y Kajotter Jan Raas is terug in 's Heerenhoek WYBERT wivfp. TRIUMPH Auto met stro kantelde Belgische W ielerbond over weegt represailles béste gelderse WELKOM THUIS! 1 Hielp jongens in Kenya tot vaklui vormen TV V Brabant Leur in de as gelegd Schipper mishandeld op IJmuidense treiler dder ndel is onend Startverbod voor Ned, renners? Antwerpen de Rijn en Insinuatie Ontbinding ce keuze teler m dringt op betering ENDA jdaag >rgen "M Manifestatie Kath. EHBO voor de St.-Maartenskliniek KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP Voorlichting over beroepen Vergaderingen van polders en waterschappen Veilinguren Zeeuwse fruitveilingen Verkoudheid Kapelaan Sam voor Kath. jongeren te 's Heerenhoek Hoog wa te rsta nden Nieuw! Rook twee sigaretten tegelijkertijd! Jeugdverkeersexamen N- en Z.-Beveland Overleg met KNWU Gjeen visa voor Sovjet-geleerden Nog 1 week m//U££an. PaQÏrta? peütm ER, is geen krant, die professor Beel nog een kans geeft, om de gebroken pot weer te lijmen. Was men in de kringen der protestants- christelijke fracties aanvankelijk nog huiverig tegenover het denk beeld van Kamerontbinding, thans weet „Trouw" te melden, dat men daar nu ook meent, dat aan ontbin ding niet valt te ontkomen. De spijt van de socialisten over deze gang van zaken reageert zich af in ver wijten aan professor Romme, dat hij geen formatie zou hebben aan gedurfd. Men zegt echter in socia listische kring zelf, dat het gebeur de van vorige week slechts een druppel was, die de emmer deed overlopen. Een kleinigheid dus, die op zichzelf geen crisis rechtvaar digde. De KVP-fractieleider heeft bovendien nog met een verzoenende motie een brug trachten te slaan. Doch Hofstra, gesteund door de socialistische fractie, bleef koppig. Aan wie dan de schuld? Plan voor bemande satelliet 1 r van Middelburg l uit naam van nfonds aan de 14- ning, een foto-toe- Dmdat hij op 31 ju- en 2,5-jarig meisje m de verdrinkings ier het fototoestel ster Oosten, die de mhaling toepaste. op 30 november kg uien geëxpor- respectabele hoe- niets eens de kost- Alleen in de tweede >er kwam de prijs ier kg voor de teler, nteler dit jaar voor ze. Ian doet hij dit met hij niet en houdt hij caad, dan lijdt hij loor het veelvuldig oprot. arschijnlijk, dat de de naaste toekomst ngarije, dat anders koopt nu, evenals aan behoorlijke hoe- juitsland en Afrika. :de hoeveelheid be id november 27 mil- 'an naar Engeland ging en naar West oen kg. Ruim 2 mil- naar Hongarije en laar Afrika. Schouwen heeft te (ste vergadering ge in werking treden centratie op 1 janu- vergadering is be- brief te sturen aan J verkeer en water- lordt aangedrongen \i maatregelen voor Jen in de Schouwen- Ime de Koudekerkse Igedijk tussen Scha- Tershaven. lem van mening, dat 1 deze dijken veront- Irgadering betreurde Ins. zes jaar na de eze dijken nog steeds rd of verbreed, •d, dat wanneer zich Istanden als zes jaar loordoen, deze dijken I weerstand zouden ■Als er iets gebeurt, lljoenen gaan kosten, lmet een redelijk be- lzou kunnen stellen. Ide verbetering van J het gevolg van de ÏBruinisse waardoor stroming rond het I mogelijk is en het liijk bij Bruinisse op- Iden Voor alle dij— Ise tot aan het duin- I sse zal dit hogere li aan de waterkeren- hee en sympathie, 18 LElectro: Het einde. Ilhambra: Als de drui- ILuxor: Klopjacht, 18 j. jon. Ned. Schouwburg tijd voor sergeanten. 177" IW> Caluwé: Inbrengen onstelling van 6 tot I 3 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 18 DECEMBER 1958 (Van onze redacteur) Wanneer wij vijf dagen geleden Jan Raas hadden willen spreken, zouden we heel naar Mamego naar het land der Mau-Mau's, Kenya, hebben moeten reizen. Gister ging dit gemakkelijker en zaten we tegen over hem in zijn ouderlijke woning aan de Stooflaan in !s-Heerenhoek, waarin hij dinsdag tegen midder nacht was gearriveerd. Twee jaar heeft de kajotter Raas zijn beste krachten gegeven aan de missie van de Mill Hill-fathers, in 't vicariaat Mamego. Gebruind door de Afrikaanse zon, die in Kenya on genadig kan branden en met een schat prettige herinneringen en di verse voortbrengselen van de neger kunst, voelde Jan zich al weer ge heel thuis op zijn geboortedorp, dat hij gister al op de fiets doorkruiste om kennissen te bezoeken, die met bloemen en andere attenties hem het welkom bereid hadden. 