JAAR VAN RAKETTEN RASSENKWESTIES DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 r" -'■m ijp? m. ;-'if fig rn&si De'GaUlle werd na jaren af wezigheid uit de politieke we- reid weer de grote man in Frankrijk. Hij won de slag in het parlement en is nu zelfs gekozen tot,president van zijn land. De familie Haanschoten in Putten werd door het verloren gaan van een radium-naald, naar men aannam, radio-actief besmet. Vader, moeder en kinderen verbleven wekenlang in het ziekenhuis in Utrecht, Vermoedelijk is het allemaal goed afgelopen.. Het afgelopen jaar was een rakettenjaar. Hierboven gaat er een omhoog: een Vanguard drietrapsraket van de Amerikaanse ma rine. Symbool van strijd om de hegemonie tussen de Verenigde Staten en Sovjet-Rusland. Links: Koning Feisal van Irak werd vermoord. Met een groot deel van zijn familie viel hij als slachtoffer van een niets-ont- ziende revolutie in zijn land. De foto toont de jonge koning sa men met een ander „gevallen" staatshoofd, generaal Naguib van Egypte. De honderdduizendste emi grante) verliet het vaderland, om elders een bestaan op te bouwen. Links: Keizerin Soraya moest haar echtgenoot, de sjah en haar nieuwe vaderland verlaten. Haar huwelijk bleef kin derloos; de wetten in haar land staan dat niet toe. Rechts: De K.L.M. werd ook dit jaar getroffen door 'n vreselijke ramp: de Hugo de Groot ver ging op de Atlantische Oceaan. De oorzaak bleef onbekend. Boelganin: weggejaagd teruggehaald U zoekt het maar uit. „Alle Nederlanders uit Indone sië" werd dit jaar de leus in dat land. Hij werd rigoureus in praktijk gebracht. Na tientallen jaren stilte op de vaderlandse automarkt: weer een Nederlandse personenauto: de DAF. Over enkele maanden gaan er enkele duizenden per maand van de lopende band rollen. Boven: Het kabinet Drees viel. Een spannende kamerzitting ging eraan vooraf. Minister Drees luistert naar debatten, Burger en Hofstra plegen overleg. Onder: De Amerikaanse onderzeeboot Nautilus voer onder het ijs van de Noordpool door. Een strategi sche overwinning van de Ver. Staten. Een perspectief ook voor nieuwe handelsroutes Boven: Paus Pius XII overleed. Hij werd, na een conclaaf, dat drie dagen duurde, opgevolgd door kardinaal Roncalli, die na zijn ver kiezing de naafnJobanngs JCXHI aannam. Onder:. Een Nederlands affiche voor. de Expo '58, welke tentoonstelling gedurende enkele maanden" miljoenen uit de héle wereld trok. Onder: Juist als tien jaar geleden ontbrandde weer de strijd om Berlijn tussen Sovjet-Rusland en het Westen. Een sluimerende kwestie in de internationale politiek kreeg brandende actualiteit en vervult de wereld weer van vrees voor conflicten. Boven: ir. Den Hollander nam afscheid van de N.S. Hier zien we hem het Maasstation in Rot terdam „afbreken". Dr. Vivian Fuchs behaalde een grootse triomf. Hij door kruiste het hele antarctische gebied en passeerde daarbij de Zuidpool. Onder: H.M. de Koningin was in september aanwezig bij de ope ning van de Technische Hoge school te Eindhoven.

de Stem | 1958 | | pagina 7