Voor weduwen en wezen een waardevast pensioen Zwart o p Wit LUYCKS A 9 y Wetsontwerp op scheiden van de markt Rome in afwachting van het consistorie ROTTERDAM STREEFT ANTWERPEN VOORBIJ RDTERSEPT TV-RAD lO'TV'R ADIO'TV- L Per jaar 190 miljoen nodig GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL T E Slakken met respectabele stamboom rouwen ió nouen 5 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 DECEMBER 1958 MAYONNAISE PAUS MAAKTE AUTOTOCHT BUITEN ROME Bezorgd geluid in België Twee gezinnen door brand dakloos Achttien maanden voor directeur van Z.M.H. j VOLHOUDEN het gezonde gebaar: STEM-FEUILLETON v. RADIO TELEVISIE GRAMMOFOONS BANDRECORDERS Liturgische kalender in te eren 509 JZEN ter en :n. s 577 ing. ■213 :ancier 37574 krijgt U is erg af! LAND in ;ns en ards nen |jn NKA" in kent U inhouden. NG 31484 Nog juist voordat in de Twee de Kamer over het lot van het kabinet werd beslist, heeft mi nister Suurhoff het ontwerp voor een algemene weduwen- en wezenverzekering ingediend. Op een persconferentie, die op het laatste moment enige dagen werd vervroegd, zei de bewinds man, dat deze vervroeging geen enkel verband hield met „moge lijke gebeurtenissen". In ieder geval staat nu nog de naam „Suurhoff" onder het ontwerp, waarvan de voorbereiding werd ingezet na een voorstel van de KVP om in ieder geval voor de weduwen en wezen een voorzie ning te treffen. Het recht op een uitkering krach tens de voorgestelde regeling wordt toegekend aan: Weduwen. Een permanent pensioen voor de weduwen die bij het overlijden van de echtgenoot 1. een of meer kinderen beneden 18 jaar te verzorgen hebben; 2. invalide zijn; 3.50 jaar of ouder zijn, maar nog niet de leeftijd van 65 jaar waarop zij ouderdomspensioen krij gen hebben bereikt. Een tijdelijke uitkering voor wedu wen die niet behoren tot de boven genoemde categorieën. De tijdelijke uitkering duurt 6 maanden wanneer de weduwe jonger is dan 27 jaar. Voor elk jaar dat zij ouder is dan 26 jaar wordt de uitkeringstermijn met een maand verlengd, met een maxi mum van twee jaar. Halfwezen. Voor halfwezen zal de weduwe kin derbijslag ontvangen van het eerste kind af. De kinderbijslag wordt ook genoten, wanneer de weduwe zelf geen recht heeft op weduwenpensi- oen, d.i. wanneer de tijdelijke uitke- (Advertentie) i De pensioenbedragen voor weduwen en wezen zullen, evenals dat bij Z J de ouderdomsuitkeringen het geval is, gekoppeld worden aan de loon- S index. Zij blijven dus „waardevast". Op basis van de toestand op 31 oktober 1.1. zouden de volgende pensioenen worden uitgekeerd. Weduwen met één of meer kinderen: 1969,- per jaar. Weduwen zonder kinderen: 1326,- per jaar. J Tijdelijke weduwenuitkering: 1326,- per jaar. J Kinderbijslag voor halfwezen: 180,96 per jaar voor het eerste kind; 7 l 202,80 voor het tweede en derde kind; 283,92 voor het vierde i I en vijfde kind; 318,24 voor volgende kinderen. t Volle wezenpensioen: tot 10 jaar 438,- per jaar; van 10-16 jaar 660,- j per jaar; van 16-27 jaar 864,- per jaar. jaar, die geheel uit de premie wor den gedekt. Voor het Rijk brengt de regeling geen extra-kosten mee. Tegenover een bijdrage in de premie betaling voor kleine zelfstandigen (uitgaven 3,5 miljoen) staat het ver vallen van toeslagen