>ck till ATTRACTIES VAN MALLORCA IN UNIEK ALBUM „GEVANGEN" Kroestjev kreeg een overduidelijk „nee" I °ntlergoeci In Engeland rot het fruit onder de bomen L eld ch Achterstand nog niet ingehaald JANSENC TILANUS WYNAND FOCKINK Vakantieherinneringen van Bredanaar 9één als rouwen is nonen BCH OGE N.F.O. Goes Bijvoorbeeld Werner von Braun a TOESLAGEN OP SALARISSEN AMBTENAREN Chopin Alcoholisme in Ver. Staten en in htm West-Berlijn gaf zijn oordeel Spaar i mei de ZILVER VLOOT •''en-doel zo N\ gemakkelijk j mocrelijk: Mi'hei I POST- v\ i 5 m MJTooR \U: 1 Gewonde pestvogel aangetroffen Import van a ppels, maar. De agenda voor de NCB-vergadering neemt vaker... Zwaardemaker Herdenking tiende verjaardag Rechten van de Mens PASSAGE de jonge jenever van TV-.RA DIO-TV-R ADIO-TV- le opvatting die van een r de Arkan- de rassen- meent dat ie landswet een chaoti- cen. offers de strijd Het is examens liere scho- nnen ver in andere 'orden hun n van stu- zeer ver en bieden Facultatieve en zelfs de niet in alle van de ge- Een merk- toestand is ónderen de rlingen zijn gezien, dat een recht, is. erllngen die bescherming naar Cen- zijn er nog ren toegela- lijke cursus van Arkan- irgeefs. Van jongen, die heeft afge- van Michi- is verhuisd reisje naar i Brown, die iigh School t thans het n School in door beeld- an Sir Win- ;t en dat bij eeft gewekt, inden in de rachtgevers. slier van de i arbeid aan e onderwer- 38 jaar oud akt voor het ex, dat het lie", bekeek de ;r tot boven, rt Mallinson die zich be- r lang naar wel, dat dit lok geeft en eit naar yo- hill door te einde of de dat Chur- een bokser litzag. ar te zijner c is erg un- sn maar iets iets, dat de iet hoofd zou het dat ook jnt van pols in jarenlang edurende die erworven en h horloge en markt ge- :er is in dit twee elektri- otte van een e elektrische geleverd op an de toege- het nieuwe Isjes van het akelen van batterijtjes. ruim een >m. Het me- zeven rader- fan de NFO in „De Prins ïaar traditio- oor de fruit- n deze keer Zeeland als assistent A. voorlichtings ten over „De harringa van spreekt over euwse rijks- J. van Hen- ntwikkelings- Nooteboom, te Goes en De afzet." DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 DECEMBER 1958 (Advertentie) Indachtig de wetenschap, dat de herinnering aan een goed bestede vakantie zo mogelijk nog mooier kan zijn dan die vakantie zelf, heeft de heer A. A. Kruis te Breda een album samenge steld dat hieraan wel op bij zondere manier recht doet. Veertien dagen lang heeft hij de afgelopen zomer mogen ge nieten van de schoonheid van Mallorca, dat prachtige eiland in de Balearengroep. Hij heeft er zich gekoesterd onder een hete, maar weldadige zon; hij heeft er een stierengevecht bijgewoond en zich overgege - ven aan de bekoring van een onderaards concert. Hij heeft er ook voor kikvorsman ge speeld en zich verlustigd in de paradijselijke schoonheid van de zeebodem, op een diepte waar deze zich door de mens nog laat benaderen. Hij is naar huis teruggekeerd met een hoofd vol onvergetelijke indruk ken en gestuwd door het heimwee naar dit zonneland heeft hij zich achter de werktafel gezet, teneinde de herinneringen voor vervluchti ging te behoeden. De heer Kruis is reclamechef bij de firma Raming en als zodanig weet hij wel, hoe men het oog kan geven wat het toekomt. Met een rijkdom aan kleurig materiaal, uiterst inventief geknipt, samenge voegd en tot een suggestief geheel gecomponeerd, heeft hij voor zich zelf en zijn vrienden de attracties van Mallorca opnieuw opgeroepen en in een dik boek weggesloten, waaruit ze nooit meer kunnen ont snappen. Toen hij dat boek klaar had het is een turf die je met twee handen moet tillen heeft de heer Kruis zich in verbinding gesteld met de Spaanse ambassadeur in Nederland, de hertog van Baena, en deze laat ste bleek door het album zo ge ïmponeerd, dat hij het voorzag van zijn eigen foto en van een opdracht, waarin hij de samensteller zijn dank betuigt voor de charme en