Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen 1 kilo TOILETZEEP Nieuw orgel ingewijd te Groenendijk Kring Middelburg KVP vergaderde te Goes Souburgs burgemeester werd gehuldigd li Het Venus kruid „Vogelvreugd" verzorgde tentoonstelling te Hulst Dagblad De Stem Herverkaveling Zeeland gaf 32 miljoen uit Bedrijfsleven ZUID-BEVELAND De Waarzegsier een van de beste oude geneven Pockets voor de kruideniers B.B.-gegevens MIDDELBURG GOES HULST Het is haast onmogelijk! 8 GROTE STUKKEN IN PLASTIC ZAK VRÖÖM DREESMANN Kerstmiddag voor bejaarden TERNEUZEN Kerstviering R.-K. Instuif Vergadering K.V.P. De Waarzegster Voor 1959 beschikt men over 27 miljoen Auto-ongeval te Krabbendijke schenkt altaar voor kathedraal Hoogwaterstanden Afscheid zonder heengaan Verrassend gelijk spel bij Souburg I-Goes II BERGEN OP ZOOM EXAMENS AGENDA Vandaag Morgen SHS-R Ensche Ajax-A Elinkw DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 DECEMBER 1958 SCHAAKGONGWEDSTRIJD Door de personeelsvereniging van de PZEM is in de koffiekamer van het PZEM-gebouw alhier een schaak- gongwedstrijd gehouden. In de vier gevormde groepen be zetten de volgende spelers de eerste en tweede plaatsen: Groep 1: 1 W. van Wijnen, 2 A. P. Leenhouts. Groep 2: 1 J. Jansen, 2 A. W. Strubbe. Groep 3: 1 W. Izeboud, 2 J. Tevel. Groep 4: 1 A. Wouters, 2 M. J. van Hercules. Het was een zeer geslaagde wed strijd, waarvan de leiding in handen was van de heer W. Flissebaalje. Voor de winnaars waren enkele prijzen ter beschikking gesteld. Feest van Onnozele Kinderen Gistermiddag is in onze parochie kerk het feest van Onnozele kinderen op bijzondere wijze gevierd. Honder- deA kinderen ontvingen in het lof, door de deken gecelebreerd, de spe ciale kinderzegen en na de treffende plechtigheid werden allen onthaald op versnaperingen, welke de eerwaarde zusters uitdeelden. De jongste kinde ren der laagste klassen kregen boven dien een tulband. Onder het lof zong het knapenkoor en de kinderen zelf hieven kerstliederen aan. Kloetinge „EXCELSIOR" ZONG IN KLOETINGE De muziekvereniging Excelsior te Kloetinge die reeds een goede naam bezit wat betreft het geven van con certen in de kerk heeft op eerste kerst dag een concert van gewijde muziek gegeven in het ziekenhuis St. Joanna in Goes. Zowel zieken als verplegend perso neel hebben genoten van Excelsiors klanken. De muzikanten werden na af loop getrakteerd. (Advertentie) Groede Dubbele plechtigheid Vrijdag 9 januari a.s. worden zowel de nieuwe kleuterschool als de nieu we uitvalsweg officieel geopend. De opening van de kleuterschool wordt verricht door mej. A. E. G. van Waes- berghe uit Rposendaal, inspectrice van het kleuteronderwijs en de heer H. D. J. Swaters, hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat zal de nieuwe uitvalsweg openen. De genodigden voor de gecombi neerde plechtigheid worden om half drie in het gemeentehuis ontvangen. Hulst-Dosko voor K.N.V.B.-beker Op nieuwjaarsdag wordt in het ge meentelijk sportpark alhier een wed strijd gespeeld tussen Hulst en Dosko, in het kader van de competitie om de KNVB-beker. Het bestuur van de v.v. Hulst is er in geslaagd om een voorwedstrijd te organiseren en wel tussen de A-juni oren van Dosko en een vertegenwoor digend elftal A-junioren uit oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit laatste elftal is als volgt samen- eesteld: D: W. Voet (Hulst). A: J. Huijman (Terneuzense Boys) en M. de Burger (Hulst). M: A. van Bunder (Clinge), F. Willaert (Clinge) en C. Lauret (Terneuzen). V: Fr. Kint (Hon- tenisse)L. van Dixhoorn (Terneuzen) A. van Goethem (Steen), W. de Block (Hulst) en L. de Kind (Steen). Als reserves zijn aangewezen: E. Verbraeken (Hulst), J. de Jonge (Ter neuzense Boys) en H. van Houten (Steen). Een goede gedachte van het bestuur van de Hulsterse voetbalvereniging om als voorwedstrijd van een derge lijk belangrijk voetbaltreffen het ac cent te leggen op de jeugd, welke is samengesteld uit jeugdige spelers uit oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. St.