Eisen bij eventuele huurverhoging Wijziging, geen Verlenging leraarsopleiding van Zwart o Twaalf schapen gedood Rijk moet in onderwijs investeren DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 DECEMBER 1958 KAB te Utrecht bijeen 1 Tóch geboft I Voor Uw wondje is slechts het beste goed genoeg Engelse emigranten voor honderd gulden naar Australië Van Wood kwam goed weg Centrum voor Staatkundige Vorming Parachute weigerde De verschrikkelijke sneeuwman Seifetafte Seilctajie STEM-FEUILLETON Ui L rouwen ló noaen Tegen Wohlgemuth een jaar geëist Hagenbeek draagt circusleiding over m. R AP „In alle duidelijkheid willen wjj zeggen, dat wij een politiek, gericht op gelijkblijvende wel vaart, met beslistheid van de hand wijzen" Aldus de heer J. A. Middelhuis, voorzitter van de L. K.A.B. in zijn rede gisterenmor gen op de Verbondsvergadering te Utrecht. (Advertentie) „Een dergelijke politiek moet on doelmatig worden genoemd. Zij wordt niet door de actuele econo mische feiten gerechtvaardigd. Wij willen en wij moeten vooruit naar meer welvaart, ook voor de loon- en salaristrekkenden." De heer Middelhuis verklaarde zich wel bewust te zijn, dat niet alles tege lijk kan. Maar hij noemde een heel lijstje van nog onvervulde sociale ver langens, waarmee zijns inziens het gebrek aan fantasie met betrek king tot de aanpak van de huidige sociaal-economische problematiek niet alleen van de regering maar thans ook van werkgeverszijde het beste kan worden gedemonstreerd. Van de zijde der KAB is reeds meer malen gesteld dat het belangrijke ver schil in huur tussen oud- en nieuw bouw een hoogst ernstige zaak is. De KAB mist dan ook in de jongste uiteenzettingen van werkgeverszijde node een analyse van de oorzaken die tot het grote verschil hebben geleid. Is het zo vreemd, zo merkte de heer Middelhuis op, dat wij als KAB spre kend over het huurvraagstuk primair de aandacht vragen voor het probleem van de drastisch gestegen bouwprijzen. De K.AB.. zal eerst dan haar medewerking aan een verdere verhoging van de huur kunnen geven, wanneer een politiek van verantwoorde verlaging van de bouwkosten haar succes metter daad heeft bewezen. Melksubsidies Zo wil de heer Middelhuis bij het bespreken van 't probleem der melk- (Advertentie) Van Nelle bestellen Gisterochtend is een 10-tons veewa gen van de expediteur G. van L. uit Waver op de Polderweg in Ouderkerk aan de Amstel als gevolg van ver schuiving van de levende lading on bestuurbaar geworden en van de ho ge weg naar beneden getuimeld. In de wagen bevonden zich 36 scha pen, 2 stieren, 1 koe en 1 paard, die naar de veemarkt te Amsterdam werden gebracht. In totaal werden door de buiteling van de auto 12 schapen gedood. De chauffeur J. van der L. liep geen letsel op. (Advertentie) Van Nelle bestellen 2 De organisatoren van een 2 Amerikaans televisieprogramma 2 waarin een denkbeeldige „mil- 2 2 jonair" elke week een cheque 2 van een miljoen dollar weg- 2 geeft, hebben besloten een ar- 2 me vrouw op Sardinië een be- 2 drag van ruim 500 gulden toe 2 2 te sturen. Deze had in een oud 2 kostuum dat uit Amerika stam- 2 de een cheque uit 1956 voor een miljoen dollar gevonden, bij een j New Yorkse bank uitgeschre- 2 2 ven op naam van een zekere 2 Tipton. 2 Tipton bleek echter de bewus- te denkbeeldige miljonair te 2 zijn en de chèque was een waar- 2 deloos toneelrekwisiet. S subsidies tevens betrekken het vraag stuk van de uiterst sterke stijging van de voortbrengingskosten van dit pro- dukt sinds 1951. Hij zou in de SER een discussie op prijs stellen over de vraag welk deel van de zogenaamde consumentensubsidies werkelijk con sumentensubsidie is, en welk deel ver kapte producentensubsidie. Uit ver schillende gegevens blijkt, dat er we derom groei in onze economie zit. De heer Middelhuis heeft ook uit rede voeringen van de heren de Graaf en van Thiel, respectievelijk voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers