Walcheren Zuid-Beveland ASPRO* Zeeuwsch-Vlaanderen De zevenduizendste Wit-Gele Kruis-baby Polder-concentratie op Zuid-Beveland Schooltandverzorging te Vlissingen-Souburg Subsidieverzoek YYY Middelburg afgewezen DE LELIE Het Venus- kruid Dagblad De Stem VERKOUDEN? Bescheiden versoek 9 'ASPRO'5 7 Huisbaas betaalt Vandaag komen kiesmannen bijeen Roosendaler stal in Vlissingen geld De pluimveehouderij in Zeeland Afscheid rector A. Hoolhorst te Oostburg Gunstige begroting Vrije van Sluis Hetzelfde dijkgeschot Wel voor speciale activiteiten Stoomwasserij, Chemische Wasserij en Ververij H oogwa t e rst a n d en AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 DECEMBER 1958 MIDDELBURG Zevenhonderd gulden voor verkeersonderwijs In augustus is het verkeersonder wijs als verplicht leervak aan het leerplan der lagere scholen toege voegd. Nu moeten daarvoor ook leer middelen worden aangeschaft en b. en w. stellen voor f 700.— uit te trek ken ten behoeve van de openbare scholen. De federatie van verpleeginrich tingen voor langdurige zieken ver zocht aan het gemeentebestuur een jaarlijkse subsidie uit de gemeente kas van één-tiende cent per inwo ner. B. en w. stellen de raad voor om aan dit bescheiden verzoek te voldoen; het kost de gemeente onge veer f 22.—. Bouwrijp inaken van gronden Van de gronden liggende in de drie hoek Oude Koudekerkseweg, Ko- ninginnelaan en Breeweg is thans reeds ongeveer tachtig procent door het gemeentebestuur van Middelburg in optie uitgegeven. B. en w. van Middelburg stellen daarom de raad voor te besluiten tot bouwrijp ma ken van deze grond. De kosten daar van, omvattende het aanleggen van straten, plantsoenen en riolering, wor den geraamd op 84.000. De aannemer J. Verhagen te Vlis singen heeft een perceel grond aan de N. Vlissingseweg te koop gevraagd. B. en w. stellen daarom de raad voor, deze grond bouwrijp te maken en van riolering te voorzien, waar voor een bedrag van 32.100 nodig is. Deze maandag zal de raad hierover moeten beslissen. Verbeteringen aan gymnastieklokaal Onlangs stemde een meerderheid in de gemeenteraad, onder aanvoe ring van wethouder Kaland een voor stel van b. en w. af, om het gym nastieklokaal aan de Nieuwe haven ingrijpend te verbeteren. Aangezien b. en w. er echter van overtuigd zijn dat het noodzakelijk is toch een aan tal minimale verbeteringen aan te brengen (zij denken hierbij in het bijzonder aan de overlast, welke de daar gehuisveste school dagelijks on dervindt), stellen zij thans voor, te besluiten tot uitvoering van de goed koopste oplossing, waarmee een be drag van 4200 is gemoeid. Bouwgrond voor particulieren B. en w. stellen de raad voor en kele grote percelen bouwgrond aan particuliere ondernemers te verko pen. Zo is de aannemer J. Verhage te Vlissingen bereid een perceel grond aan de Nieuwe Vlissingseweg te ko pen, groot 3450 m2 voor 14 per m2 of 48.000 in totaal. Het aannemersbedrijf van J. Broek te Middelburg is genegen een perceel grond nabij het Park de Griffioen, groot 2888 m2 te kopen voor 13 per m2. of 37.544 in totaal. De commissie van bijstand in het beheer van gemeentewerken kan zich met de verkoop verenigen. VLISSINGEN Coneurreritieiiijd De zogenaamde vrije" melkboer P. uit VI. heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat hij bij het uitoefe nen van zijn bedrijf werd ge molesteerd door enkele „gesaneer de" melkbezorgers. Dezen gooiden met rauwe eieren naar hem en trachtten zijn voertuig in te sluiten, opdat hij niet verder zou kunnen gaan met het bezorgen van melk. De politie stelt naar aanleiding van dit incident een onderzoek in. GOES Kerstavond Schola en Knapenkoor Het parochieel knapenkoor en de Schola cantorum bereiden zich, onder leiding van de dirigent Evert Heyblok, voor op de traditio nele