Hulsters Koor, succes op succes I Voor het behoud der Hellenburg-restanten FOCKINK Tussen dijken en dammen Tussen Schelde en Grens RADIO Hoedekenskerke staat weer voor jaar van bezuiniging Kampioenschap hoefsmeden naar J. P. Bayens Oosteind Recordprijs voor een Picasso Weer veemarkt te Terneuzen Zandkreek als toekomstig recreatiegebied Kroniekje van s-Heerenhoek DESK-Middelburg DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 NOVEMBER 1958 SIEMENS est t&Hjevisüi G.S. willen f. 5000 subsidie geven ALPH. BIESBR0ECK Zeeuwse fruitteeltdag De beste bessen... BESSEN VAN HOEPLA... Trekpaardententoonstelling Den Bosch Dit is het r.-k. Hulsters Gemengd Koor uit Hulst, dat in het Neder lands Koorjestival, waarvan tot nu toe drie voorronden zijn gehouden, de beste plaats veroverde. In de laatste voorronde te Venlo zullen zeker nog ernstige concurrenten op treden, maar het aantal punten dat de Hulstenaren behaalden, doet ver moeden, dat zij op 18 december te Haarlem, waar alle eerste-prijswin naars tegen elkaar uitkomen, toch wel een goede kans maken. Het succes van het koor valt des te meer op, omdat het slechts korte tijd bestaat. Het heeft zijn door al leszins bevoegde critici geprezen kwaliteiten voor een zeer belang rijk deel te danken aan zijn direc teur, de heer Jo Ivens (geheel links vooraan) die het koor in snel tem po tot een van de beste van ons land maakte. Getuige de uitslag van het concours te Breda! Foto R. Neelemans Twee New Yorkse kunsthandelaars hebben op een veiling te New York 152,000 dollar betaald voor een vroe ge Picasso, getiteld „Moeder en kind". Men neemt aan dat dit de hoogste prijs is die ooit op een vei ling voor een Picasso is betaald. Het schilderij, dat in 1903 is gemaakt, was een van de 29 Franse meester werken uit de impressionistische en de hierop volgende periode die op de veiling werden aangeboden. De schil derijen behoorden tot de collectie van Arnold Kirkeby. Een Cezanne bracht 125.000 dollar op. (Advertentie) De raad van Hoedekenskerke ver leende aan de betreffende besturen toestemming tot de aankoop van drie hetelucht-oliestookkachels voor de Jongensschool en een verkeers methode voor de meisjesschool. Na enige discussie besloot de raad met de stemmen van de heren Beu lens en Maartense (beiden KVP) tegen, tot verkoop van de laatste bouwgrond in het uitbreidingsplan „Kerkeboomgaardstraat" aan de fa J. la Grand te Hoedekenskerke. Met algemene stemmen wordt besloten tot verkoop van twee perceeltjes bouwterrein in het uitbreidingsplan „Scheldestraat" aan resp. P. A. Lindhout en G. J. Wieckardt. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad tot vaststelling van een nieuwe destructieverordening. De raad achtte het gewenst dat de bestaande verzamelplaatsen voor dode dieren buiten werking worden gesteld. Dit zal geschieden door ze op te vullen met grond. Aangaande een contract met de Gekro voor het ophalen van kadavers valt nog wei nig concreets mede te delen. De heer J. van Doeselaar werd met algemene stemmen her-be noemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. De leden van de woon- ruimtecommissic worden herkozen voor het jaar 1959. Een wijziging van de gewone dienst en de kapitaaldienst voor 1958 van de gemeentebegroting wordt vastgesteld. Als gevolg van een bij zondere uitkering uit het gemeente fonds kan de begroting voor 1958 nu sluitend worden gemaakt, zodat, naar de voorzitter mededeelde, de goedkeuring van de begroting 1958 nog voor de afloop van het dienst jaar tegemoetgezien kan worden. In deze vergadering werd ook de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1959 en de begroting van het B.A. voor dit jaar aangeboden. De gemeente-begroting sluit met een tekort van f 10.000,-. De begroting van het Burgerlijk Armbestuur is sluitend gemaakt door een ge meentelijk subsidie te ramen van f 22.000,-. Naar de voorzitter mededeelde