De Rijnvaartpremies koLen p Wit 3vfo<* Pers worde betrokken bij reclame in T.V Vrouwelijke agenten P Huh....zegt Stockholm L Zwart o Seminarist gedwongen hersenspoeling toe te passen in Algerije Sun balm Is de bezorgdheid van Amsterdam en Rotterdam niet overdreven GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL 3x veiliger Gezellige mensen stoken Wisseling van ambassadeurs te Bonn rouwen ió nouen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 5 Discriminatie PeDe primeur 23.50 PeDe stabiel 19.75 Nietig verklaring gevraagd Mike Todd's testament VOORZITTER N.D.P. Dood door ontsteken van kerstboom Bouw dam Zambesi eiste honderd doden Engelse blanke mishandelde neger Stapje nader tot brug Sicilië-Italië STEM-FEUILLETON Soldaat Y.S. dook) tien jaar onder in Roemenië In één nacht Uw handen gaaf en zacht TV-R AD IO-T V-RAD IO-TV- 5 De Rijnvaartpremies zijn weer in discussie. Amsterdam en Rot terdam beklagen zich, nu ze on langs weer zijn verhoogd. In zijn rede te Antwerpen heeft de heer Marcel Goossens, directeur van de rederij Plouvier, deze pre mies echter weer eens verde digd. Hij stelde, dat de haven van Ant werpen noodzakelijk Rijnvaart aan trekken moet om haar vaste lijnver bindingen op peil te houden. Om deze reden werd ook nog in het advies Van CauwelaertSteenberghe gestipuleerd, dat Antwerpen bij een daling van zijn Rijnvaartquotum be neden een vast percentage gerechtigd wenste te zijn Rijnvaartpremies uit de keren, waartegenover dan Nederland bij stijging van het Antwerpse quo tum boven dit percentage dit ook zou mogen doen. Dit steile vasthouden door Ant werpen aan die premies, welke in tussen van Nederlandse zijde onver enigbaar met de eis van het Moer dijkkanaal werden verklaard, valt met het oog op de structuur van de Antwerpse haven toch wel te begrij- pens. Volgens de heer Goossens moet Antwerpen dan ook, koste wat het kost, Rijnvaart tot zich trekken. Worden hiermee de natuurlijke concurrentieverhoudingen tussen de Benelux-havens niet scheef getrok ken? Dit ligt feitelijk in de bezwaren van Amsterdam en Rotterdam opge sloten. Men ziet het Antwerpse optreden daar als een vervoersdiscriminatie, welke in de schoot van Euromarkt en Benelux moesten worden uitgesloten, leven onmogelijk zou worden ge- (Advertentie) herkent XJ aan dit etiket i Advertentie» Van Nelle bestellen maakt en als het ware van zijn na- Die uitsluiting van kunstmatige ver- voersafleiding moet dan in Benelux en Euromarkt bewerkstelligen, dat de produkties en diensten, dus ook de havenfuncties, daar zullen geschieden waar zij het meest economisch wor. den verricht. Dit mag allemaal juist zijn en zal terecht naar voren worden gebracht, waar en wanneer een door de natuur als het ware aangewezen haven als Rotterdams Europoort door kunst- De Ideale elektrische koffiemolen van NEDERLANDS fobrikoat Absolute beveiliging tegen het mes. Door het drooien van het gesloten deksel wofdi de motor k» werking gesteld. Absolute elektro-technische beveiliging Volkomen Isololiet door plastic huls door de gesloten motor, door rubberlagers Absolute stekker-beveiliging De oangespoten stekker kon niet braken of losraken en heeft een extra beschermrand. 