p W it Drukke tijd voor voetballers Geld „rammelt" weer Deviezen namen toe Zwart o STEM-FEUILLETON Wie doodde Judith? T?T 5TRA burg EN DE ndijke DIETEN I Zó of anders I Verkeersplein „noordpool" DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 31 DECEMBER 1958 SEN OCHT 1EN ID IG erenhoek Reputaties gekraakt LAAT BLIJ SHOW WANNEER SENSATIONEEL door Roger Galis De activiteiten in het zuidpoolgebied Demonstranten tegen raketbases beboet TV'RA DIO'TV'RADIO'TV* KROONDE LAS" leeftijden. tg 7.45 uur LOREN - onumentale >N) orester een reus- >est redden! pte het ge- :m door het een enorm mensen bij die U zich 14 jaar g 7.45 uur: 5RT KEITH e klasse: >n infanterie iracht welke mand terug- spanning is. 14 jaar ang 7.45 uur tRI in ective in een en het meu- - het bekende van Elngelse 14 jaar >E AVONTU- Lft., 4.30 uurt 14 jaar. acteur Callag- uur „De hel om 7.45 UUR. Dostburg. pas komen! uur irton Maclane /rouw wraak. Bandieten in p haar ouders den hielp met legang 14 jaar n. 5 en 8 uur chael Goodlife die de wereld van de enige ier Franz von men, die ont- n een succes- Toeg. 14 jaar n 8 uur: prachtige olie- DEAN met als tOCK HUDSON raagt ruim drie :en f 1,75, f 1.50 14 jaar LIEFDE" lani als vinding- erhaal met een 14 jaar liur aan de zaal n 10.00—11.45 u. Nederlands voetballers heb ben het druk in de dagen, die van het jaar 1958 het jaar 1959 maken. Na het dubbele rooster, dat de meeste ploegen op twee de Kerstdag en de zondag daar op speelden, wacht hen op nieuwjaarsdag eerst een beker program, waarna zondag weer een ouderwetse competitie- strijd af te werken is. Om op het laatste door te gaan: Na de opwindende uitslagen, die vo rige zondag, vooral in de ere-divisie werden geboekt, gaat de grootste be langstelling natuurlijk uit naar de volgende verrichtingen. Er blijkt uit, dat reputaties, die in de eerste helft van de competitie werden gevestigd lang niet zo hecht zijn, als ze er uit zagen en dat omgekeerd, clubs die toen tot de minderen behoorden in staat zijn tot geweldig herstel. Dat geldt onder meer voor Willem II, dat een der fraaiste wedstrijden in dit seizoen speelde en een waarlijk niet ongevaarlijke tegenstander als DWS/A versloeg. Nu moeten de Til- burgers naar Sparta. Op het oog lijkt dat een te zware opgave, maar het stugge speltype van de Rotterdam mers kon wel eens te weinig zijn voor de vloeiende combinaties en de harde schoten, die Willem II onver hoeds in zich heeft. De Spartanen vormen een elftal, dat te kloppen is en Willem II zal de eerste zijn om het te proberen. Ook NAC behoort tot de formaties, die hun supporters pas laat blij gaan maken. Tegen Scheveniiïgen Holland Sport moet het thuis een „makkie" hebben, al dienen de Bredanaars wel goed in de gaten te houden, dat SHS niet zo ontredderd is als uit enkele recente monster-nederlagen zou zijn af te leiden. Rapid had er vorige zondag weer volop moeite mee. Het sukkelende PSV heeft moed genoeg om de handicap van een re cord-aantal uitvallers te nemen en toch te blijven doorvechten, hetgeen de ploeg uit de Lichtstad tegen het bezoekende Blauw-Wit geweldig van pas kan komen. DOSSC Enschede wordt een duel tussen twee ploegen, die hun groot heid voelen tanen. Vooral de Utrech ters lijken ,,suf" gespeeld. Met Len stra nog altijd als „motor" in de aanval geven wij de Enschedeërs