TRIUMPH •J p Wit KUVon 35 Nieuw! De 2-in-l sigaret! Victoria Zwart o Meer subsidie voor de particuliere bureaus L SPANJE DRUK BEZIG TOUR DE FRANCE EN GIRO TE ONDERMIJNEN Geen start- geld maar. Ex-K.N.I.L.-militairen ijven recht houden op direct ingaand pensioen biij «A In Nederland ruim 5400 echtscheidingen per jaar 2/ RTOBEHDE'S Beroepskeuze voorlichting Tv-radio-tv-radio-tv- DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 voor oliehaarden Ssso) PETROLEUM DE HAARDOUE met het hoogste rendement K.L.M.-machines kregen kleurige staarten dè Hollandse 'jonge' jonge ^VERRASSING POOLSE PRIESTER VEROORDEELD Ministeriële beschikking vernietigd Paul Chaudet president van Zwitserland Chinese boeren in opstand Regering van Cuba mag noodtoestand afkondigen Nederlandse kapitein overleed aan hartaanval Verhoging van ijk-tarieven Instelling van adviesraad MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSEY STEM-FEUILLETON rouwen ló nouen Zelfverdediging T elevisie (Van onze sportcorrespondent) PARIJS, december. Zowel de Franse als de Bel gische renners organiseren momenteel een ware snelheids race om hun inschrijving ge tekend te krijgen voor de Ronde van Spanje. Nimmer is de belangstelling voor dit wie- Ierevenement zo groot geweest als thans. Oorzaak: er is veel geld te verdienen. Nu al staat vast, dat vele cracks zelfs de Ronde van Italië zullen opoffe ren om in Spanje aan de start te kunnen verschijnen. De ronde van Spanje is de laatste jaren een enorme onderneming ge worden en het is geen geheim, dat de organisatoren ervan dromen op een goede dag Jacques Goddet de loef af te steken. Zoals Goddet de „Tour" naar Spanje bracht, zo willen nu de Spanjaarden hun eigen ronde naar Frankrijk „exporteren." Het be wijst overigens hun realistisch inzicht dat ze er geen „Europa-Tour" van willen maken. Wel gaan er binnens kamers al stemmen op om t.z.t. te komen tot een bepaalde fusie tussen de Tour de France en de Ronde van Spanje. Men beweert in sportkringen te Parijs reeds, dat de Spanjaarden in eerste instantie de Ronde van Italië om zeep willen brengen. Het is geer geheim, dat de organi satoren in Italië altijd met geld heb ben gesmeten, dank zij de extra-spor tieve buitenkansjes, de kuur- en ca sinosteden en de rijke industriëlen, die geheel „vrijwillig" een stapel bankbiljetten uit hun binnenzak trok ken om er Franse cracks mee aan de start te doen verschijnen. Thans zitten ze in moeilijkheden. Ze willen (Advertentie) zuinig o geen roet meer warmte De proefnemingen van een nieuwe staartbeschildering van de KLM- vliegtuigen wordt voortgezet. Onlangs werd de DC-7C „Arabische Zee" in de geregelde dienst over de oceaan naar New-York gestuurd met don ker- en lichtblauwe vrijwel verticaal getrokken strepen op het roer van de staart, met in het midden, op een wit gehouden cirkel, in fel-rood de letters „KLM", met daarboven in dezelfde kleur een kroon. Men heeft thans een andere DC-7C, de „Rode Zee" een nieuwe staartbeschildering gegeven. Het rood-wit-blauw op het roer werd gehandhaafd, maar in de witte baan werd met grote zwarte letters „KLM" geschilderd. Men verwacht nu de reacties af van diverse instanties alvorens een definitieve keuze voor de staartbe schildering te doen. (Adv3rtentie) namelijk volgens de gezonde beginse len van de AO.I.O.C. de startgelden laten vervallen ten bate van „dage lijkse vergoedingen". Deze bedragen zijn echter niet hoog genoeg om de Franse renners te verleiden en ook de Belgen zijn voornemens hun voor beeld te volgen. White Label f 8.35 Jonge Schiedammer f 7.50 per literfles De huisvrouwen in Frizington, in het Engelse graafschap Cumberland, die 's ochtends