arresten Eis duizend gulden burgemeester van boete tegen Domburg Ir. R. DIKS Geschil vindt oorzaak in gebreken in constructie Eerste werken Kreekrakplan in studie Goese dealer heeft primeur Kroniekje van s-Heerenhoek y paqbïaD pe ÜTettt Ongeluk na jachtfestijn had dodelijke afloop hoofddirecteur der PTT N.A.V.O. Wijziging van veilingdagen in Kapelle Televisie..... Vandaag Morgen Radio. Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 APRIL 1959 3 Dagvaarding NESEC te 's-Gravenhage Akkoord met aankoop motormaaier DAF-expositie Hoogwaterstanden Bank voor Zeeland verhoogt dividend d© en van Fred. Het ge- Van de raadsleden van de Shipping Development Corpo ration vernemen wij nader, dat het de Nesec is, die het contract met de Griekse reder heeft ge sloten, die zal worden gedag- vaagd. De dagvaarding zal ge grond zijn op het niet-nakomen van de verplichtingen in het bouwcontract. De vier reeds door de Schelde afgeleverde schepen, zo deelden de raadslie den van de Shipping Develop ment Corporation mee, verto nen aan de motoren zodanige technische gebreken, dat een normale exploitatie niet moge lijk is. De n. v. koninklijke maatschappij de Schelde te Vlissingen deelt ons naar aanleiding van berichten over moeilijkheden, die zouden zijn gere- zen tussen, haar en de te Londen woonachtige Griekse reder J. C. Car ras, nu nog het volgende mede: be richten, als zouden thans schepen van de heer Carras te Vlissingen aan de ketting liggen, zijn ten enenmale on juist. Voorts bestaat er geen contract tussen de Schelde en de heer Carras. De heer Carras heeft in 1955 tien vrachtschepen besteld bij de stich ting „Nederlandse scheepsbouw ex port centrale" te 's-Gravenhage, ter wijl de stichting op haar beurt een bestelling voor tien schepen heeft ge plaatst bij de Schelde. Het is de Schelde bekend, dat de stichting met de heer Carras thans onderhandelt over de oplevering van het inmiddels gereedgekomen m. s. Argo Sounion. Tankers Ook bij de Nederlandse dok- en scheepsbouwmaatschappij te Amster dam worden vijf schepen van 15 tot 20.000 ton voor de Shipping Develop ment Corporation gebouwd. De di rectie van de N.D.S.M. verklaarde ons, dat deze maatschappij geen en kele moeilijkheid met deze rederij heeft ondervonden. De bij de Schelde in aanbouw zijnde schepen zijn vrachtschepen, bij de N.D.S.M. worT den tankers gebouwd en de techniek ligt hier uiteraard anders aldus de N.D.S.M. (Advertentie) Voor de functie van badmeester te Nieuw-Namen waren in de raad van Clinge vier sollicitaties binnengeko men. Nadat de heer Ruymbeke om een geheime zitting verzocht had en de openbare vergadering kon worden voortgezet, werd de stemming gehou den. De heer J. Winkels werd met tien stemmen gekozen. Van deze benoe ming zou hij bericht ontvangen. Voor het grasmaaien van het ge meentelijk sportterrein zou een nieu we motormaaier worden aangekocht. B. en w. hadden een demonstratie bij gewoond. De kosten zouden bedragen: f 4365.terwijl een stoel f 325en een stel transportwielen f 210.— kos ten. Bij inlevering van de oude maai machine zou de prijs worden f 4535. De raad ging hiermede akkoord. Ver der werd besloten om een van de vaste gemeentearbeiders met de nieu we motormaaier te laten werken. Bij de ingekomen stukken was een aan vrage van d landbouwstudigroep voor en subsidie van f 200.Deze subsidie zou dan ook gebruikt worden voor het houden van een keuringsdag voor vee. Aangaande het boek van de heer Brand uit Hulst over Hulsterloo en omgeving werd besloten om 150 exem plaren aan te schaffen. Hierin was een verzoek van de schrijver om een kleine wijziging. Er zouden 200 exem plaren aangeschaf worden voor de prijs van f 3.per stuk. Onrendabele gebieden Met de PZEM zal contact opgeno men worden voor aansluiting van de onrendabele gebieden. De Louisapol- der en de Saeftingenpolder zullen hiervoor het eerst in aanmerking ko men. Het betreft hier dertien aan sluitingen. De kosten hiervan werden begroot op f 59.517.