Walcheren Zuid Baveland 75 WYBERT Zeeuwsch-Vlaanderen MeeStët beste gelderse Het Venus- kruid WOLLEN HEREN- VESTEN Dagblad De Stem Protest tegen noodwoningen aan de Singel PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES Unie ke aan bied ing Benoemingen bij waterschappen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 NOVEMBER 1958 VROOM &t DREESMANN Premiekeuringen achttienmaanders Hoogwaterstanden Activiteiten van Oudheidkundige Kring LIJZEN t ele avond L.J.G. Zakken post.... Burgerlijke Stand AGENDA Vandaag Morgen VLISSINGEN Op de Singel vormen tweeëntwin tig noodwoningen nog een zwarte vlek waarom een aantal bewoners, die daar op kijken b. en w. verzocht hebben de woningen te slopen. B. en w. be richten thans de raad dit niet te zul len doen. De adressanten hadden aangevoerd, dat in Vlissingen statistisch geen wo ningtekort meer bestaat. B. en w. voeren hiertegen aan, dat de werke lijke woningbehoefte het feitelijke woningtekort nog groot is. Medio oktober 1958 stonden 1634 woningzoe kenden ingeschreven. Er zijn geen vervangende woningen in voldoend aantal aanwezig. De eer ste drie kwartalen van 1958 kwamen 261 woningen gereed; in het lopen de kwartaal komen er niet meer dan 40 nieuwe woningen klaar, zodat de woningvoorraad dit jaar slechts met ca 300 zal stijgen. Hiertegenover staat een vermindering met 128 woningen, welke werden gesloopt of aan de woonruimte onttrokken. Hoewel b. en w. zeggen de wenselijkheid van sloop van de noodwoningen aan de Singel te onderschrijven, zijn zij daarom van mening, dat het niet mogelijk is op korte termijn daartoe over te gaan. (Advertentie' Verkeersslachtoffers Bij het oversteken van de Paul Krügerstraat is de 82-jarige heer de M. aangereden door de motorrijder D., eveneens van hier. De bejaarde en de jongeman smakten samen te gen de grond, maar wonder boven wonder liep het zonder ernstige kwetsuren af. Eveneens in de binnenstad reed de automobilist K. uit Middelburg, door een verkeerde manoeuvre bij het in halen. de bromfietsrijder de S. uit Souburg aan. Ook in dit geval vielen de gevolgen mee. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter zv P. Both-Dijkstra; Octofina dv J. Djermor-Alang; Else dv H. Regeling-van As; Katinka dv J. Liinnemann-Piester; Janusje dv C. van HarskampenTeunissen; Adriaan z v H. den Dekker-Flipse; Tadeusz zv M. Bielc-Stokman; Hubertus zv H Tummers-Keerssemeeckers; Maria dv M den Exter-Visser; Antonius zv J Poppe-Boer; Gijsbert ze A. v.d. Endt- Paauwe. Huw.aangiften: P. van Loenen 24 j. en H. Haccou 21 j.: W. Luwema 25 j. en M. Winthorst 21 j.; M. Falhaber 20 j. en -T "ijnke 23 j.; F Alders 17 j. en E 21 j.; E. van den Broek 23 j. en Vlaas 21 j.; A. Belzer 43 j. en J. Verweij 37 j. Gehuwd: L. Lafeber 28 j. en P. Meulmeester 26 j.; A. Bax 18 j. en G. Mallien 19 j.; A. Temmerman 27 j. en R. Buijing 23 j.; P. v.d. Kuijl 26 j. en L. Schroevers 21 j.; P. Groenen- berg 24 j. en M. van As, 21 j. Overleden: F. Malgo 81 j.; M. de Meulmeester 74 j.; C. Wijkhuizen 56 i K 'Nrsorphout 82 j. Garantie op ieder ZEKA artikel 's-Heerenhoek zieken naar beauraing Onder het motto „minstens drie zie ken naar Beauraing" zal vanavond in de Jeugdhoeve door de paters as- sumptionisten de prachtige film „Ju das" worden vertoond met nog enkele andere zeer mooie rolprenten. Overa'. in de omliggende plaatsen vond het vertoonde een goed onthaal. Tevens wordt een schitterende verloting ge houden, waarvan de opbrengst wordt bestemd om weer zoveel mogelijk zieken met de ziekenbedevaart te kun nen laten meegaan. Evenals op an dere jaren wordt weer voldoende op komst en belangstelling verwacht voor dit bij uitstek sympathieke