>or Nieuw perspectief voor Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen „Sjakie Scott" rende dit seizoen van succes naar succes ere Westen werkt aan tegen voorstel over Berlijn V ingeraf drukken-Heindl pionier van Interpol Belofte werd ingelost Stedebouwkundige plannen De Gaulle in Algerië Extra treinen in Japan voor Van Gogh Kamer vraagt sportnota Grieken halen bakzeil NS >A n DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 4 DECEMBER 1958 Industrie Woonkernen Onderwijs Motie Toxopeüs verworpen C.D.U. over de concentratie van economische macht Recreatie Krijgshaftige taal in Djakarta Goedkope vlaggen Ministers 14 december bijeen Kleurentelevisie dient medische wetenschap Scheeps botsing in Kanaal Jonkers kampioen luch tmach t-cross Frankrijk in kwart finale Eur. beker SPORT IN 'T KORT Wonder Bravourestuk Baan „De Combinatie" gaat ook voetballen MARKTEN WATERSTANDEN ingemetseld, t „oude" ka- en gaan. Bij liddelen ver met de in- enige kisten vezig zijn, te i.l na restau- ndrik Willem ten, waarin ischriften en •r zullen wor- erika hebben vrienden een ■estauratie en e bekostigen. aorzitter bleef j schooide niet n informaties gemeenten en vergelijkbare 'meenten gaan voorzitter zelf geeft wel 1000 ik onzin." irter en R. de iid in de com- igen van het moet nazien en iemd tot onbe- de burgerlijke edenen. van vorig Jaar goed bevallen, el om het St.- ilden te geven verd er zwaar was maar een nannen, zei de ichien met ge- ike ..strooiman- winkeliersver- op touw zet- tegen, maar eentegeld. Die -Nicolaascom- de winkeliers- akt om uit de erklaarde wet- ar de heer de :n aanfluiting St-Nicolaas" weer gepraat tel aan te hou- een oplossing, inde raadsver- lang weer ver in een verzoek :en op vrijdag- te mogen slui- uur dus 9 uur. iets van te be- ie natuur van r te sluiten en en uur afdoen, natuurlijk nie- CHOOL", [EN. diploma derde W. H. Vallen; stuurman G.H. E. C. Vos, D. te)voor diplo- .H.V. J. Adri- scheepswerkt. lar, H. E. Kat- Wekken, G. J. ahakema. Voor t.kundige C-I: diploma radio- T. A. Antho- n, M. P. van en R. R. U. *9 met de wassen Heerser zonder jra: De zevend* jn laatste kraak, ed. Schouwburg er toekomst. ïpia 8 uur: April uur: Ohne dich iNDPERSONe£L PEPS, tVEPP f ZOEKEN PAP*/ E PILOOT ÏVAMS In ons nummer van 22 november j.l. hebben wij verslag uitgebracht over het ontwikkelings plan voor de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone. Hiernaast vindt men een schets van dit plan der vijf samenwerkende gemeenten Terneuzen, Sas van Gent, Axel, Westdorpe en Hoek, wier ontwikkelingscommissie werd bijgestaan door de stedebouwkundige adviseurs ir Gouwetor uit Rotterdam en Schat uit Middelburg. Het inge nieursbureau Witteveen en Bos uit Deventer ontwierp voor de Commissie Samenwerkende Gemeenten een nieuwe gesloten afvalwaterlei ding van Sas van Gent naar de Westerschelde. Oostelijk van het te verbreden ka naal Gent - Terneuzen is grotendeels het industrieterrein geprojecteerd, 183 hectare ten noorden van de oost- west-verblnding Hulst - Zaamslag - Sluiskil - Hoek en 591 hectare ten ruiden van die weg tussen het kanaal en een nieuwe verkeersbaan van Gent oostelijk van Westdorpe naar Terneuzen. Van deze laatste 591 hectare zijn er 34 geprojecteerd bij Axelse Sassing, terwijl er 187 hectare ten noorden van Westdorpe voor een verdere toekomst zijn gedacht. Ten westen van Terneuzen en