Gedrang in kopgroepen bij de amateurs neemt toe PHILIPS STEM-FEUILLETON jj. Vrije emigratie naar Frankrijk over paar jaar mogelijk Bewoners zijn geen van huis „publiek" e Het wil maar niet lukken Hoest Uw hoest Een zittend leven? Nog niet vaststaand Spannende situaties Eerste helft voorbij jS ÜW TAFELWATER BLANKENHEYM Schepen vast door ijs in sluizen Arsenicum oorzaak longkanker Algerijnen in noord-Frankrijk aangehouden Arrest van Hoge Raad Griep? Chef arine „4" doet wonderen! Chefariae,4 spionnen opereren in ld, door Emily Grant 'en Leden van het Ierse republikeinse leger uit kamp gevlucht Kardinaal Caro ziek UW TAFELDRANK. Voor familiegebruik, in i/i literschroefflessen TV-RADIO'TV-RADIO-TV- DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 4 DECEMBER 1958 (Advertentie) De door ons eerder voorziene ontwikkeling aan de top van de eerste klasse C is vorige zondag wel zeer dicht benaderd. Het Roosendaalse Alliance kwam in derdaad in het kielzog der lei ders: Sportclub Irene, door met een beter doelgemiddelde Hoensbroek voorbij te streven. Inmiddels is er gerede kans, dat Hoensbroek komende zondag opnieuw aan de kop prijkt. Teneinde de vaart er in te hou den zijn namelijk geen wed strijden vastgesteld voor Alliance en Sportclub Irene en nu Hoensbroek bij Vlissingen te gast komt, lijkt het voor de hand liggend, dat de Limburgers met twee winstpunten meer uit de Zeeuwse Scheldestad terug zullen rei zen. Tenzij het herstel van Vlissingen dusdanig is, dat Hoensbroek dezelfde weg op gaat als gepasseerde zondag Boxtel Met het Bergen op Zoomse MOC wil het maar niet lukken. De teleur stellingen zijn vele en het is nu reeds zo ver, dat het in de groep der hekkesluiters verzeild is geraakt. Het volgende treffen brengt de blauw- witten thuis tegenover Heer. Geen gemakkelijke tegenpartij, maar grote krachtsverschillen kunnen er onder ling toch niet zijn, en daarom mag verwacht worden, dat MOC weer eens zegevierend uit 't strijdperk zal treden. De Spechten zien we van Boxtel winnen en een gelijk spel lijkt het resultaat bij SC Emma - Roer mond te worden. Dat ook bij de tweede klassers nog lang niet vast staat, welke clubs zich straks titelhouder mogen noe men, is zondag weer eens duidelijk gebleken. Zag immers Boxmeer niet kans om bij leider Gemert een kost baar punt weg te slepen? De span ning wordt er slechts groter door en dit is het ten slotte toch maar waar het in een competitie om draait. Het toeval wil, dat Gemert op nieuw bij een zwakke club op be zoek gaat, Valkenswaard namelijk. Vooralsnog wil het er niet bij ons in, dat Gemert zich weer winst zal laten ontnemen. Taxandria krijgt welis waar de handen vol aan bezoeker Woenselse Boys, maar gaat toch met de volle buit schuiven. Boxmeer kan misschien weer een gelijk spel uit het vuur slepen contra Veloc, mis schien; TOP lijkt voorlopig sterker dan Uno Animo, doch Uno Animo is aan het terugkomen en dus? ODC lijkt goed voor een puntenverdeling tegen OSS er eenzelfde uitslag is te voorzien bij SARTO-Schijndel- Hulst is leider TSC alweer dichter genaderd; volgt de Oosterhouters zelfs reeds op de voet, met drie pun ten achterstand maar met een wed strijd minder gespeeld. Voor Inter nos begint het er in deze klasse (2B) zeer donker uit te zien en er zullen spoedig daverender dingen moeten gebeuren, anders moet het ergste worden gevreesd. Aanstaande zondag spelen de Ettenaren thuis tegen RAC. Wat zal dat worden? Terneuzer. heeft goede papieren contra Middelburg, zeker nu men het in de jongste ont moeting bij RAC er zo kranig af bracht. TSC speelt op eigen