Met oog en oor te gast RadioPicollo Oude glorie bij jubilaresse tmissï at ONZE PUZZEL S™ in Transatlantische televisie binnen één jaar Andere wereld BEELD E «^VELPON^BeiE LD J E Een keurder is geen waarzegger rTWTTI[ w 15 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 15 zenderketen burenvisite vandaag komende week Onze radio en I I TV-rubriek I blik achterom Onze gast Willy Schobbe j vandaag FLITSEN Braden of vliegen komende week Duivenkroniek van j „Den Bruinen" Daily Mirror koopt grootste uitgeverij ACTIFRAL 10 PHILIPS-ROXANE 9 ERRES Jumbo m nI lI wm 1 v iplr v* EIlllI" I S3 wi; S3 se ll ma schouder en wendt r.:ch t Aram. „Maar jij It merken, dat je Da- n niet ongestraft een g kunt geven! Mannen, tie zoon van een hon kerker!" Steun- en relaiszenders, gereed of in aanbouw, hebben er in de afgelopen twee jaar toe bijgedragen, dat de Nederlandse Televisie Stichting in alle provincies, en in de gewesten tot in de verste uit hoeken, onbelemmerd toegang kreeg. Eurovisie en ook Eurojour naal, waarvan een definitieve vormgeving voor de deur staat, ontsloten Europa voor de kijkers aan de plezierigste zijde van het IJzeren Gordijn. Het laatste tipje van de sluier der onbereikbaar heid zal voorjaar 1959 worden opgelicht. Binnen nu namelijk en een half jaar staat ons als de omstandigheden niet bijzonder tegenlopen transatlantische televisie te wachten. Transatlantische televisie: dat is een direct visueel contact met Ame rika. Een bezoek aan de States zon der dat het tijd kost. Met andere woorden: zien wat de Amerikanen zien en op hetzelfde ogenblik. Dat wil veel zeggen. Het betekent bijvoor beeld, dat er geen dagreizen en kapi tale sommen meer voor nodig zullen zijn om ons een blik in de wonder baarlijk genoemde wereld van Uncle Sam te gunnen. Dat omgekeerd de bewoners van de nieuwe wereld zon der vervoersproblemen een bezoek kunnen brengen aan, wat zij noemen, ,,de bakermat der oude beschaving." De verbinding, die waarschijnlijk op 4 april 1959 bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Navo wordt tot stand gebracht, krijgt ge stalte via de „Narcom"-zenderke ten e enmilitair relais, dat loopt via Groenland en IJsland ofwel via een reeks van steunpunten, aan gebracht in schepen en vliegtuigen. Slaagt deze proef dan zullen in ieder geval de Olympische Winterspelen, die in 1960 in Californië worden ge houden, direct naar Europa worden uitgezonden. Het hart van de ver spreiding der signalen zal in beide gevallen hoogstwaarschijnlijk in Parijs kloppen. de uitzending mede te regisseren. Dit en het feit, dat Conny Stuart de hoofdrol vertolkt, zijn voldoende waarborgen voor een uitstekende uit zending. maandagavond zijn epiloog bracht Sprekend over de harmonie in huwe lijken en over het gevaar van dishar monie in gemengde huwelijken de monstreerde hij zijn eenvoudig betoog met twee vleugels, die bespeeld wer den door Haarlemse knapen. Wat ge beurt er met een stuk voor twee pia no's van Bach, wanneer men enkele snaren ontstemt of enkele toetsen on gebruikt laat Wel. het resultaat is bedroevend. Dat toonden de jongens aan. En de pater maakte diudelijk, dat het in het huwelijk net zo is. Voorwaar een dagsluiting, die ieder een, van welke religie dan ook. moet hebben ontroerd en tot nadenken