verbond en de Algemene Katholieke Werkgeversverenigingen, kunnen be luisteren, dat er enige ruimte is ge komen. Het was hem van mr. van Thiel tegengevallen dat deze onlangs in Tilburg gezegd heeft dat arbeids- verkorting benutting is van ruimte, die dan niet meer voor andere doel einden beschikbaar is. 5-dtuigse iverkweek De heer Middelhuis had van de heer van Thiel meer begrip verwacht voor de betekenis van het nieuwe beleids- blijk in het SER-advies en meer be reidheid om mede te werken aan de nieuwe en zeer constructieve aanpak van het verdelingsvraagstuk. Naar de mening van de heer de Graaf dient arbeidsverkorting te wach ten tot een huurverhoging is gereali seerd. De heer Middelhuis vindt het maar vreemd, dat deelnemers in SER- verband zich vóór de zaak hebben uit gesproken, maar bij de eerste de beste publieke gelegenheid zich als tegen standers ontpoppen. De KAB vraagt in elk geval, dat op de kortst mogelijke termijn een begin zal worden gemaakt met verwerkelijking van de vijf daagse werkweek, bjj voorkeur in de vorm van vrije zaterdagen vol gens de richtlijnen van het SER- rapport. Het thans ingediende wetsontwerp voor weduwen- en wezenverzekering zal naar het oordeel van de heer Mid delhuis in 1959 tot uitvoering moeten komen. In de loonpolitiek moet een einde komen aan de z.g. loonstop van mi nister Suurhoff, waarbij alleen in ge vallen van aperte achterstanden iets aan de lonen gewijzigd kan worden. Tenslotte pleitte de heer Middelhuis voor het optrekken van loongrenzen in de sociale verzekeringswetten. In het grensgebied van de f 6900 zijn se dert 1957 vele werknemers buiten de wettelijke sociale verzekering komen te vallen zonder dat hun reële inko men is gestegen. Verkrijgbaar op 4, 6 en 8 cm breedte. In de lengtes van 10 cm - 500 cm. Uitgevoerd in plastic, elastische of gewone stof. Desinfecterend, bloedstelpend, genezend. Alléén verkrijgbaar bij de apotheek en de drogisterij. Met ingang van volgende maand zal de Australische regering vliegtui gen inschakelen voor het vervoer van Engelse emigranten. De emigranten behoeven slechts 10 pond sterling (ca. honderd gulden) reiskosten te beta len. Dit heeft de Australische minister van immigratie, Alex Downer, mede gedeeld. Men verwacht dat door deze maat regelen in de periode van januari tot juni ten minste duizend Engelsen meer naar Australië zullen emi greren. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Nederlandse gitaarspeler en chansonnier Peter van Wood is won derlijk goed ontsnapt aan een onge luk, dat hij met zijn auto had op de straatweg van Como naar Milaan. Toen een hond onverwacht de weg overstak, remde van Wood krachtig waarbij zijn auto slipte, over de kop sloeg en in de weide naast de weg terecht kwam. Van Wood bleef ongedeerd, evenals een medepassagier, lid van zijn kwartet. De auto werd deerlijk geha vend en twee nieuwe gitaars, die van Wood zojuist gekocht had, waren in brokken. Frank Kruger, 25, kwam om het leven, toen zijn parachute gesloten bleef tijdens een demonstratiesprong vanaf de vleugel van een vliegtuig dat zich 4000 voet boven de lucht haven te Germiston, nabij Johannes burg, bevond. Het was het plan van Kruger om zijn parachute pas open te trekken op 1600 voet boven de grond. Maar hij wachtte te lang. Een grote menigte, waarin zich zijn ver loofde bevond, was getuige van de tragedie. in de gelegenheid in het bedrijf in te groeien en betaalt hem behoor lijk voor een in et begin matig lijk voor een in het begin matig werkresultaat. Het Rijk dient analoog de leraar in opleiding een volledig aanvangssalaris uit te betalen. Opleiding In de discussies, die reeds ja-ite zal afwerpen, doordat het onder- renlang gaande zijn rond de op- V°°rdeIen leiding van leraren voor middel- Het bedrijfsieven, aldus de com- baar en voorbereidend hoger on- missie, stelt de pas afgestudeerde ook derwijs, heeft het Centrum voor Staatkundige Vorming een po sitieve bijdrage willen geven door een groep deskundigen het onderwerp te laten bestuderen. Een commissie van vijf, waarin o.a. zaten drs. M. F. A. Brok, rector van het O. L. Vrouwe- Lyceum te Breda en dr. Ch. C. P. Pacilly, rector van het St.