op weduwen- renten ingevolge de Invaliditeitswet en de Ongevallenwetten (mindere uit gaven 6 miljoen). Tenslotte dient nog vermeld dat de pensioenen zullen worden gekort op de weduwen- en wezenrenten ingevolge ambtelijke pensioenen. (Advertentie) Al verkouden geweest? Afkloppen Neen, nemen 'n Paar Pottertjes in de mond beschermen U tegen besmetting. En als U dan tóch reeds ver kouden werd, verlicht dan Uw genies en gehoest met de kracht dadige,heerlijke menthol pastilles. In handige platte doosjes a 55 cent bij apotheken en drogisten. POTTER'S LINIA IMP. H. TEN HERKEL N.V. - HILVERSUM f ringstermijn is verlopen. Kinderbij slag wordt verleend zolang het kind nog geen 16 (voor studerende of in valide kinderen 27 jaar) is. Volle wezen. Volle wezen ontvangen een pensi oen tot het 16e jaar. Voor studerende of invalide kinderen tot het 27e jaar. Een van de uitzonderingen op deze algemene regels is, dat weduwen die gedurende minstens 5 jaar een volle dig pensioen hebben genoten en voor wie daarna het recht op volledig pen sioen zou vervallen (b.v. omdat de kinderen 18 jaar zijn geworden), maar die dan inmiddels een leeftijd tussen 45 en 50 jaar hebben bereikt, 't volledig pensioen blijven behouden. Geen hogere premie De weduwen- en wezenverzekering: strekt zich uit over het gehele Ne derlandse volk, zoals ook de ouder- domsverzekering. De verschuldigde premie zal ook op dezelfde e via de belastingdienst word- shou- den. Omdat onlangs is g --n dat de premie-inkomsten van de ouder- domsverzekering aanmerkelijk ho ger zijn dan de uitgaven voor de pensioenen, is het waarschijnlijk dat het ingehouden bedrag niet behoeft te worden verhoogd. Een gedeelte van die premie wordt dan eenvoudig ver schoven naar de weduwen- en wezen verzekering. Ook zij, die bij het in werking tre den van het ontwerp (1 jan. 1960?) reeds weduwe zijn, en hetzelfde geldt uiteraard voor de wezen, zullen de bovengenoemde uitkeringen ontvan gen, hoewel zij nooit premie hebben betaald. Het is immers in dit sys teem zo, dat steeds de werkende generatie voor de dan aanwezige weduwen en wezen zorgt. Naar aanleiding vanhet voorstel om aan jonge weduwen, die geen kinderen te verzorgen hebben, slechts een tijdelijke uitkering te verstrek- SINDS\60/JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP Maandag begint het geheim Con sistorie, waarin de creatie van 23 kardinalen een begin zal nemen. De officiële mededelingen van het Va- ticaan hebben zekerheid verschaft, dat het inderdaad 23 nieuwe en met name genoemde kardinalen zullen zijn. Doch daarnaast dient men reke ning te houden met de mogelijkheid, dat op het allerlaatste ogenblik toch nog nieuwe namen bekend gemaakt zullen worden. Het zou niet de eerste keer zijn, dat de paus een of meer namen in petto hield. Deze keer echter zijn de geruchten zeer sterk en wat wel iets zeggen wil; zij worden niet door het Vaticaan ontkend. In ieder geval is nimmer ontkend, dat de benoeming van 23 nieuwe kardinalen enkele we ken geleden, slechts een eerste stap was voor de uitbreiding van het kar dinaalscollege. De Vaticaanse auto riteiten zeggen, met de gebruikelijke terughoudendheid, niets. Het openbaar consistorie zal in geheel West-Europa op de televisie te zien zijn. Dit is voor het eerst in de historie én van Kerk én van de te levisie. Het is een dankbaar onder werp, want het openbaar consistorie is buitengewoon plechtig en kleurrijk. De paus wordt op de draagstoel de St.