ge stemd. Tevoren had Jan Cottaar in zijn sportrubriek een interview met Ger- rit Schulte, die, pas terug van de zes daagse, een goed advies had voor jong wegrennend Nederland. Voeg daarbij de voortreffelijke presentatie van de Manresa-circusshow vanuit Venlo zo interessant, dat een uur langer dar was beloofd werd uitge zonden en U hebt het complete beeld van een uitstekende televisie avond. Rest ons tenslotte onze bewonde ring uit te spreken voor de opvoering van „Oud porcelein", waarvan voor al de inhoud en begrijpelijkheid er voor zorgden, dat dit spel ruimer ont haal kreeg dan de moeilijke stukken, die we vorige woensdagen kregen voorgeschoteld- is de samenstelling van een ple zierige zaterdagavond weer in han den van de KRO, die op kleine pun ten gaat afwijken van het gebrui kelijke stramien. Tussen „Blijf er niet voor thuis" en „Toerja-toernee" namelijk worden we vergast op een kwartiertje optreden van Freddy, een Oostenrijks-Italiaanse zanger, die met „Mary Ann". „Heimatlos" en andere schlagers grote faam ver wierf. Freddy begeleidt zichzelf met de gitaar en krijgt extra steun van Guus Jansens „Zingende Violen", die zijn arrangementen op de muziekles- senaars krijgen. Inspecteur Lund de creatie van Willy Corsari laat vanavond ver stek gaan en maakt ruim baan voor andere speurders, die „Moord met gesloten deuren" oplossen, nadat de kijkers zelf gelegenheid hebben ge had hun conclusie te trekken. Hope lijk is het probleem, dat wij ditmaal als amateur-detectives krijgen op te lossen, wat minder doorzichtig dan vorige malen. Met uitzonder van NCRV en Ikor werken alle omroepverenigingen me de aan de Eurovisie-uitzending van uit Celle van de opera-buffa „School voor vrouwen" van Rolf Liebermann naar de gelijknamige komedie van Molière. Dit werk is aan het televi siemedium aangepast, bijvoorbeeld door de inlas van een ballet van Cou- perin en de quasi-intocht van Molière zelf. In de ochtend van de zondag, waarop dit bijzondere gebeuren plaats vindt, zendt de KRO een Hoog mis uit vanuit Volkel bij gelegenheid van de opening van het Kerkelijk Jaar. Twee bijzondere gasten geven maandagavond extra charme aan de twaalfde aftevering van „Pension Hommeles", waarin we Maya Bouma en Donald Jones aantreffen als de vorige maal gevierde bruiloftsgasten, die nu echter „anders zijn van bin nen." Alhoewel de NTS heeft bekend ge maakt in het vervolg de dinsdag avondfilm een wat minder luguber en meer amusementskarakter te ge ven, is daar komende week nog maar weinig van te merken. Want „Het ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a Het programma van Brussel kun nen we niet dan onder zeer veel voorbehoud bespreken. De energie rantsoenering namelijk heeft afge lopen week geleid tot een drasti sche beperking van het aantal uit zendingen. Onder meer de veelbe lovende zondagavond moest worden afgezegd, hetgeen de velen, die op een ontmoeting met Wim Sonneveld rekenden, bitter teleurstelde. Welnu, als de situatie even roos kleurig blijft als zij zich nu laat aanzien, kunnen we vanavond kij ken naar een Japanse en een Hon gaarse film. Morgenavond dan weer het normale zondagsschema: de quiz „100000 of niets", Lui paard op schoot" en een muzikale show. Maandagavond weer een quiz, ditmaal van Paul