Walcheren Zuid Beveland 19!' d Zeeuwsch-Vlaanderen if Het Venus kruid kinderQoorESJeel dag MEISJES MANTEL .-H-li'iM-liH+h'iM.'lfl Dagblad De Stem 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 DECEMBER 195b Afscheid ir. Everwijn van de P.Z.E.M. Hoogwaterstanden Elke woensdag is FANTASTISCHE Kwestie Scherphuis ALPH. BIESBR0ECK GA VANDAAG NAAR UW KAPPER, MEVROUW! - EEN WERELDBEROEMD PRODUKT VAN L' O R E A L Lesing over de Devina Comedia WIJ ZIJN NOG GESLOTEN Radiopraatje over structuurplan in Kanaalzone neemt vaker, Zwaardemaker 1.-- Z waarde maker AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG Het afscheid van de hoofdingenieur en waarn. directeur der PZEM, ir. H. Everwijn. had gistermiddag plaats op een buitengewoon druk bezochte re ceptie in hotel De Brug. Behalve de directie van het bedrijf, de raad van bestuur en de naaste me dewerkers, kwam een groot aantal relaties uit de zakenwereld en andere kringen ir Everwijn de hand drukken en velen brachten ook een afscheids geschenk voor de sympathieke PZEM- ingenieur mee. Op zijn verzoek wer den geen officiële speeches afgesto ken en bepaalde ieder zich tot een kort persoonlijk woord. 's Morgens was ir. Everwijn ten kan tore van de PZEM door directie en personeel een prachtige pick-up en een serie langspeelplaten aangeboden. De heer Everwijn, die in juni 1893 te Dreischor werd geboren, trad 1 no vember 1920 in dienst der PZEM, wel ke N.V. hij dus 38 jaar heeft gediend. Onder hem ressorteerden o.m. de in koop-afdeling, nettendienst-noordgroep, meterdienst en openbare verlichting- dienst. Nieuwe wethouder benoemd Gistermiddag benoemde de raad, in- plaats van jhr. mr. T. Schorer, die bedankt had, tot wethouder drs. Th. Westerhout (PvdA) met 12 stemmen tegen 2 op de heer Hubregtse en 5 blanco. Aan de benoeming ging een klein debat vooraf. Mr. v. Empel (CH) zei, dat zijn fractie zich zou bepalen tot het in sept. jl. ingenomen standpunt en daarom de kandidatuur van de so cialist zou steunen. De heer Hesselink (WD) merkte op dat zijn fractie van mening is geble ven, dat drie wethouders voldoende zijn. Daarom zal de fractie blanco stemmen. Voorts vond spr. het vreemd dat jhr. Schorer reeds twee maanden na zijn benoeming aftrad. Jhr. Schorer antwoordde dat pas de vorige maand zich de wending voordeed welke zijn werkzaamheden zeer vermeerderen. De nieuwe wethouder geboren in Utrecht is 36 jaar. In 1936 werd hij aangesteld bij de prov. planolo gische dienst. In 1953 volgde zijn be noeming tot raadslid en in 1956 werd hij lid van de Tweede Kamer. VLISSINGEN GEMEENTE VLISSINGEN. Sluiting bureaus en diensten der gemeente op 27 deceember 1958. Burgemeester en wethouders der gemeente Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op 27 december 1958 de bureaus van alle openbare instellingen en diensten der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, met uitzondering van het bureau van de burgerl;;ke stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 910 uur. Vlissingen, 26 november 1958. Morgen, woensdag 17 december, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 7.18 en 19.57 uur; te Ter- neuzen om 6.51 en 19.26 uur en te Vlissingen om 6,19 en 18.58 uur. GOES Auto-vergoeding burgemeester Ged. Staten hebben onlangs aan de gemeentebesturen geschreven dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat de gemeenteraad met ingang' van het begrotingsjaar 1959 zou besluiten tot het verlengen van een tegemoet koming in autokosten aan de burge meester, mits de