Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Snelle difterie-inenting in grensprovincies Het Venus- kruid Dagblad De Stem PHILIPS WEEK-END TASSEN Bedrijfsgeneeskundige dienst der „Schelde'5 in het goud .Photoflux DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 DECEMBER 1958 slechts nu VROOM DREESMANN Doktersdiensten Dienst dierenartsen De zagende pijnen Nieuwe burgemeester heeft een woning Aan onze kwartaalabonnees Baanbrekend werk van mr. Jan Smit geprezen die goeie ouwe BLANKENHEYM Polio-vaccinatie in mag met gedrang komen Hoogwaterstanden Kapitein deserteert met acht mille AGENDA Vandaag Morgen Maandag MIDDELBURG „SINT-PAULUS" OPENT NIEUW SEIZOEN De kath. toneelgroep „St.-Paulus" is volop bezig met het instuderen van het kerstspel „Scrooge en Marley", naar het bekende verhaal van Char les Dickens in de vertaling van E. Veterman. Begin januari, n.l. op de 8e en 9e, zal ,,St-Paulus" met dit stuk in de Schouwburg optreden. VLISSINGEN Definitieve „vretle" in „melkoorlog" Ruim veertig gesaneerde melkbe zorgers en de vrije melkslijter, de heer Kees Poppe, hebben na een (Advertentie) kunt U profiteren von deze speciale verkoop Ga met de Kerstdagen prettig op reis extra xwaar linnen, dus waterdicht lederen handgrepen, bodemhoeken en randen koperen ritssluitingen (roestvrij) met slot en garantie versterkt met lederen sluitriem bodemafmeting 47x19 cm en 30 cm hoog dus veel bergruimte ook ideaal voor militairen en verlofgangers in frisse ruitdessins ook black-watch en effen kleuren zoals raf - noot - bruin en groen met ingewerkte spiraal vormhouders Q K Normale W& waarde 13.90 t&W In verband met de niet on beperkte voorraad, zullen schriftelijke .en telefonische bestellingen in volgorde van binnenkomst worden uitge voerd. Zolang de voorraad strekt! Breda - Bergen op Zoom Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7. tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, teL 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder £0,90, elke regel meer f0,15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. urenlange discussie definitief een eind gemaakt aan de melkoorlog, door het contract te tekenen, dat eni ge dagen geleden in een eerste ver gadering opgesteld was. Dit contract garandeert in het ver volg een betere service aan de klan ten en in het bijzonder aan de flat bewoners. Ook krijgt nu de vrije melkhande laar een „gesaneerde wijk". De bezorging in de flats „tot aan de deur", die in het begin wettelijk verplicht was, werd, zoals bekend, later ingetrokken, omdat de flatbouw in de grote steden zo snel toenam. Na de discussie zijn de Vlissingse melkbezorgers echter weer bereid de flatbewoners aan de deur te bedie nen. Voor de klanten is nu belangrijk geworden de „vertrouwenscommis sie". die de klachten in behandeling neemt. In deze „vertrouwenscommissie" zal nu ook een lid van het Vlissings actiecomité zitting hebben. De com missie bestaat nu voorts uit één lid van het gemeentebestuur, n.l. wet houder C. J. Gillissen-Verschage, de dames W. E. Kapselberg, P. Moll en J. Schreuder, van de gezamenlijke vrouwenorganisaties en twee melk- slijters, de heren P. Meyers en M. Volkers. De arbitrage in deze discussie werd verleend door de heer C. Zee uit Middelburg, secretaris van de Zeeuwse melkfederaties. Oost- en West-Souburg BEKENDMAKING Het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend dat in de week van 21 t.e.m. 27 december 1958 de vuilnisvaten als volgt zullen worden geledigd: in Oost-Souburg op maandag- en zaterdagmorgen; in West-Souburg alleen op woensdag morgen. Oost- en West-Souburg, 18 