Suikerbietenoogst ongekend hoog max Factor r TER Nederlands eerste snelsmeltend klontje ge tips Jicolaas sn m 7 Volgend jaar dierenasyl voor afd. Z.-Vlaanderen Onrast in Marokko max Factor Zeeverkenners Terneuzen in eigen hoofdkwartier Graauw heeft tekort van 28.000 gulden voor 1959 IPagblaP pc jif ent X Ongevallen met looplampen BonS Losse flodders Consolidatie Zuidelijk Toneel N~' èj Y kunt toveren' DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 NOVEMBER 1958 Groot overschot voor export f Dassen Peek&Cloppenburg Schikking in zaak Scherphuis Ziekenfonds voor de Bevelanden Verkiezing aantal vertegenwoordigers Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg GRATIS aanbieding van Raad werkte agenda vlot af Dodelijk ongeluk te Sas van Gent Amerikaanse „Expresso"! Pri ma katoen kt zeer originele dessins <495 t direct al aan dan het roken! van die volle, ,Ja, wanneer U probeerd, blijft ITMEESTER! FIAT 5 St. f. 1.35 'AN DER STEEN De nu nog in volle gang zijnde suikercampagne in Nederland zal dit jaar een record suiker opbrengst te zien geven van min stens 50.000 ton meer dan vorig jaar. De totale Nederlandse produktie voor dit jaar schat men op 500.000 ton, ter wijl de totale Nederlandse behoefte slechts ongeveer 430.000 ton suiker be draagt. Nederland houdt dus dit jaar voor het eerst sinds lange tijd suiker Ongevallen met elektrische loop lampen (al of niet zelf in elkaar ge knutseld) hebben in het verleden nogal eens slachtoffers geëist. Sinds er echter zeer veilige en solide loop lampen goedgekeurd door de Ar beidsinspectie in de handel zijn, is het aantal ongevallen met dergelijke lampen gelukkig zeer afgenomen. Een zwak punt levert nog altijd het aansluitsnoer. Zelfs al is dit, zoals voor werkplaatsen voorgeschreven, een z.g. rubbelmantelsnoer, dan kan dit onder omstandigheden nog tot een ongeval aanleiding geven. Onlangs is in Zeeuwsch-Vlaanderen op deze wijze weer iemand in een garage dodelijk door de elektrische stroom getroffen. De aansluitkabel van een looplamp was in de knel geraakt tussen de mo torkap van een tractor. De tractor kwam onder volle spanning te staan en het aanraken van die tractor was voldoende om dit ongeval te veroor zaken. Het hierboven aangehaalde is voor ons aanleiding er nog eens nadrukke lijk op te wijzen, dat voor werk in ga rages, werkplaatsen enz. looplampen die door middel van een veiligheids transformator worden aangesloten, aanbeveling verdienen. Deze transfor mator levert de volkomen ongevaar lijke spanning van 24 volt of 42 volt. De looplampen zijn in dat geval van zelfsprekend van 24 of 42 volts gloei lampen voorzien. Ook bij beschadiging van de looplampkabel zijn dan onge lukken uitgesloten. (Advertentie) levensduur, 490 een exclusieve St.Nlcolaas collectie, o.a. Terylenede das met de langste wasbaar en kreukvrij zuiver zijde - een Sint Nicolaasaanbiedirg voor de speciale C95 prijs van U Italiaanseimport (pura seta) - modieus - exclusief- nieuwste dessins nQ1 12.95 ir3 over en zal een gedeelte van het over schot moeten exporteren. Oorzaken van deze recordproduktie zijn: de toeneming van de bietenare aal tot de recordomvang van 82.000 hectare en de goede zomoer, waardoor men een gemiddelde opbrengst van circa 45.000 kilo suikerbieten per hec tare kon bereiken. De dagproduktie van de elf suikerfabrieken in Neder land bedraagt momenteel 45.000 ton, waarvan twintig procent door de sui kerfabriek „Dinteloord" van de V.C.S. gehaald wordt. Een van de gevolgen van de grote produktie is dat de cam pagne die in normale omstandigheden rond Sinterklaas eindigt, verlengd is tot rond Kerstmis. (Advertenties) Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn, vooral als ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom Bon Sa na opgelost in melk. Het is een heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk, eiwit- en ijzerhoudend Voor allo schoolgaando kinderen t •m. Bij apothekers en drogisten H A CO N.V. Maastricht (Van eon onzer verslaggevers) De „Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken" (VCS) brengen veertig produkten op de markt. Een Engelse machine, door Fran se technici in „De Dinteloord" op gebouwd, is bestemd voor de aan maak van een nieuw produkt, het snel oplosbare suikerklontje. De nieuwe machine, die een in vestering vergde van anderhalf miljoen gulden, produceerde maandag de eerste „officiële" klontjes. Een hoeveelheid gewone witsuiker wordt door de machine, die een wonder is van technisch vernuft, tot kleine klo|ntjes geperst. Dat gebeurt zonder overmatige wrijving en zonder overmatig persing. De klontjes worden op metalen platen gerangeerd en in verticale droogtunnels in minder dan één uur gedroogd. Pneumati sche grijpers zorgen er voor, dat het klontje fraai wordt verpakt. In enkele regels is dit het techni sche proces voor de vorming van, een klontje, dat zeer snel oplost en dat door deskundigen uit de suikerindustrie als een „revolutio nair klontje" wordt beschouwd. De nieuwe machine van „De Dinteloord.'"Over een band schuiven de suikerklontjes aan, die door pneumatische grijpers in een doosje worden gezogen Tevoren heeft de machine het klontje zodanig „bewerkt", dat het snel smelten zal. (Foto Bern. v. Gils, Breda) De klontjes, die tot nu toe beston den. hadden drie minuten nodig voor zij goed smolten. Zij moes ten dan in hete koffie of thee lig gen. Waren koffie of thee niet heet dan smolt het oude klontje in de meeste gevallen nog n.iet voor de helft. Door de installatie van de nieuwe machine bereikte „De Din teloord" de produktie van een klontje, dat in hete koffie en thee in twintig seconden: in lauwe kof fie of thee in veertig seconden smelt. Doordat er in Nederland tot nu toe geen al te bevredigend suiker klontje op de markt kwam ver bruikt het land slechts 20% van het aantal klontjes, dat in het buitenland werd verbruikt. Helemaal is het nieuwe dierenasyl meester, omdat hij in de oprichtings loop vrij binnen - Kijk vrij binnen de Terneuzense Industrieweg nog niet gereed maar wanneer het zover zal zijn (en dat is al heel gauw) zal het aan de dierenbescher ming afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen worden overgedragen. De heer K. Reinders, inspecteur van politie te Terneuzen die de tweede jaarverga dering voorzat, deelde dit mee en noemde het een unicum dat een ge meentebestuur een dierenasyl bouwt en het daarna aan de dierenbescher ming overdraagt. Hij was het gemeentebestuur van Terneuzen daarvoor bijzonder erken telijk. Voor het overige werden er met betrekking; tot deze aanwinst op deze vergadering nog enkele plan nen gesmeed. Op de dag van de of ficiële overdracht wil men een hon denshow organiseren. B. en w. zal worden gevraagd een loterij te mo gen houden voor de inrichting van het asyl en ook op Koninginnedag wil men een ballonwedstrijd voor dit doel houden. Welke tarieven er in de toekomst opgeld zullen doen moet nog worden bekeken. Wel was men het er over eens, dat de dieren der leden voorrang moeten hebben. De exploitatie zal in handen moeten gegeven worden van een commissie van beheer, zo werd besloten. De voorzitter bracht dank aan de dames die zich bezig hebben ge houden met de verkoop van de zil veren voorwerpen ten bate van de dierenbescherming. Dit werd een volledig succes. De heer Reinders vroeg de aandacht voor de „olie vogels". Het wil nogal eens voor komen dat er vogels worden gevon den die klaarblijkelijk in olievelden op zee zijn terecht gekomen. Men tracht dan de veren te reinigen maar het is beter deze dieren bij de dierenbescherming of de politie af te geven. Men betreurde de ontslagname van de heer Meertens als penning- tijd veel voor de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gedaan. Wie zijn opvolger zal zijn moet nog bekeken worden. Ook de verspreide leden zul len zeer welkom zijn op de speciale filmvoorstelling die in het begin van 1959 zal worden gegeven. Er gingen stemmen op ook in plaatsen als Hulst, Axel en Oostburg een afdeling van de dierenbescherming op te richten, daar