De ramp van de Etna air-o-matic in van Toneel vrij Oost-Duitsland nooit politiek ITALIAAN IS DOL OP KLEUREN &6<&mi mfrtmóijn STEM-FEUILLETON Wie doodde Judith? EE EQj erhole Kerstrede van koningin Elisabeth was zoek Meer dan 100.000 Sicilianen vónden de dood Kerstmis 1908 S) huwelijk Heikant Dezer dagen precies vijftig jaar geleden. GRonsPOjreg Vijfvoudige moordenaar gearresteerd DODE BIJ AUTO ONGELUK Directeur G.M. met pensioen Pokkengevallen in Heidelberg Meer dan 800 doden in V.S. door Roger Galis Bedroevend slechte stukken RELLETJES OP RENBAAN Moeder en acht kinderen bij brand omgekomen SLECHTE SPIJSVERTERING neemH BOEKENPLANK Nog meer kalenders TV'RA D l O'TV'RAD IO*TV* an de >ers". J .==S1 JANUARI 195# DE KASSIER III e mij, dat alle ider mijn zoon ouareggs waren Alléén tegen de l ik machteloos, vingen nam ik if garde van de DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 DECEMBER 1958 Sicilië is een lieflijk eiland vol romantiek en een dorado van bloemen en vruchten. Het heeft .een schat van bezienswaardig heden, die voor ons een geheel nieuwe wereld openen. Bij al de heerlijkheden die het eiland aan de toerist kan bieden, is echter ook nog de Etna, de machtige reus, die de trots is van de bewo ners maar tevens ook hun beklemming en voortdurende vrees. De bodem, waarop hun huizen staan, is vulkanisch en daarvan zijn zij zich volkomen bewust. Onverwacht kan een aardbeving hun huizen en gebouwen nog catastrofaler ontwrichten dan het hevigste bombardement tijdens een oorlog. De geschiedenis bewaart de herin nering aan vele uitbarstingen van de Etna, die in de oudheid beschouwd werd als de smidse van de God Vul- canus. Zoals Pompeji eens door de Vesuvius werd weggevaagd, zo ver ging het ook Messina en Reggio in 1908, nu vijftig jaar geleden. De herinnering aan deze natuur ramp, die in december 1908, vlak na Kerstmis plaatsvond, is nog levendig. Vele steden en dorpen van het eiland Sicilië en het schiereiland Calabrië werden -praktisch totaal verwoest. Slechts tweeëndertig seconden duurde de aardbeving, maar dit korte tijds bestek was voldoende om meer dan honderdduizend mensen het leven te benemen en monumentale gebouwen als kaartenhuiZeii in elkaar te laten zakken. De eens zo steile Calabrische kust werd geheel weggeslagen, waardoor een grote strook land onder water kwam te staan. Bovendien brak in Messina een grote brand uit, die de verwoesting nog erger maakte. Brug gen, spoorwegen, telegraaf en tele foon, kortom alle communicatie-mid delen met het geteisterde gebied wa ren verbroken, zodat men zich aan vankelijk buiten het rampgebied geen duidelijk beeld van de ramp kon vormen. Enkele dagen later bleek pas, welk een verwoesting deze na tuurramp had teweeggebracht. Vreselijke gevolgen Steden en dorpen waren volledig v®rwoést. Overal lagen doden en gewonden. In de straten van Messina en Reggio lag het punt wel twee meter hoog en uit de gespleten hui zen vloeide water en modder. Op vele plaatsen zag men uit de puinhopen de verstijfde ledematen steken van mensen. De Dom van Messina was (Advertentie) een ruïne. Boven de puinhopen uit staken de brokstukken van de afge broken toren. Ook scholen en kinder tehuizen werden êr verwoest. Meer dan twintigduizend kinderen verloren daardoor het leven. Hartverscheurende tonelen speelden zich af. Er was letterlijk gebrek aan alles: voedsel, medicamenten, drink water enz. Pas achtenveertig uur na de ramp kwamen de eerste levens middelen aan. Overal werden nood hospitalen opgericht, doch het aantal gewonden was zo groot, dat zij naar elders overgebracht moesten worden. Alleen naar Napels werden reeds 76.000 gewonden getransporteerd. Vanuit de zee gezien biedt Sicilië de fraaie aanblik aan van zovele eilandjes in de Middellandse