Maasstedelijke ploeg te sterk voor Ned. Jeugd ALS VANOUDS, MAAR TOCH Afscheid van P.T.T. Burgemeester uitte kritiek op PTT EENZIJDIG Lunch op Downingstreet Piet Hanegraaf kwam terug.... rum diuis pen 7 raditie voortgezet in 's Heerenhoek Gouden Onafhankelijkheidsbeker Districtshockey op KMA Breda E. Verstraeten naar Veloc Verzieking in Ital. bokssport DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1958 Herdenking statuut voor koninkrijk Amerikaanse fiscus eist vier miljoen dollar van Chaplin Eis van zes jaar tegen inbreker Nieuw postkantoor s Heerenhoek Valutacontracteii vaar Senembah niet te vinden Bejaarde visser verdronken Indonesisch verzet tegen Euromarkt Binnen zes uur New York-Londen Ned. arbiter in Eur. voetbalbeker Luchtmacht won van België A'dam heeft eerste r.k. sportleidersschool Cross-country om mil. kampioenschap Jaap v. d. Sande concurrent voor Ned. turntitel 6-Daagse Kopenhagen Voetbalamateur 9 trainen er op los tlmekln- jn Nieu- A. Koe- ebouwd: an Liere. Rouw, ter, 1. ir. M. van m, 2. M. Meulen- gebouwd: 1. J. van Dzn. res. ire, 2. P. 1. I. Lu- Braam, Nieuwen- ïrgemees- Schipper P. Boon- D. Jas- 2. Jacob I. Groe- s. P. van rd, 2. A. rmue, 2. L. W. van relde, res. uwman, 2. 1. notaris 'ijn, 1. F. irger, res. 1. M. J. belink. 1. J. van :n. res. K. :gh, 2. W. J. Straub, ns, 2. Joh. 1. burge- h. Hame- 'd: 1. J. res. J. Scheel®, Jager-de 2. Gouda, erens, ge- I. G. van nde. 1. H. Gle. Velde, 1. res. J. Si- J. Rouw, Jjk, res. A. [meester A. H. Poley, V res. J. J. Blok, 1. L. ke jr., ge- (na stem- idaat, bur- ;an Krui- 1. I. Smal- r, res. W. issen( 2. C. ees, 2. Jan 1. D. Wou- gebouwd: ;en, 2. bur- d: 1. ir. W. sel, res. C. izeel. 2. H. eke, 2. H. nr. J. Thie- oek, 2. Joh. venhuijze. en eeuwen- a van mo- :ve, donkere fcleven. Ten- pellokaal op slagplaatsen beien op de peschouwing ;werpse his- ttin. die in ien" eraan 62 gebouwd Vriendt, de dhuis, heeft zijn vroeger s De Lattin ■dieping ge- oppervlakte ch hier een iit, verdeeld ware, laag- sennelijk in :rd. En hier tenaars van T jl. tot 11 men. Maan- ;ewerkt om n de muren er hulp ge in van ver- Dank zij de stadsbestuur n origineel hedendaagse ntoon^tellin- ook diverse voorbereid, aoderne mu- xperimentele an de beurt ehuis 19,30 u.: t voor aan- uit Boschka- inisse, Lama- eldijk en Ter- Schouwburg or sergeanten. Bhowani. 14 .j Porte des lilas De lord. de Overrompeling De opening van het nieuwe kantoor der P.T.T. te 's Heerenhoek ging woensdag gepaard met het afscheid van mejuffrouw M. Engelbert die 54 jaar als stationhoudster der P. T.T. heeft gefungeerd en in 1904 haar vader is opgevolgd die van 1890 af het kantoor had waarge nomen. Nog houdt de familie En gelbert stand in deze traditie, want van woensdag af is de heer J. En gelbert, een neef van mej. M. En gelbert, als stationhouder in func tie. In het nieuwe kantoor werd mej. Engelbert eerst gehuldigd, namens het P.T.T.-bestuur, door de heer Koelewijn, voor haar nauwgezette plichtsbetrachting en voor de lof felijke wijze waarop ze de gemeen schap diende. Spreker was blij dat de stam Engelbert bij de P.T.T. door haar neef blijft voortleven en hij wenste ook deze een lange en goede diensttijd toe. Ook burgemeester Waalput zwaai de mej. Engelbert de lof toe, wel ke zij verdiende en de heer Verba ken. directeur van het Goese post kantoor sloot zich daarbij onvoor waardelijk aan. Hij had mej. En gelbert leren kennen als een uit