LETTERS DE LEKKERSTE E] STEM-FEUILLETON Verenigde Naties in actie.....en hoe! kinderEIoorIjIeel dag pantalon Ontroerend weerzien Zwart o SUCROSE Engelsen en Russen gaan samen een film maken ondergoed bijzonder 9°ed Hongaarse vluchtelingen „opgenomen" Naar Mars Nederland won daminterland van België p Wit wntt zo ais JANSENc TILANUS 5 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 NOVEMBER 1958 Rebellen vielen Padang aan GEEF CHOCOLADE! Elke woensdag is t.A? Prachtige en sterke JONGENS 8. VROOM DREESMANN Sovjet-expeditie naar Zuidpool di\w Stormen op Mars Winst voor grote partijen in Hessen en Beieren Uitbetaling van verhoogde A.O.W.-gelden Directeur-generaal UNESCO Vijftien jaar zonder rijbewijs en papieren Geen foto's s.v.p. Z.O.gen^§ Dames wonnen turninterland Spionnen opereren in 2), door Emily Grant en J4c TV-R ADIO-TV-R ADIO-TV- (Advertentie) Het televisie-program „De Ver enigde Naties in actie" heeft zondag actie van een onverwachte soort opgeleverd. Tijdens een debat over Cyprus werden een Turk en een Griek zo boos op elkaar dat een handgemeen tussen hen ontstond na de uitzending. Functionarissen van Columbia Broadcasting System zeiden dat zij de twee diplomaten krachtdadig uit elkanders gezelschap hebben moeten halen. Het incident had plaats in confe rentiezaal no. 8 in het hoofdkwartier van de Verenigde Naties, onmiddel lijk nadat Rauf Denktash, een Turk, en Zenon Rossides, een Griek, hun debat voor de televisie hadden be ëindigd. Deze twee heren zijn advi seurs van hun delegaties bij de V.N. Voor de TV-camera's bleef het nog bij woorden. Tijdens dat program zeide Denktash dat Turkije zich zou verzetten tegen enig gezag van de Grieken op Cyprus en nooit zou in stemmen met een unie van Cyprus en Griekenland. Na het program werd Denktash er door Rossides van beschuldigd aan de lopende band gelogen te hebben. Denktash greep Rossides bij de revèrs van zijn colbertje. „Als u niet tweemaal zo oud was als ik, gaf ik u een pak slaag", schreeuwde hij. Een paar mensen van CBS kwamen tussenbeide en haalden de diploma ten uit elkaar. Tijdens de uitzending beschuldigde Denktash de Grieken op Cyprus er van te trachten hun doel te verwe zenlijken door middel van „afper sing door geweld". „Jullie (de Grieken) moorden thans om poli tieke redenen en zullen dat blijven doen", verklaarde hij. Rossides van zijn kant zei dat een splitsing van het eiland onmogelijk zal zijn. Hij verlangde dat de meerderheid met het gezag bekleed zou worden. Radio-Padang heeft gemeld, dat in de nacht van maandag 17 novem' ber, twee compagnieën opstandelin gen een aanval hebben gedaan op de buitenwijken van Padang. Volgens een in Padang uitgegeven legercommuniqué werden de aanval lers, die uit twee richtingen op Padang oprukten, door de regerings troepen afgeslagen. De opstandelin gen sloegen op de vlucht met ach. terlating van tal van wapens en een hoeveelheid munitie, zo werd ge. zegd. Volgens een rapport door Tibor Kerekes, directeur van de afdeling volkenkunde van de universiteit van Georgetown, aan een subcommissie van de Amerikaanse senaat uitge bracht, zal het probleem van de Hongaarse vluchtelingen voor het einde van het jaar zijn opgelost. Kerekes zegt in dit rapport dat de meesten van de 200.000 Hongaar se vluchtelingen zich thans in ver schalende landen van de vrije we. reld hebb engevestigd of zich voor het einde van het jaar daar alsnog zullen vestigen. Hij merkt voorts op dat de V.S. het grootste aantal Hongaarse vluch telingen heeft opgenomen en dat circa. 