Sinterklaas speelde nog mee... VADER is het verheugdst Enige Feyenoord-treffer NAC de meerdere in fantasieloos duel bij Elinkwijk RBC machteloos in duel tegen RCH BARONIE gaf in laatste minuten volle winst uit handen Betaald voetbal Voetbal-rumoer in Israël Penalty ontnam DOSKO volle winst bij Velox Halve winst voor BW Tilburgse clubs Retraite" in Sportief-prijs voor Zeeuwen Rapid door W. II overrompeld 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 DECEMBER 1958 3 PSV-Feyenoord 3-1 SHS-Blauw Wit 1-3 VVV-DOS 0-0 MVV-Enschede 3-0 Fortuna-ADO 3-1 Sparta-DWS/A 2-2 Dure oorvegen Zesdaagse van Kopenhagen Aanvallend NOAD verloor bij Ajax Longa niet tegen DHC opgewassen Wilhelmina werd zwaar verslagen Eredivisie EERSTE DIVISIE A EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE A TWEEDE DIVISIE B Sinterklaas heeft ook een vinger in de pap als het op voet ballen aankomt. Behalve in de talrijke surprise-uitslagen kwam dit ook tot uiting in de toto's. Voor het eerst sinds lang was de bruto inzet vali de KNVB-toto bij voorbeeld géén record. Dat had duidelijk iets met het feest van de Goedheilig man te maken. Overigens was er altijd nog een totaal-inzet van f 433.328. De eerste prijs bedroeg f 121.330. Veertien mensen hebben er tot dusver een late, maar welkome Sinterklaas-verrassing aan, want zij haalden veertien punten. Zestig deelnemers met dertien punten zijn kandidaat voor de tweede prijs van f 52.000. In de Caritaspool kon het een eerste prijs van 6050 gulden lüden. Deze gaat naar een Amsterdammer, die alle twaalf uitslagen juist voorspelde. Voor de tweede prijs van 4050 hebben zich twaalf leden bet elf punten gemeld, onder wie een Axelaar. NOAD heeft de zaterdag doorge bracht in café Bos en Duin te Uden- hout, terwijl Willem II vertoefde in Oisterwijk. Er werd een stevige wan deling gemaakt, wat gebiljart en 'n kaartje gelegd. Ook werden wat sur prises uitgedeeld. Dat deze methode tot nut kan hebben bleek wel tegen Rapid, De Willem Il-ploeg was bij zonder homogeen. Bij Willem II ontbrak bij deze con centratie de kleine Broeken, die als dienstplichtige dinsdag op had moe ten komen in Vught. Hij kreeg als hoge uitzondering enkele uren vrij om mee te spelen voor Willem II. Met nog 5 minuten te spelen viel de beslissing in de wedstrijd PSV- Feyenoord, voor een uitverkocht sta dion (19.000 toeschouwers) in Eindho ven gespeeld. De excellerende van Wissen ondernam toen een machtige rush vanaf het middenveld, passeer de verschillende tegenstanders en gaf tenslotte doelman Panman (na rust ingevallen voor Pieters Graaf land) met een bekeken schot geen kans: 31 voor PSV. Het eerste doelpunt in deze span nende wedstrijd werd in de 13e mi nuut gescoord door „veteraan" Piet Fransen, maar twee minuten later al zorgde Henk Schouten voor de gelijk maker (11). Nadat Fransen er in de 28e minuut van de tweede helft met een sublieme kopstoot 21 van had gemaakt, trachtte Feyenoord alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen, maar van Wissen voorkwam dit met PSV's derde treffer. S.H.S., verstoken van elk geluk, heeft op Houtrust met 31 verloren