Zwaar werk voor het Deltaplan Pax Christi-beweging organiseert tweede voettocht Den Bosch ■ÏÏSS.r-.jÉ Gemoedelijke Bobby stierf door messteek Een haven die verdwijnt Tussen Schelde en Grens Laatste aflevering van STEM-toto in 1958 In Paasweek van 1959 Vrijlatingen op Cyprus Goldfine krijgt drie maanden Program wijziging KNVB Zeeland DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 DECEMBER 1958 Verdrag VS. met Muscat en Oman Vreemde dingen Financieringsaanbod Bonn voor dam van Assoean Gevluchte schrijver agent der Sovjets Een jaar geëist tegen puzzelorganisator Met Sovjet-hulp vijf vliegvelden in VAR Biljart in Sluiskil Spanning bij het afdelingsvoetbal K) lO-loi inulier Program 26 december Program 28 december Eindstand toernooi om schaaktitel Vlissingen en Goes aan de winst EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN ~(\'A De Ver. Staten hebben een verdrag van „vriendschap, economische be trekkingen en consulaire rechten" ge tekend met de sultan van Muscat en Oman. Amerikaanse functionarissen ver klaarden, dat het een zuiver commer cieel verdrag is, zonder politieke be tekenis. In het sultanaat, dat onafhankelijk is, werken drie Amerikaanse olie maatschappijen. Een rechter te Boston heeft de fa brikant en miljonair Bernard Goldfine veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf wegens ongehoorzaamheid aan een rechtbank, die hij bij het on derzoek in een belastingzaak geen in zicht heeft willen geven in boeken van zijn maatschappij. Goldfines se cretaresse, Mildred Paperman, werd om dezelfde reden tot tien dagen ge vangenisstraf veroordeeld. r - f - Onweerstaanbaar nemen de zware machines van het enorme Delta werk bezit van de provincie Zee land. De dam door het Veeregat is dit jaar half gereedgekomen. De Zandkreek is half afgesloten, ter wijl er nu reeds gewerkt wordt aan de enorme sluis, die midden in deze oude Zeeuwse zeearm komt te liggen. Ten noorden van Bruinisse, waar de dam tussen Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee zal komen, wordt op het ogenblik hard gewerkt aan een werkhaven ten behoeve van deze dam, een sluisput en een nieuwe gemeentehaven. Voor de aanleg van deze twee havens is 600.000 m3 zand opgespoten en een half miljoen m3 zand weggezogen door middel van zuigers. Deze week is de ring om de bouw put voor de toekomstige sluis ge sloten. In het voorjaar van 1959 zal de vissers- en handelsvloot van Bruinisse de nieuwe gemeentehaven ,tn gebruik nemen. De tegenwoordige haven zal dan gauw verdwenen zijn, want er komt een zware Delta- dijk dwars door het haventje te lopen. Het staat als een paal boven water dat de eerste Voettocht Den Boscht die van 10 tot 13 april van dit jaar door de Pax Christibeweging onder dë bezielende aanvoering van pater P. Verkoelen o.m.i. werd georganiseerd, een succes is geworden. Een succes niet alleen door de onverwacht grote deelname en het spontane meeleven van de bewoners van de Brabantse dorpen waar de deelnemers doortrokken en verbleven, maar vooral door de ontdekking, die deze tocht voor vele jonge mensen is geweest. der de Bogen" uit Maastricht de ver pleging op zich nemen. De nadruk wordt erop gelegd, dat de uitrusting van de deelnemer goed dient te zijn. Bij de eerste voettocht heeft het daaraan nogal gemankeerd. De opzet van de tweede Voettocht Den Bosch is in grote trekken dezelf de gebleven als in 1958. Er zijn enke le kleine verschillen zoals b.v. de Om gang, die op de avond van de 4e april niet meer massaal zal worden ge maakt maar per kapittel. De