tantasie, waarmee deze de schoon heid van Mallorca heeft bezongen. Och, we hebben allemaal onze foto-albums en ze zijn ons dierbaar. Wie echter wil weten wat hij met foto's, prentbriefkaarten, reclame biljetten, menu's, etcetera doen kan, moet eens bij de heer Kruis te rade gaan Om een voorbeeld te noemen: U wilt de sfeer vastleggen van een bar, nabij een zonnig strand, waar U enkele prettige uren hebt door gebracht. U kunt dan in het album Dr Werner von Braun, de gees telijke vader van de rakettencom- binatie „Juno II" waarmee de vierde Amerikaanse maanraket omhoog is gestuwd, is van oordeel dat de Amerikaanse techniek, wil z j de Russische inhalen, nog grotere snelheden moet geven aan de Ame rikaanse raketten." Generaal-majoor Madaris, chef van de afdeling ballistische projec tielen van het Amerikaanse leger, was optimistischer. In een ander TV-programma gaf hij als zijn oor deel dat de Amerikaanse techniek alle Russische raketprestaties kan evenaren, en dat de Verenigde Sta ten op het terrein der wetenschap pelijke onderzoekingen de Sovjet- Unie voorbij hebben gestreefd. Von Braun bleef bij zijn stand punt dat het de Verenigde Staten vijf jaar zal kosten om de Rus sische voorsprong in te halen. ,,De Russen beschikken over bepaalde apparaten die wij niet hebben. Er zijn bepaalde inlichtingen over het werk van de Russen, en die inlich- tin„ n zijn alles behalve gerust stellend." Afhankelijk van de methode die men gebruikt, zullen Amerikaanse geleerden binnen vijf tot tien jaar een bemande raket naar de maan kunnen zenden, die terugkeert zon der op de maan te zijn geland. Voor ambtenaren, die een maand salaris genieten werd tot nu toe de 6 pet. welvaartsronde 1956 uitbetaald krachtens een afzonderlijk besluit, dat naast het bezoldigingsbesluit staat. De regering heeft thans besloten deze 6 pet. in de schalen van het be zoldigingsbesluit te verwerken. Dze incorporatie gaat gepaard met geringe afrondingen, die verschillen van enkele centen tot enkele guldens. Aan de gemeentebesturen is ver zocht hetzelfde systeem te gaan toe passen. In 1958 is de compensatie voor de jongste huurverhoging aan het per soneel per half jaar uitbetaald. Aangezien deze regeling niet geheel voldeed, heeft de regering besloten deze uitbetaling in 1959 per maand en per week te doen, dus tegelijk met het salaris. Aan de inhoud van de regeling verandert verder niets. de foto's plakken die U daar hebt gemaakt.U kunt echter ook een en kele foto nemen, niet al te groot, en deze in een aantrekkelijke com positie samenvoegen met een uit zwart papier geknipte fles, een op dezelfde manier „vervaardigd" glas een plaatje van een gebruinde ober en de rekening van die avond, waarb'j dan niet onvermeld mag blijven dat de ober een servet mee draagt van wit papier. Dit alles geaccentueerd door geprononceerd geel en roodEn nu moet U het effect eens bekijken Kijk, zo heeft de heer Kruis zijn gehele album samengesteld. Hij heeft er bovendien het reisverhaal bijgedaan, een getrouw verslag van zijn vakantie, van dag tot dag. Het vormt een eenheid met het illustra tieve gedeelte. Zo gaat geen enkel detail van die veertien dagen voor het geheugen verloren. Een eiland als Mallorca krijgt ook voor een deel zijn charme door het verleden dat het meedraagt. Chopin heeft op Mallorca geleefd en ge werkt, ook daaraan wordt in dit album herinnerd, met een beschrij ving van zijn levenstragiek en met een langspeelplaat van enkele walsen die Chopin op het eiland componeerde. Zo kan men van een vakantie een blijvend bezit maken: door elke tastbare herinnering eraan samen te voegen tot een geheel, dat al die dingen afzonderlijk in een nieuw vi sueel verband plaatst en wel zo, dat ze in hun totaliteit de sfeer la ten proeven en het strikt eigene van de plaats die men het herinneren waard vindt. Peseta-biljetten. reclame-folders voor een stieregevecht, een pro gram van het gezelschap Max Woisky, dat op dit moment op Mal lorca