Over clubtrainers en clubbestuurderen 1 I FILMKOLONIE GETEISTERD Bredanaars voorop in Jeep-rit Als de Sint géén surprise voor Kraak bij zich had... VERTEGENWOORDIGER Ambulante Hoofdjuffrouw VERKOOPSTER gevraagd UNILEVER N.V. 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 11 Vragen over Anneke Beekman Overval op een vluchtelingenkamp in Marokko „Boycot-actie een succes" Oesterproefbekken nog studie-object Rouwdag voor Chicago Gevangenisoproer in Ver. Staten De ontploffing te Groningen Delfstoffen uit oceanen Welsprekende sportcarrière Training A-junioren begint vandaag Voorwedstrijden titel vijfde klas KNBB Liever geen dure spelers EXAMENS Laseroms in bondsteam Nog kwaad Zuinigheidswedstrij den Duits-Franse plannen Typisch geluid iPubliek voelde! zich bekocht j i MARKTEN WATERSTANDEN diepvriesbedrijf Vereisten: Geboden j Coöp. Boerenleenbank Graauw boekjes spoedig te willen inleveren A. WILKING - HULST. In de Santa Monica-bergen in de Amerikaanse staat Calijornië heeft deze week 'n bosbrand gewoed, wel ke, aangewakkerd door 'n felle wind, zeer grote omvang aannam en op zijn weg van de bergen naar de kust de film-kolonie te Malibu-Beach overviel. Een aantal kapitale land huizen en model-boerderijen van filmsterren werd verwoest, de scha de beloopt miljoenen dollars. De foto toont de resten van een afge brande villa temidden van de loeien de vlammen. 1500 mensen namen aan de zware strijd tegen het vuur deel. Het lid van de Tweede Kamer de heer Roolvink heeft aan de minister van Justitie de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1 Is het juist dat mej. A. Beekman 18 jaar is geworden en acht de minister dit niet een leeftijd om zelfstandig aanspraak te kunnen ma ken op het recht, gewaarborgd in ar tikel 9 van het Europese verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden van 4 november 1950 en in de univer sele verklaring door de algemene vergadering van de Verenigde Naties vastgesteld op 10 december 1948 2, Overweegt de minister het be vorderen van maatregelen om deze jonge vrouw te bevrijden van de vrees die haar blijkbaar beheerst en noopt zich in den vreemde schuil te houden Naar van Marokkaanse zijde te Rabat verluidt hebben woensdag ochtend vroeg militairen, naar wordt aangenomen Fransen, van Algerië uit een overval gedaan op een vluch telingenkamp bij Berguent, ongeveer acht km binnen de Marokkaanse grens, en daar vier vrouwen en drie kinderen gedood en vijf vrouwen en een man gewond.. Twee mensen zou den worden vermist. De overvallers hadden gebruik gemaakt van ma chinegeweren en brandbommen. In Rabat hielden vrijdag verschei dene honderden mensen een protest betoging tegen het incident. Een Frans-Marokkaanse commissie stelt een onderzoek in. In Casablanca werd vrijdagavond een Franse officier van het Vreem delingenlegioen, die in Marokko was gelegerd, door een groep van twintig jonge Algerijnen aangevallen. Hij overleed later in een ziekenhuis. Volgens de I.T.F. is de algemene boycot (van 1 tqt en met 4 december) tegen Panhonlibcoschepen, die varen zonder aanvaardbare arbeidsovereen komsten, een algeheel succes gewor den. De actie omvatte zeventien lan- e? definitief is bekend, dat er di rect 200 schepen bij betrokken zijn geweest. Uit verschillende landen "toeten nog mededelingen over de actie worden ontvangen. Als een resultaat van de boycot ziet de verklaring de maatregel van de regering van Costa Rica om een einde te maken aan de faciliteiten voor vreemde schepen die daar geregi streerd staan. Een ander succes is de Plotselinge aandacht van de Griekse legering voor schepen van