van rijn nieuwe zeesluis voor schepen van 30.000 ton is ook 150 hectare haven en industrieterrein gereserveerd op langer zicht. Eveneens westelijk van het kanaal zijn ten zuiden van Sluis kil 76 hectare, ten noorden en ten zuiden van Sas van Gent resp. 71 en 97 hectare direct aangewezen voor industrie, waarop ten zuiden van Sluiskil nog 67 hectare en ten noorden van Sas van Gent nog 79 hectare aansluiten voor industrialisatie op langer termijn. In totaal bestrijkt het plan dus tUlm 1300 hectare industrieterrein, waarvan 774 ten oosten en 540 hect are ten westen van het Gentse zee kanaal zijn gelegen. De nieuwe ter reinen daarvan voor de verdere ex pansie beslaan 483 hectare. Het industrieterrein tussen Terneu- aen en Sluiskil is bedoeld voor op kanaal en haven gerichte activitei ten; het terrein ten zuiden van Sluis kil westelijk van het kanaal en dat niJ Axelse Sassing zijn bestemd voor kleinere industrie. ...Hij Sluiskil ziet men van de spoor lijn Sas van Gent - Terneuzen een zijtak afbuigen over een spoorbrug als raccordement voor het oostelijk industrieterrein. Naast die spoorbrug komt ook een verkeersbrug voor de grote oost-west-verbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen. Er komen ver der ook over het verbrede kanaal verkeersbruggen te Terneuzen en Sas van Gent. Al deze bruggen moeten beweegbaar zijn terwille van de scheepvaart. Met een stippellijn is verder het verloop aangegeven van de ontwor pen nieuwe afvalwaterleiding, die van Sas van Gent naar Sluiskil gaat, dan onder het kanaal doorloopt en ombuigt naar het noorden om ooste lijk van Terneuzen in de Westerschel de uit te stromen. Op de kaart vindt men ook de uit gestrektheid van de woonkernen aan geduid; voor Terneuzen 309 hectare, Sluiskil 106 hectare, Sas van Gent 105 hectare, Westdorpe 200 hectare, Axel voorshands 181 hectare en Hoek 91 hectare. In Axel is nog 108 hectare voor de verdere toekomst als woon gebied gereserveerd. Terwijl thans in deze vijf gemeen ten een bevolking van 31.000 zielen is gehuisvest, rekent men met een toename over 20 A 25 jaar tot 81.000- Terneuzen zou daarvan dan 25.000, Westdorpe 20.000, Axel 15.000, Sas (Van onze parlementaire verslaggever) Het onderwijsdebat in de Tweede Earner heeft tot besluit twee moties opgeleverd, beide over salariskwesties van het onderwijzend personeel. Een motie Kleijwegt (PvdA) vraagt om Heropening van het overleg over de salarissen van de kleuterleidsters. In €en a mo^e HeromaMeilink (PvdA) wordt gevraagd om de salarissen bij net lager nijverheidsonderwijs op te gekken. Beide moties kregen de steun van de gehele Kamer. De motie Toxo- Peus over de salarissen van leraren bij Pet VHMO werd verworpen. Minister ^ais heeft verklaard dat hij te allen Ajae bereid is over de salarissen te Praten, maar dat de regering er niet van overtuigd is, dat er voor het onderwijzend personeel een achter stand bestaat. Hij herinnerde eraan, aat de regering „krampachtig probeert ïïarïpeU5, h°Uden in het loon- en Achter een scherm van geheimhou ding is premier de Gaulle gisteren in een militair transportvliegtuig uit Frankrijk naar Bone, in Algerië, ge vlogen waar hij zijn vijfdaags bezoek aan dit Franse gebied begon. Een van de eerste taken die hem wacht is het benoemen van een opvolger voor ge neraal oalan, die nog steeds als de Gaulle's pro-consul optreedt. Reeds geruime tijd circuleren