Bouworde begint grote landelijke actie GA FLITSEN Middel voor betere conservering garnalen L Zwart o Al 500.000jaar geleden mensen op Sicilië? Hubert Cuypers 85 jaar Kerstviering in Nazareth Sultan Hamid ontheven als adjudant H.M. Beschilderde koelkasten waren duur Jongetjes als verraders p Wit Schrijven van Abbé Pierre Mis die aansluiting niet! Nieuwe raketbasis in V.S. in gebruik Gouden armband uit museum in Cairo Vrouwen willen naar top in Himalaya Dierenbescherming adviserende stem in Unesco AGRÉ-G0LA Vijftig bontjassen te Rotterdam gestolen UW TAFELDRANK. Voor iamiliegebruik, in l/l liierschroefflessen Legion d' honneur voor Maria C alias STEM-FEUILLETON rouwen ló nouen gestolen De ontdekking, welke het kunstgebit vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt. 750.000 gulden yoor twee pennies UW TAFELWATER TV'RA D I O'TV' R A DIO'TV' f DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 DECEMBER 1958 Abbé Pierre heeft in novem ber van dit jaar een brief ge richt aan de Bouworde, de in ternationale werkgemeenschap ter oplossing van 't vraagstuk der woningnood. Exemplaren van dit schrijven zijn inmiddels gezonden aan Koningin Juliana, prins Bernhard, prinses Wilhel- mina, het episcopaat en aan an dere autoriteiten. Van gisteren af is de verspreiding in een groot aantal exemplaren begon nen onder vrienden van het se cretariaat van de Bouworde in Nederland (Groesbeekseweg 52, Nijmegen), teneinde deze Bouw orde in 1953 door pater We- renfried v. Straaten (o. praem.) gesticht meer bekendheid en een bredere financiële basis te geven. Tot dusver werd in ons land op bescheiden schaal gewerkt. Er werd o.m. geholpen bij de bouw van een kerkje met pastorie te St.-Annaparo- chie, een maatschappelijk cultureel (Eigen bericht) Tweede kerstdag wordt de compo nist, dirigent en organist Hubert Cuy pers, in 1873 te Baexem (L.) gebo ren, 85 jaar. Vrijwel alle parochie koren hebben een of meer missen van deze toondichter op hun repertoire staan: zijn meest bekende mis is de „Missa Trinitatis" voor vierstemmig mannenkoor. De K.R.O. zal de nodige aandacht aan deze verjaardag schenken. De Hoogmis van tweede kerstdag wordt uitgezonden vanuit de St.-Agneskerk te Amsterdam, waar Cuypers vele jaren dirigent is geweest. Dit koor, dat nu onder leiding staat van Jan de Hoog, zal Cuypers' Missa in ho- norem sancti Alphonsi" voor ge mengd koor, alsmede een kerstlied uitvoeren. Voorts zal de K.R.O. op die dag een declamatorium van Cuypers uitzen den. (Advertentie) centrum in Witmarsum, krotoprui ming in Overloon en Heino en 28 wo ningen in Orthen bij Den Bosch. Waarschijnlijk zal in Orthen het op leidingscentrum van het Technisch Instituut van de Bouworde komen. De leden hiervan verplichten zich tot minstens één jaar belangeloze en vrij willige arbeid in het kader van de Bouworde op de kampen in Europa en in de minderontwikkelde gebie den. Uit Europa en andere continenten heeft de Bouworde veel aanvragen om hulp binnengekregen. Abbé Pierre begint zijn schrij ven met de woorden: „Dank, dat u bent zoals u bent en doet wat u doet!" Hij moedigt de Bouw orde aan op de ingeslagen weg voort te gaan en richt zich met zijn brief in feite tot allen, aan wie de grote noden van deze tijd ter harte gaan. Inderdaad mag geconstateerd wor den, dat de 2400 huizen, 57 kerken en 63 scholen, ziekenhuizen, jeugdhui zen, zielzorgcentra enz., een monu ment zijn van de daadwerkelijke of fervaardigheid van 20.000 vrijwilli gers uit allerlei nationaliteiten. On der hen bevinden zich 5000 Neder landers. Het zijn resultaten, die het secretariaat van de Bouworde met vreugde begroet. Tegelijk echter, zo constateren de directeur P. Elias Hooy o.f.m. en J. A. M. van Nooyen Kooy, secreta ris, in een begeleidend schrijven, „wekken die resultaten ons op zowel tot bescheidenheid als tot grotere in spanning van de ons toebedeelde