stekende kracht, die ondanks haar hoge leeftijd altijd paraat was. Haar opvolger wenste spr. het bes te toe. Ook pastoor Douenburg plaatste een paar hartelijke woorden aan haar adres en als laatste deed dit de be steller, de heer C. Paauwe, die zijn wensen vergezeld deed gaan van een schone plant. Mej. Engelbert, zeer onder de in druk. dankte voor de ondervonden waardering en samenwerking. Maandag 15 december a.s. zal het vier jaar geleden zijn, dat H.M. de Koningin haar handtekening zette onder het statuut van het Koninkrijk. Dit feit zal ook dit jaar in Neder land niet ongemerkt voorbijgaan. Zo zal o.m. de televisie de bevesti ging van het statuut in een speciale uitzending van de N.T.S. herdenken. De Koninklijke Vereniging „Oost en West" neemt ook thans een groot deel van de herdenking voor haar rekening. Kantoorhoudster mej. M. Engelbert, die bij het in gebruik nemen van het nieuwe postkantoor te 's-Hee- renhoek haar werkzaamheden over droeg aan haar neef, mocht vele dankwoorden in ontvangst nemen. Postbode Paauwe, die zo vele jaren nauw met haar samenwerkte, bood haar een sierplant als herinnering aan deze tijd „met de vele kom metjes koffie" aan. Bij de federale rechtbank voor be lastingzaken in de V.S. zijn in totaal 23 zaken aanhangig, tot een totaal bedrag van ruim 4 miljoen dollar, tegen de filmacteur Charles Chaplin. Bepaald is, dat op 5 januari in Los Angeles, een van die zaken, waarbij het om een bedrag van 1.242.532 dol lar gaat, behandeld zal worden. Een hoge belanstingfunctionaris heeft echter bekend gemaakt, dat mis schien nog voor die tijd een overeen komst gesloten zal worden buiten de rechtbank om. De in Engeland gebo ren acteur verhuisde in 1953 naar Zwitserland en liquideerde toen zijn activa in de Verenigde Staten. Het standpunt van de belastingdienst is, dat hij tot dat tijdstip belastingplichig ingezetene was. Ongeveer 30.000 dol lar van het geld dat van Chaplin ge- eist wordt, wil men verhalen op Cele brated Films Corporation, de onder neming die zijn fUms verspreidt. De procureur-generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage, mr. J. Zaaijer, heeft een gevangenisstraf van zes jaar gevorderd tegen de 42- jarige heier F.S. uit Rotterdam, die in beroep terecht stond omdat hij in december en januari jl. een grote reeks inbraken had gepleegd, voor namelijk in Rotterdam, tezamen met een „vakgenoot", waarbij hij voor duizenden guldens aan buit stal. Der tien jaar van zijn leven had de man in de gevangenis doorgebracht. De officier van justitie had bij de behandeling van de zaak in eerste aanleg tegen de heier, die ook nog een voorwaardelijke straf tegen zich heeft lopen, eveneens zes jaar met aftrek geëist. De rechtbank had hem toen veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf, met aftrek van voorar rest en terbeschikkingstelling van de regering. Voor de president van de recht bank te Amsterdam, mr. U.W.H. Stheeman, is gisteren het proces over een partij van zeven celen tabak voortgezet, dat de Senembah maat schappij in kort geding tegen de Bank Indonesia aanhangig heeft ge maakt. Het was op 14 november jl. aangehouden om de bank in de ge legenheid te stellen alsnog per lucht post uit Indonesië twee valutacon tracten (betrekking hebbend op de eerste 2 van de 7 celen tabak) over te leggen, die volgens mr. D. J. Vee- gens uit Den Haag, raadsman van de bank, destijds door de Senembah maatschappij