's Morgens waren o.m. pastoor en kapelaan al komen informeren naar Jans wedervaren en ook tegen ons vertelde hij met animo van zijn be levenissen, af en toe zoekend naar het juiste woord, omdat zijn mond wat is gaan staan naar het Engels, dat in Kenya de officiële taal is. Op de ambachtsschool Iets meer dan twee jaar geleden vertrok Jan Raas met nog twee an dere kajotters naar het vicariaat en alle drie werden „te werk gesteld" zo noemen wij het maar op de ambachtsschool, die zes jaar geleden gesticht is door de Mill Hill-fathers en die nu 180 leerlingen telt. Father Bührs, een Rotterdammer van geboorte, die Zeeland goed kent, omdat hij in de oorlog kapelaan was te Middelburg, zwaaide de scepter over de school en de drie kapotters moesten, met enkele zwarte krach ten, les geven. In het eerst, zo ver telde Jan, viel dit niet gemakkelijk, omdat taal en dialect allerlei moeilijk heden brachten, die echter tenslotte werden overwonnen. Jan vond het dankbaar werken on der de jonge negers. Er werd opge leid voor drie vakken, nl. metselen, smeden en timmeren. Het laatste vak nam hij zelf voor zijn rekening. Be halve theorie werd ook de praktijk be oefend; zo werd de school met eigen krachten uitgebouwd met twee werk plaatsen. Het klimaat heeft voor de kajot ters geen bezwaren opgeleverd; onze Zeeuw moest evenwel zijn tol nogal eens betalen aan de malaria. De natuur is prachtig in Mamego en af en toe werd een uitstapje ge maakt naar het nabijgelegen reus achtige Victoria-meer. Van de Mau-Mau heeft de missie geen last, omdat zelfs de lastigste stammen wel weten, dat de missio narissen niets dan goeds in Afrika brengen. De op de school die een vierjarige is gevormde vaklui vin den gemakkelijk een plaats en som mige verbinden zich aan school of aan gouvernement. Nu, na het beëindigen van het con tract, de kajotters heengingen, vindt een grote verandering plaats. De school is namelijk overgenomen door de fraters uit Utrecht, die zeven man sterk arriveerden en van plan zijn om het lesrooster uit te breiden met schilderen en elektrotechniek. Zaterdag vertrokken Zaterdag jl. zijn, na een boottocht over het Victoria-meer, de kajotters per vliegmachine uit Entebbe in Oeganda vertrokken. Er werd gevlo gen via Khartoum en Luxor. Te Ro me heeft men gelegenheid gekregen om enkele uitstapjes te maken naar St Pieter, Catacomben, enz. Dinsdag morgen half elf werd de Eeuwige (Advertentie) stad verlaten en 's middags half vier was men op Schiphol. Daar stonden met de ouders van Jan Raas ook twee hoofdbestuurders der kajotters; aalmoezenier Kroon uit Vlissingen; Piet Ars, districtsvoorzit ter der KAJ, en de kajotter Fr. West dorp uit 's-Heerenhoek ter verwel koming opgesteld. De douane was niet lastig en na een kort Lof te hebben bijgewoond in de kapel van het Jeugdhuis aan de Stadhouderskade te Amsterdam, ge bruikte men op gezellige wijze een Hollandse koffiemaaltijd. Per auto werd tenslotte de terugreis naar Zee land aanvaard. Jan wist nog niet wat hij onmid dellijk moet beginnen. Eerst zal hij enige tijd benutten om te acclimati seren en dan proberen weer naar zijn stiel, het bouwvak, terug te keren. Voor tweede maal dit jaar Voor de tweede maal in nog geen jaar tijd is de nieuwe kurk - isolatiematerialenfabriek, de N.V. Brabant te Leur, in de as gelegd. Een belangrijke order voor het buitenland ter waarde van 130.000 ging, evenals de machinerieën, geheel verloren. De brand werd gistermorgen even voor vier uur ontdekt