Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Ontslag rechtsvervolging bij gebrek aan schuld I I I I PERZISCHE TAPIJTEN Fa. P. J. van AALST I I I I Boerenjeugd Afrika voor zet zich in Alarm Actie De Zero vaart Dagblad De Stem Pool voor Bredase bouwpastoor SPECIALE AANBIEDING Catharinastraat 10 BREDA Telefoon 38848 W interprogram dienstbaar Reorganisatie visserij-politie Dussenaar na aanrijding overleden DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 JANUARI 1959 K. Verlieule onderscheiden bij afscheid I I I I I i Vele stukken belangrijk LAGER IN PRIJS! Zojuist ontvingen wij uit India weer 'n schitte rende collectie handgeknoopte effen tapijten in fraaie kleuren DEZE ZIJN ZEER VOORDELIG I i i Raad behandelde begroting 1959 Missionarissen effenen de weg Inkrimping personeel Medische Diensten Dienst dierenartsen Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen Maandag „Ml tegl MIDDELBURG Flat voor bejaarden in aanbouw Met de bouw van de flat voor be jaarde echtparen in de Vrouwen straat is een aanvang gemaakt. De flat, waar straks twaalf echtparen onderdak kunnen vinden, wordt ge bouwd voor rekening van de kath. be jaardenstichting Walcheren, welke ook de bejaarden-inrichting ,,St. Wil- librord" alhier beheert. De in aanbouw zijnde flat wordt centraal verwarmd en voor ieder echtpaar is er een woonkamer, een slaapkamer en een keuken beschik baar. De flat voor ongehuwde dames, van dezelfde stichting, in dezelfde straat, is zonder officieel vertoon al in ge bruik genomen. VLISSINGEN OPERETTE VOOR „DE SCHELDE" Door de personeelsvereniging van de koninklijke maatschappij „De Schelde" wordt op de zaterdagen 10, 17 en 24 januari a.s. in het Schelde- kwartier een operette-avond georga niseerd. De Bergen op Zoomse Ope rette-vereniging zal dan optreden met de operette „Clivia", muziek van Ni co Dostal en tekst van C. Amberg. Burgerlijke Stand Geboren: Jolanda, dv A. Masi Smies; Tannetje dv J. de VosJobse; Antonie zv J. AltenaWestrik; Astrid dv H. RoozendaalZondag; Luigi zv A. StoppaMesker; Carla dv G. Ba zuinHuber; Margaretha dv P. SchutijserKoning; Heieen dv M. van PopperingL. van Leunen; Ursul zw W. SchaapLelij; Maria dv J. SteenaardHintzen. Ondertrouwd: D. Catsman 27 jaar te Middelburg en J. Minderhoud, 22 jaar. P. v. d. Slikke, 25 jaar te Zwijndrecht en A. Loof 20 jaar; P. Sachs, 25 jaar te Counteshorpe (G.B.) en K. Kolff 22 jaar. Gehuwd: J. Molleman en J. de Meulmeester J. Aller en L. van Dijk, J. v. d. Plasse en P. van Zweeden. C. Gebuijs en A. Sommeling. Oevrelden: A. Luteijn 87 jaar, w.v. J. Risseeuw; W. Mussert, 59 jaar e.v. M. Vader; R. Fruitema, 68 jaar, e.v. T Hagenus; H. Goetheer 60 jaar e.v. J van Graafeiland; M. Janse, 73 j, e.v. S. Huibregtse. GOES De heer K. Verheule, koster van de gereformeerde kerk aan de Westwal is. in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd eervol ontslagen uit zijn functie en bij zijn afscheid op hartelijke wijze gehuldigd. Met de kerkelijke bestuurders begaf zich wet houder van Melle naar de woning van de heer Verheule en deelde de koster mee, dat de Koningin hem, als bewijs van erkentelijkheid, de ere-medaille in brons van de Oranje- Nassau-orde had verleend. Ook na mens het gemeentebestuur compli menteerde hij de heer Verheule met deze onderscheiding. De voorzitter van de kerkeraad, ds. E. Jansen, sloot zich bij die felicita tie aan en roemde de wijze waarop koster Verheule gedurende vele ja ren zijn functie had vervuld. Spreker merkte nog op, dat de heer Verheule een grote kennis bezit van het ker kelijke leven en dat zijn belangstel ling zeer breed is. Ook mevrouw Verheule betrok ds. Jansen