waren getekend. Mr. J. T. Asser, die voor de Senembah pleit te, ontkende dit. Gisteren bleek dat de valutacon tracten niet zijn gearriveerd. „Het kantoor in Medan wordt verbouwd j jgg jjgt nje^ evenmjn js het archief ligt door elkaai aldus verklaarde mr. Veegens dit. De president bepaalde de uitspraak op 22 december. De 77-jarige visser J. Klop uit Hen- drik-Ido-Ambacht is op de Merwede door verdrinking om het leven ge komen. Zijn 70-jarige neef C. Klop den gehaald, omdat het Rotterdams kon,, op het nippertje gered worden, j Elftal de ontmoeting met 4—1 van (Van onze sportredacteur) Rotterdam, woensdagavond. Aan de weersomstandigheden t aan het aanvangsuur toe te schrijven, dat de Feijenoordkuip slechts voor een zesde deel be zet was. Rotterdam, overigens voetbalminnend genoeg, had dus kennelijk geen interesse voor de zoveelste ontmoeting om de On af hankelij kheidsbeker Het gouden pronkstuk dat weer uit het museum in Den Haag moet wor- «LVIl - 11 CL mppci UJC gL-l "OJUtll Hun stalen vissersbootje met aanhang motor zonk. Het ongeluk gebeurde toen de vis sers ter hoogte van het lange veer te Hardinxveld een draad overgooiden naar het sleepschip Edelweis om zich voort te laten trekken. Achter dit schip met nog twee andere, getrokken door de sleepboot Fatima, hingen an kerdraden onzichtbaar in het water. Toen een van deze kabels strak ge trokken werd, raakte die beklemd tus sen zwaard en romp van het vissers bootje. Dit werd gedeeltelijk uit het water gelicht en kapseisde. (Van onze verslaggever) Een teleurgestelde burgemees ter bij de opening van een nieuw, ruim postkantoor in zijn gemeente: dit merkwaardige beeld deed zich woensdag voor te 's-Heerenhoek, waar de nieu we huisvesting van de PTT officieel werd opengesteld. Bur gemeester Waalput stak zijn teleurstelling, die speciaal de ligging van het gebouw betrof, niet onder stoelen of banken en hij spuide heel wat kritiek. Hef nieuwe kantoor sinds 1890 is de P.T.T. gehuisvest in een wat krappe burgerwoning, waar zij zowat onder de trap zat gekneld is min der centraal gelegen naast het huis van de nieuwe kantoorhouder, de heer J. Engelbert, beneden de dijk en gaat jammer genoeg enigszins schuil achter een transformatorhuisje der P.Z.E.M. Dit getuigde, aldus de burge meester, naar zijn mening van een ouderwetse opvatting, al is ze goed- IN TEGENSTELLING tot andere ge publiceerde berichten werd de voet balwedstrijd Steen-Clinge voor aan staande zondag niet uitgesteld. Met een hartelijke handdruk neemt staatsman heelt sir Winston Churchill afscheid van zijn gastheer op Downingstreet 10, premier Harold MacMillan. De grijze ainsaag voor het eerst sedert lange tijd de lunch ge bruikt in zijn oude ambtswoning. koop. van de P.T.T. om bij het aan stellen van een stationhouder als eis te stellen, dat deze zelf voor een geschikt kantoor zorgt- Deze regeling, aldus spr., heeft ertoe geleid, dat een aanbod van gemeentewege om over te gaan tot bouw van een kantoor met woning op een gunstiger gelegen plaats in het uitbreidingsplan, niet kon wor den aangenomen, omdat de huidige oplossing voordeliger is voor de P.T.T. Spr. zei, dat de hele gemeente en haar bestuur zich teleurgesteld voe len, nu het aardige gebouw terecht kwam op een minder gunstige plaats aan een vrijwel onverharde weg, die nagenoeg ongeschikt is vqor motor voertuigen. Het gemeentebestuur ver wacht nu, aldus spr., dat er gauw stemmen