er berichten dat generaal Salan „weggepromo veerd" zal worden. De laatste tijd is hem verweten dat hij niet voldoende heeft gedaan om de invloed van het Franse leger op het politieke leven in Algerië tegen te gaan. De christelijk-democratische frac tie van de Westduitse Bondsdag heeft bij het parlement een interpel latie-aanvrage ingediend over de kwestie van dc concentratie van eco nomische macht. De fractie verwijst hierbij naar een regeringsverklaring van 29 oktober 1957 over het onge wenst zijn van een concentratie, waardoor het volk tenslotte gesplitst zou worden in een kleine overheer sende groep en een grote massa van afhankelijken. De fractie wenst van de regering een diepgaande uiteenzetting over deze kwestie. van Gent 9000, Sluiskil 6000 en Hoek eveneens 6000 personen herbergen. Aan recreatiemogelijkheden is te vens gedacht. Hiervoor vindt men ge- biedsstroken aangewezen oostelijk en zuidoostelijk van Terneuzen langs de Othense Kreek in de richting van Zaamslag, westelijk van Sluiskil, oos telijk van Sas van Gent aan het ka naal, rondom geheel Westdorpe, westelijk en zuidoostelijk van Axel en in het noordoosten van Hoek. Vermelden wij tenslotte nog, dat de nieuw ontworpen verkeersweg van Gent naar Terneuzen, oostelijk van kanaal en industrieterrein, ten oosten van Sas van Gent - Westdorpe waar schijnlijk een aftakking zal krijgen naar Hulst. De Keihanshi.i spoorwegmaatschap pij heeft bekendgemaakt drie keer per dag een speciaJe trein tussen Osaka en Kyoto te laten rijden, opdat de kunstminnaars in Osaka de tentoon stelling van werken van Vincent van Gogh in Kyoto eveneens kunnen zien. De collectie van 130 schilderijen en tekeningen arriveerde verleden week in Kyoto, nadat 450.000 personen de tentoonstelling in Tokio hadden be zocht. De collectie, die in een eerste-klasse- wagon werd vervoerd stond onder be waking van de politie. In de wagon werd de temperatuur constant op 21 graden Celsius gehouden. De Tweede Kamer wenst alge meen van staatssecretaris Höppener een rota over de sport. Dit kwam gisteren tot uiting bij de behande ling van de onderdelen van de be groting van O., K. en W., die niet tot het eigenlijke onderwijs behoren. Bij de debatten van gisteren bleek ook, dat de Kamer over het alge meen niet afwijzend staat tegenover de gedachte van commerciële tele visie. Ds. v. d. Zaal (AR) stelde als compromis in deze kwestie voor om na het journaal gelegenheid te ge ven voor „advertenties". De Kamer vroeg verder om vrijstelling van kijkgelden voor oorlogsslachtoffers. De voorzitte" van de commissie voor Buitenlandse Zaken van het Indone sische parlement, Mansjoer, heeft woensdag verklaard; „Wanneer de Ne derlanders geweld willen, zullen wij hier geweld tegenover stellen". Mansjoer zei dit in een commentaar op een kortgeleden door de Nederland se regering gedane mededeling, dat zij meer troepen naar Nederlands-Nieuw- Guinea zal zenden. De Griekse reders en de Griekse zeeliedenbond zijn met elkaar over eengekomen, dat voortaan voor alle bemanningen van Griekse schepen, die onder goedkope vlag varen, collec tieve arbeidsovereenkomsten met de reders zuilen worden gesloten en dat deze bemanningen ook zullen vallen onder de verzekeringen en de bescher ming, waarin de Griekse wetten voorzien. In Amerikaanse havens en in de wateren rond Amerika worden momen teel een honderd schepen door de