noodzakelijkheid ervan voldoende wordt aangetoond en bij de bepaling van het bedrag der tegemoetkoming wordt uitgegaan van een redelijk aantal kilometers, dat vermoedelijk in het betreffende jaar in een bepaald rayon zal wor den gereden. De vergoeding per ki lometer kan gesteld worden op 20 cent. Naar aanleiding van deze circulai re hebben b. en w. zich beraden over de vraag of ook aan de burge meester van deze gemeente een der gelijke vergoeding verleend dient te worden. Zij zijn van oordeel, dat dit zeer zeker het geval is Juist de functie van Goes als streekcentrum brengt met zich mee, dat de burge meester vaak vergaderingen en be sprekingen elders moet bijwonen. Het is wel uiterst moeilijk om een bepaald rayon aan te wijzen, waar binnen de dienstreizen van de bur gemeester zich zouden bewegen. De ze kunnen zich over de gehele pro vincie Zeeland uitstrekken en in be paalde gevallen tot het gehele land. Naar voorlopige schatting menen wij wel te kunnen verwachten, dat door de burgemeester ongeveer 7500 km per jaar in het belang van de ge meente met een eigen auto gereden zal worden. Berekend naar 20 cent per km zou de vergoeding derhalve 1500 dienen te bedragen. Kasporgo-Zweden Woensdagavond houdt mevrouw P. de Mirando, de spreekster, die met haar werk voor kinderuitzending van Nederland naar Zweden, een persoonlijk stempel heeft gedrukt op de Zweedse hulpvaardigheid en menslievendheid, een lezing met lichtbeelden over „Kerstviering in Zweden", in De Korenbeurs. Na de pauze worden nog 2 kleu renfilms (geluidsfilms) over Zweden vertoond. Concessie sas- en haven gelden B. en w. herinneren de raad er aan dat in 1956 bij K.B. concessie is verleend aan Goes voor de hef fing van sas- en havengeld. Omdat de termijn daarvoor in mei 1959 af loopt stellen b. en w. de raad voor om de koningin te vragen de con cessie te verlengen. Hoewel de opbrengst van de rech ten lager is dan de onderhoudskos ten van de haven, is het naar de mening van b. en w. niet gewenst om verhoging der tarieven te vra gen, aangezien deze in vergelijking met die in andere havenplaatsen als normaal moeten worden aangemerkt. Bij verhoging zou de haven van Goes derhalve in een ongunstige con- currentie-positie komen dan andere naburige havenplaatsen waardoor de handel en industrie in deze gemeen te geschaad zouden worden. Dinsdag 23 december zal de raad hierover beslissen. Gemeente koopt huizen in 't groot In verband met de toekomstige sa nering van Goes-noord stellen b. en (Advertentie) met vaste capuchon in mooie zware kwaliteit dou ble-face geheel gevoerd, met reserve knoop, maat 60 fft. 6 jaar Slechts 1.50 stijging per maat. Grootste maat 95 Ift. 12 jaar 30 Deze speciale VoorDeel prijs is alleen morgen woensdaggeldig BREDA - BERGEN OP ZOOM Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7. tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voot losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90, elke regel meer f0,15. By plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f0,40 By 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Naar wij vernemen heeft de ad vocaat van dokter Scherphuis het voorstel om op bepaalde voorwaar den tot een schikking te komen in zake de lopende ontslagkwestie af gewezen. Tot een tegenvoorstel schijnt het nog niet gekomen te zijn. (Advertentie) haard brand dè superieure petroleum kwaliteit voor üw, oliehaard of -kachel KI. Bagünestraat 25 Telefoon UI HULST w. de raad voor weer een aantal hui zen in dit stadsdeel aan te kopen. In de