KABINET LOOPT OP HET SLAPPE KOORD 1 J Den Haag is er niet gerust op Luns veroorloofde zich een grapje Lege stoel Pasternak werd zeer betreurd Schokkende ontmoeting in Baarle-Nassau Geschrobd perron, gepoetste trein en stationschefs met hoge hoed „Gewichtig" voorspel Negen doden bij bomaanslag in de Y.S. Voor Serov post in Rode leger DAGBLAD VOOR ZEELAND Eerste algemene audiëntie Paus Regen in Brazilië Tijdelijk neerslag CONFLICT MET ACHTERGROND Schneider krijgt 46 maanden Nieuwe kandidaat president Frankrijk Uitreiking Nobel-prijzcn Waarborgfonds heeft 32 miljoen uitstaan aan middenstand Kerstrede Paus op 23 december Pasternak werkt Engels vorstenhuis en ijn spoorwegen Toon ware gedaante 58 doodvonnissen in Nigeria Gedeeltelijk, dementi uitbreiding aantal kardinalen liewil Mietje Doodstraffen geëist in Tunesië Late Sinterklaasde 100.000... J 98e JAARGANG No. 22934 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H, B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende Bureaus: Breda Reigerstraat 10. Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koninoin en Vaderland DONDERDAG 11 DEC. 1958 - Abonnementsprijs 7.per .kwar taal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.40 per mm. (Ing. Med. l._). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35). Bij een ontploffing in het hoofdge bouw van de Amerikaanse religieuze sekte ,,De bron van de wereld" ge vestigd bij Chatsworth in Californië zijn negen mensen om het leven ge komen. De explosie, volgens de politie ver oorzaakt door een bom, verwoestte woensdag het gebouw. De sekte is gesticht door een gebaarde „Mes sias". die Krisjna Venta wordt ge noemd. Hij behoort ook tot de ver misten. Paus Joannes XXIII heeft gisteren zijn eerste algemene audiëntie als paus gehouden. Hij ontving een vier duizend Italiaanse en andere pel grims en sprak hen toe in het Ita liaans, Frans, Engels en Spaans. Hij wees op de noodzaak van een heid onder de katholieken. Tot de Franse pelgrims zei hij, dat hij pro beerde hun taal te spreken zo goed hij kon. Hij hoopte echter dat het in de toekomst beter zou gaan. De laatste dagen vallen er stort regens in de streken van Brazilië, die sedert maart van de droogte te lijden hebben gehad, met name de staten Rio-Grande do Norte, Per- nambuco en Paraiba. De weerkundi ge diensten hopen dat hiermede een einde is gekomen aan de periode van droogte, die de uittocht van dui zenden naar andere streken tengevol ge heeft gehad en tot plundering heeft geleid. De vluchtelingen ma ken zich thans op om weer naar hun haardsteden terug.te keren. B. EN W. van Amsterdam hebben een adres gericht aan de minister raad en aan alle leden van de Sta- ten-Generaal, waarin opnieuw de noodzaak van de bouw van de IJ- tunnel wordt bepleit. HET PARTIJBESTUUR van de P. v.d. A. heeft een verklaring uitgege ven, waarin het protesteert tegen ,,de onmenselijke wijze" waarop, on der het bewind van Franco, in Span je politieke gevangenen worden be handeld. DE BEZORGERS van dagbladen in New York, die maandag reeds acht uur m staking waren gegaan, hebben gisteren opnieuw het werk neerge legd om kracht bij te zetten 'aan hun looneisen. DE MEDISCHE raad van Rome komt morgen bijeen voor de behan deling van de zaak Galeazzi-Lisi, de lijfarts van Paus Pius XII. IN BELGIë zijn bij Hampteau aan de Ourthe (ten zuiden van Luik) eni ge grotten ontdekt, die tot de grootste van België behoren. Er werden drie geweldige zalen waarvan één 50 meter 'xoog is en een onderaard se rivier ondekt. TUNESIë heeft de Egyptische lucht vaartmaatschappij ,,Misrair" verbo den een verbinding tussen Cairo en' Tunis te onderhouden. IN TWEE SCHOLEN van New York heeft men geheimzinnige brandjes ontdekt. In