v. d. Velde en een kijkje op de maan via het waarnemingsinstituut te Ukkel. Dinsdagavond een studio-opvoering van de operette „lm weiszen Rössl" van Ralph Benatzky, woens dag relais van het NTS-toneel en donderdag film („My teenage daughter"). Vrijdagavond tenslotte wordt „Peegie" opgevoerd, een volksspel van Willy Putman. en we belanden bij „Weekend show", die zaterdagavond door de Avro werd verzorgd en waaraan behoudens enkele banaliteiten, door Rens van Dorth geponeerd iedere kijker veel plezier zal hebben beleefd. Vooral het optreden van kruidenier Burger uit Capelle-Bieselinge in de quiz van Mies Bouwman was enorm ontwapenend en toont aan, dat de minst voorbereide „amateur" het meest televisie-minded kan zijn. Bepaald knap was d™ wijze, waar op Pater Leopold Verhagen OESA Zijn vrouw, zijn trompet en i zijn hond. In die volgorde noemt ons Willy Schobbe zijn voor- liefdes. Hij vergat er twee: J Maastricht en de Deense keu- J ken. De eerste, omdat hij er ge- boren werd, de tweede, omdat een etentje, dat zijn vrouw hem bereidt, hem steeds een stralend humeur bezorgt. En Karna, zijn J gade, is Deense. Er' is een boek te schrijven 2 over de solo-trompettist van het Cosmopolitain Orkest, gen dik boek. Hoe hij als 11-jarige het muzieklyceum reeds bezocht. 2 als 15-jarige lid werd van het 2 Maastrichts Stedelijk Orkest en 2 als 21-jarige begon aan tour- nees door Europa met beroemde orkesten als die van Tom Ce- 2 dor en John Kristel. Hoe hij, na 2 lang in Zwitserland te zijn ge- 2 weest, tot The Skymasters toe- trad en tenslotte naast Bob Hope in Kopenhagen en naast i Eddy Calvert in Hilversum glo- rieerde. Hoogtepunt in Willy's carrière, die extra kleur krijgt door zijn eigen composities. Toch is de nu 43-jarige een bescheiden man, wiens hart in Maastricht bleef en die nimmer een poging deed de zoetge- vooisde taal van zijn eboorte- land te verloochenen. „Want van Limburg", zegt hij. „houd ik steeds meer!" Tom Bouws heeft jong luiste rend Nederland op het randje van de springplank gezet. Hij creëerde een nieuwe rubriek „Picolllo" waarin amateur producers, knutselaars en goo chelaars met de tape-recorder 'n kans krijgen om hun produkten via de micro aan tienduizenden ter keuring voor te leggen. De jongeren hebben met een golf van enthousiasme dit nieuwe initiatief begroet en zij staan met honderden klaar om mede werking te verlenen. Zoveel, dat Tom Bouws zelf er een beetje van geschrokken is. Inmiddels heeft hij zijn eerste troeven op tafel gegooid. 3 Ja nuari begint hij met een in structieklankbeeld, gemaakt over het werk van een Maas trichtse groep. 10 jan. is er 'n soortgelijke uitzending over Bredase jongeren en 24 januari over die uit Groningen. Op 24 januari komt het klankbeeld „Lied voor Maastricht" in deze rubriek en de Bredanaar Tom Bakx cum suis zijn met „Twee straatvegers" op 31 januari aan de beurt. houten paard" moge dan enerzijds met wat humor zijn doorspekt, het feit, dat het verhaal zich afspeelt in een Duits gevangenenkamp, is vol doende om ons te herinneren aan een trieste levensperiode, waarin hon derdduizenden slachtoffers vielen. De film is goedgekeurd voor kijkers, ou der dan 14 jaar. Ook al minder geschikt voor jeug dige huisgenoten is het toneelstuk op woensdagavond. De