de beste kansen. Feyenoord komt bij NOAD een voetbal-show brengen. De Rotter dammers hebben een blakende vorm. Als ze zich niet vergissen in de rare sprongen, die NOAD pleegt te maken, als het in het nauw komt, kunnen de kijkers vast en zeker rekenen op een zege voor de gasten. De Limburgse derby Rapid JC. MW ziet er een beetje onzeker uit. Geen van tweeën vertonen ze over macht. De clubs wankelen een beetje tussen goed en half goed. Als men daar dan de derby-sfeer bij telt, is een gelijk spel de meest voor de hand liggende voorspelling, ADO krijgt het volle pond aan weerwraak der VW-ers op de hals. De Venlonaren willen na de twee wedstrijden tegen NAC eindelijk weer volle winst. Het zit er ook wel in. Ook Amsterdam beleeft een derby en wel DWS/AAjax. Ook hier is de uitslag onbestemd, al zijn de DWS- ers waarschijnlijk minstens in staat een gelijkspel uit het vuur te slepen. Fortuna zal het eigen publiek willen vergasten op een overtuigende zege, waarvan dan Elinkwijk het slacht offer dient te worden. Het gaat niet gek. zeggen ze in Den Bosch en daarbij wordt dan ge doeld op de verrichtingen van BW in de eerste divisie A. Langzaam maar zeker werken de Bosschenaren zich verder van de laagste plaats af, waarop ze lange tijd onwrikbaar heb ben geprijkt. Ook zondag kan daaraan weer het nodige worden gedaan, want Fortuna VI. is geen ploeg van kaliber. (Vorige zondag verloor het van rode-lantaarndrager Graafschap). In de eerste divisie B heeft RBC het rijtje van heldenfeiten eventjes gestaakt. Nieuwsgierig vragen de supporters zich af, wanneer ze er mee doorgaan, want er zit nog kwaliteit genoeg in de Roosendaal- J EREDIVISIE j PSV - Blauw Wit (1).. DOS - SC Enschede (2).. NOAD Feijenoord (2).. Rapid JC - MW (3) J NAC - Schev. H.S. (1)..—.. ADO - WV (2)..— DWS/A - Ajax (3)..—.. J S Sparta - Willem II (3)..J I Fortuna - Elinkwijk (1)..—.. J EERSTE DIVISIE A Fortuna VI. - BW ZFC - Eindhoven (2). (1). Leeuwarden - AGOW (1) Volendam - VSV (1) Helmond - Alkmaar (2).. DFC - SW (3)..—.. Wageningen-Limburgia (3).. j Graafschap - Haarlem (1).. EERSTE DIVISIE B J Rigtersbleek - Sittardia (2) 5 RCH - Vitesse (2) HVC - GVAV (1)..—.. Heracles - Helmondia (1).. Stormvogels - RBC (3) Excelsior - Roda Sport (1).. Volewijckers - KFC (2).. t TWEEDE DIVISIE A ONA - De Valk (3)..—.. EDO - UVS (2)..—.. DOSKO - EBOH (3) S Hilversum - 't Gooi (2) Longa - Baronie (2) DHC - Zeist (1)..—.. Wilhelmina - Velox (1) TWEEDE DIVISIE B Oosterpark.-Go Ahead (2).. Velocitas - Ensch. Boys (2) se formatie. Dat zou dan zondag moeten blijken, want bij Stormvo gels is winnen eerder gezegd dan gedaan. Toch zit er minstens halve winst voor de gasten in. Baronie is de meest sensationele ploeg in de tweede divisie A, nadat het zondag leider Hilversum versloeg. Nu moet het echter naar een tegen stander toe, die er net zo vervaarlijk uitziet, al zou men dat met de stan- denlijst in de hand niet zeggen. Maar Longa thuis is steeds een bijzonder zware wedstrijd geweest voor de Ba ronnen. Overigens hebben die nu de smaak te pakken, zodat er toch wel een Bredase overwinning uit de bus zal komen. Met DOSK gaat het minder goed. Het is te hopen, dat de Bergenaren de smaad van de laatste monster nederlaag voor eigen publiek willen goed maken met een redelijk resul taat tegen EBOH. Met genoeg vecht