werk, missie Vanaf 7 tot en met 14 december zal in ónze parochiekerk een missie wor den gepreekt door de paters augustij nen. De laatst gehouden missie werd hier twaalf jaar geleden gepreekt. ribben gebroken De heer J. de Jonge schoof met zijn rijwiel uit op onze onvolprezen Zeeuwse klei, waarvan een hoopje te veel op de weg lag. Hij kwam zo on gelukkig te vallen dat een paar van zijn ribben braken. Kruiningen uitvoering „crescendo" De gem. zangvereniging „Crescen do' gaf haar eerste winteruitvoering. Onder leiding van zijn directeur, de heer Adr. B. Holster, bracht het koor een 5-tal zangnummers ten gehore. Elk nummer werd voorafgegaan door een korte explicatie van de directeur. Zonder aan de overige nummers iets tekort te willen doen, kan toch niet onvermeld blijven de prachtige uit voering van de geestige parafrase van Lex Karsemeyer over het beken de Nederlandse liedje ,,'k Heb m'n wagen volgeladen". De gebrachte nummers werden al le keurig vertolkt en de dirigent oogstte dan ook een welverdiend ap plaus. Daarna werd door een aantal leden opgevoerd het toneelspel in 3 bedrij ven door Gerard Buijs „Comedie om geluk". Dat „Crescendo" ook over goede amateur-tonelisten beschikt, bleek wel erg duidelijk bij de op voering van dit stuk. Een dankbaar applaus voor een helaas slechts ma tig bezette zaal was de beloning voor hun optreden. (Advertentie) met mouwen knoop- of ritssluiting in uni kleuren of uni met fantasieband ingewerkt. Hét St. Nicolaascadeau bij uitstek. FABRiEKSPARTIJ slechts 3 dagen voor de unieke prijs van 19 BREDA BERGEN OP ZOOM Dagblad, voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7. Tel. 2377. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerdcr: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes. Westsingel 98, Tel. 2236 RayonredacteurN. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor loss, acvertenties bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" f 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0 90 elke regel meer f 0.15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. H einkenszand „Schipper van de Maartje Jacoba" uitstekend opgevoerd Evenals met de opvoering van ,Op hoop van zegen" en „De witte non" in het verleden, heeft de r.-k. To neelvereniging Vriendenkring met „Schipper van de Maartje Jacoba" haar pogen om het dorpstoneel op hoger plan te brengen voortgezet. Als zodanig is met deze opvoering dit pogen ilkomen geslaagd- Belangrijk winstpunt was ook nu weer, dat de speelsters en spelers zich aan het ni veau van de tekst, die uitmuntte door een weldadige eenvoud en directheid, wist op te trekken tot het peil, dat ruimschoots bovei het gemiddelde uitstak. Het talrijke publiek twee maal een uitverkocht huis, heeft aan deze eerste seizoenopvoering zeer veel genoegen beleefd. Het uitte zijn waardering in een warm applaus. De sterk dramatische inslag, die Klaas Smelik zijn spej van de zee meegaf, werd door de vertolkers uitstekend uitgevoerd en met bezieling uitge beeld De hoofdrollen vonden in de persoon van Greta Hoondert, Bets v Leeuwen, Dorus van der Zwaluw en (Advertentie! Bij guur weer 1 kunt U verkoudheid voorkomen met Albert de Jonge een gelukkige bezet ting, ook al werden enige bijzonder lastige dialogen tegen het einde wat vlak. Ze boetten daardoor in aan over tuigingskracht. Zeer verdienstelijk was ook de creatie van Emely Pie- ters van de rol van „Reintje", het ongekunstelde meisje, dat de roep van haar hart volgde. Frans Pieters zette met een paar trekken het ka rakteristieke beeld van Iwan. de on nozele Rus, gevoelvol op de planken, In de overige bijrollen zagen- we, naast enkele debuterende jongeren, een Piet Faes, die met enhousiasme acteerde, maar als eerste stuurman kennelijk zijn jeugdige leeftijd tegen had en Bas Simonse, de scheepskok, met spel, dat in de scène van Het Dronken Zeemansorakel zijn hoogte punt vond. In zijn traditionele dankwoord be trok de voorzitter vooral ook regis seur Jan Koens, die een groot aan deel had in het succes, dat Vrien denkring oogstte met deze opvoering, een succes waaraan Bertus van der Linden en Frans Pieters met hun sfeervolle decors een belangrijk aan deel hebben gehad. 