Avro zendt dan uit „Voor het laatst Lady Barker" van Hans Keuls, de thriller over een lief, jong meisje, dat zich volkomen argeloos toevertrouwt aan een mis dadiger die haar vermoorden moet als zij ook maar één (onwetende) fout maakt. Het stuk. oorspronkelijk in het Engels geschreven, wordt ten doop gehouden met Cruys Voorbergh in de hoofdrol. Vóór het toneelstuk begint vergezellen we Armand en Michaela Dei.is op hun tocht door de jungle, waar zij deze avond olifanten, leeuwen, hyena's en jakhalzen ont moeten. De KRO verzorgt donderdagavond een één dag vervroegde „Pakjes avond" Louis Frequin ontvangt weer een excellente gast en waarschijn lijk komt Sinterklaas ook waarna Jos van Loon en Mia van der Eist gaan babbelen over de studiokeuken en wat men er bakken kan. Deze uit zending, die tweemaandelijks de ether ingaat, is speciaal bestemd voor de dames Hoofdschotel van de avond is ••Vlooienspel" een springerige Sin terklaasmusical, geschreven door Guus Vleugel uit Goes. Deze Zeeuw werkt al jaren samen met Wim Son neveld en vond deze laatste bereid Schiphol. De journalist Herman Wig- bold is de debuterende auteur van dit spel, waarin een wachtende man peinst over zijn leven. Donderdag morgen wordt de Hoogmis uitgezon den vanuit de loonhal van de Oranje- Nassaumijn te Heerlerheide en de avond van die dag staat al vrijwel geheel in het teken van de Sinter klaasviering. Vrijdag tenslotte is het vooral de NCRV, die de goedheilig man de eer laat in een programma van Pieten, Klazen en.... frisse lied jes uit alle landen. (Advertentie) Ter gelegenheid van het 60-jarig deze „kampioenenfoto" zien we o.a. iCapteyn, A. Schotman, W. Pistorins jubileum van de Amsterdamse wie- Ch. Koppen, J. v.d. Heyden, P. Post, en „oude glorie" George Hoogen- lerclub Olympia is een reünie ge- P. van Heusden, M. Wierstra, J. kamp in het centrum, houden van leden en oud-leden. Op 1 (Advertentie) „Even uitblazen" is de titel van een programma, dat KRO en KAB samen op zaterdagmiddag de ruimte geven. Uitzendingen, die gemaakt worden in kantines, op bouwwerken of op an dere plaatsen, waar het lied van de arbeid klinkt. Niet het amusement al leen, maar ook de ernst van de dag krijgt -rin de aandacht. Er wordt gesproken over problemen in bedrijf en bedrijfstak, over de verhoudingen op het werk, de lonen, de arbeids voorwaarden en de verantwoordelijk heid- Maar uitblazen blijft het voor naamste en daarvoor zorgen Jo Bu- die en zijn ensemble met als solisten Anny Palmen, Henk Dorel, John Mol en Kees Schilperoort. Dick de .Vree is de interviewer en hij is vanmiddag op bezoek bij het aannemersbedrijf Nelissen, dat in Brunssum bezig is met de bouw van een ziekenhuis. De Hoogmis wordt morgen uitge zonden vanuit Sint Jansteen. Pater drs. W. van Olffen is celebrant en predikant. De micro's staan in de H. Johannes de Doperkerk. Dinsdag vragen vij Uw bijzondere aandacht voor het hoorspel „De branding van Sebutal" van Günther Eick en raden wij U aan tegen middernacht eens te luisteren naar Ben Levi, die U „Met de Franse slag" de laatste nieuwtjes en opnamen laat horen uit Frankrijk. De wijze, waarop deze discokenner zijn programma brengt, is ongemeen boeiend. Woensdag dan eindelijk eens een puur Nederlands luisterspel: .Zo als U en