december 1958 De medische diensten zijn dit weekend als volgt geregeld: te Oost burg en Aardenburg heeft dienst: dokter Hage te Aardenburg; te Bres- kens, Groede en Schoondijke: dokter v. d. Maas te Breskens en te Cad- zand, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand. Voor Biervliet en IJzen- dijke neemt waar: dokter Lievens te IJzendijke. Te Axel heeft dienst: dok ter Kats, te Terneuzen: dokter van Zanten. Voorts worden de diensten als volgt waargenomen: Goes: dokter Weiten; Middelburg: dokter Frumau; Vlissingen: dokter Ijetmar: Hein- kenszand, Arendskerke en Wolfaarts- dijk: dokter Vos; Hansweert, Krab- bendijke, Kruiningen en Rilland: dok ter Kamps te Rilland. Dokter Luyckx te 's-Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer; dokter Kiviet te Bors- sele voor dokter Gelderblom en dok ter Wöstmann. Te Goes is apotheek „la Porte" ge opend. Te Oostburg, Sluis en Groede heeft dienst: de heer W. van Veen te Oost burg en te Biervliet en IJzendijke de heer J. F. Westendorp te IJzendijke. Voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag neemt waar: de heer J. F. de Haas te Zaaftislag, tel. 366. Te Hulst en Nieuw-Namen heeft dienst: de heer Bom te Nieuw-Namen. Op Z.-Beveland hebben zondags dienst: de heren Kiaassen te Hein- kenszand en Boneschanser te Krui ningen. (Advertenties) van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Togal kan baten waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88. GOES Ongelukken in serie Een ongeluk komt zelden alleen. Doordat de remmen van een vracht wagen der firm? C., alhier, niet werk ten, schoot de auto tegen een benzine pomp van de heer de Baar, Er ont stond veel ravage. Op de Pateinweg maakte een auto, bestuurd door mevrouw K. uit Rot terdam, waarin ook haar man en kind zaten, een slippertje. De wagen draai de om zijn as, schoot over het fiets pad door de omrastering van de spoor baan heen en kwam daar pas tot stil stand. Het bleef bij grote schrik en kleine schade. Mevrouw de K.-H. uit 's-Graven- polder stapte bij café De Tol uit een autobus en kwam te vallen, juist toen de bus zich weer in beweging had ge zet. Een van haar voeten geraakte on der de wielen en werd verbrijzeld. Het slachtoffer werd in het St.-Johan- naziekenhuis opgenomen. J aarvergadering van gezondheidsdienst voor dieren Op de jaarvergadering van de ge zondheidsdienst voor dieren, zei de voorzitter, de heer J. Lindenberg, dat 1958 voor de dienst een belangrijk jaar was geweest. Behalve de bacteriële ziekten, zijn thans ook de gebrek- ziekten in de werkingssfeer van de dienst gekomen Een rapport over de vogel-t.b.c. is in de maak. Volgend jaar wordt met de subsidie van de landbouwvoorlichtingsraad een on derzoek geopend naar het verband, dat er bestaat, tussen tekorten aan mineralen in de bodem en de licha melijke toestano van de dieren, welke zich voeden met gewassen uit die bo dem. Ook de oplossing van het geschil met dokter Grotenhuis werd ter spra ke gebracht, doch over de financiële gevolgen daarvan voor de dienst werd zeer geheimzinnig gedaan. Dr. Gro tenhuis, die eei. particuliere praktijk overnam, heeft een flink bedrag aan schadeloosstelling ontvangen en krijgt gedurende enkele jaren de garantie van eer. minimum-inkomen. De ba lans werd goedgekeurd, evenals de begroting, waarna de directeur, dr. Teesink, een beschouwing hield over ziekte en ziektebestrijding onder het vee. Op het eind der vergadering werd de heer Boogaart, die afscheid nam, gehuldigd. Hem werd ook een enveloppe met inhoud overhandigd. Excursie naar „cle Zon" Leden van het kath. Vrouwengilde hebben een excursie