zal dan ook het jaar 1959 geheel in het teken van de bezuiniging staan. De herverkavelingcommissie Zee land heeft zich in het voorjaar van i»37 tot Ged. Staten gewend evenals tot andere instanties met de medede- hng, dat zij bereid was de grond, waarin de restanten van het oude kasteel bij Baarland zijn gevonden aan zijn agrarische bestemming te onttrekken. Naar, aanleiding van deze brief t „het Zeeuwsche landschap" een vergadering belegd, waarin het col lege van G.S. zich heeft laten ver tegenwoordigen. Deze vergadering, geleid door bur- gemeester Kolff van Vissingen, ook bijgewoond door andere or- Bfflsatie», de Nederlandse kastelen- ma g en dienst van Bodem onderzoek en een comité van Baar- 'andse ingezetenen. Besloten werd toen te streven naar het behoud der „IJ ,Jngen boven de grond en het P rekken ten dele der funde ringen; het maken van een toegangs wegje; een pad om de gracht en eventueel een kleine heuvel voor een Semakkelijk overzicht. De uit de „vergadering van be langstellenden" gevormde werkcom- missie heeft de uitgaven begroot on getracht de nodige financiële bij dragen te verkrijgen. Men wendde 2'ch ook tot de provincie, met een verzoek om financiële medewerking. Er zijn verschillende motieven aan te voeren om het streven van de be langstellenden te steunen. Niet alleen immers uit oudheidkundig en cultuur historisch oogpunt bezien heeft dit object betekenis, ofschoon men van mening kan verschillen over de wijze van conservering van de kas- teelresten doch ook toeristische overwegingen kunnen hier gelden. De Plannen gaan dan ook mede in deze nchting, dat hier, in dit fraaie ge deelte van Zuid-Beveland, een voor toeristen aantrekkelijke plaats zal ontstaan. Bij de behandeling van het verzoek om financiële steun werden G.S. er zich van bewust, dat het opgestelde Plan, dat zo sober mogelijk is opge- zet- niet verwezenlijkt zou kunnen worden, int'ien niet de provincie haar bijdrage zou bepalen op 5.000.—. G. S. hebben gemeend de staten te mogen voorstellen dit bedrag be- r. uu aar te stellen, waarbij zij mede hebben overwogen, dat dit een inci dentele uitgave vóór eenmaal is, waardoor verschillende belangen oudheidkundige en toeristische ge diend worden. Zij voegen aan het bo- venstaande nog toe, dat het aanvan- kehik in de bedoeling lag, dat de stichting „Het Zeeuwsche Land schap" het beheer op zich zou ne men, doch dat men later tot de con clusie gekomen is, dat het beter zou zijn een afzonderlijke „stichting de Hellenburg" in het leven te roepen, die nauwe relaties zal onderhouden met de Nederlandse Kastelenstich ting. De „vergadering van belangstel lenden" heeft het uiteraard betreurd, dat de gemeente Baarland gemeend heeft geen financiële bijdrage te kun nen toekennen. Indien echter de plan nen verwezenlijkt worden lijkt een bepaalde medewerking van deze ge meente, desnoods in natura enig onderhoudswerk door de gemeente niet onmogelijk. (Advertentie) haard brand dè superieure petroleum kwaliteit voor uw oliehaard of -kachel KI. Bagijnestraat 25 Telefoon 121 HULST Bij de rondvraag werd de heer Boone (s.g.p.) medegedeeld dat nog geen concrete gegevens zijn te ver strekken met betrekking tot de aan leg van een speelweide. Eventueel op het beoogde terrein reeds uitge voerde werkzaamheden worden niet gedekt door een regelrechte opdracht van het gemeentebestuur. De heer Maartense kreeg desge vraagd een uitvoerige toelichting naar aanleiding van de in een plaat selijk blad verschenen oproep voor de functie van badmeester in het badhuis te Kwadendamme. De heer Boone vroeg naar de aan sluiting op het waterleidingnet van de C-wijk. De voorzitter zegde dat waarschijnlijk niet het gehele gebied ineens zal worden aangepakt. Hij zegde echter toe de belangen van de gehele C-wijk in het oog te zullen houden. (Advertentie) Onder voorzitterschap van de heer J. van Hoeve uit Terneuzen zal de