in zijn toespraak. Hij bood tenslotte de schei dende koster een enveloppe met in houd aan. VLO-school won handbal-toernooi Het zaalhandbaltoernooi voor de Goese scholen is gewonnen door de openbare Ulo; tweede werd het christelijk lyceum; derde de leerlin- genveieniging van het Goese lyceum (de Viam) en vierde de christelijke Ulo. Men kan dit toernooi zien als voor bereiding voor een Zeeuws scholie- renzaalhandbaltoernooi, dat mogelijk het volgende jaar zal worden ge houden. Finale; VlamChr. Ulo 107; Openbare UloChr. Lyc. 125. De aan het einde der wedstrijden gespeelde match tussen de Openbare Ulo I en de scheidsrechters liep uit op een 92 overwinning voor de scheidsrechters. De beer T. Viergever reikte de prijzen uit. St.-Jansteen PRIJSKAARTEN T.B.V. DE PRIESTERFEESTEN Zondag zal een begin worden ge maakt met een van de te geven prljs- kaartingen t.b.v. de priesterfeesten. Zeer mooie prijzen zijn hiervoor door particulieren geschonken. Koewacht TONEELNIEUWS Tweemaal heeft een bomvolle zaal kunnen genieten van het toneelspel „Eddy kon niét blijven" van Michiel Boere en Jan Grosveld, dat door on ze plaatselijke toneelvereniging „Tot nut en genoegen" werd opgevoerd. De opvoeringen zijn schitterend ge slaagd op alle punten. De regisseur Koos Janssens kan dan ook met te vredenheid terugzien op dit mooi ver zorgde spel. De grime van Guust van Laere was prima afgewerkt, wat eveneens kan gezegd worden van het decor en de verlichting. SCHIETWEDSTRIJD Door onze plaatselijke reservepoli- tie zal op 14 januari een schietwed strijd worden gehouden voor alle le den van politie en reservepolitie der groep Axel. Dit betreft schijfschieten met revolver en karabijn. Zeer waar schijnlijk zal de wedstrijd worden ge houden in het patronaat alhier. DE IVOREN BAL WON In café van Rumste had een bil jartwedstrijd plaats tussen de ver enigingen ,,De ivoren bal" Koewacht en de „Zuiddorpse biljartclub", welke met 21,84 punten door Koe wacht werd gewonnen. De uitslag was als volgt: P. de Bock, Koewacht 7,67 punten- Ch. Boeyen, Zuiddorpe 10 punten, Fl. Bonne 10-R. de Groene 7, R. Gijsel 10-B. Herman 7,06, F. Vlassenrood 6- A. Apers 10, A. de Pau 10-T. Apers 9,61, R. Buijs 10-F. v. Geersum 5,11, G. de Smet 10-R. Steel 9,29, C. Baert 10-C. Strowinder 3,63, P. Mannens 10- P. van Dongen 5,35, G. v. Rumste 10- E, Waelput 6,78, C. Baert 10-L. de Block 8,11. Sas van Gent Een promotie en een jubilee Op de traditionele nieuwjaarsre ceptie van directie en personeel der N.V. Meelfabriek Walzenmolen, deel de drs. H. J. P. Verschaffel, direc teur der N.V., mede, dat de heer Me- chelinck in verband met zijn verge vorderde leeftijd ontslag had ge vraagd en gekregen als magazijn chef. In zijn plaats werd als zodanig benoemd de heer O. Vervaeck uit Westdorpe, voor wie de promotie een even grote verrassing was als voor de overige personeelsleden. Tijdens deze receptie werd tegelijkertijd ge huldigd de heer Akke uit Sas van Gent, die 25 jaar in dienst was van de N.V. Namens de directie werd hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden. De collega's van het kantoor boden de jubilaris een elektrisch scheerapparaat aan en het fabriekspersoneel offreerde hem een schemerlamp. In een gezellig samen zijn vierde men het feest. GUNNING OPENBARE LAGERE SCHOOL Op 19 december J.l. zijn b. en w. overgegaan tot de aanbesteding van de bouw van de nieuwe openbare la gere school aan het Bolwerk. Voor deze aanbesteding bestond grote be langstelling. Niet minder dan 17 aan nemers leverden hun biljet in. Thans hebben b. en w. besloten de uitvoe ring van het werk op te dragen aan de laagste inschrijver, zijnde de firma A. J. Goossens en Zn. te Walsoorden, voor de som van 117.495.