-lansteen Aan de biljartprijskamp bij J. der Weduwe café De Kroon, werd door 32 spelers deelgenomen. De le prijs werd gewonnen door Joh. der We duwe en J. d'Hooghe en de 2e prijs alkalivrije harde kwaliteit. Heerlijke, frisse geuren Profiteert van deze unieke zeep aanbieding Nu slechts Dit kunt U ook schriftelijk of telefonisch bestellen. BREDA - BERGEN OP ZOOM Tjjdens de kerstdagen werd in café ,,De Ster" te Hulst door de plaatselijke vereniging „Vogel vreugd" een grote vogeltentoonstel- ling gehouden, welke zich in een be hoorlijke belangstelling mocht ver heugen. Voorafgaande aan deze expositie werden de ingebrachte vogels ge keurd door de heer L. Flipsen uit Bergen op Zoom. Bij de kleurkanaries eigen kweek 1958 werd de heer C. Hageman uit Clinge kampioen met zijn oranje- rood-bronzen kanarie. Deze liefheb ber verwierf een aantal punten van 89. Bij de tropische vogels eigen kweek werd deze onderscheiding be haald door de cubavink van de heer A. C. Bracké uit Hulst met 87 1 '4 punt. Kampioen open klasse kleur kanaries werd de heer Aug. Ver- straeten uit Hulst met een oranje- rood-bruine kanarie en een aantal punten van 89. Ch. van Couteren, Hulst kreeg 89 punten met zijn dia mant-vink in de categorie tropische vogels en kreeg hierdoor de kam pioenstitel in deze afdeling. De verdere uitslagen waren: Kleurkanaries: groep 1 en 2 eigen kweek: A. Verstraeten met goud agaat, 88 p., le prijs. J. Seijdlitz met goudgroen 871/4 p., 2e prijs. Groep 3 eigen kweek: idem met lei- blauw, 87 1/4 p., le prijs. L. de Vos met zilverbruin 87 1/4 p., 2e prijs. Groep 4 eigen kweek: L. van Vliem- bergen, Graauw, met bronsgroen, 87 1/4 p., le prijs. W. G. Horsman met oranje isabel 87 1/4 p., 2e pr. Groep 5 eigen kweek: C. Hageman, vnd. met oranje-rood-brons, 89 p., le prijs. A. Verstraeten met oranje- roodagaat, 88 1/4 p., 2e prijs. Groep 6 eigen kweek: J. Seijdlitz met rood- Dagblad, voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Huist Dubbele Poort 7. tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor oor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98 tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": b regels of minder f0,90, elke regel meer f0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. groen 87 1/4 p., le prijs. Groep 7 eigen kweek: G. J. de Koning met zalmkleur 88 p., le prijs. C. Hage man, vnd. zalmkleur 87 1/4 p., 2e prijs. Open klasse kanaries: groep 1, 2 en 3: F. Seghers, Sint-Jansteen met goudagaat, 88 p„ le prijs en 2e prijs groep 4 en 5: A. Verstraten met oranje-roodbruin, 89 p„ le prijs. J. Seijdlitz met oranje-rood-agaat, 88 plus, 2e prijs. Groep 6, 7 en 8: L. van Vliembergen vnd. met zalm met p. le prijs. De prijs voor de stam van 2 kleur kanaries eigen kweek behaalde Aug. Verstraten: de derbyring no. 1 eigen kweek 1958 was voor Cesar Bogaert, Kemseke (B). Het Bonds- kruis van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers was uiteraard voor de heer C. Hageman vnd. Tropische vogels eigen kweek 1958: A. C. Bracké, le prijs met 87 plus punten met cubavink Ch. van Cau- teren; 2e prijs met 87 punten met witte zebravink. Tropische vogels open klasse: le prijs: J. Vergauwen met edelzanger, 88 pl. punt. Bastaarden: le prijs P. v. d. Bran den met putter-kanarie 89 p. Verder waren nog verschillende ereprijzen. Advertentie) door B. Snelleman en A. de Vos. De hoogste serie (17) was voor Fr. de Letter. Kloosterzande Dinsdagmiddag wordt voor alle be jaarden van onze parochie een kerst middag gehouden in hotel van Leuven. Deze middag wordt georganiseerd dooi de Stichting voor Maatschappelijk