gemaakt naar de wasserij „de Zon". Het is een bij- zonder interessante tocht geworden door het grote en moderne bedrijf, waar het ruim honderd „man" sterke personeel, behalve het wassen ook het stomen en appreteren uitoefent. On der de deskundige leiding van de eigenaar, de heer P.fGeysen, werden de diverse afdelingen bezocht en kreeg men een "goed overzicht van het geschakeerde arbeidsproces. In de kantine werden de bezoek sters verversingen aangeboden. Mevr. Dogge dankte; namens het gilde, voor de leerrijke excusie en de gastvrije ontvangst. Naar wij vernemen zal de nieuwe burgemeester een woning krijgen aan de Patijnweg. Momenteel is deze echter nog bezet en omdat dit nog even aan kan houden zal de heer Michaëlis van half januari af tijde lijk een huis aan de Bergweg be trekken. Kruiningen Opening nieuw gemaal Op vrijdag 9 januari a.s. zal de commissaris der Koningin het nieu we gemaal van de polder Kruinin gen officieel in bedrijf worden ge steld. KERSTBIJEENKOMST NCVB De afdeling Kruiningen van de NCVB hield woensdagavond een zeer geslaagde kerstbijeenkomst in het dorpshuis onder leiding van de pre sidente mevr. A. Ligthart Schenk-van Zijtveld. Er was voor deze bijeen komst grote belangstelling: meer dan honderd leden waren aanwezig. De kerstliturgie van de NCVB we>-d door twee leden voorgelezen. Daarna volgde een kerstmeditatie van me vrouw E. Tange-van Noppen. Na het optreden van het zangkoortje, volgde declamatie van de heer Florusse uit Wemeldinge, die ook een zeer boei end kerstverhaal voordroeg. Mevrouw H. Koppejan-Trimpe ein digde met een slotmeditatie. Aardenburg TENTOONSTELLING GESLOTEN De tentoonstelling die door de commissie streekverbetering in het Jeugdcentrum „Maris Stella" werd gehouden, mocht zich in een flinke belangstelling, verheugen. Men kon er heel wat leren op het gebied van hygiëne, maar ook op het gebied van elektrische en sanitaire verbruiksar- tikelen. Ook kon men er hulpmidde len zien, die kunnen dienen om min der valide mensen in het dagelijkse leven te kunnen helpen. Voor oude en reumatische mensen kunnen deze een uitkomst zijn. De stand voor de hy giëne was vooral voor de kinderen leuk opgesteld. Door de scholen werd aan deze tentoonstelling dan ook klasgewijze een bezoek gebracht, waarbij mej. W. Arts, landbouwcon- sulente, toelichting gaf. Er was ook een wedstrijd aan verbonden. Door op een formulier vragen te beant woorden kon men prijzen winnen. BOERINNEN VIERDEN KERSTFEEST Door de afdeling Aardenburg van de r.-k. boerinnenbond werd in het r.-k. jeugdgebouw een kerstmiddag gehouden. Door de leerlingen van de r.-k. meisjesschool onder leiding van zuster Francesco werd een kerstspel opgevoerd, getiteld „Pitjoe, de zwer versjongen Ijij de kribbe". Verder zorgde de geestelijk adviseur voor een kerstlezing en "verzorgden de jon ge boerinnen declamatie en zang. Gezamenlijk werden bij de aanvang en sluiting enkele kerstliederen ge zongen. Er was verder een koffietafel en er werden ook nog enkele huis houdelijke zaken besproken. T enniskampioene in huwelijksboot De tenniskampioene van Zeeland in 1957 en reeds verscheidene jaren clubkampioene van S.J.E.F. te Aar denburg, mej. Ingrid Trapman, trad te Aardenburg in het huwelijk met P. H. Risseeuw uit Zuidzande. De jdnioren van de tennisclub S. J.E.F. uit Aardenburg vormden in tenniskostuum met hun rackets voor het gemeentehuis een erehaag. Aan gezien het jonge paar zich in Kort- rijk (België) gaat vestigen, heeft mej. Trapman de tennisclub S.J.E. F. en de Zeeuwse kampioenschappen vaarwel gezegd. S.J.E.F verliest daarmede haar beste tennisspeelster