Zee. Maar de Etna op de achtergrond vormt een voortdurende grimmige bedreiging. De reddingsbrigades, welke werden ingezet, bleken niet voldoende in ge tal om het reddingswerk met kracht te kunnen uitvoeren. Later kregen zij assistentie van het leger en de man schappen van de in de buurt gesta tioneerde schepen. Een groot aantal schepen, die in de buurt van Sicilië waren toen de ramp plaats had, zette koers naar het ge troffen gebied. Onder deze schepen waren behalve een groot aantal han delsschepen ook verschillende oor logsbodems, n.l. Engelse, Franse, Russische en Italiaanse. Zij zorgden voor het vervoer van gewonden en overlevenden naar elders. Praktisch alle landen ter wereld boden hun hulp aan. Comités werden gevormd en geldinzamelingen hadden plaats. Maanden hebben de oprui mingswerkzaamheden nog geduurd. In Messina eiste deze ramp ruim 75.000 slachtoffers en in Reggio 35.000. Met de omliggende dorpen inbegre pen, vonden bij deze natuurramp, die als een van de verschrikkelijkste in de geschiedenis mag worden aange merkt, ongeveer 100.000 mensen de dood. De 20-jarige zoon van een café houder in Kings Lynn, die met de poedel van zijn moeder een wande ling maakte, heeft kennis genomen van de kerstrede van koningin Eli sabeth, vijf uur voordat zij deze voor de radio en t.v. voorlas. Antony Craxton, de BBC televisie regisseur en een goede vriend van prins Philip, die de kerstrede van de Koningin regisseerde, had zijn tas, waarin de rede zat, verloren. De plaats waar de tas aan zijn aandacht ontsnapte, was het grote marktplein in Kings Lynn, maar dat wist hij niet. De poedel was degene, die de tas vond. Hij snuffelde er wat aan en zijn baas John Harvey nam de tas op, opende deze en keek naar de papieren. ,,De rede van de Koningin", stond erboven en sommige alinea's waren met potlood onderstreept. Op som mige papieren stond de naam v Craxton. John besloot, dat het beste wat hij kon doen, was de tas naar de politie te brengen. Maar eerst ging hij nog even in het café van zijn ouders aan. Hij vertelde wat hij had gevonden en iedereen keek in de rede, waarbij niemand zich realiseerde, dat slechts heel hoge Britse functionarissen wordt toegestaan de rede te lezen voor deze wordt uitgezonden,... (Advertentie) kkik.patisem!even een druk op de knop 01pe baklucht is in een ommezien weg! luchtfilter" in de blauwe ipuitbm WERKT SNR EN AFDOENOE GEEFT EEN HEERLIJKE FRISSE GEUR IN UW HUIS IS ZUINIG LEKT NIET BIJ OMVALLEN MAAKT GEEN VLEKKEN NIJ REEDS EEN VOOR) dubbele spuitbus 1.4 so PHUPS-HOXANÉ MMM.AND Een 27-jarige Indiaan Tom Young is in Kenora (Ontario, V.S.) gearres teerd nadat hij vijf personen had ge dood. Young werd gevangen genomen na dat men hem met traangas uit een hut had gedreven. Hij strompelde de hut uit waarbij hij zijn blinde groot vader als een schild gebruikte en gaf zich over aan de politie. Young wordt ervan beschuldigd op de vooravond van Kerstmis zijn va der Albert Young (47), George Wil liams (47), de politieman Calvin Rus- sel Fulford (28) en een jong echtpaar, Walter (20) en zijn vrouw Clare (17) te hebben vermoord. De 45-jarige H. van der Laan, werkzaam in Engeland en met kerst verlof gelogeerd in zijn vroegere woonplaats Boskoop, is in Drieber gen verongelukt. Toen de heer van der Laan per auto in de richting Arnhem reed, naderde van tegenge stelde zijde een andere auto, die een langs de weg staand paaltje raakte, over de kop sloeg, door de afschei ding tussen de rijbanen schoot en boven op de wagen van de heer van der Laan botste. Deze was vrijwel op slag dood. De naast hem zittende K. uit Boskoop moest zeer ernstig gewond naar het stads- en acade misch ziekenhuis te Utrecht worden vervoerd. De bestuurder van de uit Arnhem komende auto werd slechts licht' ge