van Blauw-Wit. Na 29 minuten werd het 01 door middenvoor Sparen- dam en met deze stand kwam de rust. Dertien minuten nadien was S.H.S. een geslagen ploeg. Linksbin nen Dahrs kopte prachtig in (02). S.H.S. drukte Blauw-Wit nog danig in de verdediging, maar acrobaat van Heeswijk hield alles. Drie minuten voor tijd werd het nog 03 door Sparendam, die vanaf de zijlijn een enorme kogel afvuurde. In de laatste seconde redde S.H.S. de eer door mid denvoor IJspelder. Het enige opzienbarende in de wed strijd VW-DÓS, die doelpuntloos ein digde, was het feit, dat de Venlonaar Erkens wegens natrappen uit het veld werd gestuurd. VVV speelde dus met tien man verder, maar aange zien de verdedigingen van beide ploe gen de touwtjes stevig in de hand hadden, wierp dit gemis geen gewicht in de schaal. Het was een hard, weinig opwin dend duel. Rutten heeft MW aan een onver wachte overwinning geholpen tegen het bezoekende SC Enschede, waarin Lenstra ontbrak. Diens vervanger, Voges, werd door Toennaer uit het veld getrapt, zodat Beres binnen de lijnen moest komen. De Maastrichtse meester-schutter Russen maakte vrij spoedig 10 en voegde na de thee nog twee treffers aan het totaal toe, zonder dat de gasten er iets gevaar lijks tegenover konden stellen. Ondanks het feit, dat Fortuna met twee invallers moest aantreden, heeft het een verdiende 31 zege op ADO behaald. Merkwaardig genoeg namen de Hagenaars door Timmermans de leiding. Enkele minuten later was 't echter weer gelijk door Jongen. Ra- venstein zorgde nog in de eerste helft voor 21 en toen Ravenstein na de hervatting 31 maakte waren alle ADO-illusies naar de maan. Tweeëntwintigduizend bezoekers zijn in hun nogal hooggestemde ver wachtingen omtrent een spannende kamp door Sparta en DWS/A niet teleurgesteld. Dit liet zich aanvankelijk niet aan zien, omdat Spart vrij spoedig tot twee doelpunten kwam. Het eerste kwam na elf minuten van de voet van de Vries. Twee minuten later kreeg van Ede een verre pass en omspeelde eerst Wertwein en vervolgens doel man Visser. Het frisse en snelle DWS-spel hield het aantrekkelijk ka rakter vast en na 17 min. kogelde v. Doorneveld na een hoekschop de bal achter van Dijk (21), hetgeen ook de ruststand werd. DWS bewaarde het hoge tempo ook daarna uitstekend en toen na tien mi nuten Koot een voorzet van v. Door neveld prachtig inkopte scheen Spar ta even aangeslagen. De Amsterdam mers zaten fel op de bal om de volle buit mee te nemen maar werden in toom gehouden. In de Israëlische voetbalwereld heerst momenteel deining door aan tijgingen, dat in ongeveer 16 compe titiewedstrijden van het vorig sei zoen geknoeid is. De achterdocht wat betreft de uit slagen, strekt zich uit tot 24 ploegen in de nationale divisie en de A-divi sie. Tot dusverre is slechts één ploeg, Betar uit Tel Aviv, bij name ge noemd. Tijdens het gesloten seizoen namen de beschuldigingen en tegen-beschul digingen zulke afmetingen aan, dat de Israëlische voetbalbond besloot het nieuwe seizoen, dat op 22 november begon, in te gaan met een ongewij zigde competitie-indeling. Dit door voorzitter Y. Lamm aanbevolen be sluit