Biervliet BINDINGSAVOND B.B. De leden van de plaatselijke vrij willige brandweer en de B.B. kwamen in café „Het Oude Raedthuys" bijeen. Hier werden enkele films met be trekking tot de B.B. vertoond. De heren W.I. Catsman, kringhoofd van de B.B. in west-Zeeuwsch-Vlaanderen en J.P. Kaan, blokhoofd van de B.B. te Biervliet, hielden een causerie die door de goed opgekomen leden met belangstelling werd gevolgd. Ook burgemeester A.P. Kostense, gaf op deze avond van zijn belang stelling voor het werk van de B.B. blijk. BENOEMING Tot waarnemend gemeente - ont vanger te Biervliet werd aangewe zen de heer H,H. Westdorp, com mies ter secretarie alhier. DE KWITANTIES VOOR HET EERSTE KWARTAAL 1959 WORDEN BEGIN JANUARI A.S. UITGEZONDEN. Indien U de voorkeur geeft aan betaling per giro U bespaart dan 15 cent incassokosten of 35 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt U verzocht een bedrag van f 7.te stor ten of over te maken op onze girorekening no. 278841 en We) vóór 1 januari a.s. Voor abonnees, die buiten ons verspreidingsgebied wonen en de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van f 8.20. Administratie Dagblad De Stem Het was het levensgrote geschil derde portret van wijlen mr. Jan Smit, dat gistermiddag bij gelegenheid der herdenking van het 50-jarig bestaan van de bedrijfsgeneeskundige dienst der mij. „de Schelde", temidden van een bloemenschat stond opgesteld in het Schelde-kwartier, waar de her- dending plaats vond. Het is dan ook deze mr. Jan Smit geweest, die op 1 december 1908, als directeur der „Schelde", de genoem- denkirrg plaats vond. Dit was toen een groots initiatief, want geen enkele onderneming in Ne derland was toen reeds zover. Niet zonder reden werd daarom gis termiddag deze daad, die getuigdê van inzicht en vooruitzicht, door de heer J. Hupkes, voorzitter van het directeuren-college der „Schelde", zeer geprezen, evenals de man, die hem stelde. „Het jaar 1908", aldus de heer Hup kes, „is een sprekend jaartal gewor den in de historie van „de Schelde". Hoe ver mr. Smit zijn tijd vooruit was, illustreerde spreker met het feit, dat pas nu dus na 50 jaar een wet op stapel staat, waarbij een bedrijfsongevallendienst verplichtend wordt gesteld. Spreker gaf ook alle eer aan dokter Staverman, die in 1908 hoofd werd van „de verbandkamer" en de heer v. Bemmel, de eerste verbandmeester. Spr. schetste hoe de dienst in de loop der jaren in betekenis toenam en al spoedig werd behalve naar het cura tieve ook naar het preventieve ge streefd en gaf men ook aan ziektebe strijding aandacht. Twee actuele zaken waar men thans voor strijdt is het drukken van het percentage der uren van verzuim door ongevallen en ziekte en ook het voorkomen en tegengaan van doof- heidsverschijnselen. De medewerking van alle bij het bedrijf betrokkenen riep spreker in. Een miljoen gevallen Dokter Stumphius, 't hoofd van de dienst, gaf in markante lijnen de ge schiedenis van de dienst, zoals wij die onlangs reeds gaven en voegde nog enige tekendende bijzonderheden daa r aan toe. Zo vertelde hij enige bijzonderheden over de ernstige ontploffing, welke in juni 1921 in de gieterij plaats had en waarbij de dienst kon tonen wat zij waard wat. In totaal heeft de dienst in zijn 50- jarig bestaan in ongeveer een miljoen gevallen hulp verleend. De directeur-generaal van de ar beid, de heer Valentgoed, sprak, ook namens de minister, zijn gelukwen sen uit aan het adres van directie en dienst, en had vele goede woorden voor het 50 jaar geleden te Vlissingen genomen initiatief. Spreker wees er terloops op dat de gevaren in de maatschappij van heden