5 procent van deze vluchte lingen naar Hongarije is terugge keerd. Advertentie) Een jongeman uit Appleton in Winsconsin in de V.S. die een fabriek van scheerzeep zag ad verteren met een gratis reis naar Mars voor negenhonderd lege scheercremepotjesheeft'9 door advertenties te plaatsen, de fabriek aan zijn verplichting herinnerdOp 2 december ver trekt hij. Per vliegtuin. Naar Marseen dorpje met 78 woners in West-Duitsland. i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 in 4 4 4 50% wol - 30% polyester - 20% rayon. Door deze samenstelling mooi - ijzersterk en plooihoudend in grijs en anthraciet maten 5 t/m 16 jaar 75 Voor If*. 5 jaar oplopend t/m 16 jaar 14.25. Deze speciale VoorDeel prijs is alleen morgen (woensdag) geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM (Advertentie) Uit Kaliningrad is zondag een Russische Zuidpool-expeditie ver trokken aan boord van de „Ob" een met dieselelektrische motoren uitge rust schip, zo meldt Tass. De expeditie zal trachten een tocht van circa 4.800 km te maken circa 1.600 km meer dan de Britse Fuchs en de zijnen hebben afgelegd dwars door het Zuidpoolgebied. De tocht zal in maart worden ge maakt en zal gaan van de Rus sische zuidpoolbasis Mirny naar een punt van de kust aan de andere kant van het Zuidpoolgebied, waar de Russen een nieuw station dat Lazaref" zal heten, wiEen oprich ten. De „New York Times" meldt ech ter uit Moskou dat de tocht volgens een lid van de expeditie niet zal be ginnen voor oktober 1959. Maak U niet dik.... Dat doet cacao ook niet.», en tóch is ze voedzaam. Cacao kalmeert en is lekker tegelijk. U wéét het, maar vergeet het te vaak. Ver geet het na eens niet ea drink vandaag nog een kop van Houten De stormen op de planeet Mars, die voor het eerst in september 1956 werden waargenomen, zijn opnieuw gesignaleerd, aldus bericht het Sovjet-agentschap Tass. Op 16 november ontdekte astro noom Vsevolod Sharonov, verbonden aan het observatorium van de uni versiteit van Leningrad, opnieuw donkere plekken op de roodachtige „woestijnen". De atmosfeer van de planeet had bovendien een geel achtige tint, waarschijnlijk een ge volg van opgeworpen stof en zand. Bij de Kamerverkiezingen in de Westduitse deelstaten Beieren en Hessen hebben de twee grote par tijen sociaal-democraten (SPD) en christen-democraten (CDU) zetel winst behaald ten koste van de klei nere partijen. In Hessen staat het vast dat de bestaande coaUtle zich zal handhaven. In Beieren is de sa menstelling van de coalitie nog niet zeker. In Beieren, de dichtstbevolkte van de twee staten, kreeg de CDU 2.596.175 stemmen en steeg het per centage van deze partij van 38 in 1954 tot 45.6. De socialisten kregen 1.419.297 en zagen hun percentage stijgen van 28.1 naar 30.9. In verband met de terugwerkende kracht tot 1 november jï. van de verhoging der AOW-uitkering ver nemen wij, dat de uitbetaling van deze verhoging over november en december van dit jaar zal ge schieden in januari a s., tegelijk met de (dan verhoogde) pensioenen krachtens de Alg. Ouderdomswet. Dr. Vittorino Veronese, een Itali aanse advocaat, is met 55 tegen 20 stemmen bij vier onthoudingen door de algemene conferentie van de or ganisatie der V.N. voor onderwijs, wetenschap en cultuur (UNESCO) tot directeur-generaal der organisatie ge kozen ter vervanging van de aftre dende Amerikaan dr. Luther Evans. Dr. Veronese's ambtstermijn is zes jaar, te beginnen aan het einde van de huidige zitting van de algemene