het begin van de week had men op een school ook al een aangestoken brandje ontdekt. DE BOND van Oostenrijks spoorweg personeel dreigt met staking, als er geen vorderingen worden gemaakt bij de besprekingen over uitbetaling van een veertiende maand salaris per jaar; een dertiende maand wordt reeds uitbetaald. TE FLORENCE is, op de leeftijd van 86 jaar. Elisa Volta Mantovani over leden, die wereldberoemd is geweest als ,,Luisa, koningin der trapeze". (Van onze parlementaire verslaggever) Den Haag is 24 uur een stad vol onzekerheden en politieke geruchten geweest. Minister Luns kwam in de Tweede Kamer zijn begroting van Buitenlandse Zaken verdedigen. Hij sprak over de steeds dreigender gevaren van het Sovjetblok, die zoveel groter zijn dan liet „vermoeide" Westen zich bewust is. Hij deed enige voorzichtige mededelingen over de zeer krachtige steun, die Amerika en Australië hem hebben toegezegd bij de taak, die Nederland in Nieuw-Guinea moet volvoeren. Het werd echter pas stil in de Kamer, toen de minister een grapje improviseerde over wat Den Haag in spanning houdt: de kabinetscrisis, die als een dreigende onweerswolk boven Nederland zweeft. Minister Luns beantwoordde de socialist Goedhart, die hem nogmaals had gevraagd om meer radio-uitzendingen in de Russische taal voor propaganda achter het ijzeren gordijn. De minister zei ineens: „Als wij de Kamerzitting van morgen eens gingen uitzenden De Kamer was ineens wakker en men lachte om de actualiteit van het mopje. Mr. Luns doelde immers op de vergadering van heden middag, waarover het lot van het kabinet zal worden beslist. Even later kwam de socialist de Kadt met een zinspeling, die minder door humor dan door politieke hartstocht blijkt te zijn ingegeven. „Het is niet zo onmogelijk, dat er eerder dan men wellicht verwacht verkiezingen worden gehouden", riep de Kadt ineens in het vuur van zijn betoog uit. Burger voor nodig heeft is een con clusie, die Den Haag al vele maanden eerder heeft getroffen. Daartegenover staan dan de partijen die hun goed recht verdedigen om een wetscomplex niet voor langer dan een jaar aan te nemen. Ook bij hen is 24 uur lang nagedacht over de con sequenties van wat staat te gebeuren. Zullen zij voor vanmiddag een uur de oplossing gevonden hebben? Den Haag is er niet rustig op. Er is een vergadering van het kabinet geweest, maar de uitkomst daarvan is zelfs niet in een nietszeggend com muniqué verwerkt Verder hebben er een dag lang allerlei ministers door het Kamergebouw gezworven, die met fractieleden hebben geconfereerd ach ter hermetisch gesloten deuren Verwachting van het KNMI tot hedenavond, opgemaakt woens- 4 dagavond 23.15 uur. Veranderlijke bewolking met 0 tijdelijk enige neerslag. Tijdelijk t krachtige of harde wind tussen J zuidwest en zuidoost. Dezelfde J temperaturen als gisteren of iets hogere. Verwachting van het Belgisch J Weerkundig Instituut: Aanwakke- rende win^ vanuit west tot zuid- t west. Toenemende bewolking en i regen vanuit het westen. Sneeuw J (in het oosten en zuiden) en J krachtige windstoten (aan de kust i t cn m midden-België) hinderen het 1 4 verkeer. Rond het middaguur zul- J len sneeuw en ijzel echter ver- t J «twijnen. i i Vandaag: zon onder 16.28 uur. 4 Maan onder 17.48 uur. J Morgen: zon op 8.39 uur. Maan i a op 9.49 uur. i De moeilijkheden voor hem waren echter anders dan die voor minister Luns. Hij moest zich verdedigen te gen aanvallen van anderen over de Nieuw-Guinea-poIitiek van de socia listen. „U kunt er van overtuigd zijn, dat oe Nieuw-Guinea-politiek bij de ko mende verkiezingen door de socialis ten naar voren zal worden gebracht", repliceerde de heer de Kadt. Het gaat bij dat wat Den Haag zo in spanlang