G.S. geven visie op brief Kamers van Koophandel Begroting van Kruiningen in de raad behandeld Ook Biervliet thans metbegrotingstekort aan de Noodwoningen Vlissingen gaan nog Singel te niet weg BIJNA VIER TON VOOR OUDE SCHRIJFTAFEL Verklaring van ir. G. Dikötter Bouwvolume is ontoereikend BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 'ensten ■enartsen sIDA laag rgen ndag De kwestie inzake de veertarieven neemt vaker... die er is 93 ct Zwaardemaker Vragen in Staten over oeververbinding Uitbreidingsplan door G.S. niet goedgekeurd Districtsbijeenkomst voor jongeren Bakkerij te Waarde uitgebrand Gezin ongedeerd Predikaties voor de Bouworde J. Pica vet veertig jaar bij PTT In Zeeland begonnen Voelbalamaleurs oefenen verder DABONDS m MIERLO EN ZOON 11 EFFECTEN - COUPONS Van 24 tot en met 28 november 1958 n zijn voor deze ;eld: Goes: dokter dokter Pel; Vlis- 1e; Heinkenszand, olfaartsdijk: dok tert, Kruiningen, land: dokter Roos lokter Folmer te Daar voor dokter lerblom te Nieuw- Kievit en dokter erke voor dokter Goese apotheek, enburg: dokter de rg; te Breskens- lijke: dokter Fol- Cadzand-Sluis en Bom, Cadzand en ïdijke dokter Lie- emt waar dokter dokter Schiltman. hebben dienst de Goes en M. Gaa- 5 en Groede: W. v. te Biervliet en I. v. d. Vijver, te -Namen wordt de door de heer Hijs m Gent en Zaam- Maas te Zaamslag. NEVEDA wol i 'n klasse iapart! Voor 2 Nevada wikkels 6 leuke borduurkoortjes 118, Amsterdoni Centraal: Schieting Olympia: 8 uur: Iveg" 18 jaar. zichttheater: 8 uur: ;e" 14 jaar. um: 6.30 en 9 uur: eille" 14 jaar. opgebouw: 8 uur: jaar. ncertgebouw: 8 uur: lar. Luxor: 8 uur: meiner Traume" a.l. iel: 7.45 uur: ,.Heute I blau", 14 jaar. Een- I neeluivtoering Rede- rtronaat: 7.30 uur: gro ove slavin van Pointe liambra: Place Pigalle lorbeh. Luxor: „Meis- .8 j. Slectro: .Jerry' Schou- Jtrogoff'', a.l. Centraal: 5 uur: bal. Klaassen: 4 uur: Groot Ned. Schouwburg: 3 :ren was er toekomst. )e gemaskerde ruiter, n ointe du loupe, 14 j. cor: Zijn laatste kraak nen, 18 j. Alhambra: j. met enig voorbeh. Electro: Jerry, 14 j. hael Strogoff, 14 j. olympia: 2 uur „Prl- 1. 4.30 en 8 uur: „Af- en", 18 j. ofzicht: 5 en 8 uur: ste', 14 j. ipgebouw: 2.30 uur: 14 j., 5.30 en 8 uur: ;chap" 18 j. 10.30 uur: bij J. van Helsland. ting bij Oscar Neefs. bij Serph. B-lommaert. iur P. C. Gijsel: prijs- Vermeire, zaal ,.Regl- tot 4 uur: duiven ten- de Kindt, G. van Laa- Ivoor kalkoen. 3 uur: eting. Frans Scheers: prijs- ïan, Wapen v. Zeeland Het Centrum: 3.45 en id. 18 j. 6 uur groot bal In J. Pluym: 3 uur: gro- Weduwen: 6 uur: dan- Caluwé: 2 uur schie- de wip. J. Crombeen: oncertgebouw: 8 uur: Luxor: 8 uur: ,,Wien Traume", a.l. 10 en 7.45 uur: Ledel: Morgen blau" 14 j. 2 kleine vissers" 18 j. e slavin van pointe du ïxor: Mannen en meis- ra: Place Pigalle, 18 j. Electro: Jerry, 14 j. :hael Strogoff, 14 j. van Rumste: 5 uur: Th. de Waele en K. prijskaarting. Alf de ting. G. v. Laere Teer- oen. LACHT Alb. Wou- toenschieting. - o'ympia: 8 uur: ,,Af- nen" 18 j. ntrum: 8 uur: ,,Rose pgebouw: 8 uur ,,Ont- p". 3.30 uur: schieting uxor 8 uur: ,,Wien du aume" a.l. del: 7.45 uur: „Heute i blau", 14 j. Naar aanleiding van hetgeen Kamers van Koophandel bleek het lid van G.S., ir. G. Dikötter te Hulst op 18 oktober in een vergadering der Statenfractie van de K.V.P. heeft gezegd en de reacties daarop van de Ka mer van Koophandel, heeft het statenlid L. van Oirschot aan G.S. gevraagd, of de uitlatingen van ir. Dikötter juist zijn en of deze het standpunt van het col lege weergeven. G.S. hebben ir. Dikötter verzocht mededeling te doen over het te Hulst door hem gesprokene. Ir. Dikötter heeft dit zeer uitvoerig gedaan. Eerst geeft hij aan, wat de voorzitter van de K.V.P.