Zuid-Beveland Vlasserij moet op economische basis betere komen Kwestie-Grootenhuis van de baan door eervol ontslag Het Dagblad De Slem Raad van IJzendijke bekeek in goed uur begroting Venus- kruid Oud-wethouder van Kloetinge overleden Hele personeel Zeehondenwerf krijgt ontslag Kentekenbewijs „aangevuld één maand hechtenis KLEÖING is beter en KOST minder AXEL BERGEN OP ZOOM Vorming hechte organisatie en discussiegroepen nodig Bejaarde dame te Roosendaal verongelukt Hoogwaterstanden Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 GOES André George voor Alliance Fransaise De moderne ontwikkeling van de exacte wetenschappen, meer spe ciaal van de atoom-fysica en de biologie hebben een nieuw probleem opgeroepen, dat genoemd kan wor den: „De geleerde en de gewetens vraag". Dit probleem is zeer ingewikkeld. Met echte scherzinnigheid heeft An dré George voor de Alliance Fran- caise dit probleem helder weten te stellen en er een uiteenzetting van weten te geven, die in grote lijnen goed te volgen was. Omdat de moderne wetenschap pen zulke vergaande gevolgen kun nen hebben voor de mensheid, is het een gewetensvraag, in hoeverre deze onderzoekingen kunnen voortgezet en vooral toegepast worden, want ze brengen grote gevaren .voor de mensheid mee. Spreker belichtte zijn stelling door voorbeelden en uitspraken aan te halen van bekende geleerden, vooral van Einstein en heel speciaal van Oppenheimer. de „vader van de atoombom", die een persoonlijke ken nis van hem is. Hij besloot met te zeggen, dat de tijd voorbij is, dat de wetenschap alleen om de weten schap kan beoefend worden. Kloetinge Bestelwagen werd opengescheurd Bij het viaduct onder deze gemeen te is een bestelwagen met zeven in zittenden door een vrachtauto open gescheurd. Twee personen, de heren K. en W. uit Borssele liepen daar bij verwondingen op. De bestelwagen (met aan het stuur de B. uit Borssele), die inge richt was voor personenvervoer en daartoe ook was goedgekeurd, reed met een zevental arbeiders in de richting Bergen op Zoom. Van het viaduct naderde een vrachtwagen, bestuurd door de Q. uit Breskens. De chauffeur reed, naar de politie ons meedeelde, bij het nemen van de bocht teveel naar links, waardoor de bestelwagen, precies achter de zitplaats van de bestuurder, geraakt en aan de linkerzijde geheel open gescheurd werd. Het is een wonder, dat bij deze bot sing slechts twee personen lichte verwondingen opliepen. De bestelwa gen werd totaal vernield. De ande re inzittenden kwamen met de schrik vrij. K ruining en ONDERLINGE SCHAAK COMPETITIE De schaakvereniging „De Zwarte Dame" begon haar onderlinge com petitie met de volgende wedstrijden: J. van Oosten - W. A. Verbeek 0-1; P. A. Huisson - P. Valk 1-0; C. M. Goedegebuure - A. J. Dek 0,5-0,5; M. C ihrijver - H. Volbeda 0,5-0,5; P. A. Huisson - W. A. Verbeek 1-0; J. Quakkelaar - M. J. Kole 0-1; A. J. Dek - B. Cok 0,5-0,5; C. N Goe degebuure - J. van Oosten 1-0; W. A. Verbeek - A. J. Dek 0-1; B. Cok- J. Quakkelaar 1-0. CONTACTAVOND In het Dorpshuis werd een contact avond gehouden voor de leden van de hervormde kerk, onder leiding van drs. W. C. van Burgeler. De heer I. J. Risseeuw arts te Ka- pelle, vertoonde een film, die be trekking had op het werk onder de vluchtelingen in Duitsland, waarvan velen nog steeds in kampen vertoe ven. VERKIEZING AMBTSDRAGERS Tot ouderling in de gereformeerde kerk werd gekozen de heer M. Die- leman, en tot diaken de heer J- J. Minnaar. Yerseke HAVENHERSTEL Voor rekening van de gemeente arriveerde in de haven de drijvende bok „Rob" van de fa. v.d. Straaten, Hansweert. Verschillende meer- en vloedpalen waren afgebroken of ont zet, deze zullen nu door nieuwe ver vangen worden. GEMEENTEBEGROTING De gemeentebegroting 1959 sluit met een tekort van ruim 200 000.