lande lijke B.B. zal weer voor een „snert- maaltijd" zorgen. Vast staat intussen ook reeds dat de indrukwekkende H. Mis in de Brabanthal van de Vee markt ook ditmaal weer zal worden gecelebreerd door mgr. Alfrink en dat mgr. W. Bekkers de predikatie zal houden. Tenslotte willen wij er nog op wij zen, dat invaliden, die eventueel aan ,,Er zijn vreemde dingen gebeurd", zo vertelde pater Verkoelen ons. ,,Ik zou zelfs durven spreken van waar achtige bekeringen. Het overweldi gend succes en de talrijke spontane reacties na de voettocht hebben ons doen besluiten ook in 1959 weer een voettocht Den Bosch te organiseren voor alle jongens en meisjes, die dit jaar eindexamen doen aan een school voor voorbereidend hoger of middel baar onderwijs, een kweekschool of klein seminarie. De tocht wordt in 1959 gehouden van 2 tot 5 april. Het doel Het doel van deze driedaagse voet tocht is, kort gezegd dit: een klimaat te scheppen voor jongens en meisjes om eens afstand te nemen van zich zelf en om hen door middel van ge sprekken met elkaar voor te berei den op het leven, dat hen wacht bij de intrede in de maatschappij. Men vindt elkaar in een sfeer van een pelgrimstocht in oude stijl te voet zonder veel comfort, logerend in boerderijen en schuren, denkend, luisterend, pratend en biddend. ,,De meisjes en jongens, die de eerste keer hebben meegedaan, zijn en thousiast geweest en wat belangrij ker is, ook gebleven. Dat blijkt uit de vele reacties en vragen, die wij na dien hebben ontvangen. Vooral van oud-routiers zijn vele verzoeken bin nen gekomen om bij een tweede tocht weer mee te mogen doen. Voor dit jaar is aan dit verzoek nog kunnen worden voldaan, bij wijze van over gangsmaatregel. Want technisch zal het niet mogelijk blijken om de oude ren in dezelfde dagen de voettocht te laten maken. Hun plaats zal straks zijn op de nationale en internationale routes De voettocht Den Bosch zal bestemd moeten blijven voor de exa minandi van de hierboven vermelde scholen. De routes van 1958 zijn ook nu weer gehandhaafd. Er zijn echter drie nieuwe routes bijgekomen, n.l. Hilvarenbeek - Haaren - Den Bosch (op deze route zullen de oud-routiers worden geplaatst). Loon op Zand - Helvoirt - Den Bosch en tenslotte Waalwijk - Nieuwkuyk - Den Bosch. Rond 2000 deelnemers Er zijn in 1959 ongeveer 5000 eind- examinandi aan gymnasia en middel bare scholen, 2000 kwekelingen op de tweede en derde leerkring en 500 eindexamenkandidaten van klein-se- minaria, die in aanmerking kunnen komen voor deelname aan de voet tocht. De inschrijving werd 5 oktober geopend door een toesrpaak via de radio door mgr. Alfrink, maar tot dusver is de inschrijving nog tame lijk traag geweest. Wel zijn er op het moment reeds een 500-tal deelnemers ingeschreven, hetgeen belangrijk ho ger is dan het vorig jaar op dit ogen blik. Deze 500 deelnemers zijn vrij wel allemaal individuele personen. ,,Ik durf geen prognose te maken om trent het uiteindelijke aantal deelne mers", aldus pater Verkoelen. „Het vorig jaar waren het er 1100. Zeker is het dat het er thans heel wat meer zullen worden. Als het goed is, zou den er voor de tweede voettocht rond 2000 deelnemers kunnen zijn. De in schrijving zal op 15 januari a.s. slui ten Als gespreksthema is ditmaal ge kozen de Kerk met als motto: Wat doe ik in de k(K)erk?" De bedoeling van het gesprek is zeker niet allerlei problemen op te roepen maar een antwoord te geven op vragen. Als ge spreksleiders zullen dit jlar niet al leen moderatoren van scholen worden uitgenodigd maar