Belangrijke zondag wacht betaalde voetbal Zwart o STEM-FEUILLETON jj. 1 *&e/eres BLANKE geesfaakFRENCKEN uur Nn! Verstuif die VERSTOPPENDE HOOFD-KOU! Zó of anders Regering tegen belastingvrije salarissen DE in de pijp! Moord op een pro-Algerijnse advocaat In Ver. Staten: Schrikbarende stijging van misdadigheid Uitbarsting van Japanse vulkaan Reorganisatie Nat. Reserve Animo nog gering Prof. Molenaar overleden „Hang je zelf maar op", zei Schubert s, T' onnen opereren door Emily Grant en Stoeipartij op de fietséén dode Niet begrepen.... Zeer belegen plumpudding Spoetnik III in meteoorregen TV*R ADIOTV-R ADI O-TV- DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 dan stuift pine gestalte Iren. „Aram! 1 je helpen!" jongensstem ver het moe- Nu al, met de helft van de competitie nog voor de boeg buigen de supporters van een hele serie clubs zich verontrust over de standenlijst van de eredivisie in de wetenschap, dat er historische dagen in aantocht zijn. Nu al Want er mag dan nog veel in de toekomst verborgen liggen, er zijn in ieder geval al beslissingen geforceerd. Er zit speling in die standen- lijst, veel te veel speling. Er zijn mensen, die prediken, dat de werkelijke beslissingen pas in de tweede helft van de competitie zul len woiden bevochten. Allicht. Dat is een van de weinig onwrikbare voet bal-wetten. Maar er gaat te veel ver schil komen tussen de degradatie kandidaten en de „rest" en het heeft er alle schijn van, dat dit aanstaan de zondag nog meer genuanceerd' wordt. Op de eerste plaats spelen dan na melijk de beide Tilburgse rode lan taarns tegen elkaar. Het is een thuis wedstrijd voor beide ploegen, want zowel NOAD als Willem II spelen op het gemeentelijk sportpark. Maar voor de vorm heet het duel der be slissingen officieel NOADWillem II. Welk team gaat het winnen? NOAD, vechtersbaas eerste klas, vooral als het zich bedreigd voelt, heeft veel kansen. Maar misschien wordt eindelijk het fijne tech nische vermogen van de Willem II- ers een doorslaggevende factor. Voor lopig echter houden wij het op een NOAD-zege. Andere duel Een ander duel, dat voor de onder ste regionen van belang is. vormt de ontmoeting NACFortuna. De Bre- danaars kunnen iets. Ze bewijzen het wedstrijd op wedstrijd, maar telkens komen ze net iets tekort. Vorig sei zoen begon het definitieve herstel van NAC tegen een Limburgse te genstander (en toevallig was dat eveneens Fortuna), zodat de voor spelling, dat er volle winst voor de NAC-ers klaar ligt. helemaal niet zo driest is. Tenslotte heeft de ploeg dit maal ook het eigen publiek mee. En misschien hoeven Luyten en van Hel den ditmaal ni e t kouwelijk op het reservebankje te zitten. DWS/A krijgt aan PSV een veront rustend sterk tegenstander, maar de Amsterdammers zijn niet bang. Toch menen wij, dat het harde tempo-spel van de Êindhovenaren te veel voor hen zal zijn. ADO ontvangt Sparta. De Rotterdamse koploper zou op pa pier gemakkelijk moeten kunnen win nen, maar Sparta is zeker geen on overwinnelijke formatie. Het kan van de kaart gespeeld worden door een ploeg, die techniek aan snelheid paart en ADO heeft deze beide eigen schappen. Minstens halve winst dus voor de Hagenaars. Rapid JC lijkt zijn oude luister ietwat herwonnen te hebben. Ook hier is het echter niet allemaal goud wat er blinkt, zodat de Limburgers voor een tegenstander als Elinkwijk geducht moet oppassen. De Uterechters spelen fantasieloos, maai- ze spelen in ieder geval tot do allerlaatste minuut toe. Niettemin blijft de winst waarschijnlijk bij Rapid. Gedevalueerd DOS probeert mede aan kop te blij ven door een overwinning op Ajax. (Advertentie) Dat kan. Op eigen terrein kan DOS steeds een beetje meer dan normaal en Ajax is absoluut geen ploeg, waarvoor