voorbereidingen voor het ontbijt troffen, bemerkten tot hun schrik, dat er water uit hun gas stel spoot toen zij de kraan open draaiden. Op straat waren de gas- lantarens in fonteinen veranderd. De bewoners waren niet het slacht offer van collectieve hallucinatie of grap: een buis van de waterleiding was gebroken en het water was door gedrongen in de gastoevoer. Munt geslagen De ongekroonde koning van de Ronde van Spanje, de heer Berga- resche, heeft hieruit onmiddellijk munt geslagen en hij heeft de beken de kopstukken ontwerpcontracten ge toond, die behalve de gebruikelijke prijzen, premies en vergoedingen ook nog het rijden in 61 Spaanse criteri ums garanderen. Deze criteriums worden speciaal georganiseerd voor de deelnemers aan de Ronde van Spanje. In feite krijgen de buitenlandse kop stukken hiermee een Spaanse, vaste baan als renner. De Spanjaarden vol gen hiermee de weg van Goddet: géén startpremies, wèl contracten. Bergaresche staat zelf te kijken van het resultaat. Alle grote Belgen hebben zich al gemeld en uit Frank rijk kwamen reeds teveel inschrijvin gen, waaronder die van Geminiani, Anquetil, Darrigade, Bobet, Walko- viak en.Roger Rivière. Tenzij Torriani een nog betere fi nanciële regeling vindt, is de Giro dit jaar verloren. Zelfs Jacques God det maakt zich ongerust over zijn Ronde van Frankrijk. Pater F. Fiut-Faczynski, verbon den aan het secretariaat van de bis schop van Lublin, is tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee jaar veroordeeld wegens het uitspreken van een preek, waarin „de grondbeginselen van het regime in de volksrepubliek Polen werden aangetast." De Centrale Raad van Beroep te Utrecht, die recht spreekt in militaire ambtenarenzaken, heeft op 2 december 1958 als uitspraak gegeven, dat een ex-K.N.I.L.-militair, die op 26 juli 1950 werd toegelaten tot een vrij willige verbintenis bij de Koninklijke Landmacht (Luchtmacht), indien hij tenminste 30 voor pensioen geldige dienstjaren kan aanwijzen, ongeacht zijn leeftijd recht verkrijgt op een direct ingaand pensioen, indien hij op de voorgeschreven wijze verklaart zijn dienstverband te willen beëindigen. Met deze uitspraak vernietigde de Raad de ministeriële beschikking van 13 maart 1957, nr. P.111.974- Deze beschikking heeft vorig jaar in de betreffende kring van beroepsonderofficieren veel beroering gewekt. algemeen verbindende voorschriften te rekenen algemeen beginsel van behoorlijk bestuur. Voor de betrokken beroepsmilitairen is dit ongetwijfeld een uitspraak wel ke genoegdoening geeft. Onder hen zijn er heel wat die, veelal om kli matologische redenen, reeds bij de overgang van het K.N.I.L. naar de K.L. plannen hebben gemaakt om op een gunstig moment te emigreren. Thans staat hun niets meer in de weg om deze plannen alsnog tot uitvoering te brengen. De uitspraak bewijst, dat de beroepsmilitairen een zeer stevige rechtspositie hebben, waaraan, mede dank zij „Sint Martinus" niet zo ge makkelijk kan worden getornd. De heer R. C. J. van Lieshout (ad judant onderofficier bij de K.Lu.), sedert einde 1957 met zijn gezin ge ëmigreerd naar Australië, werd tij dens deze rechtsprocedure vertegen woordigd door zijn raadsman, de heer L. Nihot, algemeen voorzitter van „Sint Martinus" (Katholieke Militaire Ambtenarenvereniging) Namens klager vorderde deze, dat de hiervoren genoemde beschikking, alsmede de uitspraak van het Mili tair Ambtenarengerecht te 's-Graven- hage van 19 mei 1958, dienen te wor den vernietigd en dat aan belangheb bende alsnog eervol ontslag zal wor den verleend gegrond op artikel 19. tweede lid onder b. van het Regle ment Militaire Ambtenaren Konink lijke Landmacht. Bij de overkomst van het K.NI.L.