lust kan dat. En het is nodig ook. Wilhelmina heeft een zware dobber aan Velox. waarvoor het als gastheer optreedt. De Bosschenaren hebben meer dan menig andere club het voordeel van eigen veld. Het is zwaar en zij alleen zijn daaraan gewend. Mis schien toch Bossche winst dus. September 1048 December 1948 Op de rijksbegroting 1959 komt een post voor voor aanmaak van nieuwe zilveren rijksdaalders. Hiermede krijgt Nederland voor het eerst na de oorlog weer een (Advertentie) volledige serie munten. Volgens plan zal de eerste rijksdaalder ongeveer februari worden gesla gen. In onze tekening geven wij de na-oorlogse vernieuwing van onze geldstukken weer. Vele intercontinentale verkeers- lijnen omspannen de aarde. In de voortdurende drang naar grotere snelheid c.q. kortere ver bindingen heeft men het eeuwige ijsgebied van de Noord pool thans betrokken in de ver keersstroom. Amerikaanse atoom-onderzeeërs zochten en vonden hun weg on der de ijskap door en openden de mogelijkheid voor vrachtver voer langs deze korte route tus sen Oost en West. De K.L.M.-machines voegden zich dit jaar bij de andere luchtvaartmaatschappijen die hun machines in vaste lijndien sten over de Noordpool la ten vliegen. HM Oe goud- en deviezenpositie van -•ederland heeft zich na het dieptepunt dat in augustus 1957 7* bereikt, voortreffelijk her- s d- Nadat een jaar was verlo pen. was onze goud- en de- 'ezenvoorraad van bijna 3000 in augustus 1957 opgelopen tot 5000 miljoen in septem- 4) Thea wendde zich eensklaps tot Courtwell. „Wij willen het huis heb ben. Wat kost het, zoals het hier staat, met meubels, bedden, enfin, alles Courtwell aarzelde. „Ik heb er eigenlijk nog niet rustig over nage dacht. Ik wil wel spoedig verkopen en weg gaan. Hoe eerder hoe liever. Ik had gedacht een twintigduizend..." „Ik geef u vijftien", kwam tante Thea er bot bovenop. „En u krijgt morgenochtend een gedekte chèque voor het hele bedrag." „Hola tante", protesteerde Glenn. „Ik ben er ook nog Ik heb geen vijf enzeventighonderd in contanten...." „Dit is mijn zaak", antwoordde tan te beslist. „Wij kunnen samen de verrekening regelen. Ik wil dit huis hebben. Nu, mr. Courtwell'" De hand met de sigaret beefde krampachtig. „Zei u, dat ik morgen ochtend een gedekte cheque kan krij gen?" „Om tien uur. Nu?" Courtwell streek langs zijn snorre tje. „Ik weet 't niet., ik goed! Ik doe het. Vijftienduizend zoals het hier staat, met linnengoed en al. Ik heb geen notaris, maar „Ik regel dat wel", zei mr. Lor land „Mijn notaris zal alles in or de maken. Hebt u enige garantie te gen verborgen gebreken?" Het huis is helemaal nagelopen toen ik toen Judith en ik het over namen Zullen we wat drinken op de goede afloop? Ik heb een fles goede jenever". Courtwell ging naar de keuken voor de glazen. Lorland staarde tan te Thea aan. „Als u het mij toe- staat miss Cardon, dan zou ik wil- len zeggen, dat u zo „Voorbarig bent, wilt u zeker zeg gen. Ik zie niet in, waarom je nog zou wachten, als je je gedachten er al over hebt laten gaan. Ja, natuur lijk, als jij bezwaren hebt, Glenn.. O nee ik niet", antwoordde Glenn direct, ,,'t Is een prachtig huis. Het geeft je een vredig gevoel en dat kan ik best gebruiken, 't Is vreemd, te bedenken, dat hier een vrouw ver moord werd Eve onderbrak hem met een waar schuwende