Smallegangebuurt willen b. en w. vier woningen kopen, nl. twee van de heer Chamuleau te Wassenaar voor f 4000 samen; een van de heer Haverhoek, alhier voor f 2000 en een van de wed. v. Zweeden-Pasman voor f 4400. Voorts stellen zij voor van de fa. Westdorp een huis te kopen aan de Molendijk voor f 300 en een aan de Westerwijkbuurt voor f 2500. Heinkenszand Ontspanningsavond Euterpe en K.N.K. De jaarlijkse uitvoering van de muziekvereniging Euterpe, met tra ditiegetrouw een optreden van de to neelvereniging Kunst naar Kracht is voor de talryke belangstellenden er een geworden van prettige ont spanning. Allereerst zorgde daarvoor het uit stekende muziekgezelschap, ditmaal eens brekend met de gewoonte van een serieus klassiek programma. Dat Euterpe ook in het wat lichtere gen re, muziek op verantwoord niveau weet te brengen, heeft zij met deze uitvoering alleszins bewezen. Veel bijval oogstte het gezelschap vooral met de geliefde muziek van Oskar Strauss en Emrich Kalman. Van de ze componisten was „Ein Walzer- traum" en de grote selectie van me lodieën uit de operette „Die Czar- daszfürstin" gekozen, die een voor- treffeiyke uitvoering kregen. Een gloednieuwe compositie van von Suppé, de ouverture La Dame Pique, zq het niet in alle onderde len vlekkeloos uitgevoerd, bleek een fraaie aanwinst van Euterpes reper toire. Met de opvoering van het blijspel De privé-secretaresse" door Kunst naar Kracht, bleven de bezoekers ook na de pauze in de sfeer der ontspanning- Het gegeven van dit werk, de strijd van twee wat theatrale kandi daten om de hand van een geraffi neerde secretaresse, muntte zeker niet uit door originaliteit. Wat het stuk echter toch aantrekkeiyk maak te waren de vaak raak getypeerde maar overigens wat langademige verwikkelingen, die het happy-end voorafgingen. Kunst naar Kracht gaf een vaar dige en enthousiast gebrachte vertol king met niet onverdienstelijk en vooral door de rollen van Joyce Al- lingworth, Francis Darnley en Mark ham. vaak gaaf spel. Bertus v.d. Linde zorgde voor een uitmuntende entourage, die goed werd aangevuld door het bij deze uitvoering ingebruikgenomen nieuwe gordijn-decor. Uitbreiding Groene Kruis Dat de Groene-Kruis-afdeling niet alleen voor haar talrqke leden naar buiten actief werkzaam is maar ook, i.v.m. de recente ontwikkelingen op het gebied van de gezondheidszorg, regelmatig plannen maakt en wegen zoekt om deze te realiseren, bleek dezer dagen weer eens. Het bestuur heeft nl. enkele des kundigen vej'zocht plannen uit te werken vqor uitbreiding van het be staande Groene-Kruisgebouw met een vleugel. Deze uitbreiding zal de in richting mogelijk maken van een eigen consultatiebureau met vacci natiegelegenheid en wachtlokaliteit. Om deze plannen een financieel ge fundeerde basis te geven werd een fonds gesticht, waarin het batig sal do over 1957, ad 1250 werd ge stort. Dit aanloopbedrag is met nog eens 1000 versterkt door gelden be schikbaar gesteld uit de tbc-kas. Voorts werd besloten de ledencon tributie met 25 cent per half jaar te verhogen. Nu de oliebollenactie rond St-Ni- colaas een extra geldelijk succesje opleverde, stelt het bestuur rond de jaarwisseling nogmaals een dergelij ke actie is het vooruitzicht. Bijzondere erkenteiykheid wenste het bestuur te betuigen aan zuster de Wolf, die dag aan dag klaar staat om de leden op het terrein van de gezondheidszorg te helpen en van ad vies te dienen, waardoor zij in de ware zin van het woord de centrale figuur werd van het praktische Groe- ne-Kruis-werk. Kloetinge