'Visse Raadsbesluiten De gemeenteraad besloot de weg in Coudorpe, aansluitend aan de Nieuwstraat, Coudorpseweg te noe men, en de weg Ellewoutsdijk-Staat- sedijk met Trenteweg te benamen. Aan de wed. P. Meulpolder werd een premie van 1.500,— toegekend voor verbetering van haar woning. De lagere landbouwschool te 's-Hee renhoek ontvangt een subsidie van max. 15.per leerling per jaar. Besloten werd de huurovereen komst met de Herv. kerkvoogdij te Driewegen betreffende de voormali ge kleuterschool zonder meer te be ëindigen. Tot 24 maart 1968 zou de gemeente geen huur behoeven te b- talen wegens destijds betaalde ver- bouwingskosten. Hiervan is nog 1.400.onafgeschreven. De tegemoetkoming in de kosten van de burgemeester voor het ge bruik van zijn auto in gemeente dienst werd gehandhaafd op 0,20 per km. De begroting '59 werd met een ge raamd tekort van 3500. aangebo den. De gemeenterekening 1957 geeft een nadelig slot van 688,27 en de kapitaalsdienst een nadelig slot van 72.087,12. Aan mej. L. Burger is op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lage re school, ingaande 1 januari a.s. Burgemeestei D. Lodders deelde mede, dat men er nog steeds niet in geslaagd is een tijdelijke leerkracht aan te trekken. De heer W van Loo werd herbe noemd als lid van het Burg. Arm bestuur. (tvezande T oneeluitvoering Door de plaatselijke toneelvereni ging „St.-GenesiuS-gezéllën" werd in café Verbeek een toneeluitvoering ge geven. Zoals de heer de Jonge dit in 2ijh zeer sympathiek openingswoord mededeelde, heeft de toneelvereni ging als het ware een gedaantever wisseling ondergaan; niet alleen de naam is veranderd, maar ook onder speelsters en spelers is nieuw bloed gekomen. Onder het uitspreken van een welgemeend en hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot de burgemeester en zijn echtgenote sprak de heer de Jon ge tevens de hoop uit, dat vele paro chianen hun medewerking zouden ge ven en hun belangstelling tonen, om dat dit nu eenmaal voor een toneel vereniging een onmisbaar iets is. Daarna werd opgevoerd het toneel spel in 3 bedrijven, getiteld .Verze gelde lippen". Een toneelspel met een bijzonder mooie inhoud en een iets dramatisch karakter. De inhoud van het stuk weer te geven is niet mo gelijk, maar het hoofdthema in het stuk had betrekking op het biechtge heim. De speelsters en spelers heb ben zich op bijzondere wijze van hun taak gekweten. De kennis van de rol len was uitstekend, zodat er vlot spel werd vertoond, terwijl tevens de wij ze, waarop de rollen werden vertolkt, in alle opzichten goed was te noemen. Indien allen zo hun best blijven doen dan kan deze toneelclub zeker de be langstelling en medewerking vragen en is het voor de parochianen een plicht deze jonge mensen in hun ac tiviteit te steunen en zullen zij ook geen spijt hebben een toneelavond te hebben bijgewoond. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot dijkgraaf van de Nieuw-Olzende- polder C. J. Glerum te Kruiningen, uiteilijk tot het einde van het zit tingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, tot dijkgraaf van de polder Oosteren-Ban-van-Schouwen, N. Beye te Renesse, tot dijkgraaf van de Kats- polder I. L. J. van der Maas te Kats (gemeente Kortgene), tot voorzitter voor de waterkering van de Calami- teuze polder Jonkvrouw-Anna, J. S. de Regt te Kats (gemeente Kortgene), uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden, tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de calamiteuze Suzannapolder F. Rijnberg te St. An- naland, tot dijkgraaf van de Wester- landpolder M. Janse te Wolphaarsdijk, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden. De premiekeuringen van achttien maanders, georganiseerd door de fok kersverenigingen in Zeeland, worden als volgt gehouden: Oostburg dinsdag 2 december, half twaalf (Rust Roest); Hulst woensdag 3 december, tien uur (DES en WZF) en te Goes donder dag 4 december, 10 uur (Samenwer kende bonden van paardenfokkers bo ven de Westerschelde). Morgen, woensdag 26 november, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 2.55 en 15.01 uur. te Terneu- zen om 2.18 en 14.26 uur en te Vlis singen om 1.50 en 13.59 uur. AXEL Jeugd krijgt eigen verkeersbrigade Op advies van de Veiligverkeers- commissie hebben b. en w. besloten over te gaan tot oprichting van een jeugdverkeersbrigade. Op twee spe ciaal voor de schooljeugd gevaarlijke oversteekpunten, zal de schooljeugd met ingang van maandag 1 decem ber onder leiding van de verkeers- brigadiertjes de rijweg kunnen over steken. Tot nog toe gebeurde dit oversteken op verscheiden plaatsen en vaak zeer onmethodisch. Dank zij de medewerking van het onderwijzend personeel werden acht tien kinderen voor een opleiding aan gezocht, aan wie de opperwacht meester der rijkspolitie Suydam, het nodige onderricht gaf. De oversteekplaats Bylocquestraat- Pironstraat wordt door zes jongens en meisjes van de Openbare school verzorgd, terwijl afwisselend door de brigadiertjes van kath. school en de chr. nat. school de oversteekplaats Stationsstraat-Nieuwstraat en Kerk- dreef-Noordstraat-Pr. Hendrikstraat, voor hun rekening zullen nemen. Alvorens de brigadiertjes „dienst" gaan doen, zullen zij in de raadzaal op vrijdag 28 november a.s. tijdens een korte samenkomst geïnstalleerd worden. De oprichting van een „korps ver- keersbrigadiertjes" zal zeker geen overbodige luxe zijn en de jeugd verkeersbrigade zal daar dan ook zeer goed ontvangen worden. linp St.-Nicolaas op bezoek Het Clingse feestcomité vergezeld van de fanfare Weldoen door Ver maak, in haar nieuwe uniformen, haalde aan de Nederlands-Belgische grens de Sint met vier zwarte Pieten af onder een zeer grote belangstel ling. Honderden kinderen en grote mensen waren hier samengestroomd om de jaarlijkse komst van .dit hoge bezoek mee te maken. Met vrolijke marsmuziek voorop trok de stoet door het dorp. De zwarte Pieten strooiden met gulle hand snoep in het rond. Op het bordes van het gemeente huis werd de Sint toegesproken door burgemeester P. Vercauteren. Hij vertelde hem van de talrijke verbe teringen in de gemeente doch moest even attenderen op de grove vernie lingen op het sportterrein. De Sint was zeer tevreden over de vooruit strevendheid van de gemeente. Slechts nog enkele tekortkomingen waren er o.a- het gebrek aan een behoorlijk jeugdhuis, de vuilnisbelt aan de openbare weg de Lange Nieuwstraat. Verder wees hij de kin deren op talrijke verkeersongevallen. Nadat de kinderen nog enkele St.- Nicolaasliedjes gezongen hadden, werd overgegaan tot het uitdelen van zakjes snoep aan de ongeduldig wachtende kinderen. Hierna bracht de goede Sint nog enkele bezoeken aan de zieke personen van het dorp, om zich daarna naar elders te be geven. K.A.B. hield feestvergadering In het St.