Walchsren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid Beveland AMSTLEVEN levensv kinderHoorIjIeel dag RADIO Het Venus- kruid Provinciaal Wil-Gele Kruis in benarde financiële positie Dagblad De Stem .Photoflux en teSjwi 2.50 m Hoofd katholieke school overleden Burgemeester van Souburg gaat heen Elke woensdag is Vlotte JONGENS CAP SJAAL GS. moedigt hogere subsidiëring aan Kind verongelukt te Oostkapelle SIEMENS AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 DECEMBER 1958 MIDDELBURG Na een zeer langdurig ziekbed is op eenenzestig] arige leeftijd over leden de heer P. Wolters, hoofd van de kath. lagere school. De heer Wolters, Rotterdammer van geboorte, kreeg zijn benoeming tot schoolhoofd alhier in 1932, als opvolger van de heer B. Stoopman, die inspecteur van het L-O. te Goes was geworden. De begrafenis zal morgenochtend plaats hebben. (Advertentie) haard brand het beste voor uw oliehaard of kachel en... uw pórtemonnaie. Bij K.B. is aan A. H. S. Ste- merding, op 2;ijn verzoek, met ingang van 1 januari 1959 eer vol ontslag verleend als burge meester der gemeente Oost- en West-Souburg, met dankbetui ging voor de diensten, door hem als zodanig bewezen. Burgemeester Stemerding wordt op 15 december 65 jaar. Sinds 1937 is hij burgemeester van Souburg. (Advertentie) Aardenburg Opening tentoonstelling De tentoonstelling over hygiëne en waterleiding, die in Maris Stella wordt gehouden, zal vrijdagavond 12 december, de dag voorafgaande aan de eerste dag van openstelling, offi cieel worden geopend door de inspec teur van de Volksgezondheid in Zee land, dr. J. v. d. Borgh uit Middel burg- INTOCHT SINTERKLAAS Sinterklaas heeft een glorieuze in tocht in ons dorp gemaakt. Vooraf gegaan door de kon. Aardenburgse Fanfaren begaf hij zich naar het ge meentehuis, waar hij officieel werd ontvangen. Secreatris Paridaen leg de de Sint daar een verlanglijst voor, waarop stonden een gymnastieklo kaal en badhuis en betere verlich ting voor Eede. De Sint sprak daarna de kinderen toe. Biervliet V.V. BIERy'LIET OP HET TONEEL De*" toneelvereniging van de v.v. Schoondijke zal op tweede en derde kerstdag alhier twee uitvoeringen verzorgen t.b.v. de voetbalvereniging Biervliet. Tweede kerstdag zal ge speeld worden voor betalend publiek en derde kerstdag voor leden en do nateurs van de voetbalvereniging. Men zal op de planken komen met „De kat en de strafschop". De uit voeringen zullen beide avonden be sloten worden met een gezellig bal. Een eri ander zal plaats vinden in café „Het Oude Raedthuys". MISSIEFILMS De missie-procure der Witte Paters van Boxtel verzorgde een filmvoor stelling in café „Willem Beukels- zoon". Aan het goed opgekomen pu bliek werden enkele hoogst interes sante missiefilms vertoond. ST.-NICOLAASBEZOEK St.-Nicolaas bracht een bezoek aan onze plaats op verzoek van de mid denstandsvereniging „Willem Beu- kelszoon". 's Middags om half drie werd de Sint, die vergezeld was van vier pietermannen, afgehaald door de muziekvereniging en de drumband aan de r.-k. kerk. De Goedheilig Man stevige melton, met teddy omslog, welke ook over de oren kan gedragen worden. In de kleuren: grijs, bruin en marine HEERLIJK WARME van zuiver wol, extra lang in de kleuren zwart - wit - koren - rood e yr geel en grijs VERKOOP AFDELING Deze speciale VoorDeel prijs KINDERCONFECTIE is alleen morgen (woensdag) geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM maakte toen eerst, gezeten in een open auto, een rondgang door Bier vliet. De muziekvereniging en de drumband zorgden hierbij voor vro lijke en passende muziek. Na de rondgang door onze plaats trok men naar de Markt toe. Hier werd de Sint op het bordes van het stadhuis ontvangen door het voltalli ge college van burgemeester en wet houders en door de voorzitter van de middenstandsvereniging. In toepasselijke woorden heette burgemeester A.P. Kostense, St.