-statenfrac- tie te Hulst over de nieuwe veerta rieven en de voorgeschiedenis had ge zegd, o.m. dat in feite het bedrijfs leven, dat zich over de tarieven be klaagt, het aan zichzelf te wijten heeft dat het zover is gekomen, doordat het te laat reageerde. Aansluitend op de uiteenzetting van de fractie voorzitter deelde ir. Dikötter toen mee: ,,De Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland hebben een brief geschreven aan de minister van verkeer en waterstaat, waarin zij stellen, redelijke tarieven te kunnen aanvaarden, indien de outillage wordt verbeterd en de wachttijden worden verkort. Deze brief is zonder overleg met het college van G.S. geschreven en werd in afschrift aan dit college toegezonden, zodat van de inhoud van deze brief eerst kennis kon wor den genomen, toen de brief reeds in handen van de minister was." Met dit „zonder overleg" wordt aangeduid dat over de redactie van de brief met G.S. geen overleg is gepleegd. Dat dit college bekend was met de bij de Kamers van Koophandel ge boren opvatting als in de brief aan de minister neergelegd, is vanzelf sprekend, omdat hiervan blijk is ge geven in verklaringen van de voor zitters van de beide Kamers in de vergadering van maart 1956. Voortgaande werd door ir. Dikötter verder gezegd: ,.Het provinciaal be stuur heeft steeds op het standpunt gestaan, dat verbetering van de outillage voor de veerdienst primair gesteld diende te worden en niet de verhoging der tarieven. De brief van (Advertentie) lekkerste jam Zwaardemaker jam! beisen .frambozen aardbeien IN de vergadering van de Pro vinciale Staten van a.s. dins dag zal de voorzitter van de K.V.P.-fractie, de heer P.V.M. Vercauteren, een vraag stellen over de kwestie van de vaste oeververbinding zoals die on langs in de Kamer van Koop handel voor Zeeuwsch-Vlaan- deren is ter sprake gekomen. ZOALS men weet, heeft de Kamer er Ged. Staten op geattendeerd dat het nu al twee jaar geleden is dat het vraagstuk van de verbindingen met Zeeuwsch-Vlaanderen, na een hea ring in Terneuzen, de hoogste prio riteit verkreeg. Sindsdien is er even wel niets gebeurd om dit probleem aan te pakker, en ook is de commis sie die men in de hearing van ok tober 1956 overeenkwam in te stel len, nog steeds niet gevormd. De Kamer van Koophandel heeft over deze kwestie al verscheidene malen naar Ged. Staten geschreven, doch desondanks is er geen activiteit van Middelburgse zijde te bespeuren ge weest. Dit was, in het kort, de in houd van wa+ de laatste maal in de K. v. K. is besproken en wat de Kamer nu ooi aan Ged. Staten heb ben laten weten. DE heer Vercauteren zal Ged. Sta ten de vraag voorleggen of zij er kennis van genomen hebben dat de K. v. K. deze brief in de dagbladen heeft doen publiceren en of bet col lege al op dit schrijven geantwoord heeft. Indien dat het geval is, dan vraagt de voorzitter der KVP-frac- tie of Ged. Staten bereid zijn dit antwoord aan de Provinciale tSaten bekend te maken. een sterke troef in handen van de minister, die weigerde te praten over een tweede boot, zolang er geen be reidheid werd getoond om de ta riefsverhoging te aanvaarden en in dit verband kan van een fatale brief worden gesproken." Verzwakte positie Met „fatale brief" is niet bedoeld een verwijt tot de Kamers ven Koophandel te richten, doch die woorden houden slechts in een con stateren van een verzwakking van de onderhandelingspositie van het provinciaal bestuur, want tenslotte werd door ir. Dikötter nog gezegd: ..Ik wil niet beweren, dat, wanneer de brief niet geschreven zou zijn, er geen hogere tarieven zouden zijn gekomen". Ir. Dikötter maakt er vervolgens zo wel de pers als de Kamers van Koophandel enig verwijt van, dat deze na de vergadering geen contact met hem zochten om tot een juiste weergave van het gesprokene te ko men. doch dat voortgeborduurd werd op het verslag in het Dagblad De Stem van 20 oktober. ..Dit heeft tot gevolg gehad, dat mij woorden in de mond gelegd zijn als ..provinciaal bestuur voor een verrassing gesteld" en ,,de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen onverwacht en geheel buiten provinciaal bestuur om een brief schreef aan de minister", woorden die beslist door mij niet zijn gebruikt." Het bestuur van de statenkring Hulst van de K.V.P. onder wiens verantwoording de vergadering op 18 oktober is gehouden, voelde zich na de uitlatingen van de heer Horst- mann als voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen genoodzaakt een officieel protest te laten horen tegen het zijns inziens beledigende karakter daar van en met nadruk verklaarde dit be. stuur, dat de door ir. Horstmann gegeven uitleg van hetgeen ir. Diköt ter had gezegd te Hulst in wezen onjuist was. Ir. Dikötter betreurt ten zeerste, dat krantenverslagen van het door hem gesprokene in de ver gadering van de K.V.P. op 18 okto ber jl. in verschillende kringen de indruk hebben gevestigd, alsof door hem in die vergadering verwijten zouden zijn gericht tot de Kamers van Koophandel, terwijl het in wezen slechts ging om een zakelijke uiteen zetting van het verloop van de on derhandelingen over de tarieven. Hij vertrouwt dat het bovenstaande er toe mag bijdragen dat de rust in Zeeland op dit punt herstelt. Standpurit G.S Met betrekking tot hun eigen stand punt delen G.S. mee, dat de Kamers van Koophandel met het college in deze aangelegenheid eerder contact hebben opgenomen en de Kamers mochten daarom aannemen, dat de door hen ondernomen stappen niet in druisten tegen hetgeen het college in het licht der realiteit als het belang van de provincie zag. Reeds in vroegere stukken heeft het college zijn eigen zienswijze in deze, naar zijn oordeel, op duidelijke wijze weergegeven. Het college mag de brief van de Kamers aan de mi nister, die het niet als een fatale brief kon beschouwen, niet kenmer ken als zonder voorafgegaan overleg met het college geschreven, tenzij daaraan de betrekkelijke betekenis wordt toegekend, die ir. Dikötter persoonlijk blijkens het voorenstaan- de daaraan heeft gehecht. Alvorens de behandeling van de begroting voor 1959 aan de orde te stellen in de vergadering van de ge meenteraad van Kruiningen had de voorzitter, burgemeester A. Schip per, nog een voor het gemeentebe stuur teleurstellende mededeling te doen. Aan het uitbreidingsplan, dat reeds geruime tijd geleden aan Ge deputeerde Staten was toegezonden, heeft dit college nl. zijn goedkeuring ..gedeeltelijk" onthouden. Tegen het ontwerp in het Eindje de Rondte had den G.S. geen bezwaar, doch wel te gen het ontwerp aan de Molenmeet, waarin de weide van de heer J Sin- ke is gelegen.Deze had bezwaren in gebracht. omdat hij daardoor zijn thuisweide aanmerkelijk ziet verklei nen, hetgeen voor zijn bedrijf onover komelijke moeilijkheden zal beteke nen. Voor deze moeilijkheden hebben G.S. begrip, waarom zij hun goed keuring aan het ontwerp onthielden. B. en w. vinden het uitbreidingsplan aan deze zijde van de gemeente juist daarom zo belangrijk, omdat hier door een stedebouwkundige afronding wordt verkregen, waarom de raad dan ook besloot tegen het besluit van G S. iri beroep te gaan bij de kroon. Alleen de heer A. Weststrate (P. v.d. A) maakte gebruik van de ge legenheid om over de begroting al gemene beschouwingen te houden. Hoewel de gemeente steeds groter wordt en een gunstige ligging heeft, sprak hij er zijn teleurstelling over uit, dat in het afgelopen jaar de wo- ningwetbouw in Kruiningen heeft stil gelagen. Ook van het industrialisatie plan, dat in 1951-1952 tamelijk groots is opgezet, is niets meer vernomen. Hij wees op het grote vervoer van aardappelen en uien aan het Kanaal door Zuid-Beveland, waar duizenden tonnen worden verladen. Dagelijks komen er coasters, doch de laadmo- gelijkheden zijn te gering, waardoor vele dagen verloren gaan. In de toe komst zal een insteekhaven noodza kelijk zijn, waardoor ook de indus trie weer aangetrokken zal kunnen worden. Hij beval