- Aloysiuspatronaat werd door de plaatselijke afdeling van de K.A.B. een tweetal avonden georga niseerd, welke een reuzen succes heb ben geoogst. De revue ,,Non stop rechtdoor" was prima en de aanwe zigen hebben ten zeerste genoten. Beide avonden waren de zalen stamp vol. Behalve verschillende voordrach ten, toneelstukjes e.d. werden ver schillende muzieknummertjes ten ge hore gebracht door De Lorelei. De heer J van de Voorde, uit Sluiskil, districtsbestuurder van de K.A.B.. sprak de aanwezigen toe en richtte een blik naar de toestand van de K.A.B. in andere landen. In de toekomst zou dan ook meer in ternationaal gewerkt dienen te wor den. Verder werd het woord gevoerd door de heer R. Braspenning1 uit Ber gen op Zoom over de verzekerings maatschappij Concordia welke de maatschappij zou zijn voor de arbei ders. Tenslotte richtte de geestelijk adviseur, kapelaan J. Aarts, nog eni ge woorden tot de aanwezigen. i*raauw OVERGEPLAATST De heer W. Bauwens, besteller bij de PTT alhier, is tijdelijk overge plaatst naar kantoor Kloosterzande. HOOG BEZOEK Het daartoe bestemde comité heeft van Sinterklaas bericht ontvangen, dat hij voornemens is om op 7 december ons dorp met een bezoek te vereren. Na de gebruikelijke rondwandeling door het dorp, waarbij onze fanfare voor de opgewekte stemming zal zor gen, zal de Goede Man zitting houden in het patronaatsgebouw, waar de kleintjes hun surprises in ontvangst zullen kunnen nemen. MISSIEFILM Op 30 november aanstaande zal in het patronaatsgebouw alhier een Afri- kafilm worden gedraaid. Nadat om half drie een kindervoorstelling heeft plaats gehad, zal om half acht de grote voorstelling beginnen. HULST Vrijdag a.s. houdt prof. mr. J. Th. de Smidt, docent aan de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam, voor de Oudheidkundige Kring „De vier ambachten" een voordracht die getiteld is „Grepen uit de rechts geschiedenis van de Vier Ambach ten." Professor de Smidt in een ge boren Zeeuwsch-Vlaming (Sas van Gent) en het is dus niet toevallig dat hij grote belangstelling heeft voor onze streek. Hij is ook lid van de Oudheidkundige Kring. Het winterprogramma van de kring omvat verder nog een lezing van dr. W. J. de Boone. Amersfoort, I over „Nederland ten tijde van de volksverhuizing" (december), een lezing over „De oude Dobbele Poort van Hulst" door de heer P. J. Brand (januari) en een lezing van dr. A. E. Verhulst uit Gent over „De oudste j geschiedenis van de Vlaamse kust vlakte." In de komende zomer organiseert i de kring een excursie naar Frans- I Vlaanderen, onder leiding van de heer Luc Verbeke uit Waregem. Voor dit, nu Franse, deel van de vroegere „Nederlanden" is een voor al in onze streken steeds groeiende belangstellig te constateren en deze excursie zal dan ook ongetwijfeld vele leden aantrekken. Hoofdplaat bezoek VAN de SINT Op 29 november a.s. zal St.-Nico laas met zijn knechten een bezoek brengen aan Hoofdplaat. Na de ont vangst door de burgemeester aan het gemeentehuis zal de Sint, voorafge gaan door de muziekvereniging O. B.K. en gevolgd door de schoolkin deren van alle klpssen een rondgang door de gemeente maken. Op het schoolplein van de St.