krachten". (Advertentie) Van Nelle bestellen De kerken en kloosters in Naza reth zijn reeds versierd en geïllumi neerd in afwachting van het kerst feest, dat, naar verwacht wordt, dit jaar door een record aantal gasten in de plaats, waar Christus zijn ver borgen leven op aarde heeft doorge bracht, zal worden gevierd. De grot van de annunciatie, waar Maria de aankondiging van haar moederschap door de aartsengel Gabriël heeft ge kregen, zal dit jaar niet toegankelijk zijn vanwege de werkzaamheden aan een nieuw gebouw aldaar. Er zal echter gelegenheid zijn tot het bijwonen van de mis op alle 24 an dere heilige plaatsen in de stad, waaronder de kerk van de werkplaats van Sint-Josef. Het hoogtepunt van de kerstnacht- viering in Nazareth zal een proces sie met fakkellicht zijn van de plaats waar Sint-Josef werkte door de tui nen van het Franciscaanse klooster naar de grot der annunciatie. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Amerikaanse luchtmacht heeft een,, nieuwe basis voor het nemen van proeven met raketten in gebruik genomen. Deze basis, genoemd naar de overleden stafchef van de lucht macht, generaal Hoyt Vandenberg, ligt in Californië aan de kust van de Stille Oceaan. De aanleg heeft honderd miljoen dollar gekost. De Franse bergbeklimster me vrouw Claude Kogan zal in het ko mende voorjaar een expeditie van tien vrouwen leiden, die zal trach ten de top van de Tsjo Ojoe in Ne pal, één van de hoogste bergen ter wereld, te bereiken. De andere vrou wen komen uit België, Groot-Brit- tannië, India en Zwitserland. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 In haar laatste algemene vergadering te Parijs heeft de UNESCO de we reldfederatie tot bescherming der dieren, die door dr. mr. W. Hugen- holtz nu ere-voorzitter dezer orga nisatie werd opgericht, een advi serende stem gegeven. Dit is de eer ste keer, dat het belang van dieren bescherming op internationaal ni veau officieel wordt erkend, al had de wereldfederatie sinds 1951 het recht een „waarnemer" naar de UNESCO-vergaderingen te zenden. (Advertentie) Zomertje, zömértje we missen je zo... Ach ja... Nu huivert Holland. Kou, nattigheid, rilwind - actieve hand langers van verkoudheid - zijn in de aanval. Bescherm Uzelf met Agré-Gola van Philips-Roxane! Voorkomt verkoudheid, aandoeningen van de luchtwegen, hoest, heesheid enz. Doosje met 60 ta bletten f 0.98. noem de naam. voor alle zekerheid. Bij K.B. van 12 december is, gelet op de zich inmiddels gewijzigd heb bende omstandigheden, met ingang van 15 december 1958, op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontheven als adjudant in buitengewo ne dienst van Hare Majesteit de Ko ningin sultan Hamifl II, zulks met dank voor de tot het tijdstip van de soevereiniteitsoverdracht bewezen diensten. (Advertentie) Na jarenlange onderzoekin gen hebben de Visserijbiologen van het Rijksinstituut voor Vis serijonderzoek te IJmuiden de oorzaak ontdekt van het snelle bederf van gekookte garnalen en daartegen een goed conserve rend middel gevonden. Dit on derzoek werd geleid door de bioloog R. Th. Roskam. De dode garnaal, ongekookt of ge kookt, bleek bijzonder slecht houd baar te zijn. Het ging er derhalve om een ongevaarlijk conserveermid del te vinden. Lange tijd hebben de vissers zich tevreden gesteld met boorzuur, maar dit voldoet niet aan de hoge eisen, waaraan chemische conserveermiddelen tegenwoordig moeten beantwoorden. De heer Ros kam ontdekte, dat het bederf van de aan boord gekookte garnalen werd veroorzaakt door herinfectie met zee water, Daar al spoedig bleek, dat het uitgesloten moet worden geacht dat garnalen aan boord van een vis sersschip na het koken steriel kun nen blijven, ging de heer Roskam een andere kant op met zijn onder zoekingen. Het bleek, dat de houdbaarheid van de garnaal aanzienlijk kon wor den opgevoerd door het diertje