-Pieter binnengedragen, gekleed in de wijde koormantel en de goud- witte mijter op zijn hoofd. Hij wordt voorafgegaan en gevolgd door al de dignitarissen van het Pauselijk hof volgens het eeuwenoude protocol, waarvan mgr. Enrico Dante, pause lijk ceremoniemeester, alles weet. De nieuw benoemde kardinalen hebben zich verzameld in de kapel van de H. Petronella in de St.-Pieter. Daar leggen zij in handen van de oudste der drie kardinaalsorden de eed van trouw af. Dan hebben zij te wachten op de uitnodiging om voor de paus te verschijnen, die gezeten is op de troon voor het Confessio- altaar. De overhandiging van de rode hoed geschiedt na enige inlei dende plechtigheden onder het uit spreken van deze woorden: „Ont vang deze rode hoed, het zichtbare teken der kardinaalswaardigheid, tot meerdere eer van de Almachtige God en tot sieraad van de Aposto- Paus Johannes XXIII, die te kennen heeft gegeven dat hij beslist niet de gevangene van het Vaticaan wil zijn, heeft dezer dagen incognito een tochtje per auto in de omgeving van Rome gemaakt. Buiten medeweten van zijn naaste medewerkers men wist niet beter of hij zou een wandeling in de tuin van het Vaticaan gaan maken heeft hij zich naar Monterotondo, 20 km ten noorden van Rome, laten rij den. Hij heeft daar een korte wan deling gemaakt, door niemand her kend. lische Stoel; hij moge te kennen ge ven, dat gij onverschrokken, in geval van nood zelfs tot het vergieten van Uw bloed, pal zult staan voor de versterking van het heilig geloof, voor de vrede en de rust van het Christenvolk en voor de bescherming en het voortbestaan van ^de Heilige Roomse Kerk." Het is waarschijnlijk, dat tijdens het openbaar consistorie nog andere kwesties worden behandeld, zoals b.v. de officiële toestemming voor zalig- of heiligverklaringen. (Advertentie) ken, zei de heer Suurhoff, dat van hen kan worden verwacht dat zij na verloop van tijd in het eigen onder houd voorzien. Dat is ook voor de betrokkenen beter dan bij de pakken neer te gaan zitten. De kosten van de verzekering wor den geschat op 180-190 miljoen per Onlangs zijn er levende exemplaren van de bodem van de Stille Oceaan opgevist van een slakkesoort, die men reeds minstens 300.000.000 jaar uitgestorven waande, aldus heeft de Amerikaanse Columbia-universiteit meegedeeld. Uit deze slakkesoort, de Neopolina, zijn volgens de geoloog prof. Imbrie van de Columbia-universiteit, heden daagse slakken voortgekomen. De vier opgeviste Neopolina zijn fei telijk precies gelijk aan hun soortge noten van 500.000.000 jaar geleden, toen dit dier voor het eerst op aarde verscheen. De slakken zijn vier cen timeter lang. Zij werden opgehaald van een diepte van ongeveer 6000 me ter op ongeveer 300 kilometer uit de kust van Peru. Volgens prof. Imbrie leefden de Neopolina oorspronkelijk in ondiep water langs de kusten, maar kenne lijk zijn zij in de loop van de tijd naar grotere diepten gegaan om voed sel te zoeken. Op de jaarlijkse algemene verga dering van de Antwerpse Scheep vaartvereniging heeft de voorzitter, de