Veemarktcommissie op woensdag 3 december weer de jaarlijkse Ter- neuzense veemarkt houden. Burgemeester Mr. P. Teilegen zal om tien uur de opening verrichten en het comité hoopt dit jaar op een grotere aanvoer dan vroeger het geval was van paarden, koeien, schapen en varkens. Aan deze vee markt zijn een groot aantal medail les en geldprijzen verbonden. De algemene marktmeester, de zeer actieve heer Wolfert, heeft weer alles gedaan om de aandacht op deze jaarmarkt tc vestigen. Er is ook nu weer een bijzonder aantrek kelijke loterij aan verbonden. Van de zijde der veehandelaren verdient deze markt veel meer belangstel ling dan tot nu toe het geval was. Over een paar jaren zal de Zand kreek omgevormd zijn tot een groot binnenmeer. Langs de oevers en de eilanden komen recreatiegebieden en ontstaat een toeristengebied van bete kenis. Bovengenoemde dingen hebben de contactcommissie van de Bevelanden er toe gebracht om tegen 11 december a.s. een congres te organiseren. Als spreker is uitgenodigd de heer ir. R. v.d. Waal, facetplanoloog <oor recre atie- en natuurbehoud bij de rijks dienst voor het nationale plan. Nog niet is uitgemaakt waar het congres zal plaatshebben. Op 9 januari zal in „De Prins van Oranje" te Goes de jaarlijkse fruit teeltdag worden gehouden van de Kring Zeeland der N.F.O. Op die dag zal worden gesproken over het onderwerp „Waarom is Zeeland een fruitteelt provincie." f6,65 per literkruik Er wordt de laatste tijd nogal wat ge schreven over betere werkgelegenheid, een en ander naar statisti sche gegevens en lan delijk bezien. Hoe ech ter staat het er in feite voor in onze ei gen gemeente, en we zijn heus geen zwart kijkers, maar hebben gehoord en gezien dat er al heel wat werk zoekenden staan inge schreven, kijk en dat zijn de nuchtere feiten. Veilingspakstation, deltawerk 'n Veere, landbouw en bouw vakken hebben reeds hun slachtoffers moe ten maken. Fruit- en bietencampagne geven aanmerkelijk minder te doen wegens ein de seizoen en hierin werkten vele mensen uit de gemeente. De aannemers in de bouw vakken hebben ook te weinig voorraad om hun personeelssterkte te kunnen handhaven enz. Zoals de plannen liggen komt er veel werk in de gemeente, maar welke werkers zullen daarvan gaan profiteren vragen we ons af, als het werk als vrij werk wordt aanbesteed en een aan nemer met zijn eigen volk op de proppen komt. We hopen maar, dat een en ander de benodigde aandacht heeft, en vertrouwen daar ook wel op, want de winter is lang, de W.W. niet eindeloos en de financiële scha de voor een gezin aanmerkelijk. Het zou toch wel jammer zijn als onze eigen men sen straks met de handen in de zak moe ten staan kijken naar bedoeld werk. De wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis in onze gemeen te en de plaats Lewe- dorp e.o. gaat per 1 januari of vroeger ver trekken. We weten niet waarheen, even min weten we welke goede ziel nu onze zieken moet komen verzorgen. Toch wel een urgent geval, vindt u niet? In de volgende maand komt na een prima en tevens zeer lange staat van dienst de 72-jarige kantoor houdster van de PTT op nonactief. Het is tevens zeer waar schijnlijk dat dus ook het nieuwe kantoor aan de Molendijk zal worden geopend, en we hebben uit be trouwbare bron ver nomen, dat als streef datum 11 december de openingsdatum zal zijn. De zaken van de PTT in onze gemeente zul len dan verder wor den beheerd door een neefje van de aftre dende kantoorhoud ster. Ondanks vele sterke verhalen en al lerlei praatjes zal het dan toch gaan gebeu ren, en zal er in de naaikransjes weer naar een ander onderwerp moeten worden ge zocht. De brievenbus bij Westdorp gaat bij gevolg verdwijnen en „op den oek van t'- pakhuus" komt een bus precies in het centrum. Door het aftreden van de voorzitter kwam de mondharmo- kaclub Symphonette een beetje slecht in haar bestuursleden te zitten, bijgevolg be