door een be woonster van het Van Bergenplein. Ze zag een vuurgloed en in nachtge waad snelde zij naar de fabriek, waar ze tot de ontdekking kwam, dat de familie, die een bovenhuis bewoont, dat een geheel vormt met de fabriek, nog niet was gealarmeerd. Door het inslaan van een ruit verschafte men zich toegang tot de bovenwoning om de mensen te wekken. Om half vijf arriveerde de Ettense brandweer met groot materiaal. Met vijf stralen werd het vuur be streden, maar er viel niets meer te redden. Al het aanwezige materiaal, inclusief de machines, ging verloren. Het kantoorgebouw en de bovenwo ning bleven voor het vuur gespaard. Slechts een topgevel van de fabriek bleef overeind. De rest werd geheel door het vuur verteerd. Nog maar enkele maanden was deze fabriek, na de brand in fe bruari j.l. in gebruik. De orders lie pen dermate goed, dat het personeel uitgebreid moest worden. Volgend jaar in de maand mei zal op de St.-Maartenskliniek te Ubber- gen bij Nijmegen een grote E.H.B.O.- manifestatie gehouden worden voor alle afdelingen van de gehele katho lieke nationale E.H.B.O. Het doel hiervan is om elkaar op een sportieve manier te bekampen om zo mee te aingen naar de natio nale titel van de E.H.B.O.-manifesta tie St.-Maartenskliniek en zo het li chamelijk gebrekkige kind van de St.-Maartenskliniek onder de aan dacht van het Nederlandse volk te brengen. De geldelijke voordelen hiervan zullen ten goede komen aan de zo noodzakelijke bouw van een inter naat. Voorzitter van het organiserend comité is de heer Th. Wiellersen uit Ubbergen, secretaris de heer J. Bar- tels, Kon. Julianalaan 3 te Erlecom. In de gezellige familiekring heb ben wij met de 's-Heerenhoekse ka jotter, die een hoog ideaal daadwer kelijk nastreefde, nog wat nagepraat en o.m. een paar fraaie werkstukken van Afrikaanse volkskunstenaars be keken. (Advertentie) Voorkom W heesheid door regelmatig gebruik van Naar Goese lyceum kwamen 400 scholieren De jaarlijkse beroepsvoorlichtings dag aan het Goese lyceum is onder overweldigende belangstelling gehou den. Ongeveer vierhonderd leerlingen uit de hoogste klassen van de mid delbare en Ulo-scholen in Zeeland waren komen opdagen en werden te woord gestaan door 50 informateurs (trices), die over 80 vakken en beroe pen hun licht konden laten schijnen. Er werden natuurlijk heel wat zon derlinge vragen gesteld, naast de vele die wel hout sneden, maar alle scho lieren zijn over hun eventuele toe komststaat goed voorgelicht en dus wijzer heengegaan dan ze kwamen. Voor de journalistiek waren er twin tig gegadigden, waarvan er vele werden teleurgesteld toen zij verna men, dat niet alle redacteuren uitge zonden worden op wereldreizen. Later vernamen wij nog, dat ook de leerlingen van de rijks HBS uit Bergen op Zoom naar Goes waren ge komen. In de vergadering van de Rege lingscommissie in hotel ,,Het Bonte Hert" te Hulst is besloten de jaar lijkse algemene vergaderingen van polders en waterschappen dit jaar te houden op: dinsdag 20 januari 1959 Prosperpol- der (Nederlands gedeelte)woens dag 21 januari 1959 Verenigde Pol ders van Ossenisse; donderdag 22 januari 1959 Koningin Emma; woens dag 28 januari 1959 Melo, Willem Hendriks en Klein Kieldrecht; don derdag 29 januari 1959 Kruispolder; zaterdag 31 januari 1959 Van Alstein; donderdag 5 februari 1959 Absdale, Riet en Wulfsdijk; zaterdag 7 februa ri 1959 Sint Jansteen en Wildelanden; dinsdag 10 februari 1959 Lamswaa.r- de; donderdag 12 februari 1959 Ser Paulus; dinsdag 17 februari 1959 Groot- en Nieuw Kieldrecht; woens dag 18 februari 1959 Hengst- en Rum- mersdijk; donderdag 19 februari 1959 Oude Graauw en Langendam; dins dag 24 februari 1959 Groot en Klein Ferdinandus; donderdag 26 februari 1959 Stoppeldijk; zaterdag 28 februa ri 1959 Clinge en dinsdag 3 maart 1959 Havik en Hulsternieuwland. In verband met de komende feest dagen hebben de Zeeuwse fruitvei lingen