ook priesters die èr nnlr z.1.elzorg staan, terwijl SteMMbJi? op zal worden ge- weer zullen de zuster» van „On- de tweede voettocht zouden willen deelnemen beslist niet worden uit gesloten. Integendeel, het zou door de organisatoren zeker op prijs worden gesteld indien men voor invaliden een plaats zou kunnen inruimen. Zo zijn zeer zeker ook andersdenkenden wel kom. Tot op heden zijn meer dan 400 Grieks-Cyprische politieke gevange nen vrijgelaten met het oog op Kerst mis. Het aantal Griekse Cyprioten dat nog in kampen wordt vastgehouden op verdenking van deelneming aan verzetsactiviteit van de EOKA is hier mee gedaald tot minder dan 2000. De correspondent van de „Times' in Athene meldt van gezaghebbende zijde te hebben vernomen, dat er langs diplomatieke weg onderhandelingen tussen Engeland, Griekenland en Tur kije zullen worden geopend over de toekomst van Cyprus. De besprekingen zouden nog deze week beginnen. De regering van de Verenigde Ara bische Republiek bestudeert een Westduits aanbod voor deelneming aan de financiering van de bouw van de dam van Assoean, zo ver neemt het blad „Al Chaab" van een officiële woordvoerder. Volgens dit blad zal de Bondsrege ring een lening van 200 miljoen mark verstrekken aan ondernemingen, die kredieten aan de Verenigde Arabi sche Republiek toestaan. De naar het Westen gevluchte Rus sische schrijver Aleksander Tcheytsj- vili, oud 55 jaar en winnaar van de Stalin-prijs, is geen vluchteling, maar een agent van de geheime dienst, al dus de „N.T.S.", een in West-Duits- land werkzame inlichtingendienst, die in de menigte van zulke organisaties het meeste gezag heeft. De opdracht waarmee de schrijver de vorige maand in West-Berlijn de zonegrens overstak is waarschijnlijk stemming te maken tegen Boris Pas ternak en zijn bekroonde roman „Dok ter Zjivago", aldus de organisatie. (Advertentie) OOK MET FILTER 95 CT De officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank, mr. W. Ton- ckens, heeft een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbe schikkingstelling van de regering ge- eist tegen d§ 31-jarige M. G. uit Am sterdam wegens oplichting, verduis tering en valsheid in geschrifte als organisator van een puzzelbureau. G. wordt ervan verdacht de bij zijn bureau gestorte waarborgsommen van agenten niet te hebben terugbe taald, terwijl hij bovendien nimmer iets van zich zou hebben laten horen aan de ongeveer 1600 mensen, die hem 2.50 hadden overgemaakt om in aanmerking te komen voor klei nere werkzaamheden. Volgens de ten lastelegging zou G. tevens van tevo ren de juiste oplossing van de puzzel aan een kennis hebben verstrekt met de afspraak, dat zij de opbrengst sa men zouden delen. Hij zou deze ken nis een kwitantie van 10.000.- heb ben laten tekenen maar hem slechts een klein bedrag hebben uitbetaald. De uitspraak is op 5 januari a.s. Krachtens een in Cairo onderteken de overeenkomst tussen de V.A.R. en de Sovjet-Unie zullen er in de V.A.R. met medewerking van Rusland, vijf nieuwe vliegvelden worden aangelegd en een aantal industrieën worden ge vestigd. In hotel Meert, te Sluiskil vond voor de competitie ofn het clubkam pioenschap biljarten van Terneuzen en Sluiskil de ontmoeting plaats tus sen Hotel Meert en K.O.T. uit Ter- neuzen. De gasten wonnen met 5-0. Door deze uitslag is hotel Meert uit geschakeld en behoudt K.O.T. zij het dan een kleine kans op het kam pioenschap. De 23-jarige Londense politieagent die zondag avond, tijdens 'n vecht partij bij een dansgele genheid in Holloway (Londen) een