Griekse reders onder vreemde vlag. De mogelijkheid van de bouw van een oesterproefbekken en van de daar bij behorende inlaatwerken voor zee water in het Veerse Gat worden in nauw overleg met deskundigen van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening bestudeerd, al dus blijkt uit de M. v. A. aan de Tweede Kamer. Om technische redenen zal de even tuele bouw van inlaatwerken en an dere in het afgesloten Zandkreek- bekken te bouwen werken ten be hoeve van de oestercultuur eerst kun nen geschieden als de afsluiting (in 1961) zal zijn voltooid. Intussen wordt verwacht, dat in de loop van 1959 het technisch rapport inzake het oes terproefbekken kan worden afgeslo ten. Ten aanzien van de verplaatsing van de Veerse vissersvloot kan worden medegedeeld, dat dit onderwerp in studie is bij de commissie ex artikel 8 van de Deltawet. Terzake kan in de eerste helft van 1959 een beslissing worden verwacht. In Chicago zijn gisteren de stoffe lijke overschotten ter aarde besteld van 82 kinderen, die bij de rampzalige schoolbrand, maandag j.l., de dood vonden. Donderdag waren de drie kloosterzusters en vijf van de jeug dige slachtoffers al ten grave gedra gen. Mgr. Meyer, de aartsbisschop van Chicago, droeg de plechtige H. Mis van requiem op, die ook door kardi naal Spellman werd bijgewoond. Door de hele West-Side" van Chi cago trokken de rouwstoeten. In vier honderd parochiekerken werden H.H. Missen opgedragen voor de zielerust van de slachtoffers van de ramp. Ongeveer vijftig van de 1450 be woners van de staatsgevangenis van Florence (Arizona, V.S.) hebben don derdag gemuit. Vier bewakers wer den als gijzelaars vastgehouden. Het oproer werd bedwongen op het mo- ttwnit dat de gevangenen de hele in stelling schenen te beheersen. Eén gevangene werd gedood. De muiterij begon in het deel van de gevangenis waar de gevaarlijke misdadigers zijn ondergebracht en waar zich de gaskamer bevindt. De gevangenen in dit deel baanden zich een weg naar buiten en bevrijdden de meeste andere gevangenen. Vier bewakers werden gegrepen toen zij naar een zieke gevangene geroepen werden. Na de uitbraak was groot alarm geslagen. Met traangas werden de gevangenen teruggedreven. Een van hen werd, toen hij zich verzette, neergeschoten. Toen men de gevan genen geteld had bleken er twee, uit ae afdeling voor gevaarlijke misda digers» ontsnapt te zijn. De politie tast nog steeds in het duister over de oorzaak van de ont ploffing van woensdagmiddag op het terrein van de British Petrol Com pany aan het Van Starkenborghka- naal te Groningen. De recherche zet het onderzoek voort. Er gaan geruchten rond, dat een projectiel, dat opgevist zou zijn uit het water, zou zijn ontploft. De politie noemde dit gerucht „een van de ve le veronderstellingen aangaande een mogelijke oorzaak." Zoals is gemeld is de 38-jarige J. Kuiper uit St. Annen, gemeente Ten Boer, op slag gedood. Van de ver miste 37-jarige J. Kolen uit Gronin gen moet worden aangenomen, dat hij eveneens om het leven is geko men. Schipper Top van de tanker „Velp" heeft na behandeling het Academisch ziekenhuis weer verla ten. Matroos A. Groet wordt nog steeds in het ziekenhuis verpleegd. Hij liep bij het ongeluk verwondin gen op en hij kreeg een shock. I Dr. Hugh Odishaa, leider van het Amerikaanse nationale comité voor het internationale geofysische jaar, heeft verklaard, dat binnen een eeuw de oceanen de mededingers van het vasteland kunnen worden als vind plaatsen van grondstoffen. In het zuidoosten van de Stille Oceaan b.v. zouden op de bedding mangaan, ijzer kobalt en koper te vinden zijn voor een