6e» verrotting voor iedere vrouw I Ver krijg boor In de moderne posteltlnfe» wit/blauw wit/groen wH/grijs De Amerikaanse actrice Evelyn Keyes heeft nietigverklaring aange vraagd van het testament van Mike Todd, en opening van de boeken van de door hem opgerichte filmmaat schappij. Zij is houdster van 100.000 aandelen in deze maatschappij en stelt, dat de gelden van de firma voor een belangrijk deel zijn besteed aan juwelen, schilderijen, vliegtuigen, auto's en jachten. Ingevolge Todds testament zou zijn weduwe 4.714.587.02 dollar worden uitbetaald en zijn zoon (Michaël) 174.953.34 dollar. Evelyn Keyes vraagt blokkering van deze uitbetalingen. Tot 7 januari hebben de erven ge legenheid zich tegen de bezwaren van de filmster-aandeelhoudster te verweren. (Advertentie) Een échte OXFORD jas grepen of oneerlijke methoden van concurrenten van lager gehalte het tuurlijke voorsprong zou worden be roofd. Laten wij aannemen dat er in het verleden tussen de twee wereld oorlogen periodes zijn geweest, waar om Rotterdam zich in deze zin over Antwerpen mocht beklagen. Op het ogenblik liggen de verhou dingen toch wel enigszins anders. Er is thans op het gehele continent en misschien wel op de gehele wereld, getuige recente uitlatingen van mr. van der Mandele. geen enkele haven die zo groeit en bloeit en van z'n na tuurlijke geschiktheid zozeer profi teert als de haven van Rotterdam, en ook Amsterdam deelt evenredig in de de toeneming van het Europese ha- venverkeer. Rotterdam raakt zelfs in de positie, dat het binnen afzienbare tijd geen ruimte meer zal weten te vinden voor verdere expansie. In deze omstandigheden kunnen (Advertentie) de Rijnvaartpremies nauwelijks of geen invloed worden toegeschreven ten ongunste van de welvaart van Rotterdam of Amsterdam. Daarom lijkt ook een ernstige bezorgdheid in deze havens ten aanzien van een bedreiging uit het in welvaart ach tergebleven Antwerpen aan de overdreven kant. Men kan nog bezwaren maken uit hoofde van het non-discriminatie-be- ginsel of over de vorm, waarin Ant werpen vecht voor zijn bestaan, maar de Antwerpse Rijnvaartpre mies wettigen nu geen concurrentie- vrees van Rotterdam en Amsterdam. In het licht van de huidige toe stand moet veeleer de nadruk vallen op het ook reeds te Rotterdam, even als te Antwerpen aan de dag getre den besef, dat de Benelux-havens met het oog op de Europese integra tie harmonisch moeten samengaan en hun belangen gezamenlijk en we derzijds moeten behartigen. Ziet men de Eurodelta als één geheel, dan be horen daartoe ook Antwerpen en het Westerscheldebekken. In dergelijke beneluxvisie en -geest moet het mo gelijk zijn tot een akkoord te komen over een deelname van Antwerpen aan de Rijnvaart, welke de Schelde- haven een evenwichtige structuur verzekert, zonder dat Rotterdam of Amsterdam hiervan reëel nadeel on dervinden. (Advertentie) De Vereniging de Nederlandse Dagbladpers heeft met de regering contact opgenomen over het vraag stuk der commerciële televisie. De N.D.P. ziet natuurlijk reclame in de t.v. liever niet verschijnen dan wel. Deze reclame zal namelijk af breuk kunnen doen aan haar eigen zakelijke mogelijkheden op het ter rein der publiciteit. Maar zij beseft volledig, dat dit geen motief mag zijn om de reclame via de t.v. de weg te versperren.. Wat zij wel en met klem vraagt is, om, indien er al een mogelijkheid wordt geschapen om dit concurrerende reclame medium te bezigen, de exploitatie daarvan te doen geschieden volgens zakelijke beginselen. Het scheppen van een reclame-medium, dat direct of indirect wordt gesubsidieerd of dat een monopoloïde positie ver krijgt, acht de N.D.P. strijdig met de houding, die tegenover de pers be hoort te worden ingenomen. Verder dient de dagbladpers in de gelegen heid te worden gesteld om bij de ex ploitatie van commerciële televisie in enigerlei vorm betrokken te wor den. Hoofdmotief is daarbij de be hoefte om door directe bemoeienis ons ervan te kunnen verzekeren, dat de exploitatie op faire en zakelijke basis geschiedt. Aldus drs. W. van Norden, voorzit ter van de N.D.P., in een rede, uit gesproken ter gelegenheid van het gouden jubileum dier organisatie en waarin hij verschillende aspecten van het Nederlandse perswezen belichtte. 