L Middenstand wil geen buitenbeentje" zijn Zwart o p W i t Socialisten traden uit Luxemburgse regering Idealen in veel landen met voeten getreden PHILIPS ..Photoflux rouwen is nouen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1958 3 Voorzitter N.K.M. te Utrecht: 55 Volgens Kroestjev: Rusland heeft superraket Rechten van de mens Eerste suikersilo in gebruik Pieter Stuyvesant- prijzen toegekend „Maatschappij" in gelijk gesteld contra drie artsen Geen Duitse films Beetje hardhorend BIK De ontdekking, welke het kunstgebit vasthoudt, zoals de kaak de tanden vasthoudt. Franse C.P. gaat bezuinigen STEM-FEU1LLETON Mémoires van Sherman Adams ui. Zes maanden wegens het verhandelen van marihuana Amerikaanse balletdanser gearresteerd VLUCHTELING GEGREPEN neemt vaker.., 3 De middenstand moet zoveel mogelijk zelf doen en zo weinig mogelijk tegen de overheid aan leunen. Ook bij datgene wat de overheid wèl doet, dient hij nauw betrokken te zijn. De mid denstand kan dit echter slechts verlangen, indien hij goed voor zijn taak is toegerust, de nodige overtuigingskracht opbrengt en een organisatie vormt, die recht van spreken heeft namens de hele groep Dit betoogde woensdagmor gen de voorzitter van de Ned. Katholieke Middenstandsbond, de heer J. A. Koops, in de bondsvergadering te Utrecht. Het economische en ook sociale kernvraagstuk van de middenstand in deze tijd is naar zijn mening: het nog steeds dalende aantal midden- standsbedrijven gepaard gaande met een grotere omvang van de bestaan de en de nieuwe zaken. Moet een dergelijke ontwikkeling blijvend gestimuleerd worden of die nen maatregelen te worden genomen om het kleine bedrijf nieuwe kansen te geven? Zo vroeg hij zich af. Zal deze tendens voortduren of is dit een tijdsverschijnsel? De heer Koops stelde vast, dat voor het uitvaardigen van verorde ningen, bindende regels en wetten de overheid de aangewezen instan tie is, maar dat niet altijd de cen trale overheid hoeft op te treden. Op slot van rekening zijn er een aan tal publiekrechtelijke organen, die een aantal taken kunnen overnemen. De heer Koops laakte de houding van de regering voor wat betreft de gang van zaken in de E.E.G. Bij de verdeling van de zetels voor het so ciaal-economisch comité, zei hij, hebben industriële werkgevers en werknemers elkaar broederlijk de hand gereikt. De middenstand kwam er niet aan te pas en de regering, die uiteindelijk had moeten beslis sen, stak geen hand uit. Hij zei te verwachten, dat in de tweede mid denstandsnota duidelijk de plaats van het midden- en kleinbedrijf in de Europese Economische Gemeen schap gestipuleerd zal worden. „Wij wensen niet alleen de nodige maatregelen op de terreinen die spe ciaal de middenstand raken. Van even groot belang is het, dat de mid- denstandsbelangen geïntegreerd wor- dne i:. het algemene beleid. Wij vra gen zo min mogelijk speciale maat regelen, maar mogen wel verlangen dat het algemene beleid niet bepaald wordt, alsof de middenstand over één kam geschoren kan worden óf met de industriële werkgevers, óf met de werknemers. Op veel depar tementen weer - met uitzondering van dat van Economische Zaken - weet men heel weinig van de midden stand af...." Prijsbeleid duwen en wezen óf de algemene kin- derbijslagwet? „Deze vraag is naar mijn mening onjuist. Men gaat hier bij ten onrechte uit van de redene ring, dat er bij de invoering van de kinderbijslagwet extra ruimte in het nationale inkomen gevonden moet worden. Maar dan wordt vergeten, dat er voor de werknemers reeds lang een kinderbijslagregeling bestaat en dat er dan daar geen looncompen- satie nodig is. En dat het bij de zelf standigen die dan met uitzonde ring van de kleine zelfstandigen voor het