waarde van naar schatting een 500.000 dollar per vierkante mijl. In de kantine van de Staf inspec teur-generaal „De Zwaluwenberg" te Hollandsche Rading, heeft Prins Bernhard gisterochtend prijzen uitge reikt aan de best geplaatste officie ren en onderofficieren, die aan de 24-uurs-jeeprit op 5 en 6 november hebben deelgenomen. Tijdens deze prestatierit, die was georganiseerd door de Militaire Commissie voor Automobiel- en Motorwedstrijden, werden de ruim 250 deelnemers op een aantal militaire vaardigheden ge test. Bij de officieren plaatsten de vol gende equipes zich het best: 1. kapi tein F. van Aalten en le luitenant H. Beaumont, Breda; 2. Ritmeester J. van de- Bergh en kap. W. Walt- huis. Den Haag; 3. le luit. R. de Roo en 2e luit. J. Valstar, Amersfoort. De teamprijzen in deze klasse gin gen resp. naar de Hogere Krijgs school te Den Haag, het Depot Artil lerie in Breda en de Inspectie Ca- vallerie te Den Haag. In de onder officiersklasse plaatsten zich 't best: 1. Wachtmeester J. Broesder en wachtmeester J. de Haas te Breda; 2. opperwachtmeester K. Kuperus en wachtmeester le klas A. Beumkes Breda; 3. wachtmeester N. Oskam en wachtmeester le klas J. Kareisen Breda. z De teamprijzen in deze groep gin gen allemaal naar het Depot Artille rie te Breda. Prins Bernhard complimenteerde vooral de artillerie met de voortref felijke prestaties. (Van onze sportredacteur). Dit wordt geen pleidooi voor clubtrainers. Maar dat ze het over het algemeen niet gemak kelijk hebben, is een feit. Een andere waarheid is, dat lang niet alle trainers op één lijn kunnen worden geplaatst. Het is als met de spelers: er zijn middelmatige, goede en heel goede. Van de laatste categorie kan men zeggen, dat ze dun zijn gezaaid. Daar de zogezegd ijke verenigingen dat even- sens zijn, ligt het voor de hand dat die beste in deze omgeving terecht komen. De andere kun- nen ze nu eenmaal niet beta len. Een beetje trainer komt al aan een aardig salaris; de betere verdienen goed en de beste worden uitstekend be taald. Tot dit laatste zijn dus alleen de zogenaamde rijke clubs in staat. Nu is het lang niet zó, dat die in goede doen verkerende clubs hun trainers de vrije hand laten en dat gebeurt nog minder in de, laten wij het lagere regionen noemen. De be langrijkste moeilijkheid waarvoor de meeste trainers zich voortdurend zien gesteld, spruit voort uit de persoonlijke voorkeur, welke vaak in kringen van het bestuur aan de dag wordt gelegd voor een speler. En niet zelden leidt dit of heeft zulks geleid tot onverkwikkelijke tegenstellingen en ontslag (neming) van de betrok ken oefenmeester. Dit zijn constateringen van ons, en gedeeltelijk ook van Kees van Dijke, thans trainer van P.S.V., eerder o.a. van NOAD, en overigens met een welsprekende voetballoopbaan ach ter de rug. Een bezadigd man, nooit te zien zonder zijn kort pijpje. Beza digd ook in zijn uitingen, volkomen reëel en steeds ,.to the point" als het om voetbalvraagstukken handelt. Hij vindt de situatie *in ons land Heden, zaterdagmiddag om drie uur begmt te Vlissingen op het ter rein aan de Bosweg de centrale trai ning voor A-junioren, die door de jeugdcommissie van de KNVB afde ling Zeeland wordt georganiseerd om op die manier te komen tot spelpeil verbetering. De training, die onder leiding staat van bondsoefenmeester A- J. de Smit, zal worden gegeven aan 24 spelers. De geselecteerden zijn samengesteld uit de verenigingen M'burg (3), Terneuzen (2), Vlissin gen (3), Hulst (3), Steen (2), Zeeland Sport (2), Arnemuiden (2), Luetor (2) Wolfaartsdijk (2) en Goes (3). In café Biemans te Zevenbergsche- hoek