speelde, foto's van het zon overgoten strand, een bont geheel van kleurige dingen, die elk op zich associaties geven aan wat men dacht en deed.... Het is alleen de kunst ze zo te groeperen, en door een enkele lijn, een enkel decoratief element, zodanig accent te geven dat ze niet A. A. KRUIS Reclamevak heeft onvermoede voordelen.... in de veelheid der attributen verlo ren gaan. Hoe lang de heer Kruis aan dit album heeft gewerkt Twee hele maanden en dat in zijn vrije uurtjes. „De mooiste show van dit seizoen" noemde hij het en die titel gaf hij reliëf door de woorden van de tekst tegen een ach tergrond te plaatsen waarop men een filmoperateur met zijn „zwaar wichtige" camera ziet. Een kwestie van liefhebberij, in ventief vermogen en gevoel voor ar tistieke vormgeving. De kunst van lay-out en kleurencompositie, dienstbaar gemaakt aan de vreug de om een onvergetelijke reis. Jammer is het, dat we hier geen fotografische proeve kunnen geven van wat de heer Kruis heeft ge presteerd. De kleuren zouden weg vallen en daarmee de helft van het effect. Men mag echter rustig van ons aannemen dat we het mooiste vakantie-album hebben doorgeno men dat ons ooit onder ogen kwam. In de V.S., waar 25 jaar geleden 't drankverbod werd opgeheven, ko men naar schatting 4,5 miljoen alco holici voor. Zestig miljoen Ameri kanen gebruiken spiritualiën en wan neer men het wijn- en bierverbruik meerekent, drinken de Amerikanen gemiddeld 13,5 miljard liter alcohol houdende dranken per jaar. Vele Amerikanen schijnen echter thans minder te drinken dan in de tijd van de „drooglegging". In de afgelopen 25 jaar heeft de staat aan accijnzen op gedistilleerd in totaal 62 miljard dollar ontvangen, meer dan van enige andere industrie- Van de produktie en de handel in ge distilleerd leven omstreeks 1.200.000 mensen. Jaarlijks wordt er circa 4,4 miljard dir. verdiend. (Advertentie) DORP S In Texas ligt een dorp, dat Telephone heet. In goed Ne- derlands is dat Telefoon. De Amerikaanse PTT heeft dezer dagen meegedeeld, dat er geen S telefonische aansluitingen in Telephone zijn. Beurt Agent Charles Laubrlch uit Pe- tosky heeft een kwade beurt gemaakt door achter het stuur van zfjn pa trouillewagen in slaap te vallen. Hij ramde daardoor vier parkeermeters. Op zijn dienstorder stond met dikke letters: „Let speciaal op te lang par keren". Romance In Engeland heeft men een uit zonderlijke romance ontdekt, als ge volg waarvan men onmiddellijk ont slag heeft gegeven aan de vrouwe lijke politie-agent Margaret Gray. Ze bleek verliefd geworden te zijn op een man, die een record-aantal ver oordelingen wegens diefstal op zijn naam had staan. Bus Met veel tamtam verliet onlangs een bus de fabriek. Het voertuig was voorbestemd om een 15.000 ki lometer te rijden als een reclame- tocht van Londen naar Bombay. Tien kilometer na de start plofte de mo tor uit elkaar. De fabriek maakt thans een nieuwe bus. Reden De recherche van de Amerikaan se stad Port Arthur heeft onlangs verhaal opgemaakt wegens ille gaal bier drinken. Het is in de stad verboden anders dan in zit tende toestand gerstenat tot zich te nemen. Dat is nu eenmaal een politieverordening. Agenten vie len onlangs een café binnen om gretig naar notitieboekjes te grij pen. In de processen-verbaal stond: „Een groot deel van de klanten lag naast de stoelen". Dat was van zottigheid, maar verordening is verordening en daarom ging ieder een in die zaak op de bon. Schoenen Mevrouw Elmer Zubke uit Wa- tertown in Wisconsin heeft haar man vrijgepleit van een beschuldiging van het besturen van een auto in kennelijke staat. Zij getuigde voor de politierechter dat haar man van nature onsamenhangend spreekt en mank loopt. Toen rechter Harold Eberhardt mevrouw Zubke vroeg hoe zij kon weten dat haar man dronken was als ie het ECHT was, antwoordde zij: „Wanneer hij be schonken is gaat ie met zijn schoenen aan naar bed." „Zo, je hebt de slang dus teruggekregen. Nou, dan heb je het zeker tactvoller