eerst kinderbijslag krijgen gaat om een herverdeling van in komen. Tegen dit laatste zou men bezwaren kunnen aanvoeren, maar wij delen deze bezwaren niet, althans niet in overwegende mate. En zodra het gaat over herverdeling van in komen, is de vraag naar extra ruim te in het nationale inkomen niet re levant. Ónze conclusie is dus ook: de kinderbijslagwet is geen concurrent van de pensioenwet voor weduwen en wezen bij de besteding van het na tionale inkomen. Er kan dus in dit verband niet gesproken worden over voorrang van het een of het andere. Dit wordt in de discussie maar al te vaak vergeten..." Volgens het weekblad „Newsweek" heeft de Russische premier tijdens zijn lange onderhoud met de Ame rikaanse senator Humphrey verklaard dat de Sovjet-Unie beschikt over een raket met een reikwijdte van ruim 14.000 km die een atoombom kan vervoeren. Senator Humphrey zou deze ver klaring van Kroestjev ter sprake hebben gebracht tijdens het bezoek dat hij aan president Eisenhower bracht, teneinde hem verslag uit te brengen over het gesprek met Kroestjev. ,,U mag van geluk spreken dat wij met u in economische oorlog zijn, en geen militaire strijd voe ren", zou Kroesjev hebben gezegd. Naar aanleiding van het bericht is in militaire kringen te Washington de opmerking gemaakt dat een der gelijke raket, aangenomen dat de Sovjet-Unie hem bezit, voor de Rus sische militairen geen feitelijke voor sprong vergroting betekent: de Sovjet- Unie beschikt namelijk reeds over raketten met een reikwijdte van 9600 km. die voldoende is om alle belangrijke doelen in Amerika vanaf Russisch grondgebied onder vuur te nemen. (Advertentie) MET ESSO BENT U BETER UIT! ,,De universele verklaring van de rechten van de mens is een belang rijke mijlpaal in de ontwikkeling en de uitstraling van het christelijke sociale denken. Ik spreek gaarne de hoop en de bede uit, dat het chris telijke sociale denken, onder de drang van de nieuwe tyd en van het denken in onze tijd, vaardig zal blij ven om zijn bijdrage te geven tot een verder streven tot verwezenlij king van de rechten van de mens." Dit zei staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp woensdagmiddag op de in Utrecht gehouden nationale bijeen komst ter gelegenheid van het feit, dat 10 jaar geleden de universele verklaring van de rechten van de mens door de Algemene Vergadering van de V.N. werd aanvaard. In vele delen van de wereld, zei hij. worden echter de idealen van de verklaring met de voeten getreden. Dit is een toestand, die niet ernstig genoeg kan worden gezien, wanneer men in de verklaring de rechtsbasis en het zedelijke beginsel voor de volkerengemeenschap ziet, aldus dr. Veldkamp. Hij noemde dit ver band de gebeurtenissen in Hongarije en Indonesië. Dr. Veldkamp betoogde voorts, dat overal waar de overheid wat be treft deze rechten van het rechte pad dreigt af te raken, volksverte genwoordiging en publieke mening de plicht hebben de overheid een halt toe te roepen. ,,Men kan dit be ter te veel dan te weinig doen. Van dat te veel meen ik in de afgelopen weken een persoonlijk voorbeeld be leefd te hebben, toen mij verweten is, dat een door mij uitgevaardigde beschikking, nl. de vestigingsbe schikking boekverkopersbedrijf 1958, in strijd zou zijn met de door de grondwet en de door de Europese conventie van de rechten van de mens beschermde vrije menings uiting...." (Advertentie) De heer Koops sprak er zijn vreugde over uit, dat in de nieuwe belastingon.twerpen kennelijk enige aandacht was besteed aan de wen sen van de middenstand. Hij noemde bijvoorbeeld de fiscale positie van de werkende gehuwde vrouw. De organisatie, zei hij, zal alle zei len moeten bijzetten om aan bod te blijven in het