grond tegen Corn Boys. Dat wordt oppas sen! DESK zal wel winnen van Roo sendaal, evenals Hulst van BSC. Goes krijgt in Rood Wit een niet ge makkelijke tegenstander, temeer om dat de Willebrorders kennelijk in her stel verkeren. Best Vooruit en RKTVV delen in 3 B met zestien punten de bovenste plaats. Het is echter zeer de vraag of deze situatie ook na komende zondag gehandhaafd zal worden. RKTVV is namelijk te gast bij UDI, een duel waarvan vooraf de uit slag moeilijk is te voorspellen. Best Vooruit lijkt echter bij voorbaat bij GW gewonnen. Heusden weet wel raad met RKC, maar een winstdeling is voor de hand liggend bij SCB- Vlijmense Boys. RWB moet op zijn beurt over Nevelo kunnen zegevie ren, doch dit kan nog niet worden beweerd van Concordia SVD contra St-Michielsgestel. Belangrijke ontmoetingen in 3C zijn Dongen - Baardwijk en VOAB - WVO. In beide duels kunnen afwijkende re sultaten worden geboekt, maar het (Van onze correspondent) I omtrent nog, da., ook in officiële Fran se kringen een andere wind begint te Over pnkplp iarpn kan een waaien ten aarrien van de emigratie, uver enKeie jaren Kan een versnelde economische opbouw, Nederlandse of Belgische boe-gepaard gaande aan nieuwe industria- renzoon zonder land zijn levende "sering, zal in sommige gewesten vele J. boerderijen leeg zuigen. Deze kunnen en dode inventaris, inclusief zijn i dan door buitenlanders (Nederlanders stamboekvee, zaad en pootgoed in de trein laden en in Frankrijk zonder enige discriminatie een boerderij beginnen, aldus yerne- men wij van de Euromarkt-in- stanties in Brussel. Tijdens een onderhoud, dat we had den met mej. Meyers, belast met de Euromarktvoorlichting voor het Ne derlandse taalgebied vertelde zij, dat de in de verdiagteksten opgenomen bepalingen betreffende de vrije uitwis, seling van goederen en diensten en de vrije vestiging in de ledenlanden in derdaad deze vrije emigratie garan deren. Goede kansen Alle belemmeringen moeten zijn op geheven bij hqt beëindigen bij de voorbereidingsperiode, die op 1 janu ari 1959 in zal gaan. Als de Euromarkt geheel van kracht is geworden (1968) kunnen alle Nederlanders, ook de boe ren, zich volkomen vrij vestigen in «elgië, Luxemburg, West-Duitsland, Italië en Frankrijk, er onverschillig welk beroep uitoefenen en er onver- SCÏJ^ig we*k bedrijf beginnen. Men deelde ons in de Belliardstraat te Brussel, waar de voorlichtingsdien- ri a Sevéstigd, mede, dat het in- uerüaad te weinig tot de massa door- oringt dat hiermee vooral voor de oor ?u ers en Belgen grote mo- d h j 0n vrijkomen. Het ligt voor hand, dat deze mogelijkheden zich over diverse industriesectors uitstrek en, ipaar toch in eerste instantie van groot belang zijn voor landbouw en veeteelt, tuinbouw, fruitkweek, bol- en pluimveeteelt. In étappes Voor 1 januari I960 moet, volgens verdragstteksten, zijn vastgesteld ln welke etappes de belemmeringen voor vrije emigratie worden opgehe ven. De betreffende deskundigen in Brussel hopen, dat dan spoedig een eerste „bevrijdirgsetappe" van kracht kan worden. Men wil pogen bij deze eerste etappe van Frankrijk gedaan te krijgen, dat het voortaan jaarlijks een steeds stijgend contingent boerenzoons zonder land uit Nederland en België binnenlaat met medeneming van have en goed. In Parijs vernamen wij hier- en Belgen) worden bezet. Volgens zijn naaste medewerkers zou De Gaulle zelfs voorkeur hebben voor Neder landse en Belgische boerenimmigran ten. (Advertentie) meest aannemelijk is toch wel, dat de twee bezoekende clubs winnen. Ook WSC - RKDVC mag er zijn. Hier is een kleine