con ferentie. De nieuwe directeur-generaal was tot dusve- voorzitter van de uit voerende raad van de UNESCO FUm-producer Desmond O'Dono- van heeft verteld dat hij hoopt in april 1959 te kunnen beginnen met de opnamen voor de eerste Anglo- Russische film een affaire van 18 mUjoen gulden die „Operation Iceberg" zal heten. De Britse producer zeide dat met de opnamen in Londen, Moskou en Labrador ongeveer een jaar gemoeid zal zijn. De filmspelers zul len Engelsen en Russen zijn; de film zal een Britse en een Russische producer hebben en zowel een Engelse als een Russische versie krijgen. O'Donovan is dezer dagen uit Moskou teruggekeerd in Londen. In Moskou heeft hij besprekingen ge had op het ministerie van cultuur. Hij vliegt volgende week naar New- York in de hoop een geschikte ijs berg te kunnen krijgen waarop een deel van de film gemaakt zal wor den. De film zal het verhaal vertel len van een Engelse jongeman en een Russische studente, die elkaar op de ijsberg ontmoeten na vlieg tuigongelukken op luchtlijnen over de pool. „Het wordt een verhaal van internationale samenwerking bij een missie van barmhartigheid", aldus O'Donovan. De Nijmeegse poUtie heeft de auto in beslag genomen van de Nijmege- naar C. W. V. die 15 jaar lang stad en land heeft doorgetoerd zonder rij bewijs en zonder autopapieren. De man heeft tot dusver zo veilig gereden, dat hij nog nooit een ver keersongeluk heeft veroorzaakt. Wel is hij meerdere malen voor overtre dingen bekeurd en dit heeft hem en kele honderden guldens in totaal aan boete gekost. Hij heeft verklaard geen geld te hebben om aan de kosten van een rij bewijs te voldoen. Bovendien had hij geen tijd om of ficiële rijlessen te nemen. Een Duitse filmer, die in opdracht van een Amerikaans Radio— en TV- station (C.B.S.) zondag op de Pots- dammer Platz aan de Amerikaanse kant stond, met de lens van zijn ca mera gericht op het Russische deel van het plein, is bij het werk ge stoord door enkele Oo6tduitse politie mannen, die hem wilden arresteren en op een ogenblik zelfs dreigden te schieten. De cameraman verzette zich en er ontstond een gevecht. Een „Vopo" ging tegen de grond en de cameraman, die zich had losgerukt, rende weg. De mannen van de volks- politie sjouwden camera en statief bij elkaar dik tweeduizend gulden waard weg. Zondagmiddag ging de filmer naar het bureau van de volkspolitie nabij de Potsdammer Platz, om zijn eigendommen te vragen. Hij moet nog maar eens terugkomen Mrs. Maria Barlett stapte te Sydney aan land van het lijn schip Arcadia, om haar speur tocht naar haar zoon Tonydie acht jaar geleden van huis was weggelopen, voort te zetten. Zij stapte in Tony's armen. „Mijn jongen, mijn jongen", snikte de moeder, nadat zij even als door de bliksem getroffen stond. Mrs. Barlett wist, dat Tony zich van zijn huis in Engeland naar Australië had begeven. Zij kon echter geen contact met hem krijgen en daarom heeft zij jaren gespaard om de passage te kunnen betalen. Tony, nu 23, hoorde van haar vasthoudend heid toen zijn moeder al uit En geland vertrokken was. Tony, die op een vee-station werkte, besloot toen haar te verrassen in plaats van een telegram naar de Arcadia te sturen. (Advertentie) «tei; cr& sV? <#n1 eiken glaasje In Den Haag is de jaarlijkse (vijfde) ontmoeting Nederland-België dammen gespeeld en door Nederland met 12-8 gewonnen. Driemaal had Ne derland beslag gelegd op de beker, doch de Belgen zijn de laatste jaren sterk vooruitgegaan en zo waren zij er vorig jaar in