boy cot tegen de „goedkope vlaggen" ge troffen. Het totale aantal schpen, dat op het ogenblik onder de boycot valt, zou circa 150 bedragen. Vandaag is het de laatste dag van de actie. Een in Nederland vervaardigd pro jectie-apparaat voor kleurentelevisie, op een scherm van drie bij vier meter, is gisteren in de Verenigde Staten ge demonstreerd. Het apparaat kan een televisiebeeld in kleuren projecteren, dat viermaal zo groot en, volgens de constructeurs, driemaal zo helder is als wat er tot op heden bekend was. Een hartoperatie werd op een enorm scherm in kleuren weergegeven. Hon derden aanwezigen konden de opera tie. die twee uur duurde en die uiter aard over de kabel, niet via zenders werd weergegeven, tot in de kleinste bijzonderheden volgen. De ministers van Buitenlandse Zaken der Westelijke Grote Drie zullen op 14 en 15 december in Parijs bijeenkomen om de laat ste hand te leggen aan tegen voorstellen inzake Berlijn. Dit is officieel in Washington mee gedeeld. Engeland, Frankrijk en de Verenig de Staten zullen waarschijnlijk de Sovjetregering verzoeken deel te ne men aan een viermogendhedenconfe- rentie over de Europese veiligheid, in clusief de hereniging van Duitsland. Op 16 december komen in Parijs de minister:, van Buitenlandse Zaken der Twee Nederlandse vrachtschepen, de Montferland en de Dacapo heb ben gisteren in het Kanaal de be manning aan boord genomen van het Liberiaanse vrachtschip Prodro- mos, dat door aanvaring met een Griekse vrachtboot in zinkende toe stand kwam te verkeren. De stuur man en een matroos bleven aan boord van de Liberiaan, die men gisterenavond nog op een zandbank hoopte te kunnen zetten. De aanva ring geschiedde in dichte mist. In München is iemand overleden, die in de geschiedenis van de criminalistiek een bij zonder belangrijke rol heeft gespeeld. Het was dr. Robert Heindl, die door de crimino logen in de gehele we reld de „ving eraf druk ken-Heindl" werd ge noemd. Kort na de eeuw wisseling, in een tijd toen ijverige politie beambten nog op hun speurzin en een grote portie geluk moesten bouwen om misdaden op te helderen, kreeg de toen 19-jarige stu dent in de rechten een geniaal idee. De toen pas bekend geworden kennis om trent ie karakters van de vingerafdrukken moest een dankbaar hulpmiddel bij het op helderen van misdaden zijnzo meende het tenminste 'leindl. Onbekend student De toen nog onbe kende student wend de zich tot de politie commissariaten van Berlijn, Hamburg, Dresden en München met het voorstel, de jongste ontdekkingen te gebruiken bij het politioneel onderzoek. Zijn voorstel viel in goede aarde. Reeds in 1903 werd ■tjod apuiaouaB ap ut tiecommissariaten een dactyloscopische dient ingericht. Na dien konden duizen den zware en lichtere misdaden, moorden, bankovervallen en dergelijke worden op gehelderd als er slechts een enkele vingeraf druk op de plaats van de misdaad was ach tergebleven. De jonge student Heindl, die tot de toe passing van dit be proefde middel in de criminologie beslissend had bijgedragen, kon zich ook in zijn latere loopbaan bezighouden met de bestrijding van de misdaad. Hij reisde de vijf continenten af met het doel de be strijding van de mis daad elders te bestu deren. Brede kijk Hij verkreeg een voor die tijd zeldzaam brede kijk op de poli tie- en strafsystemen in de verschillende landen. Toen in 190 7 een afgevaardigde in het