Werk. Het programma, dat de ouden van dagen wordt aangeboden, omvat o.a. enkele voordrachten door de ka bouters, declamatie, een film en een verloting. De bejaarden wordt natuur lijk ook een traktatie aangeboden. Sas van Gent RAADSVERGADERING. Op de agenda staan 23 punten, bijeen. Op de agende staan 24 punten, waarvan de belangrijkste wel zijn: De voorlopige vaststelling van de verlies, en winstrekening en de aanbieding van de begroting voor 1959 van de stichting ,,Het Sasse Zwembad", verzoeken om subsidie, Er zijn o.a. voorstellen tot vaststelling van de verordening tot voorbereiding van de invoering van de werkclassi- ficatie en prestatiebeloning en tot toekenning van een overgangstoelage van 3 pet. per 1 april 1958 en een voorstel tot vaststelling van de ver ordening op de heffing van keurloon in de gemeenten Sas van Gent, Westdorpe en Philippine. Ook is voor gesteld om een rekening-courant overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en om een kasgeldlening van f 50.000. te verstrekken aan de gemeente Wa terlandkerkje. Als laatste belangrijke punt is er dan nog de benoeming van een derde raadslid in de gemeentelijke instelling voor sociale zorg. Voor de avond van de tweede kerst dag had het Instuifcomité een kerst programma samengesteld, dat niet alleen was bedoeld voor de katholieke jeugd van Terneuzen, maar waarop ook de andere parochianen werden verwacht. Kapelaan L. Mathijssen wees erop, dat na de liturgische kerst viering in de kerk, deze in het paro chiehuis als een mooi sluitstuk kon gelden. Pastoor van Campen sprak in de sfeer van het kerstfeest. Als bij zondere gaste was voor deze avond uitgenodigd mej. Miep de Leeuw. Af gewisseld met zang door het knapen koor, dat onder leiding stond van kapelaan W. Jacobs, bracht zij enkele voordrachten. Het was een bijzonder mooie kerst avond in een sfeer van de kerststal, kaarsen en dennegroen, waarvan jam mer genoeg te weinig parochianen hebben geprofiteerd. De afdeling Terneuzen van de K.V.P. houdt hedenavond een buitengewone ledenvergadering in het parochiehuis. De agenda vermeldt slechts één punt nl. kandidaatstelling voor de Tweede Kamerverkiezingen op 12 maart 1959. In verband met de vervroegde ver kiezingen voor de Tweede Kamer is het noodzakelijk de kandidaatstelling voor 30 december in de afdeling te doen plaats vinden. Kerstverlichting vernield. Drie dronken zeelui van de kust vaarder „Heron" hebben in de nachte lijke uren de kerstverlichting, die voor de woninginrichtingzaak „Eigen Haard" aan de Arsenaalstraat is aan gebracht, voor een groot deel ver nield. De politie had de daders al gauw te pakken. Zij deden geen moei te iets te ontkennen en waren direct bereid de aangebrachte schade te be talen. Bovendien hebben zij een ste vig proces-verbaal opgelopen. Bridge viertallen competitie De uitslagen der viertallenwedstrijd in de competitie van de Ned. Bridge bond luiden: Hoofdklasse: Luctor 1Sas 1 63-16 (2-0). Eerste klasse: Luctor 3Sas 2 27-52 (0-2), Luctor 4Terneuzen 3 32-40 (0-2). Buiten competitieverband: Luctor 1 Terneuzen 2 59-19. BEVORDERD Met ingang van 1 december 1.1. werd de heer C. de Böck, assistent bij de ambulante dienst der invoerrechten en accijnzen, bevorderd tot hoofd-as- sistent-titulair van de belastingen. OPTREDEN VOOR RADIO EN TELEVISIE Voor de Vlaamse T.V. traden zon dagavond de solisten van het Belgisch Kamerorkest op, onder leiding van Georges Maes. Ditzelfde ensemble treedt ook dinsdag 30 december om 22.10 uur voor de gewestelijke Vlaam se omroep op. In dit ensemble treedt ook onze stadgenoot Leo Riemens op. (Advertentie) van Nederland voor n belegen genever zo zuiver gestookt en heerlijk zacht l Zeer Oude Genevei een S B product Ao 1822 Vraag Uw leverancier ook om S A B voor jong* jenever, 17x40 per liter Door de herverkaveling Zeeland werd in 1958 het verleende krediet van 30 miljoen geheel verwerkt. Aan Schouwen werd 16,850.000 besteed; aan Tholen 8.850.000 en aan Z.