kerst-uitvoering. De avond zal gegeven worden op zondag 21 december a.s. in de zaal van „de Korenbeurs". Heinkenszand Boerinnenbond bloeit Toen bijna een jaar geleden als eerste afdeling op Zuid-Beveland de Boerinnenbond van de NCB werd op gericht, gold dit als een experiment waarvan niemand de afloop durfde voorspellen. Dat deze jonge afdeling intussen volop bestaansrecht geniet is naast de activiteit van het bestuur, te dan ken aan het stuwende werk dat in deze ongetwijfeld moeilijke aanloop periode is uitgegaan van de manne lijke collega's van de NCB, die met hun grotere ervaring de jonge afde ling terzijde stonden. Dat de belangstelling gewekt is moge o.m. blijken uit het feit dat de boerinnenbond thans 63 leden telt en dat dit ook actieve leden zijn. In het afgelopen verenigingsjaar werden cursussen gehouden op spe cifiek vrouwelijk vlak. Mejuffrouw Schipper van de r.-k. landbouwhuis- houdschool te Ovezande hield cau serieën over de verzorging van maal tijden en koude schotels en gaf een bakcursus. De heer en mevrouw v. Mijnsbergen uit Goes hielden voor drachten over bloemschikken en zo staan er nog enkele voor de leden interessante avonden op het pro gramma. Kapelaan de Jong uit Goes hield een lezing met filmprojectie over Lourdes en de onlangs gehouden jaarvergadering had het karakter van een feestelijke bijeenkomst, tij dens welke de leden op geanimeerde wijze werden onthaald en enkele aan trekkelijke verlotingen werden ge houden. Tijdens deze vergadering werd (Cdvertentie) 0*0 Y» voor de aftredende penningmees- teresse mejuffrouw N. v. d. Dries ge kozen mevrouw Andringa. Euterpe-avond De muziekvereniging Euterpe geeft op 12 en 13 december haar jaarlijkse muziekuitvoering. De eerste avond is speciaal gereserveerd voor de do nateurs. De uit te voeren werken zijn van licht klassiek gehalte van componis ten als von Suppé, Oscar Strausz en Emrich Kalman. Na de pauze krijgen de bezoekers een toneelopvoering van ,,de privé- secretaresse" voorgeschoteld, een blijspel in 3 bedrijven van A. den Hartog. Deze opvoering zal worden verzorgd door de toneelvereniging „Kunst naar Kracht." LANDBOUWVOORLICHTING In zaal rioondert wordt op 16 de cember een film- en voorlichtings avond gehouden met als onderwerp het gebruik van chemische middelen in de uienteelt. Spreker is de heer M. J. H. L. Houbiers. (Advertentie) Voor Uw erre" bloemengroet.. FLEUROP Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7. tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes"; 3 regels of minder f 0,90, elke regel meer f0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. 'ASPRO' 'ASPRO' helpt direct. Ook bij hoofdpijn en griep. U voelt weer fit worden,opgewekt! Ja,4ASPRO' doet meer» -eei ft! itirdenbiirg JUBILEUMVIERING TE DRAAIBRUG In Draaibrug vierde de Sint-Nico- laaskring aldaar zijn 20-jarig be staan. Men had hieraan een speciaal cachet gegeven, waartoe reeds deze zomer een fancy-fair werd gehouden. In café Tramzicht werd een bont programma gebracht door het caba ret-variété Truxini uit Haarlem. 's Middags was er een kindervoor stelling met een goochelaar, een kin derwedstrijd, een jongleur en een Oudhollands poppentheater. Daarna verscheen Sint-Nicolaas, die de kin deren ieder een geschenk overhan digde. 's Avonds was er een caba retvoorstelling waarbij ook burge meester J. van Dongen en secretaris J. M. Paridaen aanwezig waren. De zaal was tot de laatste plaats ge vuld. Bosch kapel Ie BRAND IN WERKPLAATS De Drandweer van Vogelwaarde werd gealarmeerd voor een brand in de timmermanswerkplaats van de heer Dobbelaar, alhier. Toen de spuit arriveerde, was men er reeds in ge slaagd de brand te blussen. De scha de bleef beperkt, maar de sterke rookontwikkeling had o.m. tot gevolg dat 'n aantal duiven 't leven moest laten. De oorzaak van de brand is onbekend. GEEN RUIMTE VOOR VERENIGINGEN Nu het parochiehuis ook deze win ter nog gebruikt wordt als confectie- atelier hebben de plaatselijke vere nigingen weer met het probleem zaalruimte te kampen- De K.A.B.