houdt echter niet om Nieuw-Guinea. Het gaat om de belas tingverhogingen, die minister Hofstra de Kamer niet zo maar voor een jaar, maar voor twee jaar wil laten slik ken. Daarom dreigt er een ernstige crisis te ontstaan en zoals de kaarten nu liggen, valt vandaag de beslissing. De minister heeft zich vastgeklampt aan de 24 uur bedenktijd, die voor hemzelf evenzeer gelden als voor de Kamer, want het is voor een minister van Financiën, die met zoveel kun digheid op financieel gebied en met zoveel liefde voor zijn vak, geen ge ringe opgave om de portefeuille neer te leggen. Maar men heeft zich in stellingen ingegraven, die hecht en onverwoestbaar lijken. De Kamer heeft zich lijnrecht tegen het aanvaarden voor twee jaar uitge sproken. De minister heeft zelfs de hand, die herr werd toegestoken in de vorm van eer motie-Romme (KVP) niet willen aannemen. En nu ligt het probleem daar in zijn volle omvang. Moet een regering het opgeven van wege een naar het landsbelang geme ten betrekkelijk kleine zaak? Moet de Kamer daarvoor anderzijds het been stijf houden? Gaat het hier om pres tigekwesties of om een zaak van be lang? Wikken en wegen Er wordt zee verschillend over ge oordeeld. Er zijn er, die achter dit schijnbaar onbeduidend conflict een hele achtergrond van moeilijkheden zien. Dat het optreden van de PvdA op fakkeldragersbi.jeenkomsten en der gelijke daaraan niet vreemd is, is wel duidelijk Dat er in deze partij allerlei sentimenten loskomen, die de socialis tische groep tot een uiterst lastig te beheren politieke eenheid maakt is eveneens duidelijk. Dat men daar lei ders van groter formaat dan het type van oordeel bleek, dat men bij de economische samenwerking in Euro pees verband wat al te zeer naar En geland keek, terwijl volgens hem de EEG-belangen voorop moesten staan. De heer v. d. Beugel verweet hem daarop, dat hij met twee maten mat. Indertijd immers heeft de heer v. d. Goes zich in een resolutie voor bre dere economische samenwerking uit gesproken. De staatssecretaris zei van oordeel te zijn. dat men Frankrijk niet in eik opzicht tegemoet kon komen en dat een beetje begrip voor het En gelse standpunt geen kwaad kon. Later retireerde de heer v. d. Goes. Hij had alleen de aandacht willen rich ten op het gewicht van de EEG- af spraken De 39-jarige Oostenrijker Robert Schneider, ide, met een vervalste doktersbul, hoofd wist te worden van de psychologische dienst van het Westduitse leger, is woensdag door een gerechtshof te Bonn tot 46 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Hippolyte Martel, oprichter van de Federatie van goede mensen van Frankrijk" heeft meegedeeld, dat hij zich kandidaat heeft gesteld voor het presidentschap. De communisten hebben reeds een kandidaat gesteld, het voormalige parlementslid Marrane. Martel en Marrane hebben echter geen kans tegenover de Gaulle, indien deze zich kandidaat stelt. Martel, gemeenteraadslid van Erag- ny nabij Parijs, heeft verklaard, dat hij de Gaulle van zijn eenzaam heidscomplex" heeft willen verlossen. Tijdens de middagbijeenkomst van de Nederlandse Katholieke Midden standsbond (do rede van de heer Koops geven wij elders in deze editie) hield de heer H. Post, directeur van het Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand, een inleiding over „een heid in beleid". In dit betoog vertelde hij, dat in enkele jaren ruim 2800 middenstan ders bij het Algemeen Waarborg fonds krediet hebben aangevraagd voor overname van een bedrijf of in richting van een nieuw bedrijf. Op dit moment is er een bedrag van 32 miljoen gulden toegestaan, waarvan 20 miljoen gulden is uitgezet. Voor 1980 zullen er waarschijnlijk nog 25.000 nieuwe winkels moeten worden gebouwd en 50.000 