besloten enkele wijzigingen aan te brengen in de veilinguren. Zo zal Krabbendijke in de kerst, en nieuwjaarsweek maar i keer veilen en wel a.s. dinsdag om 10 uur. In Goes en Kapelle-Biezelinge wordt in deze weken nog twee keer geveild en wel beide veilingen op dinsdag, na melijk Goes steeds normaal om 1- uur zowel op 23 als op 30 december en Kapelle-Biezelinge op 23 dec. en op 30 december om 11 uur v.m. In Goes wordt volgende week nog een tamelijk aanbod van appels en peren verwacht, maar in Kapelle- Biezelinge houdt men rekening met een geringe aanvoer omdat de telers van deze veilingen liever wachten tot na de jaarwisseling. Of dat de juiste weg is valt uiteraard niet te zeggen. (Advertentie) van neus. keel of borst, snuift en wrijft U weg met De K.A.J. houdt zondag a.s. in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek weer 'n districtsdag, waarop alle katholieke jongeren van 17-25 jaar worden ver wacht. In de ochtenduren van deze bijeenkomst zal kapelaan G. Sam uit Bergen op Zoom een inleiding hou den over Vragen van jongeren". Deze districtsdag zal worden be gonnen met een speciale H. Mis in de Jeugdhoeve en wel om negen uur. Het middagprogram is vol van ont spanning en attracties. Diverse ver rassingen staan op het program. De inleiding van kapelaan Sam be rust op de volgende overweging: Alle jonge mensen ondergaan ook in mindere of meerdere mate de in vloed van de tijd, waarin ze leven. Er zijn jongens en meisjes die, mis schien door opvoeding en milieu, zich heel traag en moeilijk aanpassen bij het nieuwe en naoorlogse leven en denken; maar er zijn er ook, van wie je bij de eerste ontmoeting direct aanvoelt, dat ze kinderen zijn van hun tijd. Als men jonge mensen wil leiden en helpen om in deze tijd te komen tot de volwassenheid van een gaaf christenmens, dan is het zaak om open oog te hebben voor alles wat zich momenteel aan het ontwik kelen en veranderen is. We leven in een overgangstijd. We moeten er zorg voor dragen dat onze jonge mensen dit bewust meemaken, opdat hun vernieuwd en verfrist christen dom de basis kan zijn van een nieu we christelijke maatschappij. Er is momenteel veel te lezen of te horen over de jeugd van tegenwoordig. Sommigen zeggen, dat er bij de jeugd een zekere onrust is, moeheid, lus teloosheid. Anderen spreken over frisse kernen van idealistisch chris tendom. Weer anderen over opper vlakkigheid. We leven in een gewel dige overgangstijd: een heel nieuwe levenspraktijk, een heel nieuwe men taliteit breekt door. En in dit nieuwe zit heel veel goeds, maar ook heel veel gevaarlijks. Morgen, vrijdag 19 december, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 9.03 en 21.56 uur, te Ter- neuzen om 8.43 en 21.28 uur en te Vlissingen om 8.14 en 21.05 uur. (Advertentie) Steek een Virginia op, en óók een amerikaan... dat smaakt plezierig samen! En het merkwaardige is: U hoeft er maar één sigaret voor op te steken. De nieuwe, heerlijke Triumph! Niet te scherp, niet te zacht, alle goede eigenschappen van Vir ginia en amerikaan verenigd in één moderne, milde sigaret. Rokers van amerikanen, rokers van Virginia, dames, heren, iederéén... vraag de nieuwe Triumph, in het nieuwe, moderne pakje. Een verrassing! HET MILDE MIDDEN TUSSEN AMERIKAAN EN VIRGINIA Gisteren is tegen de middag, onder 's H. H.kinderen, op de rijksweg, een oplegger, hoog beladen met stro, ge kanteld, omdat èen der achterwie len los raakte. De strobalen rolden in massa over de weg en versperden het verkeer zodanig, dat dit door de rijkspolitie is omgelegd totdat de balen waren opgeruimd. Ruim 1700 kandidaten, verdeeld over 71 scholen zullen op 12 maart e.k. deelnemen aan het schriftelijk jeugdverkeersexamen, dat onder auspiciën van de afdeling de ,,Be- velanden" van het Verbond voor Veilig Verkeer "op Noord- en Zuid- Beveland wordt gehouden. TWEE Japanse vrouwen, zelf slacht offers van de atoombom, hebben