geslaagd een 10-10 te bereiken tegen een sterk vertegen woordigend Nederlands tiental, dat voor het grootste gedeelte bestond uit provinciale kampioenen. Door deze overwinning, de vijfde in totaal, legde de KNDB definitief be slag op de uitgeloofde wisselbeker. De Belgische dambond heeft echter een nieuwe beker toegezegd, zodat de ze wedstrijd het volgend jaar weer zal kunnen plaatsvinden, maar dan zuEen de Belgen als gastheren fun geren. De Nederlandse dames keurturn- ploeg heeft zondag op overtuigende wijze revanche genomen voor de nederlaag, die zij bijna een jaar ge leden in België heeft geleden. Zij wonnen met een verschil van 4.30 pnt., maar daarmee is het verschil in kracht bij lange na niet uitgedrukt. Veel spanning heeft er niet ge heerst. Nederland nam bij het eer. sta nummer de sprong welis waar slechts een halve punt voor. sprong (46.80—46.30), maar na de evenwichtsbalk was er geen twijfel meer mogelijk. Nederland leidde on. bedreigd met 92.2089.40. Alleen de Belgische kampioene Pierette van Poelvoorden kon met 9,25 pnt. het peil op de balk van de beste Neder landse meisjes benaderen. De Vlissingse Nel Fritz, die met 9.50 punt samen met Rini de Wolf (Haarlem), het hoogste cijfer voor haar vrije oefening kreeg, bleef slechts met 0.1 pnt achter. De verrassing was wel, dat de Ne derlandse kampioene Bep Ipenburg Drommel het met een totaal van 37.00 pnt niet verder dan de vierde plaats bracht. maar nu verder.. Tonnetje geef mij dat Cabanard-bericht nog eens aan., ja, hier staat het, vlak ach ter elkaar, onderstreept nog wel, maar precies in de tekst ingevloch ten, drie riviernamen Elbe, Oder Rijn.en nu gaan we onze' kennis Noweo inderdaad een moordcentrale was geweest. Eveneens bleek dat No weo een werkzaam aandeel had ge had in de organisatie van de moord op Cabanard. Het Tonnetje had zei Laaghuis een paar maanden la ter, toen hij die onthullingen vernam nieuws ken) gezeten zonder het te mer- 37) Er viel een beklemmende stilte in de kamer van commissaris van Eer- kerk. Vijf minuten later arriveerde de op de Franse ambassade werkzaam zijnde vertrouwensman van Durand. Hij deelde Durand de jongste berich- van namen toepassen. Dan lezen we wel een aardige vondst had gedaan, ten uit Parijs mede. Durand be- Leonard Brastreek oder Rheinemaar dat zijn verklaring niet kon dankte hem. Leonard Brastreek of Rheine.. broe- *H°PPen. Hij vroeg van Eerkerk Vaal- Schinzhuegel had Parijs mede- ders, in dit verband is Rheine de ders weer te roepen. Vaalders kwam. gedeeld was ook bekend onder an- „of", de „Oder"! En Rheine is Jansen vroeg hem of hii het on derenamen, te weten: Pernansky.de Schinzhuegelen dan luidt het te- derschepte telegram aan Schinzhue- la Cour, Von Rheine, Kareisen en legram_ HOM__NAARBRASTREEK gel had laten lezen. Nee, zei Vaal huegel geen spoor te bekennen viel, maar dat er wel een telegram was achterhaald dat eensluidend was met het verdachte Noweo-telegram. In Voorburg was gisteravond een tele gram uit Delft aangekomen bestemd voor J. Kareisen, adres Poste-Res- Jansen was de eerste die de lof zang staakte. Hij zei, dat Laaghuis op wH£loeiend moord- tante Voorburg. De afzender was Pie- ter Hoofters, wonende te Rotterdam. Pieter Hoofters bleek op het opge geven adres niet te wonen. Rotter- dam zocht verder naar deze man. Het telegram was vanochtend vlak na de opening van het postkantoor afgehaald door iemand, die zich had gelegimiteerd als J. Kareisen met be hulp van een Nederlandse pas. De dienstdoende loketambtenaar was in staat geweest een vaag signalement Lemsing. Hij, Durand,' had opdracht LAAT SCHINZHUEGEL SCHIETEN, ders, hij was bij Noweo gèkomennet verstrekken van J. Kareisen, ech- gekregen zowel alle medewerking te Nu krijgt de zaak zin., een geraf- toen de telegrambesteller aan kwam u° Y,aag' of Jansens chef had r.n„innnn «in nm mo/iottrorUnrr r.'