- Janslyceum te 's-Hertogenbosch bijgestaan door vijf adviseurs, heeft onder voorzitterschap van dr. C. J. A. Jansen s.j. uit Am sterdam, de kwestie uitvoerig bestudeerd en het resultaat er van neergelegd in een 52 pagi na's tellend rapport. Het sluit aan op twee andere rap De commissie Jansen stelt voor de academische leraarsopleiding als volgt in te richten. a. Eerst een kandidaatsexamen, waartoe voor een aantal vakken col leges moeten worden gevolgd, die door een meer algemene vak-weten- Op die wijze zou de regeling ook mogelijkheden bieden voor het leg gen van méér dan één bevoegdheid in één land, wat door velen als een voordeel voor het onderwijs wordt beschouwd. f. Een aansluitend eerste praktijk jaar, gedurende hetwelk de leraar niet meer dan 16 lessen krijgt opge dragen, doch wordt gesalarieerd naar een volledige betrekking. Onder de bijzondere leiding van de rector of de directeur, of van een leraar door VERKOUDEN De poolonderzoeker Ralph Lenton zei dezer dagen, dat hij zijn ongeduld om naar het hoge noorden terug te gaan nauwelijks bedwingen kon. „Zolang ik aan de pool was," zei hij, „was ik nooit verkou den. Nauwelijks ben ik in Engeland terug, of ik loop constant met mijn zakdoek I aan mijn neus." Voorstel Jack Williams, burgemeester van Phoenix, heeft geopperd dat alle gemeentebesturen in de Verenigde Staten de autofabrikanten boycot ten, tot de autoindustrie er voor zorgt dat de uitlaatgassen, die ,smog' (verontreinigde mist) veroorzaken, verdwijnen. Williams wees er op, dat smog een probleem is in Phoenix en dat overal in het zuidelijk deel van Ari zona kan worden, waar de bevol kingsdichtheid snel toeneemt. Geboren De advocaat Ian Warren, die zich drie dagen achter elkaar in een dis puut bij stem gehouden had met wa ter, hete thee en een apothekers middeltje, waarschuwde de rechter dat hij wellicht om verdaging van de zitting zou moeten verzoeken in dien zijn stem het begaf. „Indien uw stem het begeeft," repliceerde de rechter, zult u mij niets kunnen vragen." „In dat geval zal ik sprekende gebaren in uw richting maken," zei de advocaat. Kous Prinses Margaret heeft te South ampton het voor de Nieuwzee- landse marine bestemde fregat Otago gedoopt met een fles cham pagne, die in een nylonkous ge stopt was. De kous was ter be schikking gesteld door Angela West, dochter van de bedrijfsleider van de scheepswerf. Angela zei, dat zij gaarne afstand had gedaan van de kous, omdat de bijbeho rende kous toch al onherstelbaar geladderd was. Haar vader, Ho race West, was op het idee geko men een kous te gebruiken, omdat hij eens heeft aangezeten aan een lunch waar letsel veroorzaakt was door glasscherven. Eed Het is niet hekend hoelang de mannen die haar aflegden gestudeerd hebben om haar van buiten te leren, maar mogen wij de Oostduitse nieuwsdienst geloven, dan hebben de arbeiders van een chemische fa briek te Bitterfeld gezworen: „Wij, van de pentachlorinefol on- derzoekings^r'crade beloven voor 30 september 1959 te onderzoeken en verwezenlijken de chlorisatie van hexachlorinecyf'ohexane - residu's, teneinde hexaclilorinebenzol te pro duceren." „Het is helemaal niet no dig me te laten doorlich ten, dokter. Belt U mijn vrouw maar op, die kijkt altijd dwars door me heen.'' schappelijke behandeling van de stof deze daartoe aan te wijzen, vervult Vi lzonHidoofeovamori rrocr«V>ilr+ ma. Uit Al V, 31 het kandidaatsexamen geschikt ma ken om daarop na een doctoraal examen onderwijsbevoegdheid in de bedoelde vakken te verlenen. b. De vakwetenschappelijke studie voor het doctoraal examen moet om vatten een diepgaande bestudering van slechts één vak, of in gevallen waarin daartoe aanleiding bestaat, porten over