heer de Clippel, er op gewezen, dat blijkens de statistieken de Antwerpse haven verdere vooruitgang boekt, on danks de teruggang-in de wereldeco nomie, doch dat „de buurman van bo ven de Moerdijk" Antwerpen vlug voorbijstreeft. Het verkeer in de Ant werpse haven neemt niet in dezelfde mate toe als dat in Rotterdam door de geografische ligging van de haven. Zij betaalt de tol voor haar tekortko mingen inzake ligplaatsen en uitrus ting. Het verkeer lijdt door gebrek aan aangepaste verbindingen met het achterland. De behandelings- en ligkos- Vermoedelijk door kortsluiting is een uitslaande brand ontstaan in een café annex landbouwbedrijf te Well. Het pand is nagenoeg geheel vernield. Buren en in de buurt werkzame mi litairen slaagden erin de inboedel van de benedenverdieping te redden, doch de bezittingen op de bovenverdieping in de stallen en in de schuur gingen verloren. Twee gezinnen zijn door de brand dakloos geworden. Hebt U al eens meegedaan Kent U dal spannende gevoel van dagen wachten, voordat de uitslag bekend gemaakt is? Neen? Doe dan eens mee en zeg niet bij Uzelf dat U toch niets wint. Wie weet dat U juist de puzzel goed oplost. Haal daarom vandaag gauw wat postzegels in huis en ga eens met uw vrouw of verloofde rustig de plaatjes bekijken. Het is de moeite waard. Vele duizenden guldens zouden wel eens voor U gereed kunnen liggen. ten overtreffen te Antwerpen verre die van Rotterdam. De aanloopkosten van het schip en de lasten door de goe deren te dragen moeten worden ver minderd tot een peil, dat met dat van Rotterdam in overeenstemming is, al dus de heer de Clippel. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft, overeenkomstig de vordering van dé procureur-generaal, de direc teur van de Zeeuwse Metaalhandel, B. M. uit Den Haag, veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maan den. De directeur van wie men niet weet waar hij thans verblijft, had een nu geschorste en eveneens veroordeelde referendaris van het ministerie van Economische Zaken giften gedaan tot in totaal ongeveer f 87.000. Deze amb tenaar gaf dan zogenaamde derde- landenverklaringen voor schroot af, dat afkomstig was uit KSG-landen. Dan „verdiende" men daardoor extra, omdat schroot, afkomstig uit andere dan de KSG-landen, duurder is. Het verschil wordt betaald uit de vereve- ningskas. De Zeeuwse metaalhandel „verdiende" daardoor ongeveer f 600.000 extra. De rechtbank had M. veroordeeld tot dertien maanden ge vangenisstraf. James Poyser, die reeds drie- maal zijn rijbewijs kwijt is geweest en van de weg was S J gebannen, kocht .een nieuwe S l motor en ramde hem binnen drie minuten tegen een gevel. Poyser bekende, dat hij J weer eens roekeloos had ge- i J reden zonder rijbewijs of ver- S S zekeringspolis. Hij kreeg een boete van 16 pond en werd j opnieuw voor een jaar van de weg gestuurd. Kerstkaart Gevraagd naar commentaar op berichten over een Canadese bier brouwerij, die kerstkaarten rond stuurde, waarop men de koningin van Engeland roet de prins-gemaal zag dansen, antwoordde een zegsman voor Buckingham Palace: „Steekt niets kwaads achter zolang men er maar niet onder zet, dat ze dat be paalde soort bier drinken". Vondst Een handelaar in tweede-hands goederen te Cagliari heeft