zullen opgaan om deze weg te verbeteren. Moet deze weg dan echter berekend zijn op het vervoer, dat de aanwezigheid van het post kantoor daar met zich brengt, dan zal dat niet minder dan 10.000 ex tra kosten. „Dit geld hebben wij daarvoor nog niet en ik vrees", al dus de burgemeester, „dat Tante Pos dit ook niet voor haar rekening zal nemen". Zal wel meevallen Tevoren had de heer P. Koelewijn, waarn. districtsdirecteur, de geno digden toegesproken en meegedeeld dat de nieuwbouw vlot was verlopen. Hij dankte het gemeentebestuur, dat ondanks zijn bezwaren spoedig de bouwvergunning had verleend. Zeer erkentelijk was spr. ook de P.Z.E.M. die een ruime toegang had vrijge maakt en de aannemers Geus en Rijk. Spr. zei dat ook de P.T.T. graag meer in het centrum was gebleven, maar dit was niet mogelijk. Had de heer Engelbert elders moeten bou wen, dan zou dit veel onvoordeliger voor hem zijn geweest. Voor de ge meente zou het moeilijk zijn geweest dit nadeel op te heffen. De afstand van het centrum is na melijk niet zo groot en het nieuwe kantoor is slechts 200 meter verwij derd van de kerk. Spr. geloofde dat het, wat de be zwaren aangaat wel zal meevallen en hij vermeldde dat de P.T.T. ten gerieve van de bewoners een brie venbus opstelde in de dorpskom. Pastoor A. Douenburg wees er op dat een postkantoor een verbinding is met mensen en een knooppunt van menselijkheid. Hij hoopte dat ook dit kantoor een schakel in die verbinding zou zijn: dat er vele goede berichten langs binnenkomen en uitgaan en dat Gods zegen op gebouw en mensen zal rusten. Ook architect Duyvesteyn sprak nog enkele woorden. De Indonesische minister van fi nanciën, Soetikno Slamet, heeft voor het parlement verklaard, dat Indo nesië zich krachtig verzet tegen de Europese gemeenschappelijke markt aldus een bericht van Antara. De minister zei, dat de Indonesische ex port voor ongeveer driekwart naar de zes landen van de Euromarkt gaat. Zodra deze in werking treedt, zullen de rechten op Indonesische koffie in deze landen van nul tot zes tien procent worden verhoogd en die op tabak van tien tot 39 procent, zo verklaarde de minister. Een Boeing 707 van Pan American Airways is na een vlucht van 5 uur en 56 rhinutën zonder tussenlanding van New York komend, op London Airport geland, hetgeen een „record" betekent voor -vliegtuigen in het bur- gerluchtvaartverkeer. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de luchtvaart /is men pp een lijndienst erin geslaagd binnen de zes uur de afstand -tussen NewXYork en Londen af te ^ggen. het Nederlands Jeugdelftal won; partijen die ook dit jaar tegenover elkaar waren geplaatst. Het is, met uitzondering van enkele korte perioden, een eenzijdig spel geworden. De Maasstedelijke ploeg, bleek te sterk voor de jongemannen beneden de 24 jaar, onder wie het verband slechts sporadisch te ont dekken is geweest. Het werd intussen de wedstrijd der uitvallers. De eerste was Cor van der Gijp en Schouten verving hem; dat was na een half uur in de eerste helft. Na de hervatting bleek Theo Lase- roms te zijn geremplaceerd, door de HVC'er Marcus. Nummer drie bleek Kees Rijvers, die intussen machtig goede en mooie dingen had verricht. Zijn vervanger was Meijers. Vervolgens was het de beurt aan (een onzekere) doelman van Hees- wijk (vervanger: van Pelt) en ten slotte kwam voor de Jong nog de Groot tussen de lijnen. Rommelig i Men begrijpt wel dat het er op den