ik", dat zich afspeelt op ,t De internationale finale van het 4e Eurovisie-festival wordt woens dag 11 maart 1959 te Cannes ge houden. De Nederlandse finale waarin 8 liedjes elk tweemaal ten gehore worden gebracht is op dinsdag 17 februari. Tien kijkers uit elke provincie maken een keuze. Er bestaat een kans, dat Oost-Eu ropa en Spanje de Eurovisiepro gramma's gaan overnemen. In Bussam staan twee verkeers borden: gele driehoek met inge tekende camera. Doel is de wegge bruikers nabij de TV-studio tot stil te te manen. Radio is een leerschool voor be drog, televisie een voorbeeld van oprechtheid. Dit zei de Franse cri ticus Jean Nohain vorige week. De BBC ontvangt elke maand 300 hoorspelen van amateurs: advoca ten, politie-agenten, huisvrouwen en anderen. De Tsjechische TV-stichting heeft (gratis) Eurovisie-programma's aangeboden van de wereldkam pioenschappen ijshockey. Enge land, Duitsland en Oostenrijk heb ben al „ja" gezegd. Eli Asser schrijft een komedie voor de Engelse commerciële televisie. Duitsland verwachL rond Kerstmis de plaatsing van met 2.000.000ste TV-toestel- Jan Blaaser, die de KRO-quiz 14 dagen geleden won, koos als hoofd prijs het schilderij „Stilleven" van Hans van Zummeren uit Tilburg. 9 Dorus heeft een plakboek uitgege ven. 10 December komt de uitreiking van de Nobelprijzen op de televi- Een jonge lezer, nog niet te lang duivensjarel, vraagt ons wat te denken van de duiven- keurders. Hij heeft een simpel duifken van '57, dat hoege naamd niets speciaals heeft en die hem niet te veel behaagt voor de goede reden dat het dunne en puntige slagpen nen heeft. De steert is ook zo maar een pinneken, om kort te gaan en niet rond de po te draaien, geen schoonheid. Hij heeft het getoond aan menig keurder, die het algelijk naar de braadpan hebben gewezen. Een goei, maar met een kluit boter aan 't gat! Casseler rib, ik bedoel casserole Maar het duifken heeft zich door hun pronostieken niet laten beïnvloe den. Dank zij het feit dat de jonge eigenaar het toch behield won het na als jongske vier prijzen gewonnen te hebben op vier maal inzetten, als jaarling dertien prijzen op veertien. Wat indirect niet van de poes is. De andere duiven op het kot, die door de keurders goedgekeurd zijn ge weest, zaten er eerder dertien keren los onder door. Wat nu Wij hebben al menigmaal onze me ning gezegd over de keurders, hetzij op de standaard, de vleugel enz. De ze stiel wordt uitgeoefend door fop- pers en grappenmakers, maar van de andere kant ook door meesters in het vak die waardevolle diensten be wijzen aan ai degenen, jong en oud, die ran hun diensten gebruik ma ken. Ik noem U slechts de namen van Omer Dekeyzer te Oudenaarde, Leopold Collaer te Leuven, René Ge- nette te Namen enz. Maar wij denken dat velen onder hen, zelfs de besten en fijnsten, niet onfeilbaar zijn. Op het gebied van de algemeenheid der sportieve kwaliteiten is het alleen de reismand die nooit mist. Een duif mag van ideale constitutie zijn en de beste gezondheid genieten, dat is al leszins nog niet voldoende voor goed te zijn. Het is menigmaal de duif die de juiste koers neemt die deze klopt die het rapst vliegt Indien zij ne vens haar kracht en gezondheid niet beschikt over mordant, dynamisme, wil om te winnen en het vermogen