zege voor de thuisclub niet onwaarschijnlijk. Virtus - SET wordt eveneens volle winst voor de gastheren. Een gelijk opgaande strijd is te voorzien bij Veerse Boys - SCO, maar Hero gaat bij Gudok aan het kortste eind trekken. Al even groot is het gedrang aan de top in 3D. Verandering daar is zondag echter niet te verwachten, nu METO voor eigen publiek tegen Hon- tenisse speelt en VES bij Zeelandia te gast gaat. Ook Steenbergen zal na zondag in de running zijn gebleven omdat te verwachten is, dat het bij Grenswachters in Putte beslag op de volle winst legt. RKFC gaat de ont moeting tegen Zeeland Sport op zijn beurt winnen. Een gelijk spel is ech ter te verwachten bij Zierikzee-RCS. Daartoe kan men voorshands ODIO contra Axel niet in staat achten. Bij de vierdeklassers hebben tal van clubs de eerste helft der com petitie er al op zitten, maar uitge sproken kandidaten voor de kam pioenstitels bleven tot nog toe dun gezaaid. In 4B is RKSVA favoriet, maar Rhode blijft een bedreiger. Beide clubs hebben een niet te onderschat ten tegenstander, resp. Zwaluw VFC en Nooit Gedacht (uit), maar staan toch wel gunstig voor de winst. OJC op zijn beurt contra Nieuwkuik. Een uitgesproken zege gaat RKJW boe ken tegen hekkesluiter DESO. Hil- varia, koploper in 4E, maakt korte metten met Oirschot Vooruit, zo ook GSBW (uit) met Zigo, zodat er geen wijziging in de topgroep is te ver wachten, althans wat die twee be treft. Maar wèl is er een kansje, dat Berkdijk teruggedrongen wordt, om dat het lang niet vast staat, dat bij Zaltbommel gewonnen wordt en het vrijwel zeker is. dat Gilze met de volle winst van SVG terugkomt. Een gelijk spel mag worden verwacht bij Ons Vios - Hieronymus. In 4F leed RKWU verleden zondag een zeer verrassende nederlaag bij rode lantaarndrager Zundert. Het was de eerste in dit seizoen. Nu spelen de Leurenaren thuis tegen TAC, hetgeen wel op een sprekende revanche zal uitdraaien. Groen Wit krijgt ditmaal Zundert op bezoek. Waar zal dit op uitdraaien? Breda - RSV is interes sant, omdat er gelegenheid voor bei de partijen is stuivertje te wisselen en een beduidend betere positie in te nemen. De thuisclub staat iets beter voor de winst. DEVO daaren tegen heeft als gastheer minder goe de papieren contra Sportclub Gastel. Boeimeer zal te zwak blijken voor be zoeker Madese Boys. De strijd om de titel in 4G blijft onverminderd voortduren tussen Halsteren en Kaai- se Boys. Beide kampioensgegadigden spelen deze week op eigen grond, successievelijk tegen NSV en de Schutters. Er zullen bijzondere din gen moeten gebeuren, willen de be zoekende clubs met winst kunnen re tourneren. Renensse - Noordhoek is een duel met gelijke kansen, maar Cluzona staat gewonnen contra Rim boe, zo ook Ierseke tegen Nieuw Borgvliet. Breskens heeft komen de zondag in 4H de gelegenheid om twee punten dichter bij leider Lewe- dorpse Boys te komen, omdat deze laatste vrijaf" heeft en Hansweert- se Boys als tegenstander fungeert. 's-Heer Arendskerke kan thuis de halve winst van STEEN afsnoepen. Eenzelfde resultaat mag bij Oost burg - Clinge tegemoet worden ge zien, zomede bij RIA - Luctor. Sluis kil is echter beslist niet opgewassen tegen Biervliet. 