duur heel erg rommelig toe ging. Dat wil zeggen aan de zijde der jeugd bij wie vóór de thee al herhaaldelijk paniek-voetbal vóór haar net was vertoond; hetgeen toe- Er is nog geen overeenstemming bereikt over de datum waarop de beslissingswedstrijden tussen CDNA- Sofia en Athletico Madrid om een plaats in de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbal beker zal worden gespeeld: 18 of 24 december. Wel is beslist, dat een Nederlandse scheidsrechter te Gelsenkirchea de wedstrijd tussen Schalke '04 en de winnaar van het beslissingsduel Athletico Madrid-CDNA zal leiden. nam, naarmate de tijd verstreek. Wij hebben ons niet aan de indruk kunnen onttrekken, dat een aantal spelers tijdens de wedstrijd tot het besef kwam, dat er a s. zondag véél belangrijker werk gedaan moet wor den. Vanuit die gezichtshóek bekeken, kon men ze bepaald geen ongelijk geven. Maar daarbij werd over het hoofd gezien, dat een gesteld doel werd voorbijgestreefd. Misschien is het tijdstip niet goed gekozen geweest. Wij hoorden inmid dels fluisteren dat in de toekomst een vroegere datum voor dit tradi tionele duel zal worden gekozen. Een beoordeling der spelers en het spel heeft echt geen zin. Op één ding willen wij nog wel even attenderen. Laseroms liep verlaten langs de rech- terwing, en Tinus Bosselaar op links, had er kennelijk geen plezier in om tegen zijn stadgenoten bij de tegen partij te spelen Laten wij verder volstaan met een opsomming der doelpunten in deze weinig betekenende ontmoeting, bij fantastisch kunstlicht gespeeld en door de heer van Male gefloten. De score et begon met een buitenspeldoel- punt in het eerste kwartier van de Vries (Sparta) 10. In de 30e minuut maakte Theunis- sen (Vitesse) op fraaie wijze gelijk: Dank zij de bereidwilligheid van de Cadetten Hockey Club, welke nog het beste speelveld van Breda heeft, zullen de hockeybelangstellenden in de gelegenheid gesteld worden het treffen bij te wonen tussen een zuidelijk en westelijk elftal. Deze elftallen worden gevormd door spelers tot en met 23 jaar. Een en ander geschiedt in het kader der dis trictswedstrijden tussen west, zuid, oost en noord. In dit duel, dat zaterdagmiddag a.s. om 14.30 uur gespeeld wordt, zal het aan spanning en goed hockey bepaald niet ontbreken, aangezien deze twee ploegen als de sterkste van de vier aangemerkt worden. Na rijp beraad werd het zuidelijk elftal als volgt geformeerd." P. Jansen ('s-Hertogenbosch), T. Houwen (Ven- lo) en A. van Wensen (MOP), J. Claes iBreda), O. Brackel (Tilburg) en A. Brouwers ('s-Hertogenbosch), J. Ver hulst (MOP), F. Tuininga (Helmondl, J. Asselbergs (Push), F. v. d. Poll (Push) en P. Martens (EMHC). Als Piet Hanegraaf zich in het Sportpaleis van Antwerpen in rennerstenue steekt voor een aantal trainingsrondjes, ziet hij rond zich alleen maar verbaas de blikken. Dat is niet zo verwonderlijk, want op Zijn rug en borst vertoont zich een lidteken, zo groot als een hoela hoep, zoals een Belgische coureur pas ge leden opmerkte. Hanegraaf heeft dat lidteken over gehouden van een zware operatie en de verbazing van zjjn collega's geldt niet alleen die geheelde wonde, maar ook de soepelheid, waarme hij weer „draalt". Toen de Bredase amateur naar het in tal van koersen had geschitterd. Ze herinnerden zich óók de renner, die Deze atleet, die een vaandeldrager voor zijn sport had kunnen worden, zou wel van het strijdtoneel verdwij nen. ziekenhuis