stuursverkiezing. Nu is de club een beetje topzwaar door het grote aantal dames leden, dus had het toch feitelijk voor de hand gelegen, dat van die kant het bestuur zou worden versterkt. De heren moeten toch zoetjesaan weten, dat zij over het algemeen goed kunnen praten, en besturen nog beter, bovendien s het mo dern en heus geen bij zonderheid meer, of hebben de heren dat misschien toch alle maal wel ir de gaten? Het zal intussen wel zover komen dat de oud-voorzitter weer de hamer gaat zwaaien, en wie zal er beter kunnen slaan, niet waar? Hij wordt nu bovendien mede ge flankeerd door de heer Janse. Dat het maar goed moge gaan, man nen! Van een bloeiende KAJ-afdeling in onze stoere werkersgemeen schap kan maar nau welijks of helemaal niet worden gespro ken. Deze week zal men gaan onderzoe ken of diegenen, die feitelijk daarvan lid moeten zijn, zich via een zgnopen avond, waarop het grote nut zeker zal worden ge propageerd, willen aansluiten, en boven dien zal er worden ge danst. We verwachten er erg veel van, is ons door insiders gezegd. Nou, wij ook wel, al was het alleen maar om het groot aantal dansers, dat ongetwij feld aanwezig zal zijn, en de rest helpen we hopen. (Advertentie) Hoela-hoep in het goede leven waar een verkwikkende dwaasheid de zorgen soms doet ophoepelen. Vooral als je er een Lexington bij opsteekt from America s Best Tobaccos. Men verwijt ons wel eens dat wij in deze ru briek gebeurtenissen uit lang vervlogen jaren op halen. Die oude verha len vinden wij echter vaak de boeiendste en bovendien bieden ze het enorme voordeel dat er, naar gelang de ouder dom van het verhaal, steeds minder mensen zijn die ons op onjuist heden kunnen betrap pen. Zo herinneren ivij ons nu bijvoorbeeld het verhaal van die enthou siaste hoornblazer uit deze of gene Zeeuwsch- Vlaamse harmonie, die vond dat twee zijner fa milieleden enkele tonen te hoog zongen. Hij had kennelijk al enige tijd iets tegen hen en op ze ker moment begon hij het geschil spontaan te regelen. Hij onderbrak zijn intensieve studie de laatste noot uit de glimmend hoorn brak vals af en timmerde op enige in de nabijheid vertoevende gelaten, als een hoornblazende bok ser, of een boksende hoornblazer. Toen het resultaat van zijn krach tig optreden bi) de twee verwanten die hij tot de orde geroepen had, dui delijk kenbaar was, nam hij de hoorn opnieuiv op en blies spontaan door de stilte van de straat ,,Twee ogen zo blauw". Het is echt gebeurd. Het r.-k. Hulsters Ge mengd Koor, dat een goede kans maakt om in de finale van het Ne derlands Koorfestival op 18 december te Haarlem bij de eerste van de Ne derlandse koren te be horen, heeft ondanks het overweldigend succes (waarin de gehele streek meeleefteen gro te zorg. De reis met zo'n 70 mensen kost veel geld en 't Hulsters Gemengd Koor houdt vast aan de traditie van alle cultu rele organisaties: dat zij permanent met geldge brek te kampen hebben nl. Het zou eenvoudig een ramp zijn als het koor van deelname in de finale wegens geldgebrek moest afzien. Het is tot nu toe het best geklas seerde koor van de eerste afdeling, waarin nota bene al 54 koren zijn uitgekomen. Die presta tie verplicht de overige Hulstenaren het nog jonge gemengd koor fi nancieel in staat te stel len de reis naar Haar lem te maken. Wie daar aan helpen kan, helpe. Reeds lang zoekt men in Ne derland naar een middel om bij het, brede publiek, ook buiten de verkiezingsdagen om, wat meer belangstelling voor de politiek bij te brengen. Die belangstelling is dan ook inderdaad over het al gemeen beneden nul gedaald. Wie ziet er bijvoorbeeld tegen woordig nog mensen op de pu blieke tribune tijdens de raads vergaderingen. In Vlissingen is er jarenlang een gepensioneerde geweest, die trouw iedere zitting uit zat... te slapen. Dit was hem trouwens niet kwalijk te nemen, want de man was doof. Te Mid delburg al evenmin animo