maatschappelijk spel van krachten. Dit vereist doorzet tingsvermogen, studie en tijdopoffe- ring van de individuele middenstan ders, die op slot van rekening de organisatie moeten maken tot wat zij behoort te zijn. Sprekend over de prijzenpolitiek, zei de voorzitter, dat de onderne mers met voldoening hebben mogen vaststellen, dat minister Zijlstra de directe verantwoordelijkheid voor het prijspeil weer grotendeels op hun schouders heeft gelegd. Hij bena drukte het woord „verantwoordelijk heid", Want, aldus de heer Koops, het blijft onze mening, dat de ge hele Nederlandse economie gebaat is bij een NIET stijgend en zo mo gelijk dalend prijspeil. Daarvoor is de vrye concurrentie de beste re gelaar.... Het nieuwe ontwerp-prijzenwet gaf volgens de heer Koops de minister te veel vrijheid. „We zijn in deze niet bevreesd voor minister Zijlstra, maar ook zijn politieke leven zal niet eeuwig duren...." Kinderbijslag Ook de nieuwe kinderbijslagwet bracht hij ter sprake. Hij wees hier bij op wat hij noemde: een wijdver breid misverstand. Het gaat, aldus de heer Koops, over de zogenaamde voorrangskwestie: wat moet er eer der komen: de pensioenwet voor we- (Advertentie) COGNAC VOOR DE HANDEL: H VAN 100R JZ. VLAARDÏNGEN VERKRIJGBAAR BIJ ELKE GOEDE SLIJTER Ook u maakt zulke leuke foto's Op de tiende verjaardag van de universele verklaring van de rech ten van de mens past geen viering, wel een bezinning, van de verkla ring, op de twijfels die ons soms omgeven en op onze nationale, maat schappelijke en persoonlijke houding ten opzichte van de rechten van de mens... Prof. dr. M. Bos hield, na de rede van dr. Veldkamp, een beschouwing over de mensenrechten in connectie met het Volkenrecht. Dag Hammarskjoeld, secretaris generaal van de V.N., heeft ter ge legenheid van de herdenking een korte, maar weinigzeggende, bood schap doen uitgaan. Gisteren is te Puttershoek door de coöperatieve suikerfabriek en raffi naderij „Puttershoek" een suikersilo in gebruik genomen. Deze eerste silo voor suiker in ons land heeft een ronde vorm en een capaciteit van 10.000 ton. De hoogte ervan is 43 meter en de diameter 22.5 meter. Drie Nederlanders een vrouw en twee mannen die in hoge mate hebben bijgedragen tot bevordering van de Nederlands-Amerikaanse vriendschap op het terrein van het onderwijs, de handel en industrie, zullen binnenkort de tweede jaarlijk se Amerikaanse Pieter Stuyvesant- prijzen in ontvangst nemen. Dit jaar komen voor de prijs in aanmerking mej. dr. Johanna J. van Dullemen, executive director van de United States Educational Foundation in Nederland, de heer Willem Hugo de Monchy, hoofddirecteur van de Holland-Amerikalijn, en ir. Emil L.C. Schiff jr., die directeur is van de N.V. Rubberfabriek Vredestein en van de Nederlandsch-Amerikaanse Autobandenfabriek Vredestein. De drie Amsterdamse artsen, allen lid van de redactie van „De Vrije Artsen Tribune", die wegens een door hen aan een dagblad gestuurd ingezonden stuk door de Maatschap pij tot Bevordering van de Genees kunst voor een jaar als leden waren geschorst, hebben het proces, dat zij in verband met die schorsing tegen de Maatschappij aanhangig hadden gemaakt, verloren. In het gewraakte ingezonden stuk hadden de drie artsen hun afkeuring uitgesproken over 't systeem van de z.g. gesloten ziekenhuizen, waardoor de patiënten hun inziens niet meer vrij zijn in de keuze van een arts. Het bezwaar van de drie artsen in het artikel was, dat de Maat schappij niets deed om aan deze toe stand een einde te maken. Op twee na hebben alle bioscopen te Tel Aviv besloten geen Duitstalige films meer te draaien. Volgens het Israëlische blad „Jeidiot Habasjot" werd dit besluit genomen onder druk van de openbare