moest om daar een pijn- 'evens voor en na de wedstrijd „ge lijk gezwel te laten wegnemen, was zien" mocht worden, steeds beleefd er geen mens meer, die hem nog een en steeds tot in de puntjes verzorgd verdere wielercarrière durfde belo- '~,J ven. De man, die zich in de laatst ver reden Olympia's Toer door Nederland zo moedig had geweerd en die tevo ren in fraaie stijl het ene succes na het andere had behaald, kon gevoeg lijk worden afgeschreven, dacht men. De operatie zou te veel zijn voor een renners-body, dat alleen in honderd procent conditie mag verkeren. „Jammer", zei iedereen, die hem als wielrenner gekend had. Ze herinner den zich de slagvaardige coureur, die Rentree Maar Hanegraaf is niet verdwe nen. Hij maakte zaterdag zijn ren tree in het Sportpaleis te Antwerpen en daar „vlamde" Bij zo hard, dat zelfs koersmaker Theo .Balemans ap plaudisseerde. Piet hield ér meteen een graag gegeven contract voor het omnium in de „kuip" van Gent aan over. Er was namelijk één man, die zich niet gewonnen wilde geven. Dat was Hanegraaf zelf. Toen hij na maanden uit het ziekenhuis thuis kwam en heel voorzichtig wandelingen mocht gaan maken, dacht hij reeds aan fietsen, aan hard fietsen wel te verstaan. Zijn dokter zei, dat het wel mocht. Als het maar ging. En hij glimlachte, want hij waardeerde dit zelfvertrou wen. Sterher Wat niemand had durven hopen, ge beurde: De ex-timmerman sprong op zijn racekarretje en reed binnen de kortste keren weer op oude kracht. Hij reed zelfs sterker. Hij voelde, dat hij mee „macht" had. Het gezwel, dat hem lang had gehinderd, was weg. Hanegraaf was door de operatie een beter atleet geworden dan voordien. Wat hij vroeger alleen met een aan wanhoop grenzende wilskracht kon, ging nu van zelf. Met nieuwe, betere geestdrift is Piet Hanegraaf nu bezig om te werken aan de forme, die thans binnen zijn bereik ligt, maar die hij tot voor kort leek te moeten verwijzen naar het kastje, waarin verloren illusies wor den opgeborgen. In Parijs is de eerste zitting van de Nationale Vergadering gehouden. Op deze foto zien we hoe de openingsrede van de oudste afgevaardigde, Kir, met applaus begroet wordt door premier De Gaulle en achter hem v.l.n.r. Guy Mollet. Pierre Pflimlin, en daarachter Bernard Gentile, Maurice Couve de Mur- ville, Antoine Pinay en Robert Buron. Op het sportpark „Rozenoord" te Bergen op Zoom is woensdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Koninklijke Neder landse luchtmacht en het team van de Belgische luchtmacht. De ontmoeting, waarvan de baten ten goede kwamen aan het „Van Weerden Poelmanfonds" werd door onze landgenoten met 5-4 gewonnen. De ruststand was 3-3. De drie doelpunten voor de rust werden aan Nederlandse zijde ge maakt door Jansen van Stormvogels. Na de hervatting doelpuntte Kruiver (PSV) nog tweemaal. Voor België scoorden Oversteyns (Waterschei), Calluwaerd (SC Braine) en Sterken (St. Truiden) tweemaal. 11. Een minuut voor de rust bracht de Vries de stand op 2—1 voor Rot terdam. Dezelfde verhoogde de score tot 3—-1, in de 28e minuut van de tweede helft, en Moulijn bracht wat later de eindstand op 41. Een fanfarekorps van de Rotter damse Lloyd heeft voor opgewekte marsmuziek zorg gedragen. Op 12 januari a.s- zal de eerste Ned, r.