- Nicolaas welkom. De burgemeester zei dat alle kinderen het afgelopen jaar erg braaf zijn geweest. In zijn wederwoord beloofde St.- Nicolaas dan ook om met gulle hand te geven. Hij zei dat het hem bijzon der verheugde ook dit jaar weer enige uurtjes hier te mogen vertoe ven. Diverse gunstige veranderin gen waren hem opgevallen. Zo noem de hij o.m. het straten- en wegennet terwijl hij natuurllijk ook het stand beeld van Willem Beukelszoon had opgemerkt. Het verheugde hem bij zonder dat eindelijk aan deze Bier- vlieter, die hij nog als een heel klem jongetje had gekend, recht was ge daan. Na de toespraak van de Sint zon gen de schoolkinderen hem met lui der stemme toe. Met de medewer king van de muziekvereniging ging dit natuurlijlk gemakkelijk. Hierna werden aan de schoolkinde ren met gulle hand surprises uitge reikt, die ze natuurlijk maar al te graag in ontvangst namen. Clinge VOGELTENTOONSTELLING WERD SUCCES In de zaal St.-Cecilia bij L. van Duyse is de jaarlijkse vogeltentoon stelling gehouden, waarop dit jaar voor het eerst duiven tentoon werden gesteld. Het geheel maakte een aan gename en prettige indruk. Alles was goed verzorgd. Behalve de vele prachtige vogels, waren er ook vele bloemen op de tentoonstelling. Vele vogelliefhebbers hebben verwonderd gestaan omdat het geheel veel mooi er was dan andere jaren. De vogelver eniging De Vlaamse Gaai heeft het nodige succes mogen oogsten. De vo gels werden gekeurd door een erkend keurmeester. De uitslag was als volgt: Kanaries, eigen kweek: le prijs en tevens kampioen van de tentoonstel ling M. van Cleemput (St. Gillis), 2e prijs: W. Bauwens (Graauw) 3e en 4e prijs: A. de Schepper (DeKlinge B.), 5e prijs: W. Bauwens (Graauw). Kanaries, open klasse: le prijs: J. v Vlierbergen (Clinge), 2. R. Seghers (DeKlinge B.), 3. A. Zagers (Nieuw Namen), 4. W. v. Immerseel (Graauw) W. Bauwens (Graauw). Fazanten: le prijs: Fr. van Osselaer (St. Jansteen), 2. A. Zagers (Nieuw- Namen), 3. Th. Weemaes (Clinge), 4. R. van der Kelen (Clinge). Wildzang: le prijs: J. van Vlierber gen (Clinge), 2 en 3. A. de Schepper (DeKlinge). Kgnaries, geel en wit: le prijs: J. v. Vlierbergen (Clinge), 2. L. Plasschaert (Clinge), 3. R. van Gaever (Clinge). Kanaries, bont: le prijs: R. Verbrae- cken (DeKlinge), 2. R. van der Kelen 'Clinge), 3. A. de Schepper (DeKlin ge), 4. Jos Drumont (DeKlinge). Graauw AANBIEDING GESCHENK Zondag zal om drie uur in het pa tronaatsgebouw de aanbieding van 't cadeau der parochie aan de jubile rende pastoor plaats hebben. Alle parochianen werden hiervoor uitge nodigd. SINT KOMT EERDER Men heeft Sinterklaas per ijlbode gevraagd niet op zondag aanstaande naar Graauw te willen komen, maar reeds op zaterdag 6 december, 's Zondags is het patronaat bezet. HULST St.-Nicolaasliedjes op de beiaard De ferme jongens en stoere kna pen en de overige klokkeliederen die het carillon sedert eind juni tin gelde, zijn dezer dagen vervangen door de makkers, die aangespoord worden hun wild geraas te staken. Met andere woorden: men heeft op de speeltrommel een stel St.-Nico laasliedjes gestoken en om het kwar tier voert het klokkenspel in de toren nu de feeststemming een beetje op. Het is een uitstekend idee geweest en het wekt de verwachting dat Hulst straks, als het Kerstmis wordt, eveneens toepasselijke liederen zal horen van zijn nieuwe beiaard. Od verzoek van de Statenleden hebben G.S. nu aan hen overge legd allerlei administratieve ge gevens van het accountantskan toor v. Hijfte te Vlissingen over het provinciale Wit-Gele Kruis. Uit die gegevens blijkt, aldus G.S., dat het op de balans ver melde tekort betrekking heeft op de vermogenspositie van de bond. Het geeft weer, dat er eind 1957 