Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Walcheren Yerseke 63 vist mijn bij Schelphoek op Brede Watering van koos bestuurders Z.-Beveland Het Venus- kruid Dagblad De Stem Vrachtwagen maakt duik in binnenvest Succesvolle winkelactie gesloten Record-aantal suikerbieten te Sas van Gent Kunstcentrum in oud pakhuis te Antwerpen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 DECEMBER 1958 ALPH. BIESBROECK /Visse Aanrijding in de Nieuwstraat W. Vroome te Goes neemt notariaat te Hulst waar Hoogwaterstanden Voordracht dijkgraafP. Dekker Nog 14 dagen AGENDA Vandaag VLISSINGEN De heer Moll voor K.A.B. over kinderbescherming De Katholieke Arbeiders Beweging hield een ontwikkelingsavond voor haar leden over de kinderbescher ming- Na het openingswoord van de heer J. Michielsen sprak de heer Moll, maatschappelijk werker van de Vereniging voor Gezinsvoogdij en Pa tronage, uit Middelburg over de kin derbescherming, onder de titel ,,Wat doen we er mee". Hij schetste de ontwikkeling van de kinderbescherming en de moeilijk heden waarmede zij vaak te kampen heeft. Vooral de medewerking van de ouders laat dikwijls veel te wen sen over, aldus de heer Moll. Na het noemen van enige instruc tieve gevallen die in de praktijk van de kinderbescherming voorkomen, be sloot spreker met de woorden, dat het er in de eerste plaats om gaat het evenwicht bij het kind te herstel len. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen. De opkomst was matig. (Advertentie) tiaard brand olie het beste voor uw oliehaard of kachel en... uw portemonnaie. KI. Bagjjnestraat 25 Telefoon 121. HULST Biervliet UITSLAG WINKELWEEK In het café van de heer J. P. van de Sande werd de uitslag bekend ge maakt van de afgelopen winkelweek. Door het organiserend comité wer den de 44 prijzen uitgeloot van de bonnenactie. Uiteraard bestond hiervoor grote be langstelling. Uit het totaal aantal af gegeven bonnen kan worden opge maakt, dat de winkelweek prima ge slaagd is. De winkeliers hebben tijdens de winkelweek een ongekende omzet gehad- Voorts werd deze avond ook de uit slag bekend gemaakt van de linten wedstrijd voor de schoolgaande kin deren. HULST Dinsdagavond maakte een vracht wagen van de fa. F. alhier, bestuurd door J.R.H., een rare schuiver. De wagen kwam Hulst binnengereden, althans dat was de bedoeling. De chauffeur, die naar de politie con stateerde, een geestrijke hartverster king tot zich genomen had, kwam echter in conflict met de bocht in de weg, juist voor de Dubbele Poort. Hij kwam daarbij in botsing met een door J.M. uit Zaamslag bestuurde personenauto, die er nogal goed af kwam. De vrachtwagen echter nam een schuiver over het muurtje en dook vervolgens tussen het houten bruggetje en de duiker de diepte van de binnenvest in. De wagen was er uiteraard lelijk aan toe. De chauf feur bleek geen letsel te hebben op gelopen, maar de politie had alle re den om zich erg belangstellend met hem te bemoeien. GOES Nieuw zusterhuis In opdracht van het moederhuis te Etten had hier woensdag door archi tect Loonen uit Breskens, de onder handse aanbesteding plaats van het naast de nieuwe katholieke school in west te bouwen zusterhuis. Van de vijf inschrijvers was het aannemersbedrijf J. de Kok en Zonen te Goes de laagste. De cijfers wer den niet vrijgegeven. Wel vernamen wij van de architect dat er concur rerend was ingeschreven en ook de laagste inschrijver nog beneden de ra ming was. De gunning is nog aange houden. Rode Kruis heeft saldo batig De afd. Goes van het Rode Kruis hield haar jaarvergadering in het medisch centrum. Het jaarverslag van de penning meester noemde als inkomsten over 1957 16922.