REORGANISATIE VAN DE BUURTVERENIGING De buurtvereniging „Koningin Ju liana" die kort geleden bijna tot ont binding kwam, kreeg een reorgani satie van het bestuur. Dit nieuwe be stuur denkt er niet aan de vereniging te ontbinden en is als volgt samen gesteld: voorzitter D. Schipper, se cretaris J. v.d. Walle, penningmees ter W. Nieuwdorp, leden L. Zwarte- poorte, M. Kik, J. de Jonge en Jb. da Jonge. Kruiningen Groene Kruis gaat geldlening aan De afdeling van het Groene Kruis hield een algemene vergadering, dit maal niet zoals gewoonlijk in een plaatselijk café, maar in het wijkge- bouw. Mogelijk zou dit van invloed zijn op de opkomst, zei de voorzit ter, de heer A. Weststrate, in zyn openingswoord. Toch was de belang stelling zeer matig, slechts een tien tal personen was aanwezig. Verder deelde de voorzitter mee. dat de ver loting, die gehouden is ten behoeve van het nieuwe wijkgebouw te Hans- weert 1000— heeft opgebracht, dat de hoofdprijs, een bromfiets, gewon nen werd door notaris J. J. van Dij- ke, die deze prijs weer heeft ge schonken aan de vereniging, ten be hoeve van de beide wijkverpleegsters. Evenals dit geschenk is ook een gift van de winkeliersvereniging te Hans- weert, groot 80— en een gift van de gelijknamige vereniging te Krui- ningen groot 130.benevens een servies, aangeboden door de burge rij, met grote dank aanvaard. Het nieuwe wijkgebouw te Hans- weert voldoet uitstekend. De kosten van de bouw hebben 45.000.be dragen, de kosten van de inrichting f 7.000.—. Besloten werd met de Coop Boerenleenbank te Kruiningen een geldlening aan te gaan van 15.000.ter afwikkeling van de nog te betalen kosten voor genoemd gebouw. Mogelijk zal mettertijd een bazaar gehouden worden, met de opbrengst waarvan deze schuld gedeeltelijk weer kan worden afgelost. (Advertentie) Nee, U behoeft niet te wachten tot de laatste dag, want elke goede kapp heeft ftjX! Met een behandeling maakt hij Uw watergolf aanmerkelijk langer houdbaar. Dan hebt U dus veel meer plezier van Uw kapsel en.,., van Uw geld! Onthoud dus de naam en vréég erom. Uw kapper geeft 't U graag. Om U de zekerheid te geven dat het de echte is, zal Uw kapper U de originele, gesloten flacon tonen, vol doende voor één individuele behandeling. Zeg bij Uw kapper dus „^1!*" - en hij begrijpt, dat U prijs stelt op een watergolf die dagen langer keurig blijft zitten. 4nrdenburg „ESMOREIT" Het door de leerlingen van de ka tholieke h-b.s. uit Oostburg bij ge legenheid vai, de opening van het nieuwe schoolgebouw opgevoerde middeleeuwse toneelspel „Esmoreit" zal ook in Aardenburg worden opge voerd. De opvoering zal plaats vin den op zondag 28 december in het r.k. Jeugdgebouw. De middeleeuwse kledij voor dit stuk werd speciaal vervaardigd door mej Spierenburg, de dochter van de directeur der h.b.s., en maakte bij de uitvoering in Oostburg een prachtige indruk. AXEL LEZING OUDHEIDKUNDIGE KRING Voor de Oudheidkundige Kring „De vier ambachten" zal dr. W.J. de Boo ne uit Amersfoort vrijdagavond a.s. in hotel „Het Gulden Vlies" een le zing houden over het onderwerp „On ze landen ten tijde van de volksver huizing". Deze lezing wordt met lichtbeelden, ook van recente vond sten in België, geïllustreerd. Clinge Raadsvergadering Morgen 17 december 's avonds om half zeven zal in de raadszaal van het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehouden worden, waar de begroting 1959 behandeld zal worden. Verder zal in behandeling ge nomen worden de verdere uitbreiding van de straatverlichting, het