steeds toe nemen, ook tengevolge van radio-ac tieve straling, zodat de bedrijfsge neeskundige diensten nog lang niet overbodig zijn. Tenslotte zei spreker, dat momenteel een half miljoen werknemers onder het bereik van deze diensten vollen. Nadat '1 koor van de bedrijgsschool enige liederen had gezongen, felici teerde mr. v. d. Weel namens het provinciaal bestuur en signaleerde, welke ontzaggelijke veranderingen er op sociaal gebied en op dat der men selijke verhoudingen hebben plaats gehad. Spr. zei intussen trots te zijn, dat hier een initiatief ontstond, dat een voorbeeld was in Nederland; een initiatief ook dat ze zogenrijk werkte. In dit verband memoreerde spr. de verdiensten van mr. J. Smit en dokter Staverman. Koninklijke onderscheiding Een hele rij sprekers diende zich nog aan, waarvan wij noemen de burgemeester van Vlissingen, mr. Kolff, die schilderde hoe de jubileren de, na aan de kinderschoenen ont wassen te zijn, een dienst werd die er wezen mag. Spr. memoreerde de ge lukkige samenwerking tussen ge meente en „Schelde" en vertrouwde, dat er daardoor gezamenlijk nog heel veel goeds tot stand zou komen, tot heil van het personeel van de „Schel de" en van de hele Vlissingse ge meenschap. Tenslotte deelde spr. mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd de eremedaille in goud verbonden aan de Oranje-Nassau-orde toe te ken nen aan de chef der verbandkamer, de heer M. Liebers. Mr. v. Andél, die voor de Schelde- directie de sprekers beantwoordde, beklemtoonde de dank voor genoemde onderscheiding, waarmee ook de ju- bilrende dienst en „de Schelde" wa ren geëerd. Een onwelkom incident was het uitvallen van de elektrische stroom gedurende drie kwartier. Graauic MEJ. KERCKAERT NEEMT ONTSLAG Mejuffrouw E. Kerckaert van Hengstdijk, handwerkonderwijzeres aan de lagere school, heeft met in gang van 1 januari a.s. ontslag uit haar betrekking gevraagd in ver band met haar aanstaand huwelijk. Gevraagd ontslag is haar eervol verleend. In de vijf jaren dat ze aan onze school is verbonden geweest, heeft zij overduidelijk bewezen, van welke grote waarde een vakonderwijzeres aan een school is. De resultaten van van haar werk, die op de gebruike lijke jaarlijkse tentoonstelling in de school te zien en te beoordelen wa ren, zijn inderdaad boven alle lof. Be grijpelijk, dat men haar node ziet gaan. Haar laatste lessen heeft zij al ge geven De kinderen werden door haar bij dit afscheid getrakteerd. Hierna werd tep huize van het hoofd der school op aangename en intieme wijze afscheid genomen van het per soneel der school, waarbij met wei nig woorden vee] werd gezegd. Sas van Gent Gerestaureerd gemeentehuis Hedenmiddag (zaterdag) om half drie zal in aanwezigheid van een aantal genodigden het gerestaureerde gemeentehuis officieel weer in ge bruik worden genomen. Het betreft hier de vernieuwde raadszaal, de trouwzaal, hall en trap penhuis, het z.g. representatieve ge deelte. Kernpunten van de vernieuwing zijn de in de hall aangebrachte muur schildering, voorstellende de oude vesting Sas van Gent, die vervaar digd werd door pater Robert de Ca- luwé en de door de directie van de de Spiegelglas- en Fosfaatfabriek ge schonken decoratieve ramen naar ontwerp van de heer Fernand Sloek. Om, mede naar aanleiding van deze muurschildering belangstelling voor de historie van Sas van Gent op te wekken, wordt er tevens een ten toonstelling gehouden van voorwer pen, sieraden, prenten, kaarten, ze gels, enz., die betrekking hebben op de geschiedenis van Sas van Gent. Ook zullen foto's van het Sas van vroeger te zien zijn, waaraan vele ouderen hun hart