di- (Advertentie) Van Nelle bestellen De Rotterdamse politie zoekt naar de onbekenden, die een bezoek aan een kledingmagazijn aan de West- blaak te Rotterdam hebben gebracht. Bij dit nafchtelijk bezoek hebben de ongewenste gasten met kennis van zaken vijftig van de duurste bontjas sen uitgezocht en meegenomen. De prijzen ervan variëren van 600 tot 1200 gulden per stuk. De dieven zijn aan de achterzijde van het pand via het dak binnengeko men en zijn langs de expeditie, even eens aan de achterkant, weer ver- trokken. (Advertentie) Op een veiling te Parijs zijn tien koelkasten, welke door vooraanstaan de moderne Franse schilders, zoals Bernard Buffet en Jean Cocteau wa ren beschilderd, voor een bedrag van ruim dertigduizend gulden in andere handen overgegaan. Een stilleven van Van Gogh „twee haringen op een tafel" bracht het dubbele op. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Westberlijnse politie heeft twee Oostberlijnse jongetjes van acht en negen jaar gearresteerd, die bij de Oostduitse politie inwoners van Oost- Berlijn hadden aangegeven, die in West-Berlijn kranten hebben gekocht. De kinderen werden vrijgelaten, na dat zij hadden bekend. reet na het koken aan boord af te koelen tot het vriespunt. Praktisch uitvoerbaar op de kleine vissers schepen is dit echter nog niet. Voor langdurige opslag zou het diepvrie zen de mogelijkheid bieden, maar dit is een zaak die teveel tijd vergt. De conclusie van de heer Roskam was, fiat men chemische conservering dus niet kon ontberen. Er werd gezocht naar een conserveermiddel dat aan ongepelde garnalen moet worden toe gevoegd, maar dit leverde geen bruik baar resultaat op. Tenslotte heeft de heer Ros kam naar een vervangingsmid del voor boorzuur gezocht, dat toegepast kan worden op gepel de garnalen. Daarbij bleek dat benzoëzuur een onmiskenbaar conserverend effect teweeg bracht. Vast staat thans dat dit zuur, voor al in mengsels met keukenzoet, aan gepelde garnalen een voor de prak tijk voldoende houdbaarheid ver leent. Het oude probleem van boor- zuurvrije conservering is hiermee opgelost, al is de theoretische ver klaring voor de vergrote houdbaar heid met gebruik van benzoëzuur nog niet gevonden. (Advertentie) S PA Als zij de voorstelling van morgen in Parijs tot het einde uitzingt, zal Maria Meneghini Callas waarschijnlijk een Legion d'honneur krijgen, want president Coty en talrijke andere hoogwaardigheidsbekleders zullen dat liefdadigheidsconcert bijwonen. Toen „la Callas" in Parijs arriveer de, waren honderden verslaggevers en? fotografen op pad. In haar hotelsuite stond zij hen twintig minuten lang glimlachend te woord tot opeens het temperament doorbrak. De glans van de glimlach verdween. „Ik heb er genoeg van, ik ben moe," zei ze bars, en verdween naar haar slaap kamer, waar ze met haar miniatuur poedel „Toy" ging spelen. Haar echt genoot wikkelde haar zaken verder af, door de heren mee te delen dat zij vrijdag de stem van „la Callas" weer konden horen. Misschien want het concert is sinds een maand uitverkocht. Ee" gouden armband uit de tijd van Cleopatra is verdwenen uit het museum in Cairo. De armband heeft een theoretische w®arde van omstreeks drie miljoen gulden, doch de archeologische waar de is volgens de directie van het mu seum „onschatbaar". Het is voor de tweede maal in een maand, dat een diefstal van his torische Egyptische kunstschatten uit dit museum ontdekt is. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 IX „Juffrouw Shannon, dit is mijn man, Mike Hagen. „Hoe maakt u het, mijnheer Hagen." Lori's stem klonk heel beleefd. Mike, die langzaam was opge staan, ging weer langzaam zit ten. Marilla keek van de een naar de ander en begon een ge animeerd gesprek over haar pa tronen voor de show. Mike zat onhandig te doen met sigaretten en lucifers. Plotseling stak Lori haar hand uit in de richting van Mike's kop thee. In paniek schoot hij overeind, terwijl hij met zijn handen een afwerend gebaar maakte. Doodbedaard nam Lori een sigaret. Mike sloeg denkbeeldige kruimels van zijn broek en dankte de hemel dat Marilla niets had gemerkt. Ze lachte zelfs tegen hem toen ze ging zitten. Maar Mike zou zich door dat la chen niet hebben laten misleiden als hij geweten had, dat Marilla de feiten voldoende had doorzien. Het meisje dat de ravioli in Mike's schoot had gegooid en het meisje van wie hij dacht, dat ze met zijn kop thee hetzelfde zou doen, waren voor Marilla een en dezelfde persoon. Niet zodra had ze Lori in het kan ji0''.^11 Zacharias Wilde ontmoet, of Marilla voelde dat ze elkaar eerder hadden gezien. Inmiddels was dat ge voel minder bewust geworden, maar na het gebeurde in de modesalon welde het weer sterk op. Ergens had ze Lori Shannon eerder gezien en niet op het toneel of het televisie-scherm Vanaf die middag probeerde Maril la met een bezwaard gemoed ver band te leggen tussen diverse gebeur- tenissen. Waarom zou een meisje ra violi in de schoot van een heer laten vallen en waarom zouden die twee bij een ontmoeting in het openbaar net doen of ze elkaar niet kenden? Er lag een waas van geheimzinnig heid rondom de hele situatie en hoe meer Marilla er over dacht, hoe ang stiger ze werd. Ze zei er Mike niets over. Deels omdat ze de goede verstandhouding niet wilde verstoren, deels omdat Mike met de dag langer achter zijn typemachine zat- Zonder Marilla, die nooit sportnieuws las er in te kennen, was hij weer begonnen met een cam pagne tegen Mart Daylor. En deze keer was hij van plan hem de gena deslag te geven. Tijdens een repetitie ging Marilla eindelijk een licht op. Ze zat in de stalles en bestudeerde met gefronst voorhoofd de verrichtingen van Lori. Randy Owen zat recht voor haar en leidde de dansende meisjes. Het num mer was in volle gang. Als onderdeel van de dans trok Lori plotseling haar rok uit zodat haar dans^ostuum zichtbaar werd. Tegen het einde riep Randy: „In orde, blijf even waar je bent". Vrijwel op hetzelfde moment ging Lori op één knie zitten om de veters van haar balletschoenen beter vast te maken. Manila's ogen gingen wage- wijd open. Die houding had ze al eer der gezien.... die lach ook.... op de TOELICTING Het plaatselijk theatergezel- i l schap van Norwich heeft per advertentie een oude papegaai gevraagd om de rol van pape- gaai te spelen in „Schatten- J eiland". Jonge papegaaien ko- S men niet in aanmerking, want ze pikken vreemden in de oren en praten alles na, zo werd toegelicht. J Prijs Toen in de wedstrijd van het plaat selijk vis-college als eerste buit eën aaltje van 30 gram werd opgehaald, werd de man die het ving door de andere 15 deelnemers gehoond. Uit eindelijk was het aaltje goed voor de eerste prijs, want niemand ving nog iets. Tip I De politie te Milaan heeft naar aanleiding van een anonieme brief een inval in een clandestien speelhol gedaan en vijf mannen gearresteerd die om hoge bedragen pokerden. La ter bleek dat de brief was geschre ven door de vrouwen van de gok kers, die zeiden, dat zij de manier waarop de echtgenoten met hun nachtrust en geld omsprongen beu waren. Buitenkansje Rechter Joseph Hermes heeft weer eens over zijn hart gestreken en de 48-jarige landloper Hugo Kosmel zijn zin gegeven voor het derde achtereenvolgende jaar 'n kerstvakantie in de gevangenis. „Ik houd van het kerstmaal, dat ze in de Bridewell-lik klaarma ken," zei Kosmel, „en bovendien krijg ik er de kans een bad te nemen." Uitvaart Dezer dagen werd in Wenen een „fan" begraven van de Amerikaanse crooner Frankie Lane. In zijn laatste wil had hij gevraagd dat een plaat van de zanger aan het open graf zou worden afgedraaid. Zijn zuster zorgde er voor, dat de kist in de groeve zakte onder de tonen van „Blowing wild", een lied dat Lane in een film van recente makelij