EURO-LANDEN GAAN DE TOLMUREN SLOPEN hhekeR OOOOGOOO STEM-FEUILLETON Wie doodde Judith? Zwart o p Wit J&&4?<}rru frcmóijn OP NIEUWJAARSDAG IN HOOFD ZAAK KNVB-BEKERVOETBAL GA FLITSEN jfegi crude, yenewi, toch iets aan. allerlei nare luchtjes bederven overal in huis de frisse atmosfeer. Gemeenschappelijke markt per 1 januari geef mij maar Wenneker Meest ongelijke tegenstanders VERNIETIG ZE VLUG DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 30 DECEMBER 1958 Geleidelijk Certificaten Grote, royale literkruik 3.7S Zeer veel arrestaties in Sjanghai Mis diè aansluiting niet! Meerderheid Nenni in partijcongres in Italië Amateur-voetbal j Nieuw zondagsblad in België kontoormachines I door Roger Galis 5,5 miljard dollar de lucht in TV-R ADIOTV-RADIO-TV- Nam landarbeider kostbaarheden van dode vrouw weg Op 1 januari zal de Euro pese Economische Gemeen schap de eerste daadwerkelijke stap doen op de weg naar de verwezenlijking van de ge- gemeenschappelijke markt die Frankrijk,.Duitsland, Italië en de Beneluxlanden tezamen hebben gevormd en die uitein delijk zal moeten leiden tot een grotere stabiliteit en een verbetering van de levensstan daard in deze landen. Op genoemde datum zullen de lid staten onderling overgaan tot een verlaging met 10 procent van de in voerrechten. Tezelfdertijd zullen de tussen de lidstaten bestaande bilate rale contingenten door globale con tingenten worden vervangen, die zon der onderscheid voor alle andere lan den der gemeenschap openstaan. Deze globale contingenten zullen gezamenlijk zodanig worden ver hoogd, dat een vermeerdering van 20 procent van hun totale waarde wordt verkregen, waarbij elk globaal contingent per produkt met min- tens 10 procent moet worden ver hoogd. Ten aanzien van de produk- ten waarvoor slechts geringe of in het geheel geen contingenten zijn op gesteld, moet de liberalisatie ten min ste 3 procent van de nationale pro- duktie van de betreffende staat be dragen. Het volgende voorbeeld mo ge een en ander verduidelijken. Het invoercontingent van Duitse en Italiaanse auto's in Frankrijk be draagt op het ogenblik 6000. De ver ruiming van het contingent met 20 procent zou dit aantal op 7200 moe ten brengen. Aangezien de Franse produktie in 1959 echter 900.000 auto's zal bedragen, zullen bij een toepas- sinsing van de regel van 3 procent de Duitse en Ialiaanse automobielfa brieken volgend jaar 27.000 auto's in Frankrijk invoeren. ,.De gemeenschappelijke markt zal dan een economische eenheid zijn, die door een gemeenschappelijk bui tentarief wordt omgeven en waar van het potentieel slechts door dat van de Ver. Staten en Sovjet-Unie wordt overtroffen. De afschaffing van de invoerrech ten zal in de loop van de .overgangs periode plaats vinden door middel van achtereenvolgende verlagingen, welke worden toegepast op de basis rechten die op 1 januari 1957 van kracht waren. Deze verlagingen wor den gekenmerkt door haar definitieve en onherroepelijke aard. Per 1 ja nuari a.s. zullen de lidstaten dus op alle invöer, afkomstig uit de part- nerlandefe, Algiers en de landen en gebieden overzee, douanerechten hef fen, die gelijk zijn aan de basisrech ten verminderd met 10 procent. On der de verlaagde tarieven vallen slechts die góéderen, waarvan de in voer gedekt wordt door het zgn. certificaat inzake goederenverkeer, waaruit blijkt, dat aan de voorwaar den die in het verdrag worden voorzien; voldaan is. De geleidelijke afschaffing van de douanerechten tussen de lidstaten is van toepassing, zowel op industriële als op agrarische produkten. Het ver- (Advertentie) drag voorziet