men op honderd meter af stand al het hoedje moet afzetten. Met Blauw Wit is het anders gesteld. Deze Amsterdammers hebben een onuitputtelijke vechtlust en die zal hen in de strijd tegen V.V.V. bijzonder van pas komen. De Venlonaren spe len overigens bijzonder sterk. Mis schien is een puntenverdeling tussen deze twee taaie formaties het meest voor de hand liggend. SC Enschede zal zijn gedevalueerde papieren als kampioenspretendetn voor eigen pu bliek de hoogte in moeten werken door een zege op SHS. Maar of het de Twentenaren zal lukken is een tweede, want de Hagenaars houden nogal van uitschieters. Toch houden wij het op een ééntje. Rest FeyenoordMW. Van de Rot terdammers zei iederen laatstleden zondag verbaasd: ,.Gut, Feyenoord kan uit-wedstrijden ook al winnen". Een thuiswedstrijd zou dus een heel gemakkelijke opdracht moeten zijn, als ditmaal MW niet als tegenstan der zou fungeren. De Maastrichtena ren hebben wellicht de beste defensie voor het speelse aanvalswerk van de Rotterdammers, een stugge, harde lijn, die niet van wijken weet, Waar schijnlijk zit er een gelijkspel in. B.V.V. komt In de eerste divisie A is BW de ploeg, die sinds enkele weken het meest in opspraak is. Na een totaal ontmoedigend begin werd de club ge red, simpelweg door het invoeren van een betere, enthousiastere geest. De Bosschenaren haalden inmiddels genoeg punten binnen om de smade lijke laatste plaats te verlaten en zin nen nu op verdere promotie. Zondag krijgt BVV thuis SW te gast. De SVV-ers nemen een belangrijke plaats in de standenlijst in, maar de Bos schenaren zijn in de stemming om zich daarvan niets meer aan te trek ken. Een gelijkspel zit er ook dit maal in. RBC is een van de grote ploegen van de eerste divisie B geworden. De Roosendalers boeken zege op zege. Of het hen ernst is helemaal boven aan te komen zullen ze zondag moe ten bewijzen. Want dan trekken ze naar leider Sittardia. Ze prijken on aandoenlijk bovenaan. Dit zijn rede nen, die RBC wellicht warm genoeg maken om met meer dan gewoon vuur naar een overwinning te din gen. De soepele techniek van de Roosendalers kennende is ook hier een puntenverdeling wel het minste resultaat. Meer initiatief In de tweede divisie A zullen de Brabantse ploegen meer initiatief moeten tonen om erbij te blijven be horen. Baronie bezet de laatste plaats. De Bredanaars hebben de laatste we ken veel pech gehad, maar dat is geen reden om bij de pakken te gaan neerzitten. Eén overwinning opent al wereldwijde perspectieven. Die kan behaald worden bij de Valk. Als het de Baronnen eventjes durft mee te zitten, is het helemaal geen wonder als ze beide puntjes in triomf mee naar Breda brengen. DOSKO ont vangt ook al een provinciegenoot in de vorm van het sterke Wilhelmina. De Bergenaren hebben op eigen grond wel meer sterke staaltjes uitgehaald en bij voorbaat kansloos zijn ze zeker niet. Toch is een DOSKO-zege niet zonneklaar. De Bossche ploeg heeft te veel schietgrage schutters. Longa moet thuis gerieflijk kunnen afreke nen met ONA. EREDIVISIE. DWS/A—PSV (2) ADO—SPARTA (3) NACFortuna (1) RapidElinkwijk (1) NOAD—Willem II (1) DOSAjax (1) Blauw WitVW (3) SC EnschedeSHS (1) FeyenoordMW (3) EERSTE DIVISIE A. DFC—Fortuna VI. (1) HelmondWageningen (2) VolendamGraafschap (1) LeeuwardenHaarlem (1) BW—SW (1) EindhovenAlkmaar (3) AGOW—VSV (1) ZFC—Limburgia (1) EERSTE DIVISIE B Stormv.Rigtersbleek (1) HeraclesExcelsior (31 Hermes DVSVolew. (1) HVCKFC (1) RCHRoda Sport (2) Ritterdia—RBC (3) VitesseHelmondia (1) TWEEDE DIVISIE A LongaONA (1) HilversumDHC (2) DOSKO—Wilhelmina (2) EDO—Zeist (1) De ValkBaronie (2) UVS—'t Gooi (2) Xerxes—EBOH (2) TWEEDE DIVISIE B. Oosterp.Oldenzaal (1) RhedenVelocitas (1) PECEnsched. Boys (1) VeendamBe Quick (3) NECZwolse Boys (3) Go AheadTubantia (1) ZwartemeerHeerenv. (1) ,,Van Nederlandse zjjde wordt steeds het standpunt ingenomen dat ook in internationale organisaties be lasting dient te worden geheven over de salarissen der by deze lichamen werkende functionarissen". Dit deelt minister Luns mede in zijn memorie van antwoord op de begroting van Buitenlandse Zaken in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Minister Luns herinnert er aan, dat mede dank zij Nederlands initia tief in de Westeuropese Unie be lastingheffing is ingevoerd. Terwijl ook in het EEG- en Euratomverdrag de mogelijkheid van een dergelijke heffing is voorzien. Ook in de NAVO is dit onderwerp van Nederlandse zijde aan de orde gesteld. Ook ver der zal de Nederlandse regering haar standpunt in internationaal ver band blijven verdedigen. De minister geeft toe, dat de sa larissen van de „Europese" ambte naren inderdaad nogal aan de hoge kant zijn. (Advertentie) Handen tekort... maar. Het Algerijnse „Nationale Bevrij dingsfront'' heeft er een Franse on dergrondse organisatie van beschul digd, zondag een Franse advocaat in het centrum van Rabat te heb ben vermoord. Een verklaring van het hoofd kwartier van het F.L.N. hier zegt, dat de advocaat, Thuveny, gedood werd door een organisatie, die in contact staat met het „Deuxième Bureau" van het Franse leger (de inlichtingendienst) Thuveny werd in stukken uiteenge reten door een bom, toen hij zondag in zijn auto was gestapt en het contact-sleuteltje omdraaide. Vroeger had hij de Algerijnse re bellenleider Ben Bella verdedigd en hij stond bekend vanwege zijn sym pathieën voor de Algerijnse zaak. Douwe Egberts COOPVAERT lachte geurige pijptabak Het aantal ernstige misdaden in de Verenigde Staten is de eerste drie kwartalen van dit jaar met elf procent gestegen, vergeleken bij de zelfde periode verleden jaar, aldus de directeur van F.B.I., J. Edgar Hoover, in zijn driemaandelijks rapport. iUt de gepubliceerde cijfers bleek het volgende: Het aantal berovingen steeg met 18 procent, inbraken 14 procent, aan randing 13 procent, diefstal van meer dan 50 dollar met 13 procent, auto diefstallen met 5 procent. Het aantal misdaden steeg vooral in steden met een inwonerstal van 25.000 tot 750.000. New-York, de grootste stad in de V.S., bleek zoals te verwachten was het grootste aantal misdaden te heb ben. In de eerste negen maanden van dit jaar werden daar 267 moor den gepleegd, 548 aanrandingen, 4.468 berovingen, 8.162 ernstige mis handelingen, 25.782 inbraken, 33.330 diefstallen (van meer dan 50 dollars) en 11.893 autodiefstallen. (Advertentie) De vulkaan Mihara in Japan, is maandag tot uitbarsting gekomen, waarbij een zwarte rookkolom zich 2000 meter boven de krater verhief. Uit de krater stegen ook vuurbal len tot hoogten van 200 a 300 meter, terwijl vulkanisch gesteente werd uitgeworpen over de omgeving. Op het tijdstip van de eruptie be vond zich een groep -van veertig bergbeklimmers op de hellingen van de vulkaan. De bergbeklimmers kon den nog tijdig een veilig heenkomen zoeken en niemand werd gewond. Voel hoe de nieuwe Vicks Vapo- Mist Uw neus opent! Verspreidt zich tijdens het verstuiven! Het bevat 2 speciale medicinale middelen. Het ene opent Uw neus direkt! Het andere houdt Uw neus wel 4 uur lang open! "SPROEI EVENEN U ADEMT WEER!" De reorganisatie van de Nationale Reserve, zo deelt minister Staf mee in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, is thans zover gevorderd, dat de districtscomman do's der Nationale Reserve zijn overgegaan op de staven der territo riale commandanten. Bovendien is met het oefenen een aanvang ge maakt en organisaties voor pelotons Nationale Reserve zijn samenge steld van minimale, normale en maximale