maakte speciaal de woede gaan de van de aanhang van verenigingen die dit seizoen zouden promoveren. Politiebescherming werd ingeroe pen voor de bondsbestuurders toen zij op 17 november in Tel Aviv samen kwamen om de loting voor het nieu we wedstrijdschema te verrichten. Een groep spelers en supporters van de club Hapoel uit Tiberias hield na melijk nabij de plaats van samen komst een sit-down staking en de bondsbestuurders voelden zich niet veilig. Tiberias was vorig seizoen kam pioen van de B-afdeling en had dit seizoen dus promotie mogen verwach ten. Het bondsbesluit de competitie indeling te bevriezen, bracht Tiberias op voet van oorlog. Burgemeester Mosje Cazhar schreef een persconfe rentie uit en hij sprak toen van een zonder precedent zijnd publiek schan daal. Hij zei. dat door deze maat regel een dodelijke trap werd toege bracht aan het voetbal in de kleine steden. De zaak laat niemand in Ti berias koud. De meeste taxichauffeurs van het stadje brachten de boze supporters gratis naar Tel Aviv om daar te kunnen protesteren. Zes taxichauffeurs, die geen gratis vervoer wilden geven, vonden latei- de banden van hun wagens stuk ge sneden. Bij de andere clubs die' zich pro motie zagen ontgaan, is de verbitte ring eveneens groot. Corn. Boys heeft gisteren in de wedstrijd bij TSC dc prijs van de meest sportieve ploeg verdiend. De Zeeuwen gaven er herhaaldelijk blijk van. Zo bleef een der Corn. Boys-spelers onmiddellijk buiten de lijnen, toen een TSC-er werd ge blesseerd. Nadat de Oosterhoutse midvoor zijn zesde en laatste doel punt scoorde werd hij hartelijk ge feliciteerd door de Zeeuwse back Cardon. Deze en andere voorvalletjes wa ren des te meer te prijzen, omdat Corn. Boys na de tweede TSC-tref- fer vergeefs bij de scheidsrechter had geprotesteerd wegens buiten spel. De stemming werd er helemaal niet geprikkeld door. Integendeel. De trainer van Hannover '96 Fritz Silken is door het trainer-eretribunaal van de Duitse voetbalbond veroor deeld tot een boete van 500 mark en betaling van de kosten van het ge ding. Tijdens de wedstrijd Hannover '96- St.-Pauli Hamburg op 14 september had Silken zich door de ironische op merkingen van een toeschouwer tot handtastelijkheden laten verleiden. Hij had de spotter een paar draaien om zijn oren gegeven. De bewuste toeschouwer, als getui ge gehoord, deelde bij wijze van voor lichting mede, dat hij op de dag van de wedstrijd zijn 55e verjaardag ge vierd had. Enkele glazen wijn en bier hadden zijn „dorst naar daden" sterk aangewakkerd. De Franse voetballiefhebbers heb ben iets zeldzaams meegemaakt. We gens mist moesten namelijk de wed strijden Valenciennes-St.-Etienne en Lille-Marseille worden gestaakt. Zondagavond was de stand in de 15e zesdaagse van Kopenhagen (die vrij dag begon) als volgt: 1 Nielsen-Lykke (Den.) 215 pnt.; 2 Arnold-Klamer Austr.-Den.) 169 pt.; 3 van Steenbergen-Severeyns 163 pt.; 4 Roth-Pfenninger (Zwits.) 96 pt.; 5 Gillen-Post (Lux.-Ned.) 43 pt.; opéén ronde: 6 Terruzzi-Lygne (It.