sprake was van een negatief kapitaal, waaruit nog eens duidelijk de benarde financiële positie van deze bond valt af te lezen. Dit negatief kapitaal is ontstaan door de exploitatietekorten van 1957 Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7. Tel 2377 Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerdcr: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes. Westsingel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N Karhof RayonbeheerderJ. Fait Prijs voo) losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" f 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90 elke regel meer f 0.15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. en van voorgaande jaren, in totaal be lopende f42.426, waaronder het exploi tatietekort van f 15.917 van de dienst Geestelijke Volksgezondheid over 1957. Met betrekking ,tot de z.g. Italiaanse gelden kan voorts nog worden mede gedeeld, dat deze, als zijnde beschik baar gesteld voor een bijzonder, niet met de exploitatie van de diensten van de provinciale bond zelf verband houdend doel, op een afzonderlijk spaarbankboekje zijn geplaatst. Nu deze gelden, in totaal met rente rond f 25.000 belopende, in de loop van 1958 zijn opgenomen ter voorzie ning in de behoefte aan liquide mid delen, zullen deze, tenzij ze vóór 1958 weer op het boekje kunnen worden teruggestort, als schuld op de balans per 31 december 1958 moeten ver schijnen. G.S. vertrouwen, dat de verstrekte gegevens, tezamen met het eerder toe gezondene voldoende zijn voor de Statenleden en dat zij alsnog zullen besluiten het voorstel tot verhoging der subsidie met f16.000 in gunstige overweging te nemen. Bestaan bedreigd In een schrijven, dat door kantoor v. Hijfte aan G.S. op 20 november jl. is verzonden, wordt uiteengezet dat de dienst Geestelijke Volksgezondheid over 1957 een tekort van bijna f20.000 opleverde, wat is geput uit de reserve van de andere diensten die nu met een tekort van f2400 zitten. Het kan toch niet de bedoeling zijn, aldus dit schrijven, dat een maal gevormde reserve van an dere diensten eerst aangespro ken moet worden om deze Gees telijke Volksgezondheid in leven te houden? Levert 1958 nog maals een nadelig saldo op van 20.000 dan betekent dit, dat er een tekort zal zijn van ruim 22.000 en heeft de vereniging opgehouden te bestaan. Koewacht RAAD VERGADERT Woensdagmorgen komt de raad van onze gemeente om 9 uur bijeen. Op de agenda staan enkele subsidie aanvragen en een verzoek van de winkeliersvereniging tot vervroegde sluiting van de winkels op vrijdag avond. OOSTBURG HOELA-HOEPKAMPIOENE Ter gelegenheid van het tweede officiële bezoek van Sint-Nicolaas aan onze plaats was er een grote hoela-hoepwedstrijd voor de jeugd op het Ledelplein. Er bleken heel wat uitstekende hoela-hoepertjes en hoe- la-hoepstertjes aanwezig te zijn, zo dat het voor de jury een heel moei lijke taak was de beste er uit te ha len. Wel bleek duidelijk dat de meis jes het in deze sport verder gebracht hadden dan de jongens, zodat de eer ste drie prijzen voor „de dames" wa ren. Tot kampioene werd na een kun stige wedstrijd Olga van den Buys uitgeroepen, tweede werd Marian de Smet en derde Els Scheele. In het Ledeltheater werden door St.-Nico laas de prijzen uitgereikt. Daarna maakte de Sint, onder de klanken van de harmonie, een rondgang door Oostburg, waarbij de hoela-hoep- kampioene een ereplaats naast St.- Nicolaas kreeg. CHR. ZANG- EN MUZIEK VERENIGING TRAD OP Voor een geheel gevuld Ledelthea ter hield de kring van christelijke Zang- en Muziekverenigingen in west-Zeeuwsch-Vlaanderen een koor avond. Na het openingswoord van drs. C. Cappon en het gezamenlijk zingen van het bondslid, traden achtereen volgens op de christelijke muziekver eniging „Excelsior" van Cadzand, het jeugdkoor „De zonnestraaltjes" uit Nieuwvliet en de christelijke zangvereniging „God is mijn lied" uit Breskens. Na de pauze traden nog op het Ned.