o i ,8un \\W// UITSLAG PUZZEL No 8 Pot van bijna tienduizend gulden blijft weer staan "3! A !H Word één-twee-drie prijswinnaar! balm Weer veel vuurwerk in hoekey-eompetitie Dit moet U doen aandachtig Er bakken met appe len! AT OPGAVE No 9 Champagne-oorlog tussen Frankrijk en Engeland X m 1» I JÉ m 1 B 1 r 1 i 1 I D S E i i 1 F i i G 1 i i j i 1 K LL i .ji 8 Thijs de Tuinman zegt Af>p& Wat U bakt met Neerlands blozende appelen is altijd lekker! Smullen maar. En 't is ook nog reuze gezond! Euro-parlement kritiseert de ministers Koningin van de trapeze overleden Explosie in V.S. Ontevredenen pleegden de aanslag In één nacht Uw handen gaaf en zacht Ondermeer topduels in Kaatsheuvel Tilburg en Gemotiveerde oplossing 2 1 3 2 3 2 nLnzendingen moeten uiterlijk aj. dinsdag om 24 uur in het bezit zijn van „Eén, twee oi drie". Postbus 2500, DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 Nadat een Londense rechtbank in eerste instantie geen redenen heeft gezien om de importeur van een .Spaanse champagne" te gelasten de aanduiding .champagne" uit het betreffende handelsmerk te verwij deren, hebben twaalf Franse cham pagnehuizen in hoger beroep opnieuw een proces aanhangig gemaakt, om alsnog een verbod tegen de ge wraakte wijnen te verkrijgen. Na de opzienbarende uitspraak dat champagne champagne is, ongeacht of ze in het Franse departement Champagne wordt gemaakt.of elders ter wereld, is er zoiets als een cham pagne-oorlog ontketend. Te Parijs heeft een bestuurslid van de champagne-associatie verklaard dat de Franse regering gevraagd is (Advertentie) tttie jke i aal 'ven PANNEKOEKEN om te Londen op hoog niveau alsnog bescherming te zoeken voor de champagne zoals Franrkijk die ka rakteriseert dat wil zeggen een sprankelende witte wijn, gemaakt in het departement Champagne. De eigenaars van zeventien cafés in Parijs heeft zijn barkeepers en kelners verboden vrijdag whisky te verkopen, Dij wijze van represaille. Maar een Schot die een whisky-café in Parijs heeft antwoordde met een prijsverlaging: zolang er sporen van een whisky-boycott zijn kan men in zijn café dubbele whiskies drinken voor de prijs van normale. Paul Pacini, de Parijzenaar die de wraakoefening gaat houden, vindt dat zijn landgenoten hemel en aarde moeten bewegen om de whisky een wreed lot te doen ondergaan. Am bassadeurs, regeringen en parlemen ten moeten met brieven en rekesten gebombardeerd worden, zegt Pacini. In het verslag dat het Nederlandse lamerlid M.Janssen namens de com missie van het Europese parlement oor de begroting van de gemeen schappen heeft uitgebracht, wordt kritiek geoefend op de raden van ministers der zes landen van de 4 november jl. te hebben vastgesteld (de ministers achtten deze toen na melijk te hoog en eisten een besnoei ing der daarop voorkomende posten met ongeveer 30%), waardoor deze niet op de zitting van het Europese parlement, die van 15 tot 17 decem ber a.s in Straatsburg wordt gehou den, behandeld zal kunnen worden. Bovendien vindt de parlementaire commissie het onjuist dat de raden op hun vergadering van 4 novem ber besloten hebben de ontwerp begroting 1959 te verwijzen naar een comité van door de regeringen aan te wijzen financiële deskundigen, dat tot taak heeft gekregen na te gaan welke begrotingsposten vermin derd kunnen worden. Elisa Volta Mantovani, bijge naamd ,,de koningin van de trapeze", aan wie tsaar Nicolaas de Tweede als eerbewijs een trapeze van goud aanbood, is dinsdagavond op 86-jarige leeftijd te Florence