—. B. en w. zullen nog besprekingen voeren met de PZEM om dit plan te verwezelijken. Er zullen twaalf woningwetwoningen gebouwd worden, waarvan zes te Clin ge en es te Nieuw-Namen. De heren Seghers en de Keyzer maakten be zwaar tegen deze verdeling. De voor zitter deelde hen echter mede, dat te Nieuw-Namen vele krotwoningen staan en dat er twee onbewoonbaar verklaarde woningen moesten worden opgeruimd. Met inbegrip van de grond worden de kosten begroot op f 190.000- De heer Ruymbeke kwam nogmaals terug op het sportterrein te Nieuw- Namen. Nabij de fabriek Tissage Bruggeman lag nog een stuk grond, dat 'mogelijk zou kunnen dienen voor sportterrein. Dit zal voor de laatste maal zijn, dat de heer Ruymbeke op dit sportterrein terugkwam. B. en w. zullen een ernstig onderzoek instellen naar dit terrein. Tenslotte kwam de heer de Keyzer in de rondvraag met het probleem van de werkloze in de gemeente. Er staan 76 personen als werkeloos in-gescreven. De heer de Keyzer meende, dat er nog een paar werken waren, welke konden worden uitgevoerd. Zo noemde hij o.a. het Vrijdagmiddag: rolden drie splinter nieuwe Dafjes Goes binnen en werden getransporteerd naar de Daf-garage, die hedenmiddag wordt geopend met de tentoonstelling van het lang ver wachte veelbegeerde produkt. Terwille van deze opening geniet Goes de eer van deze Daf-tentoonstel- ling-primeur. De heer W. v. Doorne, een der di- rcteuren, komt voor de plechtigheid speciaal naar de Ganzenstad. Boven dien zal de muzikale omlijsting ver zorgd worden door de kinderdrum band De Artilleristen uit Bergen op Zoom, die vóór de opening een rond wandeling maken. De eigenaar van de Daf-garage. de neer de Groene, lichtte voor ons even de hoezen op van de drie wagens, die opglansden in het zonlicht en alle drie een verschillende tint bleken te heb- en en waarvan er één in luxe uit voering was gemaakt. De heer de Groene vertelde ons, dat nij reeds vijfentwintig wagens had verkocht en dat de eerste welke hij kan afleveren bestemd is voor de heer w. Dominicus te Goes, die er het vlugst bij was. leggen van een rijwielpad langs de Oesterweg en de Woestijnenstraat. De voorzitter zei dat al het mogelijke zal worden gedaan om deze werken zo spoedig mogelijk uit te voeren. official GARAGE PETERS SAS VAN GENT Tel. 361 9 Morgen, zondag 5 april, gelden voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 1.12 en 13.50 uur; te Ter- neuzen om 0.51 en 13.20 uur en te Vlissingen om 0.21 en 12.54 uur. Maandag 6 april: te Hansweert om 2.00 en 14.3e5 uur; te Terneuzen om ..36 en 14.00 en te Vlissingen om 1.06 en 13.34 uur. Vorige keer meldden we iets ijselijks, dat aan tien jonge dames van liier te Vlissingen was overkomen. Nu is het weer een avon tuur, dat onze kape laan overkwam op een reis naar Groningen, waar hij een jongge borene van 's-Heeren- hoekse afkomst tot christen moest dopen. Na zich overtuigd te hebben, dat de Gro ningse gemeente nog te bereiken was. ging hij op reis. met de be lofte va» de gelukkige vader, dat die met zijn auto aan het station aldaar zou staan. He laas liép een en ander fout. Reeds diep in de avond werd Utrecht bereikt alwaar rustig zou zijn overgestapt op de trein als DEZE TREIN ER WAS GE WEEST. Hij kreeg echter te horen, dat er geen verbinding met bedoeld station