-herv. kinderkoor uit Oostburg, onder leiding van dirigent Locht, het Ned.-herv. kerkkoor te Cadzand on der dirigent M. Zonneveld en de christelijke zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Oostburg onder dirigent J. de Feyter. De verschillende uitvoeringen van de verenigingen werden afgewisseld door twee soli van P. de Lijzer te Cadzand, een 'solo van mevrouw van Luyck-Hoolhorst en twee soli van P. Faas te Cadzand, die uitstekend wer den begeleid door de heer Zonneheld. Sas van Gent Bezoek St. Nicolaas Ook hier bracht St.-Nicolaas weer zijn jaarlijkse bezoek. Om kwart over twee meerde de boot met het hoge gezelschap voor café „de Pul" in de Stuiver. Twee Pieten gingen aan wal en deelden het nodige lekkers uit. terwijl de kinderen de H. Bisschop toezongen, die aan boord was ge bleven. Daarna werd de tocht vervolgd en om half drie kwam de H. Man aan op de Oostkade. Voorafgegaan door de „Verenigde Vrienden" trok de stoet naar het gemeentehuis. Hier werd de Sint verwelkomd door bur gemeester den Boer en de wethou ders. Nu begon de grote tocht door de Sasse straten, die eindigde bij het .01ympia"theater, waar de Sint de kleintjes toesprak, die allen iets te snoepen kregen. Terwijl de H. Man de zusters en daarna de zalen bezocht, werden de grotere kinderen op en kele komische films onthaald. Zondagmiddags werd de Zandstraat bezocht. Samen met het college van b. en w. werden de kleuterschool en de la gere school bezocht. Ook hier kregen alle kinderen iets van de gulle Sint. Deze week zal St.-Nicolaas de Sasse scholen ieder nog een apart bezoek brengen, waarna hij zich gaat voor bereiden op de zware avond van 5 december. Sluis DE ORANJEBLOEM TRAD OP De rederijkerskamer ,,De Oranje- bloem" bracht twee avonden voor een talrijk publiek in zaal „Lam- mensvliet" de klucht ,,Annemarie. zeg jij het maar". Deze klucht werd werkelijk zeer goed gespeeld. De hoofdfiguren waren bijzonder goed gekozen. Ook de bekende Jopie verscheen, na enige keren onderbreking, weer op het toneel. Het was de vijftigste keer dat hij bij het gezelschap op trad- Men mag zeggen dat deze avonden goed zijn geslaagd; het was werkelijk een kluchtspel waar uit bundig mee is gelachen. Aan het slot dankte de voorzitter W. Blaeke, allen, zowel spelers als publiek, voor het welslagen van deze uitvoeringen. Na afloop volgde nog een gezellig bal, verzorgd door het Sluise dans orkest ,,Accordeonetta". Sluiskil Biljartclub kam pioenschap Voor het club-kampioenschap biljar ten van Terneuzen en Sluiskil werd gespeeld in hotel „De Kroon" alhier tussen K.E.O. (De Kroon) en S.B.C. (Meert). De uitslag was 3-2 in het voordeel van K.E.O. Door deze overwinning heeft K.E.O zich op de helft van de competitie met twee punten voorsprong los we ten te maken. Persoonlijke uitslagen: M. Stock- man-Fr. Mollet 74-100, B. de Mul-E. Kaas 99-100, A. de Krijger-A. Meert 100-52, A. van Esbroek-A. Peenbroek 100-88, R. de Grave-H. Meert 100-99; totaal 473-439. TERNEUZEN Drukke St.-Nicolaastijd De Terneuzense winkels zijn met prachtige etalages voor de dag geko men. Zij puilen uit van de mooie en nuttige geschenken. Er zijn nog vier televisietoestellen te winnen. Dit al lemaal bij elkaar doet de mensen ko pen. Vooral nu de winkels tot negen uur 's avonds open zijn, ziet men er velen beladen met grote en kleine pakken de koude trotseren. Uit de duizenden inzendingen, die op het ad ministratiekantoor van de heer L. Stolk binnenkomen, blijkt duidelijk, dat zeer velen van buiten Terneuzen hun inkopen in onze winkels doen. Inzendingen uit Amsterdam, Vel- sen, Venlo en uit talrijke Belgische plaatsen bewijzen, dat Terneuzen een zeer grote belangstelling