wond. Op 31 december a.s. zal de heer H. van der Kwast, directeur van General Motors Continental te Rot terdam na een ruim dertigjarig dienstverband afscheid nemen. De bouw van een groot nieuw kantoor- en magazijncomplex met een opper vlakte van 22.000 m2 in Rotterdam was er de oorzaak van, dat de pen sioengerechtigde leeftijd de heer van der Kwast is 67 jaar oud werd overschreden. De heer van der Kwast heeft vooraanstaande functies in de Ne derlandse automobielhandel en -orga nisaties bekleed, onder meer als lid van de commissie voor automobiel- belangen en als bestuurslid van de automobielafdelingen van de R.A.I. (Advertentie) De toneelvoorstellingen in Oost-Duitsland blijven nooit vrij van de politiek en krijgen daardoor een eentonig karak ter. De werkelijke kunstlief hebber keert ze tenslotte de rug toe. Om de met veel tam-tam aange kondigde voorstellingen toch als „succesnummers" te kunnen propa geren, worden arbeiders uit bedrij ven collectief tot een bezoek aan de schouwburg „uitgenodigd" waar bij het wegblijven een slechte indruk bij de bedrijfsleiding maakt. Zo worden de voorstellingen van vol doende publiek voorzien. Geld speelt hierbij nauwelijks een rol, want voor de „cultuurpolitiek" van de Sovjets zijn steeds grote sommen beschikbaar. In het kader van deze „cultuurpo litiek" zijn nu onlangs in Oost-Ber- lijn „feestweken" georganiseerd, waarbij een uitgebreid programma van werken van Oostduitse auteurs werd vertoond. Deze auteurs kunnen zich nog moeilijk losmaken van de voorstel ling, dat een jongeman verliefd kan worden op zijn tractor. Deze voorstelling was klassiek voor de periode van de Stalinistische cul tuur. Toen gold het gewone ver liefd zijn als een burgerlijke afwij king, die in een socialistische maat schappij niet thuis hoorde. De kat en de smeer In de laatste jaren is er wel wat verademing gekomen in de werken van de meeste auteurs, maar tot een grote doorbraak is het niet ge komen. Steeds weer moeten de au teurs rekening houden met het pro- gramma van actuele politiek van de socialistische eenheidspartij" Doen zij dat niet, dan verspelen zij op de eerste plaats de kans op een bijzondere premie van de „cultuur af deling" van het partijbe stuur en zelfs bestaat er kans, dat zij hun stuk nergens opgevoerd krij gen en zo verstoken worden van de normale inkomsten. De auteurs streven er dus begrij pelijkerwijs naar iets te wrochten, dat nog wat met kunst te maken heeft en tegelijkertijd zorgen zij er voor, dat er niets in die stukken komt, dat de woede of wrevel van de partijbestuurders kan opwekken. Het resultaat is in de meeste ge vallen bedroevend. Dat laten de bezoekers dan ook nog merken, niet op een vrije ma nier, door luid hun afkeuring te ge tuigen, maar door het wegblijven. Pas wanneer de „kaderafdeling" van de communistische partij „aan beveelt" de een of andere voorstel ling en bloc te bezoeken, komen er weer bezoekers en zijn er weer vol le zalen. En dat alles, omdat men wil vast houden aan de fictie, dat bestuur ders van de communistische partij bevoegd zijn in alle vraagstukken van kunst en wetenschap het beslis sende woord te spreken. In Heidelberg (West-Duitsland) zijn ln de kerstdagen negen gevallen van pokken gesignaleerd. De eerste zieke was een arts die onlangs uit India was aangekomen. Na hem wérden vier artsen van een kliniek in Hei delberg ziek. De bevolking is met radiowagens opgeroepen zich te laten Inenten. „Iedere postbode ziet er uit als een generaal", vertelde onlangs een van mijn vrienden, die mij geduren de hun eerste vakantie in Italië in Rome kwam opzoeken. Zij hadden gelijk. De Italiaan is dol op kleu ren, hij is een groot liefhebber van schitterende onderscheidingen (en geldstukken, natuurlijk'. Het is dus geen