sterkte. Zodra een pelo ton. aan de minimale eisen voldoet, wordt het in de gelegenheid gesteld zijn oefeningen aan te vangen. De bereidheid om tot deze organi satie toe te treden is momenteel nog vrij gering, in het algemeen staat men hier nog afwachtend te genover. Tot nu toe hebben zich rond 50 vrijwilligers, die niet reeds tot de Nationale Rserve behoorden, ge meld. Op papier bedraagt de sterkte der Nationale Reserve thans 6400 man. Hierbij zijn echter inbegrepen een aantal oude vrijwilligers, van wie nog niet bekend is of zij na de uitgegeven circulatie al of niet van hun verbintenis wensen te worden ontheven. Verwacht wordt, dat in de nieuwe organisatie een 4000 man zullen aanblijven. Een nauwkeurig beeld van de sterkte kan eerst worden verkregen zodra overal de oefeningen zijn aan- gevangen, hetgeen in januari 1959 het geval zal zijn. Op 70-jarige leeftijd is te 's-Gra- venhage overleden prof. mr. A. N. Molenaar, lid der Eerste Kamer, oud-hoogleraar te Leiden. Prof. Molenaar werd 20 april 1888 te Waddinxveen geboren. Nadat hij jarenlang algemeen se cretaris van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers was geweest, werd hij vice-voorzitter van deze or ganisatie. Hij vertegenwoordigde Ne derlandse werkgevers vele malen op conferenties van de internationale arbeidsorganisaties te Genève. In 1928 werd hij toegelaten tot privaat-docen tin het arbeidsrecht aan de Rijksuniversiteit te Leiden. In 1938 volgde zijn benoeming tot bijzonder hoogleraar. Hij kreeg op dracht de sociale wetgeving van Ne derland te doceren. Na de bevrijding werd hij buitengewoon hoogleraar en sedert 1951 was hij tot voor kort hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Van zijn hand verschenen tal van publicaties. Prof. Molenaar was sedert 1946 lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, waar hij deel uitmaakte van de WD-fractie. Hij was rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft intussen in alle stilte plaatsgehad. (Advertenties) AL TO Op een tentoonstelling in t I# \t Parijs is een auto gepresen- teerd, die „een droom van iedere vrouw" wordt genoemd, t Het ding is uitgerust met een bar vol likeuren, een inge bouwde kaptafel, een wit tele foontoestel en fijntjes gekleur de gordijnen. Een technisch riieuwigheidje vormen de stop lichten. De bestuurster kan er drie gebruiken. Het eerste geeft in lichtende letters: „Als U wilt passeren kunt U uw gang gaan. Ik heb geen haast". Het tweede luidt: „Zijn uw remmen in orde.' Ik ga stop pen". En het derde simpel- Champagne In de statige Old Bailey te Lon den, 's werelds beroemdste rechtbank hebben woorden geklonken die de wijnkenners van Europa in wanhoop naar de hoofden zullen doen grij pen: Champagne is per definitie een sprankelende witte wijn, ongeacht het district of het land waar zij van daan komt.... Deze uitspraak werd gedaan in het proces dat een Engel se champagne-importeur en twee Franse wijnhandelaars, die mede na mens hun collega's optraden, hadden aangespannen tegen een importeur van Spaanse wijnen, die „Spaanse champagne" aan de markt brengt. Buiten het district champagne, in Frankrijk, kan per definitie géén champagne worden gemaakt, had de aanvallende groep gesteld. De rech ter achtte dat niet juist. Daarmee velde hij een vonnis dat de gehele Franse wynwereld op losse schroe ven zet, want tot nog toe mocht nie mand op de wereld een spranke lende witte wijn champagne noe men als ze niet uit het naam-geven- de Franse district afkomstig was.... Mode Het orgaan van de Tsjechische communistische partij „Rude Pravo" heeft scherpe kritiek geleverd op de exploitanten van schoonheidssa lons in Praag. Het blad had het vooral niet be grepen op de lichtblauwe en licht groene