onlangs in de zak van een oude broek, die met andere gebruikte kledingstuk ken uit Amerika afkomstig was, een cheque van een miljoen dollar ge vonden. De cheque, in 1956 geda teerd, was betaalbaar door de „Chase Manhattan Bank" in New York, ge tekend door een zekere John Tipton en bestemd voor een zekere Moses. De „Chase Manhattan Bank" stelt een onderzoek in en heeft reeds ver klaard, dat Tipton een van haar cliënten is. Volgens de Italiaanse wetgeving kan de handelaar te Ca gliari aanspraak maken op tien pro cent van de waarde van het gevon den stuk. ling van de Engelse taal, is overle den. Follick, die het 40 jaar aan de stok heeft gehad met wijlen George Bernard Shaw over de spelling, heeft voorgesteld de letters c, q, y en z uit te schakelen. Hij was bijzonder gecharmeerd van de letter k en wil de bijvoorbeeld de serie good, better, best omzetten in good, good er, goodest. Vertrouwen De 53-jarige Pete McKenzie heeft de gevangenisautoriteiten te Dallas (Texas) gevraagd of hij weer opge sloten kan worden. Hij was vorig jaar vrijgelaten na een gevangenis straf van 34 jaar te hebben uitge zeten wegens een in 1923 gepleegde moord. Het leven buiten de soliede gevangenismuren is hem bar tegen gevallen. „Het is dezelfde wereld niet meer", zo klaagde hij, „Je kunt niemand meer vertrouwen". Verboden Voor de Turkse cabaretiers wordt het leven er niet gemakkelijker op. De Turkse veiligheidsdienst heeft alle kritiek of ironische uitlatingen over de binnenlandse politieke toe stand en de hoge kosten van leven»- onderhoud verboden. Eenvoudiger Dr. Mont Follick, 70, die zijn le ven lang vergeefs gestreden heeft voor vereenvoudiging van de spel- „Ik werk al vijfèntwfffti$ jaar bij dezelfde baas. We vieren vandaag ons zil veren huwelijksfeest.-" Advertentie; voor mond- en keelontsmetting ZONDAG, 14 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,25 Hoogmis NCRV: 9,30 Nws. en waterst. 9,45 Gram. IKOR: 10,00 De kerk aan het werk 10,15 Kamer- muz. 10,30 Evangelisch Lutherse kerkd. 11,30 Vragenbeantw. 11,45 De kerk in de spiegel van de pers NCRV12,00 Gram. KRO: 12,15 Apologie 12,35 Instr. octet 13.00 Nws. 13,05 De hand aan de ploeg, caus. 13,10 De wadders, hoorsp. 13,30 Lich te muz. 13,45 Boekbespr. 14,00 V.d. kind. 14,30 Klavecimbelspel 14,55 De vliegende Hollander, caus. 15,05 Saxofoonkwartet 15,30 Muz. caus. 16,00 Sport 16,30 Ves pers Convent der kerken: 17,00 Geref. kerkd. NCRV: 18,30 Gram. 19,00 Nws. uit de kerken 19,05 Koprzang 19,30 De mens en ik: Eva, Maria, caus. KRO: 19,45 Nws. 20,00 Act. 20,15 Cabaret 20,45 Promenade-ork. en sol. 21,30 Achter de (bonte lap, hoorsp. 22,35 Gram. 22.45 Avondgeb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15- 24,00 Moderne muz. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 8,00 Nws. 8,18 V.h. platteland 8,30 Weer of geen weer 9,45 Geest. leven, caus. 10,00 Gram. 10,35 Boekbespr. 