om de vroedschap gade te slaan bij het bedisselen van het gemeen telijk wel en wee. Te Goes is gelukkig de laatste tijd een kentering te bespeuren. Het aantal toehoorders beweegt zich om ons stukje een statige stijl bij te brengen in stijgen de lijn en met grote voldoening leggen wij dit voor het nage slacht vast. De reden? Wel, in de Ganzestad vond geloven wij het bestuur een aantrekkelijk lokmid del uit. Bij het serveren van de koffie ontsluit nl. de bode het ijzeren hek, dat de vroede vade ren en dito moederen van „de menigte" scheidt en trakteert hij ook de burgergasten op een kop mokka plus cake'je of speculaas je. Zo'n geste vertedert; dat doet een mens wat; het laat iets in hem omgaan, nadat dit door de service is losgeslagen. Duurt de bijeenkomst wat lang en volgt er een tweede scheut, dan bereikt die wederom behal ve de gekozenen ook de kiezers en er is geen haar op het hoofd van eerstgenoemden die er aan denkt „even afrekenen" te fluis teren. In geen café of restaurant tref je zoiets aan: een gratis zitje; een verwarmd vertrek en con sumpties vrij! Wij geven alle gemeentebestu ren de raad dit voorbeeld te volgen. Het is niet duur en, Goes leert het, doeltreffend. Het aankondigen van raads vergaderingen kan veilig ach terwege blijven. Voldoende is het uithangen van een bordje met: „De koffie is bruin" en van lieverlee zal een opgewekte schare de zittingen bezoeken en niet alleen in de keuken mogen kijken maar er ook iets uit mo gen proeven. Proeven van de to verdrank, die zelf pruttelt maar zijn gebruikers bovenmate genoe gen en tevredenheid schenkt! Benoeming en uitsluiting Goes heeft weer een burge meester en maandagmiddag 1 december zal hij hartelijk wor den verwelkomd en plechtig ge ïnstalleerd. Een vacature van bijna een half jaar is daarmee weer aangevuld en we hopen dat de keus door de autoriteiten ge maakt een gelukkige zal zijn en dit zowel voor Goes als voor de burgemeester zelf. In de pers van de PvdA is enig ongenoegen over deze benoe ming aan het licht getreden. Dit ongenoegen richt zich niet op de persoon van de benoem de maar op het feit, dat men verwacht had dat een lid van de PvdA uitver koren was geworden. Aangevoerd wordt dat de PvdA er, voor wat de burgemeester betreft, maar bekaaid afkomt. Sinds de burge meesterplaats te Middelburg voor hem verloren ging, hebben zij nog slechts vijf partijgenoten overgehouden die eerste burger in Zeeland zijn. Dit is, men kan het gerust bekennen, zeer po vertjes, wanneer men het grote stemmencijfer beziet, dat bij ver kiezingen door hen behaald wordt. Zoiets steekt en moet wel wrevel wekken. Ook de katholie ken voelen in Zeeland nog maar al te veel aan de lijve, dat zij door bepaalde lieden als „on gewenste vreemdelingen" worden beschouwd. Verschillende instel lingen blijven zo goed als her metisch voor hen gesloten; al len is het leger in de lagere rangen althans, hebben wij een aandeel evenredig aan onze sterkte! Van de week werden we nog even kregel toen we la zen dat de begroting van justitie heel gemakkelijk de Kamer pas seerde. En toch kunnen de Ka merleden, ook de onze weten welk een onrecht de katholieken ondergaan ten opzichte van de benoemingen bij de rechtelijke macht. Van bewuste uitsluiting mag hier gerust worden gespro ken. Een vierde der bevolking van Zeeland is katholiek, maar denk niet dat men er tot nu toe aan dacht een katholiek in de rechtbank te Middelburg te be noemen. Keer op keer is er ge legenheid voor, gezien de vele mutaties, maar hardnekkig blijft de balie voor hen gesloten. Vlissingen kan lachen. Een oude traditie is hersteld. De nieuwe grote veerboot zuster schip der „Beatrix" zal op de werven der Kon. mij „de Schelde" worden gebouwd, zoals dit ook met bijna alle andere prov. veer boten geschiedde. De opdracht is een welkome aanvulling van de order-portefeuille en stelt daar door de welvaart der