-Be veland nog 4.300.000. Bovendien was voor nakomende werken op Walche ren 2.000.000 nodig. In 1958 werd 4600 ha kavelinrich tingswerk uitgevoerd en een lengte van 3770 km aan buizendrainage ge legd; 80 km landbouwwegen kwam gereed, terwijl op 180 km reeds eer der aangelegde landbouwwegen een definitieve deklaag werd aange bracht. Voor de deklagen werd hoofd zakelijk grintzandasfalt gebruikt. De laatste vier zeegemalen t.w. Prommelsluis en Dreischor op Schou- wen-Duiveland, St.-Maartensdijk op Tholen en Ellewoutsdijk in de Zak van Zuid-Beveland werden dit jaar voltooid en in gebruik genomen. Prommelsluis is met een capaciteit van 550-600 m3 per minuut het groot ste gemaal in de herverkaveling Zeeland en het enige dat door diesel motoren wordt aangedreven. De aanleg van elektriciteit en drinkwaterleiding met behulp van subsidie van de Herverkavelings commissie maakte geen vorderingen. Op Schouwen-Duiveland kwamen de aansluitingen nagenoeg gereed, op Tholen kwam de helft tot stand, in de Zak van Zuid-Beveland, waar al leen een regeling voor de elektrici teit is getroffen, vordere men even eens tot de helft. Boerderijenbouw In 1958 werden op Schouwen-Dui veland 19 boerderijen gebouwd, op Tholen 13 en in de Zak van Zuid- Beveland, totaal dus 33 stuks. In totaal werd dit jaar 72 km weg- beplanting aangebracht. Voor de erf- beplanting bestond vooral op Schou wen-Duiveland veel belangstelling Gerekend naar de financiële vor deringen is Waarde voor 100% ge reed, Schouwen-Duiveland voor 90%, Zak van Zuid-Beveland voor 75% en Tholen voor 60%» Door de Heryerkavelingscommis- sie werd voor ieder der gebieden een lijst opgesteld van de gegadigden die voor bedrijfsvergroting in aanmer king komen. Op Schouwen-Duiveland mag ver wacht worden dat de beschikbare oppervlakte toereikend is om de landbouw- en fruitteeltbedrijven, die hiervoor in aanmerking komen, te vergroten. Op Tholen is ruim 400 ha te kort, in de Zak van Zuid-Beveland 350 ha. In totaal was op gpnoemde eilan den ongeveer 3000 ha beschikbaar voor di'. doel. Toekomstige werken Voor 1959 is voor de herverkave- lingswerken 27 miljoen ter beschik king, Waarvan 3 miljoen voor Wal cheren. Volgend jaar lopen de swerken op Z.-Beveland en Schouwen af; Tholen De Yersekse heer C. de Rooy is met zijn auto, die wegslipte, te Krabbendijke in volle vaart tegen een boom gereden. Het kwam zo hevig aan, dat de boom tot in de wagen doordrong. De heer de Rooy kwam er met een paar gebroken ribben af, maar de naast hem zitten de v. Ysseldijk liep, behalve een zware hersenschudding ook twee ge broken voeten op. Hij is naar een der Goese ziekenhuizen vervoerd. komt in 1960 klaar. Om na volgend jaar niet in een luchtledig te vallen i door de Cult, techn. dienst enkele ruilverkavelingen in voorbereiding, nl. die van Kleverskerke op Wal cheren met 1200 ha en die van Stop- peldijke met 8900 ha. Het gebied rond Kleverskerke, dat nooit onder water heeft gestaan, is destijds buiten de grote herverkave ling gebleven. In 1958 zijn door de Cultuurtech nische dienst buiten de herverkave ling om nog voor anderhalf miljoen waterschaps-, gemeente- en boeren werken verricht, alsmede aanvullen de werkgelegenheidsobjecten. Het nieuwe orgel van de parochie kerk van de H. Martinus te Groenen dijk is een grote aanwinst. Het is door zijn prachtige registratuur en fraaie klank (door de uitstekende akoestiek van de kerk volledig tot zijn recht komend) een nieuwe muzikale rijk dom, waarvan de parochianen, en ho pelijk ook anderen, veel zullen kunnen genieten. De inwijdingsplechtigheid ondervond grote belangstelling. Na een plechtig lof, waarbij het r.