-Den.) 125 punten. Dit verwarde tafereel betekende het I ijenoord, dat bij PSV met 3-1 ver- eerste en enige doelpunt van Fe- loor. (Van onze sportcorrespondent) NAC heeft bij Elinkwijk gewonnen. Het was de eerste zege in een uitwedstrijd, die de Bredanaars deze competitie op hun naam brachten. Maar een historische wedstrijd zal het waar schijnlijk niet worden, want daarvoor was het spelpeil te slecht. Maar nu willen wij direct aanvoe ren dat in beide ploegen invallers waren en dat is nu niet direct pret tig voor het moreel van teams die vechten voor behoud in de hogere regionen. Beide doelverdedigers wa ren invallers en zodoende was het achter niet bijster pluis. Toch speelde NAC het beste voet bal, maar de afwerking was slecht. Kansen kreeg ook Marbach van Elinkwijk, maar de mooiste was voor Laseroms die alleen voor van der Schilden gekomen, de bal onbeheerst naast tikte. Toch kwam NAC er hoe langer hoe beter in en dit iets be tere spel werd beloond met een goed doelpunt van Canjels na een corner genomen door Overbeeke. Spanning Met deze verdiende 10 voor sprong voor NAC kwam de rust en na de hervatting bleef NAC inderdaad beter. Vrij spoedig kon NAC er 20 van maken door een fraai doelpunt van Canjels en toen was er niet veel meer aan. Het spelpeil zakte nog die per weg en velen hebben niet eens meer het doelpunt van Kreyermaat gezien die 9 min. voor tijd de score op 12 bracht. Toen kwam er even De Engelse vierde-divisieclub Tooting and Mitcham heeft zaterdag met 2-1 gewonnen van Northampton Town. De wedstrijd werd gespeeld in de tweede ronde om de F.A.-cup. Deze foto laat zien hoe midvoor Paddy Hasty van Tooting and Mitcham in de kleedkamer door zijn van trots glunderende vader werd omhelsd. Hij scoorde het winnende doelpunt. (Van onze sportcorrespondent) Via een penalty in de laatste fase van de wedstrijd was het Adelaar gelukt Velox uit Utrecht een verdiend gelijkspel te bezorgen. Het was jam mer voor DOSKO, dat Bennaers de bal met de hand speelde, want een gevaarlijke situatie was het beslist niet. Doch de arbiter was onverbid delijk en een penalty was de enige straf. Toch was deze score wel de juiste want het spel van Dosko en Velox ontliep elkaar niet. Niettemin had Dosko kunnen winnen, als men, na dat een 2—1 achterstand weggewerkt was, maar door was gegaan. Men verzuimde het spel open te houden en daardoor kon de defensie van Velox zich herstellen. Het was door van Engelen 01 geworden. Maar Velox herstelde zich en kon door 'n goed doelpunt van Uitenbosch gelijk komen. Toen dezelfde speler de stand nog voor de rust op 21 bracht, was het maar goed dat er rust kwam, want de gasten wankelden even. Het spel na de hervatting was verkwik kend. Dosko zette de 2500 toeschou wers subliem spel voor, dat gehono reerd werd met twee fraaie doelpun ten. Een in de 12e min. van Mach- gielsen, nadat hij drie man had om speeld. Het was in de 20e min. dat P-nnaers er 2-3 van maakte en toen had Dosko door moeten zetten doch het versaagde en dat was voor Velox voldoende om opnieuw gelijk te ko men, zoals wij boven reeds schre ven. (Van onze sportcorrespondent) De ruim 7000 toeschouwers hebben kunnen genieten van 'n spectaculaire strijd, niet met goed voetbal, doch