— en als uitgaven 14295,zodat een batig saldo is ontstaan van 2627. Het programmapunt dat naast de verslagen was vermeld, was bespre king van de te wijzigen statuten. De statuten van de landelijke organisa tie zullen o.m. worden gewijzigd op het punt van de hoogst toelaatbare leeftijd van bestuursleden. De voorzitter, de heer A. J. van Heel, wenste nadrukkelijk dank uit te spreken aan medewerkers en le den, voor alles wat zij in de afge sloten periode hebben verricht of zijn geweest. Heinkenszand AANRIJDING DOOR ZONNEBLINDHEID Woensdagmorgen reed de heer v. Liere met zijn personenwagen, door dat hij verblind werd door de zon op de voorruit, pardoes op een melk- auto van de firma Geschiere, die in de Dorpsstraat aan de kant van de weg stond. D-* bestuurder kwam met de schrik vrij, maar zijn bejaarde en in valide varier, die naast hem zat, sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit en kreeg een stevige wonde aan dit li chaamsdeel. De ernstig beschadigde wagens moesten weggesleept worden. (Advertentie) 's-Heer Arendskerke AUTO RAMT SCHAKELHUISJE VAN DE PZEM Woensdagmiddag omstreeks twee uur is op de Kerkring te 's-Heer Arendskerke een personenauto, be stuurd door de heer P. W. uit Doe- tinchem, tegen een schakelkast van de PZEM gereden. Het betonnen ge vaarte kantelde en kwam op de mo torkap terecht De bestuurder liep geen letsel op. Arbeiders van de PZEM waren op het moment van de aanrijding juist bezig met het verplaatsen van het schakelhuisje, dat door verbreding van de straat ongeveer midden op de rijweg kwam te staan. De bestuurder van de auto, die door de zon werd verblind, heeft het ob stakel vermoedelijk niet gezien. De verkegrsgroep van de rijkspolitie te Middelburg stelde een onderzoek in. Van de sloot op de wal Gisteren rond kwart voor vier moest de bestuurder van een vrachtwagen van het expeditiebedrijf G. B., die zwaar beladen was met suikerbieten, onder Woensdrecht ervaren, dat men ook van de sloot op de wal kan ko men. Nabij Huize de Zuidgeest werd de wagen plotseling onhandelbaar. De vrachtauto raakte in de sloot, nam over een lengte van acht meter de wal mee om tegen een eikeboompje tot stilstand te komen. Oorzaak van dit ongeval, dat geen persoonlijke slachtoffers vroeg, was het afbreken van de torenbout. De wagen werd flink beschadigd evenals het hek van de tuin, dat over een grote lengte werd platgedrukt. De juist passerende regionale wegenwacht regelde op uit nemende wijze het verkeer op dit smalle weggedeelte. Een andere wa gen van de firma B. nam de vracht over, waarna de auto uit zijn netelige positie kon worden bevrijd. (Advertentie) Stram en Rhenmatisch Doe dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Het Krnsehen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood ,in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en ver drijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende or ganen. Juist die komen door Krusehen's zes minerale zouten weer op gang. OOSTBURG Woensdagavond om ongeveer zeven uur vond een vrij ernstige aanrijding plaats in de Nieuwstraat tussen een personenauto, komende uit de rich ting Burgstraat en een vrachtauto uit de richting Aardenburg. Het on geluk gebeurde, doordat de bestuur der van de personenauto, de heer F. de Dobbelaere uit IJzendijke, op de linkerweghelft kwam bij het pas seren van een Belgische auto, die juist door de verkeerspolitie werd gecontroleerd. Vermoedelijk heeft hij de uit de tegenovergestelde richting komende vrachtwagen van de heer C. Fieret uit Oostburg niet of te laat gezien. Het gevolg was, dat beide auto's met een harde klap tegen el kaar vlogen en zwaar werden bescha digd. Nadat dokter Looze uit Oost burg eerste hulp had verleend werd de heer de Dobbelaere per Rode Kruiswagen naar huis vervoerd. Sas van Gent Gouden huwelijksfeest Vrijdag a s. zal het groot feest zijn in de Vredestraat 38. Die dag her denken Pieter Meeusen en Emeren- ce Schelfhout de dag, waarop zij vijf tig jaar geleden in Sas van Gent in de echt werden verbonden. Het gou den bruidspaar, waarvan de