aanbe steden van het ophalen van het huis vuil en de benoeming van leden voor Gem. Instelling Maatschappelijke Zorg. Verscheidene aanvragen voor subsidie voor het jaar 1959 zullen worden toegewezen. Ook het verstrek ken van brandstoffen aan de minder bedeelden zal besproken worden. Eede UITVOERING JONGE BOERINNEN De afdeling Eede van de B.J.B. komt dit jaar weer met een toneel stuk voor het voetlicht. Opgevoerd zal worden „Kapitein Marie" op tweede kerstdag en zondag 28 decem ber in het parochiehuis „Sancta Ma ria". GOUDEN BRUILOFT De gouden bruiloft van Petrus Jlaegeman en Lêonie de Valke fverd de wijk Valeiskreek met de nodige feestelijkheden gevierd. Een om vangrijk feestcomité was gevormd uit de buurt en men had het hobfd der school P.J. Roozen tot voorzit ter benoemd. Er was gezorgd, dat de buurt met sparren langs de weg was versierd; kunstbloemen, guir landes en des avonds la_mpions zorg den voor de verdere feesttooi. Een; erepoort ontbrak natuurlijk ook niet. 'sMorgens was er een plechtige H. Mis in de parochiekerk- Hierna sprak de heer Roozen namens het feestcomité woorden van gelukwens en bood het geschenk van de buurt aan: een divan. Hij hoopte dat het echtpaar daar nog lang plezier van zou hebben. Ook pastoor O. de Munck sprak woorden van felicita tie. Namens het gemeentebestuur van Aardenburg kwamen wethouder C- Sturtewaegen en secretaris J.M Paridaen gelukwensen aanbieden. De feestelijkheden werden opgeluis terd door de vrolijke tonen van de muziekvereniging „Elk naar zyn Krachten" uit Sint Kruis, wier voor zitter A. Paridaen-Doolaege de muzi kale huide deed vergezeld gaan van woorden van hulde. Ook bruidjes, die een versje kwamen opzeggen en bloemen aanboden, verhoogden de feestelijkheid. Namens de familie dankte de zoon Omer voor de aan zijn ouders gebrachte gelukwensen. Na het officiële gedeelte werden de feestelijkheden in de familiekring en in de beide cafés van de Valeis kreek voortgezet. Hoofdplaat „MENSEN IN NOOD" De toneelgroep van de K.A.B. uit IJzendijke heeft op uitnodiging van de K.A.B.-afdeling Hoofdplaat een to neeluitvoering gegeven in zaal Mar tens. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven Mensen in nood", van Will Brakenburg. Het stuk werd goed gespeeld en alle spelers waren rolvast. Zonder de anderen tekort te doen, mag genoemd worden het spel van de heer P. van Hijfte, die ,de Kreeft" wel bijzonder levensecht ten tonele bracht. Aan de geluidseffecten was ook gro te zorg besteed. Het stuk stond on der regie van de heer Rob. de Pauw. HULST Lezingen over Dobbele Poort De heer P.J. Brand heeft een druk lezingenseizoen. Zoals bekend spreekt hij eind januari voor de Oudheidkun dige Kring ovei de opgegraven Dob bele Poort. Om over dit belangwek kende onderwerp te komen spreken heeft de heer Brand al talrijke uit nodigingen gekregen. Behalve de ver erende invitatie van het internatio nale congres van oudheidkundige bo demonderzoekers, op 2 januari te Amersfoort, kreeg hij ook het ver zoek om donderdagavond a.s. voor de Bibliotheca Wasiana te St.