RUK NAAR RECHTS IN FRANKRIJK L STEM-FEUILLETON Verhoging peil rij-onderricht van Vul LUYCKS e ASTHMA en win r Deze week in het buitenland Moskou zoekt nieuw zwak punt Geen spatten meer van auto's In strijd met Sovjet-moraal Vier doodvonnissen in Marokko DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 De brug over het Haringvliet in J" I kwartje per kolomH 4 kolommen f I.- 1, 25 3 I kwartje per kolom 4 kolommen f l.« n 8 II UT fl D 5 iJL I- *I_L IL± K IV 1 I 1 «■J i ,k m i$j A I B c 1 D E F 1 f* 1 G 1 H i S K Oostenrijk krijgt moderne treinen Vijf personen verdacht van meineed Ballonvaart naar Amerika AUGURKEN TV-RADI O'TV'RAD I O'TV» neemt vaker... 1.-- Z waarde maker Soedanese vakbonden op non-actief door Emily Grant J4c RADIO TELEVISIE GRAMMOFOONS BANDRECORDERS Liturgische kalender F)E verkiezingen, welke zondag jl. in Frankrijk werden gehouden, hebben een opzienbarend resultaat opgeleverd. De uitslag was nog veel Gaullistischer dan De Gaulle zelf zal hebben verwacht en gewenst. Merkwaardig is, dat De Gaulle als nieuwe president, wat hij naar verwachting binnenkort zal wor den, de door de nieuwe Grondwet versterkte macht van de Executieve nu niet zal behoeven om de intrige- zucht van een verdeelde Kamer te neutraliseren en te weerstaan, maar veeleer om zijn eigen volgelingen in toom te houden. Met de oude politici en het merendeel van de vroegere partijen, die het regeren zo lang schier onmogelijk maakten, hebben de kiezers al afgerekend. Hoe radicaal dit, mede dank zij het districtenstelsel en het kunstig groeperen der districten, werd ge daan. bleek o.m. uit het niet herko zen worden van de radicale leider Mendès France en vooral uit het decimeren van de communistische fractie in het parlement, terwijl ook d« socialisten een grote terugslag boekten. De communisten, die eens de grootste partij in de Assemblee vormden, zijn van 138 op 10 zetels teruggevallen. Dit neemt niet weg, dat zij nog ruim 20 pet. van de stemmen verwierven en daarom met hun aanhang buiten het par lement ondergronds of anderszins wel moeilijkheden kunnen blijven berokkenen. Zij maken nu natuur lijk ook misbaar over de oneven redigheid van de verkiezingsuitslag in verhouding tot het stemmen- aantal, maar zij zijn de laatsten, die zich daarover moeten beklagen, ge zien hetgeen zij zelf van de even redigheid laten bestaan in landen, waar zij het voor het zeggen heb ben. Zij hebben feitelijk niets an ders dan hun trekken thuis gekre gen. INTERNATIONAAL bezien kan men de Franse verkiezingsuitslag gunstig achten. Juist het terug dringen van de communisten heeft in dit opzicht een betere toestand geschapen. De grote communistische invloed in het Franse staatsbestel moest voortdurend wantrouwen op roepen bij de Westerse verbonde nen. Steeds kon men zich met twij fel afvragen, hoe feitelijk de hou ding van Frankrijk zou zijn bij een onverhoopt conflict met het com munistische Oosten, wanneer de Franse communisten in staat bleven tot in het parlement toe obstructie te voeren op grote schaal tegen een Westers georiënteerde politiek, wel licht Frankrijks neutraliteit in der gelijke omstandigheden zouden kun nen afdwingen of zelfs voor het Westen een gevaar in de rug zou den gaan vormen. De ruk naar rechts in de Franse politiek betekent nu wel, dat de verhouding van Frankrijk tot het Westen een betrouwbaarder grond slag heeft gekregen. £)E samenwerking in Europees en NAVO-verband kan een ver sterking ondergaan. Een teken daar van is te zien in het compromis, dat bij het onderhoud