in een gezamenlijk landbouwbeleid van de lidstaten der gemeenschap. De Europese gemeenschap voor atoomenergie zal eveneens op 1 ja nuari a.s. een gemeenschappelijke markt op het gebied van de kern energie openstellen, waarbij tussen de zes lidstaten de douane-tarieven zullen worden afgeschaft voor re actoren, splijtstoffen en bepaalde grond- en andere stoffen die worden aangewend bij de bouw en het ge bruik van atoominstallaties. De Euro tom zal tezelfdertijd een gemeen schappelijk buitentarief voor deze produkten opstellen. De lidstaten zullen vanaf 1 januari 1959 de eerste teappe ten uitvoer brengen van de geleidelijke vermin dering van de kwantitatieve beper kingen van het handelsverkeer door het wijder openstellen van hun gren zen voor de produkten van de ge meenschap. Dit zal dan geschieden door 't instellen van globale contingen ten met inachtneming van de per centages die wij in de aanvang reeds schetsten. Terwijl tot nu toe het grootste deel van de contingenten in bilaterale onderhandelingen tot stand kwam en elk jaar in handels verdragen werd vastgesteld, zullen thans de nationale overheidsinstan ties de oude bilaterale contingenten samenvoegen en voortaan voor de betrokken produkten één enkel glo baal contingent vaststellen, krachtens hetwelk de produkten van de vijf overige landen zonder onderscheid kunnen worden ingevoerd. In het geheel van de gemeenschap wordt op commercieel plan het bila terale stelsel dus door een multila teraal stelsel vervangen en de con currentie tussen de producenten der lidstaten zal hierdoor actiever wor den. Verwacht mag worden dat deze concurrentie uiteindelijk de verbrui kers ten goede zal komen. De opheffing der beperkingen geldt ook voor de landen overzee. Het instellen van een „certificaat Inzake het goederenverkeer", voorge steld door de E.E.G.-commissie, is noodzakelijk geworden door het feit dat de verlaging der douanerechten met 10 procent slechts het begin is van een vermindering van de douaneta rieven, die aan het einde van de overgangsperiode zal leiden tot een volkomen verdwijnen van de natio nale tarieven. Deze zullen worden vervangen door een gemeenschappe lijk buitentarief voor alle landen der gemeenschap. Het bedoelde certificaat is een soort paspoort voor produkten, welke tussen de zes lidstaten in omloop zijn en waarop het preferentiestel sel op het gebied van douanerechten (Advertentie) tvei tenue i en kwantitatieve beperkingen van toepassing is. Wat de invoer van een grondstof of halffabrikaat betreft, afkomstig Uit een derde land en bestemd voor de vervaardiging van goederen die bestemd zijn te worden uitgevoerd naar een ander land van de gemeen schap (het zgn. veredelingsverkeer), kan in verband met de uitbreiding van de tariefsverlagingen ten opzichte van derde landen, die op 1 januari a.s. van kracht wordt, de invoer van de te verwerken stoffen met vrijdom van douanerechten geschieden. Bij de invoer in de lidstaat van bestemming zal dan op het eindprodukt een recht worden geheven volgens zijn totale waarde en naar de norm van het voorkeursrecht. Het certificaat inzake het goederenverkeer zal ook worden gebruikt voor goederen die voor het verdelingsverkeer bestemd zijn. Haal voor He feestdagen gezelligheid in huis FRAMBOZEN APERITIF ZWARTE BESSEN APÉRITIf Verkrijgbaar bij de slijter In de afgelopen weken zijn in Sjanghai duizenden personen gearres teerd op beschuldiging van deelne ming aan „reactionaire activiteiten" zo meldt de „China Post", een in de Engelse taal verschijnend blad. In dezelfde stad is ook een groot aan tal christenen