bruide gom 74 en de bruid 75 jaar oud is, verheugt zich in een uitstekende ge zondheid en ziet er nog zeer vitaal uit. De heer Meeusen, in heel Sas be kend als Piet, is in onze gemeente ge boren en getogen en heeft heel zijn werkzame leven in de bouwvakken als metselaar zijn brood verdiend. Al heeft hij reeds lang de pensioenge rechtigde leeftijd overschreden, hij kan nog niet stil zitten en werkt nog, al is het niet meer zo intens als voorheen. Zijn echtgenote is geboor tig van Westdorpe, maar door haar lange huwelijk aan de zijde van haar Piet is zij ook een echte Sas van Gentse geworden. Het zal beide vita le jubilarissen ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. In de loop van de morgen wordt het gouden paar met hun kinderen en familie op het stadhuis verwacht voor de ge bruikelijke huldiging door het ge meentebestuur in de trouwzaal. T entoonstelling kanarievrienden De vereniging „Sasse Kanarie vrienden" kwekers en houders van kleurkanaries en tropische vogels, houdt dit jaar haar jaarlijkse ten toonstelling en onderlinge wedstrijd op 13 en 14 december a.s. in zaal Re seda, te Sas van Gent. Met deze tentoonstelling viert de vereniging haar eerste lustrum. Met het oog hierop is er een prachtige collectie vogels samengebracht, ter wijl aan de inrichting bijzondere zorg is besteed. De jaren door hebben be stuur en leden er naar gestreefd de bezoekers een aantrekkelijk en fleu rig geheel te bieden, doch bij het be reiken van deze eerste mijlpaal werd wel het beste beentje voorgezet, ten einde te komen tot een prachtig har monieuze en ogenstrelende tentoon stelling, waarin men inderdaad ge slaagd is. Een bezoek aan deze ten toonstelling, welke gehouden zal worden op zaterdag en zondag a.s. kan dan ook zonder meer warm wor den aanbevolen. De burgemeester van Sas van Gent, zal, evenals alle voorgaande jaren, te half vijf, 's zaterdagsmiddags deze tentoonstelling officieel openen. Dat het gemeentebestuur de vereniging een warm hart toedraagt, wordt wel bewezen, door het beschikbaar stellen van een fraaie medaille voor de kam pioensvogel. Schoondijke Roodvonk In verband met het uitbreken van roodvonk op de Neutrale Kleuter school is deze school tot januari 1959 gesloten. Diploma's voor O.K.K. Het bestuur van O.K.K. ontving van de Kon. Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen een tweetal diploma's voor behaalde eerste prijzen, in de Vaandel-afdeling Harmonie. Het eerste had betrekking op de uitgevoerde werken Avondmu- ziek. Serenade van P. van Mever en Lyrische Suite van Edw. Grieg, bekroond met 108 punten op 15 mei 1958 te Hoofdplaat; het tweede diplo ma was voor de werken le Sympho nic, le partie-Adagio-Allegro, van C. Saint Saëns-P. Stalmeier en „Thé- k&iko: dat tit n/e£>gocct Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7. tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90, elke regel meer f0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Bij de mosselvangst heeft het vaartuig Yerseke 63 uit Yerseke woensdag een mijn opgevist. Schipper van Dalsen liet daarop het schip bij Schelphoek op Schouwen-Duiveland op de dijk lopen. De twee matrozen zijn ijlings aan wal gesprongen om de politie te Haamstede te waar schuwen. Woensdagavond was het wachten nog op de mijnop- ruimingsdienst van de konink lijke marine, die de mijn on schadelijk zou maken. Omstreeks tien uur gistermorgen werd de mijn opgehaald. De Yerseke 63 was aan het mosselvissen met de kor. In een van de korren aan stuur boord kwam op zeker ogenblik de mijn. een met roest overdekte bol van ongeveer tachtig centimeter mid dellijn, naar boven. Geschrokken haastte de bemanning zich om de politie te waarschuwen. De schipper bleef aan boord. De instructies van de spoedig ter plaatse aanwezige politie van Haam stede luidden, dat het schip tegen de dijk mest blijven liggen, totdat