zijn voorwedstrijden gehouden voor de finale van het persoonlijk kampioenschap 5e klas van het ge west Brabant-Zeeland K.N.B.B. Aan deze voorwedstrijden nam ook de kampioen van district west-Brabant, de heer D. Broeders uit Zevenbergen deel, die het echter niet verder kon brengen dan de laatste plaats. J. van Hassel uit Breda bleek de sterkste en eindigde op de eerste plaats. De uit slag werd: J. van Hassel. Breda 8 m. p. 1.34 gem.A. Heyboer, Nieuwekerk 8 m.p. 1.02 gem.; A. Boonman, Ove- zande 4 m.p. 1.21 gem.; D. Broeders Zevenbergen 4 m.p. 0-98 gem. heel erg moeilijk. Het zou heel wat eenvoudiger zijn, meent hij, als men met profvoetbal te maken had. Dan had je de spelers beter in de hand, kon meer van ze vergen èn een werk dag voor ze instellen. Let wel, een werkdag, want pas dan zal het mo gelijk zijn iets werkelijk goeds van de spelers te maken. De moeilijkheid is echter, dat dit tevens het instellen van een tweede team met zich zou brengen. Een compleet reserve-team dus, waardoor de angst om een invaller op te stellen tegenwoordig letterlijk overal aan de orde van de dag praktisch ge heel zou verdwijnen. Bovendien zou dan de vrees om trips naar het bui tenland te maken, in welk verband dan ook, minder bezwaren op behoe ven te leveren. Nu zijn die bezwaren bijzonder levendig, omdat letterlijk geen enkele club over dusdanig be kwame reserves beschikt, dat aan vullingen met goed gevolg zouden kunnen geschieden. Een bewonderaar van het aankopen van dure spelers kan men Kees van Dijke niet noemen. Je hebt er meer last dan plezier van zegt hij. en het meest van al heeft de onderlinge verstandhouding in de ploeg aller eerst, maar tevens in de club als to taal er onder te lijden. Die heren veroorloven zich ille mogelijke grapjes. Doen alsof ze onmisbaar zijn. Gaan hun gang, alsof ze onmisbaar zijn en maken het hun colle ga's met dit alles lastiger dan goed is voor de onderlinge verstandhouding. Een zaak van het grootste gewicht, maar die jammer genoeg dikwijls te weinig als zodanig wordt be oordeeld. Dit alles maakt het werk en het beleid voor een trainer extra moei lijk en zeker als hij daarbij de steun van het clubbestuur moet missen. Natuurlijk zijn er gevallen, liggende in de financiële sector, waarin de oefenmeester begrip heeft te tonen voor de omstandigheden. Maar vast staat, als een paal boven water, dat zijn bevoegdheden dikwijls worden ondermijnd, door buiten hem om, din gen te doen, die in feite de bevoegd heden van de oefenmeester direct ZAADHANDEL De heer L.J. Verstiggel te Nieuw Namen is na het NAKG-examen ge slaagd als depothouder zaadhandel. De reglementen van de KNVB zijn streng en worden navenant gehanteerd. Het sterkst heeft Elinkwijk dit aan den lijve onder vonden. Tenzij Sinterklaas de afgelopen nacht voor een sur prise heeft gezorgd, zal Elink wijk morgenmiddag in Utrecht zonder Michel Kruin enPiet Kraak tegen NAC aan moeten treden. De Surinamer Kruin werd, naar men zich herinnert, reeds eerder ge schorst wegens onsportief gedoe tij dens een wedstrijd en nu is Piet Kraak hetzelfde overkomen wegens zijn hard handig optreden vóór de wedstrijd bij Willem II, tegen de bij de hoofdin gang van het stadion geposteerde sup poost. Dat gebeurde reeds op 7 september, zodat men zeggen kan, dat de gerech telijke molens ook in de voetbal lerij soms langzaam malen. Na ongeveer twee maanden „bekij ken" van Kraaks ondoordachte hande ling komt nu, uitgesproken daags voor pakjesavond deze „roe" uit de lucht vallen. Het spreekt vanzelf, dat Kraak in hoger beroep is gegaan dat doet Voor de voetbalwedstrijd tussen