10,45 Cabaret 11,15 Omr.ork. AVRO: 12,00 Amus.muz. 12,30 Sportspiegel 12,35 Gram. 13,00 Nws. en SOS-ber. 13,07 Dé toestand in de wereld, caus. 13,17 Meded. of gram. 13,20 Verz. Vervolgens keek ze op haar horloge en zei dood-leuk: „Kom, ik ga maar eens te rug naar de repetitie." „Vind je het niet erg als ik hier blijf?" deed Mike beleefd. „Natuurlijk niet". Ze schonk hem een veroverende glimlach en vertrok. In de hal bleef ze even staan om haar gelaats verfraaiing in orde te brengen. En om heimelijk te kijken naar een nog jonge vrouw, die met Andrucci stond te praten. Lori hoorde dat ze naar „mijnheer Hagen" vroeg. Het verhelderende ..Ik ben zijn vrouw" maakte haar extra-oplet tend. Geen seconde hield Lori haar ogen van Marilla af. Marilla liep naar Mike's tafeltje en ze was er bijna, toen Lori de verwonderde blik van Andrucci ontmoette. Ze haastte zich naar buiten.... „Wat is de wereld toch klein", zong Marilla. Ze liet zich in een stoel glijden en boog zich voorover voor een zoen. „Wat is er? Durf je me in het openbaar niet te zoenen?" Mike mompelde iets onverstaan baars. De kleine Italiaanse kelner had hem beloofd een andere broek te zullen brengen, maar hij was nog niet komen opdagen. Marilla had nog niets in de gaten ,,Op de redactie zeitien ze. dat je waarschijnlijk wel hier zou zijn. En ik wilde je graag zien. Zacharias Wilde heeft een auto gestuurd om je spullen over te huizen. Alles is nu bij mij thuis". ,,Mooi zo", bromde Mike. Kwam die broek nu maar! In gestrekte draf arriveerde de kelner. ..Hebbes", hijgde hij en tri omfantelijk zwaaide hij een twee- pijpig kledingstuk in het rond. ..Gevonden", voegde hij er bij. Bezoekers aan naburige tafeltjes rekten uit pure nieuwsgierigheid de halzen, ook Marilla. Ze vertrok haar mond tot een zuur lachje. ,,Ik zou gezworen hebben dat je een pantalon droeg toen je wegging lieverd". En in zijn schoot kijkend: ,,Wat is dat?" „Dat?" Mike knipoogde naar de brei alsof hij van niets wist. ,,Oooh, is dat geen ravioli?" ,,Wat je zegt, dat dacht ik al. Vervelend hè?" Mike verhief zich behoedzaam en hield een nap onder zijn schoot. ,,Ik ga even naar de garderobe om me te verkleden", zei hij met aarzelende waardigheid- „Daarna gaan we bij mij thuis maar even een ander kostuum ophalen". „Je hebt daar net niet al te best geluisterd lieverd Je kleren zijn ook bij mij thuis". Toen hij weg was bekeek Marilla enkele ogenblikken met aandacht Lori's onaangeroerde bord ravioli. Ze zou er haar nieuwste hoed onder willen verwedden, dat daar een „an dere" vrouw had gezeten Even onwennig als Marilla Mike's huis had aangedaan was het hare voor hem. Mike had gedacht dat ze met een vriendin een kamer met keuken bewoonde, in plaats van een duur appartement op een even dure stand. Daar kwam nog bij dat al dat du re Manila's eigendom bleek te zijn. Zelfs hield ze er een dienstbode op na, die hem bij binnenkomst spon taan verwelkomde. Marilla gaf haar het pak met het zilveren theeser vies- „Geef het een ere-plaats Gwen, ons eerste huwelijkscadeau". „Nee", Vond Gwen, ,,het tweede". Ze knikte naar de plaats waar een zwart marmeren tafel stond. Marilla gaf een gilletje van verrukking en greep naar het bijbehorende briefje. Ze las: Je wou dit altijd zo graag hebben, maar je weigerde met me te trouwen om het te krijgen. Nu dat dan toch niet kan ga ik maar „Ik ga even naar de garderobe om me te verkleden door de knieën. Veel liefs van Zach Wilde.... Mike kreeg veel zin om de neus van mijnheer Wilde met de vuist te bewerken. Als reactie op de verholen minnebrief negeerde hij het ge schenk èn het duidelijke succes van zijn vrouw, door haar in zijn armen te nemen. Vlak daarop kwam ver rassing nummer twee. Uit de slaap kamer dromde een massa lachende mensen, allen keurige quasi-intellec- tuele lieden, die Mike totaal vreemd waren. Ze strooide hun gelukwensen en cadeaus boven het hoofd van Ma rilla uit, kusten haar en lieten Mike links liggen, na hem vormelijk de hand te hebben geschud- (Wordt vervolgd) progr. v.d. strijdkr. 