b. en w. aan om aan deze zaken grote aandacht te be steden. Is het niet wenselijk om weer eens contact op te nemen rnet het ETI? Het bevreemde hem, dat hij in de begroting nergens een post heeft aangetroffen ter bestrijding van de kosten om al deze zaken eens on der het oog te zien. Schoolmelk Verder bepleitte hij om een proef te nemen met melkverstrekking op de scholen, terwijl hij ook een lans brak voor de cultuurspreiding in Zeeland. Als centrum van oostelijk Voor de katholieke jongeren in vest-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt morgen te Oostburg een recollectie gehouden, die om 9 uur zal aanvan gen met een gezamenlijke H. Mis in de kapel van het ziekenhuis en vervolgd zal worden in de katholie ke kring, waar pater dom. Grego- rius Serbrock van de St.-Andries Ab dij van Brugge zal spreken over de vereenzaming van het individu (de mens). Op de zolder van de bakkerij van ae heer M. Louise te Waarde is in de nacht om half twee brand ont staan, die een groot deel van het pand in de as legde. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en een kind van twee jaar, kon zich slechts met medeneming van enige waardepapieren en wat geld in veiligheid stellen. Ongeveer half twee werd de vrouw des huizes wakker door enig gerit sel. Eerst dacht ze aan muizen, maar toen zij brandlucht waarnam, wekte zij haar man, die spoedig ont dekte, dat er brand op de meelzol der was ontstaan. De brandweer werd gewaarschuwd en die heeft kunnen verhoeden, dat het gehele huis uitbrandde. Door waterschade zijn echter inboedel en winkelvoorraden geheel verloren ge gaan. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Zuid-Beveland heeft de gemeente Kruiningen hier ook een taak. De voorzitter antwoordde, dat de melkverstrekking reeds een punt van overweging is geweest, doch dat er om financiële redenen hiermee is een bedrag van ca. 3000 gemoeid van invoering is afgezien. Met jetrekking tot de outillage van het Kanaal door Zuid-Beveland merkte de heer J. Griep (WD) op, dat deze z.i. wel 50 jaar ten achter is. Er zou export zijn voor Middel landse Zee-havens, doch de kaden kunnen de schepen geen ligplaats bieden. De meuewerking van Rijks waterstaat laat veel te wensen over. Ook hij achtte de aanwezigheid van een insteekhaven nodig. De heer G. Willemse (SGP) vond de subsidies aan diverse plaatselijke verenigingen te hoog en sprak zich uit tegen verzekeringen, alsmede te gen arbeid op zondag. Hij raadde aan ,,de oude paden van onze vade ren niet te verlaten". Bii artikelsgewijze behandeling in- formeerde de heer J. Witte (Vrije lijst» of het geraamde bedrag voor reis- en verblijfkosten van de bur gemeester wel toereikend is. De voorzitter antwoordde bevestigend, waarom het schrijven van het ge meentebestuur van Wolphaartsdijk voor kennisgeving is aangenomen. In verband met de a.s. uitbreiding van de reinigingsdienst zal de dienst van gemeentewerken met één man moeten worden uitgebreid. De heer C. van Iwaarden (prot. chr.) en Willemse achtten het be drag per leerling van het openbaar lager onderwijs te laag Dit heeft een ongunstige invloed op de voorschot ten, die aan het bijzonder onderwijs verstrekt worden. (Advertenties) Op tal van kansels in de parochie kerken van Brabant en Zeeland zijn in de afgelopen tijd reeds paters ver schenen, die hun toehoorders uiteen gezet hebben, wat de Bouworde be oogt. Deze orde is gesticht op initia tief van de Nederlandse pater Weren- fried van Straaten, die een duidelijke kijk had op de catastrofale verhoudin gen van het na-oorlogse Europa. De bouworde nu wil een menselijk antwoord geven ter oplossing van het persoonlijk leed van talloze mensen, welk leed vaak nog verlengd wordt ddor de woningnood. Door het ter be schikking stellen van fondsen, advie zen en werkkrachten wil de orde de nood aan woningen en andere gebou wen van meer algemeen belang le nigen