-. ELEKTRICITEITSKABEL VATTE VLAM Gistermorgen om 5 uur kwam de familie Gras uit de Stationsstraat tot de ontdekking, dat er in huis iets aan het branden was. Toen men op onder zoek uitging, bleek er rook te komen uit de kelder. Daar was een elektrici teitskabel aan het smeulen, tengevol ge van kortsluiting. De inmiddels ge arriveerde brandweer achtte het be ter om dit karwei door mensen van G.E.B. op te laten knappen, wat ook gebeurde. Gelukkig is door de tijdige ontdekking een grote brand voorko men. driewegen GEMEENTE-BEGROTING GOEDGEKEURD. Zonder veel vijven of zessen keur de de raad van Driewegen de ge. meente-begroting goed, ongeacht het feit, dat er een tekort van f 5600. op was. De nieuwe gemeenschappelijke re geling bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken voor de gemeenten Baarland, Driewegen. Ellewoutsdijk, s-Gravenpolder, Hoedekenskerke, Nisse en Oudelande, werd ongewij zigd aanvaard. De onbewoonbaarverklaring van het pand Schoondijkseweg 3 werd op geheven, daar dit pand het karakter van woning heeft verloren. De huren van de woningen Smits- weg 1 en 3 worden met ingang van 1 januari 1959 verhoogd met f 0.15 per week. Van de aanleg van 'een brandput aan de Schoondijkseweg werd afge zien, daar de kerkvoogdij der Her vormde Gemeente van Driewegen niet genegen is voor dit doel grond te verkopen. Voor de aansluiting op het elek trisch net van het perceel van de heer J. van 't Leven in Coudorpe, werd een bijdrage van f 1.180.toe gezegd. Het basisloon van de schoonmaak ster van de kleuterschool wordt m.i. v. 1 september 1959 bepaald op f 375. De rekening 1957 en de begroting 1959 van het Burgerlijk Armbestuur worden goedgekeurd. De gemeenterekening 1957 werd voorlopig vastgesteld met een nade lig slot van f 688.27 op de gewone dienst en een nadelig slot van f 72. 087,12 op de kapitaalsdienst. Heinkenssand OLIEBOLLENACTIE GESLAAGD. De oliebollenactie ten bate van het Groene Kruis had een netto-opbrengst van ongeveer f 300, VERKENNERIJ. De Schout bij Nacht Doormangroep van de verkennerij besloot haar bij eenkomsten in 1958 met een feest avond. In het feestelijk versierde hoofdkwartier genoten horde en troep bij kaarslicht een gezamenlijke maal tijd. O.l.v. de Akela brachten de jongens een bonte revue op de plan ken. Hopman de Regt besloot de bijeen komst met een terugblik op het af gelopen verenigingsjaar, waarin tal rijke hoogtepunten werden beleefd. VAARDIGHEIDSPROEVEN. In het gem. gymnastieklokaal or ganiseerde Atlas haar jaarlijkse vaar- digheidsproeven. De jury, bestaande uit mevrouw Kanters te Kloetinge en de heer Weileman uit Kapelle wees de volgende geslaagden aan: Meisjes A: S. v. d. Guchte; jongens A: A. de Roo; dames 3e klas: M. de Korte; dames 2e klas C. IJzerman; heren 3e klas J. de Roo; Heren 2e klas C. Cappon, heren le klas B. Weststrate; heren senioren J. Huis- soon. Ovezande JEUGDGEMEENSCHAP EN KERSTGEBEUREN. Hoewel Kerstmis reeds achter de rug was, meende de jeugdgemeen schap meisjes van onze parochie Ovezande goed te doen het kerstge beuren nog eens in herinnering te brengen door het organiseren van een avond voor de leden en de ouders in de zaal van café Verbeek. Het was voor de voorzitster, mej, J. Boonman, een waar genoegen de leden alsmede vele ouders welkom te heten. In het bijzonder verwelkomde zij prof. van 't Westeinde, die zich bereid had verklaard een toespraak te houden, alsmede de burgemeester en de heer Wöstmann en zijn echt genote. Na de opening werden enige kerstliederen gezongen, terwijl voorts een kerstdans werd uitgevoerd. Prof. van 