wel met produktief spel van Willem II-kant. De Tilburgers hadden één centrale figuur in hun ploeg. Dat was Kurt Zaro. die een meesterlijke wedstrijd speelde en vaak vier tot vijf Rapid- spelers in de luren legde alsof het „junioren" waren. In de elfde minuut gaf Zaro een pracht pass naar de Jong, die on houdbaar voor doelman Jacobs in- knalde 10. De Jong werd even voor rust ge blesseerd, verliet het veld, doch keerde na rust terug. Er waren weer vier minuten gespeeld toen de Jong, wederom uit een pass van Zaro, in schoot. De bal kwam via de lat bij Koopal die ..de bal erin duwde". Volgens Rapid met de hand. doch ar biter Schipper gaf een doelpunt (20) (Van onze speciale verslaggever) Op eigen terrein heeft RBC zondag gedemonstreerd hoe het beslist niet moest tegen een technisch knap spe lend R.C.H. De gasten kwamen meteen gevaar- hjk opzetten. Het open spel gaf de R.B.C.-defensie handen vol werk. Een aarzeling bij het wegwerken bood •Biesbroeek in de vierde minuut reeds een schietkans. Mertens sprong naar de linkerhoek om de bal te stoppen. De bal verdween echter in de rech terhoek via het lichaam van Bruy- mnckx. Dit vrij onverwachte resul taat mocht niet verhinderen dat R.B. C. rustig doorging met stevige aan- 3? Le.n-, Verg°uwen bezette daarbij de rechtsbuitenplaats en was niet be paald een stormram, waardoor de n.L.H.-verdediging heel wat aanvallen Kon onderbreken. In het middenveld en vooral bij hoge ballen was R.B. -.nergens". Na de thee kwam R.B.C. tot iets heter combinatiespel, doch nog te veel werd getracht met kort spel door de gesloten verdediging te drin gen. Kees Vermunt raakte gebles seerd, doch bleef „meehinken". Met nog 15 minuten spelen ging Bruy- ninckx naar voren om het gemis van Roks in militaire dienst weg te werken. De druk op het R.C.H.-doel werd (Van onze speciale verslaggever) Baronie heeft in enkele minuten van onoplettendheid bijna alle winst verspeeld, waarop het twee speelhelften lang alle rech ten leek te hebben. Het Baronnenspel was de hele wedstrijd door zo vol vloeiende combinaties en gedurfde aanvalfiguren, dat de (22) punten- deling tegen EDO een mager eind werd. En toch hadden de Bredanaars juist trapte Soffers het leer voorbij een in de slot-periode de verdiende, volle winst in handen. Door een grandioze treffer van Roelandt hadden ze op nieuw voorsprong genomen. In de minuten die toen nog restten, kon leeg doel. Tegen de rust zakte het tempo, dat de Bredanaars tot dus- vlak voor de thee de gelijkmaker op 't scorebord, door Belfroid gemaakt. De attaque maakte Schillemans zo nerveus, dat hij het leer tegen de EDO-rechtsbuiten kopte en via hem verdween het achter de voortreffelijk keepende Kuystermans (11). EXTRA VAART Baronie heeft lang moeten vechten om de verloren posities te herwinnen. Sins, die de geblesseerde van Ierssel inmiddels had vervangen, bracht extra vaart in de voorhoede. Vijf mi nuten voor tijd leken alle prachtige activiteiten beloond te worden door de goal van Roelandt. Maar een slor dige minuut nadien, toen EDO het eenvoudige, maar doeltreffende sys- omhoog hadden gehouden. En teem van