0..m. wees hij er in de aanvang op, dat alle uitgevers van in Neder land verschijnende dagbladen met uitzondering die van ,,De Waarheid", lid zijn van de vereniging. Hij ver meldde dat er ongeveer driehonderd Een vrouw en twee meisjes heb ben in een Napelse achterbuurt de dood gevonden door het ontploffen van kerstvuurwerk, dat waarschijn lijk vlam vatte, toen de lichtjes van een kerstboom in de buurt werden aangestoken. Het vuurwerk was zon der wettige vergunning gemaakt. De laatste jaren zijn in Italië herhaalde lijk ongelukken gebeurd door illegale fabricage van vuurwerk voor Kerst mis. miljoen gulden geïnvesteerd is in de machines en gebouwen, waarmee en waarin alle Nederlandse kranten worden gedrukt. De totale omzet overschreed het vorig jaar tweehon derd miljoen gulden. De omzet aan advertenties daarvan bedroeg 120 miljoen gulden.. Door de Nederlandse dagbladrotatiepersen stroomt jaar lijks een hoeveelheid van ongeveer 90.000.000 kg papier. Na drs. van Norden sprak staats secretaris Höppener, die o.a.. consta teerde, dat verhouding overheid-pers, „afgezien van incidentele touwtrek- kerijtjes" in grote lijn bevredigend is geweest. (Advertentie) OOK MET FILTER 95 CT De dam in de Kariba-vallei, die het water van de Zambesi "zal gebruiken voor de opwekking van elektrische energie, heeft tot dusver honderd do den geëist. Twintig Italianen, die met de Ita liaanse bouwonderneming drie jaar geleden naar de Kariba-vallei zijn ge komen, hebben tijdens de bouw de dood gevonden. Tachtig inboorlingen verloren tijdens de bouw en de bijko mende werkzaamheden het leven. De laatste was deze week een 27-jarige man, die aan de oever van de Zam besi in een bootje aan het werk was. Zijn bootje sloeg om en de man ver dronk. Nabij de dam is een kapelletje ge bouwd, met een plaquette erin ter nagedachtenis van de doden. Rechter Christopher Shawcross te Nottingham (Engeland) heeft een minderjarige van 18 jaar voor drie jaren naar de gevangenis gezonden, nadat deze had moeten bekennen, dat hij een neger tegen de grond had ge slagen. Shawcross zei tegen de minderjari ge, John Hardy: „Alleen gevangenis straf zal jou genezen en anderen van jouw leeftijd ervan weerhouden de zogenaamde „teddy-boys" tot zul ke laffe en ruwe daden over te gaan". De mishandeling had op 16 augus tus plaats, aldus de politie, en het slachtoffer was Cornelius Walton, een immigrant uit Jamaica, die door een „gang" woestelingen werd aangeval len en afgeranseld. Dit gebeurde drie weken voor de „rassen-relletjes" in Nottingham, die zulk een schok waren voor het land, en die gevolgd werden door werkelijke rassenonlusten tegen de negers in Netting Hill, een wijk van Londen. Eerder had rechter Salmon in „Old Bailey Court" in Londen, negen blan ke jongelingen tussen de tien en de twintig jaar, elk vier jaar gevange nisstraf gegeven, omdat zij negers met ijzeren staven en ploertendoders hadden aangevallen. rtaiwiatiek, kjMtsigheid tu in pi een handige jplasj Hl. gheid bh «'vattnko ;MeCJ®ia kou. ~|aar in HYPOTHEEK re), Pogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeder^ifci hoofdpijn, kies pijn, hoest, gri<^3,^Marrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^eid bij gevatte kou, periodieke pijnen aaz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 jweders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zooder prijsverhoging. Vraag uw drogist. £rk|ijgbaar etBTs \d!E6B^oEeI&n3hr«ook in IJl fTC A DATUCCV De eeuwenoude droom van een brug tussen Sicilië en het vasteland van Italië schijnt een stapje dichter bij de werkelijkheid: de Italiaanse minister van openbare werken, Giu seppe Togni, heeft een commissie ge ïnstalleerd die de diverse brugont werpen moet bestuderen. De Straat van Sicilië is 3,5 km breed. Er staat een sterke stroming, die het ponfcverkeer tussen Villa San Giovanni op het vasteland en Mes sina bemoeilijkt. In 1954 ontwierp de Amerikaanse ingenieur David Steinman een plan, waarvan de uitvoering 150 miljoen dollar zou vergen. Het project zou geheel door Amerikaanse banken worden gefinancierd. Afbetaling zou geschieden door de banken het recht te geven gedurende dertig jaar tol te heffen op alle verkeer dat van de brug gebruik maakt. Ook talrijke Italiaanse ingenieurs hebben plannen voor een brug tussen Sicilië en Italië ontworpen. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 De Nederlandse ambassadeur te Bonn, de heer A. Th. Lamping, zal binnenkort de buitenlandse dienst verlaten wegens het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd. Het ligt in de bedoeling, om jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburch, direc teur-generaal voor Europese samen werking ten departemente van bui tenlandse zaken tot Nederlands am bassadeur bij de Duitse Bondsrepu bliek te benoemen. (Advertentie) Van Nelle bestellen Hoofdinspecteur Erik Forselius, chef van de afdeling geünifor meerde politie op het hoofd bureau in Stockholm, heeft hoofdcommissaris Roos geadvi seerd geen vrouwelijke agenten aan te stellen. De proef, die een jaar lang met 24 vrouwelijke agenten genomen is, heeft voor Forselius tot een mislukking geleid. „Ze kunnen geen dronkeman arresteren en evenmin 'n vecht partij doen staken," verklaarde hij ter toelichting op zijn advies. „Ze kunnen niet hetzelfde werk doen als haar mannelijke col lega's en moeten daarom ook niet hetzelfde salaris verdienen." De eerste groep heeft al vijf vrouwelijke agenten de dienst zien verlaten. „De vrouwelijke agenten die nog over zijn moe ten een administratief baantje krijgen, rapportjes tikken bij voorbeeld, of naar de kinder politie worden overgeplaatst. Misschien kunnen we ze ook bij de verkeerspolitie nog wel ge bruiken," aldus Forselius. Van twee vrouwelijke agenten die om een antwoord aan For selius werd gevraagd zei de een: „Ik houd van dit werk en zal niet vrijwillig aftreden," terwijl de ander reageerde met: „Ik kan dit karwei wel aan. Ik heb een paar keer slaag gehad, maar van al mijn arrestanten heeft er geen een ooit kans gezien om te ont snappen." (Advertentie) I f,fft fijn als u iets in huis hebt X „Het is donderdag mijnheer Hagen, dan is ze gewoonlijk vrij. Mijnheer Daylor heeft ons ge vraagd eens bij je aan te wippen, Hagen. Hij is boos om die rot- verhaaltjes van je. Denk nu niet dat we gekomen zijn om je in elkaar te slaan. Meer als een waarschuwing, vriendschappe lijk, begrijp je?" Onmiddellijk was Mike op zijn hoe de. Voordat hij er echter op bedacht was, trof Johnny O.'s radde linkse hem dreunend op