't Westeinde hield een gloedvolle rede, waarin enkele be schouwingen werden gegeven om trent Kerstmis. In de rede werd tot uitdrukking gebracht de verhouding ouders-kinderen en het wederzijds begrip dat er moet zijn. De rede werd met zeer grote belangstelling gevolgd. Gedurende de pauze werd een kopje koffie aangeboden en hierna werd een kerstspel opgevoerd. Het geheel was zeer sfeervol en stond op hoog peil. De J.G. heeft getoond in staat te zijn de leden op dit gebied werkelijk iets te brengen wat van betekenis moet worden geacht. WEG OVEZANDE-'s-HEERENHOEK De verbinding Ovezande's-Hee- renhoek is gedurende enige maan den niet eenvoudig geweest. Tenge volge van wegverbetering moest het verkeer worden omgelegd, hetgeen uiteraard ongerief betekende. Thans is het zover dat de „nieuwe" weg voor het verkeer kon worden openge steld, zodat het nieuwe jaar wat dit betreft een goed begin vertoont. Deze wegverbetering behelst inderdaad een grote verbetering, aangezien voorheen een zeer bochtig gedeelte moest wor den benut. Thans behoort dit tot het verleden en de provincie, die dit werk heeft doen uitvoeren, met me dewerking van de herverkaveling en de gemeente, kan zeer zeker op een geslaagd object terugzien. Advertentie! (Van onze verslaggever). De kantonrechter te Breda heeft vrijdag, ontslag van rechtsvervolging verleend aan de heer A. J. J. Aarts te Breda, die in de maanden juni en juli 1958 de feitelijke leiding heeft gehad van een Tour de France- pool, welke georganiseerd was door het Gilde van de Kruis vaarders van de parochie St. Michaël te Breda. De baten waren bestemd voor de kerk, die pastoor W. L. A. Beuken gaat bouwen in het Brabant park te Breda. De officier van justitie, mr. A. van Overveldt, had een geldboete geëist van f 30 subs, zes dagen hechtenis. Een lang leven is deze Tour-pool niet beschoren geweest. Ze ging van start gelijk met de Tour de France zelf, op 25 juni, en reeds op zondag 5 juli werd ze in beslag genomen. Daarmee zat een organisatie, die uit sluitend steun beoogde te geven aan een bouwpastoor, aan de grond. Mr. Van Overveldt moest in zijn requisi toir de goede intentie van de organi satoren volmondig erkennen. „Ze heb. ben er geen persoonlijk belang bij gehad", zo zei hij, „het heeft hun enkel tijd en geld gekost". Wat mr. Van Overveldt de organisatoren wèl kwalijk nam was, dat zij, naar zijn inzicht althans, aan de opzet van hun pool begonnen waren, nadat hij via een intermediair had laten weten, dat er eerst toestemming zou moeten komen van het Ministerie van Jus titie. Die intermediair, een kandidaat notaris te Breda, had voor alle ze kerheid zijn licht bij de officier van justitie ingewonnen. Eer het echter zover was, had het Gilde van de Kruisvaarders de rest van de organi satie al in kannen en kruiken. Hoewel de advertentiekolommen van de KRO-gids ai vol waren, had men tóch ruimte voor een advertentie toe gezegd op 25 juni, de dag waarop de Tour en de pool zouden starten. De posterijen hadden een postbus be schikbaar gesteld, de PTT in Den Haag had gezorgd voor een geschikt giro-nummer, enz. Als laatste ging men over tot het aanzoeken van een notaris en de kandidaat-notaris, wiens hulp het Gilde zou gaan genieten, attendeerde op de noodzaak van informatie, in hoeverre men in strijd zou kunnen komen met de loterijwet. Op vrijdag 13 juni om twaalf uur uiterlijk moest over het al of niet plaatsen van de advertentie en daar mee over de start van de pool be slist worden. Enkele uren daarna kon de kandidaat-notaris pas mee delen. dat men over een vergunning van het Ministerie van Justitie moest beschikken. In allerijl