tussen De Gaulle en Adenauer werd bereikt na de impasse bij de onderhandelin gen over de vrijhandelszone, welke een scheur in de Europese eenheid dreigde te veroorzaken. Bij de inwerkingtreding van de Europese markt op 1 januari zal iedere discriminatie ten opzichte van de niet aan die markt deelne mende Europese landen worden vermeden. De verlaging van het invoertarief met 10 pet, tussen de landen van Klein-Europa zal zelfs gelden tegenover alle landen aan gesloten bij de General Agreement for Tariffs and Trade (GATT). Ook geldt voor hen de verhoging met 10 procent van de invoercontingen ten; een verdere verhoging met 10 procent kunnen zij nog verkrijgen bij tegenprestatie. Hiermee zou de dreigende handelsoorlog tussen de Europese landen kunnen worden vermeden en op langer zicht toch naar een vrijhandelszone worden (Advertentie) gestreefd, waarop Engeland nog krachtig blijft aandringen. Dit verloop van zaken is dan des te verheugender met het oog op de economische recessie, welke merk baar blijft, vooral op het gebied van de steenkoolmijnen. In Enge land ontslaat men duizenden mijn werkers, in Duitsland belast men de olie zwaarder om het steenkool- verbruik te verhogen, in België zal men onder de zweepslag van de nood nu de onrendabele mijnen gaan sluiten. ^/OOR Rusland is een ongestoorde Europese eenheid evenals een sterk aan de NAVO aanhankelijk Frankrijk eerder een doorn in het oog. Moskou schijnt na de moeilijk heden, die het rond Berlijn opwierp, weer op een ander punt tegenover het Westen revanche te willen ne men. Het heeft nu Finland econo misch in een lastig parket gebracht door het terughouden van kredieten en orders, waaruit een kabinets crisis te Helsinki is voortgekomen. Kennelijk is het de bedoeling af te dwingen, dat communistische mi nisters in de Finse regering worden opgenomen. Tot nu toe is Finland het lot van Russische satellietstaten ondanks sterke invloed van Moskou gespaard gebleven en kon het zijn zelfstandigheid behouden. Voor de naaste toekomst ziet het er voor de dappere Finnen thans echter weer eens bedenkelijk uit. (Advertentie) nu in 30 seconden verlicht. De hevigste asthma-aanval wordt met één enkel Adozo tablet bedwongen. De verlichting is onmiddellijk. Indien U aan asthma lijdt, moet U beslist Adozo proberenVerkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Ben wijziging van het wegenver keersreglement, waarin o.m. de af scherming van de achterwielen van auto's verplicht wordt gesteld, is in voorbereiding. Dit deelt de minister van Verkeer en Waterstaat mee in het eindverslag over de begroting van zijn departe ment. Verscheidene kunstenaars zijn uit de bond van Sovjet-filmpersoneel ge zet wegens gedragingen die in strijd zijn met de Sovjet-moraal, aldus meldt het blad van het ministerie van cultuur, „Sovjetskaja koeltoera". De uitgestotenen worden beschuldigd van losbandigheid, dronkenschap en hebzucht. Een rechtbank te Rabat (Marokko) heeft donderdag vier mannen ter dood veroordeeld en drie tot levens lange gevangenisstraf wegens een bomaanslag op 18 november waarbij zes mensen omkwamen. De bom ontplofte in een menigte te Chemis- set in het noorden van Marokko. Er werden 48 mensen gewond. (Advertentie) Tijdens enige besprekingen met de commissie van overleg van de belangrijkste rijschool organisaties is van departemen tale zijde aangedrongen op het Het is mogelijk met de bouw van de brug over het Haringvliet onge veer 1 jaar, nadat tot de bouw zal zijn besloten, te beginnen. Deze ter mijn hangt samen met de