de mijn nschadelijk gemaakt zou zijn. de mijnopruimingsdienst van de ma rine in Den Helder op het karwei afstuurde. De schipper, die het gevaar te groot achtte om nog langer ter plaat se te blijven liggen, heeft om één uur gistermiddag de staten draad van de kor gekapt, zodat en kor en mijn zonken. De Yerseke 63 is daarna naar Yerseke gevaren. Met ingang van 1 januari is de heer W. Vroome te Goes belast met de waarneming van het kantoor van notaris Verbiest te Hulst, die tegen genoemde datum met pensioen gaat De heer Vroome heeft deze taak aan vaard en zal van 1 januari af enige dagen te Hulst verblijven. Morgen, vrijdag 12 december, gel den voor de provincie Zeeland de vol- gen de hoogwaterstanden: te Hans- De burgemeester van Haamstede weert om 3.50 en 16.13 uur; te Ter waarschuwde vervolgens de mijnop- neuzen om 3.01 en 15.24 uur en te ruimingsdienst te 's-Gravenhage, die I Vlissingen om 2.28 en 14.54 uur. rèse", suite symphonique en 3 par ties van J. Massenet-R. Boquet, be kroond met 102 punten op 13 juli 1957 te Goes- ACTIE O.K.K. Onder het motto „O.K.K. heeft u nodig" zal zeer binnenkort door de Muziekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" een actie ondernomen wor den met tot doel opvoering van het ledental. In een rondzendbrief aan de bevolking zal mededeling worden ge daan van de noodzakelijke contribu tieverhoging namelijk van 2,50 op 3.Middels een aan de brief ge hechte strook wordt men in de ge legenheid gesteld zich aan te melden als donateur of zijn donatie vrijwil lig te verhogen tot een bedrag, dat ligt boven het vastgestelde minimum. Het bestuur van O.K.K stelt vast dat het aantal donateurs van slechts 185 eigenlijk bedroevend is voor een korps, dat een dergelijk hoog cultu reel peil heeft bereikt en stelt uit eindelijk vast dat het korps alleen dan zal kunnen blijven bestaan wan neer het in de toekomst zal worden gedragen door de gehele bevolking Sluiskil Bromfietser aangereden De bromfietser J. J. B. uit Sas van Gent komende uit richting brug en rijdende naar Axel werd bij het oversteken van de rijweg op de Oost kade aan de Baron Hypoliet-d' Huartlaan door een personenauto, bestuurd door de heer H. den H. uit Axel aangereden, waardoor hij op de motorkap van de personenauto werd geslingerd en dientengevolge een en kelbreuk aan de rechtervoet opliep. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De heer J. J. B. werd per ambulance naar het St.-Elizabethziekenhuis ver voerd. Stoppeldijk De winkelactie van de plaatselijke middenstand is dit jaar een buiten gewoon succes geworden. Was het vroeger gebruikelijk om als sluitstuk van dergelijke acties twee toneel avonden te geven, thans was de be langstelling zo groot, dat een derde toneelavond moest worden toege voegd. Ook het filmprogramma voor de jeugd moest twee maal gedraaid worden om alle kijkertjes tevreden te kunnen stellen. De organisatoren van de actie hebben deze keer een sym pathiek gebaar gemaakt tegenover het plaatselijke muziek- en toneel leven. Werd de opening van de actie verzorgd door het accordeon-orkest van de heer Weegenhausen, voor de toneelavonden bij de sluiting werd de toneelvereniging Stoppeldijk aan getrokken. De eigen toneelclub kreeg nu eens de kans om op te treden voor drie bomvolle zalen. Men had dit nooit durven dromen, omdat het bij de gebruikelijk^ seizoenopvoerin gen steeds moeite kost om twee ge vulde zalen te krijgen. In dit licht gezien is het initiatief van de plaatselijke middenstand des te meer te loven, nu via deze actie de toneelclub Stoppeldijk een flinke ruggesteun heeft gekregen. Dat „Stoppeldijk" haar taak naar behoren vervult, is o.m. nog geble ken bij het laatst gehouden landju weel toen de eerste prijs in de twee de afdeling werd behaald. Ook nu bracht men weer een goed stuk op de planken „De schipper van de Maartje Jacoba" van Klaas