gevraagd dan ik." De sociaaldemocratische partij heeft tydens de zondag in West- Beriyn gehouden gemeenteraadsver kiezingen een ruime meerderheid ge boekt. De christendemocratische par ty is tweede geworden. Geen van de andere aan de verkiezingen deelne mende politieke groepen kreeg vol doende stemmen om een zetel te be zetten. De SPD krijgt 78 zetels, de CDU 55. Samen zullen deze partyen West-Berlyn regeren. De SPD kreeg, op een totaal van 1.604.787 geldige stemmen, 849.883 stemmen, of 52,1 pet (in 1954 had deze partij 684.646 stemmen, of 44 pet) terwijl de CDU 608.927 stem men, of 37,1 pet kreeg (tegen 466.595 of 30 procent in 1954). De socialistische burgemeester Brandt, die Ernst Reuther na de blokkade opvolgde en zijn mandaat thans veriengd ziet, heeft naar aan leiding van de uitslag verklaard dat West-Berlijn duidelijk heeft aan getoond dat het van de communis tische plannen voor zijn stad niets wenst te weten. Er waren slechts 31.520 communistische stemmen, of wel 1,9 procent van het totaal (tegen 41.225, of 2,7 pet in 1954). De opkomst van de kiezers was groot, indachtig de woorden van bur gemeester Brandt dat niet-stemmen communistisch stemmen zou beteke nen: 93,7 pet van de totaal 1.757.000 stemgerechtigden deed een keuze. Geheel onverwachts vond de heer H. Verschelling te Breskens een ge wende pestvogel. Deze vogel, welke uit het hoge noorden komt en een zeer onregelmatige gast bij ons is, lust bijzonder graag bessen. Evenals vorig jaar hoopt de Vogel- beschermingswacht west-Zeeuwsch- Vlaanderen (secretariaat Oostburg) weer op de hoogte te worden ge bracht van de waarnemingen door vogelliefhebbers verricht. Het Britse blad Sunday People heeft melding gemaakt van wat het noemt het grote appelen-schandaal in Engeland. Het blad beweerde dat appelen uit Italië, Nederland, Cana da en de Verenigde Staten in massa's Engeland binnenrollen, terwijl op slagplaatsen daar tjokvol zitten met Engelse appelen en honderden tonnen eerste kwaliteit fruit onder de bomen liggen te rotten. Volgens de Sunday People zijn de fruit-deskundigen van de wereld het De agenda voor de algemene ver gadering van de NCB, die op donder dag 18 december te Tilburg wordt gehouden, vermeldt o.a. een be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren Jos. Zegers, Schaijk, R. Hermus, Zevenbergsche- hoek, J. Jansen Steenberg, Altforst, P. Koenraadt, Steenbergen, F. Mik kers, Aalst en Al. Modde, Oostburg. De aftredenden zijn door hun kring opnieuw geadviseerd. In de namiddag zal ir. N. v. Keu len, directeur van het landbouw onderwijs, spreken over de vernieu wing van dat onderwijs. Marilla Brown en Mike Hagen ontmoetten elkaar voor het eerst bij het zwembad van een hotel in Be verly Hills. Buiten stond een bar en er waren massa's mensen op de been. Het was op de avond van het openlucht golftoernooi in Cali- fornië. Mike, die in de pool voor sportjournalisten op de winnaar had gegokt, sprong bijzonder royaal met de gewonnen vier mille om. Hij was een en al aandacht voor Marilla; noemde haar zelfs het mooiste meis je van de wereld. Maar voor wie hem goed aankeek stondhet als een paal boven water dat niet alleen de zon van Californië en de prijs hem in zo'n vrolijke stemming gebracht hadden.... Marilla kwam Mike de dag daarop wéér bij het zwembad tegen. Met de drukte was ook Mike's vriendelijk heid verdwenen. Hij liep Marilla met een zuur gezicht voorbij, zon der een blik van herkenning. Mike had reden om zuur te kijken. Van de vorige dag was hem niets anders overgebleven dan een zware hoofd pijn en vijftienhonderd pop. Op geen stukken na kon hij zich iets van het hoogstbelangrijke toernooi herinne ren, laat staan dat hij er voor zijn krant een ordentelijk verhaal van zou kunnen maken. Humeurig zocht hij de eenzaamheid op. Hij vond die aan een verlaten tafeltje bij het zwembad, waar hij een kop sterke koffie dronk en zijn ontbijt deed met hoofdpijntabletjes. De overtuiging, dat zijn