lippenstiften, die in Praag zijn ingevoerd en vroeg zich af of de exploitanten van deze schoonheids salons van plan zijn ,,alle westelijke mode-grillen na te volgen". „Het zou ons niet verwonderen in dien op de een of andere dag een hoed de vorm van een pot de cham- bre zal krijgen", voegde het blad eraan toe. Sterren Een massa-oplichter, die 3000 man nen en vrouwen die van een filmcar rière droomden een bedrag van 8000 lire afzette, is in Milaan gearres teerd. De man, de 49-parige Pietro Do- nini, begon in maart een werfcam- nagne voor filmacteurs en actrices. Belangstellenden moeten 4000 lire zen den „om de eerste onkosten te dekken". Na enige tijd werden zij naar een hotelkamer ontboden voor een „film- test". De acteurs en actrices in spé werden onder twee grote schijnwer pers geplaatst en Donini zelf mani puleerde met een 35 mm camera waar, zoals later bleek, geen film in zat. Na de test speelde Donini de ver heugde producer, die eindelijk het talent heeft ontdekt waarnaar hij al jaren zocht. Hij feliciteerde hen met de tr'omfen die zij ongetwijfeld zou de". ''•-en en verzocht hen dan nog- i$re te betalen. „Een kwartje? Heb je de laatste prijsindex van de kosten van levensonder houd dan niet gezien?" In het concentratiekamp Sachsen- hausen is het voorgekomen, dat een gevangene de raad kreeg zichzelf maar op te hangen en dat dan ook deed. Dit was een van de vele gru welen waarover getuigen in het pro ces tegen de voormalige kampwach ten Wilhelm Schubert en Gustav Sorge vertelden. Schubert was de man die boven vermelde gevangene, na hem mis handeld te hebben en opgesloten in een cel alleen, de raad gaf zich het leven te benemen. Schubert ontkende dit, zoals hij alles wat hem tot dus ver ten laste werd gelegd ontkend heeft. Een andere getuige vertelde onder tranen hoe Schubert op zekere dag, toen hij een Joodse gevangene in het oog kreeg, uitriep: „Hij is nog niet gedoopt." Hij hield de man minuten lang met het hoofd onder water en vervolgens worgde hij hem. Een getuige van Jehova kreeg van Schubert bevel een gat te gra ven, erin te gaan zitten en zich ver volgens tot zijn hals te begraven. Tegen Sorge trad een getuige op die zei, dat de kampwacht hem al zijn tanden uit de mond had gesla gen. het type van een leraresje van goe- of je ooit de gouvernante van de den huize, mijnheer van Eerkerk.." O'Cathly's zag, sprak of onvriende- De politiemannen namen afscheid Uik bejegende.." en vertrokken. Ze waren het roerend „Waar ben je, chéri?" vroeg Vera, eens dat dr. Brastreek gechanteerd "In rovershol der klabakken, 38) veel op reis gegaan, onlangs noe was ?n ook dat het beschaafde ie- bij van Eerkerk. „Als je theorie juist is", zei Laag- naar Parijs (Lodewijk Jansen' dacl? raresJe waarover zijn weduwe sprak ..Is Durand er ook, cheri?" huis, „dan, Durand, lijkt de opzet ten Durand en van Eerkerk toen zii wel iets te maken zou hebben met ..Ja. we ,zjjn oudergewoonte au trArtl r*r» /lin JU LJ - "TV T n - rl 1 70 "MriUiPD-bOD+Volö O n ,,,0+ veel op die van de dubbele moord dit hoorden). Mevrouw Brastreek op Wassenaar., alleen moeten we had die vrouw eens gezien. Toeval- dan aannemen, dat Schinzhuegel niet lig. Zij was met een vriendin in de al te veel wist, want anders had de stad geweest en had toen haar man opdrachtgever nooit mogen riskeren in gesprek gezien met een haar on- dat hij in handen van de klabakken bekende vrouw op de Kneuterdijk, viel., en zeker weet Schinzhuegel Toen haar man haar en haar vrien- dan niet wie de opdrachtgever zeg din zag, was hij gekomen om haar terwijl hij het zei flïtstè' êr"e'enher maar gerust onze Topvijand is, vriendin en haar te begroeten. Hij innering door zijn brein, broeders.." deed verward en toen de vriendin Terug op het