- personeel naar de K.L. stelde de minister vast, dat deze militairen - ongeacht hun leeftijd - mits zij 30 voor pensioen geldige dienstjaren zouden hebben, ontslag - niet op ver zoek - zouden krijgen, indien zij zulks wensten. In een dergelijk geval vloeit hieruit voort, dat direct ingaand pen sioen wordt verleend. Jarenlang is zulks het geval geweest. Mogelijk onder invloed van de voor enige jaren nog gunstige conjunctuur, was het aantal beroepsmilitairen dat van deze gunstige regeling gebruik maakte, vrij aanzienlijk. Om deze en andere redenen besloot de Minister van Oorlog de ter zake bestaande bepalingen te herzien in die zin, dat boven het aantal voor pensioen gel dige dienstjaren tevens een leeftijd van tenminste 48 jaar werd geëist. Tegen deze eenzijdig genomen be slissing kwam klager achtereenvol gens bij het Militaire Ambtenarenge recht en de Centrale Raad voor Be roep in verzet. Blijkens de uitspraak wordt de mi nister niet bevoegd geacht om in de aanvankelijk geldende regeling een wijziging in ongunstige zin aan te brengen. Hoewel de aanvankelijke beslissing - die van 1 juli 1950 - per afzonderlijk schrijven werd genomen en derhalve niet in enig algemeen verbindend voorschrift is vastgelegd, kwam de Raad tot het oordeel dat het bestre den besluit in strijd is met een tot de Paul Chaudet, minister voor mili taire _aken in Zwitserland, is geko zen tot president voor het komende jaar. Chaudet is 54 jaar en maakt sinds 1955 deel uit van de bondsregering. Hij kreeg 180 van de 232 stemmen. (Advertentie) SI-SI VRUCHTENLIMONADE NU GEVITALISEERD! Nü nog aromatischer! Nog gezonder! Welk merk vruchtenlimonade u nu moet vragen is geen kwestie meer. Si-Si was al de edelste vruchtenli monade maar nu deze gulden genie ting nog bovendien gevitaiiseerd is - moet u er beslist op staan dat u dat merk krijgt. In uw eigen belang - Si-Si geeft namelijk méér aroma, meer smaak, méér geur omdatSi-Si alleen de laatste verse sinaasappel- oog?.* verwerkt. De smaak is hierdoor „jonger" en verlevendigd. Alsof de zomerzon sprenkelt in uw glas Ver-ruk-ke-lijk Het Hongkongse blad „Hongkong Standard" meldt, dat boeren van een volkscommune op het Chinese eiland Lappa, bij Macao, in opstand zijn ge komen. Militairen hadden na twee uur de opstand neergeslagen. Drie jonge boeren waren terechtgesteld en er waren talrijke arrestaties ver richt. (Advertentie) (Advertentie) Hier is de nieuwe Triumph, in een gloednieuw pakje. De 2—1 n—1 sigaret! „Lekker!", zegt de vin- ginia-roker. „Lekker!", zegt de amerikaan-roker. Want de tabakken van de nieuwe Triumph zijn zo behandeld en gemelangeerd dat zij alle goede eigenschappen van Virginia en amerikaan in zich verenigen-en hoe! Triumph - de moderne, milde sigaret. Wat lèt U. Kóóp een pakje. En geniet! HET MILDE MIDDEN TUSSEN AMERIKAAN EN VIRGINIA Het Cubaanse Huis van Afge vaardigden heeft het verzoek van de regering om de noodtoestand af te kondigen, ingewilligd. Verwacht wordt dat de senaat een zelfde be slissing zal nemen. Wanneer de noodtoestand wordt af gekondigd, krijgt de regering wet gevende macht en bevoegdheden op militair gebied. De regering heeft het verzoek ge daan met het oog op de activiteiten van de opstandelingen onder leiding van Fidel Castro, die vooral op het platteland veel invloed hebben. Met de vlag halfstok voer het 500 ton metende Groningse kustvaartuig „Sea-wyf" van de heer J. Damminga te Groningen de haven van La Pal- lice aan de Golf van Biscaje binnen. Het schip had de reis van Lissabon naar Engeland onderbroken wegens het plotselinge overlijden van de 46- jarige kapitein A. Leenhouts, die aan een