gemoderniseerd, waarmee in totaal een investering van ongeveer twee miljard gulden gemoeid zal zijn. De heer Post is dan ook van mening, dat de bijzondere kredietgeving ten behoeve van de overneming van zaken een nog veel grotere rol zal moeten gaan spelen Op dinsdag 23 december te 12 uur zal de H. Vader zijn kerstrede uit spreken in de zaal van het Consis torie. Daarbij zullen aanwezig zijn de kardinalen en de leden van de Ro meinse Curie. De rede wordt door de Vaticaanse en andere radio-om- roepen uitgezonden. Engeland en E.E.G. Bij het debat over Buitenlandse Za ken is de socialistische staatssecreta ris van den Beugel gisteren nog even in conflict geraakt met zijn partij genoot jhr. v. d. Goes van Naters, die Bij monde van zijn permanen te secretaris heeft de Zweedse Academie van wetenschappen, tijdens de uitreiking van de No belprijzen voor natuurkunde, chemie en geneeskunde, ver klaard het zeer te betreuren, dat de winnaar van de prijs voor letterkunde, Boris Pasternak, zijn prijs niet in ontvangst kan nemen, maar dat dit aan het feit van zijn uitverkiezing niets ver andert. Nadat de overige Nobelprijzen door de Zweedse koning overhandigd wa ren, betrad onder doodse stilte dr. J „Boris Pasternak, die geweigerd heeft de Nobelprijs voor lite- ratuur te aanvaarden, zet zijn letterkundige arbeid in zijn J buitenverblijf bij Moskou, waar t een dik pak sneeuw ligt, voort," j aldus wordt uit Moskou gemeld. De schrijver van „Dokter Zji- vago" werkt thans aan de ver- taling van een drama van de Z Poolse schrijver Julius Slovatski. j Het laatst door Pasternak in het Russisch vertaalde werk, Een drama" van Shakespeare, Z wordt nog steeds te Moskou Z Anders Oesterling. 74 jaar oud, het i opgevoerd. Er is veel belang- spreekgestoelte. De Nobelprijs voor J stelling voor. Z letterkunde is dit }kar toegekend aan J de Russische auteur Boris Pasternak, voor zijn belangrijke verdienste, zo wel op het gebied van de hedendaag se lyrische poëzie, als op dat van de grote traditie van het Russische verhaal. Zoals bekend heeft de aange wezen winnaar bekendgemaakt, dat hij de prijs niet in ontvangst wenst te nemen. Natuurlijk verandert dit besluit niets aan de geldigheid van de onderscheiding. De Zweedse Aca demie kan slechts met grote teleur stelling wijzen op het feit, dat de (Van onze correspondent) Een douane-auto reed in het nachtelijk uur met een behoorlijke snel heid over het Gorpeind te Baarle-Nassau. Een andere wagen kwam uit de tegenovergestelde richting aanrukken. En hoe het nu kwam weten we niet het is in dit geval ook niet zo belangrijk maar heide auto's kwakten tegen elkaar. Het gaf e>en dreun van jewelste, getuige het feit dat de 800 kilo roomboter die achter in een van de auto's (niet in die van de douane) geborgen was, voor een deel tegen de voorruit spatte, daarmee de intentie verradend van de man achter het stuur. Even was er, na de klap, een kortstondige stilte. De enerverende stilte, die nu eenmaal het moment vooraf gaa.t, waarop van alle kan ten hulp en begrijpelijke nieuwsgierigheid komt aanstuiven. Zodra de in zittenden van de douane-auto over de eerste schok en een pijnlijke ver bazing heen waren, klommen ze uit de resten van hun wagen en bega ven zich naar de andere auto, waarin de chauffeur nogal hachelijk tus- sen stuur en stoel zat gekneld. Ze bevrijdden de man, constateerden dat hij bewusteloos was en ontdekten vervolgens dat een collega-douanier met letsel in de velddienstauto was achtergebleven. Voorzichtig legden ze daarom de smokkelaar op het wegdek en gingen naar de eigen wa gen terug voor eerste hulpverlening. Toen ze zich opnieuw met de bewusteloze wilden gaan occuperen, was er geen bewusteloze meer. Hij