twijfelachtige gedrag wel eens funest zou kunnen zijn voor zijn journalistieke loopbaan, begon meer en meer veld te winnen. Ergens galmde een meisjesstem „Hallo". Mike zag een jonge vrouw op de kant klauteren. Vlug wurmde zij zich in een strandjurk en een ogen blik later liet ze zich opgewekt in de stoel tegenover hem neerploffen. „Ook goede morgen. Hoe voel je je?" „Best", bromde hij, „tip-top". „Heb je lekker geslapen?" „Heerlijk, ik ben nóg niet hele maal wakker." Marilla lachte. „Hoe dan ook, het is een pracht- morgen. Kijk dat water eens!" Mike keek. Alle kleuren van de re genboog rimpelden voor zijn wateri ge ogen. Hij huiverde en nam een slok van zijn koffie. „Mag ik een voorstel doen?", vroeg Marilla liefjes. „Trek je zwemgoed aan en neem een duik". „Als ik dan ook eens iets mag voorstellen, spring jij er maar weer in." Marilla's vriendelijkheid verstar de. „Het spijt me, klaarblijkelijk ben je niet sociaal-voelend". Ze maakte haar badtas open, trok er een rolletje bankpapier uit en legde dat op tafel. „Alsjeblieft. De hele morgen heb ik gewacht om je dat te kunnen ge ven". „Wat moet dat voorstellen?" r „Die vijfentwintighonderd gulden, die je mij hebt gegeven". „Wanneer?" „Gisteravond". Mike keek ongelovig naar het geld. „Maar waarom dan toch?" „Je vond me aardig, denk ik zo". „Zó aardig?" Mike wees naar het rolletje. „Hou nou maar op zeg." Mike schoof haar het geld toe. „Hier hou het maar". „Doe niet zo dwaas'.' „Als ik het je gegeven heb, dan heb ik het ook gemeend. Misschien had je er wel recht op". Marilla had zich nog nooit zó be ledigd gevoeld. Gelukkig werd het pijnlijke van het moment gebroken door de komst van de piccolo. Er was telefoon voor mijnheer Michael Hagen. New York aan de lijn. En Mike wist wat dat zeggen wilde: zijn baas. Hij had het bij het rech te eind. Uit pure zelfverdediging be gon hij uit zichzelf te praten. „Moet je luisteren Ned. Wat die kopij betreft, eh.... ik begrijp niet wat er aan de hand is. Ik eh...." Ned Hammerstein, hoofdredacteur van de „New York Record", viel hem ongeduldig in de rede „Niets aan de hand met die ko pij. Alles was dik in orde". „Bedoel je dat er kopij van me binnen is?" „Dat zeg ik je toch! Zeg, wat mankeert jou in hemelsnaam?" „Heer", zei Marilla. „Ik heb de hele morgen gewacht om je dit te kun nen oeven". „Niets", jubelde Mike, „ik stel het best". „Nou, hier is het niet zo best. Je zit in de puree Mike. Het gaat over die kolom Mart Daylor en al die opwinding. Hij is al twee keer bij me geweest en de laatste keer begon hij te dreigen". „Prachtig", riep Mike opgetogen. „Ik mag je er misschien wel aan herinneren dat deze Daylor nogal wat invloedrijke vriendjes heeft. Een stelletje eerste klas bandieten. Hou daar goed rekening mee". Maar Mike was te opgewonden om verder te luisteren. (Wordt vervolgd) er over eens dat geen appel de En gelse appel naar de kroon kan ste ken. Maar toch betalen Britse huis vrouwen een shilling per pond voor derde-rangs Italiaanse appelen en nog hogere prijs voor Amerikaans fruit. Het Italiaanse fruit is zo sma keloos dat geen Engelse boer zijn klanten zou willen beledigen door die te telen. Sunday People legde uit dat de Engelse appeltelers met de grootste en beste oogst van Engelse appelen in hun maag zitten, omdat de impor teurs alle contracten hadden gesloten voor buitenlandse appelen en die ver kopen omdat zij wel moeten. De in Engeland geteelde appelen zijn veel goedkoper dan de geïmporteerde. Sunday People dringt er bij de huis vrouwen op aan Engelse appelen te eisen en de grossiers in hun buiten lands appelsap te laten gaar stoven. „Als deze winter appels moeten rot ten in de boomgaarden, laat dat dan maar in Italië en Nederland gebeu ren", besloot het blad. (Advertentie) Zwac rdemaker bosbessensap püür gezondheid! Bij pudding, yoghurt en als heerlijk verfrissende drank 0.75 en 1.05 Ook in Nederland zal meer dan normale aandacht aan de tiende her denking van de dag van de Rechten