geniet. Veel hangt af van het particulier initiatief Er is weer een belangrijke stap gezet om tot een gezellig Parochie huis te komen. In plaats van de oude, rokende en weinig warmte ge vende kachels werd een doelmatige gasverwarming aangebracht. Het is geen overdreven luxe voor een ge bouw, dat vaak wordt gebruikt voor vergaderingen, bijeenkomsten en uit voeringen. Alleen kost het allemaal veel geld. Maar nodig is het. Er wordt zoveel mogelijk vermeden be delpartijen op touw te zetten, maar een klein offertje kunnen de paro chianen toch brengen. Bij de kerk wordt een bus geplaatst en daar in kunnen kaarten, met waardezegels, die in de winkels worden verstrekt, gedeponeerd worden. Als ieder van tijd tot tijd daar eens aan mee doet zijn wij al een heel eind. Subsidie vragen aan een gemeentebestuur, dat zit te piekeren over een tekort van bijna vier ton, valt ook niet mee. En het blijft toch altijd wat waard als men kan zeggen: „dit hebben wij zelf gedaan". Burgerlijke stand Geboren: Ronald zv H. van Hecke- Roegiers; Christel dv P. Bockstael- Brion; Francois zv F. de Ruijter-de Meester; Pieter zv G. Scheele-van Ham; Sonja dv M. Brandenberg-Ha- merlinck. Huwelijksaangiften: W. de Koek 33 j. en C. van der Peijl 24 j. Huwelijken: J. van der Straate 27 j. enG. de Wilde 19 j.; L. Geers 26 j. en'M. van Overdulve 22 j. Overleden: A. de Smet 64 j. echtg. van M, Nuyts; C. Janisse 72 j. echtg. van P. de Jong; A. Beaufort 64 j. echtg. van J. de Groote; J. Gommers 61 j. echtg. van J. Baert; J. Van- derswalm 80 j. echtg. van M. Gille- man; L. Vanspranghe 87 j. geh. gew. met A. Peutevynck; A. Rammeloo 79 j. echtg. van F. Wijne. Het vijfjarig jongetje Jantje Sturm uit Dordrecht, dat logeerde bij een familie te Oostkapelle, is dodelijk verongelukt. Het ventje liep vanach ter een geparkeerde vrachtauto van daan de weg op en werd toen ge grepen door een auto, bestuurd door C. de Visser te Oostkapelle. (Advertenties) maakt zulke (Advertentie) GOES Bekroonde voortuintjes Een jury uit de Goese afdeling van de mij. voor plantkunde heeft gedu rende het afgelopen seizoen nauwkeu rig de voortuintjes geïnspecteerd, met het doel de verzorgers daarvan te bekronen. De volgende dames en heren vielen in de prijzen: eerste prijzen: P. van Paassen, P. Sinke, A. Blaakman, C. Bos (Kloetinge), mevr. A. v. d. Have- Lucieer (Kloetinge), P.Z.E.M. be drijfsgebouw; 2e prijzen: M. Rijk, J. Schuringa, H. Noordhoek, A. v. Djjke, J. van Willigen, C, Mieras, B. de Vrie; 3e prijzen: C. Westdorp, dames Schrijver-Glerum (samen met I. Dijk huis voor de mooie gecombineerde oplossing opruiming erfafscheiding) J. Kolen, mej. Zwartepoorte, L. Moer man, B. Minnaard, L. Oele (Kloetin ge), Pouwer-van Dijke (Kloetinge), P. Blondel, waterleidingsbedrijf. Eervolle vermeldingen: G. Scherp huis, ir. J. D. Dorst, E. van Riesen, P. Vermue, C. van Roon, f. de Jongh, K. Joosse, A. Jacobs, J. Kousemaker, W. Koning en K, van Spronsen. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter zv A. Meeuwse en G. Reijnhout; Lena dv J. Kooning en J. Beun; Robertas zv P. de Kort en A. van Belkom; Pieter zv D. Kor- suize en M. Brand; Jacofnina dv C. van de Guchte en J- Meulblok; Jo hanna dv H. Merison en F. Eiff; Maria dv I. de Regt en M. de Fouw; Martina dv C. Minnaard en M. de Rooij; Aris zv G. Hofker en J. Der- wig; Fransiscus zv P. Boudens en C. de Punder te Hoedekenskerke. Gehuwd: P. v. d. Maas en A. P. v. Liere. Overleden: L. Hoogerland, 65 j„ echtg. v. J. Koole; M. van Nuijsen- burg, 96 j„ wed. v. R. Kooijman; J. Cooman, 83 j., echtg. van Th. de Bock; M. Verschraaye, 71 j., echtg. van C. v. Baak. Officiële opening vakschool Thans is bepaald dat de officiële opening van de nieuwe vakschool voor meisjes aan de Bergweg op dinsdagmiddag 16 december zal plaats hebben. Het