-Niklaas een lezing te houden. „Het leven van Jezus" De Filmkring verzorgt woensdag avond in de kantine van het Janse- nius Lyceum een voorstelling van de film „Het leven van Jezus" van Mar cel Gibaud, Deze opmerkelijke film van grote artistieke kwaliteiten is op gebouwd uit de geweldige schat van schilderwerken, die verscheidene eeuwen westerse culturele beschaving heeft opgeleverd. Op zichzelf is het al een prestatie van grote artistieke allure een dergelijke verzameling bij een te brengen, maar Gibaud deed meer dan alleen opnamen maken van de schilderijen van kunstenaars als Grünewald, Holbein, Granach, Ru bens, Rembrandt, Breughel, Jeroen Bosch, El Greco, Velasques, Memlinc en talrijke anderen, die door Jezus' leven op aarde, Zijn geboorte, Zijn dood, werden geïnspireerd. De ma ker van dit monumentale filmwerk heeft er een levend verhaal uit op gebouwd, waarvan de toeschouwer de intens meelevende getuige is. Deze avond is ongetwijfeld het hoogtepunt van het filmkringseizoen. l\ieutC'\amen LEZING P.J. BRAND Woensdagavond houdt de heer P.J. Brand uit Hulst op uitnodiging van het Wit-Gele Kruis een lezing pver Hulsterloo. Voor de historie van zijn eigen dorp en streek zal menigeen zich uiteraard interesseren, zodat er voor de lezing van de Hulsterse his toricus zeker veel belangstelling zal zyn. OOSTBURG Voor de leden van de katholieke vereniging voor Cultuur en Ontspan ning (K.V.C.O.) in west Zeeuwsch- Vlaanderen en voor de Jonge Boe renstand (R.K.J.B.) werd in de kar tholieke Kring een lezing met licht beelden gehouden over Dantes „De vina Comedia" of de Goddelijke Co- medie, welke werd verzorgd door pa ter Ariëns uit Soesterberg. Aanwezig waren onder meer de ken A. Lievegoed en verschillende paters en leerlingen van het semi narie uit Sluis. Alvorens met de eigenlijke lezing te beginnen werd door de inleider een beschryving gegeven van de vier voornaamste personen die voorko men in de Comedia, n.l. Dante, ge boren in 1265 te Florence, gestorven symbool van de mens en Christen, in ballingschap in 1321 te Ravenna, De eerste gids van Dante op zijn pelgrimstocht. Virgilius, symbool der rede en het gezond verstand; de tweede gids Beatrice, Dantes geï dealiseerde jeugdliefde, als symbool der genade en tenslotte de derde gids, St. Bernardus, de propagan dist voor de kruistochten als sym bool van de beschouwende godslief de. Daarna werden de aanwezigen door prachtige lichtbeelden en mis schien nog meer door de voortref felijke en boeiende voordracht van pater Ariëns, meegevoerd op Dan tes pelgrimstocht naar het diepste der hel, waarbij men in de hellekrin gen wordt geconfronteerd met de zeven hoofdzonden, om vervolgens via de louteringsberg op te stijgen naar het aards paradijs en dan op genomen te worden in de hemelsfe ren tot het hoogste der hemelen, God, de eeuwige liefde. Het was niet te verwonderen dat deze lezing een geweldige indruk op de aanwezigen maakte. Jammer was het dat niet veel en veel meer per sonen van deze unieke avond hebben geprofiteerd. Activiteiten Plaatsel. Gemeenschap De Plaatselijke Gemeenschap ont wikkelt vele activiteiten en de belang stelling ervoor is groot. De tweede filmcyclusavond is een groot succes geworden en dat is voor het bestuur aanleiding geweest om opnieuw een uitstekende film te kiezen. Donder dag a.s. draait in het Ledel Theater „The man with the golden arm", een artistiek opgezette film die het drama van 'n morfinist uitbeeldt. De hoofdrollen in deze spannende en bij zonder intelligent uitgewerkte film zijn in handen van sterren als Frank Sinatra, Eleonor Parker en Kim No- vak. Vrijdagavond spreekt dr. J. van Baal, oud-gouverneur van Nieuw- Guinea voor de Plaatselijke Gemeen schap in hotel „De Eenhoorn" over „Nieuw-Guinea, taak en uitzicht" en voor dit hoogst actuele onderwerp zal zekere grote belangstelling bestaan. Intussen ondervindt de tentoonstel ling van beeldhouwwerken van Koos v.d. Kaay veel belangstelling en die is ook alleszins