-k. gemengd koor St. Cecilia uit St. Jansteen onder lei ding van de heer W. Bartz de gezan gen uitvoerde, wijdde pastoor J. v. d. Eynden het nieuwe orgel. Hierna vond een inhuldigingscon cert plaats, waarin naast het nieuwe orgel het Steense koor St. Cecilia een belangrijke plaats innam. Het koor voerde een aantal werken van da Via- dana, des Prés, Bach, Mozart, Handel en anderen uit, daarbij begeleid aan bet orgel door de 22-jarige Hub. Bartz uit St. Jansteen, leerling van de Arn hemse musicus Edward Stam. De jeugdige organist speelde ook een aantal orgelwerken, aan het slot de Fanfare van Lemmens. De plechtig heid werd o.m. bijgewoond door de weleerw. heer J. Vinkenburg. lid van de Kath. Klokken- en Orgelraad, on der wiens advies het nieuwe orgel door de gebrs. Vemeulen uit Weert is gebouwd. Het instrument dat 19 re gisters heeft, verdeeld over twee ma nualen en een pedaal, is een bewijs van de grote vakmanschap der Weert- se orgelbouwers. Op initiatief van de katholieke mid denstandsbond in het bisdom Breda is er een actie-comité opgericht, dat de bisschop, namens het gehele ka tholieke bedrijfsleven uit het bisdom, het hoofdaltaar voor de kathedrale St. Barbarakerk te Breda wil aanbie den. De Bredase beeldhouwer Jan Vaes legt de laatste hand aan dit hoofdaltaar. Het altaar maakt onder deel uit van de restauratiewerkzaam heden aan de bisschopskerk. Jaarlijks zal in de kathedraal een plechtige H. Mis worden opgedragen tot intentie van de schenkers. Tevens zal een oorkonde ontworpen worden, waarop hun namen vermeld staan. Deze oorkonde zal in het altaar wor den ingemetseld. In het „actie-comité-middenstand hoofdaltaar-kathedraal" heeft o.a. een groot aantal voorzitters van de plaat selijke afdelingen zitting genomen. De idee, om de bisschop een gelde lijke bijdrage te leveren in de hoge restauratiekosten, is gegroeid nadat de R.B.T. bij gelegenheid van haar gouden bestaan de bisschoppelijke troon voor de kathedrale kerk had aangeboden. De uitgeverij „De Bron" te Amstel veen, die er zich op toelegt de krui deniers van pocketboeken te voorzien, is nu met een eerste serie voor de dag gekomen. Het zijn er dertien van allerlei slag, gedeeltelijk reeds ver- I schenen bij de verwante uitgeverij Van Tuil te Zaltbommel. Zo o.a. een bundel kerstverhalen van bekende schrijvers uit noord- en zuid-Neder land en een verhaal vol spannend avontuur van Geoffrey Honschold „De blinde passagier". Er is ook Dostojevski's „De dubbelganger" bij en een „klassiek" werk van heel an der genre: 'Rider Haggards „De ring van de koningin". Verder is het allemaal ontspan ningslectuur van de geijkte soort, het een beter, het ander minder geslaagd, maar alle op behoorlijk peil. We zijn wel benieuwd, of het voor Nederland ongewone verkoop-experiment zal sla gen. Morgen, dinsdag 30 december, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.23 en 17.51; te Terneuzen om 4.45 en 17.11 en te Vlissingen om 4.16 en 16.44 uur. Zaterdagmiddag vergaderde te Goes de kring Middelburg van de K.V.P. onder voorzitterschap van mr. dr. Mes, die in zijn openingswoord schetste wat de aanleiding tot de ko mende Kamerontbinding was geweest en de gevolgen daarvan. Spreker wekte op de voorbereiding tot de verkiezing zo goed mogelijk te ma ken om het maximaal succes te be reiken. Spreker hoopte van harte, dat de Zeeuwse afgevaardigde ook in de nieuwe Kamer zijn intrede zou kunnen doen. De agenda was niet zeer uitge breid. Tot afgevaardigde naar de kringadviescommissie werd de heer Vink benoemd, die gezelschap zal krijgen van twee leden van het kring- bestuur. Afgevaardigden naar de verkiezingsraad werden de heren C. Verdonk en E. Lansu. Gewezen werd op de noodzaak de kandidaatstelling op korte termijn door de afdelingen te doen geschieden De heer J. Roose deed de suggestie aan de afdelingen om eensgezind de heer J. van Dongen (aftredend) naar voren te brengen en als diens plaats vervanger burgemeester Th. An- driessen te Ovezande. De rondvraag bracht nog een in teressante gedachtenwisseling over het in de Kamer gevallen besluit over de wet op vervreemding van landbouwgronden. De heer v. Dongen gaf een heldere uiteenzetting t.a.v. het door de K.V.P.