overleden. Zij begon haar loopbaan op vijfjarige leeftijd en trad bijna vijftig jaar in de gehele wereld op. Tijdens een tournee in Amerika liep zij met haar Franse leraar Blondin over een stalen draad die boven de Niagara- waterval was gespannen. (Advertentie) Rechercheurs hebben verklaard dat de bomaanslag in het gebouw van de Amerikaanse sekte ,,De bron van de wereld", in de omgeving van Chatsworth, door twee ontevreden leden van de sekte is gepleegd. Negen mensen kwamen hierbij om het leven. Men neemt aan dat de twee leden in kwestie eveneens de dood hebben gevonden. De rechercheurs zeiden dat beide leden bandopnamen heb ben nagelaten van hun plannen. Ook de stichter van de sekte, die zich Krisjna Venta liet noemen, is bij de aanslag om het leven gekomen. Zijn werkelijke naam was Francis Pencovic. Hij had een lang straf register en was sinds 1930 verschil lende malen gearresteerd wegens landloperij en kleine diefstallen. (Advertentie) ROWNTREE N.v: AMSTERDAM f Medicinale handcrêm* Als in de voorgaande seizoe nen twee-derde van de compe titie afgewerkt was dan was het meestal een koud kunstje om de kampioenskandidaat (e) van iedere klasse te kunnen aanwijzen. Het competitieverloop in dit seizoen heeft echter al zoveel sensaties opgeleverd, dat het in vele afdelingen nog een groot vraagteken is, welke club tenslotte de kampioenstitel in de wacht gaat slepen. Slechts één team, nl. E.M.H. C.-dames zit vast in het kam pioenszadel en er zouden wer kelijk bijzondere dingen moe ten gebeuren om de Eindho- vense ploeg daaruit te lichten. Voor zondag a.s. wordt er weer veel vuurwerk verwacht en als top-duels tippen wij aan: Middelburg—Or. Zwart, DESLiberty, Tilburg 4Push 3, Tilburg 5DES 2 en in de dames sector: Tilburg—Were Di en Tilburg 4Breda 3. De eindresultaten hiervan zul len de belanghebbende clubs met span ning tegemoet zien. HEREN le klasse Zal Push het voorbeeld van Breda in Venlo navolgen? De blauwen pres teerden het nl. om Venlo op eigen bodem een draw af te dwingen. De voortreffelijke start van de groen-wit- ten werd gevolgd door teleurstellen de resultaten, waarvan het gevolg is, dat zij enigszins in de verkeerde groep van de ranglijst zijn terecht gekomen. De aanvalslinie baart nog altijd zor gen, misschien komt deze keer de produktiviteit er wel uit, wat, aange zien het defensieblok momenteel zeer hecht is, tot een resultaat kan leiden, dat voor de groen-witten weer vol ledige hoop voor de toekomst geeft. Niet alleen zij, maar ook HTCC zou ermede gebaat zijn, omdat het Eind- hovense team dan voorlopig alleen zijn aandacht kan bepalen tot EMHC, maar dan zal door de „raven" in eigen om geving van het altijd zo wispelturig spelende Tilburg gewonnen moeten worden. Mocht hen dit lukken, dan zal hun aandacht eveneens gevestigd blijven op het duel, dat EMHC met het be zoekende Breda zal strijden. EMHC bezet thans de bovenste plaats, be dreigd door HTCC en Venlo, terwijl Breda nog altijd in degradatiegevaar verkeert. Er staat in dit gevecht dus voor beide partijen veel op het spel. De enige zege welke de blauwen in deze competitie wisten behalen was, merkwaardig genoeg, op EMHC! Dit betekent voor hen een morele steun, in de overtuiging, dat het kan. Daarom zijn ze niet kansloos, ofschoon zij ervan bewust mogen mogen, dat de Eindhovenaren belust op revanche zullen zijn. Alle optimisme ten spijt, zullen bei de Bredase clubs verlangend uitzien naar het eindresultaat van de wed strijd MOP—HMHC. Mocht MOP er nl. in