Smelik. Dit stuk, dat tweemaal als hoorspel werd uitgezonden en in juli van dit jaar een opvoering voor de televisie beleefde, kreeg een vertolking, die de toets van de kritiek met glans kon doorstaan. Tempo, mise-en-scène geluid, belichting, decors en aankle ding, alles was tot in de puntjes ver zorgd. Alleen de uitspraak laat hier en daar wel eens te wensen over en hieraan mag zeker op de eerste plaats wat meer aandacht worden besteed. Speelsters en spelers leef den zich volledig in en de rolkennis was goed. In iedere rol was de juis te man of vrouw op de juiste piaats gekozen en al liepen de prestaties natuurlijk uiteen, een echt zwakke rol kwam in het spel niet voor. Dit spreekt temeer, nu drie debutanten hun eerste stappen op de planken zetten en men tijdens de repetities o.m. de teleurstelling van een zieke regisseur te slikken kreeg. Regisseur van de Voorde, die intussen flink aan de beterende hand is, zal zeker met plezier vernemen, dat George de Maaijer zijn taak met veel succes heeft waargenomen. Middenstand en toneelclub mogen op een best geslaagde samenwerking en een mooi succes terugzien. TERNEUZEN Auto in brand Aan de bushalte nabij het postkan toor is een postbestelauto bij het ach teruitrijden in botsing gekomen met een personenauto. De bestuurder van de bestelauto, C. v.d. H. alhier, zag de hem achterop komende auto niet tijdig naderen. Door de botsing ont stond brand in de personenauto, be stuurd door J. A. uit Sluis, waar schijnlijk doordat een benzineleiding is losgeschoten. Leden van de konink lijke Marechaussee blusten de brand. Er was nogal wat schade. Auto op bromfiets Even voorbij het kruispunt Axelse- straat - Kerkhoflaan, reed de heer P. J. S. uit Hilversum achteruit de Kerkhoflaan in om zijn auto te ke ren. Hij kwam daarbij in botsing met een juist passerende bromfietser. De auto en de bromfiets werden flink beschadigd. Zoals wjj gisteren reeds als ons ver- dat geen kiesman van de gemeente moeden uitspraken is op de vergade ring der 206 kiesmannen van het nieuwe waterschap „De brede wate ring van Z.-Beveland" bij acclama tie als no. 1 op de voordracht voor dijkgraaf geplaatst. No. 2 werd de heer D. Dees te Oudelande met 170 st. tegen 36 op ir. Bruyning en no. 3 J. Gierum, Kruiningen met 140 st. tegen 35 op de heer Martien Steyn, Hoedekenskerke en 24 op J. Linden- bergh, Arendskerke. Strubbeling om een gezworene Tijdens de vergadering bleken sommige kiesmannen het over de verkiezing van gezworenen niet vol ledig eens te zijn. Met name mani festeerde zich dat tijdens het opstel len van de aanbevelingslijst van van district IX-Hoedekenskerke en Kwadendamme voor gezworene. De voorzitter, de commissaris der koningin, las een brief voor van en kele ingelanden van het waterschap Hoedekenskerke, waarin werd ver klaard dat de katholieke kiesmannen in het district hadden besloten de functie van gezworene aan een ka tholiek toe te kennen. De briefschrij vers achtten de voorzitter van het waterschap „Hoedekenskerke", de heer Iz. Groenewege, gezien zijn ja renlange ervaring en kennis van de polder aangelegenheden, de aange wezen persoon voor de;ze functie. „Hier is een politiek spel bedreven, dat wij betreurenswaardig achten", aldus de briefschrijvers. Hoewel tij dens de bijeenkomst van gisteren de mogelijkheid bestond een tegen kandidaat te stellen voor de functie gezworene, wilden de Hoedekenskerk- se kiesmannen hiervan geen gebruik maken. De katholieke kandidaat, de heer W. Boonman, werd dus bij en kele kandidaatsteling als eerste op de voordracht van gezworene voor di- sticht IX geplaatst. Bij de aanvang van de vergadering had de commissaris der koningin voorts een brief van de gemeente Kruiningen en een telegram van de gemeente Rilland voorgelezen, waar in de raden dier gemeenten hun te leurstelling uitspraken over het feit, Laatste „Klimop"-televisie