in de gevangenis ge worpen. Sinds medio december, aldus het blad, werden elke dag arrestaties verricht. Op 17 december alleen al werden meer dan duizend personen in de achterbuurten van Sjanghai ge arresteerd. Sommigen van hen wer den de volgende dag reeds terecht gesteld, aldus het blad. Onder de christenen die werden gearresteerd, bevond zich een Zwit serse katholieke priester. Volgens het blad was hij zeventig jaar. Al deze christenen werden ervan beschuldigd „ondergrondse reactionaire christe nen" te zijn. De autoriteiten in Sjanghai hadden ook de viering van Kerstmis verbo den als zijnde een „imperialistische feestdag". De verkoop van kerst kaarten en kerstbomen werd even eens verboden. De socialistische leider van Italië Uietro Nenni heeft nieuwe steun ge kregen voor zijn streven om de derde Partij (in aanhang) van Italië weg te krijgen uit het zog van de commu nisten. De groep van Nenni behaalde over winningen in verscheidene steden, waarin de partij-afdelingen de afge vaardigden kozen voor een partij congres, dat van grote betekenis zal zijn Dit wordt op 15 januari in Na- hof ige^gouden. Op dat congres zal et nard tegen hard gaan tussen ^„nnni en de zijnen en de machtige pro-communistische fractie in de par- tü' ïï1 al. sec*ert 12 jaren de par- v? a*s fellow-travelier sa- niotic w laten gaan met de commu- ?art^j' t0tdat Nenni na de kom ln HonSa"je een andere tot niMft var®n. Maar daar is hij nu toe n°S niet in geslaagd. Behalve een klein aantal wed strijden in de amateur-sector (vijf in totaal) worden op de eerste dag des jaars slechts KNVB-bekerontmoetingen ge speeld; in alle districten overi gens. Daarvan hebben wij er in district zuid I welgeteld elf aan getroffen. Het zijn wedstrijden, waarin sterke en zwakke semi-profclubs, uit alle afdelingen geplaatst zijn tegen idem dito amateur-teams. Er zal links en rechts ongetwijfeld zeer veel belang stelling voor bestaan, omdat ontel bare voetballiefhebbers nu in de ge legenheid zijn, befaamde cracks aan het werk te zien contra hun clubs, die anders praktisch nooit tegen el kaar komen te staan. Volgens het „rijtje" speelt TOP in Oss tegen Willem II, vermoedelijk met weinig kans op succes. NOAD heeft stadgenoot VOAB als tegen stander en ook daarin is de uitslag niet moeilijk te voorspellen. Evenzeer trouwens in Breda, waar NAC aan treedt tegen Dongen. Een eveneens i interessant duel wordt in Hulst uitge- vochten tussen de in stijgende lijn spelende club van die naam en DOSKO dat het de laatste tijd niet zo best doet, maar vermoedelijk toch te sterk zal blijken voor deze Z. Vlamingen. Wij zijn zeer benieuwd naar de uitslag. RBC moet echter zonder enige moeite van Cluzona kun nen winnen, evenals BW van Oss '20. Aantrekkelijker wordt Gemert-Lon- ga, hoewel de Tilburgenaren voorals nog beduidend sterker moeten worden aangeslagen. Baronie is te gast bij RKDVC; via deze Dongense tegen stander zullen de Bredase groenwit- ten er wel in slagen zich naar de volgende ronde op te werken. Valkenswaard - Wilhelmina kan 'n gelijkopgaande strijd worden, hetgeen overigens niet is te verwachten bij RAC - DFC waarin de krachtsver houdingen te zeer in het voordeel der Dordtenaren uit zullen vallen. Ten slotte is er dan nog EBOH - Rood- Wit. Vermoedelijk een te zware op gave voor de mannen uit Sint-Wille- brord. Het competitieprogramma voor de amateurs is uiteraard zou men willen zeggen aan de zeer magere kant. Slechts vijf ontmoetingen ko men er in voor. Er is één wedstrijd (in 2B) name lijk Corn. Boys - Goes. Een punten verdeling is vermoedelijk te ver wachten. Bij