voor de voorbereiding van het werk nodige tijd. Er is nog geen beslissing over het tijdstip van aanvang van het werk genomen. De zeer globaal ge raamde kosten van de brug bedragen veertig miljoen gulden. Van een gun stiger rentabiliteit zal eerst kunnen worden gesproken na openstelling van de verbinding Rotterdam - Ha ringvlietbrug - Bergen op Zoom - Antwerpen. De brug kan met zijn aansluitingen ten tijde van de voltooiing van de Volkerakdam (niet vóór 1967) ge reed zijn. De bestaande wegverbin dingen zullen aanvankelijk gedeelte lijk toereikend zijn voor het te ver wachten verkeer. Een deel van de route zal evenwel in ieder geval ge heel nieuw moeten worden aange legd. instellen van een uniform exa men voor rij-instructeurs en het afgeven van een uniform diplo ma aan degenen die voor dit examen slagen. Dit dient dan ter vervanging van de afzonderlijke examens en diplo ma's, gehouden en afgegeven door de organisaties afzonderlijk. Op de ze examens zou eventueel van over heidswege mede toezicht kunnen wor den uitgeoefend, bijvoorbeeld door benoeming van een rijksgedelegeer de. Het publiek zal in bedoeld diplo ma een waarborg kunnen zien voor een goede rij-opleiding. Een dergelijke regeling zal zowel voor de rijscholen als voor het pu bliek nog aan aantrekkelijkheid win nen, indien aan de op bovenomschre ven wijze gediplomeerde rij-instruc teurs het recht wordt verleend, de examens van de door de desbetref fende rijschool opgeleide kandidaten zowel wat het theoretische als wat het praktische gedeelte betreft, bij te wonen, indien alhans de kandi daat daarmede instemt. Tegen dit denkbeeld bestaat bij de commissie van toezicht op het centraal bureau voor de afgiftie van rijvaardigheids bewijzen geen bezwaar. De minister heeft goede hoop dat verwezenlijking van deze denkbeel den in belangrijke mate tot verhoging van het niveau van het rij-onder- richt zal kunnen bijdragen. Aldus deelt de minister van Verkeer en Waterstaat mede in het eindverslag over de begroting van zijn departe ment. 11 B «i -— ?lL al F 11-^ f i H II III De Oostenrijkse spoorwegen stellen zich ten doel tegen 1975 alle stoom- tractie door elektrische of diesel- tractie vervangen te hebben. Wel wordt de uitvoering van het program ma door investeringsbeperking ver traagd. Tegen een aantal van 60 mil joen passagiers in 1937 staat voor dit jaar een geschat aantal van 150 mil joen. Voor de rechtbank te Maastricht zullen op dinsdag 9 december vijf personen, vier vrouwen en een man terecht staan onder verdenking van het plegen van meineed. Als getuigen zijn door de officier van justitie op geroepen de commissaris van politie en een inspecteur van politie. Deze meineed-zaak is voortgevloeid uit een zaak tegen de kruidenier P., die in augustus verzet zou hebben gepleegd tegen twee politieagenten. P. werd aangehouden wegens het rij den onder invloed van sterke drank. De agenten zouden volgens de vijf getuigen bij het verzet gebruik heb ben gemaakt van hun gummiknup pels. De officier en de politie be weerden dat niet geslagen is, de vijf getuigen van wel. Na de zitting wer den deze vijf getuigen gearresteerd, onder verdenking van meineed. Na derhand werden ze door de recht bank in vrijheid gesteld. De strafzaak tegen P. werd in sep tember en oktober behandeld, doch opgeschort in afwachting van de be handeling van de meineedzaak. (Advertentie) TEGENVALLER In Metropolis drong de 19- J Geluid Een geluidssignaal zal voortaan blinde mensen in Stockholm helpen bij het oversteken van zebra-over- len van