meer was. Wat, onze reiziger daar allemaal heeft aezegd is ons maar ten dele bekend, maar aangezien verlegen heid gelukkig niet in zijn zakboekje voor komt en de mensen daar in Utrecht schijnbaar beter ziin ingelicht, nogmaals, hoe het ook zij, onze reiziger kreeg een „lift" al was het dan ook in de postwagen, gekoppeld aan een goedertrein, naar de plaats van bestem ming. De kapelaan heeft van dit laatste reisge- deelte veel genoegen beleefd. Echt knusjes met enige ingedom melde ambtenaren rond het potkacheltje roodgloeiend, hij bre vierend voor zover mogelijk wegens schommelen en stoten en dit is ook wel het enige voordeeltje van dat reisje geweest, het was immers reeds in de uurtjes van de nieuwe dag. De auto met slapen de chauffeur was ge lukkig aanwezig, of schoon onze kapelaan er helemaal niet meer tegen opzag een wan deling te maken naar de Groningse polder. De baby is in elk ge val aedoopt dank zij de PTT. Nu nog wat opge wekter praatje. Wat zeggen wij ingezetenen nu wel van de toewij zing van woningen voor onze gemeente. Wij hebben er over horen mopperen, maar daarvoor is toch geen enkele reden, want we zijn toch bij de vorige „bedeling" goed be dacht door ons provin ciaal bestuur! Wat belieft u, o nee, dat was al vele jaren geleden dat we een toewijzing kregen voor 24 woningen, die in een andere gemeente, in elk geval niet in de onze, zijn terechtge komen en nu maar elk jaar opnieuw nihil. Maar laat de toewij- zers (of af wijzers) uit kijken, want dat we dit jaar de schatkist een deuk zullen ge ven door eigen wonin gen te bouwen, daar op dient men te reke nen. of is dat wellicht de bedoeling Afbreken gaat hier beter. Aan de Molen dijk werd een oud pand afgebroken om een plaats vrij te ma ken voor een nieuwe zaak. De buren zijn er echter minder geluk kig mee. De sloper is dusdanig te werk ge gaan, dat de buren door vele gaten naar buiten kunnen kijken, gaten die overigens overbodig zijn en bo vendien het instor tingsgevaar bevorde ren. omdat bedoeld pandje ook niet meer zo nieuw is. Aan de andere kant werd een voetpad geblokkeerd, een poort uit de voe gen gerukt enz. en dat allemaal aan ander mans eigendom. Na tuurlijk is van hoger hand een stokje ge stoken voor dit eigen machtig optreden, want dat laten we zelfs in 's-Heerenhoek niet toe. We vinden het hele maal niet erg. dat we geen nieuwe i -oningen krijgen toegewezen, maar staan evenmin toe, dat de ONBE WOONBAAR VER KLAARDE WORDEN AFGEBROKEN. Wat zegt u? Jawel, goed opgemerkt. (Van onze verslaggever) In de raadszaal van het gemeente huis te Hoogerheide is vrijdagmorgen een vergadering gehouden van de Kreekrakplan - adviescommissie, de commissie, die adviseert over de be stuurlijke, technische en commerciële aspecten van het plan. Besloten is, dat de technische diensten van de provincies Zee land en Noordbrabant de eerst komende twee maanden een detailstudie zullen maken van de in eerste aanleg uit te voeren werken. Wanneer op deze wijze een duidelijk beeld is verkregen van de primair uit te voeren werken zal de adviescommissie opnieuw bijeen komen (dan te Rilland Bath) om zich te be raden over de juridische vorm geving. De adviescommissie is samengesteld uit ir. H. A. van Haaren (G.S. Noord brabant), mr. A. J. v. d. Weel en ir. G. P. M. Dikötter (G.S. Zeeland), de heren J. C. W. Jobse en L. J. Her mans, respectievelijk burgemeester, van Rilland-Bath en Woensdrecht, mr. E. J. N. M. Bogaerts van de grif fie Noordbrabant en de heer W. L. M. Groffen van de griffie Zeeland. De procureur-generaal bij de Hoge Raad, mr. Langemeijer, heeft ge- cludeerd tot vernietiging van drie arresten van