'Bxqulst ff OUBBtl GEBEID ROTTERDAM QSEnnrrnSS SPA Voor familiegebruik, in 1/1 literschroefflessen die goeie ouwe (met dc baard) heeft de sleutel van de gezelligheid om vj». die goeie jonge (7.40) niet te spreken Ongeveer 38 schepen lopen gevaar om te moeten overwinteren tussen. Montreal en de grote meren. De slui zen van het Lachinkanaal kunnen door ijsvorming niet worden ge bruikt. Daardoor kunnen 18 schepen op het St. Louismeer en 20 schepen bij Montreal niet verder. Als de win ter doorzet zullen zij tot het voor jaar moeten blijven waar ze nu zijn. (Advertentie) lichtgewicht - snelstrijker De grote hoeveelheden arsenicum in Amerikaanse sigaretten kan de oorzaak zijn van de toeneming van het aantal gevallen van longkanker, aldus heeft de Amerikaanse vereni ging voor kankerbestrijding in haar blad „Cancer" meegedeeld. Een onderzoek heeft aangetoond, dat in de laatste 25 jaar de hoeveel heid arsenicum in de Amerikaanse sigaretten twee- tot zesmaal zo groot is geworden. In een sigaret bevinden zich ongeveer 45 microgram arseni cum, waarvan naar schatting 4.95 microgram in de langen van de ro ker komt, indien de sigaret geen fil ter heeft. De filters bieden, aldus „Cancer", maar een zwakke bescher ming tegen arsenicum. Ongeveer dertig procent, 1,5 microgram, blijft er in achter. In het gebied van Tourcoing en Va lenciennes zijn 31 leden van de Alge rijnse opstandelingenorganisatie F.L. N. gearresteerd. De politie kwam de Algerijnen op het spoor door de aanhouding van een mohammedaan te Tourcoing, die een koffer met 2000 pamfletten van de F.L.N. bij zich had. Bij een huiszoeking werden twee revolvers gevonden. SOLLICITANTE i Op een kantoor in Honoloeloe is een meisje als typiste aan- genomen. Ze kwam uit op een advertentie. Ze bleek Gwen- S dolyn Kuuleika ialialo haop- piitianiwaïlaueke koauluma- hiekealaonaona opiikeakekino te heten. De personeelchef liet haar haar eigen naam tik- i ken en aangezien ze die vlot op papier bracht, werd ze aangenomen. j Mening In het studentenblad van de uni versiteit van Pine Grove heeft een der professoren onlangs een merk waardige zin geschreven. Hij merkte op: „De problemen, die me onder het oog gebracht worden, kunnen gemakkelijk worden opgelost als ze vergezeld worden door een oplos sing." De studenten hebben de zin verschillende keren herlezen en denken nu het hunne van de pro fessor. had rondgecirkeld en daarbij een soort „geluidsschok" had veroor zaakt, hielden de kippen als bij toverslag bijna geheel op met leg gen. Ook raakten zij plotseling in de rui, op een zodanige manier, dat zij na twee weken volkomen kaal waren. Koopje De heer Lalor kocht bij een han delaar in Londen een tweedehands auto voor de belachelijke prijs van 200 gulden. Hij reed er zo goed en zo kwaad mogelijk mee naar huis en begon het voertuig daar onmid dellijk grondig schoon te maken. Daarbij vond hij onder een der zit tingen een bedrag van 150 gulden. Automaat In de U.S.A. is bijna alles via automaten te koop: dranken, repen chocolade, kammen, sigaretten en ook al melk. Een boer in de staat Noord-Carolina is met een automaat gekomen waarin eieren te koop zijn. Er gaan 1200 eieren in, die in een koelkast zitten. Het eerste jaar bracht het apparaat 2000 dollar winst op. Staking De onderwijzers van Tokio gin gen onlangs in hongerstaking voor betere lonen. De ouders van de naar huis gestuurde kinderen be reidden in de openlucht een heer lijk maal en zetten dat de honge rig geworden leerkrachten voor. Ze mochten er aan beginnen op conditie, dat ze weer volledig les sen gingen geven. Mysterie Een nieuwe straalbommenwerper, die tweemaal de snelheid van het geluid zou hebben, is de oorzaak van een kippemysterie in de buurt van zijn basis. Nadat het vliegtuig in de buurt „Ik moest de buren toch IETS vertellen!" Bewoners van een huis kun nen niet als „publiek" be schouwd worden, zo heeft de Hoge Raad beslist in een proces, dat op grond van een politie verordening van