zich feilloos te oriënteren, zal zij al tijd een onregelmatige, middelmatige of geldverkwistende duif zijn. Men zou een oprechte waarzegger of clairvoyant moeten zijn om te con stateren wat de duif in hare kop heeft zitten.... door ze eenvoudig in de hand te nemen. Wat de keurder, die een meester is in de stiel, echter wel vandege kan voelen en zien, is of de duif in kwes tie veel, middelmatig of weinig kwa liteiten bezit. Al dikwijls gebeurt als- wanneer de keurder zegt: Ga daar maar van kweken dat er harde vliegers van voortkwamen, ook al was de kweker zelve op de prqskam pen geen pijp tabak waard Kampioenendag Aangaande de Bredase Kampioe nendag kunnen wij U berichten, dat deze 20 en 21 december zal worden gehouden in de zalen van St. Fidelis. Dezer dagen werd de vererende in schrijving ontvangen van Z.K.H. Prins Bernhard, die zijn verzorger Aart Waayenbergh zal sturen met een viertal bijzondere kleppers- Ver der komen de autowinners op de na tionale concoursen St. Vincent. Dax en Parkeston, te weten de heren Du- see uit Tilburg en Van der Velde uit Breda. De grote kampioen Koosje de Kort, rookworst, ik bedoel grootvorst van Ulvenhout, W. Kuppens, bier worst, ik bedoel viervorst van Oos terhout,, L. Lamberts, zwaardvechter te Weert, de kampioenen van Goes, Steenbergen, Bergen op Zoom, Mill Hill enz. De inschrijvingen moeten uiterlijk binnen zijn op 1 december a.s. bij secretaris Jac. de Wijs, Pijn boomstraat 46 te Breda. Verder is er nog een speciale stand van duiven die negen of meer prijzen behaald hebben in het seizoen 1958, hierin zult U kunnen bewonderen de hazewinden van Lutt, Roks. Pellenaars enz. enz. Niet aan te kluiven. Nadere medede lingen volgen. Kampioenschappen We beginnen met Westelijk Z. Vlaanderen. Alhier is alles Breskens wat de klok slaat. Vitesse: Piet Buy- ze, de ongenaakbare bakker met zijn gevreesde blauwen; ringnummer 767049 bijgenaamd zijnen „Putter" (van Cadzand). Fond: C. van Opdurp te Breskens, de gelukkige eigenaar van 802343 en 44, twee ijzeren kleppers, die op alle drachten met hun presentie aanwezig zijn: Baas, hier zijn ik Jonge dui ven: A. d° Meester te Breskens. Aan geduid: Good Old A. Vermeulen, voorzitter en vanouds een der steun beren van de Bond, hou je taai Bram IJzendijke. maatschappij „Steeds Sneller". Vitesse; de „Oude Grijs aard" 52-127089 van Aviel Mussche die alreeds duifkampioen werd in '54, 55 en '56. In '57 tweede. Deze duif is geen houden of repareren aan ge maakt. Halve fond: Joh. de Smet, Fond: A. de Smet en Jonge duiven: Fr. Louwagie. Biervliet, maatschap pij „De Hoop". Vitesse: Gebr. Du- puy met hun „Jonge Witpen" 448858. (Advertenties) hield tentoonstelling in acht katten- goor-rieën. Oude doffers: 1 E. Vermast te Yer- seke, 2 M. Blauwkamer te Waarde, 3 G. Verburg te Middelburg; Oude duivinnen: 1 C. v. Koeveringe te Krui- ningen, 2 J. van Oeveren te Yerseke, 3 A. Steenpoorte te Kruiningen; Een jarige doffers: 1 M. C. Lampe te Yer seke, 2 Joh. Meyer te Hansweert, 3 M. Christochowitz te Hansweert; Ja rige duivinnen: 1 P. Kakebeen, 2 C. M. Prevoo; Jonge doffers: 1 P. de Koeyer te Yerseke, 2 Joh. Meyer te Hansweert, 3 P. Sonke te Waarde; Jonge duivinnen: 1 Chr. Meyer te Kruiningen, 2 C. van Paasschen te Kruiningen, 3 Chr. Meyer te Kruinin