zuilen kunnen op halen. TERNEUZEN KERSTVIERING HUISVROUWEN Voor de traditionele kerstviering zijn veel leden naar het met groen en kaarsen versierde jeugdgebouw in de Kerkhoflaan gekomen. Nadat ter inleiding door allen enkele toepasse lijke liederen waren gezongen droeg de heer T. de Bordes enkele kerstge dichten en verhalen voor o.a. van Gabriël Smit en Joost van den Von del. In de pauze werden de dames getrakteerd en werd een collecte ge houden voor he't Jacobafonds. Ook het dameskoortje zong enige kerst liederen. Westdorpe ACTIE TEGEN RATTEN Door het gemeentebestuur is weer de jaarlijkse rattenbestrijdingscam- pagne georganiseerd. Het vergif kan men bij de gemeentewerkman krij gen. De bewoners van de wijk Stroo- dorpe kunnen het vergif bekomen, wanneer het huisvuil wordt opge haald. DE BARBIER VAN BAGDAD Op donderdag 8 januari a.s. wordt door de Zeeuwse Volksuniversiteit 'n avond gegeven in het verenigingsge bouw. De bekende Bert Brugman brengt die avond „De Barbier van Bagdad". KERSTKAARTING Op zaterdag 27 december wordt in het verenigingsgebouw een grote kerstkaarting georganiseerd voor de leden van de afdeling K.A.B. VEERTIGJARIG BESTAAN De K.A.B,, de bond van fabrieks arbeiders en de bond van landarbei ders, hebben gezamenlijk een feest comité gesticht ter viering van hun veertigjarig bestaan. Er is reeds een feestprogramma samengesteld. (Advertentie) heeft de sleutel van de gezelligheid om van die goeie jpnge(7.40) niet te spreken Advertentie) (Van onze verslaggever) In verband met de uitbrei ding van een difterie-epidemie, die momenteel in België heerst, heeft de inspecteur van de volksgezondheid in Noordbra bant alle artsen in deze provin cie geadviseerd zo snel moge lijk tot inenting of herinenting over te gaan van alle kinderen, die niet of niet meer in voldoen de immuniteitstoestand verke ren. Het betreft hier de leef tijdscategorie van drie tot tien jaar. Voor Limburg is eenzelfde maatregel van kracht. De snelheid die achter deze maat regel wordt gezet is niet op de eerste plaats een gevolg van dreigend be smettingsgevaar Van een oversteken van de epidemie is nog geen sprake. Slechts zeer verspreid doen zich iets meer gevallen voor dan normaal. Van meer belang is echter, dat de inenting tegen difterie niet te veel tijd in be slag neemt, omdat daardoor anders de massale polio-vaccinatie, waarmee men eind januari of begin februari wil be ginnen, in het gedrang zou komen. De inenting tegen difterie zal, afge stemd op de plaatselijke omstandig- Clinge E.H.B.O. Dinsdag zal in de St.-Bernardus- school aan twaalf kandidaten het E. H.B.O.-examen worden afgenomen. Schoondijke RAADSVERGADERING Maandag 22 december komt de raad voor de laatste maal in 1958 bijeen. De agenda vermeldt o.m. de vaststelling van de begroting voor 1959: een verzoek van het bijzonder schoolbestuur der vereniging „Johan nes" om medewerking krachtens ar tikel 72 der lager-onderwijswet tot een bedrag van f 2967,10 en een verzoek van de inspecteur van het landbouwonderwijs tot aankoop van de 3-klassige houten school op het terrein van de voormalige r.