-k. sportieidersschool in het van Nispenhuis te Amsterdam offi cieel worden geopend. Het initiatief voor de oprichting van deze school is genomen door het district Amster dam van de Ned. Katholieke Sport bond. De bedoeling van deze school is technisch volledig bekwame en be voegde leiders te vormen op katho lieke grondslag. Het district Amster dam van de N.K.S. meent, dat wan neer er katholieke clubs moeten blij ven bestaan, er ook katholieke lei ders zullen moeten komen. Voorlopig staan een tweejarige avondcursus voor turnverenigingslei der en een, die dertig weken duurt, op het programma. De verwachting is, dat binnen een half jaar nog een vijftal van derge lijke scholen in diverse plaatsen van ons land geopend zullen worden. De ex-Steen voetballer E. Verstrae ten heeft overschrijving aange vraagd en verkregen naar profclub Veloc te Utrecht. De oud-Hulst speler F. Audenaerdt heeft zijn overschrijving verkregen naar de vereniging Steen. Deze speler zal reeds zondag naast zijn vroegere clubmakker Lampo in Steen uitkomen. Woensdag 17 december a.s. zal te Ede de jaarlijkse wedstrijd om het nationaal militair cross-country kam pioenschap worden gehouden (par cours 8 km). Onder de 70 deelnemers zijn de winnaar van vorig jaar, Anton Jon kers, en de top-atleten Frans Künen, Hein Cujé, Christ en de 800 meter loper Koudjja. De strafcommissie van de Italiaan se boksfederatie heeft Scorticchini en Garbelli veroordeeld tot een boete van 600.000 lire (ongeveer 3600 gul den) ieder, omdat zij hun kansen niet verdedigd hebben in een onlangs te Milaan gehouden wedstrijd om het kampioenschap van Italië mid dengewicht. De scheidsrechter maakte in de tiende ronde een einde aan de ont moeting omdat uit de hou ding van de twee boksers, die reeds verscheidene malen vergeefs tot meer actie waren aangemaand, dui delijk bleek, dat zij het samen eens waren over de afloop van het ge vecht. De strafcommissie stelt o.m. in een communiqué vast, dat de betrok kenen hun beroepsplicht hebben ver zaakt en dat nog wel in een partij waarbij een Italiaanse titel op het spel stond. De lange rij keurturmvedstrijden in 1958 wordt zondag 14 december besloten met een ontmoeting te En schede, waar de turners elkaar de nationale titel zullen betwisten. Was de strijd bij de dames dit jaar buitengewoon spannend, bij de heren gaat het om de vraag of Klaas Boot er inderdaad in zal sla gen voor de tiende achtereenvolgen de maal kampioen van Nederland te worden. Hij begint met een voor sprong van 1.10 p. op Willy Jae gers en van 1.30 p. op zijn oude ri vaal Jaap van der Sande (Vlissin- gen). In de ochtenduren treden 25 jeugd- turners aan om te proberen zich in het jeugdkeurkorps te werken; hier onder zijn een aantal veelbelovende jonge krachten. Woensdag was de stand in de zesdaagse van Kopenhagen: 1 Van Steenbergen-Severeyns 463 p., 2 Werner-Lykke 436 p., 3 Arnold- Klamer 392 p., 4 Roth-Pfenninger 303 p.. (op een rondel, 5 Terruzzi-Lynge 256 p.. 6 Joergensen-Jacobsson 204 p.. 7 Gillen-Post 95 p. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Dinsdagavond 16 dec. wordt op het terrein van Robur et Velocitas te Apeldoorn een oefenwedstrijd ge speeld tussen het voorlopig Neder landse amateurelftal en het oostelijk amateurelftal. De dag daarop komt op het VUC-terrein in Den Haag het voorlopig Neder lands jeugdelftal (16-18 jaar) in het veld tegen het westelijk amateur elftal. Donderdag 18 december speelt de jeugd van 18 tot 20 jaar in het sta dion de Vliert te 's-Hertogenbosch tegen het zuidelijk amateurteam.

de Stem | 1958 | | pagina 3