uitgereikt Niemand zou er ook maar aan den ken de zes voorafgaande televisietoe stellen die „Klimop" in haar St- Nicolaasactie beschikbaar stelde aan de gelukkige winnaars te misgunnen. Wij waren (bijna) iedere keer getui ge van de uitreiking waarmee onge veer de gehele Terneuzense jeugd was gemoeid- De reacties wa ren overal dezelfde: geen der geluk kigen had er op gerekend en was zielsgelukkig met dit buitenkansje. Maar het laatste kwam toch wel op een bijzonder goede plaats. Winnares was deze keer mejuffrouw W. J. Len- sen, Westkolkstraat 5. Zij was op het ogenblik dat een grote menigte met de „Klimopkaravaan" voor haar wo ning stopte, niet thuis. Toen haar werd verteld, dat zij de gelukkige was, geloofde zij het niet eens. En daaruit kan men weer zien dat er nog mensen zijn die niet eens in hun ei gen geluk geloven. Zij woont daar in het grote huis met o.a. haar oude moeder. Die was er helemaal van ondersteboven. Onvoorzichtige bromfietser De heer M. 't G. alhier heeft na bij het hoenderpark van de heer de Feyter in de Axelsestraat een brom fietser aangereden die uit een file fietsers schoot en plotseling op het linker gedeelte van het fietspad ging rijden. Daardoor kwam hij in botsing met de bromfietser. Zij vielen bei den en hierdoor ontstond schade aan bromfiets en kleren. V iertallen-bridge In Terneuzen werden de viertal- lenwedstrijden voortgezet voor de Ned. Bridgebond afd. Zeeland. De uitslagen waren: Terneuzen IIITerneuzen I 59-21; Luctor III—Terneuzen II 27-49; Luc- tor IVOostburg II 3736. IJzendijke „Mensen in nood" Voor een meer dan volle zaal heeft de toneelgroep van de K.A.B. het toneelstuk van Will. Brakenburg „Mensen in Nood" opgevoerd. Blij kens de prestaties die geleverd wer den, was er een grondige studie aan vooraf gegaan. Het stuk werd dan ook vlot en kundig gespeeld. De spe lers en de regisseur Rob de Pauw, onder wiens bekwame leiding de op voering plaats had. komt alle lof toe. Het was een glorie-avond voor de K.A.B. mede dank zij de grote acti viteit van het bestuur, dat blijk heeft gegeven tot vele dingen in staat te zijn. Chopin-recital Dat het de Kulturele Kring „Elma- re" ernst is met het organiseren van hoogstaande culturele avonden moge blijken uit het optreden van de wel bekende muziekpedagoog en piano solist Willem Hielkema op zondag avond as. Dan zal een Chopin-programma worden verzorgd speciaal van zijn on geëvenaarde walsen, mazurka's, po lonaises enz. in het jeugdgebouw. zou worden voorgedragen voor hoofd ingeland van het gebouwd. Beide ge meentebesturen herinnerden er aan, dat hun gemeente eigenaresse is van circa 300 huizen. Na vele stemmingen werden de voordrachten voor gezworene als volgt samengesteld: Gezworenen: District I 1. W. van Gorsel, 2. A. Zandee, 3. A. Meulen- berg. District II: 1. A. Koert, 2. J. Klompe, 3. M. Mol. District III: 1. P Th. de Baar. 2. A. Vermue Pzn., 3. J de Winter. District IV: P. Dekker, 2 M, Nijsten, 3. C. de Winter. District V: 1. J P. Lindenbergh. 2. J. Goense, 3. J. Vermue. District VI: 1. D. J. Dees, 2. P. M. C. van Nieuwenhuijzen, 3. D. Goense, rës. M. P. van Nieuwen huijzen. District VII: 1. ir. J. Minder- houd, 2. D. M. Rouw, 3. J. F. Meulen- berg. Districht VIII: 1. J. C. van 't Westeinde. 2. M. R. van Liere, 3. Iz. Luteijn. District IX: 1. W. Boonman, 2. Mrt. Steyn - Goense, 3. Iz. Groene wege. Disrtcit X: 1. B. M. v. Nieu wenhuijze, 2. A. C. Burger, 3. J. F. Buijsrogge. District XI: 1. P. J. J. Dekker, 2. J. van Overbeeke, 3. J. Burger Fzn.. res. M. C. Lindenbergh. District XII: 1. J. L. de Jager. 2. P. Scheele, 3. F. van Hoorn, District XIII: 1. H. Gierum. 2. L. 'E. de Koeijer, 3. P. H. A. Polderman, res. C. J. v. d. Velde. District XIV: 1. Joh. Gierum, 2. J. W. Sinke, 3. C. v. Iwaarden res. A. J. Boone. District XV: 1. I. J. Smallegange. 