de mond. Onmid dellijk schoten de anderen toe om Mike vast te houden, terwijl Johnny O nog meer rake klappen uitdeelde. Het bloed begon Mike uit de mond te druppen. Zijn knieën knikten, maar hij bleef overeind. Dit was nog maar een voorproefje van hetgeen hem te wachten stond als hij Mart Daylor tot het uiterste tartte. Johnny O eindigde zijn rospartij mete en vriendelijk goedendag en de indringers wilden juist de kamer uit gaan toen Marilla binnen kwam. Ze kwam regelrecht van het theater, in de verwachting Mike alleen thuis te vinden. „Oh, ik wist niet dat je vrienden op bezoek had". Mike stelde Johnny met zijn La- wanten voor, waarbij het illustere ge zelschap Marilla hoffelijk groette. Ze schonk daar echter nauwelijks aan dacht aan. Toen de huisdeur dicht viel vroeg ze: „Wat heb je aan je lip, Mike „Johnny O deed even voor hoe hij Bob Fitzsimmons indertijd knockout sloeg, 't Was een ongelukje." Marilla ging met haar jas aan in een stoel zitten. Iets in haar houding deed hem op zijn hoede zijn. „Doet het veel pijn?" vroeg ze. „Gaat wel, dank je". ..Je moet voortaan maar goed uit kijken, hij had je wel dood kunnen slaan". ,,'t Is nogal meegevallen. Hoe was het op de repetitie?" „Ik ben weggelopen." En meteen ging ze verder. „Er is iets niet in de haak. Wat cr precies aan de hand is weet ik niet, maar wij hebben er in ieder geval mee te maken. En als je mijn mening wil weten, men probeert de zaak opzet telijk zo achterbaks mogelijk te laten lijken. En dat bevalt me helamaal niet". Mike stak een sigaret op. „Mooi zo schat", zei hij zacht, „wat eten we vanavond?" Woedend sprong Marilla op. „Lori Shannon". „Eten „Je weet best wat ik bedoel. Wie is ze en waarom heb je me nooit over haar verteld Je hebt me zelf uit laten zoeken wat iedereen allang weet en waar ik achter mijn rug om wordt uitgelachen." „Hoe haal je die nonsens in je hoofd Lori Shannon is het meisje bij jou uit de show". ..Dat weten we. Maar wat is ze nog meer Onmiddellijk schoten de anderen toe om Mike vast te houden, ter wijl Johnny O nog meer rake klap pen uitdeelde. „Nog meer van die aardigheidjes". „Ja, die foto". „Welke foto „Die bij jou thuis. Daar herkende ik ze van". „Waar is die dan, laat hem eens zien „Die heb ik kapot gescheurd". Mike stak zijn handen kwasi-wan- hopig in de lucht. „Kapot gescheurd, wel, wel. In de rechtszaal...." „We zijn nu niet in een rechtszaal". Nijdig trippelde Marilla weg. Mike haar achterna. „Luister nu eens even. Omdat je toevallig wat snippers..." Driftig smeet Marilla haar jas uit, waarbij ze met haar elleboog tegen Mikes' mond stootte. Met een pijnlijk gebaar greep hij naar zijn lip. Even was het of er medelijden uit Marilla's ogen sprak. Toen zei hij koel: „Merkwaardig dat je van niemand bloed kunt zien dan van mij...." „Het spijt me Mike, ga nu niet weg". De klap waarmee de slaapkamer deur dicht sloeg was zijn enig ant woord. (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 REDENEN Lord Guthrie, als rechter ver bonden aan de rechtbank in Edinburgh, verdaagde verleden week een strafzaak, omdat het in de zaal te kil was. Kort daarop verdaagde hij een an dere zaak, omdat het in de zelfde zaal niet uit te houden was van de warmte. negentigjarige kluizenaar van honger om het leven gekomen, hoewel hij tienduizend dollar op zak had. Actie De burgers van Sjanghai hebben gemeld, dat zij in het afgelopen weekeinde 523.000 mussen hebben gedood, 125.000 nesten vernield en 77.000 eieren van deze vogels hebben