-fractie ingenomen standpunt. Het zonderlingste afscheid van een burgemeester beleefden wij zater dagmiddag te Souburg Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd werd burgemeester A. Stemerding van Souburg tegen 1 januari a.s. ontslagen, maar omdat er voor Sou burg annexatie door Vlissingen dreigt, worden geen sollicitanten op geroepen en is de heer Stemerding met ingang van 1 jan. a.s. de waar neming van het burgemeestersambt opgedragen. Omdat echter alles voor het af scheid geregeld was en de geschen ken klaar waren, besloot men de plechtigheid toch door te laten gaan. Voor een met aanwezigen gevulde raadzaal heeft wethouder v. d. Putte verteld wat men de laatste 21 jaar aan burgemeester Stemerding heeft gehad. Energiek heeft deze de zaken aangepakt en door veel tegenslagen heen zijn gemeente tot grote bloei gebracht. Spr. bood tenslotte mevr. Stemer ding bloemen aan en aan de burge meester een kloek boekwerk over de godsdiensten der wereld. Annexatie afgewezen Burgemeester Stemerding dankte in zijn wederwoord zijn wethouder, raadsleden en medewerkers, zonder wiens hulp ook hij machteloos was geweest. Scherp keerde spr. zich tegen de annexatie-plannen ten nadele van Zijn bloeiende, 7500 zielen tellende gemeente en hij vroeg zich af wat Vlissingen, als het bouwgrond zoekt heeft aan een bebouwde kom. Ook het beroep op het Sloe-plan wees spreker af; medezeggenschap van (Advertenties) Lutt'le uren van 't oude jaar resten, Dan komt weer een nieuw jaar ten leste Neemt het goede U voor En zet dan ook door „Houdt U stipt'lijk bij TIP, da's het bestel' 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. P. Z., Maastricht, ontv. l fl. TIP l Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz, A'dam (Zeeuwse damcompetitie) Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werd één wedstrijd gespeeld namelijk voor de hoofdklasse, tussen Souburg I en Goes II. Op wel zeer verrassende wijze wist hier Goes II een 10-10 gelijkspel van Souburg I af te dwingen. In de laatste aflevering van de Bergse B.B. Band hebben wij de na volgende gegevens gelezen over de Bergse B.B. In 1958 verdiende ruim de helft van de 800 vrijwillig (st)ers die de B.B. telt de zilveren ster. Het aantal leden dat het groeps- vaardigheiddiploma behaalde werd opgevoerd tot 140. Van de opgeleide noodwachters hebben 67 de voorgeschreven oe feningen gedaan. Zestien B.B.ers behaalden het E.H. 1.0. diploma. Er wordt een nieuw en goed ge outilleerd B.B.-oefenterrein ingericht aan de Wattstraat. De voorbereidingen voor een nieu we commandopost zijn in een verge vorderd stadium. Voor hulpverlening bij rampen in vredestijd stelden zich 200 vrijwil- lig(st)ers beschikbaar. Eind juli 1959 zal weer een B.B.- vacantiereis naar het buitenland wor den gemaakt. Burgemeester Stemerding met zijn echtgenote en kleinkinderen beziet een van de vele cadeaus, die hem bij zijn afscheid werden aangebo den. Geheel rechts wethouder M. v.d. Putte. omringende gemeenten behoeft men niet uit te sluiten. Zo voortgaande kan men straks de Zak van Z.