messteek in de rug kreeg, is gisteren overleden. Daarmee staat de Lon dense politie voor de taak in het gewoel van teddy-boys in Holloway een moordenaar te zoe ken. Moord op een politie man is in Engeland een bijzonder weinig voor komend misdrijf. De Engelse politie trekt in zulke gevallen als één man op pad om de da der te zoeken. En in het geval van Raymond Summers, een man van middelbare lengte die door zijn superieuren- het prototype van de gemoedelijke Bobby wordt genoemd, is dat niet anders. Summers werd neer gestoken, toen hij en enkele andere bobbies zondagavond in Hollo way probeerden twee elkaar bij een danstent bevechtende „gangs" de „Islington gang" en de „Angel gang" te scheiden. Deze twee benden zijn gezworen vijanden en de dansge legenheden in Holloway zijn hun slagveld. Rechercheurs in Hol loway zijn huis aan huis gaan vragen wie de vechtpartij in Seven Sisters Road gezien heeft. Het wapen 'n vlijmscherpe stilletto is reeds gevonden, voetsporen in nabije tuinen zijn opgemeten. Al het personeel van het politiebureau Hollo way is ingeschakeld bij de speurtocht naar ver dere gegevens. Op het ogenblik weet de politie vrijwel niets. Maar ze heeft de steun van hon derden bewoners van het district, recher cheurs die hun winter- verlof hebben opgeof ferd en zelfs de Lon dense onderwereld. De schilderachtige haven van Bruinisse, die haar laatste win ter tegemoet gaat. Reeds over een jaar zal hier inplaats van een haven een zware dijk liggen. Wie nog iets ten nadele van Rijkswaterstaat, met name inzake zijn belang stelling voor Zeeuwsch- Vlaanderens wegennet wil opmerken, zullen wij voortaan met de vereiste nadruk met zijn neus op de verbindingen tussen St. Jansteen en Hulst drukken. Deze twee ge meenten, die zo broeder lijk bijeen liggen en die bij wijze van spreken zelfs zonder telefoon met el kaar kunnen praten, zó dicht liggen ze bij elkaar, zullen straks door niet minder dan vier wegen met elkaar verbonden zijn. Het zijn er nu nog maar drie, doch Rijkswa terstaat heeft nu een rondweg om Hulst gepro jecteerd die het, om de boel op gang te houden, nodig maakt een nieuwe weg van „Steen" naar Hulst te leggen. Ten eerste is er de rijksweg van de grens naar Hulst. Die is voor de auto's. Dan is er, want die tellen we ook mee. de Hoge weg. Een mooi trajectje voor de roman tische wandelaar. Ten derde is er de Tragel. Die is dan voor de argelozen die in het, zij het lang zame doch serieuze werk van Rijkswaterstaat ge loven. Jarenlang was de Tra gel een modderbaan, die het verkeer permanent kermisgenoegens ver schafte en die de bewo ners noodzaakte tijdens het eten de ramen goed dicht te houden aange zien anders de soeppan met verse modder zou worden bijgevuld. Maar op de duur wist St. Jan steen dan toch de gelden los te peuteren voor de verbetering en ziet, er verscheen een glanzend nieuw wegdek van beton- klinkers, met daarboven een modelverlichting en er onder een dure riole ring. Van de circa zestig duizend gulden, die de bestrating kostte, moest St. Jansteen een vierde part betalen en als men die kosten dan optelt bij wat riolering en verlich ting gekost hebben dan blijkt dat St. Jansteen een dikke anderhalve ton heeft neergeteld. Maar het resultaat was er dan ook naar en iedereen ver gat de gebroken assen en de bemodderde gevels. Maar toen kwam Rijks, waterstaat met zijn rond weg om Hulst. Het moest een mooie brede weg worden, die precies over de Tragel heenkwam. Dat was een probleem. Maar het werd vlot weg getekend. De rondweg komt boem-pats