het Rotterdams elftal en een bonds team (spelers onder de 23 jaar), wel ke woensdag 10 december in het Feyenoordstadion te Rotterdam om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker wordt gespeeld, is het bondsteam als volgt samengesteld: Doel: van Heeswijk (Blauw-Wit). Achter: Veldhoen (Feyenoord) en de Jong (DWS/A). Midden: Franssen (GVAV), Schil der (Sparta) en Althof (Blauw-Wit) Voor: Laseroms (NAC), Rutten (HV V), Theunissen (Vitesse), Groot (Stormvogels) en Bosselaar (Spar ta). In een onderhoud met het Italiaanse blad „II Tempo" heeft de Engelse topcoureur Mike Hawthorn nogmaals gezegd, dat hij het racen eraan zal geven als de nieuwe formule voor renwagens de veelbesproken 1500 cc maximale cilinderinhoud inderdaad in 1961 van kracht wordt. Hawthorn, aldus het blad, verklaarde voorstander te zijn van de huidige raceformule, die een maximale cilinderinhouu van 2500 cc toestaat. Die formule is vei lig en biedt het publiek het meest. Het is, aldus Hawt horn, zinloos de cilinderinhoud tot 1500 cc en het ge wicht tot 500 kg te beperken. „Een racewagen is even veilig als hij sterk is", merkte hij op. Evenals dit jaar zullen ook in 1959 weer in diverse landen zuinigheidswedstrijden voor automobielen wor den gehouden. De bedoeling van deze wedstrijden is aan te tonen dat de meeste automobilisten het ben zineverbruik van hun auto vrij aanzienlijk kunnen ver lagen wanneer zij hun (goed onderhouden auto op de juiste wijze berijden. Behalve het sportieve element zijn dergelijke zuinig heidswedstrijden daarom ook stellig van economisch belang, want het is nog steeds zo, dat elk jaar alleen al in Nederland voor miljoenen guldens verloren gaat aan onnodig hoog benzineverbruik van automobie len. Uit Duitse industriële bronnen te Parijs wordt ver nomen dat de Franse autofabriek Peugeot en de Duitse Flick-belangen, die, naar verluidt, zowel Mercedes als de Auto-Union controleren, plannen hebben om samen te werken, teneinde de concurrentie op de Euromarkt beter het hoofd te kunnen bieden. Een woordvoerder van Peugeot deelde echter mede, dat er geen onderhandelingen gaande zijn. Wel zei hij, dat er vriendschappelijke betrekkingen bestaan met de Duitse fabrieken. iedereen in zo'n geval maar het is zeer de vraag of de strafcommissie van de KNVB, welke de schorsing op legde, gehoor zal geven aan het ver zoek van Elinkwijk, om de straf van Kraak pas te doen ingaan, nadat Mi chel Kruins schorsing achter de rug is. Als Sinterklaas niet voor de gedach te verrassing heeft gezorgd, hetgeen vandaag dan moet blijken, zal Elink wijk inderdaad ernstig zijn gedupeerd. Intussen moet voor Kraak het erg ste worden gevreesd, want hij heeft daar in Tilburg tegen een der belang rijkste regels van het reglement ge zondigd: zich als speler misdragen. Én omdat Kraak naam en faam heeft. Enfin men begrijpt! betreffen. Men heeft dit meestal niet door, maar in feite is dit hetzelfde ais ondermijning van gezag. Een on derdeel van het beleid van de trai ner, van de allergrootste betekenis. Een typisch geluid liet Kees van Dijke horen over de plaats welke een club op de standenlijst inneemt. Zijns inziens is het beter om aanvankelijk geen leidende positie te bekleden. Het is er mee als met een drager van de gele trui in de Ronde van Frankrijk: je loopt te veel in het oog en iedereen speelt op je, omdat het interessant is ook voor het pu bliek om de leider beentje te lich ten. En dan de zenuwen.... Daarom vindt Kees van Dijke het beter om aanvankelijk een minder in het oog lopende (of zo ge wilt kwets bare) positie in te nemen. En het gunstige moment