-Beve land ook wel door Vlissingen laten annexeren. Met alle kracht zou spr., zei hij. blijven vechten voor de zelf standigheid van Souburg. Namens de raadsleden huldigde daarop de heer A. Bouff de burge meester en schonk hem een serie langspeelplaten. De gemeente-secre taris, de heer J. van Ginkel sloot zich daarbij aan en offreerde namens het gemeentepersoneel ook cadeaus. Nadat verversingen waren aange boden trad nog een tiental sprekers naar voren om aan zijn waardering uitdrukking te geven. Wij noemen van hen burgemeester Dregmans van Koudekerke; burgemeester Danielse van Ritthem en J. de Smit, directeur bouwtoezicht. Na deze afscheidsplechtigheid had later in de hal van het gemeentehuis nog een huldiging plaats door de burgerij. Namens haar bood wethou der v. d. Putte de burgemeester boek werken aan en een som gelcts.vbor een buitenlandse reis. 1 Van onze adverteerders NIEUWE CHEVROLET TE GOES In hotel „de Korenbeurs" te Goes toont de N.V. Louisse de Chevrólet- 1959. Reeds zaterdag verdrongen de kenners zich om het geheel nieuwe model nl. de Bel air dat eenvou diger en toch sierlijker is dan zijn voorganger en wat ook veel zegt: tien procent zuiniger rijdt. Naast het ver nieuwde wagenfront miet lager gemon teerde koplampen en de elegant ver lopende „achtersteven", valt vooral het ruim gebruik van glas op. De deuren zijn iets breder gewor den en de grotere lengte is ook ten goede gekomen aan de bagage-ruimte, die nu werkelijk enorm is. Het rem- oppervlak is verbreed ^n de remmen zijn luchtgekoeld. Op de expositie was de volledige Opel-serie '59 vertegen woordigd; alle wagens zijn gelijk aan die van '58. LERARES MODEVAK Te Eindhoven is geslaagd voor le rares in het modevak, met lof der jury, mej. J. de Regt te Axel. AARDAPPEL-EXPORTEUR Te Rotterdam is geslaagd voor het vakdiploma groothandel en exporteur in consumptie-aardappelen, de heer C. H. Goense te 's Gravenpolder. MIDDELBURG Electro: Schön isi die Welt. Schouwburg: Stella's sleutel. AXEL Het Centrum 8 uur: Gee£ me 'n kans, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 u.: Spaante driften. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Fraulein, 18 jaar. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Sluipvaart in de Pacific, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: 20.000 mijlen onder zee, 14 j. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 U.t Oorlog en vrede. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Het kamp op het bloedeiland, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De zigeunerin van Parijs, 18 j. H dat van gelegen D ces, dat PRIJS Ir bereikt, renavon veertien tig men maken Feyei Zo lek hele midd gen over stortte, zc verdedigir Feijenoordl nederlaag I club er 1:1 haald wat Reeds rl voorzet vil van v. d. I de de Mul min. rondl natie af li Toen sluinl schrok wal toen v, d. I sneller re I Pieters Gil Na rust I lijn bijstail desorganisl Meerman I doelpuntenl Een kal Munck, di naai misgil kans er 4-1 Fortui: Fortuna-1 slechte wel melijk oml den. dat zl PSV (vijl! konden klal drogen uit I werd het I Eindhoven: I er naar li blijven. Pa- tweede hel Ondanks a bleef het I was sindscl Rapid J. makkelijk S.H.S. gek Rapid was ter dan d; maar de aS liet alles doelpunt in minuten na| .ceerde aanj malen inges kwam toen van midden dichtbij La passeerde. 1 wel raken grote entho in de laatst» toch niet g gelijk spel In een ni hebben Bla voor 12.000 de tweede t leverd. Voo even mistri cemberweei Na vijf m was het Pl mocht nera bal met de ruchte gebi in een doel het voor dei spelend Ei moest aanp moest het werd door gebracht. A trap en dat doelpunt va de laatste schede zijn bra's. In de eer alsof Ajax zou afgaan, doelpunt v kwamen de Bij een uit\ zien dat de Hoogerman de bal en Ajax voor c voorsprong Na de h( vankelijk st kwamen aa mermans b broeder Thi terug en BI gen beloond Kort voor t defensie en rechtsbuiten uiterste ree' Elinkwijk blikken late in Zuilen. W dan de Rot nen verdient ters was w< elan waarm warmend. I man van he phry Mijnh: veld. Doelm redde veel, schoten van der Gijp. M niet. VOOR DE tafeltennis met 5 apr het bestuu nisbond ii geschreven" IN KOELA1 voetbalelfl overwinnii beide doei» «.coord.

de Stem | 1958 | | pagina 2