had van de gelegenheid gebruik ge maakt om de kluit boter en het auto-wrak een weemoedige groet ten afscheid te geven en vervolgens de sokken erin te zetten. prijs niet aan de winnaar overhan digd kan worden". Nauwelijks had hij zijn korte toe spraak beëindigd, of het Zweed se volkslied klonk en de plech tigheden waren officieel geëin digd. Met de ongeveer tweedui zend genodigden begaf de Russi sche ambassadeur, Feodor Gou- sev zich naar de uitgang. Wanneer Boris Pasternak ooit nog in Stockholm verschijnt, zal hij de leg penning en de bijbehorende oorkonde van zijn prijs in ontvangst kunnen nemen, maar het geld van zijn prijs vervalt, ingevolge de statuten aan het fonds waaruit de Nobelprijzen be kostigd worden. Terwijl de voor Boris Pasternak gereserveerde zitplaats leeg bleef, bezetten de andere Nobelprijswin naars hun zetels op het podium: dr. Pavel Cherenkov, dr. Ilya Frank en i dr. Igor Tamm, de drie Russen die i de Nobelprijs voor natuurkunde ver- wierven, dr. Frederic Sanger, de Brit, die de chemie-prijs won en de doctoren Edward Tatum, Joshua Le- derberg en George Wells Beadle, de Amerikanen, voor wie de geneeskun- de-prijs bestemd was. De plechtigheden waren begonnen met een toespraak van Birger Eke- berg, voorzitter van de Nobel-stieh- ting. over de man die de prijzen zijn naam gaf: Alfred Nobel. De vijfde Nobelprijs, die voor de vrede, werd volgens traditie in de grote feestzaal van de universiteit van Oslo uitgereikt en wel aan de Belgische pater Georges Pire. Deze heeft door het bouwen van dorpen aan vluchtelingen die in kampen leef den de gelegenheid gegeven weer een normaal leven te leiden. Gunnar Jahn, voorzitter van het Nobelcomité van het Noorse parle ment dat de vredesprijs toekent, prees het werk en de persoon van pater Pire. Koning Olaf woonde de plech tigheid bij. Van tijd tot tijd wordt aan de Britse staatsspoor wegen verweten, dat zij de koninklijke familie te overdreven in de watten leggen. Gisteren was het weer zo ver en dit maal is de klacht, dat elek trisch licht geïnstalleerd werd in een nog van gas verlichting voorzien sta tion, toen de hertog van Edinburgh daar op be zoek kwam, maar dut oe elektrische verlichting na zijn vertrek weer ver dween. Inwoners van Chester field, Derbyshire, die van dat station gebruik ma ken, hebben bij de Britse spoorwegen fel tegen deze gang van zaken geprotes teerd. ?5 De elektrische lampen werden geïnstalleerd, op dat prins Philip kon zien waar hij ging, toen hij drie weken geleden bij een be zoek aan deze streek naar zijn trein wandelde. Het perron was geboend en geschrobd en de slecht- verlichte hal schitterende door het elektrische licht cn de wrijfwas. De vaste klanten juichten toen het licht aanging. Hierop hadden zij nu reeds jaren gewacht. Maar toen de prins weg was, ver dwenen ook de elektrische lampen en kwamen de zes gaslampen van het sta tionnetje weer in bedrijf. Forens Brian Merrifield schreef het zo aan de spoorwegen: „Is het niet de dwaasheid ten top ge dreven om voor een kort bezoek van prins Philip 'n verlichting aan te leggen en die vervolgens weer te demonteren?" Anderen schreven ln de zelfde geest. Men was extra kwaad omdat Phi lip op bezoek was geweest om een nieuw deel van de technische hogeschool van Chesterfield in gebruik te stellen. Een spoorman heeft dit ter verdediging aange voerd: „Het had geen zin deze lampen te laten zit- ten. Het was allemaal pro visorisch. Overal hingen kabels. De omschakeling op elektrisch licht op dit station staat in de plannen maar we kunnen nog niet zeggen wanneer het zo ver is". Over het algemeen wordt aan de spoorwegen verwe ten, dat zij aan de konink lijke familie hun ware ge daante niet tonen. Nooit zal