slagen de volle buit te verove ren, wat zeker tot de mogelijkheden behoort, dan zou er, indien er tegen vallers genoteerd worden, voor de Bredase vertegenwoordigers geen ver lies geboekt worden. DAMES le klasse EMHC, met drie punten voorsprong op haar naaste concurrente Oranje Zwart, kan weinig meer gebeuren. Zondag a.s. komt Breda bij haar op bezoek en, normaal gesproken, moet deze wedstrijd in een zege voor de Eindhovense dames eindigen. De ver dedigingslinie der blauwtjes is zeer betrouwbaar, doch de voorhoede vormt een zodanig probleem voor de elftal commissie, dat haar spreekwoordelijke onproduktiviteit haar steentje tot een Eindhovense zege zal bijdragen. Push moet op eigen bodem de strijd met Forward aanbinden. Op papier zou dit duel in een overwinning voor de thuisclub moeten eindigen. De laatst behaalde resultaten bleven ech ter onder de maat, maar, als de voor hoede weer haar oude vorm te pak ken krijgt, moet een succesvol eind resultaat toch wel binnen haar be reik liggen. Oranje Zwart zal, om haar theore tische kampioenskans te behouden, het bezoekende HMHC met een nederlaag huiswaarts zenden. Venlo Girls krijgt 's-Hertogenbosch op bezoek. Zondag jl. eindigde dit treffen in een goede Bossche zege en ook deze keer verwachten we een zelfde resultaat. Het overige programma luidt: HEREN Promotieklasse A ForwardPush 2 (3), Middelburg— Or. Zwart (3), Zw WitEindhoven 2 (1), Tilburg 2Geel Zwart (1). 2e klasse A Breda 3Rapide (1), DESLiberty (3), Zw. Wit 2—Breda 2 (2), Were Di— Tilburg 3 (1). 3e klasse A Tilburg 4—Push 3 (3). Push 4—Tem po (1), Zw. Wit 3—Pelikaan (3), Wa randeWere Di 2 (1). Qp ItIqggp R Forward 2's-Bosch 2 (D, Waal wijk—MOP 4 (2), Tilburg 5—DES 2 (3), K. Fit 2—Geel Zwart 2 (3). DAMES Promotieklasse A Push 2—Oirschot (1), MOP—Waal wijk (3), Breda 2—Rapidity (D, Til burgWere Di (2). Tilburg 2—HOCOSS(2)AMiddelburg— Liberty (1), Were Di 2Forward 2 (3). 3e klasse A Forward 3—Push 3 (3), DES—Tem po (1), Tilburg 4—Breda 3 (1), Were Di 3—Tilburg 3 (1). Eén, twee of drie ...en win! Weer duizenden kolommetjes binnen wéér geen enkel erbij, dat helemaal goed was. En dus blijft de pot weer staan. Een pot intussen, om van te watertanden f 9320,60. En voor puzzel no. 9 komt daar nog 75 percent van de binnengekomen kwartjes bij. We gaan dus het komende weekeinde allemaal weer aan de slag omja, om hoeveel wel Zal het dertiendui zend gulden worden of zelfs veertienduizend Komaan, puzzelende gemeente de tanden op elkaar, de kwartjes klaar en de oplossingen naar postbus 2500 in Amsterdam. Voor charitatieve instellingen in Limburg en in het ver spreidingsgebied van Dagblad De Stem in BTabant en Zeeland kwam deze week f 1029,binnen. Het totaal is daarmede sinds puzzel no. 1 gestegen tot f 5789,45. Intussen hebben verschillende instellingen in Limburg en Brabant hiervan al kunnen profiteren. A Een aanrijding kan feitelijk slechts door één wagen geschieden: daar op de tekening niet te zien is, welke wa gen de aanrijdende is, moet een bot sing, wat op beide wagens van toepas sing is, de voorkeur worden gege ven. (2) B Aansnijden wordt in een dergelijk ge val speciaal gebruikt voor de eerste snede. Daar het woord afsnijden alge mener is en er bovendien nog niets is afgesneden, is aansnijden beter. (1) C Hetgeen de springer doet, kan men zowel buitelen als duikelen noemen. Hij buitelt door de lucht en duikelt over de kop. Beide woorden zijn even goed. (3) D De opgehoopte stukken hout zijn zon der meer houtblokken en geen boom