het elektriciteitsnet beves tigd zijn. De kosten van het appa raat zijn ongeveer 1500 gulden. Zij zullen volgende week in Stockholm in gebruik worden genomen. jarige heer Carl Bock een S steekplaatsen. Het geluid komt uit winkel binnen en eiste de in- een luidspreker die aan gewone pa- J houd van het kasregister op. u~l l""—- i Hij borg de buit op in een valies en verdween. De heer S Bock vluchtte door een park, toen een enorme klap werd gehoord. Zijn revolver bleek i ontploft te zijn en aangezien 5 die in het valies was opgebor- gen waren de muntstukken en bankbiljetten tot ver in het rond gevlogen. Onze Carl ging teleurgesteld op een bankje zitten en kon J gemakkelijk worden gearres- S teerd. Verheugd Besluit De Argentijnse regering heeft be- Het gemeentebestuur van de En gelse kustplaats Brighton heeft be slist, dat naast de plak ook de stok op de scholen van Brighton mag worden gebruikt. De hoofdonder wijzer heeft het recht om, wanneer hij dat nodig oordeelt, een scholier op diens zitvlak drie slagen met de stok te geven. De andere leraren aan de school mogen daar maar één slag met de stok op geven. Tenslotte werd bepaald dat de leerling, ter onderwerping aan de strafoefening, met het hoofd ter hoogte van de sloten de produktie van de een-peso- knieën moet staan bankbiljetten stop te zetten, omdat Het is beg0nne„ met enkele hoofd- de drukkosten een peso 22 cent be- 0nderwijzer6s die ,t gemeentebestuur aragen. toestemming verzochten om de plak te gebruiken. Toen zij antwoord kre- ixol gen waren ze bijzonder verheugd, Trompettist Red Nichols maakt "-afnt 'laas' de plak werd hen ook j r j tj.. het gebruik van de stok toegestaan, binnenkort zijn filmdebuut. Hij ze daar in >t gehee, £iet onl[ zal de tol vclti eevi Estcvmo spelen* gevraagd hadden. Dat is niets bijzonders, maar het klinkt anders als men weet, dat i de film het leven van de trompet- 1 1 I tist Red Nichols zal vertellen. Die rol vertolkt Danny Kaye. Gas In Amerika experimenteert men met een soort gas, dat de vijand in slaap moet brengen zonder de ge zondheid te schaden. Generaal Schomburg, die dit mee deelde, zei dat er grote mogelijk heden in zitten, maar dat het nog lang zal duren voordat het gas bij de moderne oorlogvoering kan wor den gebruikt. Vier ondernemende Engelsen, die van het eiland Tenerife (Kanarische eilanden) per ballon willen vertrek ken naar Amerika, zijn in Santa Cruz op Tenerife gearriveerd. Wanneer de ballon zal opstijgen weet men niet. Alles hangt van het SINDsi'óOj'JAAH ONMISKENBAAR AAN OETOP weer af. Indien de reis slaagt, zal het de eerste intercontinentale vlucht zijn met een ballon zonder motor. De ballon, ,,The small world" ge naamd, zal een bemanning hebben van vier koppen drie mannen en eon vrouw. De organisator en leider van de expeditie is de 51-jarige Arnold Eiloart. De piloot is Colin Muncie, 32, een architect van de marine, die de zeewaardige gondel van de ballon ontwierp. De gondel zal namelijk als schip en reddingsboot dienst moeten doen indien de Small world" onver hoopt op zee moet landen. Muncie's echtgenote, Rosemary, is tweede piloot en tevens kokkin, ter wijl Eiloarts 21-jarige zoon, Timo thy, als radio-operateur zal dienst doen. De reis van 3.000 mijl zal naar schatting drie weken duren. Hierboven plaatsen wij nog enkele invulkolommen voor onze nuzzel. Vul in: 1, 2 of 3en win. Deelnemers kunnen deze ge bruiken, als zij meer dan vier kolommen willen invullen. ZONDAG 7 DECEMBER HILVERSUM I 402 m - NCRV: 8,00 Nws. en. weerber. 8,15 Orgelconc. 