werd die vergunning aangevraagd. Men genoot daarbij het was op een zaterdagmiddag de hulp van de Bredase politie bij het invullen van de nodige papieren. Tot op heden heeft men van de ver gunning-aanvrage niets meer ge hoord. In afwachting daarvan echter, ter wijl de pool al in de KRO-gids was aangekondigd, ging men in zee. Tot 5 juli, de dag waarop de officier van justitie liet ingrijpen. ,Ik hoop dat pastoor Beuken snel zijn geld bijeen zal hebben en dat het Gilde hem daarbij veel kan helpen", aldus mr. Van Overveldt, „maar dan op legale wijze". De officier betoog de. dat hij onder aanhaling van juris prudentie gezegd had, dat de pool zonder vergunning niet gehouden mocht worden. Hij vond het overi gens ook al te optimistisch, om zo'n organisatie in verloop van twee, drie weken uit de grond te willen stam Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7. tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsinge] 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen'" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 10,90, elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Waterlandkerkje In de laatste bijeenkomst van het oude jaar heeft de raad de begroting voor 1959 behandeld. Op de gewone dienst bleek een tekort van 11.800, dat gedekt wordt door een saldi-re- serve. De post onvoorzien bedraagt ƒ859,65; het nadelig slot van de ka- pitaaldienst is 87.079,75. Op voorstel van b. en w. werd het recht voor het ophalen van huisvuil gebracht van 3.50 op ƒ5.-. De heer J. C. van de Walle werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand; de heren C. de Nood, L. van den Bossche en J. J. de Bruijne werden herbenoemd in de commissie tot wering van schoolver zuim. In verband met de uitvoering van rioleringswerken zullen burgemeester en wethouders binnenkort komen met een voorstel tot verhoging van de rioolrechten. Met de raming in de begroting is reeds rekening gehouden met een aanslag van 15.- per jaar per perceel. Aan deze verhoging kan de gemeente niet ontkomen, gezien de investering voor riolering en zui veringsinstallatie. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de wethouders, raadsleden, secretaris en verder ge meenteper soneel voor hetgeen zij in de loop van 1958 voor de gemeente deden. De onderlinge samenwerking was steeds voorbeeldig en er zijn vele goede besluiten tot stand gekomen. De restauratie van de N.H.-kerk is een feit geworden, de diepvries is er gekomen, met de restauratie van het gemeentehuis is men doende, de nieuwe riolering en zuiveringsinstal latie zal in 1959 gereed komen, even als de aanleg van een fietspad langs de weg Oostburg - Waterlandkerkje - IJzendijke en er zijn definitieve plan nen voor de verbetering van de weg door de wijk Turkeije, de Bakker straat en de Ketelaarstraat. „DE VERKOCHTE BRUID" DOOR CONCORDIA De toneelvereniging „Concordia" is begonnen met de repetities van het toneelspel „De Verkochte Bruid" van A. van der Lugt. Er zijn enkele nieu- we spelers bijgekomen. Deze keer zal men het echter zonder regisseur moe ten doen. Half februari hoopt men voor het voetlicht te komen. (Van een onzer redacteuren) Is het misschien overdreven te zeggen, dat op het platteland een golf van enthousiasme is losgeslagen voor de „Afrika Alarm Actie", die de jonge boeren en boerinnen hebben ingezet: niet overdreven is, dat er geen dag voorbijgaat of er wordt gesproken over of gewerkt aan de actie. „De geest van de jonge boeren en boerinnen voor de missie, die toch de grondsiag is van deze actie, rijpt. Zij komen tot de overtuiging, dat er op deze wereld nog iets meer is dan hun boerderij, hun streek, hun