gen; Late doffers: 1 H. Vermu te Hansweert, idem Duivinnen: A. Boo ne te Kruiningen (familie van Pét Heden zaterdag en morgen zondag Nederlandse Internationale Kampioe nendag te Utrecht in „Tivoli". De Belgische delegatie bestaat uit de he ren Martin van Tuyn te Merksem, Peeters-Beaufort te Battice (Luik), Vandenbróucke-De Weerd te Wiels- beke. Jef Symons en Juul Rijckaert te Gent en Robert Tanghe te Roese- lare. Halve fond: 1 Jac. Boeye met 734104 die o.a. de 3e won op Orleans, de le op Chateauroux (126e nationaal), de 4e op Ruffec (261e nationaal), de 2e op Dax (37e nationaal), Fond: M. Devenijns met zijn „Oude Blesse": le Angouleme, le St. Vincent (38e nationaal). 3e Dax (138e nationaal) enz. Jonge duiven: Gebr. Dupuy met hun 962706 een zuivere Lambrechts die tien maal prijs vloog van tien maal korven. Generaal: Jac. Boeije. Al deze grote kampioenen onze har telijke gelukwensen. De gevreesde Jos. Roks te Breda, eigenaar van een doffer luisterende naar de naam van „Den Bruinen" (won dit jaar zestien prijzen van ze ventien maal inzetten) keurde in Ba- vel en de uitslag was effenaf schit terend. Nooit tevoren zijn de harde vliegers er zo piekfijn uitgehaald. Oude doffers: 1 M. de Ruyter, 2 en 10 Chr. Martens, 3 en 8 M. Diele- mans, 4 en 7 Dré Antonissen, 5 en 6 Jos- Dam, 9 J. Graumans enz. Oude duivinnen: er waren er al bij die van Drees trokken, doch er nog steeds op uit haar vrouwelijk schoon te doen bewonderen: 1 en 8 J. Marij- nissen, 2 C. Wijgaarts, 3 en 5 Chr. Martens, 4 A. Oomem 6 M. de Ruy ter, 7 S. Aarts, 9 M. Dielemans en 10 Dré Antonissen enz. Jonge doffers (rock 'n roll): 1 M. de Ruyter, 2 A. Oomen, 3 en 4 J. Graumans, 3 en 8 S. Aarts, 6 en 9 C. Wijgaarts, 7 Dré Antonissen en 10 Jos. Antonissen enz. Jonge duivinnen (laat de boerinnekes 'r rokske waaie IS. Aarts, 2 4 6 M. Diele mans, 3 en 9 Chr. Martens, zeer har de vlieger, 5 Jos. Dam, 7 J. Grau mans, 8 en 10 C. Wijgaarts enz. Late jonge doffers: 1 J. Houtepen, 2 Jos. Antonissen, Idem duivinnekes: 1 A. Oomen, 2 S. Aarts. T entoonstelling De maatschappij „De Luchtklie- vers" te Ulvenhout, vanouds geves tigd bij Antoon de Jong, een der grootste kampioenen die de wereld ooit gekend heeft, houdt zaterdag 29 en zondag 30 nov. haar jaarlijkse ten toonstelling. Als attractie de speciale eregalerij, waarin alle kleppers die in het seizoen '58 een eerste prijs in de wacht wisten te 'slepen. Er zal ge keurd worden in zes klassen en wel door de fijne kenners Jan Arnouts te Etten, wiens gezondheid weer tip-top is en Toon de Rijck te Roosendaal. Ook den Bruinen zal met zijn presen tie aanwezig zijn. Hy zal een grote rede uitspreken over het onderwerp: Wat te doen als ze niet willen ko men (Volgens wij moeten ze dan maar wegblijven, den Br.). I De „Vrijheidsduif" te Kruiningen Allemaal goeie. DEN BRUINEN DE BÉSTE en niet duur.Tube 95-70-45 ct Cecil King, directeur van het Lon- dense dagblad Daily Mirror, heeft een bod gedaan op Amalgamated Press, de grootste uitgeverij van tijdschriften ter wereld. Amalgama ted Press publiceert 42 weekbladen, 23 maandbladen en 20 jaarboeken. De familie Berry, die deze uitge verij beheerst, heeft het aanbod voorlopig geaccepteerd. De waarde wan de uitgeverij wordt geschat op ussen de 7 en 32 miljoen pond