verdiend. De jeugd bezoekt deze opmerkelijke expositie in schoolverband. Tot 2! december is deze tentoonstelling in de Burgerzaal te bezichtigen. Aan de in maart te houden huis- vlijttentoonstelling „Mijn hobby" wordt ook al druk gewerkt. BEHANDELING BEGROTING 1959 Morgen om half acht komt de raad in openbare vergadering bijeen. Het belangrijkste punt op de agen da is ongetwijfeld de behandeling en vaststelling van de gemeente-begro ting voor het jaar 1959. Verder komen nog aan de orde een voorstel tot wijziging van de veror dening op het kamperen; een voor stel tot het verlengen van een geld lening vanaf 130.000 ten behoeve van de technische school en een voorstel tot wijziging van de Inter communale I.Z.A.-regeling Zeeland. Advertentie) Philippine OPENING PAROCHIE-BIBLIOTHEEK Enkele jaren geleden heeft men hier wegens gebrek aan animo van de zijde van de lezers (essen) de pa rochiebibliotheek moeten sluiten. Thans wil men het weer eens gaan proberen. Alles wijst erop dat het goede boek weer in trek komt. Met Kerstmis wordt de bibliotheek weer geopend. De heer v.d- Sneppen heeft de leiding op zich genomen en zal hierbij geassisteerd worden door de heer D. Moelker. (Advertentie) Een kweker sprak tot een komkommer: „Jij mag dom zijn, maar ik ben nog dommer; Ik heb moet Je weten, M'n TIPfles vergeten. Maar ik haal hem wel op met m'n brommer" n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. A. v. D., Den Haag ontv. 1 fl, TIP 4- 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz, A'dam Sluiskil JAARVERGADERING VAN VOLKSONDERWIJS De plaatselijke afdeling Volksonder wijs heeft in gebouw De Ark haar jaarlijkse feestavond gehouden voor twee stampvol bezette zalen. De avond werd geopend door de heer P. Ha- merlinck met een kort woord van welkom. De vergadering werd zo spoedig mo gelijk afgewerkt daar de avond druk bezet was en wel door het BAC-ca- baretgezelschap, dat met liedjes, dans en schetsjes het eerste gedeelte van de ontspanning verzorgde, waarna de beurt was aan de toneelclub van de vereniging, om onder leiding van de heer G. van Doeselaar, de toneelklucht .Betty weet het beter" op te voeren. Het stuk werd goed opgevoerd en de aanwezigen hebben zich ongetwijfeld goed geamuseerd. S top""Vliil( K.A.V. VERGADERDE De plaatselijke afdeling van de K. A.V. hield in het Verenigingsgebouw een bijeenkomst, waarop 35 leden te genwoordig waren. Waarschijnlijk werden de meeste buiten het dorp wonende dames door de slechte toe stand van de wegen weerhouden, zo dat ongeveer de helft van het aan tal leden ontbrak. Na opening van de avond door de voorzitster, mevr. C. de Schepper-Kamps, volgde een voor lichtingsprogramma in woord en beeld. De dames lieten zich vanzelf sprekend een kopje koffie best sma ken en de gezellige avond werd be sloten met een wedstrijd in hersen gymnastiek. Sas van Gent Boomplantdag in de Zandstraat De schoolkinderen van de Zand straat hebben met veel enthousiasme de 50 meidoornboompjes in het trot toir langs de huizen geplant. Reeds in alle vroegte waren ze pre sent, gewapend met schoppen en som mige als echte „werklui" in een over all en kaplaarzen gestoken om het ge- meentepersoneel te helpen met het graven van de vijftig kuilen, waarin later de boompjes zouden worden ge plant. Toen de burgemeester met wethou der Scheffer en de gemeentesecretaris rond half elf in de Zandstraat arri veerde, stonden de kinderen onder het wakend oog van het hoofd der school, de heer J. de Ryk, keurig in het ge lid op het schoolplein