een rayon Zeeuwsch- Vlaanderen veel te groot tis. Er werd geklaagd over het feit 'dat er nog eigenaars zijn die hun paarden oog kleppen aandoen. De voorzitter ant woordde, dat het ontwerp dierenwet nog bij de regering in studie is. De afdeling zal op verzoek van enkele leden een verzoek richten tot het hoofdbestuur dat stappen zou kun nen doen om voor bejaarden en on- vermogenden vrijstelling van hon denbelasting te verkrijgen Er is in de nacht van zondag op maandag o.m. een aanslag gepleegd op een zendmast van de Marokkaan se radio te Oedjda. Door een ontplof fing is de antenne op de mast naar beneden gestort. De mast zou vol gende maand in gebruik zijn geno men. Het Marokkaanse blad „Al Alam" meldde gisteren dat er in een aantal gebieden van Marokko aanslagen zijn gepleegd. Te Boni Snassen in de om geving van Oedjda vielen gewapende mannen politieagenten aan. die van hun wapens werden beroofd. In het gebied van Oelmes werden telefoon draden doorgesneden. Verder werd melding gemaakt van beroving en mishandeling bij Oedjda Taza, Oelmes en Settat. Naar wij vernamen zijn b. en w. van Goes ingegaan op de suggestie van de Centrale raad van beroep te Utrecht, om in de zaak-Scherphuis tot een minnelijke oplossing te ge raken. Zij hebben dokter Scherphuis een voorstel tot schikking gedaan. Zijn wij wel ingelicht, dan zou dit gaan in de richting van het toeken nen van een wachtgeld. In de vergadering van het zieken fonds voor de Bevelanden, die te Goes werd gehouden, zijn de volgen de heren herbenoemd als vertegen woordigers. A. Buys, Goes; D. Gorsse, Goes; P. Kraak, Wolf aartsdijk; J. v. d. Weele; J. Robër, Yerseke. In de plaats van de heren J. Leijs, Kloe- tinge en I. Heystek, Kortgene wer den resp. benoemd de heren C. Hol- lestelle, Kloetinge en M. Verweij. Kortgene tot vertegenwoordiger. Tot plaatsvervangers werden in de va cature C. Hollestelle, Kloetinge en M. Verweij, Kortegene benoemd de heren M. de Graaf en M. Broekho ven. Herbenoemd als plaatsvervan gende vertegenwoordigers werden de heren: J. Ooms, Goes; M. van der Slikke, Goes; C. van der Schraaf, Wolfaartsdijk, G. Smit, Nieuwdorp; M. de Meij, Borssele; J. Florusse, Wemeldinge en D. van Boven, Yer seke. De heer G. Krekelberg bood na mens de verzekerden-vertegenwoor digers en plaatsvervangers het be stuur van het fonds een schilderij aan voor het onlangs aan de Beatrix- Iaan te Goes geopende nieuwe kan toor van het ziekenfonds. Dr. P. Ornèe, controlerend genees heer bij het ziekenfonds hield een causerie over „De medische controle bij de ziekenfondsen". Op deze inte ressante lezing volgde een leerzame bespreking. Als lid van het ziekenfondsbestuur werd de heer H. Clement herbe noemd. Ook de voorzitter, de heer A. Buys, en de secretaris, de heer Dek, werden herbenoemd. In de jongste vergadering van de Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg werd overeenstem ming bereikt over een ontwerp-be- sluit tot aanvulling van het Alge meen Rijksambtenarenreglement en 't arbeidsovereenkomstenbesluit met bepalingen nopens vrijwillige deelne ming aan een spaarregeling met uit zicht op premie en over de daarbij behorende ontwerp-ministeriële be schikkingen. Voorts ging de commissie akkoord met een ontwerp-besluit tot wijziging van de bezoldiging van vakleer krachten bij het lager onderwijs. Aan de orde kwam ook het opne men van de 6 pet. en de 5.6 pet. toe lagen in de schaalbedragen van het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijks ambtenaren 1948. Nadat van rege ringszijde voorgesteld was deze aan gelegenheid aan te houden tot een gelegener tijdstip werd na overleg besloten tot een eenstemmig advies aan de regering de toelage van 6 pet. met ingang van 1 januari 1959 in de schaalbedragen op te nemen. (Advertentie) "(Advertentie) GRATIS een royale proeftube hi-fi vloeibare make-up bij aankoop van een hi-fi lipstick Bij daglicht, bij kunstlicht... altijd de zekerheid van zuiver natuurlijke (..high fidelity") schoonheid voor u hi-fi vloeibare make-up plus