Voorschoten (Advertenties) Het beroemde CANADESE geneesmiddel tegen hoest en verkoudheid. dank je erg voor je hulp., en ik ge loof dat we geen al te grote fouten hebben gemaakt". „Zou ze ontsnappen? Zou ze de grens over komen, Vera?" Vera begon te lachen. opnemen), dat hij dat prettig vond, richting Den Haag komende, de op- tenminste één zorg minder! Laaghuis rijlaan was ingewandeld. En verder stapte in een taxi en reed weg. viel er hoegenaamd niets te melden. Durand bestelde een glas port en „Waarom mij niet dadelijk mede- dacht een poosje na. Ging toen naar gedeeld dat mevrouw Xanthopoulos de telefooncel en belde een van zijn op „Bessenstein" aankwam?" vroeg assistenten op. Een uur later vonden van Eerkerk. twee motorrijders een eind buiten „Omdat ik dat van plan was en Voorburg langs de weg naar Utrecht juist uit me schuilhoekje kroop om een auto met een slapende man ach- naar de telefooncel te gaan en toen ter het stuur. Zij waarschuwden de de tuinman tegen het lijf liep en die politie, die in de slapende man de me vertelde dat de hele santekraam 45) Zij kwam misschien met de be doeling eerlijk uit te wisselen, mis schien ook met het plan, mij de waardeloze papieren te geven en dan met 't geld en de brief van het kind de plaat te poetsen. Wie zal het zeg- „De grens is lang, Hugo, en ze zal markies Arlotti (om wiens opsporing vanoclitend'arom"voo*r*elven was°uit- gen, Hugo?.. Maar voor mij was het stellig de D-trein niet kiezen om in door Dên Haag was gevraagd) her- gerukt en omdat ik toen begreep dat kritieke moment aangebroken toen zij het buitenland te komen, of dacht jij kende en hem naar een ziekenhuis ze derlui slag al geslagen hadden de inhoud van mijn enveloppe wilde van wel?" bracht. Een arts bracht Arlotti spoe- en omdat derlui toch niks te bewii- gaan controleren. De honden kwamen „Maar als men haar hier niets kan dig tot ontwaken. Om vier uur mocht zen valt omdat ik er niet bii ge- toen conform de plannen op het doen, waarom ontwijkt zij dan de po- Arlottina telefonisch overleg met weest ben omdat u me verboden had strijdtoneel., maar wij behoefden litie, Vera, waarom poseert zij dan commissaris van Eerkerk het zie- in Hp vrnputp naar Waaapnaar tp haar niet te., nu ja, te fouilleren niet verder als de onschuldige?" kenhuis verlaten. Aan commissaris om de echte papieren te vinden, om- „Omdat, domme man, de politie van Eerkerk vertelde de markies, dat het kind het spel verried.zij nu weet wie zij is en dus stellig de hoegenaamd geen idee te hebben gebruikte de kinderen als dekking, ik tijd zou nemen om alles na te plui- wat er met hem was gebeurd. Hij bedoel: om niet de aandacht van der- zen. Dat betekent lange verhoren, ve- was zei hij de vorige avond den op zich te vestigen, en het oud- ie maanden voorarrest en andere on- vrij laat naar een kennis gegaan, ste meisje bovendien om de brief prettige dingen.dat zou in haar ge- was onderweg onwel geworden, had (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen talen. 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET ïegen pgnen en griep Geschild voor de gevoeligste miog, .ent die wordt beschermd door hol bosUnddcol (heleroe met de echte stukken te dragen Kleinchen is sluw en zelfs oorspron kelijk in haar methoden.." „Waarom kwam zij alleen?" „Ook dat blijft een gissing, Hugo, maar ik vermoed dat zij geen prijs stelde op belangstelling op het ogen blik dat zij veel geld in ontvangst dacht te nemen., en dat zij dacht dat Arlotti eveneens alleen zou ko men, omdat hij geen behoefte had aan derden op het ogenblik dat zij hem de