het gerechtshof te 's-Her- logenbosch, die vrijspraak inhielden ten aanzien van pater C. H. te Teteringen, kapelaan A. C. M. van L. te Made en pater A. P. de R„ thans missionaris, die ervan beschuldigd waren te hebben deelgenomen aan een niet geoorloofde processie te Geertruidenberg. Tevens concludeerde de procureur-generaal tot verwijzing dezer zaken naar een ander gerechtshof. Ook de rechtbank te Breda heeft in eerste instantie een vrijspraak ge geven. De grondwet staat processies in het openbaar toe op plaatsen, waar die ook gebruikelijk waren vóór 1848, het jaar, waarin de toenmalige grond wet tot stand kwam. Mr. Langemeijer merkte op dat het feit, dat de klacht over de vrijspre kende arresten alleen betreft het ver laten van de grondslag der telasteleg- ging, aan de Hoge Raad grote beper king oplegt bij de beoordeling van de belangrijke problemen, die hier aan de orde zijn. Aan de meeste van de principiële vragen, o.a. omtrent de juiste strekking in deze van grond wet en wet komt de Hoge Raad niet toe, evenmin als aan de invloed van regelingen van internationaal recht, die in dit verband ter sprake ziin ge bracht. Op één punt na achtte reur-generaal de aangevoi ren ongegrond. Wel echter uuiier schreef hij het bezwaar, dat de recht bank aan hetgeen in 1848 gebruikelijk was een bij uitsluiting beslissende be tekenis heeft toegekend, die daaraan volgens de bepaling van de grondwet niet toekomt. De Hoge Raad zal op 15 mei arrest wijzen. „Voordat deze zaak begint, wil de rechtbank verklaren, dat zij onder de indruk is gekomen van dit vreselijke ongeluk, dat de Zeeuwse samenleving heeft op geschrikt". Dit verklaarde de president van de rechtbank te té hoge snelheid de bocht genomen? „Neen", was het oordeel van de bur gemeester en diens raadsman; „ja", de mening van getuigen-deskundigen en de officier van justitie. Want de ge tuigen-deskundigen een opper wachtmeester der verkeerspolitie en de chef technische dienst der ANWB waren van mening, dat het „ne men van de zijweg bij dag n.b. Middelburg, mr. P. van Empel, i dient te geschieden met een snelheid van 35 tot 45 km, doch bij avond is deze snelheid onverantwoordelijk. Even uitvoerig als de rechtbank dit ongeval reconstrueerde, even uitvoe rig hield de officier van justitie zijn requisitoir. Twee kritische momenten heeft dit ongeval gekend, aldus de officier. In de eerste plaats het over vallen worden van de bestuurder door de bocht en de zijweg. In de tweede plaats het té scherp en bruusk uit halen, waardoor de auto kantelde. Door allerlei omstandigheden werd de bloedproef eerst vijf uur na het ongeval genomen en gaf toen een ge ring percentage alcohol aan. „Het ge middelde verbruik per persoon was die avond zodanig geweest, dat dit mede invloed heeft gehad op het on geval", aldus de officier. Het té scherp uithalen wijst er bovendien op, dat de situatie niet volkomen werd be heerst. Er is sprake van een schuld- misdrijf, doch gezien de onvoldoende formulering van de Wegenverkeers- tijdens de vrijdag gehouden zit ting, waarop de burgemeester van Domburg, mr. W. J. E. Cr. terecht stond omdat hij op de avond van 24 op 25 november 1958 een verkeersongeval had veroorzaakt, waardoor de 28- jarige baronesse Taets van Ame- rongen het leven verloor. Dit verkeersongeval wekte grote beroering en, zoals de officier van justitie het uitdrukte, „be roering tot op heden toe, het geen leidde tot roddel". Burgemeester C. had die dag met jagen doorgebracht en het festijn werd besloten met een diner in de „Campveerse Toren" te Veere. Tussen elf en twaalf uur reed men in de richting Domburg, de auto van bur