de derde klassers heeft Oos terhout een plaatselijke derby (in 3C) te weten: WVO - SCO. Rekening houdende met de stedelijke rivaliteit lijkt een voorspelling bezwaarlijk te doen. Wellicht speelt eigen terrein een rol van betekenis, In 3 D heeft Hontenisse bezoek van RCS. Hier kan men de thuisclub eveneens goede winstpapieren toeden ken. Tenslotte zijn er dan nog twee wed strijden bij de vierde klassers. In 4F is er de plaatselijke derby Breda - Groen-Wit en in 4 H zijn Luctor en Breskens eikaars tegenstanders, op het veld van Luctor. Geven wij in het eerste geval de thuisclub de bes te kansen, in die andere zal Breskens wel winnen. Te Brussel is een nieuw zondags- i blad verschenen genaamd „Le Jour nal" dat door een groep onafhanke lijke journalisten wordt uitgegeven en geen speciale politieke richting vertegenwoordigt. Zoals gemeld, zijn onlangs de zondagsbladen in België verdwenen, toen de PTT de zondags bestellingen ophief. RUYS Vestigingen door geheel Nederland werd het eerst bewoond door Judiths grootvader", vertelde Mr. Lorland. „Hij liet het na aan Judiths vader en toen Judith trouwde, gaf deze het haar en haar man. Het is al meer 3) Eve kwam terug. Haar blauwe overall had zij verwisseld met een eenvoudige, katoenen jurk. „Allemaal de vroeg zij. Ik heb de pobtie-penmng van mijn dan honderd jaar oud. Maar mis- jongste broer maar meegebracht schien houdt u wel van oude huizen?" voor het geval dat.,Ik ben er gek op", zei tante Thea. Ij zei Mrs. Lorland hoofd- „Zij helpen mij zo bij mijn kunst, schuddend, „het is werkelijk niet Mijn schilderen wordt pas levend, als mams.- mot Wp ik werk in een huis met sfeer." mooi om op die manier met de dood te spotten". „U hebt gelijk", antwoordde Eve kleintjes. „Ik heb heus medelijden met Mr. Courtwell. Hij scheen mij zo eenzaam na de dood van Judith. De meeste mensen hier mogen hem niet erg, omdat hij een vreemdeling is. Zijn we klaar Eve zou chaufferen. „Eens zien of ik mij de kortste weg door het Poin- terbos herinner; het scheelt twee ki lometer." „En u Mr. Cardron", vroeg Eve, houdt u ook van oude huizen?" „Ik ook, ja. Alleen heb ik het land, als je 's morgens voor je je gaat scheren, een laag ijs van het water moet halen." weest." Maar de deur werd geopend en een lange jonge man met een schriel zwart snorretje wachtte hen op. Hij droeg een grijs-gestreept pak. Eve fluisterde: „Dat is Courtwell; ziet er best uit, niet?" Courtwell kwam naar voren; hij bewoog zich gemakkelijk, hoewel een zekere aarzeling toch merkbaar was. „Natuurlijk, kom binnen. Dit is miss Louden is het niet? Hoe gaat het „Best, en dit zijn miss Cardron en haar neef mr. Gardron", stelde Eve voor. „Zij zouden graag uw huis zien". „Mr. Courtwell", deed tante Thea aanstonds vertrouwelijk, „ik ben schilderes en ik zou graag willen we ten of er in uw huis een kamer is die ik als atelier kan inrichten." „Er is een prachtige kamer op de eerste verdieping, die er uitstekend voor geschikt is. Zij ligt aan de zon kant." Het gezelschap ging naar binnen. Glenn kon een uitroep van bewonde- Mr. Lorland wees naar buiten; „Daar is het". Glenn keek in de aangegeven rich ting en zag in de kromming van de weg een laag, wit huis liggen. Het had geen uitbouw, de voorgevel was Het was een fraai landschap, waar zij doorheen reden; zacht glooiende heuvels met het prille groen van de ontluikende lente; smalle, ouderwetse wegen, waarvan het macadam-weg- dek de enige concessie aan de mo derne verkeerseisen vormde; kleine, laag overkapte huisjes lagen ver spreid langs de weg alsof een spelend kind ze daar had