af te wachten voor opklimmen naar de top tot het einde. Lang niet iedereen zal het met deze opvatting eens zijn, maar zij is de moeite van een studie en minstens van een ernstige overweging waard. s De Europese kampioen in het middengewicht, de Duitser Gus- tav „Bubi" Scholz, heeft vrij- dagavond te München een zeer snelle zege behaald op de half- J zwaargewicht Tuzo Portuguez uit Costarica. De Duitser joeg S S zijn tegenstander onmiddellijk Z na de eerste gongslag door de ring en plaatste reeds na 50 se- J conden een goede linkse hoek, S waardoor Portuguez k.o. ging. De reactie der 5000 toeschou- t wers was opmerkelijk. In plaats Scholz toe te juichen voor zijn J fraaie triomf, zetten zij een ho- nend fluitconcert in. EEN mi- S nuut strijd voor toegangsprijzen I variërend van 4,50 tot 36 gulden was kennelijk een te grote de- ceptieJ GOES, 5 dec. per stuk: kropsla Al 22, bl.kool A2 50-51 BI 37-52 B2 35-38 C2 10-28 afw. 10-32, knolseld. 3-20; per kg: stoofsla 62, spruiten Al 34-37 A2 31-37 BI 24 B2 15-19, witlof A2 66-81 B2 42 afw. 32, prei 1 12-17, 2 12-15, peen 7-11, gr. sav.kool 10-14, r.kool 12-15, w.kool 5-9, boerenkool 12-14, bosseld. 9-10, and. 8-12, sjalotten 12-16. DEN BOSCH, 4 dec. Op de paar denmarkt van heden werden aange voerd 357 stuks, waaronder 52 veulens De prijzen waren als volgt: voljari- gen 925-1175 p. st., jonge werkpaar den 950-1200 p. St., 1,5-jarigen 675-875 p. st. met pap. bov. not., veulens (ruins) 380-500 p. st., vëulens (mer ries) 525-625 p. st. met pap bov. not., hitten 550-725 p. st., Shetlandse ponys (ruins) 200-300 p. st., Shetlandse po nys (merries) 575-875 p. st. met pap. bov. not., jonge slachtpaarden 2,00-2,15 p. kg gesl. gew., oude slachtpaarden 1,55-1,70 p. kg gesl. gew. Verdere mededelingen'. Groter aanvoer van paarden, met ruimer belangstelling. Jonge paarden werden over het ge heel traag verhandeld, prijzen gedrukt. (-5). De handel in jonge werkpaarden ver- den de sluis 467 (-13). liep stroef en niet geheel prijshou dend. Het aanbod van veulens was normaal, de handel slepend, prijzen ongeveer gehandhaafd. Minder aan voer van hitten, handel stil. prijzen moeilijk te handhaven of minder. Nor maal aanbod van shetlandse ponys, handel redelijk met weinig verande ring in prijzen. De handel in jonge slachtpaarden verliep stug, prijzen ge drukt. Oudere slachtpaarden handel traag, prijzen minder. Eerstvolgende paardenmarkt donderdag 8 jan. 1959. KAPELLE, 5 dec. Industrie- en exportveiling: Appelen: goudreinette h85-95 28, h80-85 22, idem geel 34, h75- 80 16, h65-75 12—13, h2 7, k 11—12, fabr. 6.50; jonathan h80-85 2131, h75- 80 28—36, h70-75 31—34, h65-70 24, h60- 65 1214, h2 6, k 913, fabr. 4; ster appelen h60-70 36—39, h55-60 14—17, h2 3; cox orange pippin h65-70 63, h60- 65 47, h55-60 26, k 42, fabr. 10—16; gold. delicious h80-85 52—55, h75-80 46—54, h70-75 41—52, h65-70 42—48, h60-65 35, h2 8, k 2838, fabr. 812; zoete erm- gaard h65-75 35, h55-65 29. h2 13, fabr. 9, k 13; tuinzoet 1 30, h2 18, fabr. 12; brab. bellefleur h55-65 8.50; laxt. su perbe h70-75 24, h65-70 20. h60-65 IS IS. k 10; winston h75-85 28, h65-75 26, h55-65 11, k 9.50. Verpakt fruit: jona than h75-80 37, h80-85 36, h70-75 38, h65-70 27. Peren: comt. de paris h65- 75 19, h55-65 11. h2 doordr., k 9.50, fabr. 6—7: st. remy h75-85 12, h65-75 11, h2 7, k 8.50. fabr. 6; legipont h2 8, k 30. fabr. conference h2 18, k 3236, fabr "5: gieser wildeman h60-70 32—35, h50-60 16—23, h2 6—7, k 24, abr. 6-doordr souv. de vacheur 1 gr. 13, 1 12; winterlouwtje 1 10; bre- derode 1 gr. 14, k 10; kleipeer h60-70 12, h50-60 11; josephine