land. Zij werpen een ferme blik over de grenzen en ontdekken, dat het zwarte Afrika hun steun kan gebruiken", zegt rector A. C. A. van Hooydonk uit Bergen op Zoom, diocesaan adviseur van de R.K.J.B. en R.K.B.B. en daarom sterk geïnteresseerd bij de „Afrika Alarm Actie" die de jongeren kortweg met „A 3" aanduiden. bij. Want het is niet de bedoeling van de jonge boeren en boerinnen, dat zij de aangroeiende pot straks aan een of andere missionerende orde cadeau doen, ofschoon ook dat een voortref felijke daad zou zijn. De bedoeling is en blijft, dat er boerenjongeren zelf naar Afrika zullen gaan, een p.roef- boerderij zullen stichten of op een an dere manier de zwarte bevolking zul len helpen tot een welvarender volk uit te groeien, Is het belangrijk, dat de jonge boe- In dit jaargetijde komen de jonge boeren en boerinnen zeer vaak bij een. Zij spelen toneel, organiseren een boerengezinsdag, maken een trip in het duister, houden een ploegwed- strijd, beoordelen in onderlinge wed ijver het vee of verzamelen zich voor een cursus. Zij eten worstebrood na een jaarvergadering of zij laten zich voorlichten over de nieuwste ma chines. Elke gelegenheid om iets te doen voor de „Afrika Alarm Actie", slechts enkele maanden geleden ge lanceerd, grijpen zij aan. De opbrengst van de toneelavond is voor de actie. De inleg van de vee- beoordelingswedstrjjd eveneens. Het overgebleven worstebrood van de teeravond gaat er bij opbod uit. Het inschrijfgeld van de ploegwedstrjjd wordt bestemd voor de „A 3". Zo groeit in elke afdeling de pot voor Afrika aan. Het geld wordt ge schonken in de overtuiging, dat voor al een Nederlandse jongere de plicht heeft iets te doen voor een volk, dat geen welvaart kent. Maar en de voorzitter of voorzit ster van de plaatselijke afdeling zal dat beklemtonen er komt nog iets ren en boerinnen door een persoonlij ke inzet hetzij een thuisfront hetzij een werkfront vormen voor de Afri kaanse missie en in het bijzonder voor de landstreek Tanganyika, waarin de proefboerderij zal verrijzen, mis sehien is het nog belangrijker, dat zij op hun bijeenkomsten worden voorge licht over de grote taak, die de ka tholieke missie op dit ogenblik in Afrika vervult. Avond aan avond staan mlsslona rissen van alle mogelijke congrega ties voor jonge boeren en boerinnen te spreken over Afrika en speciaal over Tanganyika. Zij vertellen de geschiedenis van het werelddeel, de historie van Tan ganyika, waarheen in de achtste eeuw reeds Arabieren trokken. Zij spreken over de merkwaardige botsing in de eerste wereldoorlog tussen Engelse en Duitse troepen in dit gebied. Door het verdrag van Versailles werd Tan ganyika Engels mandaatgebied. Ru- anda-Urundi viel aan België. In de laatste veertig jaar ontwikkelde dit gebied zich stormachtig. Maar lo gisch konden daarbij lang niet alle 9 miljoen inwoners worden bereikt. Deze en nog veel meer andere za ken vertellen de missionarissen, die in de ,,A 3" de diepgang leggen, no dig voor een actie, die vooral ook de Brabantse en Zeeuwse jongeren aan spreekt, omdat uit hun midden zo veel missionarissen tevoorschijn tra den. pen. „Ondanks mijn waarschuwing", aldus mr. Van Overveldt, „is het Gilde toch aan zijn opzet begonnen en dat is wat ik hen kwalijk nam. In zo'n geval wordt van mij ver wacht. dat ik opdracht geef de zaak stil te zetten". Hij toonde zich ont stemd over de puhlikaties die daarna aan de zaak gegeven waren. De heer Aarts benadrukte na de eis van mr. Van Overveldt dat de waarschuwing van de officier te laat was gekomen en pleitte nog voor een zo laag mogelijke boete, omdat pastoor Beuken hem toegezegd had, die voor zijn