het m.o., die eveneensvan onderdelen van een of meer onder voorzitterschap van dr. Jansen vakken, beide in een omvang, die s.j. tot stand zijn gekomen en die gelijk gesteld moet worden aan wat re8elinS brengt mede, dat in de re- ^entf?kkmgJhadde? op de doelstelling thans genoemd wordt het hoofdvak. J hij de hem opgedragen lessen, en in de uren, gedurende welke hij geen lessen geeft, verricht hij in de school als gelijkberechtigd, doch begin nend leraar gedurende één jaar al le activiteiten, die zowel voor zijn eigen verdere ontwikkeling als le raar, als voor de school van belang zijn. g. De aard van de voorgestelde (1954) en de vrijheid (1955) van het middelbaar onderwijs. In haar richt lijnen, -cdoeld als basis voor een nieuwe regeling der leraarsopleiding, heeft de commissie bijzondere aan dacht geschonken aan de plaats van de pedagogisch-psychologische en de didactisch-methodologische scholing van de toekomstige leraar. De com missie wil wijziging in de opleiding, doch geen verlenging. Handhaving c. De pedagogische, psychologi sche en didactische scholing komt tenslotte in volle omvang in de plaats van de gebruikelijke twee bij vakken voor het doctoraal examen, en omvat het bijvak „pedagogiek en psychologie", én het bijvak didactiek van de te onderwijzen vakken, waar in dus begrepen de praktische oefe ning in het geven van onderwijs. d. Het geheel van deze speciale van het wetenschappelijk peil der studie, in het bijzonder de studie opleiding is niet noodzakelijk iden-1 voor dit doctoraal examen, is in geen tiek, aldus het rapport, met het on- enkel opzicht van geringere waarde gewijzigd handhaven van alle onder delen der geldende programma's. Naar het voorbeeld van het be- dan de studie voor een ander docto raal examen. Aan dit doctoraal exa men moet derhalve de bevoegdheid drijfsleven moet het Rijk echter geld tot promoveren verbonden worden, steken in het onderwijs, dat zijn ren- e Aan het aldus samengestelde j doctoraal examen wordt de bevoegd- heid ontleend tot het geven van on- (Advertentie) derwijs. Voor 1001 plakwerkjes (Advertentie) Van Nelle bestellen I kleefband kleefband bij uw kantoorboekhandelaar VII gingen ze geheel in elkaar op. Wat t-, i ii deed het ertoe dat ze elk in een an- Besta jij louter en alleen van dere wereld leefden. Hij wist niets af mode-ontwerpen?" van mode-ontwerpen, zij niets van Marilla lrnilrtp TTV Viino oon sport, maar 's avonds leefden ze in Manila KniKte. Kr rung een h£n eigen wereld Later wenste Mike gespannen Sieer rondom hen en dat hij daar tevreden mee was ge- ze probeerde die te doorbreken bleven. Hij had Marilla nooit mee f D naar een bokswedstrijd moeten ne- lïiet de opmerking. „Behalve men. Maar hoe kon hij weten dat ze wanneer er heren Zijn die zo geen bloed kon zien, dat de mensen ïjiaor \H"i'fp>"riT\xHYitio hnnHprH v-inn aan wie ze werd voorgesteld haar maar vijfentwintig nonüerü pop afschuw inboezemden en dat de hele Weggeven. Ze lachte flauwtjes, avond daardoor een mislukking zou Maar Mike vond het helemaal worden 1 1En omdat ze nu eenmaal Marilla niet om te lachen. was tr0k; ze de aandacht van vrij- „Bevalt het je hier?" wel iedere man, ook die van Mart nat hph ik altiid opHaeht Daylor en consorten. Mike had geen „nat heb IK altijd gedacht. cnkJele van zijn beschuldigingen tegen ik hoopte dat JIJ het hier ook Daylor ingetrokken, wel had hij zijn feiten-relaas tijdelijlk onderbroken. naar je zin zou hebben. Daarom heb ik je 's nachts hierheen ge loodst." Met de seconde werd ze nerveuzer. „Hou je van je vak?" vroeg Mike. „En of. Het is een dwaze belache lijke bezigheid, je verdient er veel te veel mee en je ontmoet veel dwa ze, aanstellerige mensen. Daarom ben ik er zo op gesteld. Niet op die mensen, maar op het beroep". Ineens nam haar stem een hys terische wending. Nu achtte hij alle reden aanwezig om er mee door te gaan. Daylors onge zonde belangstelling voor Marilla daargelaten, was