-. De gewone dienst geeft aan inkom sten en uitgaven 1.161.082,24. De kapitaaldienst aan inkomsten 2926.060,68; aan uitgaven 3.127.247,83. Nadelig saldo 201.187,15. (Advertenties) In de nacht van donderdag op vrij dag is in Kloetinge overleden de heer J. M. Straub in de onderdom van 82 jaar. De heer Straub was een der firmanten van de voorheen 'beken de handel in koloniale waren de fir ma gebr. Straub te Kloetinge. Hij was jarenlang raadslid voor de C. H. Unie in Kloetinge en eveneens vele jaren wethouder dezer ge meente. De heer Straub bekleedde voorts nog diverse andere functies als president, kerkvoogd, voorzitter van de varkenshoudersvereniging en het leesgezelschap. Lang heeft de heer Straub, vooral als wethouder, een grote rol in de gemeente gespeeld en daarop een be paald stempel gedrukt. Enkele jaren geleden ontstond een conflict met de raad, dat tot zijn aftreden leidde. (Van onze redacteur) „De Provinciale Gezondheids dienst voor dieren te Goes heeft aan haar adjunct-directeur, dr. G. Groctenhuis, op zijn verzoek eervol ontslag verleend tegen 1 januari a.s. Aldus zijn de moei lijkheden opgelost, die tussen het bestuur der stichting en dr. Grootenhuis waren gerezen". Aldus een communiqué van de Pro vinciale Gezondheidsdienst. Naar w\j nader vernemen heeft dr. Grooten huis een particuliere praktik als vee arts in Zuidholland overgenomen. Groot verlies Het is een groot verlies, dat Zee land door dit vertrek lijdt. Niet alleen dat dr. Grootenhuis tot de opbouw van de genoemde dienst gedurende meer dan tien jaar veel heeft bijge- Dagblad, voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7. Tel 2377 Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerdcr: L. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes Westsingel 98, Tel. 2236 RayonredacteurN Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voo) lossi acvertenties bestemd voor de editie voot Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" f 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. .Kleintjes": 3 regels of minder f 090 elke regel meer f 0.15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp f 1,50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. dragen, maar daarnaast verzette hij een massa wetenschappelijk onderzoe kingswerk. Groot was het aantal pu- blikaties dat van zijn hand verscheen in Nederlandse en buitenlandse tijd schriften en verschillende keren trad hij op in veeartsenijkundige kringen, zowel in eigen land als in Engeland en België. Op het gebied van de prak tijk maakte dr. Grootenhuis ook naam door de samenstelling van mineraal veevoeder, dat vrij algemeen gebruikt wordt. Dankbaar Dr. Grootenhuis zei ons de dienst dankbaar te zijn, dat hij hem veel vrijheid gaf op experimenteel gebied en beklemtoonde, dat hij zowel met paardenfokkers als met veehouders in Zeeland steeds allerprettigst heeft sa mengewerkt. Te Vlissingen: De „Zeehondenwerf", het scheeps werfje aan de Vissershaven heeft met ernstige moeilijkheden te kampen. Ge ruime tijd geleden ontstond er in Vlissingen, vooral onder de midden stand, bijzonder veel deining, toen deze scheepswerf plannen had tot uit breiding en de hele vissershaven hier voor zou wensen. Men vreesde toen, dat een markant hoekje zou verdwij nen en belemmerend zou werken op de ontwikkeling van het vreemdelin genverkeer en de in de omgeving van de Vissershaver gelegen hotels en horecabedrijven Raadslid F. van Sabben deelde in de vrijdag gehouden raadszitting mede naar aanleiding van vragen, door an dere raadsleden aan b. en w. gesteld en waarop dezen niet volledig konden antwoorden dat alle personeelsle den van dit scheejswerfje ontslag was aangezegd. Raadslid J. Kempe deelde in aansluiting hierop mee, dat de eigenaar de werf wenst te ver kopen. Heikant ST.