mening. Ver der werd vernomen, dat de film speelsters Magda en Romy Schnei der hebben afgezien van hun plan een bezoek aan Israël te brengen. Het protest tegen de Duitstalige films is in het bijzonder uitgegaan van immigranten, die zeer onder het Nazi-regime hebben geleden. Sir Winston Churchill zat dezer da*gen in het Lagerhuis naar een de bat te luisteren, terwijl andere La gerhuisleden op de bank achter hem een onderling praatje hielden, in de loop waarvan de een tegen de ander zei: ,,De ouwe schijnt de laatste tijd een beetje achter te raken...". Waar op de 84-jarige sir Winston zich een kwart slag omdraaide en er tussen wierp: ,,Ja. en ze zeggen dat hij ook een beetje hardhorend wordt...". (Advertentie) LACHEN Een professor uit Michigan heeft onlangs verklaard, dat hij precies kan zien of iemand 2 het ver heeft gebracht of niet. 2 2 Dat bekijkt hij simpel door op 2 1 te *ellen hoe dikwijls de per- socm in kwestie lacht. „Hoe 2 meer iemand lacht, hoe succes- 2 2 voller hij is," meent de pro- 2 2 fessor. „Een man, die lelijk 2 kijkt, heeft bijna steeds moei- j lijkheden, waar hij kennelijk 2 niet over heen kan. En een 2 2 vrouw die dikwijls huilt, ziet 2 2 het leven niet licht genoeg om 2 carrière te maken." De pro- S fessor lachte breed bij al deze uitspraken. 2 ter gelegenheid van haar 109e ver jaardag en de democratische partij niet. Namaak De 38-jarige Nello Micarelli uit Rome. die zich met het oog op de mereljacht bekwaamd had in het nabootsen van de zang van deze vogel, ligt zwaar gewond in een ziekenhuis. Hij floot zo natuur getrouw dat een andere jager zijn geweer leegschoot op het bosje waar hij zich verborgen had. Vondst De Thailandse grenspolitie heeft in het oerwoud in de provincie Tak aan de Birmaanse grens de ruïnes gevonden van een verlaten stad met vele tempels, aldus heeft de politie te Bangkok meegedeeld. Medeleven Nacht na nacht werd ingebroken in het huis van de heer Duhamel, een Frans diplomaat in Wimbledon. Telkens werd iets uit de ijskast ver mist. De man dacht dat zijn kin deren 's nachts honger kregen en stiekem op onderzoek uitgingen, maar nu heeft de politie een man gearresteerd, die bekend heeft iedere keer het huis binnengedrongen te zijn. De familie Duhamel zit in zak en as. Ze zou niet graag hebben, dat de dader in de gevangenis be landde, „want hij stal iedere keer maar net genoeg voor één maaltje. Hy zal honger gehad hebben." Partij Mevrouw Ida Miller uit Hollywood is onlangs van politieke richting veranderd. Ze is thans verwoed republikeins. Dat heeft een simpele oorzaak: De republikeinse partij stuurde haar een felicitatietelegram „Heeft Uw man een hekel aan katten?" „Nou en of, hij zal het hele maal niet leuk vinden U hier te ontmoeten." Noch pasta Ts'och poeder JSoch rubberplaatjes Maar kussentjes van soepel plastic waardoor het kunstgebit aan de vorm der kaken wordt aangepast. XTieuw De SMIG-kussentjes sentje blijft soepel. Laat zich voor kunstgebitten verlos- gemakkelijk verwijderen als sen U dadelijk van de pijn en het vervangen moet worden, het ongemak tengevolge van Smaak- en geurloos. 100% Hy- een loszittend gebit. Het zachte gienisch. Kan worden schoonge- plastic houdt het gebit stevig op maakt in een handomdraai. Geen zijn plaats, omdat het soepel kleefmiddelen" meer, die men en elastisch is als het vlees zelf. iedere dag weer moet opbren- U kunt ongedwongen eten, gen. Vraag de SMIG-kussentjes spreken, lachen. Het kunstgebit en maak een einde aan het Een stel van twee kus- alle. bewegingen van de ongemak dat het kunstgebit U sentjes. Eén voor onder- kaak en Uw tandvlees doet bezorgt. Bij alle apotheken en en één voor bovengebit. geen pijn meer. Het SMIG-kus- drogisten verkrijgbaar. In Luxemburg is voor het eerst sinds 1947 een regerings crisis ontstaan, doordat de vier socialistische ministers zijn af getreden naar aanleiding van de aanvaarding van een motie van wantrouwen tegen de socialis tische minister van arbeid en justitie, waarbij r.