hoofdbureau liet van die Noweo-centrale en wat daar zo 8rarid complet.. Jansen speelt mee verder mee samenhing. a's vierde man, kom maar gauw, vroeg, of Durand enig gauw, ik vind het prettig!" Laaghuis zei: „Broeders, de Vrouw-Die-AUes- Weet komt zelf!" Vera dacht: Nu hoor ik alles uit de eerste hand en kan ik, als het nodig is, zakelijk en a deux met Durand idee had, wie die vrouw, dat lera vesje kon zijn? Durand zei „nee", en vroeg: „Jij wel, van Eerkerk?" Van Eerkerk zei ook „nee" maar ,Het schema zat uitstekend in el- een beetje plagend gevraagd had of Eerkerk het dossier van de eerste sPileken. kaar. Overigens, Laaghuis, wat je dit nu Leonards laatste liefde was, hotelmoord komen. Hij bekeek de ■Uurano dacht: Wat moet van Eer- zegt acht ik juist, ja, uit het feit was hij opgestoven. Vroeger had hij lijst van de door hem verhoorde men- metad'e>, gouvernante? dat Brastreek vermoord werd zou je zelfs kunnen afleiden dat Brastreek de Topvijand dus wél kende maar ik herhaal, het schema zat goed in elkaar en zou zeker meer succes heb ben gehad", zei Durand, „als het toe val niet vanochtend de telegrambe steller en Vaalders gelijktijdig had doen arriveren bij het kantoor van Schinzhuegel. Dat had geen enkele opdrachtgever kunnen voorzien, maar toch.." en Durand maakte een aantal opmerkingen over de aard en de eigenaardigheden van zijn werk en, ruimer, van het werken met men sen.. opmerkingen, die veel overeen komst vertoonden in strekking met dat wat Arlotti de vorige avond ge zegd had tegen mevrouw Xanthopou- los -in „Dollarlust". De rechercheurs, die onder leiding van een inspecteur huiszoeking had den gedaan in de villa van dr Bra streek, brachten, conform Durands verwachtingen, een paar brieven mede, die een aanwijzing vormden voor de juistheid der opvatting dat de vermoorde arts zich had afgege ven met dingen waarmede een arts zich beter niet kan inlaten. Om zes uur begaven van Eerkerk en Durand zich naar de villa om de inmiddels thuis gekomen zijnde mevrouw Bra zo'n schertsende opmerking beslist sen. Toen hij bij de O'Cathly's was schertsend beantwoord, zei mevrouw gekomen, bleef hij in gedachten ver- Brastreek. zonken zitten. Jansen praatte met in esLJi aag Van Eerkerk zei vergoelijkende Durand. Het Tonnetje was vertrok- woorden. Dr. Brastreek was alge meen geacht en gezien geweest een oppassend en kundig man, mevrouw Misschien was die onbekende wel een patiënte van hem geweest! Mevrouw Brastreek zei, ja. dat kon natuurlijk ook, het was niets voor mijn man om uit te gaan met an dere vrouwen.en deze vrouw die ik zag was beslist niet ordinair.. ,,Ziet u nu wel. mevrouw", zei van Eerkerk. „vast een patiënte ge weest. als u mij vertelt, hoe ze er uit zag, zal ik mijn best doen om ken. Laaghuis tekende poppetjes op een vloeiblad. „Laaghuis, jij hebt Arlotti inder tijd in zijn hotel opgezocht. Heb je toen toevallig ook die Sir Patrick en Lady Maureen O'Cathly ontmoet? Of leerde je ze elders kennen?" „Nee, superballendiefik heb ze nooit ontmoet, die Sir Patrick zag ik wel eens in de bar van het hotel maar gesproken heb ik hem niet. wacht eens, ik geloof dat Vera de vrouw van de edele Patrick eens te genkwam tijdens een theegevecht, zo'n thee-kwek-ballet van vrouwen van goeden en zeer goeden huize. Jansen dacht na over het hem be kende feit dat Alvarez een rijke vriendin had gehad. Laaghuis dacht: De koers der aan delen Ipolsam N.V. daalt, de Inter nationale POliti SAMenwerking on dervindt de weerslag van Vera's komst. Laaghuis keek Durand eens aan. Durand keek hem aan. Zag toen licht. Dacht: Ik heb zelf gezegd dat de vermoording van Brastreek mis schien zijn oorzaak vond in het feit dat Brastreek de Topvijand wèl ken de.. en nu houdt van Eerkerk zich met