«3_ w,Aj -.m z.i jii i ctciii ae nand van een inmiddels ver- worven foto van Schinzhuegel 't zeer sterke vermoeden dat Kareisen en medewerking te Noweo-Schinzhue- verlenen als om verzoeken inzake gel. „Welke Brastreek was dat, die dok ter"? vroeg Laaghuis, „ik heb vroe ger een Pieter Brastreek gekend, die studeerde, als ik mij niet ver gis, medicijnen". „Nee, de vermoorde arts" zei Jansen „was dr. L. Brastreek, voluit Leonard Brastreek". „Leonard Brastreek", zei Laag huis, „nooit van gehoord". Toen greep hij het bericht van Ca banard, las het, herlas het, zei dat het misschien toch wel onschuldig was maar ja, dat telegram.en schreeuwde toen eensklaps; Driedubbel overgehaalde runde ren die wij zijn., ouwe dievenvan gers.. Durand. Eerkerk, Jansen, Leo nard Brastreek.. L.B... el-be.. EL- BE, begrepen., en nu zie ik meer licht.. Rijn is in het Duits Rhein.. en Schinzhuegel noemde zich toch ook wel Von Rehine.. broeders, de Elbe is Leonard Brastreek en de Rijn is Von Rheine, alias Schinzhuegel. alias Brastreeks moordenaar., maar wie of wat is de Oder?" Het Tonnetje bracht de oplossing Hij vroeg, of het beslist ,,de" Oder dus de rivier moest zijn. Als de El be en de Rijn inderdaad aanduidin gen waren voor mensen, dan kon hij met de Oder ook iets anders bedoeld zijn. Betekende oder in het Neder lands niet of, in Franse vertaling ou? „Bravo, Tonnetje", zei Laaghuis, „KOM NAAR DE ELBE LAAT DE ODER SCHIETEN, dat is het tele gram. Dat betekent dus kom naar Leonard Brastreek.. dat is duidelijk fineerde manier om een opdracht tot moord te geven.." De anderen waren stil. De verkla ring van Laaghuis klonk aanvaard- huegel al rijden, hij had toen aangeboden het telegram mee naar boven te nemen. Toen hij boven kwam was Schinz- gevlogen. Van Eerkerk Cl Cl (j baar. Maar was zij juist? Wanneer was dat Cabanard-bericht op de re dactie gearriveerd? wilde Durand van het Tonnetje weten. Het Tonne tje belde op en vernam dat het stuk blijkens een begeleidende brief, op 24 oktober 1948 was afgezonden door Noweo- Het Tonnetje gaf opdracht al le Noweo-stukken onmiddellijk te la ten bezorgen bij commissaris van Eerkerk. „Knap gevonden, Laaghuis, wijs neus", zei Laaghuis hardop, „als nie mand mij prijst moet ik het zelf wel doen! Toen prezen Durand, van Eerkerk, Jansen en het Tonnetje hem in koor. (Later bleek, dat Laaghuis inder daad de juiste interpretatie gevon den had. Aan de hand van de stuk ken van „De Hofkoerier" en elders gevonden materiaal stelden de Fran se en Nederlandse décoderingsdien- sten nog menige bijzonderheid vast. Allengs werd het toen duidelijker dat vroeg of dit werkelijk de waarheid was. Dat was het, zei Vaalders. Dan kon Vaalders weer naar de andere kamer gaan zei van Eerkerk, maar hij moest nog wachten- Vaalders deed dit graag, want hij vond het wel interessant om zo'n belangrijke rol te spelen in zo'n moord-drama „Verrèk, Jansen, je hebt gelijk dan kan Schinzhuegel die moord-op- dracht dus niet in ontvangst hebben genomen", zei Laaghuis. „Zeer juist", zei Jansen, „dat te legram kan ook gelezen worden als een doodgewone reis-aanwijzing, in de zin van KOM NAAR DE ELBE. Hamburg