-NICOLAASBEZOEK Op de vanouds gebruikelijke wij ze zal de goede Sint a.s. zondagna middag een bezoek brengen aan Heikant. Zoals gewoonlijk zal weer de gehele parochie worden bezocht. Alles wordt georganiseerd door de r.-k. muziekvereniging Heikant, wel ke in de St.-Nicolaasoptocht voorop zal gaan. Koewacht St.-Nicolaas jaarmarkt Maandag betekent voor de inwo ners van Koewacht weer een vrije dag, aangezien het dan St.-Nicolaas jaarmarkt is. Op deze dag wordt er in onze gemeente helemaal niet ge werkt. Des middags is er in het dorp weer volop amusement. Er worden niet minder dan twee biljartprijs kampen gegeven. Er is schieting voor de boogschutters en des avonds de jaarlijkse grote prijskaarting. STRAATVERLICHTING Alhier is de PZEM begonnen met het geheel in orde brengen van de nieuwe straatverlichting, zoals dat indertijd door de raad is besloten Verschillende straatlichten worden van plaats veranderd, aangezien de ze niet juist stonden. Ook zijn er nieuwe straatlichten geplaatst in de Beatrixstraat, hetgeen nog niet eer der was geschied. Sas van Gent Feestavond van ambtenaren De Sasse ambtenaren veren: ging heeft haar tienjarig bestaan gevierd met een vrolijke feestavond in zaal Reseda in de vorm van een revue „Sasse visie", waarvan de medewer kers uit eigen gelederen waren gere- cruteerd. De voorzitter der vereni ging. de heer B. Lauret, opende de avond met een welkomstwoord, waar bij hij zich in het bijzonder richtte tot de burgemeester en zijn echtgenote, de aanwezige superieuren en Belgi sche collega's. Ook memoreerde hij de tien jaar van het bestaan der ver eniging. Onmiddellijk daarna zette de band van de Optimisten onder leiding van de heer Aimé Vermast met een pitti ge melodie de avond in. Een tienta! sketehjes, afgewisseld door muziek van de band en zangnummers van Erna Zwartelé en Pol Fermont heb ben de aanwezigen enkele uren amu sement bezorgd. Aan het eind van de avond dankte de heer Lauret alle spe lers, muzikanten, vocalisten en de stille werkers achter de coulissen voor hun aandeel in het welslagen van deze feestavond. Met een geanimeerd bal onder lei ding van het Sasse dansorkest „The Dutch Swing Musicals" werd de avond besloten. Aankomst St.-Nicolaas Vanmiddag omstreeks 2 uur zal St.- Nicolaas en zijn gevolg per boot in onze gemeente arriveren. In verband met de werkzaamheden aan de Oost kade kon nog niet met zekerheid wor den gezegd, waar de H. Man voet aan wal zou zetten. We kunnen thans mel den dat de ontscheping zal plaats heb ben ter hoogte van de Ned. Herv. kerk en pastorie. Vogelwaarde Sint op bezoek Op zondag 30 november brengt St.- Nicolaas een bezoek aan de parochies Boschkapelle en Stoppeldijk Om twee uur zal de Sint te Boschkapelle ar riveren, waar hij de jeugd ontvangt in het schoolgebouw. Na de traktatie van de kinderen zal nog een rond gang door het dorp worden gemaakt. Rond half vier breekt dan voor de kinderen van Stoppeldijk het grote uur aan en in deze parochie vindt de ontvangst plaats in het Vereni gingsgebouw. Ook hier maakt Sinter klaas met zijn gevolg een rondgang door het dorp. Het feest zal met mu ziek worden opgeluisterd door het or kest van de