uitroep. Courtwell kwam binnen met n fles en glazen. HOOFDSTUK II Glenn voelde de opgewondenheid van de jongen, die voor het eerst een vliegtochtje mag maken. Hij be greep zelf niet, hoe hij in zulk een gemoedsstemming kon komen. Het was wel waar, dat hij de laatste paar jaren eigenlijk nergens een echt huis had gehad. Voor hij in militaire dienst ging, had hij een kamer gehad in tante Thea's flat in New York, maar hij vond dat je een flat nooit als een huis kon beschouwen. Als kind had hij gewoond in een klein stad je bij New Yersey. Hij waagde het niet, dit aan Eve te vertellen, na de grapjes en plagerijen over New York. In dat rommelige stadje had hij ech ter in een groot onregelmatig ge bouwd huis gewoond en de romanti sche herinnering daaraan was hem steeds bijgebleven. Glenn dat tante Thea en Eve uitste kend met elkaar overweg konden. Beiden waren zij in hoge mate on afhankelijk en zelfbewust hetgeen zij in elkaar bewonderden. In plaats van botsingen te geven waren deze eigenschappen oorzaak van een pret tige samenwerking. Bij zijn thuiskomst uit de fabriek vond Glenn zijn tante en Eve hevig in de weer. Hij inspecteerde de pro visiekamer en deinsde terug. „Zeg tante, moeten wij hier een beleg doorstaan? U hebt daar voor minstens een jaar voorraad opgesta peld". ,,Ik haat winkelen", verklaarde tante. „En ik weet uit ervaring dat ik aan jou niets kan overlaten. In dertijd in New York stuurde ik je uit om brood te halen, maar je raakte het op de een of andere manier kwijt". „Wees maar gerust", zei Eve, „dat leert hij hier in Hanshaw wel af. Wij zijn gewend onze mannen voortreffe lijk af te richten". Zij begon een nieuwe voorraad soep-in-blik op te stapelen. Toen de volgende dag de over dracht van 't huis plaats vond kwam er een weldadig gevoel van bevredi ging over hem. Drie dagen later, op vrijdag begon tante Thea het huis op orde te brengen. Courtwell had zijn tenten opgeslagen in de Country Club, waar hij zou blijven, totdat hij de stad voor goed zou verlaten. Het is vreemd dacht Glenn, de een beijvert zich om het huis zo spoedig moge lijk te verlaten, terwijl de ander het moment dat hij er in kan trekken haast niet kan afwachten. Verdriet en een ware tragedie vormen bij de eerste de drijfveer van zijn handelen; bij de qnder is het 't uitzicht op een gelukkige en vredige omgeving. Eve was Thea behulpzaam bij de eerste werkzaamheden in het huis. Glenn kreeg geen kans om mee te helpen, nu hij vrijwel de gehele dag in de fabriek was. Lorland had hem een karweitje opgedragen, waaraan Glenn zich met zijn volle persoon moest geven. Tot zjjn genoegen en verrassing zag Glenn ging er op zijn gemak bij zit ten, een been- over de armleuning van zijn stoel. „En hoe spelen jullie dat hier klaar?" Wij zijn van mening", antwoord de Eve. „dat de man even goed voor het huishouden moet zorgen, als de vrouw. Wij laten hem natuurlijk wel niet de was doen en stofzuigen, maar in zijn vrije tijd moet hij boodschap pen doen, houtjes hakken, de kachel aanmaken, de vaten wassen, op de kinderen passen en zo meer". „Heel interessant", zei Glenn. „Mag ik vragen, miss Louden, hoe veel kinderen hebt u?" Eve bloosde, maar antwoordde: „Als ik getrouwd ben, hoop ik veel kinderen te krijgen". „En de vader, is die van geen be lang?" „O ja, van zeer veel belang. Hij zal aan