ster- ing. De aankoop zou geschieden in vorm van een aandelenomwisse- ing. waarin een aandeel Amalgama- ed zou worden gelijk gesteld aan een aandeel Daily Mirror. De Mir ror, die beweert 's werelds grootste dagbladoplaag te hebben, zou te vens Kellys Directories en geassoci eerde Iliffe Press, Engelands groot ste uitgeverijen voor handel en tech niek, en een derde belang in Southern Television, een tv-pro- gramma-maatschappij, verwerven in deze transactie. (Advertenties) Maar nu is de zomer verjaagd. In ons land heersen regen en mist. Geef, Moeder, Uw gezin en Uzelf wat de donkere seizoenen niet geven kunnen. Geef vitaminen. Vita minen van Philips-Roxanel HET HELE GEZIN ACTIEF EN VITAAL! De 10 belangrijkste vita minen. Niet te veel, niet te weinig. Precies wat U nodig hebt. Eén dragee per dag is voldoende. Flacon met 100 dragees f 2.88. Gezins verpakking - 150 dragees de helft méér en tbch slechts f 3.75. PP» f ïoem de naam - voo.r alle zekerheid een schat van een stofzuiger 142.50 R.S. Stokvis product vervaardigd door van der Heei /f '9 A3 Va y/ Ji ti ty if 63 BÊPV 3f WMJÏ v? ifi - I Si S3 fv H Sf Si SJ vv \3T ij iv '3 Tt Horizontaal: 1 plaats op de Ve- dere, 32 meisjesnaam, 35 vaartuig luwe, 5 dringerei, 9 oosterse titel, 40 soort stof, 41 bijvoegsels, 42 op- 10 boven, 12 plezier, 14 zangnoot, 15 brengst, 44 dierengezicht, 46 jongens rang i.h. leger, 16 geogr. aanduiding naam, 48 van af (afk) 50 broze (afk.), 18 geneesheer, 20 rij, 21 het 53 snel, 54 opgeld. 56 Europeaan 57 zijn, 23 Chinese maat, 24 titel (afk.), vaartuig, 58 tijdperk 59 voorzetsel 26 verkoping, 30 soort boom, 33 64 klein persoon, 67 uitrotep Duits lidwoord, 34 weerschijn, 36 vreemde munt, 37 kleine mens, 38 f»IJI UCCiM/i liefkozing, 39 woede, 40 verdriet, 411 I1 ilz bevestigingsmiddel. 43 jongensnaam, Horizontaal: 2 lach, 5 even, 9 prei, 45 reeds (deftig), 47 verschaffen, 49 10 aarde, 12 oran, 13 non, 14 neo 15 de dato (afk.). 51 circa (afk.), 52 last, 17 ar, 19 o.t., 20 tulp, 23 derde, meisjesnaam, 55 nobele, 58 tegen, 24 kordaat, 28 ergeren, 32 sr., 34 60 voorzetsel, 61 geslacht, 62 deel dr., 35 eer, 37 er, 38 l.d., 39 dl, 40 v. d. bijbel (afk.), 63 gevel, 65 vorm eg, 41 or, 42 ja. 43 ee, 44 un,' 45 van deren, 66 knaagdier, 68 heilige i spa, 47 da, 49 n.t.. 51 trawant^ 54 schrift der Moh., 69 manhaftige granada, 57 orgie. 58 ibis, 61 'r 0. vrouw. Verticaal: 1 natuurkundeterm (afk.) 2 soort hond, 3 oorsieraad, 4 moes- plant, 5 boom, 6 beroemd geleerde, 7 Frans pers. voornaamw., 8 ambts halve (Lat. afk.), 9 bloeiwijze, 11 huisdier, 13 niet vast, 14 levenssta dium v. insect, 17 lollige, 19 het ■werk i.d. tuin, 22 op de achterste be nen gaan staan, 23 Chinese maat, 25 het Romeinse Rijk (afk.),, 27 vrucht, 28 deel v. d. romp, 29 weer schijn, 30 vorm van knielen, 31 hel- 62 o.i., 63 stad, 65 alm. é7 "feil, klit, 69 elite, 72 eire, 73 eens, 74 arme. Verticaal: 1 aria, 2 lint, 3 Canada, 4 ha, 5 e.d., 6 venster. 7 noot, 8 kaal, 11 r.-k., 15 laks, 16 sir, 18 rete, 19 Oder, 21 uur, 22 pond, 25 order, 26 d.d., 27 arena, 29 Gerda, 30 er, 31 eland, 36 elp. 43 etui, 44 uw. 45 stro, 46 agio, 48 an, 50 tand, 52 aai, 53 normen, 55 reiger, 56 art., 59 balk, 60 sate. 63 slee, 64 aard, 66 pi, 70 I.S., 71 ta.

de Stem | 1958 | | pagina 15