hartaanval was bezweken. Het stoffelijk overschot van de kapitein werd onmiddellijk aan land gebracht. Het zal over land naar N°rWlanrl worden vervoerd. de I fP. Zojuist bekroond met „Eurostar", de hoogste onderscheiding op de „Internationale Verpakkings tentoonstelling" te Parijs VICROKANT Hartige biscuitjes toot hartige hapjes en om zo te eten. De tarieven voor het ijkwezen zul len op 1 januari verhoogd worden met 20 tot 25 procent. Staatssecretaris Veldkamp heeft deze maatregel aangekondigd in een verklaring die hij op schriftelijke vragen van het tweede kamerlid J. M. Peters heeft gegeven. De regering, aldus de staatssecre taris, heeft eertijds het standpunt in genomen, dat de kosten en de in komsten van de dienst van het ijk wezen zoveel mogelijk in evenwicht dienen te zijn. In 1959 zou, bij voort zetting van de huidige tarieven, een tekort van ongeveer f 400.000,- ont staan. Om dit tekort op te vangen is tot tariefsverhoging besloten, waarbij, zoveel mogelijk, zal wor den gestreefd naar vereenvoudiging van de tariefstelling. (Advertentie) PATlëNTEN In het „British Medical Journal" waarschuwen twee dokters tegen zes patiënten, die er een gewoonte van ma ken, zich in ziekenhuizen te laten behandelen voor kwalen die zij niet hebben. Een van de zes voorgewende zieken heeft volgens de doktoren kans gezien zich 120 maal in een ziekenhuis te laten opne men en de overige hebben een minder imposante ziektege schiedenis. Elk hunner heeft ontelbare littekens van (on nodige) operatiesdie zij heb ben ondergaan. Een van de patiënten is in staat op commando bloedspu wingen te produceren. Her haaldelijk heeft men hem in een plas bloed gevonden, dicht bij een ziekenhuis waarop zijn keuze gevallen was. Offers Tijdens de vertoning; van de film „Nichiren en de invasie der Mongo len", heeft de directie van een thea ter te Tokio het publiek herhaalde lijk moeten verzoeken, niet met geld stukken naar het doek te gooien. Avond aan avond bleken er volge lingen van Nichiren een legen darische figuur van vele eeuwen te rug in de zaal te zitten. Snikken Beambten van het station te Ono- michi (Japan) troffen-op het perron een dame aan, die volop stond te snikken, omdat ze haar 7-jarige zoon kwijt was. Het ventje was de trein uitgelopen om ergens water te gaan drinken en bleek nu nergens meer te vinden te zijn. „Dat maken wij wel even", troostten de beambten. En jawel, ze hadden de vermiste in enkele ogenblikken gevonden. De vrouw keek eventjes verheugd en begon opnieuw te snikken. De trein was inmiddels vertrokken en voer de haar bagage, alsmede haar vijf jarig dochtertje mee. Beleefd De heer John Sickels heeft zich een uitzonderlijk beleefd uitbreker getoond. Hij „verliet" dezer dagen de gevangenis van Ohoi, waar hy opgeborgen was wegens een vecht partij, maar hij liet een briefje ach ter. Dat vermeldde: „Beste jongens. U ziet, dat ik weg hen. Dat klopt. Ik ben namelijk ontsnapt. U hoeft niet extra te gaan kijken. Ik ben heus weg. Hopra". 889 „In ons gezin houden we van een strenge discipline. Mijn ouders doen precies wat ik zeg." In een aan de Tweede Kamer aan geboden wijziging van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezond heid voor 1959 wordt f 370.000,- sub sidie aangevraagd voor bijzondere bureaus voor beroepskeuzevoorlich ting. De minister zegt in de toelich ting te betreuren, dat de indertijd ingestelde eommissie-Langeveld niet tot een uitwisseling van gedachten is gekomen omtrent de principiële vraag, of de beroepskeuzevoorlich ting een activiteit is, welke naar le vensbeschouwing gesplitst tot uitvoe ring moet worden gebracht. De minister wil een nieuwe rege ling nu