gemeester C. een open Italiaanse jeep voorop om zijn jachtbroeders de weg te wijzen. Snelheid Het ging tamelijk hard, zoals ge tuigen verklaarden. Ongeveer zestig kilometer", aldus burgemeester C. Burgemeester C. werd echter ver rast door een haakse rechter-bocht. Hij nam de draai iets té ruim, kwam in de berm terecht, gooide het stuur rechtsom, linksom, om te trachten weer op de goede weg te komen, de auto kwam weer op de goede weg, echter dwars en kantelde. Met het noodlottige gevolg. De grote vraag was nu: had bur gemeester C. té hard gereden en met wet, kan alleen gestraft worden vol gens artikel 307 B.W., een gevange nisstraf". De officier was van me ning, dat de opgelegde straf niet zó moet zijn, dat ze het gehele leven gedragen moet worden. Hij vond der halve een gevangenisstraf niet op zijn plaats. Wél een geldboete. Doordat slechts gestraft kan wor den volgens het B.W. is het niet mo gelijk de rijbevoegdheid in te trek ken, zodat hij hiermede rekening wil de houden bij de strafmaat. Hij eiste een geldboete van duizend gulden subs, drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. J. v. d. Weel, bepleitte uiterste clementie. Hij liet de hoge snelheid geheel buiten be schouwing, evenals het drankgebruik en baseerde zijn verweer op de bruus ke stuurbeweging. waardoor de open auto kantelde. Volgens verdediger was dit een schrikreactie. Uitspraak op 8 april. (Advertentie) m15 heeft alles mee Per 1 mei aanstaande is de benoeming te verwachten van ir. R. Diks, hoofd van het tele foondistrict Breda, tot hoofd directeur te Den Haag van de afdeling telegrafie en telefonie. De heer Diks, die reeds jaren lang in Breda werkzaam is, wordt door deze benoeming op genomen in het vijfhoofdige directorium der PTT, waar boven de directeur-generaal ir. J. D. H. van der Toorn staat. Ir. Diks volgt prof. ir. G. H. Bast op. LIET feit, dat tien jaar geleden de NAVO werd opgericht, is zeker een herdenking waard. Het is moei lijk zich in te denken, hoe de we reld er uit had gezien, als dit ver bond van vrije volkeren niet had bestaan. Maar we mogen toch wel het stellige vermoeden uitspreken, dat het internationale communisme dan toch een eind verder opgescho ven was, als er al niet een grote oorlogsuitbarsting had plaatsgehad. De NAVO, waardoor de Verenig de Staten de erkenning van hun lotsverbondenheid met het vrije Europa ook met daden hebben be leden, staat wel in schrille tegen stelling met het isolationisme na Wereldoorlog I. Een isolationisme, dat zowel Amerika zelf als Europa zo slecht bekomen is. Er is nu een heid van doelstelling en vastbera denheid onder de vrije landen, om het leven hunner burgers te vrij waren van agressie en tirannie. Vooral op de positie van West- Duitsland cn het vrije gedeelte van Berlijn spitst zich nu de aandacht toe. Dat er in de keuze der metho des tot het bereiken van het ge meenschappelijke doel niet aan stonds en steeds eenheid bestaat, behoeft niet te verwonderen. Het is hier niet een verbond als het be faamde Pact van Warschau, waarin één land, ja zelfs één man dicteert en alle anderen gehoorzaam Ja- knikken. Als maar steeds het vasta voornemen voorzit, door vrije ge- dachtenwisseling tot een eenheid van gedragslijn te komen, behoeven de nuance-verschillen niet ta ver ontrusten. Meer verontrustend la het, dat speciaal politiek-opposi- tionele partijen in verschillende landen zich zo licht laten vangen door bedrieglijke voorstellen en vredelievende praatjes, welke èen rookgordijn leggen voor de impe rialistische heerszucht van het com munisme. Dat kan onder de volke ren het besef verzwakken, dat da NAVO nog nodig