over de Tragel en die moet aan twee kanten dan maar afgesloten worden, zeiden de ontwerpers. Die an derhalve ton hadden zij immers niet zelf betaald en St. Jansteen zal nog wel geld genoeg hebben om aan de bouw van een vierde weg naar Hulst te beginnen. Dat is natuur lijk nodig, want die Tra gel is doormidden gesne den. Daar kun je niet meer langs. Zo'n nieuwe weg gaat Steen een paar losse cen ten kosten. Er moet grond worden aangekocht. Er moet een zandlichaam worden aangebracht. En dan de verharding. Ver lichting ook nogSteen is nu immers toch aan het betalen... Ook voor de Tragelbe- woners is het heerlijk nieuws. Nu wordt hun weg een prachtig speel plein voor de jeugd. Geen centje gevaar van ver keer! De zaken die er gevestigd zijn. komen na tuurlijk wel in het slop maar als ze niet meer renderen kunnen de eige naren altijd civieltech nisch werk gaan verrich ten: onder directie van de Rijkswaterstaat weer nieuwe rondwegen aan leggen in DACW-verband Wat zou het eigenlijk kosten om de rondweg over een viaduct de Tra gel te laten passeren? Zou het véél meer zijn dan de kosten van die nieuwe (vierde) weg St. Jansteen-Hulst plus de gekapitaliseerde Tragel- strop? Maar dat is natuurlijk on( waterstaatkundig lekengepraat... Met de feestdagen van het einde van het jaar in zicht werd de „pot" van de Stem-toto weggesleept. Dat betekent een nieuwe start, de zoveelste in de geschiedenis van onze toto. Dat betekent tevens een prijs van 50 voor degene, die nog in 1958 blijk geeft van een foutloos gevoel voor voetbaluitslagen. Ofschoon ook op tweede kerstdag een praktisch volledig program wordt afgewerkt, geldt deze toto alleen voor zondag. Het was niet mogelijk om in zo'n kort tijdsbestek twee af leveringen van de Stem-toto te doen plaatsvinden. Alleen in de eerste klase A van het afdelingsvoetbal is er nog wat van het programma overgebleven. Er gin gen vier van de vijf wedstrijden door en de uitslagen ervan tonen duide lijk aan, dat het leidersgroepje el kaar heel weinig toegeeft. Koewacht handhaafde zich aan de spits door in Goes de lastige uitwedstrijd tegen Robur met 40 te winnen. Door deze uitslag zijn de Goesenaren definitief uitgeschakeld. Groede bleef op de tweede plaats als gevolg van een be nauwde 3-2 overwinning op Domburg en De Noormannen knapte zijn doel- cijfers wat op door hekkesluiter IJzendijke zijn negende nderlaag te bezorgen (110). Schoondijke hield nog een vinger in de pap, want Wal cheren kon door onvolledigheid de goede prestatie van vorige week niet herhalen en verloor kansloos met on gedacht grote cijfers (8—3). In de 2e klas A werd slechts 1 wedstrijd gespeeld. De reserves van Aardenburg en Biervliet deelden de buit eerlijk (11), waardoor de laat- sten juist genoeg hadden om de tweede plaats op te eisen. In 2 C won Zonneroaire met mage re cijfers van de eigen reserves (2—0). In 3 A versloeg Sluis het bezoeken de Groede met 32. In 3 C tenslotte moest Axel 3 met 60 het onderspit delven tegen Phi lippine 2 en bleef hekkesluiter Ria 2 met 51 baas over Koewacht 2, waardoor de deur naar de ontsnap ping voor de ploeg uit Westdorpe wa. genwijd openbleef. Fortuna-PSV Willem II-DWS/A VVV-NAC MV V-NO AD Feyenoord-DOS Eindhoven-BVV De voorwaarden: Zoal U weet, moet ingevuld worden. I als U denkt, dat de thuisclub wint. 2 verliest en 3 bij gelijk spel 1 Ieder kan aan onze Stem-toto deelnemen 2 )e -eelneming is geheel gratis 3 Mei. kar hei hiernaast staande roto-fnrmulie' gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het rtrtk