gis teren in Genève verklaard, dat dit jaar in Japan minstens 20 mensen zijn overleden als gevolg van de atoomstraling, waaraan zij dertien jaar geleden waren blootgesteld. Op de in IJmuiden thuishoren de treiler Ro-53, „Dirkje", van de N.V. visserij-maatschappij Piscator, die te IJmuiden bin nenliep, hebben vorige week vreemde toestanden geheerst. De treiler was ter haringvisserij in het Engelse Kanaal toen schipper J. Klinkenberg uit IJmuiden, in overleg met de directie van.zijn rederij, be sloot andere verder afgelegen vis gronden in de Ierse Zee op te zoeken, waar een betere haringvisserij werd gemeld. De „Dirkje" liep te Boulogne binnen om te provianderen en ver volgde de reis uit het Kanaal naar de Ierse Zee. Twee opvarenden waren het met deze beslissing niet eens, omdat de reis, die al twee weken duurde, nog langer zou worden. Zij overvielen schipper Klinkenberg, brachten hem Blij dat je weer thuis bent, zei deze moeder gisteren in Den Helder, toen haar zoon op de wal stond.... Hij was met het opnemingsvaartuig „Snellius" uit Nieuu>-Guinea terug gekeerd. (Van onze correspondent) In Antwerpse wielerkringen wordt de laatste dagen gespro ken over een startverbod voor de Nederlandse renners. De Ko ninklijke Belgische Wielrijders- bond zou voornemens zijn een dergelijk verbod uit te vaardi gen als represaillemaatregel. De oorzaak van de moeilijkheden ligt in de Nederlandse verkeersregle mentering, die ook voor het inrichten van wegkoersen streng wordt gehand haafd. De voorschriften eisen, dat de organisatoren aan alle burgemeesters van de gemeenten, welke de renners ledige opgave verschaffen van de deelnemende renners. Een gevolg hiervan is, dat de in schrijvingen minstens acht dagen te voren moeten binnen zijn. In het af gelopen seizoen is het verscheidene keren voorgekómen, dat zich Belgi sche renners te laat voor een Neder landse koers meldden en derhalve niet mochten starten. Dit heeft hier in het Antwerpse nogal wat ongenoegen veroorzaakt. Volgens sportkringen zou de KBWB zich nu met deze kwestie bezig hou den en de KNWTJ inmiddels per aan getekend schrijven hebben doen we ten, dat er in geheel België onmid dellijk oen startverbod voor alle Ne derlandse renners zal worden afge kondigd, indien de voorvallen zich dit tijdens een wedstrijd aandoen, een vol- seizoen zouden herhalen. Bij informatie te bevoegder plaatse vernamen we evenwel, dat ook hier de soep niet zo heet zal worden gegeten. De BWB heeft zich weliswaar reeds tot Den Haag gewend, maar zonder een ultimatum te stellen. Men ver langt echter, dat de hinderlijke maat regelen worden herzien, omdat de Belgische renners er schade van on dervinden. Maarhierover kan de KNWU nu eenmaal niet beslissen. Anderzijds gaf men ons hier te ken nen, dat indien de huidige poging niet tot succes leidt en er in het komende seizoen wederom Belgische renners worden geweigerd, de KBWB genood zaakt zou kunnen zijn tegenmaatre gelen uit te vaardigen. letsel toe en sloten hem op in zijn hut. Toen stuurman J. de Boer uit IJmuiden een poging wilde doen om de schipper te ontzetten werd ook hij aangevallen. Het andere deel van de bemanning, dat inmiddels door stuur man de Boer was gewaarschuwd, nam het op voor de schipper en ontzette hem uit de hut. De twee mannen wer den na een hevige vechtpartij onder bewaking gesteld en op hun beurt op gesloten. Schipper Klinkenberg zette daarop met de „Dirkje" koers naar de haven van Falmouth, aan de zuid kust van Engeland, waar hij de twee opstandigen, A. Th. R. uit Schevenin- gen en C. B. uit Katwijk aan Zee, aan land zette. Het schip werd onder bewaking ge steld en schipper Klinkenberg werd door de Nederlandse consul ter be handeling overgebracht naar het zie kenhuis. Het tweetal reisde per trein naar Harwich en keerde met de boot terug naar Nederland. De „Dirkje" heeft een dag later, nadat schipper Klinkenberg in het