en daardoor trachten de inter nationale instandhouding te bevorde ren. Dit zal slechts kunnen, wanneer ve len de doelstelling van de Bouworde kennen en haar belangen willen be hartigen. Om dit te bereiken zullen o.a. zondag a.s. weer predikaties ge houden worden en wel te Vlissingen in de O L. Vrouw Rozenkrans en St. Jacobsparochie. te Bergen op Zoom in de St. Jozefparochie, te Drunen in de St. Lambertusparochie, te Roosendaal in de parochie van de paters redemp toristen en te Oud-Gastel eveneens in de parochiekerk. De heer J. F. Picavet, besteller eerste klas bij de PTT te Breda, heeft zijn veertigjarig jubileum bij dit bedrijf herdacht. De heer Picavet begon zijn loop baan in Koewacht, waar hij hulpbe steller was. Later werd hij besteller in Terneuzen. Al meer dan een kwart eeuw werkt hij nu in Breda, waai hij sinds 1951 belast is met het beheer, de aanvraag en de uitgifte van materieel. De jubilaris is thuis hartelijk ge huldigd door de heren d'Hond (di recteur). Korteweg (referendaris) en Zandee, die namens de bedrijfs brandweer feliciteerde. Woensdag 3 december a.s. zal op het VUC-terrein in Den Haag een lichtwedstrijd worden gespeeld tussen twee westelijke amateurelftallen. Een der teams zal worden samengesteld uit amateurs, uitkomend voor ama teur-verenigingen, het andere zal wor den gevormd uit amateurs, die spelen in de competities van het betaalde voetbal. (Advertentie) BOURJOIS PARFUMS De gemeenteraad van Biervliet kwam bijeen. Aangeboden werd de ontwerpbegroting voor het dienstjaar 1959. Voor het eerst sinds jaren kon deze begroting niet sluitend worden gekregen zonder een bijdrage uit de re serve ten bedrage van 12.000. Volgens een door b. en w. bijgevoeg de brief valt dit toe te schrijven aan steeds stijgende kosten van onderwijs en maatschappelijke zorg, verder aan de uitgaven wegens afschrijving en rente van de in de laatste jaren uit gevoerde kapitaalswerken, die meer en meer hun stempel op de begroting drukken. Bovendien wordt het bedrag der algemene en belastinguitkering steeds minder als gevolg van het te ruglopen van het zielental der ge meente. De post onvoorziene uitgaven bedraagt ruim 3000. De begroting zal op woensdag 3 de cember aanstaande in een bijzondere vergadering van de raad nader wor den besproken en toegelicht. Daarna zal zij in een openbare vergadering worden behandeld. In verband met een gewijzigde ver keerssituatie op de wegkruising West straat-Oudestraat werd op voorste van b. en w. besloten tot wijziging van deze voorrangskruising. In tegen stelling tot de bestaande toestand zal thans voorrang worden verleend aan het verkeer via Weststraat-Oude straat. De stopborden in cle West straat en Oudestraat zullen dus over geplaatst worden naar Hentsestraat en Beukelstraat. Alcoholisme Naar aanleiding van het verzoek van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme om een subsidie uit de gemeentekas ten bedrage van 50 stelden b. en w. voor om slechts 25 toe te kennen, gezien de moeilijke be grotingspositie. B. en w. achtten het werk, dat door genoemd consultatie bureau wordt verricht, van dermate groot belang, dat zij het niet verant woord achtten, dat op het verzoek af wijzend zou worden beschikt. Zonder hoofdelijke stemming werd het voor stel aangenomen. De heer A. Dijk achtte toekenning van deze subsidie gezien de financiële toestand van de gemeente, niet verantwoord en kreeg de aantekening te hebben tegenge stemd. Naar aanleiding van desbetreffend verzoek werd op voorstel van b. en w. besloten tot verkoop van 82 m2 grond aan de Tuinstraat aan de Coöp. Boe renleenbank te Biervliet. De prijs be droeg 1.50 per m2. Besloten werd tot aankoop van vijf honderd huisvnilemmers van veertig liter inhoud. Dit in verband met de invoering van het reinigingsrecht per Participatiebewijzen voor Duitse dollarobligaties. Dagelijkse notering ter beurze van Amsterdam. Prijs (ex I november uitkeringen) circa F 863. In één jaar uitgekeerd: F 41,20 interest, benevens F 24,85 koerswinst (belastingvrij) en F 83,50 lossingen en terugbetalingen. M. bij d* beheerdersLASOUCHERE CO. n.v. - THEODOOR GILISSEN - AMSTERDAM Vlissingen, de snelst groeiende stad in Zeeland, heeft pog een groot wo ningprobleem. Niet minder dan acht tienhonderd woningen zijn onmiddel lijk nodig om de ergste nood op te lossen. Daarnaast heeft men nog zes honderdveertien gezinnen, waarvan de man in Vlissingen werkt, doch die nog elders moeten blijven wonen en drieëntachtig gezinnen, die in bijzon der slechte woningen eijn gehuisvest. In Vlissingen zijn weliswaar „wat" woningwetwoningen in aanbouw, doch dit aaptal van mogelijk tweeënzeven tig stuks, die in de loop van 1959 ge reed zullen komen, is te gering om de eenentwintig noodwoningen, gebouwd na de bevrijding op de Singel en een voortdurende bron van ergernis voor het gemeentebestuur en de bewoners van de permanente woningen van de ze wijk, te slopen. De in, aanbouw zijnde woningen zullen bovendien niet ten volle bestemd kunnen worden om de gezinnen op de wachtlijst te hel pen. Want van de zijde der Konink lijke Marine heeft het gemeentebe stuur vernomen dat zij haar perso neel in Vlissingen sterk wil uitbrei den, zodat het gewenst is, dat haar claim op dertig woningen wordt uit gebreid tot tachtig. De schrille toestand op woningge- bied in Vlissingen werd vrijdagmid dag tijdens de raadsvergadering haarfijn door de wethouder M. A. van Popering uit de doekjes gedaan naar aanleiding van het door b. en w. ge dane voorstel, de bewoners van de Singel te berichten, dat het niet mo gelijk zal zijn de noodwoningen, die voor hun deur staan, op korte ter mijn te slopen. De raad was het hier aanvankelijk niet mee eens, zodat b. en w. hierover werden aangevallen Raadslid H. B. Knoop (VVD) stelde een motie in uitzicht. Fractievoorzitter E. G. Vader (KVP) ging bijzonder diep op de materie in. Uitgebreid belichtte hij de geschiede nis van deze noodwoningen en de vele toezeggingen, die door b. en w. in de loop der jaren werden gedaan om deze noodwoningen zo spoedig moge lijk te doen slopen. Wethouder van Popering had bovendien enkele maan den geleden verklaard, dat de wonin- gen bij leegkomen niet meer bewoond zouden worden, doch ook dit is niet nagekomen. Wethouder van Popering werd door de vragen, gesteld door de heer Va der, gedwongen de kwestie der nood woningen volledig uit de doeken te doen. Besprekingen zijn hierover tal loos vele malen gehouden en enkele keren scheen men kans van slagen te hebben, doch steeds kwam er iets tussen. Vlissingen kreeg een toewijzing van totaal 328 woningwetwoningen, die echter over verschillende perioden worden toegewezen. Een té gering aantal, gezien de grote woningnood, de wensen van de Koninklijke Marine voor huisvesting van haar personeel en om ook maar enigermate iets te kunnen doen aan de oplossing van het thans nijpend wordende probleem der duplexwoningen, die omgezet móeten worden in simplex wonin gen Men is er nóg lang niet op woning- gebied. Zodat het geen verwondering wekte, dat de raad onder de indruk kwam van het betoog van de wet houder, géén motie indiende en de kwestie van de afbraak van de nood woningen aan de Singel in vol ver trouwen in handen legde van b. en w. 1 januari 1959. Voor deze uitgave zal machtiging worden gevraagd aan G.S. Besloten werd voorts tot aankoop van gronden voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school van de heer J .van Hoeve en J, W. Ver- planke. De plaats, waar deze school zal worden gebouwd, werd bepaald op het perceel grond van de heer J. van Hoeve ten zuiden van het bestaande speelplein. De aftredende leden van de com missie woonruimlewet werden allen met algemene stemmen herbenoemd. De verordening tot heffing van rei nigingsrechten werd nader vastgesteld