8,30 Morgenwijding 9,15 Vocaal ens. KRO: 9.30 Nws. 9,45 Gram. 9,55 Hoogmis 11,30 Gram. 11,40 Kamermuz. 12,15 Apologie 12,35 Instr. octet 13,00 Nws. 13,05 De hand aan de ploeg, caus. 13,10 De Wadders, hoorsp. 13,30 Instr. trio 13,45 Boekbespr. 14,00 V. d. jeugd 14,30 Viool en klavecim bel 14,55 Gram. 15.15 Sopr. en piano 15,40 Klein koor 16,00 Sport 16.30 Vespers. IKOR: 17,00 Jeugddienst 18,00 Het gela den schip, causerieën 18,30 De Kerk aan het werk, caus. 18,40 Bijbelvertelling. NCRV: 19,00 Nws. uit de kerken 19,05 Sa menzang 19,30 De mens en ik: de toe komst der religie, caus. KRO: 19,45 Nws. 20,00 Act. 20,15 Cabaret 20,45 Gram. 21,30 Achter de bonte lap. hoorsp. 22,25 Gram. 22,45 Avondgebed en lti. kal. 23.00 Nws. 23,15 Symf. ork. 23,45-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 8,00 Nws. 8,18 Gevar. progr. 9,45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10,00 V. d. jeugd. IKOR: 10,30 De oecumenische zondag, toespr. 10,35 Kerkd. 11,30 Vragenbeantw AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,30 Sportspie- gel 12.35 Orgelspel 13,00 Nws. en SOS- ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13,17 Meded. of gram. 13,20 Even bij draaien 14,00 Boekbespr. 14,20 Omr. ork. en soliste 15,20 Karei V, koning-keizer Zwaardemaker SevIIla Orange Marmelade dè jam voor mannen De nieuwe Soedanese regering van generaal Abboed heeft besloten de activiteit van de vakbonden te ver bieden. Dit is donderdagavond in een officieel communiqué te Khartoem meegedeeld. Deze maatregel is nood zakelijk voor het handhaven van de orde, zo wordt gezegd. Volgens de Soedanese ambassade te Londen is de activiteit der vakbonden opgeschort zolang de noodtoestand, die 17 november werd afgekondigd, van kracht is. 47) ,,Hugo vroeg mij dat gisteren ook, Jean.. Ik heb mijn best gedaan om hem wat argumenten te geven; Alva rez had ook gearresteerd moeten wor den, Jean, die avond in ..Dollarlust" weet je wel.en je stelde zelf vast dat Jansen en Durand hem wilden laten lopen., misschien achten Jan sen en Durand het ook beter dat Kleinchen voorlopig niet gepakt wordt, zij kan immers een schakel zijn.. Durand vooral zal haar wel weer in het oog weten te krijgen.." „Typische veiligheidslucifers. Vera, de verbrande kop valt er nooit af!" „Jij, Jean", zei Vera, „speelt om het spel., zij, en Arlotti ook, om de knikkers., maar Arlotti is toch iets meer jouw type dan Durand en Jan sen.. daarom deed ik niet zo for meel, toen ik Arlotti de stukken gaf". ,Dus Arlotti heeft ze ook?" „Ja, Jean, ook een reproduktie en nu is iedereen tevreden.. Jansen kreeg de originelen en gaf ze terug aan de Amerikanen., wat hij er te voren mee deed weet ik nietArlot ti kon z'n opdracht uitvoeren en heeft er geen bezwaar tegen dat Durand ze kent.. Durand kreeg op het laat ste ogenblik de kans zijn opdracht uit te voeren en heeft dus alle reden om zéér tevreden te zijnen alle .bevoegde instanties', die achter Jan sen, Durand en Arlotti staan, zijn ook tevreden., en Jansen zal van Eerkerk ook wel tevreden weten te stemmen. „Waarom ging Arlotti niet zelf naar Kleinchen eergisteravond. Vera?" „Omdat ik hem minder duiten vroeg dan Kleinchen had gedaan., dat zag ik toen ik mijn prijs noem de aan zijn gezicht.en omdat hij verplicht is alle risico zoveel moge lijk te vermijden, en omdat hij in m'n spel vertrouwen had misschien". „Dus liet hij jou de risico's nemen, Vera?" „Ja, chéri, dat deed hij en ik nam ze., en ik ben ook tevreden.." ,.Ik niet", zei Laaghuis, ,,ik ben hoogst ontevreden.omdat je