een gouvernante bezig., en me vrouw Brastreek zei zoiets als type van een leraresje.. Vera werd aangediend en kwam binnen. Zij liet zich het verhaal ver tellen- Toen van Eerkerk haar vroeg of zij Lady Maureen kende, zei zij „ja". Toen hij haar vroeg of ze dè gouvernante kende, zei zij „nee" en voegde eraan toe: „Maar ik zou haar graag leren kennen, net als u en monsieur Du rand doch zij vertoeft ai vijf dagen in Brussel., plotse'ing vertrokken.." Deze woorden van Vera ontketen den een reeks dynamische gebeurte nissen. haar te vinden en dan ben ik ze streek te sprekend Zij repten niet van ker, dat u gerust zult zijn., ik denk de compromitterende brieven (de po- dat de dokter erg overspannen is ge- Eerkerk. litie is soms zeer discreet). Hevig weest.." „Bel Vera eens op en vraag haar ontdaan vertelde mevrouw Brastreek zei mevrouw Brastreek, „hij dan, of ze Lady Maureen inderdaad de beide politiemannen, dat haar was overwerkt, gunde zich nooit kent en of ze ooit de gouvernante man de laatste anderhalve maand rust.wilt u het mij vertellen als u van de O'Cathly's zag of sprak, Laag- ly sedert vijf dagen in Brussel ver een ander mens geworden was. die vrouw gevonden hebt? Ik wil al- huis". toefde. Mevrouw Brastreek schreef dit toe le lelijke gedachten verdrijven.Ze is Laaghuis belde Vera op. Hij zei: aan een vrouw, die haar man had niet groot donker haar. een be- ,,Vera. er zijn ernstige dingen ge leren kennen, en die hem erg onrus- schaafd gezicht, eenvoudig en smaak- beurd. Van Eerkerk wilde weten of jij tig had gemaakt. Haar man was vol gekleed was ze die middag., zo Sir Patricks wettige darling kent en HOOFDSTUK VII Hugo's honden beslissen de strijd. Bij achten was het toen mevrouw Xanthopoulos vertelde dat de gou vernante van Lady Maureen O'Cath wordt vervolgd) De 13-jarige P. van der Kolk te Lemelerveld is maandagavond, toen hij per fiets van school op weg naar huis was, door een passerende vrachtauto gegrepen en op slag ge dood. De jongen was aan het stoeien met enkele vriendjes, waardoor zij met zijn vieren naast elkaar kwa men te rijden, juist toen de auto hen reeds dicht was genaderd. (Advertentie) SI-SI VRUCHTENLIMONADE GEVITALISEERD Nü Nü nóg aromatischer! Nóg gezonder! Welk merk vruchtenlimonade u nu moet vragen is geen kwestie meer. Si-Si was al de edelste vruchten limonade, maar nu deze gulden ge nieting nog bovendien gevitaliseerd is moet u er beslist op staan dat u dat merk krijgt. In uw eigen be lang Si-Si geeft namelijk méér omdat... Si-Si alleen de laatste ver se sinaasappeloogst verwerkt. De aroma, méér smaak, méér geur smaak is hierdoor „jonger" en ver levendigd. Alsof de zomerzon spren kelt in uw glas! Ver-ruk-ke-lijk4350-OO In de schouwburg te Rotterdam heeft de Rotterdamse Studenten toneelvereniging ter gelegenheid van het negende lustrum van het Rotter damse Studentencorps het toneelstuk „Camino Real" van Tennesse Willi ams opgevoerd. „Het werd goed gespeeld, goed ge regisseerd, de decors waren uitste kend, maar ik heb er niets van be grepen," aldus de rector-magnificus van de N.E.H. prof, H. W. Lambers, een der sprekers die na afloop het woord voerden. Onder de aanwezigen bevond zich onder andere prinses Beatrix. Op 11 december zal in Engeland, in aanwezigheid van voedseldeskun digen en enkele geleerden, een blik geopend worden waarin een 135 jaar geleden ingeblikte plumpudding van zes pond en drie ons zit. Het blik, zeker het oudste blik levensmiddelen ter wereld, heeft deel uitgemaakt van de mondvoorraad die de Engel se kapitein Richard Parry in 1824 had ingeslagen voor een reis naar de poolstreken, waar hij de noordweste lijke doorvaart wilde ontdekken. Men heeft het tenslotte teruggevonden in het wrak van een van Parry's sche