heer Weegenhausen. In de raadsvergadering werd de ge meentebegroting voor het jaar 1959 vastgesteld. Het lijvige boekwerk, be staande uit 14 hoofdstukken, werd in een goed uur doorgewerkt Met een bedrag van 237.818,45 sloot de ge wone dienst met een post voor on voorzien van 1.882,64. Bij de kapi- taalsdienst bedroegen de ontvang sten 876.088,54 en de uitgaven 1.265.326,63. Een nadelig saldo dus van f 389.238,09. Bij de bespreking van de begroting werden door het raadslid Geernaert enige opmerkingen gemaakt over het gevolgde subsidiebeleid. Hij zag gaar ne dat er alsnog een subsidie toege kend zou worden voor de kankerbe strijding. Dit in stemming gebrachte voorstel werd met zes stemmen voor en een blanco aangenomen. Een bedrag van 375.— was er uitgetrokken voor subsidies aan de verschillende jeugdverenigingen in de gemeente. Van dit bedrag zou er twee derde gedeelte aan de r.-k. jeugdver eniging worden uitgekeerd en een derde deel voor de jeugdverenigingen van andere richting Er ontbrandde een discussie, waarbij de heer Geer naert pleitte voor een subsidie op ba sis van het ledental. Het voorstel uit de begroting werd hierna in stemming gebracht. Alleen de heer Geernaert stemde tegen, zo dat het voorstel werd goedgekeurd. Een eenvoudig krabbeltje op een kentekenbewijs van zijn auto kost de Goese vertegenwoordiger J. N. een maand hechtenis. Deze straf werd hem vrijdag opgelegd door de poli tierechter te Middelburg, mr. B. S, Sieperda, nadat de officier van justi tie, mr. T. Lebret, zes weken had gevorderd. B. had bij de verkoop van de auto opzettelijk van een vervalst stuk gebruik gemaakt. Volgens het bewijs kwam de bewus te auto in 1950 van de fabriek. Het laatste cijfer van dit jaartal kon de vertegenwoordiger naar hij zei echter niet lezen en omdat er toch iets moest staan, zette hij op die plaats een twee neer. „Meer heb ik niet gedaan", edelachtbare", betoogde B., hoewel mr. Sieperda duidelijk kon zien, dat er met een vlakgom gewerkt was. De verklaringen van de sergeant-vlieger J. W. uit Hansweert. de vorige eige naar van de auto, logen er trouwens ook niet om. „Bouwjaar 1950 stond er op het kentekenbewijs en dit was duidelijk te lezen", aldus deze getui ge. Mr. Lebret vond de zaak dan ook eenvoudig liggen, temeer daar B reeds meermalen veroordeeld is, ze'fs wel eens tot de maximum-straf. Anti dames? Of de bromfietser A. B. uit Zuid- dorpe een vrouwenhater is, is niet bekend. Vast staat echter wel, dat hij op de avond van de vijfde oktober op een groepje dames inreed, waarbij iedereen met de straatstenen kennis maakte, ook het kwintet wandelende dames. Eén ervan kon tengevolge van dit geweld eerst deze week het zie kenhuis verlaten. B. was echter danig onder invloed en dat verklaart veel, waarom de officier, mr. G. J B. van der Dussen, dan ook 100 boete en twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd vroeg. Het vonnis luid de conform. Huurkoop-Verkoop „Een slome figuur, vol oneerlijk heden", was het oordeel van de offi cier over de drieëntwintig-jarige ma troos J. H. T. uit Terneuzen, die 15 juni in Vlissingen een radiotoestel, dat hij in huurkoop had ontvangen, voor 35 verkocht. Van afbetaling was nog niets gekomen en als excuus hiervoor had T. de winkelier bericht, dat zulks niet mogelijk was, omdat hij in een sanatorium was opgenomen. Met de eis drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, 25 boete en reclasseringstoe- zicht ging de politierechter ak koord. (Advertenties) Nauwe samenwerking, oprichting van een hechte organisatie, die als één geheel voor alle