de wedstrijd laag- bij-de-gronds, of beter dierlijk ge weest. Een smerig zaakje. Was het onverstandig geweest met Marilla naar een bokswedstrijd te gaan, Mike deed er nog onverstan diger aan zich met Marilla's kleding- show in te laten. Maar dat werd pas later duidelijk. Intussen kwam de avond aan, waarop Mike gewoon was zijn vrien- „Wat kan het mij ook schelen of den voor een spelletje poker te invi- het je hier niet bevalt. Laten we dan teren. Zijn vrienden, niet die van naar jouw huis gaan of in de onder- Marilla. Pokeren op woensdagavond grondse gaan slapen, 't Is mij om het was voor Mike een traditie waarvan even. En mocht je vinden dat we hij nooit zou afwijken en Marilla had niet hij elkaar passen...." daar volledig begrip voor. Het onge- Mike staarde haar verbaasd aan. lukkige was alleen, dat zij haai gaat toch niet huilen?" vroeg vrienden eveneens op die avond had hij zacht. gevraagd en dat beide gezelschap- a ea' fhaar Wa1 Ifc zoeven heb ge- pen nu net niet te combineren waren. Zef/i'»1S erü ernst". Noodzakelijk was dat overigens Met een snik liet ze zich op zijn niet. Mike's vrienden kwamen om knie glijden. Ze drukte haar wang te kaarten, die van Marilla om over te P1"126"- Klaterende lachsalvo s Ze drukte haar wang tegen zijn tegen zijn borst en klemde zich aan zaken te praten Ze had er in toege- brachten de kaarters voortdurend horst en klemde zich aan hem vast hem vast. Welke man zou daar niet stemd de japonnen voor Wilde's nieu- van hun aPr°P°s Maar daar zou het voor zwichten we show te ontwerpen en alle kop- niet bii blijven. Marilla's dure apparte- stukken waren in de studeerkamer (Advertent e) Zo werd mant u, 1. 1 ivaicu ui ue biuueeiKaiuei nun mms en een maand lang bij elkaar gekropen om de tekst uit (Wordt vervolgd) Van Nelle bestellen I gel de leraren doctorandi de verbe terde leraarsopleiding hebben geno ten. Toch zal er rekening mee moe ten worden gehouden, dat ook lera ren, die een ander doctoraal examen hebben gedaan (uiteraard met daar aan verbonden onderwijsbevoegd heid), in de school aanwezig zijn. Er zijn vooreerst degenen, voor wie de uitoefening van het beroep van le raar niet hun hoofdbetrekking is (bv. juristen en economen). Vervolgens zullen er zijn, wier belangstelling tij dens hun studie uitging naar een an der type doctoraal examen, voor wie evenwel het leraarsambt om welke reden dan ook een aantrekkelijke functie is. Beide categorieën van le raren kunnen voor de school van be tekenis zijn. De eerste doordat zij een band leggen tussen de school en het maatschappelijke leven; de twee de doordat er onder hen zich zullen bevinden, die gaarna contact houden met de universiteit en de weten schap. (Advertentie) Van Nelle bestellen I Tegen de Berlijnse vrouwenarts dr. Wolfgang Wohlgemuth is door het Bondsgerechtshof in Karlsruhe twaalf maanden gevangenisstraf geëist we gens „landsverraderlijke betrekkin gen". Dit met aftrek van de vier en een halve maand voorarrest. De openbare aanklager zei, dat Wohlgemuth niet wegens ontvoering (van Otto John) kan worden veroor deeld. Zijn verklaring, dat het onder houd met John in Oost-Berlijn op ver zoek van John heeft plaatsgevonden, kon niet worden ontzenuwd. Wohlgemuth is geen echte commu nist, aldus de aanklager. Zijn politieke denkbeelden zijn ongeordend. Wel geeft hij zich, als hij daar voordeel in ziet, voor communist uit. (Advertentie) Van Nelle bestellen Tijdens het verblijf te Maastricht van het „Circus Manresa", waaraan gedurende deze winterperiode enkele circusondernemingen samenwerken in een tournee ten bate van het Man- resa-retraitehuis te Venlo, heeft de heer Willy Hagenbeek, reeds tiental len jaren directeur van het „Circus Hagenbeek" meegedeeld, dat hij bij het bereiken van de 75-jarige leeftijd in november volgend jaar, de leiding van het circus Hagenbeek zal over dragen aan de thans 46-jarige Eric Klant, directeur van Klants dieren tuin en