ligt in de bedoeling diezelfde middag afscheid te nemen van de directrice mej. W. Weststeyn. Hansweert DE SINT AANGEKOMEN Sint-Nicolaas arriveerde hier met vijf zwarte pieten. De heilige man kwam per auto aan, terwijl zijn ge volg op bromfietsen de Sint escor teerde. Harmonie „Scheldegalm" was aan de kom van het dorp opge steld, om met vrolijke klanken alles een feestelijke tint te geven. De mid denstandsverenigingen hadden voor versnaperingen gezorgd met extra surprises, die in de snoeperij te vin den waren. Jong en oud grabbelde er lustig op los. Na de rondgang werd Sinterklaas met zijn gevolg naar het ontspanningslokaal van de scheepswerf gebracht, waar de kin deren van het personeel een extra middag kregen. Zondagnamiddag waren dfi kinde ren van de leden van de r.-k. Vrou wenbond aan de beurt. In het Ver enigingsgebouw „Kay Munck" zorg de de goede Sint met twee van zijn knechten, voor vele blijde gezichtjes. FEESTAVOND INSTUIF Er had een feestavond plaats van de r.-k- Instuif „Jong Hansweert". In zaal Thalia werd door een toneel groep uit Goes een kluchtspel in drie bedrijven opgevoerd getiteld: „Anne- marie, zeg jij 't maar". Onder regie van .de heer J. A. Bruggeman werd de klucht zeer goed vertolkt. Jammer was het dat de belangstelling niet groot was en dat het bestuur van „Jong Hans weert" met vele lege plaatsen bleef zitten. Een verloting ten bate van de r.-k. Instuif zorgde er voor dat de onkosten niet te groot werden. Heinkenszand Veel belangstelling voor hoge Spaanse bezoeker Onder overweldigende 'belangstel ling van de jeugd het verkeer werd ruim een uur gestremd en vele ouders deed St.-Nicolaas met zijn zwarte helpers een glorieuze in trede in onze gemeente. Aan de Vijf Wegen vond de eerste begroeting plaats, waarna de bisschop, hoog op zijn schimmel gezeten en vriendelijk toegewuifd door de bewoners, zich naar het gemeentehuis begaf. Hij werd voorafgegaan door een vrolijk musicerend Euterpe. Getooid met zijn ambtsketen en vergezeld van zijn beide wethouders ontving wnd. burgemeester Andries- sen de Sint met zijn gevolg en het bestuur van de winkeliersvereniging Winbela, in de hal van het gemeente huis. Namens de inwoners riep de bur gervader daarna de hoge gast met een vlotte speech een hartelijk wel kom t9e. In zijn antwoord toonde de Sint zich hoogst tevreden over het geen in het afgelopen jaar tot stand werd gebracht en hij roemde de voortvarendheid waarmee ondanks allerlei remmingen, de zaken werden aangepakt. Onder het motto: „regeren is voor uitzien", deed de Sint nog enkele suggesties voor het komende jaar. Op enkele daarvan kon de burge meester positieve toezeggingen doen zoals de aanleg van het nieuwe sportveldencomplex en de bouw van een tweede kleuterschool, waarmee binnenkort een aanvang wordt ge maakt. Nadat de goedheilig man de ko mende geschenkenregen had ingeluid met een cadeau in de vorm van een stevig geldbedrag, in ontvangst ge nomen door de gelukkige bezitter van het winnende lotnummer uit Win- bela's geschenken actie, werd de bur gemeester met een surprise verrast. Met een triomfantelijke tocht door het dorp, waarbij de traditionele St.- Nicolaasliederen schalden en de Pie terbazen kwistig pepernoten strooi den, werd dti bezoek besloten. Ovezande FEESTAVOND K.A.J. De K.A.J. afd Ovezande gaf In zaal van Gessel de jaarlijkse feestavond, welke zich in een grote belangstelling kon verheugen; niet alleen de jonge ren, doch ook vele ouders waren aan wezig. Onder de belangstellenden troffen we tevens aan aalmoezenier Kroon, kapelaan de Bruin uit 's-Hee- renhoek en de burgemeester, als mede de districtsleider, de heer P. Ars. De voorzitter kon dus terecht verheugd zijn over de opkomst en voor de belangstelling, welke van verschillende zijden werd getoond. De aalmoezenier hield