pen, in de Hudson-baai. De vinder heeft het blik aan de familie van Parry gegeven, en van generatie op generatie is het een der pronkstukken van het familie bezit gebleven. En nu heeft men dan besloten om op 11 december, precies 135 jaar nadat kapitein Parry uit Engeland vertrok, het blik met enig commer cieel te openen om de inhoud ervan, als daar nog kans op is, even cere monieel te proeven. Spoetnik nummer drie is tussen 10 en 16 november blijkens opgevangen signalen in een meteoorregen te rechtgekomen, zo meldt Tass. (Advertentie) DONDERDAG, 27 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7,15 Gram. 7.45 Morgengeb. en lit. 'kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Gram. NCRV: 10,00 Gram. 10,30 Morgend. KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok- noodklok 12,03 Gram. 12,25 Wij van het land 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zon newijzer 13.20 Lichte muz. 13,40 Dansmuz. NCRV: 14,00 Promenade ork. 14,30 Meisjeskoor 14,50 Omr.ork. en sol. 15,40 Vocaal ens. 16,00 Eajbellez 16,30 Strijk- kwart. 17,00 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Amus. muz. 18,15 Stem men van overzee 18,30 Kamerkoor 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af 19,15 Clave- cimbelrec. 19,30 Radiokrant 19.50 CHU, pol. caus. 20,00 Gevar.progr. 22,00 Tijd- schriftenkron. 22,10 Orgelconc. 22,40 Gram. 22.45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,16 Sport- uitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9,00 Gym. v.d. huisvr. 9,10 De groentenman 9.15 Gram. 9,40 Morgenwijd. lö,00 Gram. 10,50 V.d. kleuters 11,00 Tus sen de wal en het schip, caus. 11,15 Ra- diofilham. ork. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Uit. het bedrijfsleven, caus. 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Mil. ork. 13,55 Beursber. 14,00 Pianorec. 14,35 Zijn zeven vrouwen, hoorsp. 15,15 V.d. vrouw 16,00 Van vier tot vijf 17,00 V.d. jeugd 17,45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18,15 Lichte muz. 18,45 Sportpraatje 18,55 Ge- spr. brief uit Londen 19.00 V.d. kleuters 19,05 Gevar.progr. 20.00 Nws. 20,05 Jephta, oratorium (deel 2) 21 50 Tertulia bij Ani ta en Juanita, caus. 22,10 Lichte muz. 22,35 Act. 22,50 Sportact 23.00 Nws. 23,15 Beursber. v. New York 23,25-24,00 Dis- cotaria. RADIO VATICANA, golflengten 22.«7, 31,10 en 196 m. 1ste gedeelte van „Hét laatste oordeel" van Fr. Cavalli, orato rium voor solisten, koor en orkest. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12,34 Gram. (Om 12.55 Koersen) 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,00 Eng. les 14,15 Jeugd en muziek 14,30 Fran se les 14,45 Jeugd en muziek (verv.) 15.00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V.d. kind. 18,15 Vlaamse volksliederen 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Rep. 19,40 Gram. 20.10 Klankb. 20,40 Verz.progr. 22,00 Nws. 22,15 Int. Radio-Universiteit. 22,30 Experimentele muz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 12,30 Hammondorgelspel 13.00 Nws. 15.30 Gram. 16,05 Idem 16,30 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,20 Pianorec. 17.50 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar.progr. 22,Oo Nws. 22,10 Gevar. muz. 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG, 27 NOVEMBER NTS: 20,00 Journ. en weekoverz. AVRO: 20,20 Sportpanorama 20,50 Lichte muz. 21,05-22.05 Alles gaat naar wens. VLAAMS BELG-.: 17,00-17,50 V.d kind. 19.00 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20.35 Télé- Match 21,35 Nieuwe films 22.00 Film- progr. Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG 19.00 V.d. jeugd 19,30 Nws. 20,00 Rep. 20,35 Filmrep 21,20 Idem 21,45 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 9