documenten ter hand stelde., niet alle medewerkers zijn even fat soenlijk en betrouwbaar als jij en Jo han, Hugo., als ze dat wel waren, dan zou er in deze wereld geen plaats zijn voor Petites en voor mannen als Arlotti, Hugo!" „Eigenlijk hadden we haar moeten laten arresteren", meende Hugo, zo'n gevaarlijke vrouw.." „Ik heb dat zelf ook overwogen", gaan hadden we nou maar gedaan zoals ik zei., ik had het gister avond direct door dat hij (bedoeld was: Laaghuis) iets van die verdwij ning wist toen u hem dat vertelde. zei Pruimen. De commissaris knikte, zuchtte tl Cl (j zei Vera, „maar wat kan haar hier een op „Bessenstein" terugkwamen ten laste worden gelegd? Wat wij we- Hugo vertelde wat er gebeurd was, ten of vermoeden, kunnen wij nooit Irma luisterde aandachtig. Zag toen bewijzen. En zij, die het bewijs mis- dat Vera er moe en nerveus uitzag, schien konden leveren Arlotti, Du- Vroeg wat ze voor Vera kon doen rand en nog een paar mannen, die wij niet kennen zouden niet pra te Stellig, de politie weet nu, dat zij Kleinchen is, alias wie-ook is, maar zelfs in Wenen vraag het maar aan Irma was zij onaan tastbaar.. en haar handlangers zijn dood of. als zij dat niet zijn zullen val betekenen dat zij dan aan haar nog de tegenwoordigheid van geest even en gaf Pruimen een sigaar. Hij had het gevoel (maar de commissa ris was moe), dat hij en Pruimen door hetzelfde noodlot geplaagd wer den. Op dat ogenblik belde Vera com missaris van Eerkerk op. Zij zei: „U weet toch al van die onverlaat? Ik was omstreeks half negen in Was senaar, iemand vroeg mij de weg, ik bood aan, hem naar de Buurtweg te brengen, vroeg aan twee voorbijgan gers waar die weg was., kreeg een harde klap, verloor het bewustzijn en kwam bij langs de kant van de weg ben naar „Bessenstein" ge strompeld en daar om twee uur aan gekomen.. gelukkig geen letsel., ja, mijnheer van Eerkerk. een uiterst louche gezicht.ik zou de kerel di rect herkennen, als ik hem zag.. Is mijn auto gevonden? Ja? Dat is heerlijk; mag ik hem morgenochtend afhalen?. vandaag gaat niet; ik ben te moe, ik heb vanochtend al met Hu- go, met mijnheer van Selderstein een wandeling gemaakt door het Haagse BosWilt u hem zelf komen bren gen? dat is een verzoek van me vrouw Van Selderstein.. ik sluit me er graag bij aan.doet u dat maar echt gezellig.ons beider goede vriend Laaghuis is al gearriveerd tot in de puntjes georganiseerde coup niets zou hebben .o, het is allemaal zo ingewikkeld., mag ik achter bij de honden zitten, Hugo, ik ben wel een beetje trillerig na al die emo ties!" Irma wachtte in spanning op het tweetal, toen zij om even voor half ,Wil je Jean opbellen? Hij zal wel in het „Café des Pauvres" of anders in „Het Vergulde Anker" zijn. Zeg hem dat ik hiei ben en vraag of hij zo gauw mogelijk komt. Zeg dat ik naar hem verlang". Irma vond Laaghuis in „Het Ver gulde Anker". Hij zei direct te zul- gehad om zijn wagen tot stilstand te brengen., en verder, mijnheer van Eerkerk. herinnerde hij zich niets Maar wat hij bidden mocht, mijnheer van Eerkerk, laat de zaak rusten. hem was niets ontstolen en hij wilde de zaak heus het liefst laten rusten Van Eerkerk, die een uurtje tevo ren nogmaals van twee „bevoegde instanties" te horen had gekregen dat discretie nodig was, gromde wat en zei, dat hij nog wel zou zien, wat hij zou doen. Hij dacht: Was ik maar dorpsveldwachter., hoewel hij wist, dat ook een dorpsveldwachter met „bevoegde instanties" rekening moet houden. Rechercheur Pruimen meldde zich om vijf uur bij de commissaris. Hij nee, belangrijker zaken houden u be- rapporteerde