alles-of-niks was gaan spe- meteen werden de gasten gevaarlij ker. De ploeg greep gretig de kansen EDO redelijkerwijs niets meer aan die ze toch nog bleek te hebben. Een een nederlaag verhelpen. Maar door een fataal misverstand in de Baronie defensie werd het kort voor tijd wéér gelijk en er zou weinig nodig geweest zijn om de ontknoping zonder meer dramatisch te maken. WERVELSTORMEN Nu hield de jonge Baronnen-ploeg er gelukkig een gelijkspel van over. Het zou dwaas geweest zijn als het anders was gelopen. De Haarlem mers waren, op enkele aanvallen na die door fors enthousiasme naar vo ren werden gestuwd, vrijwel voortdu rend overgeleverd aan het beweeg lijke, fantasierijke spelletje, dat Ba ronie niet ophield te vertonen. De ploeg ging onstuimig van start. De EDO-linies werden als door wer velstormen uiteen getrokken. Een kopbal tegen de lat van Aben was het eerste resultaat. En een spits gevonden doelpunt het tweede. Het kwam via een pass van Hop naar Kop tot stand. Kop van de robuuste tegenacties bracht len, was één fout van Kuystermans en zijn verdedigers voldoende om EDO-spil van Dijk gelegenheid te ge ven de halve winst te veroveren. groter en al direct schiep de Boeffomspeelde vervolgens back Petter- een schietkans voor Vermunt. Deze aarzelde geen ogenblik en de harde schuiver ging onder de vallende van de Voort door. Heel R.B.C. trok mee ten aanval en dwong R.C.H. in de verdediging. son en had voorts met doelman Ama- na geen moeite. GEVAARLIJKER Er kwam veel meer bij. Maar voor zover de rappe schoten van Baronie Bij een uitval van enkele voorhoe- niet tegen paal of lat belandden, mis- despelers ving Mertens de bal ver lukten ze op een andere manier. Zo uitgelopen op. Zijn uittrap was der-- mate slecht, dat rechtsbuiten Brou- i n„ m/n wer de bal geheel ongedekt kon op- robuuste aanvallen van EDO vangen. Een verre boogbal ging over vonden weinig genade bij de Baro- de ontredderde Mertens heen (1-2). nie-defensie, waarin Nico Jongene- Het zwoegen voor de gelijkmaker ten (links) een zeer effectieve rol bleef zonder resultaat. speelde. spanning, die echter door Overbeeke tenniet werd gedaan, aangezien hij in de 43e min. de derde NAC-treffer scoorde. (Van onze sportcorrespondent) In Alkmaar heeft BVV een ver diend gelijkspel behaald door een 22 score te bewerkstelligen. De Bossenaren hebben echter een prach tige kans op de zege gemist. Het werd in vrij korte tijd 20 voor de gasten. Met mooie open aanvallen werd de onzekere defensie der Kaas stedelingen aan het wankelen ge bracht. Dit bracht van der Gaag in scoringspositie en Alkmaar stond achter met 10. Wel trachtten de gastheren de stand te veranderen, maar het ging allemaal te slap en te onbenullig om de BW-ers te ver ontrusten. Het was niet groots, de afweer van Alkmaar en het verwonderde dan ook niemand, dat van Bergen er gemak kelijk 20 van kon maken. Doch toen veranderde de tactiek van Alkmaar want men ging fel in de aanval en Bult bracht de score op 12. Na de rust was Alkmaar zelfs gevaarlijk en dat het slechts 22 werd door Buis was te danken aan het stugge verdedigen van de