stad, zo nauw met die van „de Schelde" verbonden, voor geruime tijd veilig. Zeer scherp is ingeschre ven door de Vlissingse werf. Het was een ere-zaak voor haar hier te winnen. Gelukkig dat dit nu gebeurd is. In dit blijde kader past wel een Schelde-mopje dat kersvers cir culeert. Onlangs vierde een schil der op de werf zijn 50-jarig ju bilee en meende dus recht op de titel „goud" te hebben. Ieder gunde hem dit... behalve zijn vrouw. Die hield vol dat hem slechts het zilver toekwam. De schrandere dame verdedigde haar stelling aldus. Vijftig jaar lang heb je de verfkwast wel op- en neergehaald, maar alleen het ophalen was werken; het neerhalen ging vanzelf En dan is er nog het verhaal van de Vlissinger, die op de werf en in de stad met iedereen woor den zocht en niet van de fraai ste. De rechter zocht tussen ru zie' en Schelde verband en advi seerde de man: ga naar elders. Hij vestigde zich langs de Vecht en is nu pas veroordeeld wegens het gestadig uitdelen van klap pen! Geen voeten, geen paard, heet het en dus: zonder goede voeten geen goed paard, die goede voeten vragen een goede verzorging. Van de hoef smid. Het is daarom goed gezien voor de leiding van de Kon. Ver. „Het Neder- landsche Trekpaard" om jaarlijks ter gelegenheid van de nationale trek paardententoonstelling te Den Bosch het hoefbeslag der daar aanwezige fokpa arden te doen beoordelen door een jury van zeer vooraanstaande hoefsmeden. Op de tentoonstelling 1958 werden 47 smeden uit alle delen van ons land aangewezen die voor de bekroning in aanmerking kwamen. Van die 47 goe de smeden komen er 20 uit Noord brabant (5 uit het westen, 2 uit het midden en 13 uit oost-Brabant), 10 uit Zeeland, 8 uit Limburg, 5 uit de Noordoostpolder, 2 uit Drente en 1 uit Tollebeek dat we niet op de kaart kunnen vinden. Door het bestuur van de vereniging van onderwijzers in hoefbeslag was een medaille uitgeloofd voor die smid, die het hoogste aantal punten behaalde. Deze medaille werd toe gekend aan J. P. Baijens te Oosteind- Oosterhout. Op hetzelfde adres Pro vinciale weg 88, als deze kampioen hoefsmid verwierf W. J. Baijens ook een bekroning terwijl eveneens uit Oosterhout.echter op een ander adres (Herweg 1) H. J. Baijens tot de be kroonden behoorde. Een vierde smid met deze naam. Joh. H. Baijens woont te Hilvaren- beek, terwijl ten vijfde echter met twee a's G. M. J. Baaijens, te Oss woont. Uit het westen van onze provincie kregen verder nog een bekroning P J. Kint te Halsteren en M. v. d. Klundert te Zevenbergschehoek, ter wijl uit oost-Brabant G. Vriens te Aarle-Rixtel tot de bekroonden be hoort. Zeeuwen De Zeeuwse hoefsmeden, die voor een bekroning in aanmerking kwa men zün in alfabetische volgorde: J. van Arenthals te Axel; M. J. van Beek te St.-Annaland; Jac. Boerman te Axel; L. Cyvat te Koudekerke; F. Hertogh te Lamswaarde, J. Kurz te Serooskerke, D. Luteijn te Oostburg; A. C. de Poorte te Middelburg, R. Reyniers te Aardenburg en A. Stey- aert te Schoondijke. Het is niet enkel uit de keuringen van het hoefbeslag waaruit spreekt de nog steeds levendige belangstel ling voor de trekpaardenfokkerij; op 2, 3 en 4 december worden, te Oost burg, Hulst en Goes weer de z.g. achttienmaanderskeuringen gehou den terwijl vóór 24 november a.s. reeds weer de aangifte voor de ver plichte hengstenkeuringen 1959 moet plaats hebben! Indien de hengsten te laat worden aangegeven is f 25. boete verschuldigd! De verplichte keuringen worden o.a. gehouden op 15 januari in 's- Hertogenbosch, op 20 januari te Oost burg. 21 januari te Axel en 22 ja- noari te Goes, terwijl de centrale premie-keuring voor Zeeland zal worden gehouden op woensdag 4 fe bruari te Goes en die voor Noord brabant op donderdag 5 februari te s-Hertogenbosch. Een spannend moment uit de wed- J de Zeeuwen een verdiende over- strijd DESKMiddelburgwaarin I winning behaalden

de Stem | 1958 | | pagina 7