-k. h.b.s. en deze school daarna te verhuren aan de lagere landbouwschool. Morgen, zondag 21 december, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 11.26 uur, te Terneuzen om 11.07 en 23.45 uur en te Vlissingen om 10.40 en 23.19 uur. Maandag 22 de cember is het hoogwater te Hans- weert om 0.12 en 12.25 uur, te Ter- neuzen om 12.04 uur en te Vlissingen om 11.38 uur. Ook u maakt zulke leuke foto's heden, worden verricht door school-, huis- of gemeentearts: Op deze wijze hoopt men van de grensprovincies een barrière te maken, temeer nodig waar de georganiseerde vaccinatie in Bel gië niet zo hecht functioneert als in ons land. De zevenendertigjarige zetschip- per W. B. uit Zandvoort, die met het Belgische binnenvaartuig ,.Dany" te Hansweert aankwam, heeft zijn schip in de steek gelaten en is met mede neming van 8.000 verdwenen. De politie is et achter gekomen, dat hij reeds eerder een dergelijk stukje met een ander Belgisch schip uithaalde. Het met zout geladen schip zal nu door een nieuwe kapitein" naar Antwerpen worden geloodst. GOES Grand: Stoottroepen in de aan val, 18 j. met enig voorb. MIDDELBURG Electro: Het leven be gint bij 16, 14 j. Schouwburg: De tijger valt aan. VLISSINGEN Alhambra: Het verdachte huis, 18 j. Luxor: Moord in code, 18 j. KLOOSTERZANDE J. de Waal-Barrt 3 uur: G-rote wildschieting. HENGSTDIJK P. v. Dijk 3 uur: Wild schieting. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Du biet Musik, a.l. SAS VAN GENT Olympla 8 uur: Le« nuits de Montmartre. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Mijn man is een moordenaar, 18 j. Concertgebouw 8 uur: Kruitdamp. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Het lok kende moeras, 18 j. met enig voorb. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uurt Zo zijn de vrouwen, als bijfilm Nacht vliegtuig: HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Jacht op goud en ivoor, 14 j. Patronaat 7.30 uur: Textielprijskaarting t.b.v. r.-k. patronaat. Schouwburg GENT (B.) Kon. Ned. 3 en 7.30 uur: Miss Ba. GRAAUW P. de Caluwé: Duiventen- toonstelling. B. Plasschaert 3 uur: Ha- zenschieting. STOPPELDIJK-RAPENBURG R. Bis- schop-Morres 6 uur: Prijskaarting. P. Compiet: Dansen. HEIKANT Inghels-de Block 6 uur: Prijspiering. R. v. Goethem: Biljart- prijskamp. KOEWACHT A. de Kindt: Duiventen- toonstelling van 10 tot 4 uur: NIEUW-NAMEN Prijskamp op groot biljart voor wild; inschrijving vanaf 5 uur bij R. Tielman-Bogaert. ST. JANSTEEN Café De Zwaluw 9-12 uur: Hoktentoonstelling. Ed. Weemaei 6 uur: Hazenprijskaarting. Jan Pluijm 3 uur: Puntenschieting. LAMSWAARDE A. v. Driessche 3 UUr: Schieting. KLOOSTERZANDE J. de Waal-Baert 6.30 uur: Prijskaarting. Café Het Witte Huis 5 uur: Dansen. TERHOLE F. Schreurs 3 uur: Kalkoen- schieting. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Du bist Musik, a.l. KOEWACHT J. de Guchteneire: Schie ting. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Met donderend geweld; 5 en 8 uür: Tamango, 18 j. HENGSTDIJK P. v. Dijk: Prijspiering t.b.v. de duivensociëteit. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Kruitdamp, 14 j*Luxor 2 uur: Kruit damp, 14 j.; 4.30 en 8 uur: Mijn man is een moordenaar, 18 j. OOSTBURG Ledel 2 uur: In de bus van Coronado, a.l.; 4.30 en 7.45 uur: Het lokkend moeras, 18 j. met enig voorb. DE KLINGE Kinema v. Dijk 2.30 uur! Zo zijn de vrouwen, als bij film Nacht vliegtuig. Zaal P. Metz 6 uur: Bal. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: Jacht op goud en ivoor. 14 j.; 5.15 en 8 uur: Het kind dat mij werd ontnomen. F. Baart: Hoktentoonstelling Jos. v. Hels- land 10-2 uur: Hoktentoonstelling. SLUISKIL Patronaat 7.30 uur: Voor bereidingsbijeenkomst voor a.s. dienst plichtigen uit Axel, Philippine, Sas van Gent. Sluiskil, Terneuzen, Westdorpe en Zulddorpe. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ta- mango, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Een thee huis voor Tobiki. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Zo zijn de vrouwen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Het kind dat mij werd ontnomen.

de Stem | 1958 | | pagina 2