-af deling heeft niettemin een volledig winterprogramma vastgesteld en de avonden in het kader van dit pro gramma zullen nu worden belegd bij leden-caféhouders. De eerste bijeen komst zal worden gehouden op maan dag a.s. in café Ottjes. Op deze avond zal pater Pisters spreken. HULST Misschien geïnspireerd door de intussen teruggekeerde Sint-Nicolaas heeft het gemeentebestuur de bewo ners van een kleine honderd huizen in Nieuw Hulst geld teruggegeven. De gemeentebode kwam allen een rijks daalder en een gulden brengen en het beeld van een geld rondbrengen de huisbaas is wel zo uniek dat we het hier even vastleggen. De zaak zat zo: er was vanaf augustus 1957 per abuis vijf cent per week teveel betaald. De spaarpotje heeft de gemeente nu weer leeggemaakt. Carillon speelt Kerstliedjes Wat heel Hulst eigenlijk al had verwacht is gebeurd: de toren speelt nu kerstliedjes. Het zal de sfeer van de komende feestdagen ongetwij feld sterk verhogen. In een maand als december is een carillon nog tweemaal zoveel waard als anders! TONEELAVOND KAB Zoals wij reeds eerder berichtten werd in Hulst enige tijd geleden een „Kulturele Kommissie" opgericht uit de K.A.B. en de samenwerkende vak bonden, zulks met de bedoeling om de ontwikkeling op cultureel gebied van de leden op te voeren. Als eerste uiting dat het de K.A.B. met dit stre ven ernst is, zal op vrijdag 19 decem ber a.s. een uitvoering worden ge geven worden door het beroepstoneel gezelschap „Studio", dat in het Bioscoop- en Concertgebouw „Een meisje om te stelen" een blijspel in drie bedrijven van Jack Popplewel voor het voetlicht zal brengen. De H.K.W. heeft hieraan voor haar leden van buiten Hulst een te gemoetkoming van de te maken reis kosten in 't vooruitzicht gesteld, zodat wellicht zeer velen van de ge legenheid gebruik zullen maken een beroepstoneelopvoering te gaan zien Bovendien is „Studio" voor Hulst Vandaag is het een belangrijke dag in de historie van de Zuidbevelandse polders. Om half tien komen in hotel „de Korenbeurs" te Goes de kies mannen bijeen om de aanbeveling op te maken voor de benoeming van een dijkgraaf en de gezworenen voor het nieuwe waterschap „De brede watering van Z.-Beveland", dat alle 65 polders en waterschappen omvat. Zo men weet werd onlangs in een bijzondere zitting der Prov. Staten tot de samenvoeging van alle Zuid bevelandse polders besloten en hoe wel de koninklijke goedkeuring daarop nog moet binnenkomen, wor den alle maatregelen reeds getrof fen, die nodig zijn om het nieuwe grote waterschap straks te besturen. In het reglement voor het bestuur van het waterschap „De brede wa tering van Z.-Beveland", wordt o.m. bepaald, dat de benoeming van de dijkgraaf en de gezworenen voor de eerste keer geschiedt op een aanbe veling van drie personen, die door Ged. Staten voor elke te vervullen plaats aan de kroon wordt ingezon den. De benoeming van de hoofdinge landen geschiedt voor de eerste keer door Ged. Staten. Bij deze aanbeve ling en benoemingen zal nu indien mogelijk rekening worden gehou den met de uitslag van de verkie zing. die heden door de kiesmannen tweehonderd in getal wordt ge houden. In een Vlissings café heeft de po litie de dienstplichtig soldaat van H. uit Roosendaal aangehouden en over gedragen aan de koninklijke mare chaussee. Van H., vroeger woonachtig te Vlis singen, stal tijdens een vriendschap pelijk bezoek aan zijn vroegere werk gever, de Vlissingse garagehouder C„ een bankbiljet van f 25 uit de kassa. De verschillende waterschappen hebben met