zingt. Slapen Een piloot heeft op de gerechte lijke lijkschouwing inzake de dood van zeven personen, die het leven lieten toen een Viking van de lucht vaartmaatschappij Independent Air Travel Ltd: te Southall op een rij huizen terecht kwam, verteld dat piloten soms in slaap vallen tijdens het vliegen. Capt. David W. Skillman, een vroegere piloot van genoemde maat schappij, vertelde dat hij zijn baan had opgegeven, omdat hij zijn werk daarom tamelijk moeilijk en gevaar lijk vond. Hij vertelde dat soms lan ger wordt gevlogen dan door het ministerie van burgerluchtvaart wordt toegestaan. „Hebben Jullie geen gro tere padvinders by de troep?" (Advertentie) Noch pasta Noch poeder Noch rubberplaatjes Maar kussentjes van soepel plastic waardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. sentje blijft soepel. Laat ticb gemakkelijk verwijderen als het vervangen moet worden. Smaak- en geurloos. 100% Hy* gienisch. Kan worden schoonge* maakt in een handomdraai- Geen kleefmiddelenmeer, die men iedere dag weer moet opbren gen. Vraag de SMIG-knssentjes en maak een einde aan het ongemak dat het kunstgebit U bezorgt. Bij alle apotheken en drogisten verkrijgbaar. "VTieuw 1 De SMIG-kussentjes voor kunstgebitten verlos sen U dadelijk van de pijn en het ongemak tengevolge van een loszittend gebit. Het zachte plastic houdt het gebit stevig op zijn plaats, omdat het soepel en elastisch is als het vlees zelf. U kunt ongedwongen eten, ■wamhhbhh spreken, lachen. Het kunstgebit Een stel oan twee kus- volgt alle bewegingen van de tentjes. Eén voor onder- kaak en Uw tandvlees doet en één voor bovengebit. geen pijn meer. Het SMIG-kus- Een Italiaans archeoloog heeft meegedeeld, dat hij er de bewijzen van zou hebben gevonden, dat de mens al 500.000 jaren geleden ge leefd heeft op Sicilië samen met dwergolifanten en -nijlpaarden. Deze archeoloog, Giosue Meli, van het oppertoezicht over antiquiteiten van Palermo, heeft gezegd, dat hij ruwe kwartsstenen werktuigen gevon den heeft, die dateren uit het hoog- paleolitische tijdperk (vroeg-stenen tijdperk) of ruw genomen een half miljoen jaren geleden. Als dit bevestigd zou worden, dan zouden wij hier te doen hebben met een van de vroegste sporen van menselijk leven, waar ook ter we reld. De vroegste verschijnselen van menselijk leven, die tot nu toe op Si cilië gevonden waren dateerden slechts 18.000 tot 20.000 jaren gele den. Overblijfselen van eerdere tijdper ken bevatten o.a. beenderen van kleine olifanten, dwergnijlpaarden, herten en vlees-verslindende zoogdie ren, welke honderdduizenden jaren oud waren, maar daaronder waren (Advertentie) geen sporen van mensen. Meli is dezelfde man, die kortge leden prehistorische schilderingen van 20.000 jaar geleden ontdekte, aange bracht op de wanden van de Addau- ra-grot bij Palermo. Alfred Bowen, een 58-jarige mijn werker in Wales die veertien jaar geleden om gezondheidsredenen ontslagen werd en sindsdien werk loos is geweest, heeft met een inzet van twee pennies op een der En gelse voetbalpools de hoofdprijs ge wonnen: 75.000 pond sterling. Het was de laatste keer dat hij een pool- formulier invulde. Bowen had uit gemaakt, dat hij geen twee pennies per week meer aan de pools kon uitgeven, maar zijn zoon gaf hem een penny. Vader en zoon zullen de prijs nu samen delen. SPA Voor familiegebruik, in l/l liierschroefflessen Mike zat onhandig te doen met sigaretten en lucifers. fotosnippers, die in Mike's kamer hadden gelegen. Marilla sprong op en schonk nau welijks aandacht aan Zacharias Wil de, die haar terug hield. „Hoe zou je haar graag gekleed willen zien?", vroeg hij. „In vodden, voor mijn part", riep Marilla en snelde het theater uit. Mike zat thuis als een bezetene te werken aan zijn nieuwste aanval op Mart Daylor. Het plotselinge belletje was hem helemaal niet welkom. Evenmin was hij ingenomen met het bezoek