2. A. D. J. Dees, 3. M. van Fraassen, res. D. Zandij. Ook bij het opstellen van de voor dracht voor gezworene in district XV moet worden gestemd, namelijk voor de eerste plaats tussen de heren Smallegange, Van Fraassen (uitslag stemming 138 tegen 55 voor Smalle gange) en vervolg voor de tweede plaats tussen de heren A. D. J. Dees en Van Graassen (uitslag stemming 145 tegen 52 voor de heer Dees). District XVI: 1. ir. W. Kakebeeke, 2. C. van Gorsel, 3. Joh. Blok. Hoofdingelanden In ieder district komen er vier hoofdingelanden voor gebouwd en een voor ongebouwd; voor elke zetel moesten er twee kandidaten komen en eventueel één reserve. De uitslag was: Disrtict I: ongebouwd: 1. A. C. Meulenbergh, 2. B. Remijn, res. C. de Winter, J. P. v. d. Broecke, 2 D. Sanderse, 1. A. H. Zandee, 2. P. Vet te Jzn., res. A. J. de Jager Gzn., 1. J. van Nieuwenhuijie. 2. A. Blok Pzn., gebouwd: 1. M. Boonman, 2. C. van 't Westeinde. District II: ongebouwd: 1. S. Wisse, 2. G. de Jager, 1. J. J. Klompe, 2. A. Rijk, res. J, P. van Kleunen, 1. M. J. Mol, 2. W. P. M. van Liere, res. A. C. Blok, 1. J. G. de Jager, 2. J. v. d. Weele, gebouwd: 1. burgemees ter B. H. G. ter Haar Romeney. 2. S. A. N. van Oeveren. District III: ongebouwd: 1. Albr. Remijn, 2. Jac. Vermue Hzn., 1. J. de Jager, Anz. 2. Mar. Vermue, 1. P. E. Vermue Jzn., 2. C. van Stee, 1. J. v. d. Dries, 2. L. Rijk, gebouwd: 1. Fr. Dekker, 2. J. Kloet. District IV: ongebouwd: 1. M. Nijs ten, 2. P. Dekker Pzn., res. W. Ver mue. 1. C. de Winter, 2. A. de Jonge, res. M. M. Rijk, 1. A. Quist, 2. J. C. van Steen, 1. W. A. Mol, 2. D. Boon man, gebouwd:!. L. de Winter, 2. A. I. van Overbeeke. District V: ongebouwd: 1. P. Lin denbergh, 2. J. Allemekinders, res. M. B. van Iwaarden, 1. J. Goense 2. C. J. G. de Wael, 1. J. Vermue,' 2. C. Vermue. 1. P. van Stee, 2. A. Knuit, gebouwd: 1. Th. J. Andriessen (in zijn plaats zal worden voorgedra gen de nog te benoemen burgemees ter van Heinkenszand), 2. H. Grimm. District VI: ongebouwd: 1. K. Zee- vaart, 2. J. Steketee, 1. M. Almekln- ders, 2. D. Driedijk, 1. P. van Nieu- wenhuijze, 2. P J. Sinke, 1. A. Koe man Pzn., 2. Joh. Krijger, gebouwd: 1. J. de Dreu Pzn., 2. W. N. van Liere. District VII: ongebouwd: 1. D. Rouw, 2. J. Oudkerk, res. G. de Feijter, 1. ir. Minderhoud, 2. L. Burger, 2. M. van Nieuwenhuijze, 1. F. A. Bom, 2. M. Janse, 1. F. de Groene, 2. J. Meulen- berg, res. R. B. Boelman, gebouwd: 1. C. Burger 2. C. Bal. District VIII: ongebouwd: 1. J. van 't Westeinde 2. J. Boonman, Dzn. res. B. Markusse. 1. M, van Liere, 2. P. Minnaard, res. L. Tolhoek, 1. I. Lu teijn, 2. M. Mol J. Jn., res. C. Braam, 1. ir. A. Bruijning, 2. J. Nieuwen huijze Mzn., gebouwd: 1. burgemees ter D. M. Vermot, 2. M. Schipper Mzn. District IX: ongebouwd: 1. P. Boon man, 2. Jac. Boonman, res. D. Jas- perse, 1. Mrt. Steijn-Goense, 2. Jacob Rijk, res. H. Leendertse, 1. I. Groe newege, 2. J. Boogaard, res. P. van 't Westeinde. 1. C. Boogaard, 2. A. Wouterse, gebouwd: 1. J. Vermue, 2. burgemeester H. Stieger. Disrtict X: ongebouwd: 1. W. van Nieuwenhuijze. 2. J. v. d. Velde, res. A. Sinke, Jzn. 1. mr. H. Bouwman, 2. A Burger, res. M. Bolier, 1. notaris M. van Dissel, 2. J. Buteijn, 1. F. Buysrogge, 2. J. Trimpe-Burger, res. M. Noordhoek, gebouwd: 1. M. J. Bakker, 2. notaris W. Hamelink. District XI: ongebouwd: 1. J. van Overbeeke, 2. J. Burger Fzn. res. K. Dominicus, 1. M. Lindenbergh, 2. W. Dekker, res. A. Wabeke, 1. J. Straub, 2. J. Meeuwise, 1. Sj. Wartens, 2. Joh. van Leeuwen, gebouwd: 1. burge meester C. van Sas, 2. Joh. Hame link. District XII: ongebouwd: 1. J. de Jager, 2. F. van Hoorn, res. J. Goud en L. Verdurmen, 1. P. Scheele, 2. J. de Regt, res. J. de Jager-de Vlieger, 1. P. in 't Anker, 2. Gouds, 1. J. Lindenbergh, 2. W. Bierens, ge bouwd: 1. burgemeester H. G. van Suylekom, 2. J. Balkenende. District XIII: ongebouwd: 1. H. Gl». rum, 2. L. Boot, res. C. v. d. Velde, 1. L. de Koeijer, 2. J. Kole. res. J. Si- monse, 1. D. de Koeijer, 2. J. Rouw, 1. P Polderman, 2. W. Rijk, res. A. Zandee, gebouwd: 1. burgemeester A. Willemsen, 2. P. de Leeuw. District XIV: ongebouwd: 1. Joh. Gierum, 2. J. Sinke, res. H. Poley, 1. A. Boone. 