Duitse parlement zich voor de invoering van de deportatie als straf uitsprak, zulks kennelijk naar Frans voorbeeld, won de toenmalige rijksrege ring een advies in bij Heindl. Hierop bezocht Heindl strafkolonies in En gelse en Franse kolo niale gebieden. Toen hij naar Duitsland te rugkeerde, sprak hij zich onomwonden uit tegen de invoering van een dergelijk straf- systeem. Hij heeft het Duitse rijk met dit advies zeker vele miljoenen marken bespaard, want de kosten van de strafkolonies wa ren reeds in die tijd schrikwekkend hoog, terwijl het werkelijke nut nihil bleef. Interpol Op initiatief van Heindl, die intussen hoofdcommissaris van politie in Dresden was geworden, ging men in Duitsland over tot de vorming van een soort interpol voor de Duitse landen. Toen bleek, dat dit een suc ces was, pleegde Heindl met Neder landse en Oostenrijkse politieautoriteiten overleg om tot de vor ming van een inter nationale politiecom- missie te komen. Deze kwam dan ook te* stand en was in feite de eerste internatio nale voorloper van de interpol. De interpol, waarbij thans reeds 50 staten zijn aangesloten, be schouwt Heindl als een van haar pioniers, die theoretisch en prak tisch de misdaad op effectieve wijze wist te bestrijden. NAVO-landen bijeen. Minister Dulles verwacht dat de voorstellen van de Westelijke Grote Drie door de overige twaalf NAVO-landen zullen worden goedgekeurd. Belofte maakt schuld en daar- om begon Hans Pilz, de trainer van de FC Saarbrücken dinsdag- J avond laat aan zijn 60 km lange J v/andeling van Betzenberg naar J Saarbrücken. Pilz had zijn spelers in een over- moedige bui beloofd, te voet naar Saarbrücken te zullen terugkeren, indien zij vai. de FC Kaiserslau- tern de club van Fritz Walter J S zouden winnen. Dat geschiedde i en de spelers hadden de belofte i niet vergeten Woensdagmiddag arriveerde Pilz in de hoofdstad van het Saarge- bied. In de omgeving van het cadetten- kamp werden deze woensdag de Luchtmach - cross-countrykampioen- schappen gehouden. Een zestigtal deelnemers zette zich nadat het startschot was gelost door de Commandant van de Luchtmacht Officiers, en Kaderschool, kolonel Biesma, in beweging om uit te ma ken wie de begeerde titel in ontvangst zou mogen nemen. Van meet af aan trad Anton Jon kers van de LOKS op de voorgrond en wist met twee en 'n halve minuut voorsprong op zijn naaste concurrent te finishen. De uitslag luidde: 1 Anton Jonkers 26.40.6 (afstand was 8 kilometer); 2 sld Nelissen 29.10.2; 3 sgt. Vissers 29.50.6; 4 sgt. Broer 29.55.6 5 sld Harmsen 30.04.4; 6 sgt. Zijtveld 30.41.2; 7 kpl. van der Kruis 30.52.2; 8 sgt. Blijlevens 31.01.8; 9 sld. Tijssen 31.06.8 10 sld. Peters 31.12.4. De commando-prijs werd toegekend aan het Commando Luchtvaarttroepen met de lopers Jonkers. Vissers en van der Kruis. De organisatie was in handen van de sportofficier van de Luchtmacht Officiers- en Kaderschool, kapitein A van Krieken. De prijsuitreiking vond plaats in de cursistenkantine van de Luchtmacht Officiers- en Kaderschool en geschied de door kolonel Biesma. De landenwedstrijd Griekenland Frankrijk in Athene gespeeld, is ge ëindigd in een gelijk spel: 11. De eerste ontmoeting tussen beide lan den, 1 oktober jl. te Parijs, was met 71 gewonnen door de Fransen, die zich thans geplaatst hebben in de kwartfinales van de Europese beker voor landenteams. Zij zullen Oosten rijk