onder opneming van de strafbepaling voor het niet voldoen van daarin voorgeschreven formaliteiten. Bezwaar Op voorstel van b. en w., gezien het advies van de Nederlandse Bond voor gemeenteambtenaren, werd besloten bezwaar in te brengen tegen door Ge deputeerde Staten voorgestelde bezol digingsregelingen voor de secretaris sen en ontvangers per 1 april 1958. De in deze verordening voorgestelde nor- PARIS men zouden een verslechtering bete kenen ten opzichte van de bestaande regeling. Voor de in dienst zijnde functionarissen kan dit grotendeels door het opnemen van een garantie bepaling worden ondervangen, doch voor eventuele nieuwe functionarissen zou een en ander achteruitgang be tekenen ten opzichte van de bestaan de toestand. De door b. en w. in concept opge maakte wijziging begroting dienstjaar 1958 werd zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer G. Claeys (KVP) of er al iets bekend was omtrent het door de heer A. Dijk ingestelde beroep bij G.S. be treffende goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering. De heer Dijk antwoordde, dat dit nog wel zou komen. Hierna ging de raad verder in een besloten zitting. Deze zitting werd na korte tijd opgeheven waarna open baar werd besloten tot verkoop aan de heer G. Bracke van een perceel grond op de hoek Gentsestraat-West- straat, waarop het café „Willem Beu- kelszoon" staa.t Mysterie omhult de identiteit van de dame-in-het-zwart, die donder dagavond in Londen op een veiling van antiek kwam, 350.000 gulden voor een schrijftafel betaalde en binnen anderhalve minuut na haar komst weer verdween. De Louis Quinze-tafel met inleg-* werk was pièce de résistance van de veiling van 26 stuks meubilair uit de nalatenschap van baron Llangattock. De opbrengst van de tafel was een wereldrecord. Het kavel werd inge zet op 8.000 guineas en een snel duel ontwikkelde zich tusser^ antiquair Frank Partridge en een employé van het veilinglokaal Christies, die na mens de geheimzinnige dame bood. Bij 31.000 guineas viel de hamer. Maar toen beweerde Partridge dat de veilingmeester zijn bod van 32.000 guineas niet had opgemerkt. Het bieden werd toen voortgezet. Toen de tafel tenslotte voor 35.700 pond was toegewezen aan de em ployé van Christies, knikte de dame-in-het-zwart namens wie hij geboden had hem toe en verdween zij snel. De ironie wil dat de tafel al 30 jaar in een stal had gestaan en dat de man die hem gemaakt heeft fail liet was toen hij stierf. De tafel is gemaakt door Jean Francois Oeben, kabinetmaker van Lodewijk XV. In zijn soort zijn er slechts zes op de wereld. Een er van bevindt zich in het Louvre, nog één is eigendom van de Amerikaanse oliemagnaat Paul Getty, en nog één werd twee jaar geleden in Parijs door de Ameri kaanse oliemagnaat Wrightsman ge kocht voor 183.000 gulden. De schrijftafel en het andere meu bilair werden in een stal opgesla gen, nadat baron Llangattock in 1916 gesneuveld was. Twee jaar geleden werd alles uit de stal gehaald en tenslotte gaven de executeurs testa mentair opdracht tot veilen. (Advertentie) De Bank voor Brabant Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feijenoord Kon. Petroleum Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij. Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Deli Mijen 3-3 1/2 Nederland '47 3 Invest, cert. Ned. 3 U Ned. 1962-64 6 Woningbouw Laagste Hoogste Vrijd. 28-11 koers koers laatste 228 tijdvak 243 1/2 237 3/8 200 200 187 191 188 330 341 332 290 299 298 387 414 412 7/8 440 460 3/4 455 205 210 207 1/2 186.20 193.50 190.50 149 153 1/2 152 3/4 152 1/2 159 156 133 140 135 3/4 246 257 255 65 69 67 3/4 121 130 1/2 127 7/8 126.50 131.50 130.70 89 7/8 90 1/4 89 15/16 95 95 13/16 95 9/32 93 13/16 94 3/8 94 109 1/2 110 1/4 109 3/4 t.o.v. vorige week 5 5/8 2 1/4 10 4 3 3/4 6 2 1/2 7.15 2 1/2 4 3/4 6 6 1 1 3/8 0.60 7/16 19/32 3/16 1/4

de Stem | 1958 | | pagina 3