hi-fi lip stick. Nu beide tezamen voor de prijs van één lipstick. Gratis een royale proefstick PAN-STIK make-up bi] aankoop van een tube INVISIBLE FOUNDATION Geef uw uiterlijk de charme van jeugdige frisheid door de ideale make-up combinatie: Pan-Stik plus de vochtrijke Invisible Foundation. Nu beide tezamen voor de prijs van één tube crème! Benut deze buitenkansfes vandaag nog... de voorraad is beperkt, de aanbieding tifdelijkl HOLLYWOOD Imp. Marf*c N.V. - Huddestraat 3-5 - Amsterdam „Zaterdag werden de grote plan nen der vijf samenwerkende kanaal gemeenten gepubliceerd, maar van ons hoofdkwartier stond er niets in", zei pastoor J. van Campen van Ter neuzen, nadat hij het bescheiden verblijf van de kath. Zeeverkenners, ergens op het separatiepunt neer gezet, had ingezegend. Niet alleen de pastoor vond dit belangrijk. Ook burgemeester mr. P. Tellegen wilde daarbij aanwezig zijn om de officiële opening te verrichten. Deze bestond uit het hijsen van de vlag aan de mast. EULAN vopr*Ynoteeht« behandeling ^von wol en onder* dierlijke vezelt; een wetenschappelijke pioniers-prestatie van BAYE tientallen jaren op zijn w deugdelijkheid beproefd. luister op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag om 9.52 uur naar het EULAN-PJtOGRAMMA over Radio LUXEMBURG 2OB m. Om geen uitzondering te maken op de regel, sluit ook de gemeentebe groting voor 1959 met een tekort van f 28.000.—. Dit bleek bij de aan bieding van de begroting in de open bare raadszitting. Toch is, volgens de mededeling van de voorzitter in al les de uiterste zuinigheid betracht. Als één der „zware posten" noemde hij bijvoorbeeld het onderwijs. Een commissie, bestaande uit die raadsleden, die geen wethouder zijn, geassisteerd door de secretaris, zal de begroting onder de loep nemen. De overige agendapunten, zestien in totaal, werden in een vlot tempo af gehandeld. De voorstellen van b- en w.. betreffende wijzigingen in de ver ordeningen heffing reinigingsrechten wijziging begroting 1958 kapitaals- dienst, wijziging tot aanbrengen van het lopende straatverlichtingscontract werden alle met algemene stemmen goedgekeurd. Eveneens het voorstel van b. en w. tot verkoop van grond aan het plaatselijk Wit-Gele Kruis werd aangenomen. De door Gedeputeerde Staten voor gestelde wijzigingen in de bezoldiging van secretarissen en ontvangers on dervond geen tegenstand en werd overgenomen. De raad besloot aan b. en w. op dracht te geven tot het nemen van de concrete voorbereidende maatre gelen tot invoering van de werkclassi- licatie en prestatiebeloning. Dit om dat men anders onmogelijk de 3 pro cent tijdelijke overgangstoeslag aan de werklieden in dienst der gemeen te kon verlenen. Daarna had de herbenoeming plaats van de leden van de woonruimtecom missie. Alle aftredende leden t.w. de heren: Th. van Campen, P. Willems, P. Verras. F. de Witte, R. Lafarre en F. de Nijs werden herbenoemd. De raad benoemde de heer Lod. Daalman als lid van het college van beheer waterschap Hulst-Paal wegens aftreden van de heer Jos Buijs, die niet kon worden herbenoemd. Goedgekeurd De rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur over 1955 en 1956, als mede de rekeningen der gemeente over dezelfde jaren werden zonder op- of aanmerkingen in orde bevon den en goedgekeurd. Het begrotingstekort voor '59 werd op 28000 geraamd en nader toege licht. De ontvangsten van de gewo ne dients zullen 125.411,12 bedra- feb, waartegen een uitgave zal staan van 153.411,12. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door de heer de Witte, die het wel betreurde, dat er op het gehucht Zandberg in feite geen bouwgrond disponibel is. Dit is gebleken, toen laatst iemand de voorkeur gaf aan het bouwen op Zandberg. De voor zitter lichtte toe, dat er voor Zand berg wel degelijk een uitbreidings plan bestaat. Wil iemand daar bou wen en men kan met de betrokken eigenaar geen akkoord krijgen over de normale verkoop van bedoeld per ceel grond, dan kan men wel dege lijk tot onteigening overgaan. Omdat er in het door de heer de Witte be doelde geval in feite geen tijd was om een dergelijke langdurige proce dure te volgen, is toen een andere uitweg gekozen. De heer Schillemans informeerde nog eens naar de verlichting in de Beatrixstraat. De voorzitter deelde mee, dat, nadat de goedkeuring van Gedeputeerde Staten was verkregen, dit direct was doorgegeven aan de P.Z.E.M., die op haar beurt stellig zo vlug mogelijk aan het werk zal gaan. De voorzitter van de katholieke jeugdraad, mr. Vermeulen, was daarbij eveneens tegenwoordig en schipper L. de Jong met stuurman Paulusse van de N.P.V. en de ka tholieke zeuntjes is uitstekend. Taai Gemakkelijk hebben de katholieke zeeverkenners (de eerste in Zeeland) het tot nu toe niet gehad. En dat „hoofdkwartier" dat loopt ook wel los. Maar trots zijn zij er met recht op. Het is een heel simpel houten gebouwtje, weggedoken op het Sepa ratiepunt achter de jachtwerf van de heer Vermeulen. Het staat aan de rand van het water en vlakbij ligt een roeiboot gemeerd. De „Jean Bart" ergens voor een prikje los gebrand, op de Terneuzense scheeps werf van nieuwe kimplaten voorzien en door de jongens schoongemaakt en geverfd. Riemen zijn er ook al, dus kan er worden gevaren. Een zeilboot is er ook, maar voor die zeewaardig is zal er nog wel wat gewerkt moeten worden. Er ont breekt nog van alles: zeekaarten, boeken, een goed kompas, peilschaal en kaartpassers. Eigenlijk nog te veel om op te noemen. Maar bij stukjes en beetjes zal het er komen. Zoals tot het nu toe alles er gekomen is. Burgemeester Tellegen had alle respect voor schipper Cesar Pieters, één van de hoofd-pioniers. En bijzon dere dank werd later gebracht aan de heer Lossie die het gebouw bijna helemaal alleen (verbazend stevig) in elkaar zette. De roef Pastoor van Campen zegende het eenvoudige kruisbeeld en het gebouw en dacht, dat het in het vervolg wel de roef zal heten. Aan de buitenkant zijn de patrijspoorten wit-omrand. Binnen is er nog niet eens een houten vloer. Daarvoor zijn schel pen, die de geur van de zilte zee hebben, gestrooid. Aan de wanden ankertjes, touwen en boven „op zol der" waar je zo bij kan, de zwem vesten. Een eenvoudige houten tafel en bank een gezellige kachel en prima koffie hadden ze voor die ge legenheid. Een geluk was dat de Rijkswater staat de grond vlot voor vijf jaren in .pacht gaf en nog niet al te duur ook. Er kan verder worden gewerkt maar als men de summiere balans bekijkt, is dat voor een econoom om te rillen. Steun van overheid en or ganisaties werd bij de oprichting, ruim een jaar geleden, vlot gewei gerd. Het hoofdkwartier wilde wel voor een jaar de contributie kwijt schelden. Er werd geld geleend maar dat moet terug komen. Ieder jaar honderd gulden. Het moet geen club voor uitverkorenen worden. Maar een klein beetje daadwerke lijke sympathie is er wel. En het werk op het land door de jongens bracht ook heel wat op. Schipper Pieters brengt hen de nodige zeemanskunst bij. stuurman J. v. d. Sneppen helpt hem onver moeibaar. Er is nu „een bak" dat zijn zes geïnstalleerden. Verder nog een paar „bakzeuntjes" die voor in stallatie in aanmerking komen. En daar is aalmoezenier Matthijssen. Voor hoeveel die telt is niet bij be nadering te zeggen. Maar voor hem is de naam „stuwende kracht" geen tot op de draad versleten cliché. TN tegenwoordigheid van een me de-applaudisserende dr. Drees heeft mr. Burger dan zijn „grote aanval" op het kabinetsbeleid ge daan. Zeven dreunende schoten zijn gelost en als al het lawaai en alle smook zijn weggetrokken, ziet men, dat er eigenlijk niets geraakt is. Al les wat de heer Burger met zoveel emphase naar voren brengt, be hoort, op de keeper beschouwd, öf eveneens tot de verlangens van an dere partijen óf is nog in studie. Het meest in de trant van „Hou me vast of ik bega een kabinetscrisis" is het punt betreffende het defen siebeleid. Daar is gauw de restrictie „althans na de volgende verkiezin gen" ingelast, zodat het ten aanzien van dit kabinet helemaal een schot in de