neergezet; en in het westen lag een meertje, dat hun toe- geheel vlak en in het midden daar- ring niet bedwingen toen hij de ka- schitterde, toen zij een hoogte be- van bevond zich de deur. Drie stoep- mer zag. Zij was niet modern ee reikten. treden leidden er naar toe. Aan de meubileerd; het interieur was even „Wij hebben natuurlijk niet alle ge- rechterzijde groeide over latwerk 'n harmonieus als het huis van buiten makken waarvan jullie je in New weelde van klimop; links bevond zich De kamer besloeg de gehele breedte York bedienen: krantekiosken op el- struikgewas. Het huis lag daar als van het huis. In het midden van dl ke straathoek, lunchrooms en nacht- een onvervalst juweel; het was een langste muur was een prachtige open clubs in elke straat Denkt u, dat u toonbeeld van geborgenheid en vre- haard gemetseld. Ann Hp linkerent het hier kunt uithouden Glenn zat naast haar. Hij keerde zich naar haar toe en bestudeerde haar profiel. Zij had een klein neusje en haar bovenlip krulde bevallig. De kin was niet alleen goed van vorm, maar toonde bovendien een zekere beslistheid van karakter. „Kunt u het hier dan uithouden geborgenheid en vre- haard gemetseld. Aan de linkerkant stond een grote ouderwetse piano, met gedraaide en rijk geornamenteer de poten. Rondom de open haard wa ren de gebruiksvoorwerpen, zoals die meer dan een eeuw geleden in zwang waren, gegroepeerd. Een groot, ver sleten kleed bedekte bijna de gehele vloer. Ook het spinnewiel ontbrak dige rust. Thea zuchtte: „Het is verukkelijk, eenvoudig verrukkelijk". Mr. Lorland knikte. „Gelukkig heeft Courtwell er niets aan bedorven; het staat er nog, zo als het werd gebouwd, al weet ik niet, hoe het er van binnen uitziet, 't T1- Is best mogelijk dat het er verschrik- niet. 'De"planken van de lambrisering vroeg hij. kelijk is met afschuwelijke moderne en van de zoldering hadden die diepe „Dat is iets anders. Ik ben hier ge- meubelen donkere, warme kleur, die alleen de boren. Eve draaide het hek binnen en stop- tijd en een verzorgende hand eraan te voor de deur. Zij brandde van kunnen geven, nieuwsgierigheid. Lorland uitte zijn bewondering. Het was erg rustig, geen geluid of beweging was in het huis waarneem baar. „Misschien is mr. Courtwell van be sluit veranderd", zei Eve, „en stuurt „Moet iemand dan hier geboren zijn om het prettig te vinden „Dat niet, maar een plaats als Hanshaw valt niet bij iedereen in de smaak. Je moet begrip hebben voor de eigenaardigheden." Courtwell House lag aan de linker zijweg van de autoweg. „Het huis „Dit is buitengewoon Courtwell." bekoorlijk, „Dank u", zei Courtwell eenvoudig. Deze dingen waren natuurlijlk van ons terug vóór we binnen zijn ge- Judith; zij waren eigendom van haar De Amerikanen hebben in het af gelopen jaar ongeveer 5% miljard dollar voor sigaretten uitgegeven. Dit blijkt uit een rapport van het mini sterie van landbouw. De produktie van sigaretten is ten opzichte van 1957 met 4.4 pet. toegenomen. familie. Ik heb aan haar vader ge vraagd of hij ze niet terug wilde heb ben. maar hij antwoordde ontken nend." Thea vroeg; „Hoe moet ik het nu begrijpen mr. Courtwell. Wilt u alleen het huis verkopen, of ook de inven taris?" Courtwell keek de kamer rond, maakte een gebaar met zijn arm als wilde hij de gehele ruimte omvatten en zei „Alles, alles Ik wens in niets meer herinnerd te worden aan het geluk, dat ik heb verloren". „Mogen wij nu de rest van het huis zien?" vroeg tante Thea bruusk. Voor zover Glenn kon zien, was al les aan en in het huis in de beste orde. Hij gaf niet veel voor die be roemde sfeer. Als