koningin Elizabeth 'n smerig station zien, haar trein wordt altijd gepoetst tot hij glimt als nieuw en stationschefs zetten vaak 'n hoge hoed op wanneer de koningin door hun sta tion komt... Men verwacht te Moskou dat de Sovjetrussische pers binnenkort de naam van de opvolger van het van zijn huidige functie ontheven hoofd van de Sovjetrussische staatsveilig heidsdienst, generaal Iwan Serov, be kend zal maken, evenals de aard van de nieuwe post, die laatstgenoemde gaat bekleden. Volgens bepaalde berichten zou Se rov een aanstelling in het rode leger krijgen. Wat betreft zijn opvolging verwacht men dat het nieuwe hoofd van de staatsveiligheidsdienst een weinig be kende persoonlijkheid zal zijn. Een gerechtshof in Lagos, Nigeria heeft acht personen ter dood veroor deeld wegens deelneming aan de on geregeldheden in Ibadan, in maart van dit jaar. Het aantal ter dood veroordeelden is hierdoor tot 58 ge stegen. De onlusten braken uit na een on geluk, waarbij de politicus Alhaji Adegoke Adelabu om het leven kwa- Adegoke Adelabu om 't leven kwam. De acht ter dood veroordeelden zouden een huis in brand hebben ge stoken, terwijl zij wisten dat een zes tigjarige vrouw zich binnen bevond. „Met een sadistisch genoegen" luis terden zij naar de kreten, aldus de rechter. Zingend gingen zij weg. Het Vaticaan ontkent vooralsnog geruchten, dat de paus bij het ge heim consistorie een apostolische constitutie zal publiceren cn het col lege van kardinalen zal uitbreiden tot 80 leden. De mogelijkheid van uitbreiding wordt echter niet gede menteerd. Hoewel het varken op deze foto met leedvermaak 'mag vaststellen, dat zijn baas gebukt gaat onder een drukkende last, mag het toch niet dl te hard juichen... Kerstmis nadert en dat heeft voor de vlezige knorbeesten een niet te ontkennen schaduwzijde... (Advertentie) De openbare aanklager heeft in het procens tegen vijftien Tunesiërs, die worden beschuldigd van samenzwe ring om president Boerguiba te vermoorden, voor acht hunner de doodstraf geëist. Voor de zeven an dere beklaagden liet hij de bepaling van de strafmaat aan de rechtbank over. Vier beklaagden zijn voortvluchtig. Veertien der vijftien beklaagden zijn volgelingen van Salah Ben Joes- sef, voormalig secretaris-generaal van de „nieuwe grondwetspartij", die reeds in een vorig proces bij verstek ter dood is veroordeeld. De vijftiende is Saleh Ben Joessef zelf, tegen wie nu opnieuw "bij verstek de doodstraf werd geëist. De prijs van honderdduizend gulden in de 541e staatsloterij, vierde klasse, elfde lijst, is ge vallen op nummer 1982. Van dit lot zijn de series A tot en met F respectievelijk verkocht in Maastricht, Doetinchem. Haar lem, Amsterdam Leiden en 's Gravenhage. Hoge prijzen zijn bij de coUec- trice in Maastricht steeds tus sen Sint-Nicolaas en Kerstmis terecht gekomen. Twee jaar ge leden had zij een lot, waarop een prijs van f 50.000 viel, ver kocht aan 'n groepje gemeente ambtenaren uit Susteren. Deze gelukkgien kochten toen, op het horen van 't goede nieuws, nieu we asbakken voor 't kantoor en gingen met de oude pooien...» Bij de Maastrichtse gelukkigen bevindt zich de 49-jarige P. W. M. Hendriks, oud-Bredanaar, die via de radio hoorde, dat hij op een tiende lot, samen met vijf douanebeambten, tot de ge lukkigen behoorde. In Den Haag gelooft een koper van een tiende van dit lot in serie F nu voor goed in Sinter klaas. Hij had de honderddui zend op zijn nummer als Sint- Nicolaaswens op zijn verlang lijstje geplaatst. Behoudens een half lot in Maas tricht en twee maal een kwart lot (in Den Haag en in Haar lem), viel de prijs op twintigste en tiende loten, bijna overal bij mensen die „het goed kunnen gebruiken".

de Stem | 1958 | | pagina 1