Zeeuwsch- Vlaamse vlassers optreedt, vorming van discussiegroepen en, in het alge meen, sterke rationalisatie der be drijven: dat zijn de eisen die de vlassers gesteld worden om uit de huidige noodtoestand te geraken. Deze conclusie was het resultaat van de vrijdag te Terneuzen gehou den Vlassersdag, waar de Zeeuwsch- Vlaamse vlassers in groten getale bij eengekomen waren en waar ver scheidene autoriteiten te gast waren. Hoogtepunt van de dag was een forum, dat vele vragen uit het mid den der vlassers beantwoord heeft. Tevoren had ir. J. P. Berdenis van Berlekom. voorzitter van de Zeeuw se Contactcommissie voor de produk- tiviteit, de Vlassersdag geopend en in het kort gewezen op de noodzaak van deze gezamenlijke bezinning op de ernstige problemen, waarmee de vlas serswereld te kampen heeft. Daarna hield drs. G. J. Baarspul, bedrijfseconoom van het ETI, een betoog, waarin hij inging op de eisen, die de vlassers gesteld moeten worden, wil het aan de Minister van Economische Zaken uitgebracht rap port over de moeilijkheden in de vlas industrie de gewenste resultaten hebben: met name overheidshulp. Als een van de eerste vereisten noemde hij rationalisatie der bedrijven. De neiging tot prijsstijgingen vindt, aldus drs. Baarspul, vaak haar oor zaak in het feit, dat de vlassers nog al vlot hoger bieden, hetgeen door de telers uiteraard wordt uitgebuit. Op de vlaslintmarkt is de situatie voor de vlasbewerker nog moeilijker: deze markt is in handen van enkele inko pers die over kapitaal, relaties en een uitstekend inzicht in de markt situatie beschikken. Dit laatste ont breekt de vlassers. Een goede markt informatie is dan ook evenzeer nood zakelijk. Resumerend stelde drs. Baarspul als voornaamste eisen: samenwer king in een daartoe op te richten orgaan, gezamenlijke bepaling van de bedrjjfspolitiek en sterke rationali satie. Ook voor de vlaswereld geldt de leus van de Contactgroep Opvoe ring produktiviteit, zo besloot hij. Ook zelf doen Ir. J. I. C. Butler, inspecteur van de Landbouw en oud-directeur van het Nederlands Vlasinstituut, zei n. a.v. de door de vlassers verlangde overheidssteun, dat de regering zeker eerst de overtuiging wil hebben, dat de vlasserswereld zelf bereid is iets te doen, in eigen huis. Naar zijn persoonlijke overtuiging is de noodtoestand in de vlasserij nog niet zó, dat het met vlas en het linnen gedaan is. De achteruitgang is in de laatste tijd misschien juist iets minder geworden, meende h j en hij zag de crisis als een tijdelijke, en de vlasserij als een patiënt, die heus nog niet aan het eind van zijn krachten is. Het forum, onder voorzitterschap van mr. dr. A. J. J. M. Mes, kreeg daarna een hele stapel vragen te be antwoorden. die niet eens allemaal afgewerkt konden worden. Het over geschoten deel vormt, mèt de wel behandelde problemen, uitstekende stof voor de discussiegroepen, die men thans zal gaan instellen. Er werden vragen gesteld met betrekking tot de Euromarkt en daar op antwoordde het forum, dat de ge meenschappelijke markt wellicht een oplossing zal brengen voor het pro bleem van de Franse protectiepoli- tiek, maar het zal uiteraard nog lang duren, voordat het zo ver is. Er ontstond een nogal levendige discussie over een paar opmerkingen van drs. J. G. Neeteson, die de vlas ser schilderde als een „primitief wezen, dat zeer suggestibel is", waarmee hij wilde aanduiden dat de vlasser zeer individualistisch op treedt en zeer ontvankelijk is voor geruchten. De heer R. van Acker ging daar nogal heftig tegenin, doch de heer J. van Dongen zei het met de kern van deze