je drie jaar lang in barakken en tenten hebt gewoond hecht je niet meer aan dat soort din gen maar hij zag wel dat het hier prettig wonen zou zijn. En tante Thea zwijmelde ervoor. De rest van het huis was in over eenstemming met het gelijkvloerse gedeelte. Oude hemelbedden, antie ke kasten en kisten met tafels en toi lettafels die dateerden van vijfenze ventig jaar geleden, of nog langer. Het gehele huis was in één woord perfect in orde. Toen zij na de inspectietocht in de huiskamer terug waren, vroeg tante Thea met een stem, die nauwelijks haar opwinding kon verbergen: „En wat denk je ervan?" „Het bevalt mij", antwoordde Glenn, „heel erg goed zelfs". „Mij ook". „Als wij het voor een zacht prijsje kunnen krijgen Hij keek naar Courtwell die bij de open haard stond. Hij zag hoe ner veus deze deed. De hand waarin hij een sigaret hield, trilde. Hij probeer de zijn sigaret aan zijn lippen te bren gen, maar liet zijn hand weer terug vallen, zonder te roken. „Zo, zo." dacht Glenn, „de knaap is aardig zenuwachtig. Het is ook verschrikkelijk hier binnen te komen en je vrouw dood op de vloer te vin den." Glenn had dikwijls de dood gezien, maar de dood is niet iets dat je ooit aangenaam stemt. Hem tenminste niet. Hij dacht plotseling en zonder enige aanleiding, hoe het zou zijn, als hij met Eve zou zijn getrouwd en op een goede avond thuis kwam om haar.... Hij wierp de ge dachte van zich af. Waarom bedacht hij zulke idiote dingen Eve, die hij nauwelijks had ontmoet (wordt vervolgd) KAARTJES S Na een oproep van een Franse particuliere radio-omroep heb- ben meer dan 50.000 mensen J in Frankrijk een kaartje met i de woorden „Dank u, mijnheer Coty" gezonden aan president Coty, die spoedig zal aftreden. De Franse posterijen hebben speciale voorzieningen moeten I treffen om de nog steeds toe- nemende stroom van deze kaartjes te verwerken en op het Élysée te bezorgen. Kerstboom Onder de kerstversieringen waar mee Parijs op dit ogenblik prykt bevindt zich een 56 meter hoge kerstboom, die geheel is opgebouwd uit onderdelen van auto's. De boom, die 120 ton weegt, is door Renault op de Rond Point de la Muette ge bouwd. Er zijn chassis van acht auto's, koplampen en spiegeltjes in verwerkt. Keuze De directeuren van de Canadese kranten hebben bij een enquête ge neraal De Gaulle uitgeroepen tot man van het jaar. De generaal won het met een kleine meerderheid van Kroest jev. Wapen De vrouwelijke bediende van het postkantoor te Stepney hanteerde een kop hete thee om drie jongelui op de vlucht te drijven. Die kwamen binnen met het wilde voornemen om de kas te roven, maar de juf frouw kon zich niet met deze plan nen verenigen. Ze wierp een kop pas ingeschonken thee in hun ge zichten en daarop kozen de boeven het hazepad. Volgens verklaringen van de bediende waren ze gewapend met een hakbijl, twee revolvers en een groot slagersmes. Rage De hoelahoepel-rage heeft nu ook Hongarije bereikt. Het Hongaarse communistische blad „Esti Hirlap" schrijft, dat zelfs volwassenen in Boeda pest door de rage zijn aange tast. Tafel Heel Engeland heeft zich weken achtereen afgevraagd, wat de be stemming was van een Louis XV- tafeltje, dat op een veiling werd ver kocht tegen een prijs van 400.000 gulden. Men is er thans achter, dat het voor een Amerikaan werd ge kocht door een Britse dame, die ech- ter met geen geweld de identiteit van haar opdrachtgever wil ver klappen. En hoe vindt Pappie het nieuwe melodietje, dat je vandaag hebt geleerd? (Advertentie) 5Y/W' air-wick WOENSDAG 31 DECEMBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken. 