stammen. Een stam is nl. dat deel van de boom, dat van de wortels tot aan de takken reikt. De afgebeelde stuk ken hout zijn duidelijk in meerdere delen gezaagd. (2) E De man werkt hier met een drilboor. Een drilboor gebruikt men onder meer om er het wegdek mee open te breken, maar ook om bijv. gaten in rotsen te boren (tunnels). (3) F Eenr- elf is een fantastische ijle geestes- gestalte, inzonderheid als jonge vrouw of kind voorgesteld. Een fee is een met tovermacht begaafd bovenaards wezen, als vrouwengestalte voorgesteld. In sommige sprookjes worden elfjes uitge beeld als een wezen met vleugeltjes, in andere sprookjes doet men hetzelfde met een fee. Volgens de omschrijvingen echter heeft alléén een fee tovermacht. En omdat de afgebeelde sprookjesfiguur in de rechterhand duidelijk een tover stafje houdt, is fee hier beter. (2) O Iemand is onbarmhartig, indien hij geen medelijden1 kent, of meedogenloos is, doch behoeft zelf niet het leed te veroorzaken. Iemand die wreed is, schept zélf leed. Wreed is hier dus be ter. (1) H Ingestampt geeft beter de toestand van de deur weer dan geforceerd, omdat het laatste woord een veel algemener betekenis heeft. (1) Beide tijden, 01.15 en 13.15, liggen op een vergevorderd tijdstip van de nacht dan wel van de dag. Aangezien elk ge geven tot vergelijking ontbreekt, is geen voorkeur mogelijk. (3) J De man staat kennelijk op zijn meisje te wachten. Dit meisje kan lang op zich laten wachten, dus uitblijven en ook helemaal niet meer komen, dus weg blijven. Dit weet de man op dit mo ment ook nog niet. Beide woorden zijn even goed. (3) K Zwanen is de speciale benaming voor deze soort vogels. Zwanen is dus beter. (1) L Aangezien uit niets blijkt of er spra ke is van ouderdoms-rimpels, dan wel het tot rimpels samentrekken van het voorhoofd door ontstemming of anders zins. bestaat er geen voorkeur voor een der woorden (gefronst-gerimpeld). (3) 1 1 1. opgaan 2. opklimmen BELANGRIJKDeze puzzel „Eén, twee of drie" verschynl elke vrijdag. De inzendingen moeten uiterlijk de volgende dinsdag om 24 uur in het be zit zijr van „Eén, twee ol drie postbus 2500, A'dam. Alleen door de P.T.T. gestem pelde briefkaarten zijn gel dig. De prijswinnaars krijgen direct bericht De uitslag en toelichting worden in de vol gende publicaties bekend gemaakt. VOORWAARDEN TOT DEELNEMING Itsegin met plaatje fi te bekijken. Ei staan twee woorden onder. Vindt dat net eerste woord het beste past bij de afbeeldmg, vul dan het cijfer 1 in achter de A in kolom I van de opiossingsstrook Hebt U voorkeur voor het tweede woord, dan schrijft U l, in plaats van 1 Acht U beide woorden even toepasselijk... dan 3 Doe hetzelfde met de andere plaatjes: Is kolom 1 geheel ingevuld, dan is er een oplossing gereed. Daarna kunt als U wilt de tweede, derde en vierde kolom invullen 2 De oplossingen kunnen uitsluitend worden ingezonden per briefkaart oeplakt met niet meer dan één opios singsstrook (4 kolommen), geknipt uit de krant. Iedere deelnemer kan zovee briefkaarten inzenden als hij wil Aan de puzzel kan alleen worden deel genomen door in Nederland woonachtige inzenders. 3 Behalve de normale frankering moei voor elke ingevulde kolom f0.25 aan geldige postzegels geplakt worden. Maxi maal dus fl.