me niet eerder liet merken dat je van me houdt., maar nu ik het weet ben ik gelukkig, Vera. „Ik ook, Jean, heel erg gelukkig., en ik deed het allemaal voor jou, Jean, chéri.." Toen Laaghuis de volgende och tend van Eerkerk opzocht, was de commissaris niet aanwezig. Pruimen wel- „Kom eens mee, meneer Laag huis", zei de rechercheur. „Hij ging met Laaghuis naar bui ten. „Hier praten we vrijer meneer, mu ren hebben soms ook oren, weet u, beurd was, „kom nou, er moeten toch dubbeltjes wezen als je wilt trouwen en uw pa was toch geen miljonair? ..en die paar grijpstuivers van die schrijverij., begrijpt u.. maar alles blijft onder ons, begrijpt u.." Toen pas zag Laaghuis een door hem tot dan toe niet vermoede ach tergrond van de spionage-affaire der laatste weken. Hij gaf Pruimen de hand. zijn vertrek, toen hij hier op „Bes- senstein" afscheid van mij kwam ne men", zei Vera. „Hoe is het dan?" vroeg Hugo. „Hij was van mening", vervolgde Vera, „dat Kleinchen zijn kamer was binnengegaan om dat raadseltje daar te deponeren., gevaarlijk was het niet, want had iemand anders het gevonden dan zou het als een Spiele rei beschouwd zijn. Met die cijfers Pruimen grinnikte, toen hij zag, dat wilde Kleinchen je neef duidelijk ma- Laaghuis een pijnlijk gezicht trok. ken, dat hij drie keer de geboden „Weet u nog van vroeger, van Okee prijs moest betalen om de documen- Janus, meneer?" ten exclusief te verwerven., zij wist Pruimens handdruk had Laaghuis vermoedelijk, dat er drie gegadigden inderdaad doen denken aan zijn waren en vroeg derhalve drie keer jonge jaren.. HOOFDSTUK VIII Het doek valt.... Enige tijd na dit gedenktwaardige spionnen opereren dN in <=>U( en aag maar ik wou alleen maar zeggen dat ze al die gevaarlijke dingetjes voor u deed., ik kan het niet bewijzen, me neer maar ik weet het en de com missaris weet het ook, maar ja, ik en hij kunnen het niet bewijzen de prijs, die je neef had laten noe men. en toen zij de moord had ge pleegd zij beriep zich op nood weer, zei je neef legde zij het raadseltje toch neer, misschien om Arlotti te imponeren door haar vast beradenheid, maar misschien ook om anderen die het eventueel zouden vin den op alle mogelijke dwaalsporen te brengen. ,,Nu'\ zei Hugo, menigeen heeft zwaar gedokterd aan die puzzel!" Stellig", vervolgde Vera, „maar Kleinchen wist dat Arlotti de enige was die de oplossing kende., en dat Arlotti die nooit zou vertellen voor hij zijn doel bereikt had, dus dat het voor derden een raadsel zou blijven misschien was het een fout van haar., zij was knap, maar niet feil loos, Hugo., en we hebben toch al lemaal wel eens misgetast de laatste weken! „Maar waarom vond die assistent van Durand dat raadseltje bij de en verhelderende gesprek met re chercheur Pruimen dronken Vera en Laaghuis thee op „Bessenstein". Hugo vertelde, een brief te hebben ontvangen van Arlotti. Zijn neef had hem verzocht, Irma en Vera, zeer slachtoffers in „De Rustende Visser? maar ze is toch buiten haar boekie hartelijk te bedanken voor alle goe- Dat begrijp ik niet, Vera", zei Ir- gegaan.en ik ben blij, meneer, dat de zorgen; voorts, om Claartje de ma. ik gisteren een uurtje te laat op Was- grootste doos bonbons te schenken. „De moordenaar van Alvarez en senaar kwam., maar het waren mijn die desnoods op de zwarte markt de'Rafelaar, Irma, handelde in op- orders en omdat ze het voor u in Den Haag te koop was.