14,00 Boekbespr. 14,20 Residentie-ork. en sol. (In de pauze: plm. 15,20-15,40 Tertulia bij Anita en Juanita, caus.) 16,30 Sportrevue VARA: 17,00 Theaterork., Vocaal dubbelkwart. en sol. 17,30 V.d. jeugd 17,50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18,30 Doopsgezinde kerkdienst IKOR: 19,00 V.d. jeugd 19,30 De open deur, eaus. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Theaterork. en sol. 20,45 Zijn zeven vrouwen, hoorsp. 21,25 Gram. 21,45 Act. 22,00 Muz. portret 23,00 Nws. 23,15 Sport uitsl. 23,20-24,00 Dansmuz. BRUSSEL, 324 m. 12,15 Amus.ork. 12,30 Weerber. 12,34 Amus.ork. (verv.) 13,00 Nws. 13,15 V.d. sold. 14,00 GTam. 15,30 Sport 16,45 Gram. 17,00 Nws. 17,15 Gram. 17,45 Sportuitsl. 17,52 Gram. 17,42 Idem 18,00 Zang en piano 18,30 Godsd. halfuur 19,00 Nws. 19,30 Gram. 20,00 Ge- var. pro-gr. 21,30 GTam. 22,00 Nws. 22.15 Gram. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Dansmuz. BRUSSEL, 484 m. 12,15 Gram. 13,00 Nws. 14,30 Ork.conc. 15,35 Verz.progr. en sportber. 17,00 Nws. 17,05 Verz.progr. en sportber. 19,00 Godsd. halfuur 19,30 Nws. 20,00 Festival v. Salzburg: Figaros Hoeh- zeit, opera 21,54 Gram. 22,00 Nws. 22,10 Figaros Hochzeit (verv.)"" 23,45 Gram. 23,55 Nws. MAANDAG, 15 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8.15 Sportuitsl. 8,25 Gram. 9,00 V.d. zie ken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10,15 Theologische etherleergang 11,00 Gram. 11,25 Quizprogr. 12,00 Kerk- orgelconc. 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 GTam. 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Instr. trio 13,45 Zigeunermuz. 14,05 Schoolradio 14.30 Gevar.progr. 15,30 Gram. 16,00 Bij- beloverd. 16,30 Kamermuz. 17,00 V.d. kleu ters 17,15 V.d. jeugd 17,30. Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksde len overzee: Manokwari in Nederlands Nieuw-Guinea 60 jaar stad, caus. door W. G. F. Winia 18,00 Orgelspel 18,30 Sport 18,40 Prom.-ork. en sol. 19,00 Nws. en ^weerber. 19,10 Volksliederen 19,30 Radio krant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 GTam. 20,30 De stille overwinning, hoorsp. 21,30 Gram. 21,35 Cello-rec. 22,00 Parlemen tair comm. 22,15 Gram. 22,25 Kerkkoor en blazersens. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De matrijspoort VPRO: 10,00 Voor de oude dag, caus. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 Gram. 11,00 Oude en nieu we dansen 11,35 Viool en piano 12,00 Hammondorgel en zang 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V.h. platteland 12,38 Pianoduo 13,00 Nws. 13,15 Voor de mid denstand 13,20 Instr. octet 13,45 De weg naar volwassenheid, caus. 14,00 Vierhan dig pianospel 14.30 Alarm, hoorsp. 15,10 GTam. 15,30 Philh.ork. en koor 15,50 Zes tig minuten voor boven de zestig 16,50 Nederl. liedjes en volksdansen 17,05 Gram. 17,20 Dansmuz. 