bijvoorbeeld. GA NIET NAAR DE ODER, Frankfurt am Oder bijvoorbeeld.." Laaghuis beaamde het. Dank zij de activiteit van de Vei ligheidsdienst werd het pleit spoedig ten gunste van Laaghuis beslist. Jan sens chef belde namelijk op en deel de Jansen mede dat er van Schinz- Schinzhuegel twee namen waren voor een man. Jansen zei dat dit klopte ">et de informaties van Durand, be dankte zijn chef en vertelde aan de anderen wat hij zojuist had gehoord. „Het telegram-probleem is dus opge lost. de vertolking van Laaghuis mo gen wij als juist aannemen", zei van Eerkerk. „Waarom noemde de afzender van het Haagse telegram dan de naam van dr- Brastreek, van Schinzhuegels slachtoffer? En waarom stuurde hij twee telegrammen?" vroeg Jansen. „Dat laat zich verklaren", zei Du rand, „als je aanneemt dat de af zender zowel Brastreek als Schinz huegel kwijt wilde zijn. Hij droeg Schinzhuegel op om Brastreek te do den en hij zond het telegram naar Noweo in de hoop dat de politie dit zou vinden als Schinzhuegels vlucht bekend werd., hij wist dat Schinzhue gel vroeg zou verdwijnen.. Schinzhue gel wist dat hij in Voorburg ten postkantore een telegrafische bood schap zou vinden., en hij wist niet, dat zijn opdrachtgever hem toen al verraden had aan de politie door het tweede telegram met als afzender Brastreek te versturen.. Brastreek, die vermoord moest worden en dus stellig de aandacht van de politie zou opeisen., een satanische toeleg!" „Toch was dr. Brastreek wat ner veus vanochtend.." zei Jansen. „Misschien was hij niet zo blank als u hem ons schetste", zei Durand. (wordt vervolgd) MAATREGEL Thomas Jeans werd door de rechtbank in het gelijk gesteld nadat hij verklaard had dat zijn echtgenote Mary zijn ge hoorapparaat vernield had, op dat hij niet voor luistervink kon spelen wanneer zij in de aangrenzende kamer met vriendinnen zat te babbelen. Manier De Poolse regering heeft een nieuw programma bekendgemaakt voor de volgend jaar te houden campagne te gen drankmisbruik. Aan de staatsbrouwerijen en -des- tilleerderijen is opdracht gegeven limonade en minder wodka te pro duceren. „Het is de simpelste, maar meest afdoende manier", menen de Poolse autoriteiten. Hulp De gendarmerie in Tyrol heeft twee postduifafdelingen georganiseerd ten gebruike bij reddingswerk in de bergen, daar men in nood-omstandig heden niet altijd op radio en andere verbindingen kan ver trouwen. Record Seppo Airaksinen, een Finse jon gen van vijftien jaar, heeft als men hem geloven mag en tot nu toe heeft niemand hem tegengesproken een nieuw wereldrecord hoela hoep gevestigd, door in negen uur en trwaalf minuten zijn hoepel liefst 60.500 keren om zich heen te laten draaien. Enkele onpartijdige getui gen hebben de recordaanspraak be vestigd. Ongeluk Een mislukte start van een straal jager van de Amerikaanse marine heeft zonder noodlottige gevol gen een wonderlijk treinongeluk veroorzaakt. De motoren van een „Skyraider" weigerden tijdens de start. Het vlieg tuig gleed tot op de spoorlijn waar juist een trein naar Santa Fé na derde, botste en deed de dieselloco motief en vijf van de zeven wagons ontsporen. Zelfs de piloot werd levend en slechts licht gewond, uit de wrak stukken tevoorschijn gehaald. Van de circa 100 passagiers van de trein werd voor zoveel slechts één ge deerd; zij brak een been. TV In opdracht van de fa. Smith te Philadelphia heeft Philips Neder land een enorm kleurentelevisie-ap paraat vervaardigd met een beeld scherm van drie bij vier meter. (Advertentie) CnFWi WOENSDAG, 26 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gew. muz. 9,00 V.d. zieken 9,30 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 Goud, hoorsp. 