dat meneer Van Selder- zig, u behoeft heus geen bijzondere aanhangig was gemaakt tegen een getuige van Jehova. Deze was eerst door de kanton rechter te Leiden, daarna in hoger beroep door de rechtbank te Den Haag veroordeeld wegens overtreding van de bepaling van artikel 26 lid 1 van de algemene politieverordening voor deze gemeente. Deze verordening luidt: „Het is verboden des zondags op of aan wegen en aan de huizen al dan niet tot reclame of propaganda die nende geschreven of gedrukte stuk ken, bedrukt briefpapier of afbeeldin gen aan het publiek om niet of te koop aan te bieden, uit te reiken of op andere wijze onder het publiek te verspreiden, dan wel de inhoud daarvan geheel of gedeeltelijk bekend te maken." Op zondag 23 juni van het vorig jaar had de getuige van Jehova aan een bewoonster van een huis aan de Juliana van Stolberglaan te Voorscho ten een brochure aangeboden. Kan tonrechter en rechtbank achtten dit in strijd met de verordening en ver oordeelden de Jehova-getuige. Namens deze ging mr. L. C. van der Tas uit Amsterdam van het von nis in cassatie. Hij voerde diverse middelen van cassatie aan, o.a. dat de verordening in strijd zou zijn met artikel 7 van de grondwet (persvrij heid) en met artikel 181 (godsdienst vrijheid), maar de Hoge Raad heeft thans beslist, dat deze middelen niet eens behoeven te worden onderzocht. De getuige van Jehova werd van alle rechtsvervolging ontslagen op grond van de overweging „dat het bewezen verklaarde met betrekking tot de be woonster van het huis aan de Juliana van Stolberglaan geen feiten of om standigheden behelst, krachtens welke zij zou kunnen worden gerekend tot het publiek, als bedoeld in de politie verordening, weshalve het bewezen verklaarde niet een overtreding van die bepaling oplevert." Vijftien te Curragh, in de Ierse republiek, geïnterneerde leden van het buiten de wet gestelde „Ierse re publikeinse leger" (dat Noord-Ier- land met geweld met het zuiden van het eiland wil verenigen) zijn het in terneringskamp ontvlucht. De militaire bewaking opende het vuur, waardoor drie vluchtelingen werden gewond. De verwondingen van twee hunner, die schoten in een been kregen, zijn van onbetekenende aard. Vijf anderen werden eveneens gevat. Militairen zoeken thans naarstig naar de zeven overige ontsnapten. De geïnterneerden kunnen weer op vrije voeten komen door het onderte kenen van een verklaring, dat zij in het vervolg de Ierse grondwet en wetten zullen eerbiedigen. De vluch telingen hebben dit geweigerd- (Advertentie) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der or ganen, onzuiver bloed, verstopping. Daar door ontstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee bevat 14 verschillende Kruiden met elk een eigen heilzame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist A f. 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden. De 92-jarige kardinaal Caro, aarts bisschop van Santiago in Chili, is ernstig ziek, aldus is te Santiago ver nomen. Kardinaal Caro, de oudste kardi naal, is onlangs uit Rome, waar hij aan het conclaaf heeft deelgenomen te Santiago teruggekeerd. (Advertenties) zij wel wijzer zijn dan zich er zelf len komen. Hij vertelde aan Durand in te praten., nogmaals, Hugo, vrou- dat Vera op „Bessenstein" was ge wen als Kleinchen zijn sluw, erg sluw komen en dat hij daar nu dadelijk en het komt voor, dat zij in stil- heen ging. Durand zei lachend (hij te steun genieten van mensen die had juist geraden, toen hij aannam achter de schermen blijven. Hugo, ik dat Veia contact met Laaghuis zou stein met twee