niet langer uitstellen, zegt hij omdat de verdere ontwikkeling van de beroepskeuzevoorlichting ur gent is. Ervan uitgaande, dat nu eenmaal een zeer aanzienlijk deel van de be- Uit een dezer dagen verschenen publikatie van het Centraal bureau voor de statistiek betreffende de echtscheidingen in Nederland in het tijdvak 1900-1957 blijkt o.m., dat in de laatste jaren gemiddeld per jaar ruim 5.400 huwelijken door echt scheiding worden ontbonden. De gemiddelde duur van de bij deze echtscheidingen betrokken hu welijken is tien jaar. Ruim de helft van het totaal aantal ingeschreven echtscheidingen had een huwelijks- duur van minder dan tien jaar. Ten aanzien van de leeftijdscombi natie van de voormalige echtgenoten blijkt, dat bij ongeveer gelijke leef tijd van man en vrouw (maximaal leeftijdsverschil van vijf jaar) de echtscheidingsfrequentie lager ligt dan wanneer een groter leeftijdsver schil bestaat, terwijl zij hoger wordt naarmate de man jonger is dan zijn vrouw. Voorts blijkt dat voor echtparen zonder minderjarige kinderen de echtscheidingsfrequentie ruim twee maal zo hoog is als voor die met minderjarige kinderen. Jaarlijks zijn IV. „Mart Daylor staat aan het hoofd van een miljoenenzaak, laat het dan een bandieten zootje zijn. Hij is niet van plan zich door jou te laten dwarsbo men. Als ik je dus een goede raad mag geven, kruisvaarder, klim dan uit dat harnas van je, voordat iemand er een gat in drilt." „Ned, we leven niet meer in de woelige twintiger jaren. Dat doet niemand." „Maar Mart Daylor wèl. Zó bijvoorbeeld" en Hammerstein maakte een beweging, alsof hij iemand om zeep wilde brengen. „Een moordaanslag? Daar is zelfs Daylor te netjes voor". „Wie heeft het nu over moord. Je loopt gewoon 's avonds op straat en er vliegt plotseling een vrachtwagen uit de bocht. Zo maar, een ongeluk. Niemand heeft er schuld aan. Maar jijj bent er geweest en kunt het te gendeel dus nóóit bewijzen. „Goed dan", antwoordde Mike kalm. „Wat moet ik dan doen, alles intrekken?" „Kan me niet schelen wat je doet- Ik ben niet sentimenteel". Ned's ruwe stem klonk wat zach ter. „Als je er maar voor zorgt dat je naam voorlopig niet in de over lijdensberichten is te lezen. Wacht rustig af!" Tot Mike's verbazing duwde Ned over zijn lessenaar een zilveren thee servies naar hem toe. „Een huwelijkscadeau van mijn vrouw. Je vond het zo aardig toen je laatst bij me op visite was". „Ned, ik kan je niet zeggen hoe...'' „Geen redevoeringen alsjeblieft. En neem dat spul nu mee, want het staat me lelijk in de weg". De hoofdredacteur boog zich weer over zijn bureau. Mike grinnikte eens om dat afgewende hoofd en vertrok. Toen hij de deur uitging keek Ned Hammerstein hem met een warme glimlach na. Mike's lessenaar was bedolven on der de telefoonnotities. Op een na allemaal van Mart Daylor. Die ene was van Lori Shannon. Acht dagen lang had hij niet aan haar gedacht, maar nu móest hij wel. Hij had haar over zijn huwelijk moeten vertellen. Dat kon nóg. Hoe eerder hoe beter. Impulsief deed hij een krant om het theeservies en ging naar buiten. Het was elf uur en Lori zat nog op de repetitie. Ze groette hem spontaan. Mike, weinig op zijn gemak, zei: „Dag Lori. hoe gaat het?" „Best, dank je, en met jou?" „Uitstekend". „Je ziet er goed uit". ..Ik voel me kiplekker". Het was geen hoogstaand gesprek, moest Mike erkennen. Hij verschoof het pakket onder zijn arm en een lepel viel rinkelend op de grond. Lori keek er nieuws gierig naar- „We gaan toch niet picknicken?" Mike lachte flauwtjes. „Het is maar een lepel. Mijn baas, Ned Hammerstein...." Hij voelde dat hij bijna te veel had gezegd. „Gaan we ergens eten?", vroeg hij ten