of Noorwegen tot tegenstander krijgen. DE OUD-WERELDKAMPIOEN Johny Leach en de jeugdige Ian Harrison zullen de tegenstanders zijn van Bert Onnes en Frans Schoofs, in de landentafeltenniswedstrijd tussen Nederland en Groot-Brittannië op vrijdag 12 december te Schevenin- gen. Het paard herwint terrein. Dat klinkt zonderling in een tijd, die verkeersspecialisten grijze haren bezorgt, omdat ze de op mars van de automobiel niet baas kunnen. Maar toch is het verschijnsel te verklaren. Het is de sport, die het paard veel van zijn oude luister hergeeft. Als er iemand vast van overtuigd is, dan is dat de Bredanaar Rienus Joosen. Hij heeft trouwens recht van spreken, want hij heeft aan „Sjakie Scott" een draver, die hem herhaal delijk op de Nederlandse renbanen brengt. En daar is de groei van de bezoekers-totalen zonneklaar te zien. Het is niet alleen de edele vier voeter, die zich zelf zijn populari teit verwerft. Ook de totalisator heeft een bijna magische aantrek kingskracht. De mogelijkheid tot het wagen van een gokje plus de span ning van de race zelf, dat zijn de elementen van de stijgende interes se. Joosen kan voor de dag komen met zijn paard. Gezeten op de sul ky voerde hij Sjakie Scott verschü- lende malen naar de overwinning in koersen, waar hij toch waarachtig niet had te klagen over gebrek aan concurrentie Vooral het laatste sei zoen heeft Joosen met het paard grote successen geboekt. De insiders vinden het dier een wonder. Dat heeft zijn reden. Het is voor hen namelijk bijna ongelooflijk, dat dit paard het zo ver „ge schopt" heeft. Toen Joosen het kocht had hij slechts een klein be drag nodig. Sjakie Scoot zou toch nooit iets worden, dacht men. Het was een lief, aanhankelijk dier, maar ren-kwaliteiten had het niet. Joosen dacht er anders over. Hij nam Sjakie Scott voor een appel en een ei over en begon met de training. Hij had geduld nodig, maar dat hij er kwam en rijkelijk werd beloond, bewijzen alle eerste plaatsen, die inmiddels op zijn ere lijst staan. Het afgelopen zomerseizoen werd wel een bijzonder voorspoedige perio de. Sjakie Scott leek alles te kun nen. Tijdens de laatste race vielen zelfs vergrijsde kenners achterover, toen het dier bij het ingaan van de eerste bocht een ijzer verloor, veer tig meter verspeelde en toch, in één 'vloeiende rush, naar de overwinning liep. Dat zijn bravourestukjes, die wer kelijke klasse vereisen. Op dit ogenblik geniet Sjakie Scott ir zijn box aan de Terheyden- straat in Breda van welverdiende rust. Maar lang zal het niet duren. Het winterseizoen is inmiddels be- In vloeiende stijl rent Sjakie Scott aangevuurd door zijn baas Rienus Joosen, naar zijn zoveelste over winning. gonnen en binnenkort zal Joosen zijn paard ook daar presenteren. Dat gebeurt in Hilversum, waar men de beschikking heeft over een speciale winterbaan. Joosen en zijn paard vertegenwoor digen ons gewest prachtig in deze sport. Dat is een belangrijk iets voor een streek, waarin zeer veel kenners wonen en waarin de inte resse voor koersen enorm groot is, ondanks het feit, dat de banen al lemaal ver uit de buurt liggen. Misschien, heel misschien wordt dat in de naaste toekomst anders. De plannen verkeren nog in een be ginstadium, maar ze zijn er in ieder geval en dat is al veel waard. Wellicht kan Rienus Joosen zijn Sjakie Scott straks dus ook op een baan in eigen streek laten schitte ren. Dan