honden en mevrouw Xanthopoulos om half een op „Bes senstein" waren gearriveerd, dat om even één uur meneer Laaghuis in een taxi op het landgoed was aangeko men en dat tegen kwart voor twee de huisknecht Johan, te voet uit de aandacht te besteden aan het geval begrijpt u?" (Wordt vervolgd) VRIJDAG 5 DECEMBER HILVERSUM I 402 m NCRV7 00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,40 'idem 7,°v Een woord voor de dag 8,00 Nws 8.10 Gewijde muz. 9,00 V. d. zieken 9 30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V. d. vrouw 1015 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,30 Voor oudere luisteraars 12,00 Sopr. en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. }H% Lichte muz. 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Promenade-ork. 13,55 Gt. 14,10 Idem 14,25 Idem 15,10 Voordr. 15 30 Kamermuz. 16,00 Tuinb. praatje 16,15 St.- Nicolaasprogr. 17,15 Gram. 17,40 Beurs- ber. 17,45 Gram. 18,00 Muziekkorps 18,20 De hangmat 18,50 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Huismuz. 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af, caus. 20.00 Nieuwe gram. 20,30 Lichte muz. 21,30 Gev. progr. 22,15 't Verguldavondje 22,45 Avondover denking 23,00 Nws. 23,15 Kunstoverz. 23,35-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De ontbijtclub 9,00 Gym. v. d. huisvr. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Thuis, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Kamerkoor 11,20 V. d. kleuters 11,35 Lichte muz. AVRO: 12.00 Accordeonmuz. 12,20 Regeringsuitz.: Landb. rubriek: De boer van Nooitge- dacht 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Theater- ork. en soliste 13.55 Beursber. 14,00 Radio Filharm. sextet 14,15 Literair progr., plm. 14,35 Radio Filharm. sextet (verv.) 15,00 Gevar. progr. VARA: 16,00 Muziekrevue 16,30 V. d. zieken 17,00 V. d. jeugd 17,30 Harmonie ork. 17,55 Meded. 18,00 Nws. 18,15 Pol caus. 18,25 Carillonspel 18,35 Rep. Sinterklaasfeest v e. kinderhuis 19,20 Gram. VPRO: 19,30 De populariteit 1 van St.-Nicolaas, caus. 19,45 VPRO-nws. 20,00 Nws. 20.05 Kamerkoor 20,30 Iets voor niets, caus. 20,40 Cabaretprogr. VA RA: 21,00 Villa Sidonia, hoorspel 21 20 Lichte muz. 21,40 Voordr. 22,05 Op de eindstreep, caus. 22,10 Gram. 22,25 Bui- tenl. weekoverz. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23,00 Nws. 23,15-24,00 Vergelijkenderwijs. RADIO VATICANA 22,15 Wat denkt de H. Stoel over....? BRUSSEL 324 m 12,00 GTam. 12 30 Weerber. 12.34 Gram. (om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,11 Orgelspel 14,00 School radio 15,45 Gram. 16.00 Koersen 16,02 Gr 16,15 Ork. conc. 17,00 Nws. 17,10 Gram! 17,45 Duitse les 18,00 Klavecimbel en fluit 18,10 Voordr. 18,20 Klavecimbel en fluit (verv.) 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19 30 Koorzang 19,45 Kron. v. d. Bond der Grote Gezinnen 20,00 Ork. conc 20 50 Kunstkaleidoscoop 21,05 Ork. conc. (verv 21,30 Viool en piano 22,00 Nws. 22 15 jazz- muz. 22,45 Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,00 Tristan und Isolde opera 15,25, 15,30 en 16.05 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Lichte muz. 18,38 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Muzikale raadsels 21,00 Ork. xonc. (om 21,50 Nws.) 22,45 Gram. 22,55 Nws. T elevisie VRIJDAG 5 DECEMBER FRANS BELG. 19,00 Na regen komt zonneschijn 19,30 Devant l'objectif 20,00 Nws. 20,30 Filmprogr. 22,00 Le temps et les oeuvres 22,30 Wereldnws. VLAAMS BELG' 19.00 V. d. jeugd 19,30 Nws. 20,00-23,15 Volksspel (om 21,45 Fragm. uit de nieuwste films).

de Stem | 1958 | | pagina 7