van de Mens worden besteed- De Vereniging voor Internationale Rechts orde organiseert morgen, 10 decem ber, een nationale herdenking in de Geertekerk te Utrecht, waarop een boodschap van de secretaris-generaal der V.N. zal worden voorgelezen en de staatssecretaris van economische zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, en prof. mr. M. Bos, hoogleraar in het volkenrecht in Utrecht, het woord zullen voeren. In een aantal gemeenten zullen speciale raadsvergaderingen worden gehouden. Het Unesco-centrum Nederland zal in verscheidene plaatsen filmvoor stellingen geven en bijeenkomsten houden. In Utrecht zal op 19 decem ber een concert worden gegeven. (Advertentie) Ja, dat is 'u beste jonge! - per liter kelderfles f 7.80 VARA: 20,00 Nws. 20,05 Tussen de re gels door, comm. 20,15 Feiten hebben geen belang, hoorsp. 22,00 Lichte muz. 22,30 Zang en gitaar 22,45 Tussen mens en ne velvlek, caus. 23,00 Nws. 23,15 G-ram. 23,50-24.00 Soc. nws. In Esperanto. BRUSSEL, 324 m, 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Lichte muz. (Om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 en 16.30 en 16,45 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 Dubbel gemengd kwart. 17,50 Boek- bespr. 18,00 Gram. 18,10 Lekenmoraal en -filosofie 18.30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Vlaamse volksliederen 20,00 Gevar.pro.gr. 22,00 Nws. 22.15 Etnische muz. 22,45 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL. 484 m. 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,10 Idem 14,15 Belg. muz. 15,15 Koorzang 15,30 en 16,05 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,20 Oude muz. 17,55 Gram 18,30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20,00 Hoorsp. 21.25 Gram. 22,00 Nws. 22 10 Vrije tijd 22,55 Nws. WOENSDAG, 10 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gew. muz. 9,00 V.d. zieken 9.30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 De sta len toren, hoorsp. 12,15 Gram. 12,30 Land en tuinb.meded. 12,33 Kamerork., omr.- koor en solist 12,37 Adventsstonde 13,00 Nws. 13,15 Met Pit op pad, caus. 13,20 Dubbel kwart. 13,50 Gram. 15,30 Oude muz. 16,00 V.d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Deursber. 17,45 Spectrum v. h. Chr. org.- en ver.leven, caus. 18,00 Gram. 18,15 Boekbespr. 18,30 RVU: Natuurbescher ming en recreatie, een brandend pro bleem in de Nederlandse samenleving, door dr. M. J. Adriani, 3e lezing 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Koorzang 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Radiophilharm.ork. en sol. 20,30 Ned. Herv. kerkd. 21,30 Muz. caus. 21.55 Wijs gerige stromingen: het vitalisme, caus. 22,15 Orgelconc. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15 Zaalsportuitsl. 23,20-24,00 Pla ten nieuws. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,lo Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12,30 Land- en, tuinb.meded. 12,33 V.h. platteland 12,38 Orgelspel 13,00 Nws. en tentoonsteHings- agenda 13,20 Dansmuz. 13,50 Med. kron. 14,00 Gram. 15,00 V.d. jeugd 17,00 De kat van de stoel 17,50 Regeringsuitz.Rijks delen overzee: Jeugduitz. De brievenbus gaat open, correspondentieclub o.l.v. Re- gina Zwart 18,00 Nws. en comm. 18,20 Hammondorgelspel 18,40 Act. 18,50 Gram. en VARA-Varia 19,00 V.d. kleuters 19,10 Joods progr. VPRO: 19,30 V.d. jeugd Televisie WOENSDAG, 10 DECEMBER VARA: 17.00-17,40 V.d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. VPRO: 20,30 Gesprek aan de schrijftafel 20,40 Klassieke dan sen uit India 21,00 De Misantroop, blijspel FRANS BELG.: 17,00-18,00 V.d kind. 19,00 Reflets du Libéralisme 19.30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,30 Film 22,05 Lit progr. 22,50 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 19.00 Lekenmoraal en filosofie 19,30 Nws. 20,00 Caleidoscoop 20.30 Filmprogr. 21,00 Overn. v.d. NTS: De Misantroop, comedie 23,00 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 5