-k. leden van de coalitie van socialisten en De Franse communistische partij heeft „strenge bezuinigingsmaatrege len" aangekondigd. Door de vermin dering van het aantal communistische afgevaardigden in de Nationale Ver gadering van 138 tot 10 derft de par tij maandelijk veerti-g miljoen frank (ongeveer 350.000 gulden) aan inkom sten. De afgevaardigden betalen nl. een deel van hun salaris aan de par tij. O.a. zullen drie provinciale partij bladen worden gesloten. De prijs van het zondagsblad „rHumanité-diman- che" wordt verhoogd van dertig tot veertig frank. l 55 Sherman Adams eens president Eisenhowers belangrijkste assistent, zal ongeveer 380.000 gulden ontvan gen voor het schrijven van een boek over de regering van Eisenhower. Dit heeft het Amerikaanse blad „Boston Globe" gemeld. Een desbe treffende overeenkomst zal binnen kort worden getekend. Het was er zo donker als in een kelder. Voor de eerste keer zag Mike zijn huis zoals het werkelijk was. Hij zag ook nog iets anders. Een foto van een meisje in danskostuum, bezig haar balletschoenen aan te doen. Op het ogenblik dat Marilla binnenkwam trok hij snel de foto uit het lijstje, scheurde die in stukken en stak de snip pers in zijn zak. Lori Shannon zei hem niets meer. Terug in de woonkamer zei Mike som ber: „Al zouden we nu alles goed schoonmaken, het blijft een rothol. Morgen gaan we weg." Marilla vloog in zijn ar men. „Voor vannacht gaan we dan maar naar mijn huis. Goed?" De telefoon rinkelde. Ned Ham- merstein. Terwijl Mike praatte liep Marilla wat op en neer, maar zijn woorden kwamen haar achterna. ,,Kijk eens Ned, ze hebben wel meer gedreigd. Daar maak ik me helemaal niet druk over. goed, ik kom eraan". Hij hing op. ..Wat zeg je me daarvan? veer twintig minuten thuis, goed". Ze keek hem bezorgd aan. „Mike je hebt toch geen moeilijkhe- Goed, Ik ben Maar den of zo?" „Bedoel je dat?", zei hij, wrevelig naar de telefoon wijzend, ,,dat heeft niets te betekenen". Maar Marilla bleef hem met een vreemde blik aankijken. „Wat is er?", vroeg hij zachtjes. ,,Mike, ik realiseer me nu pas goed, dat ik je eigenlijk helemaal niet ken". Zodra Mike de deur uit was om even op het bureau aan te lopen begon Marilla de spullen van haar man in te pakken. Mike's gerust stellende woorden hadden elk gevoel van twijfel bij haar weggenomen en ze neuriede tevreden. Terwyl ze zo door de kamer liep viel haar oog op wat snippers, die op de grond lagen- Snippers van een foto waar een meisje opstond. Opgewonden paste Marilla de stukken aan elkaar. Een royale benenparade, geraffineerde bovenkleding en een uidagende glim lach. Marilla hield haar hoofd schuin en bestudeerde de combinatie met gro te belangstelling. Een vrouwelijke slangemens misschien? Wie anders zou zich in zulke rare bochten kun nen wringen! Overigens maakte ze zich nergens druk om. Alles wat ze uit de snippers kon opmaken was, dat het meisje mooie tanden had en dat er een openhartigheid van haar gezicht afstraalde, van het soort, waar mannen doorgaans zo van hou den. Marilla vergeleek zichzelf met het beeld van de verscheurde dame. Ze voelde zich wat ontmoedigd en scheurde het onbekende meisje in nóg kleinere stukjes. In de papier mand ermee, dacht ze. Ze begon weer te neuriën. Per slot van reke ning was Mike een man. En ze moest niet jaloers zijn of zich ver beelden dat ze daar reden toe had. rooms-katholieken de liberale oppositie hadden gesteund. De motie van