- per briefkaart extra plak ken 4 4t wordt geen verantwoording ge nomen voor geheel of gedeeltelijk staan twee woor den onder. Vindt U dat het eerste woord het best past bij de afbeelding, vul dan het cijfer 1 in achter de A in kolom I van de opiossingsstrook. Vindt U dat het tweede woord het best van toepassing is op het plaatje, vul dan het cijfer 2 in. Acht U beide woorden even toepasselijk, ze! dan een 3. Doe hetzelfde met de andere plaatjes. Is ko lom I geheel ingevuld, dan is er één oplossing gereed. Daarna kunt U - als U wilt - de tweede, derde en vierde kolom invullen. Door meer kolommen in te vullen, verhoogt U de kans op een grote geldprijs KNIP UIT ZEND IN De door U ingevulde opiossingsstrook moet U uitknippen op een briefkaart plakken en behalve de normale frankering voor iedere ingevulde kolom 25 ct. aan geldige post zegels bijplakken Maximaal dus f 1.per briefkaart extra plakken (zie voorwaarden tot deelneming). I kwartje per kolom 4 kolommen f I.- zoekgeraakte poststukken, noch voor poststukken, die, door welke oorzaak dan ook. na sluitingstijd binnenkomen Aangetekende inzendingen worden niet geaccepteerd. Alleen door de P.T.T. ge stempelde briefkaarten zijn geldig. 5 Vul zoveel kolommen in als U wilt maar volledig en zonder veranderin- *en of onduidelijkheden 6 Inzendingen, die niet aan de voor waarden voldoen, zijn ongeldig. De ngezonden postzegels komen ten goede lan de pot 7 Personeel van het Prijsvraag Service Bureau Laurens A Daane N.V., als- nede hun gezinsleden zijn van deelne ming uitgesloten Personeel van ons dagblad ls niet van deelneming uitgesloten, omdat ontwerp beoordeling en verdere afwikkeling van deze puzzel uitsluitend geschiedt dooi het Prijsvraag Service Bureau A. Daane N.V. Amsterdam. 8 De prijzenpot bestaat uit de tegen waarde van de door de P.T.T. ont vangen postzegels, verminderd met de kosten voor administratie, controle, deur waarder, verzekering en belastingen. 75 pet. van de prijzenpot wordt uitge keerd aan de deelnemer, wiens oplossing overeenstemt met de door het Prijsvraag Service Bureau Laurens A. Daane N.V bij notaris mr. F. A. de Gelder te Am sterdam gedeponeerde oplossing. 25 pet. van de prijzenpot komt ten goede aan het verpreidingsgebied van het Dagblad De Stem in Brabant en Zeeland alsmede in de provincie Limburg geves tigde instellingen van godsdienstige, cha ritatieve, culturele of ontspannende aard in beide provincies komt telkens een ge lijk bedrag tot verdeling Aanwijzingen van de telkens te beoorde len instellingen in het verspreidingsge bied van het Dag lad De Stem in Bra bant en Zeeland geschiedt bindend dooi een terzake benoemde Commissie oe- staande uit en vertegenwoordiger van de Stichting „De Stem" te Breda en een vertegenwoordiger van ons Dagblad. 9 Zijn er meer juist ingevulde kolom men, dan wordt op elke zodanige Kolom een gelijk deel van de 75 pet. van de prijzenpot uitgekeerd. i Wanneer géén juist ingevulde kolom ls ontvangen, dan wordt de 75 pet. van de prijzenpot gevoegd bij het voor de prijs winnaars) bestemde gedeelte van de prijzenpot van de volgende puzzel, tenzij van tevoren nadrukkelijk anders is be paald. 1A Het Prijsvraag Service Bureau be- 1 "paalt in hoeverre de ingezonden op lossingen juist zijn en aan de gestelde eisen voldoen. Het kent op grond daar van definitief en bindend de prijzen toe, resp bepaalt, of de prijzenpot wordt sa mengevoegd met die van de volgende puzzel. Hierop wordt .der geen enkele omstandigheid •eruggekomen. Over deze wedstrijd kan geen correspondentie wor den gevoerd. Amsterdam. I O De deelnemers erkennen deze voor- waarden goed gelezen te hebben an zich door het feit van hun deelneming zelf, hiermede akkoord te verklaren.

de Stem | 1958 | | pagina 9