ziekenhuis was behandeld, de reis voortgezet naar de Ierse Zee. Omstreeks twaalf uur dins dagnacht keerde het schip in IJmui den terug. De muiterij op de treiler wordt thans onderzocht door de Vel- sense politie. Een drietal Russische geleerden, die door de vereniging Nederland- USSR voor een bezoek aan Neder land waren uitgenodigd, heeft de vereniging telegrafisch medegedeeld van het voorgenomen bezoek te moe ten afzien, aangezien de Nederland se autoriteiten de daarvoor vereiste visa niet hebben willen verstrekken. (Advertentie) dan is het weer KerstfeestNatuur lijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huis. Wilt U verse mayonnaise, let dan op het achter etiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van J-)E voordracht van de heer Marcel Goossens, directeur van de Ant werpse rederij Plouvier, heeft be grijpelijkerwijze veel belangstelling gewekt. Uit zijn betoog willen we één punt nog in het bijzonder aan stippen. Hij wees er nl. op, dat de Beneden-Rijn, met name .tussen Duisburg en Emmerik, overbelast raakt en met de toeneming van de scheepvaart, welke verwacht wordt, steeds meer overbelast zal worden. Reeds daarom al bepleitte hij de totstandkoming van een zijverbin ding vanaf Duisburg naar Antwer pen. Hiermee kwam hij op het ter rein van de Maas-Rijn-verbinding en wordt de sympathie verklaard, welke vanuit Antwerps gezichtspunt te Venlo aan de dag kon worden gelegd voor een Maas-Rijn-kanaal Arcen-Ruhrort, op voorwaarde dat dan ook een zo kort mogelijke ver binding van de vereiste omvang en diepte tussen dit kanaal en Ant werpen tot stand wordt gebracht. De overbelasting van de Beneden- Rijn en zijn gebrek aan water in sommige zomermaanden hebben in tussen niet alleen tot consequentie, dat het Moerdijkkanaal ontoerei kend voor de Antwerpse Rijnvaart zou zijn; dit geldt dan ook voor iedere andere oplossing voor het Schelde-Rijn-vraagstuk in het ge bied van de Tussenwateren. Zolang er echter geen recht streekse verbinding tussen Antwer pen en Duisburg tot stand komt, zal de Antwerpse scheepvaart de Rijn nochtans wel moeten volgen. In zover blijft een betere Schelde- Rijn-verbinding naar het noorden voor Antwerpen een onontbeerlijke zaak. Ondertussen rijst voor Antwerpen acuut de vraag, of men in België nog 100 miljoen gulden zou willen besteden voor een verbinding zoals het Moerdijkkanaal, die achteraf ontoereikend zal zijn. Dit dringt dan ook sterker de gedachte naar een veel goedkopere oplossing op de voorgrond. Een op lossing, waarvoor dan het Deltaplan en het nu door de provincie Noord brabant gelanceerde Kreekrakplan te benutten zijn. L-IOE blij de communisten zijn met de nieuwe propaganda-tactiek van de PvdA, kan blijken uit een honend stukje in „De Waarheid". De heer Evert Vermeer had gezegd, dat professor Romme in de Kamer minder zakelijk was dan hij waar schijnlijk is in de commissariaten van ondernemingen, waarvan hij lid is. Wat ons betreft, aldus het commu nistische blad, wij eisen geen mo nopolie voor onze argumenten op. Wij constateren slechts, dat de grote Evert Vermeer het nu nodig acht de lang gebruikte argumenten van de „kleine" CPN over te nemen. De venijnige insinuaties, waarvan de CPN het monopolie had, zijn nu ook goed genoeg voor onzë socia listen. Het tekent de verlegenheid, waarin ze zitten. (Advertentie) rookworst échte VtEESWARENFABRIEK i. MEESTER N.V. WIJHE De Amerikaanse regering heeft „Rocket Dyne", een onderafdeling van de „North American Aviation Incorporated", opgedragen plannen uit te werken voor de vervaardiging van een installatie, waarmee een be mande raket, met een gewicht van verscheidene tonnen, zou kunnen worden gelanceerd. Voorzien wordt dat opstelling en uitvoering der plannen vier tot zes jaar zal vorderen. Men verwacht, dat de totale kos ten van het project de tweehonderd miljoen dollar zullen overtreffen.

de Stem | 1958 | | pagina 3