„en jou dracht van Kleinchen.hij moest dat deed zullen ik en de commissaris d'r Jan (zei Hugo lachend) te verblijden raadseltje achterlaten als mystifica- maar zo weinig mogelijk over praten met een reeks roversverhalen in tie voor de politie.en om de poli dat. is voor allemaal en alles beter kalfslederen band.. Mij zal hij bin- tie onder de indruk te brengen dat meneer., ja, mijn eigen vrouw is in nenkort het standaardwerk „Herr de beide hotelmoorden door één da- de oorlog ook wel eens buiten haar und Hund" sturen.." er waren gepleegd., en dat kon boekie gegaan om me te helpen, me- „Onze waarde neef verzuimde ech- Kleinchen niet zijn, omdat zij op de neer zo zijn ze nou eenmaal.." ter te schrijven", zei Irma, „wat nu avond van de dubbele moord op Was- „Voor mij?" vroeg Laaghuis. eigenlijk de oplossing is van dat „Kom nou, meneer, wat zullen we raadselachtige raadseltje 1 x 1 is 3, nou hebben?" zei Pruimen en ver- dat bij de dode man op zijn kamer ried hiermee hoe menselijk hij was werd gevonden, en hoezeer hij begreep was er ge- „Je neef vertelde my dit kort voor (Wordt vervolgd) senaar in Maureen een getuige had die kon verklaren dat zij het hotel niet had verlaten.." van het rijk waar de zon nooit onder ging. impressies v. h. Int. Congres in Spanje (okt. 1958) 15,40 Klarinet-kwintet 16,20 Gram. 16,30 Sportrevue. VPRO: 17,00 Gesprekken met luisteraars, caus. 17,15 Werkgelegenheid in een weifelende con junctuur, caus. VARA: 17,00 V. d. jeugd 17,50 Nws.. sportuitsl. en sportjourn. 18,30 Zigeunerork. 19,00 Muzikale discussie 19,30 Annemarieke, hoorspel. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Gevar. muz. 20,50 Zijn zeven vrou wen, hoorsp. 21,30 Gevar. progr. 22,20 Act. 22,35 Pianorecital 23,00 Nws. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Jazzmuz. BRUSSEL 324 m 12,15 Amus. ork. 12,30 Weerber. 12,34 Amus. ork. (verv.) 13,00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14,00 Gram. 15,30 Sportprogr. 16,45 Gram. (om 17,00 Nws.) 17,52 Zang en piano 18,30 Godsd. halfuur 19,00 Nws. 19,30 Gram. 20,00 Ge var. progr. 22,00 Nws. 22,15 Gram. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,15 GTam. 13,00 Nws. 13,10 Verz. progr. en sportber. 14,30 Ork. conc. 15.25 Verz. progr. en sportber. 17,00 Nws. 17,05 Verz. progr. en sportber. 18,45 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Kamerork., koor en sol. 21,30 Chansons 22,00 Nws. 22,10 Relais 22,55 Nws. 23,00 Jazz 23,55 Nws. MAANDAG 8 DECEMBER HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 Idem 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Sportuitsl. 8.25 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Theologische etherleergang 11,00 Gram. 11,25 Luisterwedstr. 12,00 Kerkorgel 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Meded. v. land- en tuinb. 12,33 Mu- sette-ens. en solist 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13,35 Gram. 14,05 Schoolradio 14,35 Gevar. progr. 15,35 Pianorecital 16,00 Bijbeloverdenking 16.30 Kerkkoor 16,55 Gram. 17,00 V. d. kleuters 17.15 V. d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beurs- ber. 17,45 Regeringsuitz.Rijksdelen Over zee: Surinamers spreken, door mr. H. L. de Vries en Siegfried S. Lochem 18,00 Orgelspel 18.30 Sportpraatje 18,40 Koor zang 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Volks liederen 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af, caus. 20,00 Gram. 20,30 In dienst der kerk, caus. 20,35 De stalen toren, hoorsp. 21,35 Gram. 22,00 Parlementair commentaar 22,15 Muzikale caus. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. 