na de opening een krachtig pleidooi voor de K.A J. en spoorde alle jongeren aan actief lid te worden. De leden, daarbij geassis teerd door enkele dames, voerden een toneelstukje op, zeer tot tevre denheid van de aanwezigen. Het ge heel werd besloten met een gezellig dansje. Yerseke Raad besprak wijziging politie-verordening Tijdens een vijfurige zitting heeft de raad, alvorens de begroting te behandelen, een aantal lopende za ken afgedaan. De zangvereniging „Excelsior" vroeg een verhoogde subsidie, n.l. van 100 tot 150. Mejuffrouw Oom en de heer Pekaar waren war me voorstanders. De heer Sinke vond 100 ruim voldoende, de heer Gebraad wees in dit geval iedere subsidie af. De reeds geruime tijd geleden op gestelde politieverordening is na be sprekingen met verschillende instan ties weer opnieuw op de helling ge zet. Met de nodige wijzigingen is de verordening nu op hoop van zegen opnieuw ter goedkeuring ingediend. De algemene politieverordening werd in de volgende zin gewijzigd: het is verboden op plaatsen, welke van één of andere plaats toegankelijk of zichtbaar zijn, vuilnis te storten of op te slaan. Men mag dus geen ei gen vuilnisbelt inrichten. De sane ring van de woonwijk Polen gaat in de goede richting In verband met de dijkverzwaring ter plaatse is er geregeld samenwerking met Water staat en Brede Watering. Belgische „Kikvorsen" namen een duik De Belgische kikvorsclub, die sport onder water beoefent, heeft weer een bezoek aan Yerseke gebracht om een duik te nemen in het Oos- terscheldewater. Ondanks de kilte van het zeewater amuseerden de Belgen zich met diepzee-camera's; watergeweren en meer van dit ge rei. Volgend jaar willen de Belgen re gelmatig op bezoek komen alhier. Nieuwe regeling bij begrafenissen Als gevolg van klachten door po litie en particulieren is een regeling getroffen om te komen tot een meer stichtende gang van zaken bij begra fenissen. Tot heden was het zo, dat belangstellenden en nieuwgierigen, vóór de aankomst van de begrafenis stoet, zich op het kerkhof begaven en zich vaak hinderlijk gedroegen ten opzichte van de naaste familieleden, die dikwijls geen plaats meer vonden om zich op te stellen. Inliet vervolg zal geen toegang meer verleend wor den alvorens de naaste familie het kerkhof zal betreden hebben. Op aan wijzing van de politie kunnen belang stellenden zich dan aansluiten. BENOEMING Tot onderwijzer aan de openbare lagere school is benoemd de heer J. de Haan te Westkapelle. Als gemeen tewerkman in vaste dienst is be noemd per 1 jan. a.s. de heer E. Janse. ONTHEFFING HAVENGELD Ingevolge een besluit van de ge meenteraad zal in de toekomst ont heffing van havengeld worden ver leend aan schepen, die 's zaterdags middags binnenvaren en 's maandags weer vertrekken zonder te laden of te lossen.'Uitgezonderd van deze re geling zijn vissersschepen en plezier vaartuigen; deze moeten wel haven geld betalen. (Advertentie) SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Lief de langs de weg, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ont eer d moederschap, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Meisje» en mannen, 18 j. KOEWACHT P. van Stove 5 uur: Grote biljartprijskamp. GOES Grand: De gemaskerde rui ter, 14 j. MIDDELBURG Electro: Het lidht aan de overkant. VLISSINGEN Alhambra: Ontsnapt uit Corregidor. Luxor: Zijn laatste kraak. Concertgebouw: Het dagboek van Anne Frank. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Don Giovanni, operafilm, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Meisjes en mannen, 18 j. OOSTBURG Ledel: Haaien en kleine vissen, 18 j. GOES Grand: De gemaskerde rui ter, 14 j. MIDDELBURG Electro: Het licht aan de overkant. VLISSINGEN Alhambra: Ontsnapt uit Corregidor. Luxor: Zijn laatste kraak.

de Stem | 1958 | | pagina 2