wonder, dat de va kantieganger in Italië, dank zij deze opvallende kleurenpracht van unifor men de indruk kan krijgen, dat dit land één grote kazerne is. Dit Is na- Haai voor de feestdagen gezelligheid in huis ba/i.tr fram8qzen apéritif ZWARTE BESSEN aperitif Grote, royale literkruik 3.75 Verkrijgbaar bij de slijter 2) Tijdens feestdagen zi^n gedurende de kerst- Pers°nen tengevolge van Verkeerd™ omnhet leven gekomen. mensen Sy? ,vaUen kostten aan 31° Sen fiz m 6Ven branden kwa- werden iSm en 42 mensen ongelukken? slachtoüer vah andere „Maar ik heb geen reisgidsen ge kocht", zei Eve en Glenn constateer de met voldoening, dat zij lichtelijk kleurde. „Ik heb in New York men sen ontmoet, die zo vriendelijk wa ren me mee te nemen". „Erg gevaarlijk, om met mensen in New York mee te gaan', zei Glenn met een bedenkelijk gezicht. „Voor al als je ze niet goed kent. Ik hoop dat u goede inlichtingen over hen had stel u voor dat het bekenden van de politie waren.." De wangetjes waren nu bepaald hoog-rood. „Ik vind een misdadiger toch altijd nog interessanter dan een ..eh.. dan een analist." „Eve, je deed beter met naar de keuken te gaan, als je brood wilt hebben", lachte Mrs. Lorland. „Je krijgt nog ruzie". Eve ging met haar mee doch bij de deur keerde zij zich om: „Ik hoop dat wij het u hier naar uw zin kun nen maken. Mr. Cardron. Na de los bandigheid in een grote stad". Eve knikte triomfantelijk en ver dween. Mr. Lorland grinnikte. Een bijdehandje, die Eve. Moet nu en dan een beetje in bedwang worden ge houden. Zij heeft ook niet genoeg te doen, helpt haar vader wel eens in de tuinderij, die Peter Louden meer uit liefhebberij dan uit financiële noodzaak er op nahoudt. Dat beetje werk is niet genoeg voor een ener giek meisje als Eve; zij heeft een bezigheid nodig, die haar boeit. Ja, als zij trouwde.." Waarom doet zij dat niet", vroeg Gienn, naar hij hoopte op onopval lende manier. Lorland schokte met zijn magere schouders. „Genoeg lui, die haar wil len hebben maar ik denk dat Eve te onafhankelijk is. A propos, wat zou je ervan zeggen, als wij vanmid dag de fabriek eens gingen bezichti gen? Miss Cardron, u kunt met mijn vrouw een ritje maken. Misschien vindt u wel iets, dat goed genoeg is om te worden geschilderd" genstelling in de kleuren: het gouden geel van de banaan en het zachte groen vqn de perzik. Ik zal ze hier. „Loop er mee naar de maan!" klonk plotseling een stem. Mr. Lorland schrok ervan. Glenn lachte. Tante Thea liep naar de pa pegaai en zei streng: ..Miltiades, ik kan dergelijke uitdrukkingen niet toe staan. Voor straf zal ik je toedek ken". Zij keek rond. „Hebt u mis schien eon sjaal of 'n oude jas, Mr. Lorland?" „Ik zal Miltiades naar uw kamer brengen, tante. Daar kan hij zeggen wat hij wil, nietwaar oude jongen?" „Nee, waarachtig niet. Als jij hem nog meer van die ordinaire dingen leert. Eve Louden verscheen in de deur, een brood onder haar arm. Zij keek eerst tante Thea aan, daarna Glenn. „Mrs. Lorland vertelt mij daarjuist dat u een huis zoekt. Een verlegen „Mij best", zei Glenn. Hij dacht: haar ogen zijn niet bruin, er zit grijs in. Toch, ze zijn wel bruin. Natuur lijk zijn ze bruin. Hemel, wat doet het er eigenlijk toe, welke kleur ze hebben?" 