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,25 Die merkwaardige Mac, hoorspel 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,37 Oudejaarsdienst 13,00 Nws. 13,15 Met PIT o-p pad, caus. 13,20 Lichte muz. 13,50 Gram. 15,10 Omr. ork. 16,00 V. d. jeugd 17,20 Gram. 17,45 Gram. 18,00 Leger des Heils kwartier 18,15 Boekbespr. 18,30 Gram. 18,45 Nws. en weerber. 18,55 Klokgelui 19,00 Oude- jaarsavond'kerkdienst 20,15 Gram. 20,30 Muziekwensen van muziekmensen 21,15 Jaaroverzicht 1958 22,15 Gram. 22,45 Oude jaarsavondtoespraak 23,00 Nws. 23,15 Gr. 23,55 Reportages. KRO: 0,30 Nieuwjaars toespraak 0,35-2,00 Gram. en oplossing SUS-krant. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. huisvr. 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Noorderzon, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gevar. progr. 12,00 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 12,38 Orgelspel 13,00 Nws. en tentoonstellingsagenda 13,20 Lichte muz. 13,50 Medische kron. 14,00 Jeugdconcert: Blokfluit en klavecimbel 14,45 Gram. 15,00 V d. jeugd 17,00 De kat van de stoel 17,50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzeer 1958 Overzee door Z.Exc. mr. G. Ph. Hel ders, minister van Zaken Overzee 18,00 Nws. en comm. 18,20 Gram. en VARA- varia 18,35 V. d. kind. 18,45 Met de schaar door een jaar. VPRO: 19,30 Ned. Herv. kerkdienst 20,45 Toespr. 20,55 Nws, VA RA: 21,00 Oudejaarsavondoverpeinzing 22,00 Gram. 23,00 Nws. 23,15 Gevar. muz. 23.45 Strijkork., orgel, harp en voordracht 24,00 Uurslag 0.01 Nieuwjaarstoespraak 0,10 Gram. AVRO: 0,30 Nieuwjaarstoespr. 0,35-2,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. (om 12,55 Koer sen) 13,00 Nws. 13,15 Gram. 13,45 Kamer- muz. 14,00, 14,30 en 14,45 Gram. 15,00 Kinderkoren 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Idem 17,00 Nws. 17,10 Viool en piano 17,50 Boekbespr. 18,00 Liederen 18,10 Le- kenmoraal en -filosofie 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Vlaamse volksliederen (Advertentie) o*0 20,00 Hoorsp. 21,20 Gram. 22,00 Nws. 22,15 Amus. ork. 23,00 Nws. 23,05-1,00 Gevar. progr. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,10 Idem 14,45 Bel gische muz. 15,15 Vrouwenkoren 15,30 Gram. 16,05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,20 Kamermuz. 18,30 Jazzmuz. 19,30 Nws. 20,00 Radioscoop 21,00 Gevar. muz. 22,55 Nws. 23,00 Dansmuz. 24,00 Nieuwjaarswensen 0,05-1,00 Dansmuz. Televisie WOENSDAG 31 DECEMBER KRO: 17,00-17,40 V. d. kind. NTS: 21,00- 21,15 Rep. Schiphol 21,15-22,00 Jaaroverz. v. h. journaal. AVRO: 22,00-23,15 G<evar. progr. NTS: 23,15-23,30 Rep. Schiphol (II) 23,30-24,00 Een woord van overden king 24,00-0,05 Pauze. NTS: 0,15-1,00 Ge var. progr. FRANS BELG. Gevar. avondprogramma oudejaara- VLAAMS BELG. 19,00 TV-album 19,05 Jaaroverz. 1958 19,30 Nws. 19,45 Grim- en glimlachjes over 1958 20,00 Die lustige Witwe, operette 23,00-0,45 Oude- j aarsa vondprogr. (Advertentie) Voor Uw erre" bloemengroet. FLEUROP De recherche te Kleef heeft, in sa menwerking met de rijkspolitie te Groesbeek, een 45-jarige invalide Duitse landarbeider gearresteerd, die ervan wordt verdacht na 19 oktober goederen te hebben gestolen van de 44-jarige Duitse vrouw Martha Knau- er-Graff, wier stoffelijk overschot op 19 oktober werd gevonden in de bos sen onder Berg en Dal bij Nijme gen. De Duitse politie houdt deze man thans in Kleef in arrest. De landarbeider wordt er van ver dacht roof op het lijk van de vrouw te hebben gepleegd, waarbij hij on der andere enkele kostbaarheden zou hebben buitgemaakt.

de Stem | 1958 | | pagina 7