bepaalde eisen moeten vol doen, intelligent, verdraagzaam en vriendelijk moeten zijn". „En gaat u, als het zover is, mis schien advertenties zetten met een omschrijving van de gewenste echt genoot? Aanmelding maandag tussen 7 en 9 uur?" „Glenn, als je van plan bent hier te blijven, doe dan je jas uit. Er is genoeg te doen" greep tante Thea in het gesprek in. Je kunt Eve hel pen met de hall-kist naar boven te brengen". „Ik denk er niet aan", grinnikte Glenn, ,,ik heb de hele dag gewerkt en voel er niets voor om met kisten door het huis te sjouwen". Eve richtte zich op en monsterde hem van top tot teen. „Hm. Zwak gebouwd. De schouders een beetje smalletjes. De benen aan de dunne kant en vermoedelijk is hij nog kort ademig. Een beetje oefening zal goed doen. Pak aan, luie meneer, de kist is zelfs voor u niet al te zwaar". „Ik ben gek als ik het doe. Ge loof maar niet, dat je nu al kunt beginnen met me te temmen voor houtjes hakken en vaten wassen". „Vooruit Glenn, zet je beste been tje voor", lachte tante Thea. Zij duwde hem naar de deur. „Ver beeld j' maar niet, dat je het van Eve kunt winnen. Ik probeerde het gisteren ook, maar 't mislukte glans rijk". Glenn bleef bij de deur staan en haalde zijn schouders op. „Goed, ik zal de kist dragen. Maar u moet begrijpen „We hebben het al begrepen", zei Eve. „U wenst niet getemd te wor den. Daar ben ik blij om, want u bent een schamel kandidaatje Donderdag was het huis geheel op orde. Des avonds gaf mr. Lorland een afscheidsdiner, waarbij ook Eve en haar vader waren uitgenodigd. Mr Louden was een korte, zware man, vriendelijk, met lichtblauwe ogen. Een flinke man. dacht Glenn, al loopt hij met zijn flinkheid niet te koop. Bij de borrel onderhielden Louden en Lorland elkaar over de beste me thode om tulpen te conserveren. Thea en mrs. Lorland hielden een huishou delijk praatje. Miltiades, de papegaai, deed in zijn Itooi in de hoek van de kamer een dutje. Hij werd een keer wakker door de opklinkende stem van tante Thea, riep een schor „Lum mel" en ging weer slapen. Glenn zei tot Eve: „Ik heb u ge loof ik, nog niet bedankt voor uw hulp bij het inrichten van het huis". Eve nipte aan haar vermouth. „Dat hebt u inderdaad niet". ..Dan doe ik het nu. Het was aar dig van u". (wordt vervolgd) VERBAASD Negen maanden geleden S opende de 36-jarige ex-hospi- taalsoldaat Nariyasu Miyata in Tokio een kliniek. Hij was geen gediplomeerd arts en nam J daarom de 56-jarige Yoshisaki i Okamoto als chirurg in dienst. Twintig operaties en een sterf- geval later kwam de politie beide mannen arresteren. Oka- J moto had zich ook maar voor arts uitgegeven zonder be- S voegd te zijn. Dat Miyata on- bevoegd was, wist hij niet. Beide heren waren uitermate J verbaasd toen zij hoorden dat de slinksheid die zij wederzijds hadden willen toepassen mis- lukt was. Concurrentie In de kerk van Sint Jan te Torquay woont een spook. Het is de geest van de 75 jaar geleden gestorven organist Henry Ditton-Newman, zeg gen de leden van het koor en de huidige organist. Ditton-Newman had enkele koor werken gecomponeerd die tijdens zijn leven nooit zijn uitgevoerd, maar enkele maanden terug in repe titie werden genomen door koor en organist. De vorige week, toen de organist met het koor repeteerde, kwam de geest meespelen op het orgel. Dit leidde tot