buitgemaakt. Hit De Daily Telegraph hoorde een grammofoonplatenwinkelier onder de volgende woorden een plaat over handigen aan een bejaarde man: Alstublieft meneer: Stille Nacht, nummer zeven onder de tien top- nummers en snel inlopend op de „Tea for two"-cha cha. Buit Iemand ging er dinsdag op een Londens station van door met een kartonnen doos kleding van de tele visiekomiek Richard Hearne. De in houd: een verfomfaaide pantalon, een schertsbril van koper, een hoge hoed die betere dagen heeft gekend en een valse snor. Honger Te Cushing in de Ameri kaanse staat Oklahoma is een „We behoevenmiet hang te zijn dat iemand de'klok steelt zolang jij hier bent» niet Willemse?" (Advertentie) Kievon De arrestatie van de 26-jarige seminarist Christian Biot, die ervan beschuldigd wordt mili taire geheimen te hebben verra den, heeft beroering gewekt in katholieke kringen. Het gaat hier nl. om de vrijheid van ge weten. De seminarist heeft eind 1957, toen hij in Algerije zijn dienstplicht vervulde, geheime instructies der Franse militaire autoriteiten die ten doel hadden verdachte Algerijnen aan een hersenspoeling en indoctrinatie cursus te onderwerpen, aan zijn geestelijke overheden bekend gemaakt. Op 23 januari 1958 zijn excerpten van deze militaire instructies in de bladen verschenen. De arrestatie van Biot is geschied, omdat hij militaire geheimen bekend gemaakt heeft aan niet bevoegde personen. Biot was, toen hij in Al giers diende, luitenant en onder scheidde zich bijzonder, zo zelfs, dat hij per speciale dagorder wegens moedig optreden tegen een bende rebellen op 25 april 1957 werd on derscheiden. Hoewel hijzelf gewond raakte, bleef Biot zijn troep aanvuren en bleef hij zijn eveneens gewonde ka pitein bijstaan. Deze dagorder ging gepaard met een militaire onder scheiding.. Biot echter kon tengevolge van zijn verwondingen niet meer bij de troep blijven en werd bij de psychologische dienst geplaatst. Daar werd hem zoals het officiële communiqué over zijn arrestatie vermeldt „een cir culaire ter hand gesteld, over de psychologische methoden, die tegen over de muzelmannen moest wor den toegepast". En de officiële mededeling gaat verder met op te merken, „dat deze circulaire de seminarist enige gewe tensbezwaren scheen te stellen, reden waarom hij haar aan zijn geestelijke overheden ter hand stelde". De inhoud van genoemde circulaire was zoals het katholieke blad La Croix opmerkt deze: dat het 5e (Advertentie) Van Nelle bestellen bureau van de Psychologische Dienst voorschreef in Algerije aan het com munisme ontleende methoden van „hersenspoeling" en „herscholing" toe te passen. Vele officieren en on der-officieren, die met de uitvoering belast waren, voelden zich daardoor in geweten bezwaard en hebben het geval aan mensen voorgelegd, die be voegd waren over deze gewetens vraag te oordelen. Hoewel het feit zich een jaar ge leden heeft voorgedaan en Biot er reeds disciplinair voor gestraft is, wordt een jaar later de zaak weer eens te voorschijn gehaald. Voor de katholieken van Frankrijk is de hier mede opgeworpen vraag van groot belang. (Advertentie) Van Nelle 'bestellen Een Amerikaanse krijgsraad te Frankfort heeft een 42-jarige soldaat, die tien jaar lang in Roemenië heeft gewoond na zijn onderdeel in Duits land zonder opgaaf van redenen te hebben verlaten, tot zes maanden dwangarbeid veroordeeld en oneervol ontslag uit de dienst. Op 11 november 1948 was de man, die in'de oorlog van sergeant tot ge meen soldaat was gedegradeerd we gens buitensporig gebruik van sterke drank, met zijn verloofde uit Beieren naar Roemenië gereisd, in uniform. In Roemenië heeft hij als elektricien gewerkt. In 't begin van dit jaar had hij zich bij de Amerikaanse legatie te Boekarest aangemeld, seum geplaatst. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 ROWNTREE N V AMSTERDAM F Medicinale handcrlmej ZATERDAG 20 DECEMBER HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gewijde muz. 7,30 V. d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V. d. huisvr. 10,00 V. d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig? 11,00 V. d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok-noodklok 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Lichte muz. 13,45 V. d. kind. 14,00 V. d. jeugd 14,10 Metropole ork. en solist 14,45 Kron. v. letteren en kunsten 15,20 Lichte muz. 15,40 Boekbespr. 15,50 Gre goriaanse zang 16,20 V. d. jeugd 17,00 Engelse les 17,20 Lichte muz. 17,40 Gev. muz. 18,00 Journlistiek weekoverz. 18,10 Strijkork. 18,30 Gram. 18,45 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Lichtbaken, caus. 19,35 Kamerork. en solist 20,30 Ja. met mij, schets 20,35 Gevar. progr. 21,55 Pol. caus. 22,05 Lichte muz. 22,35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,22 Nws. in Es peranto 23,22-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,30 Hammondorgelspel 8,50 V. d. vrouw 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 10,45 Cabaret 11,15 Buitenl. week overz. 11,30 Orgelconc. 12,00 Amus. muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Jazzmuz. 13,40 Sportnws. 14,05 V. d. jeugd 14,40 Kamerkoor 15,00 Concertgebouwork. 15,55 Boekbespr. 16,15 Meisjeskoor 16,35 Pol. rep. 17,00 Gram. 17,30 Weekjourn. 18,00 Nws. en comm. op het nws. 18,20 Lichte muz. 18,35 Mu- ziekkiosk 19,00 Artistieke staalkaart. VP RO: 19,30 Passepartout, caus. 19,40 Mach ten en mensen, caus. 19,55 Deze week, caus. VARA: 20,00 Nws. 20.05 Thuis best? 20,13 Gevar. progr. 21,30 Socialistisch comm. 21,45 Lichte gram. 22,00 Oude en I nieuwe dansen 22,35 Opsporing verzocht 23,15 Nws. 23,30-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gesproken aperitief 12,45 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Radio-almanak 14,30 Radiojourn. 15,00 Accordeonrecital 15,15 Gram. 15,45 Accordeonrecital 16,00 Gram. 16,45 Engelse les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper en lit. kal. 17,20 Liturgische gezangen 17,30 Gram. 18,00 Orgelcono. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Gram. 16,00 Rep. 20,00 Ork. conc. 21,00 Gram. 21,15 Amus. ork. 22,00 Nws. 22,15 Verz. progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,15 Gram. 13 00 Nws. 13,10 Chansons 14,20 Vrije tijd 16 00 Disco-club 17,00 Gram. 17,20 Bel Canto 18,40 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22,55 Nws. 23.00 Gram. 23,55 Nws. Televisie ZATERDAG 20 DECEMBER KRO: 17,00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20,20 Weekendshow 21,15 Luipaard op schoot 21.40 Van ie familie moet je *t hebben, quiz. FRANS BELG. 18,05-18,35 Gevar. progr. 19,00 La pensée et les hommes 19.30 Feuill. 20,00 Nws. 20,30 Hoorspel 21,35 Cabaret, daarna wereldnws. VLAAMS BELG. 17,00-18,00 V. d. kind. 19.00 Religieus progr. 19,30 Feuill. 19,35 Nws. 19,50 Zoeklicht op. 19 55 De week in beeld 20,25 Feuill. 20.50 Gevar muz. 21,40 Aurorama 22,10 Ork. cono. 22,40 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen I

de Stem | 1958 | | pagina 5