opmerking eens te zijn over een bepaald woord dat mis schien een minder prettige gevoels waarde kan hebben, moet men niet vallen, meende hij. Voor het overige was hij het er ook mee eens, dat er naar verbetering gestreefd moet worden en hij haalde in dit verband prof. Dequae, oud - minster van koloniën aan, die betoogde dat de huidige vlashandel „in strijd is met alle economische wetten". De Vlassersdag werd besloten met een woord van ir. C. A. L. Horst- mann, voorzitter van de Kamer van Koophandel, die eveneens sterk aan drong op hechte organisatie en een samenwerking, waarvoor men zo nodig een deel van zijn zelfstandig heid moet prijs geven. Aan de hand van voorbeelden uit zijn eigen be drijf toonde hij aan, dat het vormen van discussiegroepen uitstekende re sultaten kan hebben. Ook met het oog op de komende Euromarkt is co ördinatie noodzakelijk: de vlassers kunnen straks daaruit voortvloeien de problemen niet individueel aan, zo besloot hij. Voor de aanvang van de bijeen komst te Terneuzen maakten de gasten van de gezamenlijke orga nisatoren van de Vlassersdag (Zeeuw se Contactcommissie voor de produk tiviteit. afd. Z-eland van Nederlands Instituut voor Efficiency, Kamer van Koophandel voor Z.-Vlaanderen en ETI voor Zeeland) een excursie naar het coöperatief vlasbedrijf Sint-An- dries te Koewacht. Voor het r.-k. bejaardenwerk was er destijds een subsidie toegekend van 200.Dit bedrag was ver minderd tot 135.nu er een twee de sociëteit is opgericht. Het raads lid Geernaert zag liever dat het be drag weer teruggebracht werd op 200.Na enige discussie werd men het tenslotte eens dat het vol gend jaar dit punt van tevoren ter dege bekeken moest worden en dat men dan naar behoefte een subsidie aan beide sociëteiten zou moeten ge ven. Een 15-tal punten waren reeds aan de bespreking van de begroting onder ie hamer van waarnemend burgemeester Termote doorgebracht. Op verzoek van de heer A. C Brouwer te Cadzand werd hem eer vol ontslag verleend als gemeente geneesheer met ingang van 1 februa ri 1958. Met algemene stemmen werd hier na op voorstel van b. en w. benoemd tot bezoldigd gemeentegeneesheer de arts A. E. Lievens te IJzendijke met ingang van 1 januari 1959. Met ingang van 1 januari zal aan de burgemeester een tegemoetkoming verleend worden van 720.— per jaar voor het gebruik van een eigen auto ten behoeve van de gemeente bin nen het rayon Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren tot Middelburg, en werd de vergoeding buiten dit rayon vastgesteld op 0,20. In de stich ting voor het Bejaardencentrum werd met zes stemmen voor en een on geldig benoemd waarnemend burge meester A. J, Termote als lid. Een subsidie van 100.werd toe gekend aan het protestants tehuis voor bejaarden „Rozenoord" te Sluis, terwijl aan de Stichting Zeeuws Stu diefonds een subsidie toegekend werd van 5 cent per inwoner. Kleuterschool Het bestuur van de neutrale kleu terschool te IJzendijke had eveneens om subsidie gevraagd in verband met het feit dat wegens de vermindering van het aantal leerlingen de rijkssub sidie voor deze school met ingang van 1 januari zal ophouden. Burge meester en wethouders achtten het voortbestaan van deze kleuterschool van belang voor de gemeente, zodat zij de raad adviseerde een subsidie toe te kennen van 500.