zo'n afgrijselijk lawaai, dat men de repetitie stopzette. Maar de geest had de smaak te pakken, en heeft het orgel ook alleen be speeld, in de lege kerk. Enkele le den van het koor hebben Ditton- Newman in doorschijnende samen stelling door de kerk zien ijsberen. De huidige organist vindt de con currentie van het spook veront rustend. Machine De Russische professor Ernest Kol man heeft, in een vraaggesprek dat door radio Moskou werd uitgezon den, verklaard dat de Russische we tenschap tegen het einde van het huidige zeven jarenplan een elektro nisch brein zal leveren dat werkt op de gedachten golven van de mens een installatie dus die niet met knoppen of schakelaars bediend wordt, zelfs geen ponsbandje nodig heeft, maar reageert op de kleine elektrische stroompjes welke opge wekt worden als de hersenen wer ken. Met behulp van de nieuwe ma chine zal de werkdag tot zes uur worden teruggebracht, en de werk week tot vijf dagen, verklaarde prof. Kolman. Tegenover de arbeidskracht die hierdoor vrijkomt zullen echter andere projecten komen, die al de vrijgekomen arbeidstijd zullen absor beren. Het elektronisch brein zal voorts gebruikt kunnen worden als automatische catalogus in grote bi bliotheken, als automatische inlich tingencentrale voor centra van we tenschappelijk onderzoekingswerk, als automatische centra voor het uit wisselen van berichten door middel van een combinatie van televisie en telefoon, als automatische schrijf machine die rechtstreeks van dicta- foons kan werken, en zelfs als me chanisch brein voor naaimachines, die dan zonder menselijke tussen komst rechtstreeks van een patroon de modellen samenstellen. 66BEEOKHAPP6N1 Ik weet niet hoe zo'n ding heet, maar als mijn man het gebruikt vloekt ie altijd vreselijk. De Amerikaanse zuilpoolbasis „Lit tle America", die tijdens het geofy sische jaar als verzamelpunt heeft gediend voor geleerden uit talrijke landen, zal haar activiteit op 31 de cember te middernacht staken. Het personeel zal half januari per schip worden geëvacueerd. Ook andere landen, die bases in het zuidpoolgebied hebben gevestigd, zijn tot dergelijke maatregelen over gegaan. De Franse basis „Charcot" wordt ook opgeheven. Met de Britse bases „Shackleton" en „South Ice" is dit reeds gebeurd. De Russen dragen in januari hun basis „Oase" over aan Polen. Het sluiten van bases wil niet zeg gen, dat het onderzoek in het zuid poolgebied tot stilstand zal komen. De werkzaamheden zullen worden voortgezet onder leiding van het „speciale internationale comité voor onderzoek in het zuidpoolgebied". De Amerikanen handhaven vier ba ses, waaronder die aan de McMurdo Sound, de grootste in het zuidpool gebied. Het gerechtshof van Swaffham in Engeland heeft 46 pacifisten die op 20 en 21 december deelnamen aan de demonstratie tegen de bouw van de raketbasis bij Swaffham veroordeeld tot het storten van een dwangsom van tien pond (ruim honderd gulden) als waarborg, dat zij zich een jaar lang niet meer aan ordeverstoring zullen schuldig maken. Als zij de som binnen een week niet gestort hebben, zullen zij twee weken in de gevange nis moeten. Slechts zeven van de 46 gaven te kennen, dat zij het geld zullen storten. DONDERDAG 1 JANUARI HILVERSUM I 402 m AVRO8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Idem 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijding 10,00 Theaterork. 