afkeuring werd met dertig tegen zeventien stemmen, bij drie onthoudingen aanvaard, ter wijl er in het parlement 26 katholie ken, 17 socialisten, zes liberalen en drie communisten zitting hebben. De kwestie ging over de beschul diging van liberale zijde, dat minis ter Bodson zou hebben geprobeerd een mislukte poging tot omkoping van een ambtenaar van het ministe rie van vervoer in de doofpot te stoppen. De minister verklaarde zelf, dat hij degenen die de poging tot om koping hadden gedaan, niet had la ten vervolgen om de ambtenaar die zelf het geval had aangegeven moei lijkheden te besparen. De coalitie van socialisten en ka tholieken bestond sinds 1951. Pre mier Pierre Frieden is lid van de r.-k. christelijk-sociale partij. Groothertogin Charlotte aanvaard de later het ontslag van het kabinet. Bovendien was de foto al ver scheurd. toen ze hem vond. Waarom zou hij me er niets van verteld hebben, dacht ze, nog steeds neuriënd. Ik ben toch eerlijk tegen hem geweest. Ik heb hem toch ver teld over de mannen uit mijn leven, niet dat ze iets voor mij betekenden- En het kon Mike niets schelen. Mis schien wel omdat hij me uiteindelijk gekregen heeft. Dus waar zou ik me druk over maken. Ik kréég hem.... Ze voelde zich ineens een stuk beter. Op het bureau werd Mike, als pas getrouwd man, een warme ontvangst bereid. De goedaardige plagerijen liet hij lachend langs zich heen gaan. Regelrecht liep hij naar de kamer van Ned Hammerstein, van wie hij vrijwel zeker wist dat die de laatste zou zijn om hem geluk te wensen. Hij kreeg gelijk. Ned verwelkomde hem mopperend: ,,Je Op het ogenblik dat Marilla bin nenkwam trok hij snel de foto uit het lijstje. bent acht dagen later terug dan ik gedacht had. Die zal ik dan maar van je vakantie afhouden. Dat wil zeggen-., als je die tenminste krijgt! Dan het volgende. Als je toevallig niets te doen hebt, ga dan die boks wedstrijd van volgende week ver slaan. En nu we het toch over boksen hebben, ik heb zo het idee dat je vandaag of morgen nog een partij met ene Mart Daylor te wach ten staat". ,,Wat zou die kerel toch zo dwars zitten?" „Dat kolommetje, dat je op 16 maart aan hem hebt gewijd. Wat wil jij eigenlijk? Een spoedbegrafenis?" „Luister nu eens Ned...." (Wordt vervolgd) De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren de 29-jarige A. F. A. te Am sterdam, wegens het voorhanden heb ben van Indische hennep veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den met aftrek van het voorarrest. De officier van justitie had acht maanden geëist. De thans veroordeel de was in september jl. op de Nieuw- markt op heterdaad door een recher cheur betrapt. Op het vliegveld Ciampino bij Ro me heeft de Italiaanse douanerecher che een 22-jarige Amerikaanse bal letdanser gearresteerd, wiens arres tatie door „Interpol" gevraagd was. De man was in het bezit van een kredietkaart waarmee hij luchtreizen kan maken zonder contante betaling, twee pistolen, een hoeveelheid mu nitie, een ponjaard en twee tickets voor een vliegtocht naar Hong Kong. De kredietkaart had de Amerikaan van een Nederlandse zakenman, P. de Quant, gestolen. Toen hij passage boekte had hij zijn eigen naam inge vuld. na die van de Nederlander on leesbaar te hebben gemaakt. Hij zou via Singapore naar Hong Kong reizen. De Amerikaan zal verboden wa penbezit, drie gevallen van zwendel, vervalsing, en het afleggen van valse verklaringen tegenover de douane recherche ten laste worden gelegd. De Haarlemse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag om streeks één uur in een woning aan de Scheepsmakerdijk te Haarlem de 23-jarige J. M. van R. aangehouden, die er maandagmiddag in geslaagd was de Haarlemse gevangenis te ontvluchten. De man is aangehouden bij ken nissen, die op een afstand van nau welijks 200 meter van de gevange nis wonen. VRIJDAG 12 DECEMBER HILVERSUM I 402 m. 7.00—24-00 KRO: 7.00 Nws, 7.15 Gram., 7.30 v.d. jeugd, 7.40 Gram., 7.45 Morgengeb. en lit. kal., 8.00 Nws., 8-15 Gram-, 8.50 v.d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio, 10.05 Gram. 10.30 ld., 11.