einde raad. Ze gingen naar Andrucci, hun vas te adres, en bestelden ravioli, hun lievelingskostje. Mike begon een stuntelig babbeltje maar na een tijd je werd hij hoogst serieus. „Luister Lori, ik moet je wat zeggen". Lori, die hem al die tijd geamu seerd had gade geslagen, keerde de rollen om. „Laat mij het jou maar zeggen Mike. Je hebt een meisje ontmoet, dat je het mooiste ter wereld vindt. En je bent met haar getrouwd. Is het niet zo?" Hij zuchtte van verlichting. „Ik wist wel dat je het zou be grijpen". „Waarom niet? Het heeft niet de minste zin om drukte te maken over dingen, die je niet kunt ver anderen. Als ik de ware was tegen gekomen had ik waarschijnlijk pre cies hetzelfde gedaan. Vertel me eens wat over haar Mike". Mike stak van wal. En al gauw drong het tot Lori door, dat ze er glad verkeerd aan had gedaan hem zoiets te vragen. Een edel vrouwen hart mag dan veel verdragen, luis teren naar een niet te stuiten lof zang op de deugden van een andere vrouw kan wel eens te veel van het incasseringsvermogen vergen. Ze hoorde van alles over Marilla. Over haar gevoel voor humor, haar kle ren en over de manier, waarop ze haar hoofd hield als ze lachte. Na enige tijd had Lori het gevoel, dat Marilla haar zuster zou kunnen zijn. „Wat je er ook van denkt, ik ben ontzettend blij dat je het begrijpt", eindigde Mike. „Waarom zou ik niet", antwoord de Lori en zonder blikken of blozen duwde ze per ongeluk een bord ravioli van tafel. De inhoud kwam op Mike's broek terecht. (Wordt vervolgd) in totaal ca 6.600 minderjarige kin deren bij echtscheidingen betrokken. De echtscheidingsfrequentie onder niet-gemengde huwelijken is ruim viermaal zo laag als die onder hu welijken, waarbij man en vrouw niet behoren tot eenzelfde van de hier genoemde gezindten. Voor de gemengde huwelijken tus sen katholieken en anderen is de echtscheidingsfrequentie hoger dan voor de overige gemengde huwelij ken. (Advertentie) volking hebben sterke voorkeur blijkt te voor beroepskeuzevoorlich ting, uitgaande van particuliere, veelal op levensbeschouwelijke grondslag staande bureaus, besloot de minister de bestaande beperkte subsidiëring der particuliere be roepskeuzebureaus te vervangen door een regeling, die een ruimere subsidiëring inhoudt. De grondgedachte van de ontwor pen subsidieregeling is, dat de kos ten van een beroepskeuze-onderzoek voor de ene helft door gemeenten, provincies en particuliere organisa ties en personen zouden kunnen wor den gedekt en voor de andere helft door de rijksoverheid. Bedoelde kosten zijn becijferd op rond f 34,- per onderzoek, zodat het rijkssubsidie indien aan alle eisen is voldaan de helft hiervan zal be dragen, d.i. f 17,- per onderzoek. Voor onderzoeken, die nog niet aan alle eisen voldoen, zal in de over gangsperiode (d.i. gedurende 3 jaar) een rijkssubsidie worden toegekend van f 8,-. Voor de z.g. „klassikale" onderzoeken geldt de eerstkomende 2 jaar een „tarief" van f 0,80. De minister heeft besloten de in stelling van een raad voor de be roepskeuzevoorlichting te bevorde ren. Ingevolge de grondwet behoort een vast college van bijstand en act vies aan de regering bij wet te wor den ingesteld. Men zal echter met een voorlopige raad beginnen. Een ruime subsidiëring van de bij zondere beroepskeuzebureaus dient naar de mening van de minister ge paard te >gaan met de instelling van een inspectie van de beroepskeuze voorlichting. Deze inspectie zal niet alleen in haar werk betrekken de bijzondere beroepskeuzebureaus, doch ook de beroepskeuze-afdelingen van de gewestelijke arbeidsbureaus. De politie van Ringsted in Dene marken zoekt naar een man die het topje van een vinger mist. Dit is namelijk afgebeten door een 32- jarige vrouw die hij dinsdagavond op straat aanviel. De vrouw moest een gebroken tand laten trekken. ~;-"r *«£*- - - ZATERDAG, 13 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gew. muz. 7,3o V.d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. huisvr. 