deze kiesmannen al voorbesprekingen gehouden, om te voorkomen, dat het eindeloze stem mingen worden. Wel houden de kiesmannen een vrij mandaat. Zo goed als in alle waterschappen is voor de functie van dijkgraaf ge noemd de heer P. J. Dekker te We- meldinge, die tot nu toe dijkgraaf is van „De brede watering bewesten Y erseke.' Verwacht wordt dat de heer Dek ker bij acclamatie als no. 1 op de aanbeveling zal worden geplaatst. De vereniging tot bevordering der pluimveehouderij hield haar jaarver gadering in Goes. Er werd medegedeeld dat in het afgelopen seizen 27.000 jonge hennen zijn goedgekeurd en afgeleverd. De opfok is bevredigend verlopen, ziek tegevallen kwamen weinig voor. Heeft men er tot heden bij de keuringen alleen opgelet of de jonge hennen gezond zijn opgegroeid en in prima conditie waren, in het volgend seizoen zal ook rekening worden ge houden met bekende afstamming, zo dat in twee series wordt gekeurd, na melijk, jonge hennen met bekende prima afstamming, welke voorts aan de bekende eisen voldoen; en dieren, die blijken bij de opgroei en keuring te kunnen worden beschouwd als aanstaande prima legkippen. Het keuringsloon en de minimum verkoopprijzen werden vastgesteld op basis van het vorig seizoen. geen onbekende, aangezien reeds en kele voorstellingen voor de kunst kring „Van den Vos Reinaerde" met succes werden opgevoerd. Hoofdplaat Viervoudig prijswinnaar op kring-konijnenshow Op de kringtentoonstelling van ko nijnen en kippen, georganiseerd door de konijnen- en pluimveevereniging Terneuzen, behaalde vijf Belgische haaskonijnen van de heer Ch. Mollet alhier mooie onderscheidingen. Hij kreeg vier ereprijzen waaronder een medaille en behaalde twee maal het predikaat zzg, tweemaal zg en eenmaal gg. Hontenisse BEGROTING IN DE RAAD Vrijdagmiddag om 2 uur vergadert de raad van onze gemeente. Het be langrijkste agendapunt is de behan deling der begrotingen voor 1959. Koewacht Prijsuitreiking winkelactie In het Don Bosco patronaat zijn de prijzen uitgereikt van de winkel actie- Het patronaat was te klein om alle aanwezigen te kunnen bergen. Onder het spelen van een vrolijke mars door de plaatselijke fanfare E. M.M. maakte de voorzitter der win keliersvereniging de uitslag bekend. Het bleek, dat vier kaarten waren ingeleverd met het maximum aantal punten, nl. 25. Na loting tussen de ze vier viel de eerste prrijs, een keukenuitzet, ten deel aan Rafaël Martens. C. van der Bilt, mevrouw Fermont-Coppieters en R. Michielsen waren resp. 2, 3 en 4. Niet minder dan 64 prijzen ter waarde van 1500 zijn door de winkeliersvereniging voor deze actie beschikbaar gesteld. Kruiscursu ssen Het Wit-Gele Kruis organiseert de ze winter twee cursussen in het be reiden van zout- en vetloze diëten. De moedercursus, die begint op 14 januari, zal worden gegeven door zus ter Vernimmen. Hieraan kunnen deel nemen jonge moeders, verloofde meis jes en meisjes boven 18 jaar. Wie de cursus zout- en vetloos eten zal geven is nog niet bekend. De cursus sen worden gegeven in het nieuwe wijkgebouw. KLEUTERBAD IN SPEELTUIN Heg gemeentebestuur is overge gaan tot het plaatsen van een kleu- terbad in de speeltuin, die deze week gereed is gekomen. Het bad is ge heel gemaakt van beton en heeft een doorsnee van 9 meter, met een diep te van 30 cm. Het water wordt in straaltjes omhoog gespoten, zodat een constante waterverversing plaats heeft. Het bad, het eerste van geheel oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ook zeer veel belangstelling van andere gemeentebesturen. Sas van Gent BOOMPLANTDAG IN DE ZANDSTRAAT Zaterdagmorgen a.s. om 10.30 uur zal in de wijk de Zandstraat op enigszins officiële wijze een boom planting plaats hebben. Langs een groot gedeelte van het enkele jaren beleden aangelegde trottoir zullen een vijftigtal meidoornboompjes wor den geplant met inschakeling van de schooljeugd uit deze wijk, onder toe zicht van de gemeentelijke plantsoen dienst en in tegenwoordigheid van het college van burgemeester en wethouders. De bedoeling van deze min of meer officiële planterij is de jeugd te door dringen van het doel en nut van bomen en hen verantwoordelijkheid bij te brengen voor het behoud van natuurschoon. Schoondijke ST.