BW-defensie. (Van onze sportcorrespondent) Toen reeds na een minuut het eer ste Ajax-doelpunt viel was er geen Amsterdammer die geloofde dat er voor NOAD nog veel perspectief in zat. En toch werd het allengs duidelijk dat de Ajacieden er niet veel voor wilden doen. Dat eerste doelpunt was goedkoop. Een voorzet van rechts werd door Rombouts voor de voeten van Bleyenberg gekopt en dat bete kende 10, daar de Amsterdamse aanvalsleider Onderstal tevergeefs liet vallen. Het werd hierna een eentonige strijd. NOAD wilde wel, maar de Amsterdammers niet. Ook na de hervatting was NOAD meer in de aanval, maar ontstellend onproduktief. Een schuiver van Ben naers werd fraai gestopt door doel man van Frecht van Ajax terwijl even later een schot van van Osch door Anderiessen in een corner werd veranderd. Een plotselinge uitval via van der Kuil deed de b,al bij Bleyen berg belanden en toen was het 20, daar doelman Onderstal over de bal heen viel. Verder was de lol er af. (Van onze sportcorrespondent) Longa heeft niet veel te vertellen gehad tegen DHC in Delft. Het was een wedstrijd die geheel door DHC werd beheerst. Toch hebben 4500 toe schouwers wel een aardige strijd ge zien. Er moest echter te veel van Piet van Miert komen. Hij was het die zijn aanval stuwde en die steeds weer fel reageerde als de defensie van de Tilburgers faalde. Hij was het ook die kort voor de rust zijn ploeg- makker Janus van der Gijp de kans gaf de score te openen. Dood een doelpunt van Piet direct na de rust werd het 20 en toen van Miert zijn tweede en DHC's derde goal scoorde was de lol er af. Van Roessel bracht door een doelpunt van goede kwali teit kort voor tijd de 1 op het sco- (Van onze sportcorrespondent) Wilhelmina was in het duel tegen Hilversum geenszins de mindere van de gasten en had zelfs gedurende een groot gedeelte een overwicht, maar de afwerking van de vele aanvallen liet te wensen over. Na 23 minuten schoot v.d. Plas uit een vrije trap raak (10), maar twee minuten later kende scheidsrechter Frieswijk een strafschop aan Hilver sum toe (11). Kort voor rust straf te Siahaija een te ver opdringen van de Bossche defensie af (12). In de tweede helft belegerde Wilhelmina een half uur de Hilversumse veste, maar succes kwam aan de andere kant bij een der weinige tegenaanval len door Siahaija (13). Vijf minu ten voor het einde schoot Pluim uit een vrije trap raak (14). Na afloop liep het publiek het veld op en belaagde de scheidsrechter die onder politiegeleide naar de kleed kamer moest worden gebracht. UITSLAGEN Sparta - DWS/A 2—2 Fortuna '54 - ADO 31 Elinkwijk - NAC 1—3 Willem II - Rapid JC 20 Ajax - NOAD 2—0 VW - DOS 0—0 Schev. H.S. - Blauw Wit 1—3 MW - Spel. Enschede 3—0 PSV - Feijenoord 31 STAND Sparta 14 8 5 1 21 35-14 DOS 14 9 2 3 20 34-20 Feijenoord 14 7 4 3 18 38-22 PSV 14 6 5 3 17 27-17 Rapid JC 14 7 3 4 17 28-18 DWS A 14 5 7 2 17 24-17 VW 14 6 5 3 17 24-19 Ajax 14 6 3 5 15 30-24 MW 14 4 7 3 15 27-22 SC Enschede 14 6 3 5 15 27-25 Blauw Wit 14 7 0 7 14 34-33 Fortuna '54 14 6 2 6 14 16-20 Elinkwijk 14 4 2 8 10 24-30 Schev. H.S. 14 4 2 8 10 25-35 ADO 14 4 2 8 10 22-41 Willem