opgesteld. Bur gemeester den Boer sprak de kinde ren toe en wees hen nog eens op het grote nut van bomen. „Zoals jullie, aldus de burgemeester, een jurkje, bloesje of jasje aantrekken om je mooi te maken, zo gaan we nu ook de straat aankleden om ze mooi te maken. En jullie mogen dat zelf doen omdat ik zeker weet dat jullie, wat je zelf hebt geplant, ook goed zult verzorgen en met meer liefde zult behandelen". Daarna verdeelden de kinderen zich in ploegen om onder het wakend oog van de gemeenteopzichter, de heer Aertse, de 50 boompjes in een kaars rechte iyn langs het trottoir te ver spreiden. Verschillende kinderen lie ten, voordat hun boompje met aarde werd aangestampt, een glazen potje met een briefje waarop hun naam en datum waren vermeld in de kuil neer. Vele handen maken licht werk en zo stonden de boompjes in een om mezien op hun plaats. Het gemeente bestuur, van oordeel dat iedere ar beider zijn loon waard is, liet zich niet onbetuigd en zo mocht ieder van de jeugdige planters na afloop van het werk uit de handen van de burge meester een traktatie in ontvangst ko men nemen. De heer de Rijk dankte hierna het gemeentebestuur voor zijn medewerking aan het slagen van deze boomplanting en spoorde de kinderen aan goed voor de boompjes te blijven zorgen. De natuur zal de rest wel doen. Geslaafde vogelshow van de Kanarievrienden Onder het getjielp van 120 kanaries en andere tropische vogeltjes, heeft de burgemeester de vijfde kanarieten toonstelling in Sas van Gent officieel geopend. De zaal van café Reseda was door de zorg van de Sasse Kanarievrienden op smaakvolle en overzichteiyke wijze ingericht met kooien, kooitjes en vo lières, waarin vogeltjes in de meest verscheidene kleurschakeringen rond huppelden en vlogen. Na ingeleid te zqn door de voorzit ter van de tentoonstellingscommissie, de heer P. de Jong, complimenteerde de burgemeester de vereniging met haar eerste lustrum en gaf uiting aan zijn bewondering voor de voortref felijk ingerichte expositie. Hij wees ook op het nut van een goede en ver antwoorde vrijetydsbesteding, wat het kweken van vogeltjes inderdaad kan zijn en overhandigde vervolgens de door de gemeente beschikbaar ge stelde fraaie medaille aan de geluk kige eigenaar van de zalmkleurige kanarie, die door de jury tot kam pioensvogel van de tentoonstelling was geklasseerd, de heer A. de Vlie- gher uit de Zandstraat. De heer de Jong dankte de burge meester voor zijn bereidheid om de tentoonstelling te openen en het ge meentebestuur van Sas van Gent voor de beschikbaar gestelde medaille. De organisatoren hebben eer van hun werk gehad en mochten hun moei te beloond zien met een druk bezoek, drukker, naar men ons verzekerde, dan vorig jaar. In het Vara-programma „De week draait voorbij" wordt zaterdag a.s. om half zes een vraaggesprek uitge zonden met ir. G.P.M. Dikötter, voor zitter van de Commissie Samenwer kende Gemeenten Kanaalzone en mr. P.W.F. Teilegen, vice-voorzitter, over het onlangs bekend gemaakte struc tuurplan voor de kanaalzone (Advertentie! SevIIla Orange Marmelade dè Jam voor mannen SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De jonge leeuwen, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Gangster oorlog in Miami, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Place Pigalle, plein der zonde, 18 j. met enig voorb. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Heu vels in vlammen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Gangster oorlog in Miami, 18 J.

de Stem | 1958 | | pagina 2