van drie heren, die onge vraagd binnen kwamen, onder aan voering van een imposante zwaarge wicht. met een gebruind gelaat, vol littekens. „Dag mijnheer Hagen, ken je me nog?" „Johnny O, is het niet?" „Goed onthouden. Je geheugen is er in die dure boel hier niet op ach teruit gegaan. Alleen thuis?" „Nee, de dienstbode is in de keu ken". Johnny O schudde het hoofd. (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen VRIJDAG 19 DECEMBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7 00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,30 Progr. voor oudere, luisteraars 12.00 Fluit en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.53 Gram; of act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,45 Gr. 14,05 School radio 14,25 Gram. 15,00 Idem 15.15 Voordr. 15,35 Metro pole ork. 16,00 Kerstversiering in de huiskamer, caus. 16,15 Gram. 16,45 G'ram. 17,00 Voordr. 17,20 Meisjeskoor 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Accor- deonmuz. 18,20 De hangmat 18,50 Rege- rlngsuitz.90 Jaar wetgeving in Suriname en de Nederlandse Antillen, door mr. M. de Niet 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Huis- muz. 19,30 Radiökrant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Lichte muz. 21,15 Gram. (om 20,55 Ter introductie) 22,45 Avond- overdenkmg 23,00 Nws. 23,15 Muzikale caus, 23,35-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. 9,40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Tij delijk uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgen wijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 10.55 Kamerkoor en sol. 11,20 V. d. kleuters 11,35 Lichte muz. AVRO: 12,00 Orgelspel 12,20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek: 1. De eerste pluimveekern. 2. Wij bezoeken een bedrijf in Renswoude 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Arnus. muz. 13,55 Beurs ber. 14,00 Blokfluit en klavecimbel 14,30 Boekbespr. 14,50 Gevar. progr. VARA: 16,00 Muz. revue 16,30 V. d. zieken 17,00 V. d. jeugd 17,30 Roemeens ork. 17,55 Act. 18,00 Nws. 18,15 PvdA, pol. caus, 18,25 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 Liedjes v, d. jeugd 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19,30 Het platteland nu, caus. 19,45 VPRO-nws. 20,00 Nws. 20,05 Theaterkron. 20,15 Boekbespr. 20,20 Or- gelconc. 20,35 De cirkelgang doorbroken, caus. 20,45 Het atoom, caus. VARA: 21,00 Villa Sidonia, hoorsp. 21,20 Strijkork. en soliste 21,45 Hellevoetsluis, klankb* 22,10 Musette ork. en soliste 22,25 Buttenl. weekoverz. VPRO; 22,40 Zorg om ds mens, caus. VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Vergelijkenderwijs. BRUSSEL 324 m 12,00 Ork. ermc. 12,80 Weerber. 12,34 Gram. (om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,11 Orgelrecital 14,00 Kinder koren 15,00 Gram. 16.00 Houtblazers ens. 16,30 Kamermuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Duitse les 18,00 Pianorecital 18,10 Voordr. 18,20 Gram. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Gram. 20,00 Ork. conc. 21,30 Gram. 22,00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22,46 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,00, 15,30 en 16.05 Gr. 17.00 Nws. 17,10 Gram. 18,38 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Muzikale raadsels 20,25 Piano recital 21,00 Gram. 21,10-24.00 Hoorsel (om 23,15 Nws.). Televisie VRIJDAG 19 DECEMBER NTS: Eurovisie: 21,15-23,10 Rechtstreekse rep. uit de Parijse Opera. FRANS BELG.: ,19,00 Spiegel van Wal lonië 19,30 Devarvt l'objectif 20,00 Nws. 20,35 Gevar. rogr. 22,00 Le temps et les oeuvres. Daarna wereldnws. VLAAMS BELG. 19,00 Feuill. 19,05 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,00 Cabaretprogr. 20,35 Filmpro gr. 21,25-23,10 Eurovisie: Operaprogr. uit Frankrijk l.d. pauze film fragmenten. (Advertentie) Van Nelle 'bestellen

de Stem | 1958 | | pagina 5