II 14 3 3 8 9 26-46 NAC 14 2 4 8 8 20-31 NOAD 14 1 3 10 5 17-44 PROGRAM 14 DECEMBER. SpartaPSV, DWS A-Fortuna '54, ADOElinkwijk, NACWillem II, Rapid JC—Ajax, NOAD—WV, DOSSchev. Holl. Sport, Blauw- WitMW, Spel. Enschede-Feijen- oord. UITSLAGEN Wageningen - DFC 04 Graafschap - Helmond 01 Haarlem - Volendam 32 Limburgia - Leeuwarden 12 SW - ZFC 2—1 Alkmaar - BW 2—2 VSV - Eindhoven 32 Fortuna (VI.) - AGOW 3—1 STAND Volendam 12 10 1 1 21 33-12 Leeuwarden 12 8 0 4 16 32-14 SW 12 6 3 3 15 20-16 Alkmaar 12 5 4 3 14 22-21 ZFC 12 6 1 5 13 29-19 AGOW 12 5 3 4 13 20-18 Helmond 12 6 0 6 12 29-23 DFC 12 5 2 5 12 28-24 Limburgia 12 4 4 4 12 19-19 Fortuna VI. 12 5 2 5 12 20-31 VSV 12 4 3 5 11 13-22 Wageningen 12 3 4 5 10 24-29 Eindhoven 12 3 4 5 10 18-22 BW 12 3 3 6 9 18-24 Haarlem 12 3 1 8 7 20-32 Graafschap 12 1 3 8 5 12-31 PROGRAM 14 DECEMBER. WageningenFortuna VI., DFC Graafschap, HelmondHaarlem, Volendam—Limburgia, Leeuwar denSVV, ZFCAlkmaar, BVV- VSV, Eindhoven—AGOVV. UITSLAGEN Excelsior - Stormvogels 45 Volewijekers - Heracles 01 KFC - Hermes DVS 1—0 RODA Sport - HVC 2—3 RBC - RCH 1—2 Helmondia '55 - Sittardia 12 Rigtersbleek - GVAV 01 (onder pr. R-) STAND Sittardia 12 10 2 0 22 34- 9 HVC 12 8 1 3 17 30-24 GVAV 11 7 1 3 15 25-15 Heracles 11 6 2 3 14 27-22 Hermes DVS 11 4 5 2 13 17-11 Stormvogels 11 5 2 4 12 25-21 RBC 11 5 1 5 11 22-20 RCH 12 5 1 6 11 16-22 Vitesse 11 3 4 4 10 21-26 Excelsior 11 4 2 5 10 16-18 Rigtersbleek 11 4 1 6 9 22-29 KFC 11 3 2 6 8 19-25 Helmondia 11 2 3 6 7 16-20 Volewijekers 11 2 2 7 6 13-19 Roda Sport 11 1 1 9 3 12-34 PROGRAM 14 DECEMBER. ExcelsiorRigtersbleek, Stormvo gelsVolewijekers, Heracles KFC, Hermes DVSRoda Sport, HVC—RBC, RCH—Helmondia '55, Vitesse—GVAV. UITSLAGEN DHC - Longa 3—1 Wilhelmina - Hilversum 1—3 Velox - DOSKO 3—3 Baronie - EDO 2—2 't Gooi - De Valk 3—0 EBOH - UVS 0—2 ONA - Xerxes 5—1 STAND Hilversum 11 8 2 1 18 27- 8 't Gooi 12 7 3 2 17 33-18 DHC 11 6 4 1 16 20- 6 Velox 11 5 4 2 14 20-15 UVS 11 4 4 3 12 22-18 EDO 11 5 2 4 12 24-24 De Valk 11 4 3 4 11 19-22 Xerxes 11 3 4 4 10 18-26 EBOH 12 4 2 6 10 17-21 ONA 10 3 2 5 8 17-18 DOSKO 11 2 4 5 8 19-22 Zeist 11 3 2 6 8 18-29 Baronie 12 3 2 7 8 15-26 Longa 10 3 1 6 7 13-21 Wilhelmina 11 3 1 7 7 24-32 PROGRAM 14 DECEMBER. DHC—ONA, LONGA—Wilhelmi na, Hilversum—VELOX. DOSKO- Zeist, EDO't Gooi, De Valk EBOH, UVS—Xerxes. UITSLAGEN Velocitas - Oldenzaal 13 Ensch. Boys - Rheden 11 (protest E.B.) Be Quick - PEC 10 Zwolse Boys - Veendam 12 Tubantia - NEC 11 Heerenveen - Go Ahead 02 Zwartemeer - Oosterparkers 41 STAND Go Ahead NEC Zwartemeer Ensch. Boys Be Quick Gr. Rheden PEC Tubantia Veendam Zwolse Boys Velocitas Oldenzaal Oosterpark, Heerenveen PROGRAM 14 DECEMBER. OosterparkersVelocitas, Olden zaalEnsched. Boys, RhedenBe Quick, PECZwolse Boys, Veen dam—Tubantia, NEC-Heerenveen, Go AheadZwartemeer. 12 9 1 2 19 28-12 12 5 4 3 14 19-10 12 6 2 4 14 23-23 12 5 3 4 13 23-15 12 5 3 4 13 28-21 13 4 5 4 13 23-19 12 5 2 5 12 20"-20 12 2 8 2 12 20-20 12 5 2 5 12 15-21 12 4 3 5 11 16-19 13 3 5 5 11 18-19 12 4 2 6 10 18-24 12 4 1 7 9 18-30 12 1 5 6 7 10-26

de Stem | 1958 | | pagina 5