rekening te zullen ne men. Nodig was dit laatste echter niet geweest, gezien de clemente visie, die de kantorechter op de zaak blee kte hebben. HU herinnerde eraan, dat de ver warring op het punt van pools groot was in de tijd, waarin deze Tour de France-pool op poten werd gezet. „De aanvankelijke overtuiging van de organisatoren was", aldus de kan tonrechter. „dat het zander moeilijk heden zou gaan. Zij hebben hun ver gunning aangevraagd, maar er niets meer van vernomen. Thans", zo zei hij, „ben ik van oordeel dat bij ver dachte alle schuld ontbreekt ev daar om zal ik ontslag van rechtsvervol- e-J-- verlenen". Vorige week zijn twee leden van de Visserij-politie, de heer v. d. Lin den te Zierikzee en de heer Hooge- steger te Yerseke, met pensioen ge gaan. De daardoor ontstane vaca tures zullen niet meer worden aan gevuld. Het vaartuig ,,de Havik", waarmee de heer v. d. Linden voer, gaat de Zeeuwse wateren verlaten en wordt overgedaan aan de visserij-politie in de Waddenzee, zodra er te Rotterdam een nieuwe motor is aangebracht. Het bestuur der visserijen op de Zeeuwse wateren is tot een en ander overgegaan omdat, nu de werkzaam heden voor het Drie-eilandenplan vorderen het werkterrein in de Zand- kreek verforen gaat. Straks zal dit hetzelfde geval zijn met de Greve- lingen, zodat een nfeuwe reorganisa tie in de toekomst bij de Zeeuwse visserij-politie niet zal kunnen uit blijven. Om zo min mogelijk slachtoffers te maken laat men allereerst de pen sioengerechtigden afvloeien. Momenteel zijn er bij de visserij- politie op de Zeeuwse stromen nog zeven vaartuigen in gebruik. Daar van zijn er te Yerseke en Wemeldin- ge ieder twee gestationeerd en te Tholen, Zierikzee en Brouwershaven ieder één. Te Axel heeft dienst: dokter Kats, te Vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 3619 en te Terneuzen: dokter Nijsten. Te Goes wordt de dienst waargenomen door dokter v. d Feen; te Middelburg door dokter Reijerse; te Heinkenszand, Arends- kerke en Wolfaartsdijk door dokter van Maanen en te Hansweert, Krui- ningen, Krabbendijke en Rilland door dokter Noome te Krabbendijke. Dok ter Luyckx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer; dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gel derblom en dokter Wöstmann te Kwadendamme voor dokter Kole. Te Goes is apotheek „la Porte' geopend. Te Oostburg en Aardenburg neemt waar: dokter de Bruyckere, Oost- burg; te Breskens, Groede en Schoondijke: dokter Folmer Schoon- dijke; te Cadzand, Sluis en Zuidzande: dokter Beek. Zuidzande en te Biervliet en IJzendijke: dokter Kalkman, Biervliet. Voor Axel, Sas van Gent en Zaam- slag neemt waar: de heer D. de Putter te Axel. Te Oostburg, Sluis en Groede heeft dienst: de heer I Risseeuw, Groede en te Biervliet en IJzendijke: de heer H. A. M. v. d. Vijver, Biervliet, Morgen, zondag 4 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 9.36 en 22.31 uur, te Terneuzen om 9.11 en 22.00 uur en te Vlissingen om 8.44 en 21.34 uur. Maandag 5 ja nuari is het hoogwater te Hansweert om 10.57 en 23.47 uur, te Terneuzen om 10.31 en 23.16 uur en te Vlissingen om 10.03 en 22.48 uur. In de nacht van donderdag op vrij dag is de negenentwintigjarige Dus senaar F. de Witt, die per motor op de rijksweg Raamsdonk-Dussen reed, door een militaire truck gegrepen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is kort na het ongeluk in het zie kenhuis te Raamsdonksveer overle den. De truck kwam van de Ponton nierskazerne te Keizersveer en wilde de rijksweg opdraaien op het ogenblik dat de motorrijder passeerde. Het slachtoffer was ongehuwd. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Kruitdamp, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Na thalie, 14 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De hel der verlorenen, 14 j. GRAAUW E. de Caluwé 6 uur: Verga dering Reisduif. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De trein van tien over drie, 14 j. Concertgebouw 8 uur: De greep van de onderwereld, 18 jaar. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ber- nardine, 14 j. R.-k. patronaat 7.30 uur: Grote prijskaarting. GOES Grand: Fanfare, a.l. MIDDELBURG Electro: Dorp aan de rivier, 14 j. Schouwburg: De dochter van de woestijn, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Fanfare, a.l. Luxor: Misdaad uit zelfverdediging. GRAAUW J. Crombeen 6 uur: Prijs- biljarten. AXEL Het Centrum 3.45 uut: Kruit damp, 14 j.; 8 uur: My gun is quick, 18 jaar. ST. JANSTEEN J. der Weduwe 5.30 uur: Dansen. J. Baert-Strobbe 3 uur: Palingschieting. Zaal Fl. Bauwensr: Prijskaarten t.b.v. priesterfeesten. KAPELLEBRUG Cyr. de Kindt 3 uur: Schieting. TERHOLE J. F. de Vijlder 6 uur: Prijs kaarting. Wed. de Cock 5 uur: Dansen. GROENENDIJK R. v. Kruyssen: Prijs- piering. HULST S. Blommaert 6.30 uur: Prijs kaarting. Bioscoopgebouw 2.30 uur: De dief van Bagdad; 5.15 en 8 uur: Het drama van Mayerling, 18 j. met enig voorb. F. Baart: Hoktentoonstelling. J. v. Helsland: Hoktentoonstelling. SAS VAN GENT O'ympia 2.30 uur: Prinses van de Canarische eilanden, 14 j.; 5 en 8 uur: Het rijstmeisje, 18 j. Zaal Reseda: Dansen. HENGSTDIJK P. v. Dijk 3 uur: Schie ting. OOSTBURG Ledel 2 uur: Inspecteur Callaghan en de geheime code, 18 J.; 4.30 en 7.45 uur: De hel der verlore nen, 14 j. GOES Grand: Fanfare, a.l. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Het mon ster van Venus, 14 j.; 4.30 en 8 uur: Hyena's van de grote weg, 18 j. met enig voorb. Concertgebouw 8 uur: De greep van de onderwereld, 18 j. MIDDELBURG Electro: Dorp aan de rivier, 14 j. Schouwburg: De dochter van de woestijn, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Fanfare, a.l. Luxor: Misdaad uit zelfverdediging. KOEWACHT Alf. de Nijs 3 uur: Scthie- ting. AXEL Het Centrum 8 uur: My gun is quick, 18 j. ST. JANSTEEN Jan Pluym 3 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het rijstmeisje, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Inspecteur Callaghan en de geheime code, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Hyena's van de grote weg, 18 j. met enig voorb. GOES Grand: Fanfare, a.l. HULST Bioscoopgebouw 5.15 en 8 uur: Bernardine, 14 j. Café Apollo: Dansen. T. van Oosterom 3 uur: Schieting. De Graanbeurs 7 uur: Dansen. J. v. Hels land 2.30 uur: Schieting. MIDDELBURG Electro: Dorp aan de rivier, 14 j. Schouwburg: De dochter van de woestijn, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Fanfare, a.l. Luxor: Misdaad uit zelfverdediging. AR EENLRNGE KRUISTOCHT KEERT RU/NTESCHtP K/2 TERUG NPRR ZHNBPblS. DE PPR DE IS VPNEEN IHPKLICHT PUNTJE PPNEEOQOEID TOT EEN ENORME SOL. VER LR WEND SrPRRT KRPITEIN EVPNS NPPQ DE MOEDER. PIPNEET D/E OP EEN PFSTHND VPN 3000 KH. VOOQ&y GIHDT. de rennende invloed vpn de buitenste prrdptmos- NEER HOEDT NU MERKBPRE... "RUIMTESCHIP N/2 ROEPT EURO-&PSIS, HRLLOj HPLLO. HE VOEREN THE EDE REM-ELLIPS UIT. GEEP LPND/NGS- INSTRUCTIES....OVER! daé geil g°r| zel:l steil dar darl knd leei Larf van een b| vlasscl dorus| nieuv evenej alles zelfdq het zes, ren. zij sa de b<| ginge zaaizl zaad L stred| den ingewl king ken geld rea-p«| zodat nieuwl twee I Kromf den ten bi meer door en w| een gf de du Een niets Het even I Zij h{ en maak nieuv brend geen i iets o hand* jaar zinnei te wc

de Stem | 1959 | | pagina 2