10,30 Gram. 10,50 V. d. kleuters 11,00 Prome nade ork. 11,40 Voordr. 12,00 Mil. Kapel 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Metropole ork. 14,00 Asterion, radiofoni sche opera 15,20 Zijn zeven vrouwen, hoorspel 16,05 Dansmuz. 17,00 V. d. jeugd 17,45 Lichte muz. 18,00 Nws. 18.15 Amus. muz. 18,45 Sportpraatje 18,55 Gesproken brief uit Londen 19.00 V. d. kind. 19,05 Gevar. progr. 20,00 Nws. 20,05 Kamerork. 21,05 Humoreske, causerieën 21,25 Koor zang 22,10 Een Europese gemeenschap op school, rep. 22,25 Lichte muz. 22,50 Sport- act. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,25-24,00 Orgel en zang. HILVERSUM U 298 m KRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,25 Inleiding hoogmis 8.30 Plechtige hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. 9,45 Geestelijke liederen. IKOR: 10,00 Ka- mermuz. 10,30 Ned. Herv. kerkd. 11,30 Wilde ganzen af en aan. NCRV: 12,00 Gram. KRO: 12,15 Omr. ork., groot koor en sol. 12,40 Pianotrio 13,00 Nws. 13,05 Nieuwjaarstoespraak 13,10 Mil. ork. 13,40 Klankb. over de Euromarkt. NCRV: 14,00 Meisjeskoor 14,30 Gram. 15,30 Stemmen van Overzee 16,00 Bijbeloverdenking 16,30 Pianorecital 16,50 Gram. 17,00 V. d. jeugd 17,30 Promenade ork. 18,15 Friese uitz. 18,30 Gram. 18,50 Gram. 19,00 Nws. en weerher. 19,10 Op de man af. caus. 19,15 Vocaal ens. 19,30 Radio'krant 19,50 Pol caus. 20,00 Koorzang 21,00 Wat verwacht u van 1959, korte gesprekken 21,30 Gram. 21,40 Berlijn laatste of eerste jaar der vrijheid, caus, 22.00 Periodieken-parade 22,10 Orgelconc. 22,45 AVondoverdenking 23,00 Nws. 23,15-25,00 Platennieuws. BRUSSEL 324 m 11.00 Gram. 11,45 Idem 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,15 V. d. sold. 14,30 Gram. 15,00 Idem 15,30 Dansmuz. 16,00 Viool en piano 16,35 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V d. kind. 18,15 Vlaamse volksliederen 18,30 Gram 18,45 Idem 19,00 Nws. 19,30 Lichte muz. 20,05 Verz. progr. 22,00 Nws. 22.15 en 22,40 GTam. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 12.30 Hammondorgelspel 12,54 Gram. 13,00 Nws. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Idem 19,00 Idem 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Rep. 22,55 Nws. 23,00 Dans muz. 23,55 Nws. VRIJDAG 2 JANUARI HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. (9,35-9.40 Waterst.). VPRO: 10,00 Avonturen met kinderen 10,05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw 11,00 Mezzo-sopr. en piano 11,20 V. d. kleuters 11,35 Lichte muz. AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,20 Regeringsuitz.: Toespra ken door Z.Exc. mr. dr. R. Hf Pos, ge volmachtigd minister van Suriname en Z.Exc. W. F. M. Lampe, gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws 13,15 Meded. en gram. 13,25 Amus. muz. 13,55 Koersen 14,00 Hoorn en piano 14,25 Voordr. 14,45 Meisjeskoor 15,10 Cabaret. VARA: 16.00 Muziekrevue 16,30 V. d. zie ken 17,00 V. d. jeugd 17,30 Hawaiianmuz. 17,55 Act. 18,00 Nws. 18.15 PvdA, pol, caus. 18.25 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Liedjes voor de jeugd 19,10 Jazzmuz VPRO: 19,30 Leven en werken in West-Afrika. caus. 19,55 VPRO-nws. 20,00 Nws. 20,05 Boekhespr. 