dressuurschool te Valkenburg. De heer Klant is een stiefzoon van de heer Willy Hagenbeek. Het circus Hagenbeek zal ook on der de nieuwe leiding de oude naam behouden. De heer Willy Hagenbeek hoopt volgend jaar, ten afscheid aan zijn carrière, nog een g oots opgezet dres- suurnummer te brengen van 24 beren een olifant, een pony en een zwijn. Moet deze foto van de Duitse missiepater Eichinger het raad sel van de Tibetaanse sneeuw man, waarover wij gisteren schreven oplossen? De foto toont de sneeuwman met verwarde harenwelke over zijn schouders hangen. WOENSDAG 17 DECEMBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9 30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,25 De stille overwinning, hoorspel 12,20 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Omr. koor, kamerork. en solist 12,37 Ad- ven tsstonde 13,00 Nws. 13,15 Met Pit op pad, caus. 13,20 Instr. septet 13.40 Gram. 15,00 Jeugdork. 15,45 Gram. 16,00 V. d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 17,55 Een woord voor een goede zaak, caus. 18,00 Gram. 18,15 Spectrum van het chr. organisatie- en verenigings leven 18.30 Vocaal ens. 18,45 E'oekbespr. 19,00 Nws. en weerber. 10,10 Koorzang 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Radiofilharm. ork. en solist 21.00 De existentiefilosofie, caus. 21,20 Vocaal ens. 21.50 Dit kleine, grote land. klankb. 22,15 Gram 22,25 Mil. ork. 22,45 Avondoverdenking 23 00 Nws. 23,15 Zaal- sportuitsl. 23,20-24,00 Platennieuws. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8.18 De ontbijtcjub 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio. VA RA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gevar. progr. 12,00 Dansmuz. 12,30 Land- en tuinb. me ded. 12,33 V. h. platteland 12,38 Hawaiian ens. en orgel 13,00 Nws. en tentoonstel lingsagenda 13,20 Promenade ork, 13,50 Medische kron. 14,00 Gram. 14,45 Jazz- muz. 15,00 V. d. jeugd 17.00 De kat van de stoel 17,50 Regeringsuitz Emigratie- rubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 18,00 Nws. en comm. op het nws. 18.20 Hammondorkelspel 18,40 Act. 18,50 Gram. 19,00 V. d. kind. 19,10 VVD of WH?, caus 19,25 VARA-varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Tussen de regels door. caus. 20,15 Gram. plm. 20.55 Wat brengt het podium? plm. 21,05 Operamuz. plm. 21,40 Wat brengt het podium? plm. 21,55 Operamuz. 22,20 Lichte muz. 22,45 Tussen mens en nevel vlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23,50- 24,00 Soc.alistisch nws. in Esperanto. RADIO VATICAN A 25 67, 31,10, 41,21, 48,47 en 196 m 22,15 Vaticaanse wetens waardigheden. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,3® Weerber. 12,34 Gram. (om 12.55 Koersen) 13,00 Nws. 13 11 en 14,00 Gram. 15,00 Ork. conc. 16,30 Idem 17.00 Nws. 17,10 Vocaal kwart. 17,50 Boekbespr. 18,00 Gram. 18,10 Lekenmoraal en -filosofie 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19 30 Gram. 20.CO Hoorspel 21,15 Gram. 21,30 Ork. conc. 22,00 Nws. 22,15 Caus. voor ouders 22,25 Etnische muz. 22,55 Nws. 23,00 Voor de zeelieden. E-RUS'SEL 484 m 12 00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,10 Idem 14,15 Bel gische muz. 15 15 Koorzang 15.30 Gram. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Kamermuz. 17,50 Gram. 18.30 Jazzmuz. 19,30 Nws. 20.00 Hcorspel 22 00 Nws. 22.10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie WOENSDAG 17 DECEMBER NTS: 17 00 V. d. kind. NCRV: 17.10 V. d k nd. NTS: 20,00 Weekoverz. VARA: 20,30 De kleine prins, tv-spel. FRANS BELG' 17 00-18,00 V. d. kind. 19,00 Les Chretiens dans la vie sociale 19 30 Tien tegen één 20.00 Nws. 20,36 Orphée aux enters, opera 22,00 Literair progr. 22,50 Wereldnws. VLAAMS BELG. 19,00 Feuill. 19.06 Filmprogr 19 30 Nws. 20.00 Zoeklicht op... 20,05 Documentair progr. 20..35 Overname v. d NTS: Des konings welbehagen tv- spel 21.45 Dans met de Doormes 22,15 Nws. (Adveitentie) Van Nelle bestellen

de Stem | 1958 | | pagina 7