17,50 Mil. comm. 18,00 Nws. en commentaar op het nieuws 18,20 Lichte muz. 18,50 Openbaar kunst bezit 19,00 Parl.overz. 19,15 Het puik van zoete kelen 19,45 Regeringsuitz.: De BB van binnen en van buiten: mr. L. Tiele- nius Kruythoff directeur van de stichting bevordering bescherming bevolking, vraagt de aandacht van de Nederl. nood- wacht 20.00 Nws. 20,05 Lichte muz. 20,30 Cabaret 21,00 Etherforum 21,40 Kunst- rubr. 22,10 Trombone-ens»- 22,30 Strijork. 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,35-24,00 Lichte muz. BRUSSEL. 324 m. 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 V.d. landbouwers 12,45 Gram. (Om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Idem 15,00 Kamermuz. 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 V.d. zieken 17,00 Nws. 17.10 GTam. 17,45 Kinderlie deren 18,00 Franse les 18,15 Kinderlied 18,20 Gr am. 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Gram. 19,40 Idem 20,00 Kamermuz. 21,00 Kunstkaleidoscoop 21,15 Koorzang 21,30 Amus.ork. 22,00 Nws. 22,15 Moderne muz. 22,55 Nws. 23,00 V.d. zeelieden. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,15 Ork.conc. 15,15 Gram. 15,30 Gram. 16,05 Idem 17,00 Nws. 17,10 GTam. 17,20 Pianorec. 17,45 Gram 18,40 Idem 19.30 Nws. 22,00 Nws. 22,10 Experimentele muz. 22,55 Nws. Televisie ZONDAG, 14 DECEMBER Gez. progr. AVRO, KRO, VARA en VPRO: 20,10-22,00 Relais Duitse TV: Sie- ben auf einen Streioh, gevar.progr. en quiz. FRANS BELG.: 11,00-11.30 Hoogmis Act. 16,40 Rep. 17.45 Parade du Dimanche 19,00 Wonderen der zee 19.30 Feuill. 20,00 Nws. 20,35 TV-spel 21,55 Voordr. en chan sons 22,45 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 14,30 V.d. kle 14,50 V.d. jeugd 15,05 Feuill. 15,15 R«is- beschr. 15,45 'De week in beeld 16,15 V.d. vrouw 16,45 V.d. jeugd 19,00 Feuill. 19,30 Nws. 20,00 Quizprogr. 21,00 Documentaire film 21,25 Gevar. muz. 22,25 Viool en piano. MAANDAG, 15 DECEMBER NTS: 20.00 Journ. en weeroveraact*t 20,20 Koninkrijksdag AVRO: 21,20 Fei, overz. 21,30 Perry Cono-Show. FRANS BELG.: 19,00 Sportprogr. 19,30 V.d. vrouw 20,00 Nws. 20,35 Gevar.progr. 21,50 Rep. en wereldnws. VLAAMS BELG.: 19,00 Feuill. 19,05 d. jeugd 19,30 Nws. 20,15 Zoeklicht op..., 20,20 Quizprogr. 20.50 Filmprogr. 21.35 Wetensch. progr. 22,05 TV-rebus 22,35 Nw», Advertentie) ZONDAG 14 december. Paars of rose. Derde zondag van de Advent. Mis Gaudete zonder Gloria. Credo. Pre fatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 15. Paars. Mis van de derde zondag van de Advent: Gau dete, zonder Gloria, zonder Alle- luiavers, zonder Credo. Gewone Prefatie. DINSDAG 16. Paars. Mis van de der de zondag van de Advent: Gaudete, zonder Gloria, zonder Alleluiavers, zonde- Credo. Tweede gebed H. Eusebius. Gewone Prefatie. WOENSDAG 17. Paars. Quatertem perwoensdag in de Advent. Of: Wit. Gulden Mis. Votiefmis van de H. Maagd Maria in de Advent: Rorate met Gloria en Credo. Tweede gebed van quatertemperwoensdag in da Advent. Prefatie van de H. Maagd. DONDERDAG 18. Paars. Mis van da derde zondag van de Advent: Gau dete, zonder Gloria, zonder Alleluia vers, zonder Credo. Gewone Pre fatie. VRIJDAG 19. Paars. Quatertemper vrijdag in de Advent. ZATERDAG 20. Paars. Quatertemper zaterdag in de Advent.

de Stem | 1958 | | pagina 5