-NICOLAAS BIJ DE BEJAARDEN Het damescomité, onder leiding van mevrouw van Rosevelt, organiseerde voor de ouden van nagen een eenvou dige Sint-Nicolaasmiddag. Ongeveer 65 oudjes, behorend tot alle gezindten, hadden aan de oproep van het comité gehoor gegeven. De gasten konden genieten van een prachtige filmmiddag. Er was een heerlijke sigaar voor de mannen, een chocoladeletter en thee voor de vrouwen. VANDALISME Langs een raam hebben enkele jon gelui zich toegang verschaft tot de machinebergplaats op het terrein van de voormalige r.-k. h.b-s.. Uit sensa tiezucht werden alle machines in werking gesteld. Toen deze brutale grap ontdekt werd stond alles wat maar enigszins draaien kon op volle toeren te werken en was de ruimte geheel gevuld met afgewerkte gassen. MINISTERIEEL BEZOEK De minister van Binnenlandse Za ken heeft in verband met de grens wijziging tussen de gemeenten Oost burg en Schoondijke ook een kort be zoek gebracht aan deze gemeente De minister werd vergezeld door de commissaris der koningin in de pro vincie en verschillende leden van Ge deputeerde Staten. Zuiddorpe Bezoek St. Nieolaas Het bez)oek van St.-Nicolaas, die met zijn onmisbare zwarte Pieten per auto arriveerde, is een vreugdevol gebeuren geworden. Het parochiehuis was geheel gevuld met kinderen en ouders van kinderen, niet alleen uit Zuiddorpe maar ook uit Overslag. Op het podium werd de oude bisschop plechtig ontvangen door het K.A.B.- bestuur en het St.-Nicolaascomité. Daar de burgemeester verhinderd was sprak pastoor van Tilburg het welkomstwoord. Ook de heer C. Roe- landt voorzitter van de K.A.B. richt te zich tot de Sint. Daarna mochten de kinderen om hun pakjes komen en met Sint-Nicolaas praten. Er werden ook een paar St.-Nicolaasliedjes ge zongen. Kinderen en ouders, aan de stralende gezichten te zien. amuseer den zich best. Uit de gemeenteraad Behalve de reeds gemelde benoe ming van de heer J. M. Moerdijk jr. tot gemeentesecretaris per 1 janua ri a.s., het laatste punt op de agen da, werd in de vergadering besloten het rekening courant krediet bij de N.V. Bank van Nederlandse gemeen ten vast te stellen op 100.000. Het uitbreidingsplan, waartegen geen bezwaren zijn ingebracht, werd vastgesteld en wordt andermaal ge durende veertien dagen ter inzage gelegd. De heer A. Hoolhorst die zijn func tie van rector van het Koningin Wil- helmina Lyceum te Oostburg neer legt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zal op dinsdag 23 december afscheid nemen. In het Ledel Theater zal die middag een afscheidsbijeenkomst worden ge houden, waarbij de leerlingen, oud leerlingen en vele andere genodigden aanwezig zullen zijn. De leraren van het lyceum, die ui teraard eveneens bij 't afscheid aan wezig zijn, luisteren de bijeenkomst op door, samen met hun echtgenoten, een toneelstuk op te voeren. Vrijdag 19 december houdt het Wa terschap „Het Vrije van Sluis" zijn algemene vergadering in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Op de agen da staat, behalve een reeks voorstel len met betrekking tot grondruilin- gen, -verkoop en -aankoop, de behan deling van de begroting. Deze begro ting sluit met een post onvoorzien van 49.899,06. Het dijkgeschot kan gehandhaafd blijven op 56 gulden per ha voor de ongebouwde eigendom, en op 11 pet. voor de gebouwde eigen dom. Dit is mogelijk gemaakt door dat de dienst 1957 een goed slot van 129.453,19 vertoonde, hetgeen aan de begroting van 1959 ten goede is gekomen. Onder de vele grote posten die ge raamd zijn is er een van 350.000 gul den voor de verbetering van de weg Oostburg - St.