20,10 Film 20,20 Koorzang 20,35 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties in de afgelopen weken, spreker mr. C. W. A. Schürmann, Ne derlands permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties 20,45 Het atoom, caus. VARA: 21,00 Villa Sidonia, hoorsp. 21,20 Ritm. muz. 21,45 Gevar. progr. 22,10 Musette-ork. 22,25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22,40 Zorg om de mens. causerieën VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Vergelijken derwijs. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 V. d. zieken 9.30 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11.00 Gt. 11,30 Voor oudere luisteraars 12,00 Bariton en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Instr. septet 12,53 Gram, of act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,40 Gram. 14,00 Omr. ork. 14,45 Orgelconc. 15,15 Voordr. 15,35 Gram. 16,00 Caus. over ka merplanten 16,15 Kamerork. en solist 17.00 Voordr. 17,20 Musette ens. en soliste 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Jeugdork. 18,20 De hangmat 18,50 Regeringsuitz.: Toespra ken door Z.Exc. mr. dr. R. H. Pos, gevol machtigd minister van Suriname en Z.Exc. W. F. M. Lampe, gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen 19.00 Nws. en weerher. 19.10 Ityismuz. 19,30 Radio krant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Nieuwe gram. 20,30 Kunstrubriek 20,50 Bijbeloverdenking 22,45 Avondoverden king 23.00 Nws. 23,15 Muzikale caus. 23,35- 24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. (om 12,55 Koersen) 13,00- Nws. 13,11 Orgelrecital 14,00 Ork. conc. 16,02 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Duitse les 18,10 Voordr. 18,20 Piano recital 18,30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19,30 Koorzang 19,55 Kron. v. d. Bond der Grote Gezinnen 20,00 Kamermuz. 20,45 Kunstkaleidoscoop 21,00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22,15 Jazz 22,45 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12.00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14.00 Idem 15.15, 15,30 en 16,05 Gram. 17,00 Nws. 17.10 Gram. 18,38 Idem 19,30 Nws. 20,00 Muzikale raad sels 20,30 Moderne muz. 22,00 Nws. 22,10 Discografie 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG 1 JANUARI NTS: 12,15-13,25 Eurovisie: Nieuwjaars- conc. te Wenen 13.30-15.00 Eurovisie: Int. ski-springwedstrijden te Garmisch Par- tenkirchen 16,00 V. d. kind. 16,30-17,15 Herhaling v. h. journaaloverz. 1958 20,00 Journ. en weeroverz. 20,20 Zang 20,25 Do cumentaire film 20,38 Balletprogr. 20,50 Filmdocumentaire 21,40-22,10 Balletprogr. FRANS BELG. 12,15 Eurovisie: Ork. conc. te Wenen (-13,15) 17,00 V. d. kind. 17.45 Télé-match 18,45 V. d. jeugd 20,00 Nws. 20.35 Gevar. progr. 21.20 Onbekend Na afloop wereldnws. VLAAMS RELG. 12.15-13.15 Filh. ork. 13,30 Int. skikamploensch. 15,00 Film v. d. jeugd 16,15 Overz. wereldtentoonstelling 19,00 TV-album 19,05 De Kijkuit 19.30 Nws. 19,50 Zoeklicht op19,55 Het jaar in beeld 20,25 Avonturen op Borneo 20,50 Film 22,10 Filmoverz. 22,40 Nws. en journ. VRIJDAG 2 JANUARI FRANS BELG. 19,00 Na regen komt zonneschijn 19.30 Devant Tobjectif 20,00 Nws. 20,30 Onbekend, daarna wereldnws. VLAAMS B-ELG 19,00 TV-album 19,05 V. d. jeugd 19,30 Nws. 19.55 Zoek licht op20.00 TV Feuilleton 20,25 Amus. progr. 21,25 Filmfragm. 21,55 TV- rebus 22,25 Nws. en journ.

de Stem | 1958 | | pagina 5