2. Joh. Boone, res. J. J. Mol, 1. J. Blok Azn. 2. A. Blok, 1. I* de Rijke sr., 2. L. de Rijke jr., ge bouwd: C. van Iwaarden (na stem ming met zijn tegenkandidaat, bur gemeester A. Schipper van Krui ningen), 2. A. Visser. Ditrict XV: ongebouwd: 1. I. Smal legange, 2. Jac. Vogelaar, res. W. Kakebeke, 1. M. van Fraassen( 2. C. Mol, res. J. Blok. 1. A. Dees, 2. Jan Zandijk, res. A. C. Panny, 1. D. Wou terse, 2. L. Vogelaar, Tzn., gebouwd: 1. burgemeester L. Cnissen, 2. bur gemeester A. Lokker. District XVI: ongebouwd: 1. ir. W. Kakebeke, 2. C. van Gorsel, res. C. v. d. Werff, 1. L. Bruijnzeel. 2. H. van Gorsel, 1. J. Krakebeke, 2. H. Sentse, 1. J. van Liere, 2. mr. J. Thie- len, gebouwd: 1. J. Lenshoek, 2. Joh. Blok, res. J. A. van Nieuwenhuijze. De Eerste Nederlandse Coöpera tieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent heeft dit seizoen een over tuigende recordcampagne. Tot nu toe was het hoogste aantal verwerkte tonnen bieten 160.000, maar deze cam pagne slaat dit record met tientallen tonnen. Men zal (de campagne duurt tot na Kerstmis de 200.000 ton be reiken. De uitbreiding en modernisering van de fabriek is voor het grootste deel voltooid en zij is nu gereed om de noodzakelijke grotere produktie op te vangen. Men moet in Nederland naar de 82.000 ha bieten en de C.B. S. te Sas van Gent kan haar aandeel in het nu gemoderniseerde en geauto matiseerde bedrijf geheel opvangen. (Advertentie) dan ls het weer KerstfeestNatuur lijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huis. Wilt U verse mayonnaise, let dan op het achter etiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van iric7/U££an Te Antwerpen werd een eeuwen oud pakhuis een centrum van mo derne kunst. Jarenlang is het massieve, donkere Hessenhuis ongebruikt gebleven. Ten minste, als men het stempellokaal op het gelijkvloerse en de opslagplaatsen van afgedankte stadsmeubelen op de eerste verdieping buiten beschouwing wil laten. Volgens de Antwerpse his toricus Amand De Lattin, die in „Doorheen Oud Antwerpen" eraan herinnert, dat het in 1562 gebouwd werd door Cornells De Vriendt, de bouwmeester van het stadhuis, heeft het niet veel meer van zijn vroeger uitzicht behouden. Maar is De Lattin wel ooit op de tweede verdieping ge weest? Over de ganse oppervlakte van het gebouw strekt zich hier een groots woud van balken uit, verdeeld in drie beuken gelijk een ware, laag gezolderde kerk. Hier is kennelijk in vier eeuwen niets veranderd. En hier is het, dat de jonge kunstenaars van ,,G 58" van 29 november jl. tot 11 januari 1959 hun werk tonen. Maan denlang hebben zij er gewerkt om het stof op te ruimen, om de muren te pleisteren en te kalken. Stadsdiensten zijn hen ter hulp ge komen voor het installeren van ver lichting en verwarming. Dank zij de medewerking van het stadsbestuur zal Antwerpen aldus een origineel centrum krijgen voor hedendaagse kunstuitingen. Naast tentoonstellin gen worden er namelijk ook diverse andere manifestaties voorbereid, waarin afwisselend de moderne mu ziek. de poëzie, de experimentele film, het kamertoneel aan de beurt zullen komen. GROENENDIJK Parochiehuis 19,30 u.: Voorbereidingsbijeenkomst voor aan staande dienstplichtigen uit Boschka- pelle, Hengstdijk, Hontenisse, Land waarde, Ossenisse, Stoppeldijk en Ter hole. GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg 7,30 uur: Slechte tijd voor sergeanten. GOES Grand: Kruispunt Bhowani, 14 .j MIDDELBURG Electro: Porte des lilas VLISSINGEN Alhambra: De lord. de lady en de butler. Luxor: Overrompeling der vuurduivels, 14 j.

de Stem | 1958 | | pagina 2