-Margriete. Om opnieuw 20 km polderwegen van een nieuwe teerlaag te voorzien is 319.000 gulden uitgetrokken. In Nieuw-Namen is geboren Mariëlla Weemaes, dochter van de heer en mevrouw Weemaes- de Smet in de Reinaertstraat. Haar komst ware, althans voor de buitenwereld, niets bijzon ders geweest, als ze toevallig niet juist de zevenduizendste baby was geweest die profi teerde van de goede zorgen van de kraamzorg van het Wit-Gele Kruis in Zeeland. Deze mijlpaal onderlijnt eens te meer het grote belang van het kraamzorgwerk. Sedert de op richting heeft men nu al zeven duizend moeders bijgestaan, die daardoor de grote dag met meer vertrouwen tegemoet konden zien. Want de kraamverzorg sters, altijd bescheiden op de achtergrond, verstaan hun werk en hun verblijf in een pas uit gebreid gezin garandeert niet alleen uitstekende zorg voor moeder en kind, maar ook de vlotte gang van zaken in de huishouding. Een dankbaar werk, waarop de aandacht van jonge meisjes die een levensvulling zoeken, niet genoeg kan' worden gevestigd. Misschien kan men zich nog herinneren dat vorig jaar zomer in Middelburg de zesduizendste „Wit-Gele Kruis-baby'' geboren werd en in het voorjaar van het jaar daarvoor de vijfduizendste in Hulst. Het pas verschenen jaarverslag van de stichting schooltandverzorging over 1957-'58 brengt verschillende ge gevens en cijfers. Voor het schooljaar '57-'58 bedroeg het aantal deelnemende scholen te Vlissingen 16, omvattende 95 klassen met 3293 leerlingen, waarvan 2601 kinderen bij het onderzoek werden ingeschakeld, terwijl 692 kinderen niet aan het onderzoek deelnamen- Te Oost- en West-Souburg bedroeg het aantal deelnemende scholen 5, omvattende 30 klassen met 874 leer lingen, waarvan 635 kinderen wel en 239 kinderen niet aan het onderzoek deelamen. Uit het bovenstaande blijkt, dat te Vlissingen ongeveer 79 pet. van het totaal aantal leerlingen bij het on derzoek werd behandeld, terwijl voor ongeveer 21 pet. door de ouders geen toestemming voor behandeling werd gegeven. Deze percentages waren voor Oost en West-Souburg 73 resp. 27. Uit bovenstaande cijfers mag ze ker niet worden geconcludeerd, dat de kinderen, die niet aan de school tandverzorging deelnemen, verstoken zijn van tandheelkundige verzorging. Een groot aantal van deze kinderen wordt behandeld door de gezinstand arts. Er wordt echter naar gestreefd B. en w. van Middelburg hebben heid nogals iets te wensen over, zo het aantal deelnemende kinderen zo hoog mogelijk op te voeren. De samenwerking met het zieken fonds en de hoofden der scholen was uitstekend, terwijl niet onvermeld mag blijven dat de schooltandartsen met opgewektheid hun taak verrich ten. In het exploitatie-tekort wordt door de gemeente Vlissingen en Sou burg bijgedragen naar evenredigheid van het aantal inwoners per 1 sep tember van elk schooljaar. Over het schooljaar 1957-1958 bedroeg het ex ploitatie-tekort 809. Hiervan kwam voor rekening van de gemeente Vlissingen 652. (per 1 september 1957 bedroeg het aantal in woners 28856) en voor rekening van de gemeente Souburg 156 (per 1 september 1957 bedroeg het aantal inwoners 6942). Teneinde het bezwaar van een aan tal ouders in Souburg, dat hun kin deren zich voor het onderzoek naar Vlissingen moeten begeven, zoveel mogelijk te ondervangen, werd beslo ten de Souburgse kinderen m.i.v. 1 maart 1954 per speciale bus te doen vervoeren naar en van het medisch centrum te Vlissingen, hetgeen geble ken is in de praktijk te voldoen. Vermeld moge nog worden, dat Vlissingen tot de eerse