aeoorlootd de wedstrijden op een brief kaar, over te schrijven Niet per tirret 4 Frankering van briefkaarten, die op eei van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig Du moet natuurlijk we. met briefkaarten geschie den. die per post verzonden woraen 5. De inzendingen moeten uiter lijk a.s vrijdagmiddag te 12 uui op een der onderstaande adressei aanwezig zijn. Later binnengekomen formulieren worden terzijde gelegd 6. Over de uitslag kan niet wor den gecon espondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formu lier, worden afgelast, biijft het oeorag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. Op de uitslag behoeft O niet lang te wachten. Die vindt li maandagmorgen In onze «rant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Relgerstraat 16, Breda Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES Westsingel 98. Bijkantoor HULS'l, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG. Nieuwstraat 41. Bjjbureaa TERNEUZEN Noordstraat 56. RBC-Heracles Wilhelmina-ONA Zeist-LONGA Baronie-Hilversum Controle-totaalcijfer: Reservewedstrijd: Alkmaar-V olendam In het KNVB-wedstrijdprogramma voor zondag 28 dec. zijn de navol gende wijzigingen aangebracht. IngelastBuxmeer-Valkenswaard (2A). Meto-Zeeland Sport en RKFC RCS (3D). SC. Gastel-Groen Wit en Zundert-Devo (4 F). Nieuw Borgvliet Cluzona en Kaaise BoysIerseke 3e Klas A.: Vlissingen VWalche ren III, 3e Klas B: Middelbergse Boys I—Middelburg TV. le KLAS A.: Walcheren I-IJzendijke I, Schoondijke IVogelwaarde 1. 2e Klas A: Aar denburg IIHoofdplaat I, Biervliet IIZuidzande I, RCS IIIZeeland Sport IV. 2e Klas B: Hansw. Boys IICortgene I, Robur IIPatrijzen I, Yerseke IIVolharding '32 I. 3e Klas A: Walcheren IIIZeeland Sport V. Groede IISchoondijke II. 3e Klas B: Middelburg IVZeelandia III. 3e Klas C: Treneuzen IIIHontenisse III, Philippine IICorn. Boys III; Axel III—Ria W II. Maandagavond zijn te Amsterdam de partijen voor de laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk schaakkampioenschap van Nederland gespeeld. De resultaten waren: le ronde: ir. van Donk Jonkman 0,5—0,5; van den Berg - dr. Baren- dregt 0—1; van Weezei - Cortlever 0,5—0,5; mr. Spanjaard - van Schel- tinga 0,50,5; Donner - Orbaan 10. Roessel was deze ronde vrij. De defintieve eindstand werd: 1 en kampioen Donner 9 pnt.; 2 Cortlever 7,5 pnt.; 3 van Scheltinga 6,5 pnt.4 Barendregt 6 pnt.5 Span jaard 5,5 pnt.; 6 van den Berg 5 pnt 7 van Donk 4 pnt.; 8 en 9 Roessel en van Wezel beiden 3,5 pnt.; 10 Jonk man 2,5 pnt.; 11 Orbaan 2 pnt. (Zeeuwse schaakcompetitie) De uitgestelde wedstrijden in de eerste klas van de Zeeuwse schaak competitie tussen V.S.V. (Sluiskil) Middelburg IJ en die van Koudeker- ke I Goes I zijn nu gespeeld. V. S.V. sloeg Middelburg II (6-4) en gaf hierdoor de rode lantaarn over aan Vlissingen I, dat nog nul punten heeft. Koudekerke moest voorlopig de winst meegeven aan Goes, 3-5. Een nauwkeurig overzicht kunnen we nog niet geven daar er maar liefst 7 afgebroken partijen op een definitieve uitslag wachten. Goes I heeft er hiervan 6. In afwachting dus van deze afgebroken partijen staat Goes I nu voorlopig op de bovenste plaats mei 6 matchpunten uit 3 wed strijden. Middelburg, dat één wed strijd minder heeft gespeeld, staat op de tweede plaats met 4 punten uit 2 wedstrijden. In de tweede klas ontmoetten de tientallen van Vlissingen II en Vlis singen III resp. De Zwarte Dame (Kruiningen) en Goes II. Alle twee de teams van Vlissingen II en III wonnen, wat vooral voor het laatste team een