—. De raad ging met dit voorstel akkoord. Het bedrag per leerling voor het jaar 1959 werd vastgesteld op 35,Uit een statistiek, die door het raadslid Cor nells opgevraagd was, bleek, dat be drag van 35.nog zeer laag is- Met het oog op de voorgenomen verbreding van de Kazernestraat wer den enige perceeltjes grond van de heer J. Versprille en Wed. E. Boer- jan - de Rijcke aangekocht voor 2,50 per m2. Ten behoeve van de open bare lagere school werd een bedrag beschikbaar gesteld van 700.voor de aankoop van twaalf banken en van 150.voor de aankoop van wandversiering. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te s-Gravenhage werd een rekening- courantovereenkomst aangegaan tot een bedrag van ten hoogste 90.000, gelijk aan het bedrag van de voor afgaande jaren. Bij de rondvraag werd door de heer Geernaert geïnformeerd naar de ko- lentoeslagregeling. Dezelfde regeling als voorgaande jaren zullen voor de de in aanmerking komende personen getroffen, worden. Ook informeerde hij, of er door b. en w. reeds plan nen gemaakt waren om de werkloos heid in de gemeente enigszins te zul len ondervangen. Inderdaad bleek dat dit probleem door b. en w. be studeerd was, maar dat men nog niet met definitieve plannen op de tafel kon komen. Naar anleiding van de post op de begroting voor het aan kopen van meubels voor het ge meentehuis, stelde het raadslid Ha- verbeke voor van dit bedrag alvast een deel te besteden voor de aankoop van een schilderij van Hare Majes teit de Koningin. De zevenenzestig-jarige mejuf frouw H. de Bruyn-Vervaart uit Roosendaal is vrijdagmiddag om on geveer half vijf op de provinciale weg RoosendaalOud-Gastel door een personenauto gegrepen. Het slacht offer werd enkele meters weggeslin gerd en was vrijwel op slag dood. Een soortgelijk ongeluk heeft vorig jaar haar echtgenoot het leven ge kost. Per rijwiel kwam mej. de Bruyn van het erf van de familie Gom- mers gereden ter hoogte van ,,'t Appeltje". Uit de richting Roosen daal naderde een kleine personen auto, waarvoor zij even terugweek bij haar pogen om de rijweg over te steken. De bestuurder van deze auto moest het stuur even naar links richten om een aanrijding te voorko men. De wielrijdster reed daarop achter de gepasseerde auto naar het voor haar rechts gelegen rijwielpad en werd toen gegrepen door een uit de richting Oud-Gastel naderende personenauto, waarvan de bestuurder ondanks krachtig remmen een aan rijding niet kon voorkomen. Mej. de Bruyn sloeg tegen de voorruit, die meteen verbrijzeln werd, en werd meteen verbrijzeld werd, en werd gerd. Geestelijke en geneeskundige hulp werd ingeroepen, doch men kon slechts de dood constateren. Morgen, zondag 30 november, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans weert om 5.05 en 17.21 uur; te Ter neuzen om 4.26 en 16.43 uur en te Vlissingen om 3.57 en 16.16 uur. Maandag 1 december: te Hansweert om 5.34 en 18.03 uur; te Terneuzen om 5.02 en 17.27 uur en te Vlissingen om 4.33 en 17.01 uur. De zondagsdiensten zijn voor deze week als volgt geregeld: Goes: dokter Weiten; Middelburg: dokter Pel; Vlis singen: dokter Boone; Heinkenszand, Arendswerke en Wolfaartsdijk: dok ter Vos en te Hansweert, Kruiningen, Krabbendijke en Rilland: dokter Roos te Krabbendijke. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gelderblom te Nieuw- dorp voor dokter Kievit en dokter Kole te Hoedekenskerke voor dokter Wöstmann. Apgtheken: Goes: Goese apotheek. Te Oostburg-Aardenburg: dokterde Bruyckere, Oostburg; te Breskens- Groede en Schoondijke: dokter Fol mer, Schoondijke; te Cadzand-Sluis en Zuidzanc'e: dok.er Bom, Cadzand en te Biervliet en IJzendijke dokter Lie vens, IJzendijke Te Terneuzei. neemt waar dokter Nijsten en te Axel dokter Schiltman. Op Zuid-Beveland hebben dienst de heren A. Elzerman, Goes en M. Gaa- keer, Ovnzande Te Oostburg, Sluis en Groede: W v. Veen, Oostburg