gemeenten in ons land behoort, die deze tak van medische sociale zorg begon op ba sis van de officiële subsidieregeling van het ziekenfonds. (Advertentie) een verhoging van de subsidie, zoals die door de hoofdstedelijke vereniging voor vreemdelingenverkeer was ge vraagd, van de hand gewezen. Wel heeft het Middelburgse gemeentebe stuur de mogelijkheid van een bijzon dere subsidieregeling open gelaten, zo blijkt althans uit het gemeentelijk antwoord op het uitvoerig schrijven van de V.V.V., waarin verzocht werd de huidige bijdrage van tweeduizend gulden per jaar met ingang van 1959 te verdubbelen. B. en w. zijn nl. bereid om in in cidentele gevallen extra subsidiever lening voor te stellen, ten behoeve van „speciale activiteiten", die de Middelburgse V.V.V. voor de stad zou willen ontplooien. Dit laatste nu laat aan duidelijk- Adv irtentie) IEDERE MINUUT EEN OVERHEMD. gestreken en gevouwen. KUNT U DAT OOK Laat ONS dat voor U doen en geeft U dan meteen de rest van de was ook maar. Dan bent U van drogen en strijken af. DOE DE WAS DE DEUR UIT. Als U ALLES rekent is het beter en voordeliger dan zelf wassen. ST. JOSEPHSTRAAT 9—17 BERGEN OP ZOOM meende de Middelburgse V.V.V.- voorzitter, de heer P. Blaauw, tij dens de gisteravond gehouden na jaarsvergadering. „Er valt uit het schrijven van het gemeentebestuur niet af te leiden, voor welke doel einden eventuele extra bijdragen zul len worden uitgekeerd", aldus de heer Blaauw. In haar brief aan de gemeente heeft het V.V.V.-bestuur gesteld, dat het, gezien de economische waarde van het toerisme, niet mogelijk is de werkzaamheden van de vereniging, die ook nog een reisbureau exploi teert, in te krimpen. Het hangt er nu maar van af, wat b. en w. onder „speciale activiteiten" verstaan, of men in de toekomst al dan niet tot een beperking van het werk zal moe ten overgaan. Volgens de heer Blaauw is het echter als gevolg van het onophoudelijk stijgend kostenpeil niet meer mogelijk om met een sub sidie van tweeduizend gulden op de oude voet door te gaan. Morgen, donderdag 11 december, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 3.04 en 15.26 uur; te Terneuzen om 2.15 en 14.36 uur en te Vlissingen om 1.41 en 14.05 uur. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Jmm James, de wraakzuchtige bandiet. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Kinder meisje gezocht voor pappa, a.I. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Meisjes en mannen. 18 j. Kath. Kring 8 uur: Voor bereidingsbijeenkomst voor a.s. dienst plichtigen uit Aardenburg, Biervliet, Breskens, Eede, Groede, Hoofdplaat, Oostburg. Schoondijke. Sluis, Slijkplaat en IJzendijke. GOES Grand: Kaiserball, a.I. MIDDELBURG Electro: Moordcentrale X VLISSINGEN AHiambra: Stella s sleu tel, 18 j. Luxor: Overrompeling der vuurduivels, 14 j. BELGISCH PUTTE Gildenhuis: Feest middag Bond van Bejaarden. GROENENDIJK Parochiehuis 19,30 u.: Voorbereidingsbijeenkomst voor aan staande dienstplichtigen uit Boschka- pelle, Hengstdijk, Hontenisse, Lams- waarde, Ossenisse, Stoppeldijk en Ter hole. GENT (B.) Kon. Ned. Schouwburg 7,30 uur: Slechte tijd voor sergeanten. GOES Grand: Kruispunt Bhowani, 14 .j MIDDELBURG Electro: Porte des lilas VLISSINGEN Alhambra: De lord. de 'lady en de butler. Luxor: Overrompeling der vuurduivels, 14 j. ALARMEER DE TIENDE BRIGADE DIT 16 EEN URGENTIE-ORDER r- —i-. *- .ni/Ann a. I I e »v\r\èvir- ViiC OW ALLE PATROUILLE-RAQUETTEN VAN X-TYPE KLAARMAKEN VOOC EEN ACTIE TEGEN SfiOKKEL- SCHEPEN OP DE VENUS-ROUT6 DE COMMANDANTEN KRUGEN INSTRUCTIES VOLGÊNS CODE 5 WAARVOOR AUE ANDfeRE WERK ZAAMHEDEN MOETEN WIJKEN.. ORDER DIRECT UITVOEREN BRULLEND VERHEFFEN ZICH DE RANKE RAQUETTEN OM EEN BES.LISS.ENDE STRUD MET DE SMOKKELAARS AAN TE BINDEN

de Stem | 1958 | | pagina 2