mag het natuurlijk niet al te lang duren. Maar een feit is in ieder geval, dat Sjakie Scott nog niet is „versleten". Aan hém zal het niet liggen. De spoorweg-sportvereniging „de Combinatie" te Goes is van plan om in het komende seizoen mee te doen aan het zomeravond-voetbal. Ook het beoefenen van de volley-balsport staat op het program en voorts wil men een toneelclub oprichten. Tijdens de vergadering van de spoorweg vereniging, waarop deze activiteiten werden besproken, werd als voorzit ter gekozen de heer J. Bernouw. De heer Bernouw dankte namens de ver eniging de oud-voorzitter, de heer J. Koster voor het vele werk dat hij heeft gedaan in de zeven jaar dat hij voorzitter van „de Combinatie" is geweest. GOES, 3 dec. Groenten: per stuk: kropsla BI 17, bl.kool A2 73 BI 44-50 B2 40-56 Cl 25-39 afw. 11-35, knolseld. 3-15; per kg: sloofsla 37-45, spruiten A2 36-45 B2 19-21 afw. 21, witlof A2 63-77, prei 1 14-15, 2 12-13, uien 11-12, gr. sav.kool 8-14, r.kool 11-15, w.kool 9-11, boerenkool 14-15, and. 2 16-23, peen 10, spin. 56, veldsla 92. 's-HERTOGENBOSCH, 3 dec. Op de markt van heden werden aange voerd 6245 stuks vee, zijnde: 2487 run deren, 229 graskalveren, 434 vette kal veren, 535 nucht. kalveren, 599 scha pen, 15 geiten, 47 fokzeugen, 315 slacht- varkens, 28 lopers, 1556 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzonde ringen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalf- koeien 740-1275, guiste koeien 625-925, kalfvaarzen 800-1275, klamvaarzen 750- 950, guiste vaarzen 615-830, pinken 440- 650, graskalveren 260-425, nucht. kal veren voor fok- of mesterij 65-225, weideschapen 30-70, dracht, zeugen 225-285, lopers 68-80, biggen 45-62, al les per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 683 stuks, extra kw. 3,20-3,35, le kw. 3,10-3,20, 2e kw. 2,75-2,95, 3e kw. 2,55- 2,75; vette stieren 2,90-3,10, worst koeien 2,55-2,65, alles per kg gesl. gew. vette kalveren le kw. 2,65-2,95, 2e kw. 2,25-2,45, 3e kw. 1,85-2,10; nucht. slacht- kalveren 1,35-1,65, slachtvarkens 1,80- 1,90, slachtzeugen le kw. 1,70-1,77, 2e kw. 1,63-1,68, alles per kg lev. gew., vette schapen 60-100 per stuk, nucht. slachtkalveren 47,50-67,50 per stuk, Verdere mededelingen: melk- en kalf- koeien aanvoer normaal, handel vlot, ruim prijshoudend. Guiste koeien aan voer gewoon, handel redelijk, prijzen constant. Jongvee aanvoer minder, handel iets beter dan vorige week, prijzen stijf duurder. Vette kalveren aanvoer minder, handel matig, staande prijzen. Nucht. slachtkalveren aanvoer ruimer, handel slepend, aflopende prij zen. Schapen en lammeren aanvoer normaal, handel rustig, ongeveer prijs houdend. Fokzeugen aanvoer groter, handel kalm, prijzen moeilijk te hand haven. Lopers en biggen aanvoer min der, handel vlot, prijzen vast. Slacht vee aanvoer beperkt, handel tamelijk willig, prijzen stijf duurder, Slacht zeugen aanvoer minder, handel vlug, prijshoudend. KAPELLE, 3 dec. Industrie- en exportveiling. Appelen: goudreinette h85-95 25—26, h80-85 21—24, h75-80 17, h65-75 12—13, 2 7, k 11—12, fabr. 7; jonathan h80 21, h75-80 26, h70-75 28— 30, h65-70 18—19.10, h60-65 11—14, 2 3,5, k 10, fabr. 4; gold, delicious h85-90 59, h80-85 52—55, h75-80 45—57, h70-75 42—51, h65-70 37—44, h60-65 27—32, k 3138; cox orange pippin h70-75 50, h65-70 50—61, h60-65 39—43, h55-60 32— 35, 2 9.50—14, k 41, fabr. 10—17; zoe te