10,00 V.d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig? 11,00 V.d. zieken 11.45 Gram. 12,00 Middagklok-noodklok 12.03 Dansork. en sol. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 12.50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonne wijzer 13,20 Lichte muz. 13,45 V.d. kind. 14.00 V.d. jeugd 14,10 Fanfarekorps 14,30 Kron. v. letteren en kunsten 14.55 Koor zang 15,15 Metropole ork. 15,40 Boek- bespr. 15,50 Gregoriaanse gezangen 16,20 V.d. jeugd 17,00 Eng. les 17,20 Lichte muz. 17,40 Jazzmuz. 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Amateursprogr. 18,30 Gram. 18,45 Vragenbeantw. 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Lichtbaken, caus. 19,35 Omr.ork., koor en sol. 20,30 Ja. met mij, schets 20,35 Gevar. progr. 21,55 Pol. caus. 22,05 Lichte muz. 22,35 Wij luiden de zondag in Aan sluitend: Avondgeb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,22-24,00 Nou veautés. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 7,23 Lichte muz. 8.00 Nws. 8,18 Gram. 8,50 V.d. huisvr. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10.00 Tijd. uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 10,45 Annemarieke, hoorsp. 11,15 Ruitenl. weekoverz. 11,3o Viool en piano 12,00 Politiekapel 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Hammondorgelspel 13,00 Nws. 13,15 Instr. kwint. 13,40 Sportnws. 14,05 V.d. jeugd 14,40 Koorzang 14,55 Streekuitz. 15,20 Is de maat vol?, caus. 15,35 Omr.ork. en sol. 16,20 Boekenwijs heid 16.40 Instr. trio 17,00 Vers van de pers 17,30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18,20 Gram. 19,00 Art. staalkaart VPRO: 19,30 Machten en mensen 19,45 Deze week, caus. 19,5o Iets voor niets, caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Thuis best?, .schets 20,13 Gevar. progr. 21,30 Soc. comm. 21,45 Twintig vragen 22,10 Instr. sextet 22,35 Anekdotes 23,00 Gram. 23,15 Nws. 23,30- 24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Ork.conc. 12,30 Weerber. 12,35 Gespr. aperitief 12,45 GTam. 13,00 Nws. 13,15 Radio-almanaH 14,30 Radiojourn. 15,00 Accord.rec. 15,15 Lichte muz. 15,45 Accord.rec. (verv.) 16,00 Gram. 16,15 Ork.conc. 16,45 Eng. les 17,00 Nws. 17,10 Dagklapper en lit. kal. 17,20 Lit. gezangen 17,30 Stehlagers 18,00 Or- gelconc. 18,30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19,30 Gram. 20,00 Cabaret 21,00 Gram. 21,15 Amus.ork. 22,00 Nws. 22,15 Verz.progr, 23,00 Nws. 23,05 Dansmuz. 23,40-24,00 Gram. BRUSSEL, 484 m. 12,15 Gram. 12,54 Idem 13,00 Nws. 13,10 Chansons 14,20 Vrije tijd 16,00 Disco-club 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,20 Bel Canto 18.40 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar.progr. 22.00 Nws. 22,10 Jazzmuz. 22,55 Nws. 23,00 Gevar.muz. 23,55 Nws. ZATERDAG, 13 DECEMBER AVRO: 17,00-17,30 V.d kind. NTS1? 20,00 Journ. en weerber. NCRV: 20,20 In 't Pothuis 20,40 Hobby-progr. 20,55 Quizprogr. 21,20 De Dik Trom story 22,05 Dagsluiting. FRANS BELG.: 19,00 Feux de la Rampe 19,30 Feuill. 20,00 Nws. 20,35 Gevar.progr» 21,35 Gevar.muz. 22,35 WorstelwedstTV Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG'.: 17,00-18.00 V.d. jeugd 19.00 Scheepvaartkron. 19,15 Voor henge laars 19,3o Nws, 19.45 De week in beeld 20,15 Variétéprogr. 21,45 Dansork. 22,15 Sportrep. 23,00 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 5