't Zijn pracht-ogen. Als ik ze van dichterbij kon zien, dan.." Mrs. Lorland kwam binnen. „Hebt u het over Courtwell House? Eve vertelde mij, dat Bruce eruit gaat. Maar ik weet nog niet zo zeker, of Miss Cardron er wel in zal willen wo nen, na wat er is gebeurd". Er volgde een stilte. Glenn vroeg: „In het huis iets ge beurd?" Mr. Lorland schraapte zijn keel. „Mrs. Courtwell werd daar ver moord". „Vermoord Hoezo riep Glenn uit. „Het gebeurde ongeveer een maand geleden. Iemand drong het huis bin nen, toen Bruce weg was. Hij was bij vrienden aan het kaarten. Judith was alleen thuis. Zij was een kalm meisje maar flink. De theorie van de politie is, dat een of meer mensen aan de plattelandsmeisje mag' eigenlijk wel niet de euvele moed hebben u iets aan de hand te doen, maar ik weet toevallig iets". Glenn meesmuilde. „Laat die ver legenheid dan maar een ogenblikje varen! Weet u werkelijk een huis te huur?" „Te koop. Het heet Courtwell Hou se. Bruce Courwell verlaat de stad". „Wat zeg je?" vroeg Mr. Lorland verwonderd. Gaan de Courtwell's uit de stad? Dat is voor het eerst, dat ik er van hoor." „Hij heeft het gisteren zelf aan Mr. Eagen verteld. Mr. Eagen briefde het aan mijn vader over. Mijn va der maakte mij deelgenoot in het ge heim. Dat is zo de gebruikelijke weg die de nieuwtjes hier in Hanshaw nemen, Mr. Cardron. Ik weet natuur- deur zijn geweest en binnen wilden. Het is zeker, dat Judith heeft openge daan en daarna gepoogd heeft hem of hen kwijt te raken. Daarbij is zij door een pistoolschot gedood. Zij lag bij de deur, toen Bruce thuis kwam. Het zilver en andere waardevolle voorwerpen waren verdwenen." Opnieuw was het stil. Tante Thea zei zachtjes? „Arm kind. Hebben ze de moordenaar gevonden Lorland schudde het hoofd. „Geen spoor, zelfs geen vingerafdrukken. Bruce Courtwell was natuurlijk een gebroken man. Ik kan er hem geen verwijt van maken, dat hij nu het huis wil verkopen en weggaat." Mrs. Lorland veronderstelde: „On der deze omstandigheden zal Miss Cardron er wel niet willen wonen." „Poeh 1" zei tante Thea driest. ,,ïk minst vermoedt, wie het heeft ge daan vroeg Glenn. „Geen flauw vermoeden", ant woordde Mr. Lorland. „Zij helt over naar de mening, dat iemand of mis schien wel een bende, langs is geko men, het licht in huis zag en vast stelde dat Judith alleen was. En dat zij toen besloten de overval te doen." „Ligt het huis erg eenzaam Als d&t het geval is, dan denk ik niet, dat tante Thea „Wacht even, Glenn", onderbrak tante hem. „Je weet heel goed, dat ik voor mijzelf kan zorgen. Dat heb ik nu negen en veertig jaar lang ge daan en ik zie niet in, waarom ik dat nu niet meer zou kunnen. Ik ben niet iemand die bang is." „Het huis ligt niet bepaald een zaam", zei Mrs. Lorland. „Het ligt in de kromming van de weg en van daaruit kan men andere huizen zien." „Dan zou ik het graag willen be zichtigen als het tenminste zo kan worden gearrangeerd", zei tante Thea. „Natuurlijk kan dat", verklaarde Mr. Lorland. Ik zal Courtwell opbel len en zeggen, dat wij vandaag ko men. We kunnen dan morgen naar de fabriek gaan, Mr. Cardron. De huizen zijn zo schaars, dat wij er geen gras over moeten laten groeien. Ga je mee, Eve „En of 't Was mijn idee. Tussen haakjes: ik had dat huis al zo lang willen zien. Wij hebben zo weinig ge heimzinnigs hier in Hanshaw". Zij keek Glenn bedachtzaam aan. ,,Ik bedoel alle mogelijke geheimzinnighe den. Ik ben terug, zodra ik me heb verkleed." Zij ging. Glenn oogde haar na. Op het laatste ogenblik besloot Mrs. Lorland niet mee te gaan. „Vijl man zou te veel op een invasie lijken; vier is meer dan genoeg. Ik blijf hier en houd Miltiades gezelschap. Misschien leer ik nog wat van hem." „Als u dat werkelijk doet zult u er spijt van hebben", vond tante Thea. „Ik raad u aan Miltiades in een een zame kamer te zetten en de deur op slot te doen. Miltiades, gedraag je netjes, hoor je." Mr, Lorland vertelde, na het tele foongesprek met Courtwell dat men Graag| mr. Lorland, maar de din- lijk niet, hoe veel hij ervoor wil heb- zou niet de minste angst hebben. Ik daar zeer verwonderd was, dat hij tuurlijk niet zo. Het is echter wél zo, dat de Italiaan, als' hij bij de Alpinis ten of bij de Bersaglieris is ingedeeld, zijn uniform trots vertoont. Waarom ook niet Ik had ze niet meegemaakt, die