ermgaard h65-75 3640, h55-65 30 32, h2 16—23, k 27, fabr. 10—15; ster appel h60-70 38, h55-60 9, h2 3, k 8, fabr. 3; zoete hollaart 1 716; cam- pagnezoet h60-70 2125, fabr. 12, k 19, h2 1014; winston h75-80 38; brab. bellefleur h65-75 11, h55-65 11—12, h2 3, k 7; pomme d'orange 1 27, 1 gr. 34; laxt. superbe h75-80 25, h70-75 26. h65- 70 21, h60-65 12, h2 6, k 9—13. fabr. 6; gl. v. holl. h75-85 20, h65-75 14; lomb. calville h70-80 24, h60-70 18, h80-90 20. Peren; comt. de paris h65-75 22. h55- 65 12, h2 doordr., k 10, fabr. 67; st. remy h75-85 12, h65-75 12, h2 8.50. k 10, fabr. doordr.; d. du comice h80-85 92, h75-80 94, h70-75 98, h65-70 95. h2 82, k 83, fabr. 79; gieser wildeman h60- 70 33—35. h50-60 20—22, h2 8.50—11, k 2028, fabr. 6; kleipeer h60-70 11, h50- 60 9; jodenpeer 1 gr. 8.50, 1 6; s. de vacheur 1 gr. 14, 1 15, k 13; legipont op monster h65-75, 4748, h55-65 42, conference h65-75 47, h55-65 39, h2 16, fabr. 16; kroetappelen 3.90. Groenten- veiling: sav.kool 8.50-15, r.kool 5-50, spruitkool 17, bl.kool 10-58, knolseld. 6.50-11 per stuk, witlof 31-74. MIDDELBURG, 2 december. Fruit: Jonathan H I 70-75 21, 70 en op 19, 60-65 8, 65-70 10, 60-70 17, K 3— 14 F 36; Cox Orange Pippin H I 65-75 62, 55-65 54, 50-60 47, K 18—41; Golden Delicious H I 75-85 46, 70-75 42, K 1728, F 8; Glorie van Holland H II 9, K 1624; Zoete Ribbing K 3133; Goudreinetten H I 85-95 27, 75-85 25, 65-75 13—14, K 10—20, F 8; Lombarts Calville H I 70 en op 21 22 60-70 1618, K 15, F 9; Sterappels H I 55-65 12, 65 en op 22, H II 6, K 9; Zoete Ermgaard K 27, F 1218; Gieser Wildeman K 21—22, F 6—10; St. Remy K 1213, F 8; Comtesse de Paris H I 65-75 28, 55-65 18, K 7—10, F 6; appels val en kroet 313; peren val en krrfet 78; tomaten CC 31; druiven: Black Alicante 1.141.67; groenten: sla glas 1217, natuur 3 6; andijvie glas 4150, natuur 728; savooiekool 718; rode kool 1017; witte kool 711; boerenkool 1422; veldsla 4583; uien 611; prei 10 12; bloemkool 3 st. p. kist 72, 4 st. 42—70, 6 st. 28—65, 8 st. 15—41, 10 st. 1224; witlof 4778; breekpeen 49; waspeen 1024; spruiten ongesch. 20 53, gesch. 51—60; kroten bos 68; kg 59. TERNEUZEN, 3 dec. Bl.kool A2 60-70 B2 39-51 C2 16-29 afw. 10-49, knolseld. 5-9, bintjes 2 13.50, kroten 4, r.kool 8-21, sav.kool 7-21, w.kool 8-15, boerenkool 18, br.peen 5-9, was peen 13, prei 16-20, knolseld. 10-13, spruiten 36-51, uien 7-8, witlof A2 45- 47 B 55-70 B2 35-58 afw. 10-46; gl. v. holl. fabr. 47; gold, delicious hl 80 39—52, 75 41—53, 70 38—50. 60 18—25, h2 14—18, k 19—30, fabr. 7—4; jona than hl 80 22—25, 75 25, 60-70 20, 60 13, h2 8—9, k 13, fabr. 7. kr. 9; comt. de paris hl 30, fabr. 8-16: st. remy k 9-10. fabr. 7-9; gieser wildeman fabr. 11-20; goudreinette 85 2030, 80 19— 29, 75 15—29, 70 12—23, 65 7—16, h2 7, k 816, fabr. 68, kr. 89; notaris appel fabr. 9; zoete appelen 16—24, sterappel fabr. 10, laxt. superbe k 14. fabr 4, kroet 3. Konstanz 323 (-3), Rheinfelden 209 (-1), Breisach 118 (-8), Straatsburg 213 (+3), Maxau 387 (+2), Mannheim 217 (-5), Mainz 2808 (-2), Bingen 154 (-1), Kaub 157 (-6), Trier 1498 (+7), Koblenz 171 (-7), Keulen 136 (-3), Ruhrort 327 (-5), Lobith 940 (-4), Nij megen 722 (-3), Arnhem 759 (-2), Eef- de IJssel 284 (-4), Deventer 193 (-5), Monsin 5540 (onv.), Visé 4972 (-2), Borgharen 3915 (-5), Belfeld 1103 1), Grave beneden de sluis 469 (-7).

de Stem | 1958 | | pagina 3