- v.d. zieken, 11.40 Gr., 12.- Mid dagklok, noodklok, 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws., 13.15 Zonnewijzer, 13.20 Lichte muz., 13.45 v.d. vrouw, 14.00 Kamerkoor, 14.25 Gram. 14.35 Sopr. en piano, 15.00 School radio 15.35 v.d. zieken, 16.30 Muzikale caus. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor, 17.40 Beursber. 17.45 Pianorecital, 18.05 Dansork. en sol. 18.30 Strijkork. 18.50 Reg. uitz. Emigratierubriek. 19.00 Nws. 19.10 Act., 19.20 Gram., 19.25 Pol. caus., 19.35 Verz. pr. v.d. mil. 20.30 Rep. KVP congres 21.30 Gram., 21.50 Limb. Symf. ork en sol. 22.50 Weduwe zijn, caus. 23.00 Nws., 23.1524.00 Jazzmuz. HILVERSUM II 298 m. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym., 7.20 Gram., 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub, 9.00 Gym v. d. vr., 9.10 Gr., 9.40 Schoolradio, VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus., 10.05 Morgenwijding VARA 10.20 v.d. vrouw, 11.00 Sopr. en piano. 11.15 v.d. kleuters, 11.30 Lichte pl. AVRO: 12.00 Lichte muz., 12.20 Reg.uitz. Landb.rubr. Goed en voordelig voeren, 2 De opleiding en de praktijkschool voor landbouwmechanisatie te Sloütdtorp 12.30 Land- en tuinb.med. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel 13.00 Nws. 13.15 Med. en gram., 13.25 Theaterork. en sol. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano 14.30 Literaire rubr. 14.45 Gevar. pr. VARA 16.00 Muz. causerie 16.30 v.d. zieken, 17.00 v.d jeugd, 17.30 Orgelspel 17.55 Act. 18-00 Nws., 18.15 Vlaamse notitiesi, 18.20 Gram. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 v. d. jeugd 19.10 Jazzmuziek. VPRO: 19.30 Le ven in Nederland, caus., 19 45 Het kunst leven in Arnhem, caus.. 19.50 VPRO nws. 20.00 Nws. 20.05 Onderling verkeer, toe- spr., 20.20 Boekbespr. 20.25 De film als lij dend voorwerp, caus., 20.35 Reg.uitz.: De Ver. Naties in de afgelopen weken, door Mr. C. W. A. Schürmann, Ned. perma nent vert. bij de V.N., 20.45 Voordr en, muz. VARA: 21.00 Villa Sidonia, hoorsp. 2. .20 Lichte muz., 21.35 Pol. parade. 22.05 Jazzmuz. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws., 23.15—24.00 Gram. RADO VATICANA: Vrijdag 12 dec. om 22.15 uur, golflengten 25,67, 31.10, 41,21 en 196 m.: „Wat denkt de H. Stoel over.,.?" (Programmawijziging voorbehouden) BRUSSEL 324 en 484 m. 324 m. 12-00 Ork. conc., 12.30 Weerber. 12.35 v.d. landb., 12.45 Gram., 12.45 Idem. (om 12.55 koersen), 13.00 Nws., 13.15 Lich te muz., 14.00 Schoolradio, 15.45 Gram., - 16.00 Koersen, 16.02 Gram., 16.15 Ork. oonc 17.00 Nws., 17.10 Gram.. 17.45 Duitse les, 18-00 Koorzang, 18.30 v.d. sold., 19.00 Nws 19.30 Kamermuz.. 20.00 Vrij dag avondconc. 20.48 Kunstkaleidoscoop, 21.03 Vrijdagav.- conc., (verv.) 22.00 Nws., 22.15 Jazz, 22.46 Gram., 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws., 13.10 Gram., 14.00 Operamuz., 15.25 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws., 17.10 Gram., 19.30 Nws. 20.00 Muz. raadsels, 20.30 Strijkkw. 22-00 Nws, 22.10 Discographie, 22.55 Nws. Televisie VRIJDAG 12 DECEMBER FRANS-BELG. TV-PROGR.: 19.00 Kath uitz., .9.30 Devant l'objectif, 20.00 Nws. 20.30 TV spel, 22.05 Le temps et les oeu- vres, daarna wereldnws. VLAAMS-BELG. TV-PROGR.: 19.00 v. d. jeugd, 19.30 Nws., 20.00 Feuill. 20.40 Filmfragmenten, 21J0 Interview, 22.00 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 9