12,20 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12.37 Middagpauzed. 13,0o Nws. 13,15 Met PIT op pad, caus. 13,20 Vocaal dubbelkwart. 13,50 Metropole ork. 14,30 Gram. 15,00 Kamerork. en sol. 15,45 Gevar. muz. 16,00 V.d. jeugd 17,20 Gram. 17,40 Beursber. 17,55 Spectrum v. h. chr. org.- en ver.leven 18,00 Gram. 18,15 Boekbespr. 18,30 RVU: Natuurbescher ming en recreatie een brandend probleem in de Nederlandse samenleving, door dr. M. J. Adriani (le lez.) 19,00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang 19,30 Radiokrant 19,55 Op de man af 20,00 Omr.ork. en sol. 20,45 Wijsgerige stromingen, caus. 21,05 Gram. 21,15 Muz. caus. 21,45 De 37, rep. 22,15 Kamerkoor 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15 Sportuitsl. 23,00-24,00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8.18 De ontbijtclub 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Gram. VPRO: 10,00 Schoolradio VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 RVU: Vroeg-christelij'ke kunst, door mevr. dr. H. E. s'Jacob (le lez.) 11,30 Gevar .progr. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,00 VJi. platteland 12,38 Hammondorgelspel 13,00 Nws. en tentoonstellingsagenda 13,20 Lich te muz. 13,50 Med. kron. 14,00 Gram. 15,00 V.d. jeugd 17,00 De kat van de stoel 17,50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: De (Advertentie) Voor diabetici en slanke lijn! d« nieuwe in Amerika ontdekte - zoetstof, waorover men in do h«U wereld enthousiast ul natuurwetenschappelijke werkgroep Ne derlandse Antillen, door mevr. M. Die- mont^Koiter 18,00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18,3o Dansmuz. 19,00 V.d. kind. 19,10 Toeschouwers ingerukt, caus. 19,25 VARA- Varia VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA 20,00 Nws. 20,05 Comm. 20,15 Zuidameri. kaanse muz. 20,55 Vragenbeantw. 21,25 De onbekende en zijn koning, hoorsp. 22,30 Blaaskwint. 22,45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23,00 Nws. 23,15 Gram. 23,30 Orgelspel 23,50-24,00 Soc. nws. In Esperanto. RADIO VATICANA: 22.15 uur Het zor genkind van de Moederkerk. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,80 Weerber. 12,34 Gram. (Om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Ork.conc. 17,00 Nws. 17,10 Pianorec. 17,50 Boekbespr. 18,00 Vlaamse liederen 18,lo Lekenmo- raal en filosofie 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19.30 Gram. 20,00 Hoorsp. 21,15 Gram. 21,30 Ork.conc. 22,00 Nws. 22,15 Volks- muz. 22,45 Gram. 22,55 Nws. 23,00 V.d. zeelieden. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 18,00 Nws. 13,10 Gram. 14,10 en 14,15 Idem 15,15 Koorzang 15,30 Gram. 16.05 Idem 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,20 Kamermuz. 17.40 Gram. 18,30 Jazz 19,30 Nws. 20,00 Hoorsp. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie WOENSDAG, 26 NOVEMBER AVRO: 17,00-17,40 V.d. kind. NTS: 20,0o Weekoverz. NCRV: 20,30 Oud porcelein, TV-spel 21,50 Dagsluiting. FRANS BELG.: 19,00 Caus. 19»30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,3o Filmprogr. 21,50 Literair programma 22,40 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 19,00 Lekenmoraal en filosofie 19.30 Nws. 20,00 Gevar.progr. 20,30 Overname v.d. NTS: TV-spel 21,50 Rep. 22,20 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 9