ruimte is. Alle grote woorden kunnen de in druk niet wegnemen, dat de PvdA dit kabinet niet serieus naar het le ven staat, doch slechts een ver vroegde verkiezingscampagne is be gonnen. Opmerkelijk is ook, dat in de zeven punten in het geheel niet wordt gerept over een ombuiging van de Nieuw-Guinea-politiek. Dan had dr. Drees trouwens niet eens kunnen applaudisseren. Andere par tijen kunnen hun kalmte bewaren bij deze kunstmatige opwinding. Er is maar met losse flodders gescho ten. F)E eerste ronde van de Franse ver kiezingen heeft al aangetoond, hoe sterk de positie van De Gaulle is. Zelfs het ietwat geringer per centage van opkomst is daar een bewijs voor. Velen voelen zich na al het beschamende geharrewar van 'n valse democratie zo rustig en veilig onder vaste leiding, dat ze de be langstelling voor de stembus heb ben verloren. Als dit moeheidsver schijnsel een grotere omvang had aangenomen, zou het een vaag te ken zijn, want dan zou het wijzen op een groeiende afkeer van de de mocratie als zodanig. Het is nu echter nog niet ver ontrustend. Te meer, omdat de pou- jadisten, een echte anti-democrati sche groep, tot verdwijnen is ge doemd, terwij] ook de communisten flink terrein verloren. De nieuwe partij van Soustelle, De Gaulles politieke adjudant, maakte een flin ke sprong vooruit. De socialististen die tijdens de grote crisis van deze zomer onder leiding van Mollet, een constructieve politiek hebben ge voerd, plukken daarvan de vrucht in stemmenwinst. Alles bij elkaar kan men zeggen, dat bij deze stem bus de Vijfde Republiek stevig ge consolideerd wordt. We weten nu wat we aan Frankrijk hebben. J-JET Zuidelijk Toneel, dat in een vorig seizoen niet al te gelukkig gestart was, heeft onder nieuwe di rectie, uitgebreid tableau de la trou pe en nieuwe naam (Ensemble) veel succes met zijn opvoeringenin het noorden. Zijn speelschema ver meldt tal van data in Amsterdam en elders, maar zuidelijke plaatsen zijn er maar heel weinig bij. Hoe komt dat? Aan bestuur, directie en spelers zal het zeker niet liggen. Ze kennen de opzet van deze troep: betere cultuurspreiding en ze wil len daaraan van harte meewerken. De bedoeling is nooit geweest „nog maar weer eens toneelgezelschap". De bedoeling was, juist als met het Brabants Orkest, ook „de pro vincie" en met name het zuiden beter deel te doen hebben aan het toneelleven. Te meer, omdat de „noor delijke" beroepsgezelschappen ge dwongen waren het bedienen van de provincie in te krimpen. Het verschijnsel doet zich nu ech ter voor. dat Het Zuidelijk Toneel Ensemble maar heel weinig aanbie dingen tot optreden in het zuiden krijgt. Daarom moet het zijn ope ratieterrein wel in hoofdzaak in het noorden zoeken. Dat is toch wel erg verdrietig. Schouwburgdirecties en uitkoopverenigingen in het zuiden schijnen zich nog niet te hebben aangepast aan het bestaan van dit gezelschap, dat door de Brabantse gemeenten en door de provincie flink wordt gesubsidieerd. Kan dat niet veranderen? (Advertentie) Een boer uit het dorpje Sint-Maarten, Zat in een cafeetje te kaarten; Toen hij won, riep hij blij: „Gratis TIP hier voor mij!" m En was trots als een KÊÊ hond met twee staarten. TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. A. H., Utrecht ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Gene ver. Nwe, Limericks inz. aan H. Bootz, A.dam Gistermiddag omstreeks twaalf uur heeft zich een ernstig ongeluk voorge daan op de kruising Oostdam-West- kade te Sas van Gent, waarvan de heer J. G. uit die plaats het slacht offer is geworden. De heer G. ver leende geen voorrang aan een van rechts komende Belgische vrachtauto met aanhangwagen, die bestuurd werd door R. uit Evergem. Hij botste tegen de zijkant van de aanhang wagen en kwam met een van zijn dijbenen onder het linkerachterwiel van de wagen terecht. Dokter Puy- laert verleende eerste hulp aan G., die per ambulance naar het zieken huis te Sluiskil werd overgebi-acht, waar hij in de loop van de middag is overleden.

de Stem | 1958 | | pagina 5