23,15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 Idem 9,10 De groenteman 9.15 Gram 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 11,00 Idem 11,45 Voordr. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 21,43 Zuidamerikaanse muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metropole ork. 13,55 Beursber. 14,00 Ka merork. 15,00 Noordhollandse filharm. ork., koor en sold. 16,00 Gram. 16,45 V. d. vrouw 17,00 V. d. kind. 17,15 V. d. pad vinders 17,25 V. d. jeugd 17,50 Mil. comm. 18,00 Nws. 18.15 Regeringsuitz.: Economil sche ontwikkeling in Nederlands Nieuw- Guinea, door J. J. van der Laan 18,25 Instr. kwart. 18,50 Openbaar kunstbezit, caus. 19,00 Koorzang 19,30 Muzikale caus. 19.45 V. d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 De Radioscoop 23,00 Nws. 23,15 Beursber. 23.16 Act. 23,30-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12.00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 V. d. landbouwers 12,42 Gram. (om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13.11 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16.02 V. d. zieken 17,00 Nws. 17,10 en 17,45 Gram. 18,00 Franse les 18.15 Gram. 18,20 Protestantse uitz. 18.30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Ork. conc. 19.50 Gram. 20,00 Kamerork. 20,50 Kunstkalei- doscoop 21,05 Ork. conc. (verv.) 21,30 Amus. ork. 22,00 Nws. 22,15 Viool en pia no 22,50 Gram. 22,55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m 12.00 Gram, 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,15 Ork. conc. 15,30 G-ram. 16 05 Idem 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,20 Vocaal trio 17,45 Gram. 19,30 Nws. 20,05 Gevar. muz. 22,00 Nws. 22,10 Expe rimentele muz. 22,55 Nws. Televisie ZONDAG 7 DECEMBER IKOR: 17,00-18,00 Ned. Herv. Kertod. FRANS BELG. 16,5046,40 Wieler- wedstr. 19,00 Wonderen der zee 19,30 Feuill. 20,00 Nws. 20,35 TV-spel 22,10 Roses de Noël, operette. Daarna wereld- nws. VLAAMS BELG. 11,00 Hoogmis 14,30 V. d. kleuters 14,50 V. d. jeugd 15,00 Folkloristisch progr. 15,30 De week in beeld 16,00 V. d. vrouw 16,30 Tekenfilm 19,00 Feuill. 19,30 Nws. 20,00 QuizprogK 21,00 Gevar. progr. 21,25 Show Band Show 22,25 Zangrecital. MAANDAG 8 DECEMBER NTS: 20,00 Journ. en weerber. NCRV: 20,20 Attentie 21,05 Filmprogr. 21,25 Pas geperst 21,55 Dagsluiting. FRANS BELG. 19,00 Sportber. 19,30 Kookpraatje 20,00 Nws. 20,35 Variété- progr. 21,50 Reportage. Daarna wereldnws. VLAAMS BELG. 19,00 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,15 Filmschets 20,40 Quiz- progr. 21,10 Gevar. progr. 21,55 Documen tair prógr. 22,25 Nws. (Advertentie) ZONDAG 7 DECEMBER. Paars. Tweede zondag van de Advent. Mig Populus zonder Gloria. Credo. Pre fatie van de H. Drievuldigheid. MAANDAG 8. Wit. Onbevlekte Ont vangenis van de H. Maagd Maria. Mis Gaudens. Tweede gebed Excita uit de Mis va.i zondag. Credo. Pre fatie van de H. Maagd.' DINSDAG 9. Paars. Mis van de twee de zondag van de Advent: Populus, zonder Gloria, zonder Alleluiavers zonder Credo. Gewone Prefatie. WOENSDAG 10. Paars. Mis van de tweede zoondag van de Advent: Po pulus, zonder Gloria, zonder Alle luiavers, zonder Credo. Tweede ge bed H. Melchiades, Gewone Prefatie. DONDERDAG 11. Paars. Mis van de tweede zondag van de Advent, zon der Gloria, zonder Alleluiavers, zon der Credo. Tweede gebed H. E i- mascus. Gewone Prefatie. VRIJDAG 12. Paars. Mis van de twee de zondag van de Advent, zonder Gloria, zonde Alleluiavers, zonder Credo. Gewone Prefatie. ZATERDAG 13. Rood. H. Lucia. Twee de gebed Excita uit de Mis van zon dag.

de Stem | 1958 | | pagina 5