goed resultaat is. Het twee de tiental won van De Zwarte Da me met 7-3 en het derde tiental won van Goes II met 5,5-4.5. De afgebro ken partij uit de wedstrijd Vlissin gen III Middelburg III is door de heer van de Ende te Zierikzee door Middelburg gewonnen verklaard 4,5- 5,5. De Pion (Yerseke) heeft in deze klas nog geen enkele wedstrijd ge speeld. MAATSCHAPPELIJK WERK Aan de katholieke school voor maatschappelijk werk te Breda slaag den de volgende dames: M. E. de Bruin (zuster Maria Theodora), Goir- le; M. Th. A. A, van Bunge, Den Haag; M. M. M. Claessens, Bergen op Zoom; J. E. M. Peeters, Oud- Gastel; J. A. Peterson, St. Nicolaas (Aruba); C. W. Prinse, Breda; L. J. W. M. Sarneel, Kloosterzande; E. A. H. Sarucco, Cas Correl (Curacao)L. L. B. Verhelst. Sas van Gent en M. V. G. A. de Witte, Roosendaal. DOKTERS-ASSISTENTE Te Amsterdam slaagde voor het di ploma dokters-assistente mej. Annie Weemaes, Absdale gemeente St.Jan steen. SLAGERSVAKSCHOOL Aan de Eerste Nederlandse Slagers vakschool te Utrecht slaagde de heer J. A. d'Hont te Baalhoek voor het diploma vakbekwaamheid en handels kennis. BEDRIJFSADMINISTRATIE Te Rotterdam slaagde voor het exa men voor het staatsdiploma Bedrijfs administratie, tweede gedeelte, de heer A. A. Boon jr. uit Hulst. TYPEN EN STENO Van het Instituut Aalbregtse te Oostburg zijn geslaagd voor het di ploma Machineschrijven als typiste (150 aan sl. per minuut) mej. C. Mabesoone te Aardenburg, en als kantoortypiste (180 aansl. per min.) de dames E. M. Duininck te Groede en J. Rie- mens te IJzendijke. Stenografie Nederlands (130 letter grepen met minuut) de dames: A.J. Brakman te Groede; C.M.M. Goet- hals te Breskens; A.C. Schilders te IJzendijke; E.M. Verploeg te Oost burg en de heer F. van der Hooft te Aardenburg. GOES, 22 december. Groenteni Bloemkool All 73, BI 44—61, Bil 30- 49, Cl 15—32, afw. 10—35, knolsel derij 57, beide per stuk. Per kg: stoofsla 95, spruiten All 4550, Bil 15—39, witlof AI 75, All 65—76, BI 70, Bil 38—54, afw. 29—68, peen 7, prei 1920, andijvie 1163, gr. sav. kool 1013, rode kool 1421, Boeren kool 24. ROTTERDAM, 22 dec. Aanvoer totaal 1174, vette koeien 688, varkens 486. Vette koeien le kw. 2,95-3,25, 2e kw. 2,80-2,90, 3e kw. 2,50-2,60, varkens (lev. gew.) 1,94, 1,92, 1,90 p. kg. Vette koeien, aanvoer klein, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven noteringen, varkens (lev. gew.), aan voer matig, handel redelijk, prijzen als vorige week. ROTTERDAM, 22 dec. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotter dam. Tarwe, met klein aanbod, rode op vochtconditie tot 30,80 in de prima kwaliteit witte, op vochtconditie tot 31,10. Voedergranen, zomergerst prijs houdend, naar kwaliteit van 25,25-26, geschoonde 26,50; haver goed prijshou dend, naar kwaliteit 24-25,50, extra blanke 26. rogge vast, doorsneekwali teit (17-18 pet. vocht) ca. 22,50, bak- rogge daarboven. Peulvruchten kalm, groene erwten 34-55, schokkers 55- 86,50, bruine bonen 60-87,50, alles boe- renschoon, prima geschoonde blanke kwaliteit bruine bonen tot 101.-. Konstanz 299 (-1), Rheinfelden 196 (-3), Breisach 100 (-12), Straatsburg 213 (-2), Maxau 401 (-5), Mannheim 248 (-10), Mainz 284 (-12), Bingen 211 (-14), Kaub 231 (-18), Trier 458 (+4), Koblenz 346 (-17), Keulen 372 (-9) Ruhrort 605 (-13), Lobith 1225 (-16) Nijmegen 1002 (-12), Arnhem 995 (-10), Eefde IJssel 534 (+3), Deventer 423 (+3), Monsin Visé 5245 (+34), Borgharen 4308 (+37), Belfeld 1444 (+52), Grave beneden de sluis 656 (+22),

de Stem | 1958 | | pagina 3