en te Biervliet en 'Jzendijke: H. A .M. v. d. Vijver, te Biervliet. Te Huls» en Nieuw-Namen wordt de dienst waargenomen door de heer Hijs te Hulst. Voor Axel, Sas van Gent en Zaam- slag de heer J.F de Maas te Zaamslag. Advertentie) NEVEDA wol n klasse apart! Voor 2 Nevedo wikkels 6 leuks bord uurkaartjes Neveda, Rokln 118, Amsterdam ZUIDDORPE Café Centraal: Schietinf liggende wip. SAS VAN GENT Olympia: 8 uur: „Liefde langs de weg" 18 jaar. IJZENDIJKE Hofzichttheater: 8 uur: „De eenenveertigste" 14 jaar. AXEL Het Centrum: 6.30 en 9 uur: „De hel van Marseille" 14 jaar. HULST Bioscoopgebouw: 8 uur: „Stan of India" 14 jaar, TERNEUZEN Concertgebouw: 8 uur: „Gouddorst" 14 jaar. Luxor: 8 uur: „Wien du Stadt meiner Traume" a.l. OOSTBURG Ledel: 7.45 uur: ..Heute blau und Morgen blau", 14 jaar. Een hoorn: 8 uur: Toneeluivtoering Rede rijkerskamer. HULST Groot Patronaat: 7.30 uur: gro te palingkaarting. GOES Grand: „De slavin van Pointe du loup" 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Place Pigalle 18 j. met enig voorbeh. Luxor: „Meis jes en mannen" 18 j. MIDDELBURG Electro: .Jerry' Schou- burg: „Michaël Strogoff', a.l. ZUIDDORPE Café Centraal: 5 uur: bal. PHILIPPINE A. Klaassen: 4 uur: Groot K.A.B.-bal. GENT (B) Kon. Ned. Schouwburg: 3 en 7.30 uur: Gisteren was er toekomst. GOES Grand: De gemaskerde ruiter, 14 j. De slavin van ointe du loupe, 14 j. VLSSINGEN Luxor: Zijn laatste kraak Meisjes en mannen, 18 j. Alhambra: Place Pigalle, 18 j. met enig voorbeh. MIDDELBURG Electro: Jerry, 14 j. Schouwburg: Michael Strogoff, 14 j. SAS VAN GENT Olympia: 2 uur „Pri vate's progres" a.l. 4.30 en 8 uur: Af scheid der wapenen", 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht: 5 en 8 uur: „De eenenveertigste', 14 j. HULST Bioscoopgebouw: 2.30 uur: „Star of India" 14 j., 5.30 en 8 uur: „Onteerd moederschap" 18 j. 10.30 uur: Hoktentoonstelling bij J. van Helsland. 3 uur: Wildschieting bij Oscar Neefs. 6.30 prijskaarting bij Serph. Blommaert. HEIKANT 5.30 uur P. C. Gijsel: prijs kaarting. KOEWACHT R. Vermeire, zaal ,.Regi- na", groot bal. 10 tot 4 uur: duiven ten toonstelling bij A. de Kindt, G. van Laa- re: Steenlingen voor kalkoen. 3 uur: Alf de Nijs: Schieting. TERHOLE 6 uur: Frans Scheers: prijs kaarting. AXEL R. Dleleman, Wapen v. Zeeland 3 uur schieting. Het Centrum: 3.45 en 8 uur: Rose Berind, 18 j. KLOOSTERZANDE 6 uur groot bal In zaal van Leuven. ST.-JANSTEEN J. Pluym: 3 uur: gro- schieting. J. der Weduwen: 6 uur: dan sen. GRAAUW V, de Caluwé: 2 uur schie ting op de liggende wip. J. Crombeen: 6 uur: Biljartprijs. TERNEUZEN Concertgebouw: 8 uur: „Gouddorst", 14 j. Luxor: 8 uur: „Wien du Stadt meiner Traume", a.l. OOSTBURG 4.30 en 7.45 uur: Ledel: .Heute, blau und Morgen blau" 14 j. 2 uur: „Haaien en kleine vissers" 18 j. GOES Grand: De slavin van pointe du loupe, 14 j. VLISSINGEN Luxor: Mannen en meis jes, 18 j. Alhambra: Place Pigalle, 18 j. met enig voorb. MIDDELBURG Electro: Jerry, 14 j. Schouwburg: Michael Strogoff, 14 j. KOEWACHT G. van Rumste: 5 uur: biljartprijskamp. Th. de Waele en K. Janssens: 6 uur: prijskaarting, Alf de Nijs: 3 uur: schieting. G. v. Laere Teer lingen voor kalkoen. MOERBEKE-KOEWACHT Alb. Wou- ters: 3 uur: kal'koenschieting. SAS VAN GENT Otympia: 8 uur: „Af scheid der wapenen" 18 j. AXEL Het Centrum: 8 uur: ,,Ros« Bemd" 18 j. HULST Bioscoopgebouw: 8 uur ..Ont eerd moederschap". 3.30 uur: schieting bij Oscar Neefs. TERNEUZEN Luxor 8 uur: „Wien du Stadt meiner Traume" a.l. OOSTBURG Ledel: 7.45 uur: „Heute blau und Morgen blau", 14 j.

de Stem | 1958 | | pagina 2