laatste maanden van de tweede we reldoorlog, toen uit Amerikaanse pantserwagens soldaten in Engels uniform sprongen, soldaten die Ita liaans spraken. Men had destijds, na de landing van de Geallieerden in het zuiden van het land, Italiaanse vrij willigers lukraak in de uniform van gesneuvelde Engelse en Amerikaanse soldaten gestoken en naar het front gestuurd. Zo kreeg men een Italiaans bevrijdingsleger van 50.000 man bij elkaar. Men herinnert zich deze tijd maar al te lief niet. Maar dit bevrij dingsleger vormde toch maar de kern van de strijdmacht, die nu het land, waar de citroenen bloeien in de kring der NATO-partners vertegenwoordigt. Men zegt, dat de Italiaanse solda ten van nu beter zijn dan diegenen die zich toentertijd bij de „glorierijke terugtocht" onderscheiden hebben. Dat kan wel kloppen, want de trai ning van de manschappen is bijzon der hard, de aspirant-officieren wor den aan vermoeiende vergelijkings- proeven onderworpen en de techni sche uitrusting van het leger mag er zijn. Op deze wijze schijnt dan een waarlijk gelukkig huwelijk te zijn ge sloten tussen het zuidelijk tempera ment en de discipline in de gelederen. De kern van het nieuwe leger wordt gevormd, zoals voorheen, door de infanterie: Zij bestaat uit drie delen: Alpinisten, Bersaglieris en Grena diers. Zij worden aangevuld door drie pantserdivisies, vijf brigades Berg- jagers en ongeveer 40.000 man in de luchtmacht en ln de marine. De luchtmacht beschikt over 500 vliegtui gen en de marine over ongeveer 350 eenheden. Op de racebaan van Durban (Z. Afrika) hebben zich ongeregeldheden voorgedaan toen toeschouwers niet tevreden waren over het verloop van een race. Bij de gevechten werden twee jockeys ernstig gewond. Ook drie waardevolle renpaarden liepen ver wondingen op. De ongeregeldheden ontstonden naar aanleiding van het feit dat vier paarden, waaronder de favoriet Mea dow View, bij de start van de achtste race gehinderd werden. De woede van het publiek steeg ten top toen de „race-stewards" (rechters) weiger den de race opnieuw te laten lopen of te annuleren. Er werden ettelijke arrestaties ver richt. Een moeder en acht van haar kin deren zijn bij een brand in Auburn (V.S.) om het leven gekomen. Drie personen kwamen er levend van af: de vader, een achtjarig meis je en de schoonmoeder. De brand legde de boerderij van Hollenbach in de as. Zijn vrouw La- vonne Hollenbach, 38, en zijn kinde ren Gail (18), Donald (17), Gary (16), Sharon (15), Patricia (13), Mary- Allyn (8), Carl (6) en Penny (4) kwa men om. Hollenbach moest met een ernstige shock in het ziekenhuis worden op genomen. (Advertentie) Een kantooragenda is in zekere zin ook een kalender. Onze goede PTT zorgt er ieder jaar voor, dat een der gelijk bruikbaar boekwerk tot onze beschikking staat. De ruime opzet maakt deze agenda nuttig en prettig tegelijk. Goede illustraties en prakti sche wenken op het gebied van alles wat de PTT ter harte gaat verhogen de waarde. Los is tenslotte een katern bijgevoegd met alle PTT-standaard- gegevens. Een zakagenda, goed pa pier en in een keurig bandje, werd ons gestuurd door de kon. Rotterdam se Lloyd. Kalenders ontvingen we nog van het korps Rijkspolitie (goed-ver- zorgde foto's), van de firma M. v. d. Bergh uit Amsterdam (kleurenfoto's, die terecht de verzamelnaam „Fleu rig Nederland" kregen), de NILLMIJ (reproducties van oude schilderijen met daarop corresponderende kleu renfoto's uit eigen tijd), de Vlaamse Toeristenbond (tekeningen „Langs Vlaamse waterwegen" van Herman Verbaert), Mobil Oil (kleurenfoto's) en een kantoorkalender van de han- delmij, J. A. van Oosterum n.v. te Breda. gen, die ik wil schilderen, heb ik in mijn koffertje". Zij nam het koffer tje dat naast haar stoel stond. „Hier heb ik