is. Dat besef moe ten we levendig houden en dit twee de lustrum is een goede aanleiding om er dit weer dieper in te hame ren. ,,Naar wij vernemen zal aan de binnenkort te houden jaarlijkse alge mene vergadering van aandeelhou ders der Bank voor Zeeland n.v. te Goes, worden voorgesteld over het afgelopen boekjaar een dividend uit te keren van 11 pet. (v. j. 10 pet.)" De weg van het Vlissing- se station naar de stad, die voor een gedeelte nog door de troepen van Napoleon werd aangelegd, is verdwe nen. In de plaats van deze hobbelige weg, die in heel Vlissingen en ver daarbui ten berucht was, komt nu een moderne dubbelbaanse weg. Wij kunnen zulke din gen nu eenmaal beter dan Napoleon. De werkzaam heden aan deze nieuwe ver binding tussen het station en de stad veroorzaken voor korte tijd wel een grote overlast maar zoals uit de foto duidelijk blijkt een prachtige verkeersweg zal er binnenkort het resul taat van zijn. Met ingang van volgende week heeft de veiling in Kapelle-Bieze- linge haar veilingdagen voor fruit nu defintief voor de rest van dit sei zoen vastgesteld op dinsdag en wel om 11 uur. De verkoop van fruit in Kapelle gebeurt dan na afloop van de veiling in Krabbendijke en zal op een zodanig tijdstip klaar zijn dat de kopers ook alien tijdig in Goes kun nen zijn waar de fruitveiling om 1 uur begint. Hiertoe heeft men beslo ten ten gerieve van de kopers uit andere delen van het land die nu maar een dag per week naar Zee land behoeven te komen om hun fruip-aankopen te doen. De aanvoeren zijn nu ook zo danig geworden dat deze concentratie van het aanbod geen bezwaar meer is. Ook groenteveiling za] er voortaan in Kapelle op dinsdag om 11 uur worden gehouden en daarnaast ook op vrijdag om 1 uur. In het NCRV-programma van van avond in het sprookje vervangen door Scherzo met als gastheer Jelle de Vries. Philippine Aeckerlin, die een voortreffelijk debuut maakte in KRO's „Blijf er niet voor thuis heeft zich nu met o.a. de oud-Bre- danaar Ronny Potsdammer ge schaard in de ry van medewerkers en medewerksters, wier gezichten nog vertrouwd zijn van de „Er was eens...."-serie: The charming mesde- moiselles, Herbert Joeks, Henk El- sink. Bueno de Mesquita en het sex tet Juan Petro. Dit programma be gint om 21.15 uur en wordt vooraf gegaan door een kwartiertje klein kunst door een beoefenaar van de Kunst met een grote K, ditmaal Guus Hermus. Verder vanavond: (20 uur)jour naal en weeroverzicht; (20.20 uur) Johan Bodegraven leidt de quiz „Plus of min", waarin drie deelne mers strijden om een prijs voor een doel, dat door henzelf mag worden aangewezen. België: De Vlaamse televisie zendt vanmiddag om 14.50 uur een recht streekse reportage uit van de rugby wedstrijd Frankrijk-Wales te Parijs. Om 18 uur schakelt men over naar Rome voor een Eurovisie-uitzending van een concert, dat is opgedragen aan Z.H. Paus Joannes XXIII. Het avondprogramma wordt grotendeels in beslag genomen door beelden van een TV-bal in Antwerpen, dat aan elkaar wordt gepraat door Tony Corsari. Tijdens dit bal wordt de Oscar" uitgereikt voor de popu lairste TV-uitzending in 1958. Men kan er naar kijken van 20.45 tot 21 en van 22 tot 22.30 uur. Tus sendoor o.a. het 4e deel van „High way Patrol", reportage van een ont dekkingstocht door India. Cambodja, Birma en Hongkong en nieuws. Het eerste officiële zondagavond programma van de Nederlandse te levisie zal de kijkers zeker niet naar de buitenlandse zenders drij ven. De Vara presenteert namelijk een zeer aantrekkelijke variatie van informatie en ontspanning. Tot het laatste behoort dan de laatste aflevering van Annie Schmidts muzikaal blijspel „Pen sion Hommeles", waarin men dit maal als bijzondere gasten Cruys Voorbergh, Roekie Arends en Henk Janmaat kan aantreffen. Het is de eerste keer, dat deze zeer succes volle televisiestrip rechtstreeks wordt uitgezonden. Zij zal dus aan beeldkwaliteit winnen. ..Homme les" begint om 20.40 uur en wordt gevolgd door de première van 't sportjournaal, dat de Avro, Vara, KRO en VPRO gezamenlijk gaan verzorgen. Voor deze actualiteiten van het weekeinde is een half uur uitgetrokken (21.45-22.15 uur), zo dat men op een zeer uitvoerig ver slag van de belangrijkste sportieve ontmoetingen kan rekenen. In het voorprogramma: (20 uur): Dr. L. van Egeraat vertelt van de zoete romantiek en harde werkelijk heid op het eiland Sicilië. (20.20 uur) een wetenschappelijke verhandeling over het „zoogdier" mens in de film „L'homme" van Gilles Marga- ritis. België: Het normale zondagavond* programma van de Vlaamse televi sie is wat ingekort, omdat om 21.35 uur in uitgesteld relais een repor tage wordt overgenomen van da fi nale van de BBC-danscompetitie in Londen. Daarom zijn „Top tien", de 10 beste schlagers van de maand en ..100.000 of niets", de quiz onder lei ding van ,Tony Corsari, samenge voegd in één programma, daf 9} om 20 uur begint na het nieuw* en de voetbaluitslagen. De avond wordt be sloten met een recital door da tenor Hervey Alan, die liederen van Ralph Vaughan Williams zingt (.22.05 tiur). Na de onderbreking gedurende da Vastentijd keert vanavond het KRO- amusementsprogramma „Tierelan tijnen" weer in de ether terug in on geveer dezelfde vorm als waarin we dat gewend waren. <20.55 our). In het middagprogramma (via deze zender: Hilversum X, 402 m) gaat in Piccolo het klankbeeld „Da Twee Straatvegers" de lucht in. Dit is samengesteld door de werkgroep van Wim Bax tezamen met een groot aantal ensembles. Met deza uitzending wordt tezelfdertijd de hard werkende en thans jubilerende Zie kenhuis Omroep in Breda gehuldigd. (16.20 uur). 1 Om 18.15 uur komt de jeugduitzen- ding „De Wigwam", die vandaag 12]2 jaar bestaat, door de micro met i een wedstrijd voor alle luisteraartjes, f Verder vanavond; de rubriek „Echo'" met een reportage van de NATO. parade te Mainz en de Hudson-her. denking te Amsterdam en „Popu laire Klassieken", respectievelijk om 19.10 en 19.40 uur. In het Vara-programma (Hilver sum 2. 298 m) muziek uit Gounods „Faust" om 18.20 uur en ..Plein 8 uur 13". optreden van Tom Manders, alias ..Dorus" met Cor Steyn respec tievelijk om 20.13 en 21.45 uur. In het KRO-programma van van avond (Hilversum I, 402 m) gaat het eerste deel, „Twee kleine reisgeno ten" van Povels hoorspelexperiment, waarover wij in de inleiding reeds schreven, de ether in. Het begint om 21.30 uur. Tevoren wordt een Ronde tafelgesprek gevoerd over de tien jarige NATO door de heren J. J. Fens, voorzitter van het NATO-par- lement,_ generaal T. E. E. H. Ma- thon, directeur van het Defensiecen trum en Mr. Th. H. Both (20 uur). Om 20.45 uur gaat een Weens ope retteprogramma de lucht in, terwijl de heer J. M. Peters zijn rubriek ,.U bent toch ook van de partij?" uit spreekt om 21.20 uur. De Avro presenteert via de zen der Hilversum 2 (298 m) het hoor spel „De maansteen" van Howard Agg (Tweede deel: „De schaduw") om 20.50 uur en een causerie door Dr. S. Hart over de ontdekkingsreis, die Hudson 350 jaar geleden naar Amerika maakte (21.50 uur). Om 10.35 uur speelt Robert Casadesus werken van Scarlatti, Beethoven, Debussy en Ravel. Sportuitzendingen zijn er morgen om 16 uur <KRO( Hilversum 1) en 9. 12.30. 16.30. 17.50 en 23.15 uur (Vara en Avro, Hilversum 2).

de Stem | 1959 | | pagina 3