de malines 1 gr. 16, 1 6; kroetappelen 3.50. Groen- tenveiling: sav.kool 7-10, r.kool 5-12, spruiten 45, w.kool 7.50, koolrapen 8, prei 14-16, and. 35. LEEUWARDEN, 5 dec. 50 stieren 3.00-3,20 p. kg slachtgew., 300 vette koeien le kw. 2,90-3,20, 2e kw. 2,50-2.89 3e kw. 2,00-2,49; 537 melk- en kalf- koeien 600-1000, 275 pinken 350-575, 570 vette en graskalveren 250-475, 365 nucht. kalveren 40-60, 1071 vette wei- deschapen en lammeren, vette en wei- deschapen 60-80, lammeren 55-75; 91 vette varkens, oude varkens 1.70-1.85, vette biggen 1,80-1,88, zouters 1.82-1,85; 156 biggen en lopers, biggen 25-45, lo pers 46-75; 50 bokken en geiten, geen notering; 59 paarden 650-850, totale aanvoer 3524. Stieren aanvoer wei nig, stemming willig, prijzen hoger. Melk- en kalfkoeien aanvoer minder, stemming goed, prijzen duurder. Pin ken aanvoer kort, stemming rustig, prijzen gelijk. Vette- en graskalveren aanvoer minder, stemming goed, prij zen hoger. Nucht. kalveren aanvoer minder, stemming kalm, prijzen gelijk. Varkens aanvoer weinig, stemming ge wild, oude varkens duur, overige soor ten gelijk; biggen en lopers aanvoer matig, stemming rustig, prijzen ge lijk. Schapen aanvoer ruim, stemming rustig, prijzen gelijk. Lammeren aan voer ruim, stemming rustig, prijzen gelijk. Paarden aanvoer matig, voor de dood is de stemming rustig en de prij zen gelijk. TERNEUZEN, 5 dec. Bl.kool A2 48-55 B2 25-54 C2 14-28, afw. 10-24, knolseld. B 11 C 8, bintjes 2 14, and. 22, r.kool 15. boerenkool 23, sav.kool 10-16, w.kool 5, br.peen 6-7, prei 11-15. spruiten 15-65, witlof B 58-70 B2 39-48 afw. 23-45, gl. v. holl. fabr. 6, gold. delicious hl 80 47—51, 75 46—48. 70 41 —49, 65 38—40, 60 27—30, k 27—28, fabr. 1319, kr. 320; jonathan hl 70 29, 65 17—20, 60 13—15, h2 12. fabr. 7; goudreinette hl 90 24, 85 21, 80 20, 75 14. 70 11—13, 65 7—11. h2 6. k 8— 12, fabr. 67; st. remy k 10; gieser wildeman fabr. 6. Konstanz 318 (-3), Rheinfelden 204 (4-1), Breisach 110 (-10), Straatsburg 204 (-1), Maxau 377 (-8), Mannheim 221 (-7), Mainz 221 (-6), Bingen 146 (-4), Kaub 155 (+2), Trier 142 (-2), Koblenz 167 (-2), Keulen 125 (-6), Ruhrort 313 (-10), Lobith 929 (-5), Nijmegen 710 (-8), Arnhem 750 (-6), Eefde IJssel 278 (-2), Deventer 187 (-1), Monsin 5540 (onv.), Visé 4971 Belfeld 1097 (-24), Grave bene- zoekt voor haar een met ervaring in de LEVENSMIDDELENBRANCHE Leeftijd: 25 tot 30 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan UNILEVER N.V., D.P.Z. Afdeling Selectie, Postbus 760 Rotterdam onder nummer 914. Groot bedrijf in Nederland zoekt voor haar vestiging te Breda Sociaal gevoel tact om met personeel om te gaan visueel ingesteld representatief voorkomen leeftijd 28-40 jaar mulo of daaraan gelijkwaardige opleiding Afwisselende werkkring werktijden als regel van 6.00-9.30 en 17.00-21.00 uur 's-zaterdags van 13.00-16.00 uur aamrangsloon f 61.60 per week 4 vakantie-gratificatie 3 weken vakantie vervoermiddel van het bedrijf Eigenhandig geschreven brieven (geen ballpoint) met uitv ml. en recente pasfoto onder nr. 367 L Reclame Adviesbureau M. J. van den Biggelaar, Kalverstraat 35-37, Amsterdam-C. 5 Het bestuur verzoekt de spaarders TER BIJSCHRIJVING VAN RENTE Voorschotnemers worden eraan herinnerd, voor ol op 21 december rente en aflos te voldoen. Het kantoor is gesloten van 24 december tot en met 3 januari 1959. In de maanden dec., jan. en febr. kan- tooruren van 4 tot 6 uur. Goede betrekking, prettige werkkring voor nette jonge dame van 18 jaar of ouder. Bieven met volledige inlichtingen of persoonlijk be zoek te richten tot

de Stem | 1958 | | pagina 11