bijvoorbeeld een eenvoudige, overrijpe banaan en een onrijpe per zik. Let u eens op de prachtige te- ben en evenmin of u het wilt ko pen!" „Wat mij betreft direct", kwam 't prompte antwoord van tante Thea, „Ik houd van Hanshaw en als Glenn.," heb medelijden met die arme Judith Courtwell, maar ik geloof niet in spo ken." „Daar zal ook wel geen kans op zijn. Het is een mooi huis." „U zoi, dat da politie mat in het reeds van de voorgenomen verkoop wist. Courtwell had het gisteren al leen op de markt verteld. Maar het bezoek was welkom. (wordt vervolgd) DINSDAG, 30 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7,30 Gram. 7,45 Morgen- geb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Gram. 10,00 V.d. kleuters 10,15 Lichtbaken, caus. 10,30 Chansons 10,55 Gram. 11,00 V.d. vrouw 11,30 Gram. 11,50 Als de ziele luistert, caus. 12,00 Klokgelui 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Gram. 13,30 Lichte muz. 13,55 Kerstmuz. 14,20 Voordr. 14,35 V.d. vrouwen v.h. land 14,45 Gevar.progr. 16,00 V.d. zieken 17,00 V.d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen overzee: Suri naamse impressie, door Carla Schulz 18,00 Lichte muz. 18,30 Gram. 18,45 Dit is le ven, caus. 19,00 Nws. 19,10 Sportpraatje 19,20 Gram. 20,15 De jongleur de Notre Dame, opera 22,30 Gram. 22,45 Avondgeb. en lit. 'kal. 23,00 Nws. 23,15 Lichte muz. 23,35-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v.d. huisvr. 9,10 De groenteman 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijd. 9,55 Boekbespr. 10,00 Gram. 10,50 V.d. kleuters 11,00 Hammondorgelspel 11,15 V. d. zieken 12,00 Zang en piano 12,20 Rege- rlngsuitz.: Landb.rubr.Een nieuwe ma chine, uitgevonden door een boer in Aal ten 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,1.5 Meded. of gram. 13,20 Prom.-ork. 13,55 Beursber. 14,00 Gram. 14,40 V.d. jeugd 15,00 V.d. vrouw 15,30 Pianorec. 16,00 De moderne opvoeding en de gestoorde mens, caus. 16,15 Gram. 16,30 V.d. jeugd 17,20 De die renwereld en wij, caus. 17,30 Amateurs- progr. 18,00 Nws. 18,15 Pianospel 18,30 RVUDe maan, door dr. H. G-root, 3e lez.: Fysische gesteldheid van de maan. Al dan niet reële veranderingen op de maan 19,00 V.d. kleuters 19,05 Paris vous parle 19,10 Gevar.progr. v.d. sold. 20,00 Nws. 20,05 Cabaret 20,55 Gram. 21,45 Act. 22,00 Filmpraatje 22,15 Kamermuz. 22,30 Alt en piano 23,00 Nws. 23,15 Beursber. v. New York 23,16 New York caUing 23,21-24,00 Met de Franse slag. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,30 Weerber. 12,34 Pianospel (verv.) (Om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Idem 15,30 Ork.conc. 16,00 Koersen 16,02 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 Zang en piano 17,45 Boek bespr. 18,00 Gram. 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Reisbeschijving 19,40 Gram. 19,50 Idem 20,00 V.d. vrouw 21,00 Gram. 21,15 Ork.conc. 22,00 Nws. 22,15 Clavecim- belrec. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL. 484 m. 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,30 Chansons 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,00 Pianospel 15,15 Gram. 15,30 Idem 16,05 en 16,35 Idem 17,00 Nws. 17,10 Gram. 18,30 Discographie 19,30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nieuws. Televisie DINSDAG, 30 DECEMBER NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20,20 Speelfilm. FRANS BELG'.: 19,00 Protestantse dienst 19,30 L abouteiUa k encre 20,00 Nws. 20.30 Speelfilm 22,00 Overz. v. 1958 22,30 We- reldnws. VLAAMS BELG.: 19,00 TV-album 19,05 Van iptvinders en patenten 19,30 Nws. 19,55 Zoeklicht op20,00 Sportgebeur tenissen v.h. jaar 1958 20,30 TV-thriller 21,15 Intern, kunstschaatswedstr. Na af loop: 22,00 Boekbespr. plm. 22,30 Nws. an journ.

de Stem | 1958 | | pagina 7