- Jo- zefschooll, bij ongunstig weer in de school, zal Sint-Nicolaas de kinde ren toespreken en zullen aan de kin deren surprises worden uitgedeeld. De zieken en ouden van dagen van de gemeente krijgen 'n surprise door de hoge bezoeker thuisbezorgd. Philippine (Advertentie) hoog bezoek Onze schooljeugd en de kinderen van de kleuterschool hebben lang in een zekere hoogspanning geleefd. Op hun herhaald verzoek aan St -Ni- colaas om ook hier weer te komen, kwam geen tijding. Het was een tijd van „hij komt wel., hij komt niet". Nu is er dan eindelijk bericht ge komen dat de Sint ook weer komt en wel op 5 december. rattenplaag Vele gezinnen hier hebben de laat ste tijd nog al wat last van gasten die zij liever niet in hun buurt zien. Het zijn talrijke ratten. De beestjes zijn ook nogal tamelijk brutaal want ze durven gerust in de woonkamers komen om te zien of er iets van hun gading is. Vele vrouwen durven niet meer in hun schuurtjes te komen, omdat ze tegen hen opspringen- OOSTBURG Raadsvergadering Aanbieding begroting 1959 Woensdag 26 november a.s. komt de raad in openbare vergadering bij een. Voor de eerste maal na de ver kiezing za] thans de raad voltallig zijn aangezien als eerste punt op de agenda staat de beëdiging van het raadslid H. Broodman, de derde man van de fractie van de Partij van de Arbeid- Onder de ingekomen stukken zijn ongetwijfeld de belangrijkste de goed keuring van het vastgestelde uitbrei dingsplan in hoofdzaak en in onder delen met bijbehorende bebouwings voorschriften en de onthouding van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het besluit tot uitbreiding van de straatverlichting. Vervolgens komen nog aan de orde een verzoek om subsidie voor de leerlingen van het seminarie ,,St.- Augustinus" te Sluis, de benoeming van een onder wijzer aan de openbare lagere school, het vaststellen van het krediet in re keningcourant voor het jaar 1959 met de n.v. Bank voor Ned, Gemeenten en een voorstel tot aanwijzing van het kruispunt Noordwal - Zandstraat als voorrangskruising. Tenslotte zullen de begrotingen voor het jaar 1959 van het woningbedrijf en de gemeentebegroting aan de raad worden aangeboden. filmavond plaatselijke gemeenschap Op donderdag 27 november a.s. zal in het Ledeltheater, de tweede film worden getoond van de cyclusavon den, welke door de plaatselijke ge meenschap Oostburg worden geor ganiseerd. De keus is thans gevallen op de bij zonder geestige en originele film ,,De Lord, de Lady en de Butler". Gezien het succes van de eerste filmavond verwacht men ook nu een grote be langstelling. Zoals bekend, zijn de filmavonden van de plaatselijke gemeenschap, voor iedereen toegankelijk. afrika-avond witte paters Vandaag zal door de Witte Paters in de katholieke kring een Culturele Afrika-avond worden gehouden, waar van de baten bestemd zijn voor de missie. Op het programma staan o. a een vijftal films, waaronder de prachtige kleurenfilm „De gekwelde aarde", de film, die op het filmfes tival te Carcasonne de ereprijs in goud verwierf. Des namiddags zal een programma worden gegeven voor de schoolkin deren. Bijeenkomst ten behoeve van slechthorenden Op verzoek van de federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning zal op woensdag 26 november a.s. in het gemeentehuis een bijeen komst worden gehouden, waarop zal worden nagegaan wat in West Zeeuwsch-Vlaanderen voor slechtho renden gedaan zou kunnen worden. Als spreeksters zullen optreden, de heer W. de Vries uit Utrecht, de algemeen secretaris van de lande- lijke organisatie, de vereniging tot I bevordering der belangen van slecht horenden" en de heer T. Merkx, van de Nederlandse katholieke ver eniging voor slechthorenden „Sint Li- duina", die zal spreken over het doel en de werkwijze van die vereniging. Ds. P. A. L. Brinkman zal een toe lichting geven op de voorbereidende werkzaamheden, terwijl mevrouw M. J van Cruijningen - Erasmus iets zal vertellen over haar ervaring met de lipleescursussen, welke in Oost burg gehouden zijn. Belangstellende slechthorenden wor den verzocht zoveel mogelijk de ver gadering bij te wonen. Sluiskil Uitvoering door „Klaveren Vijf" In het parochiehuis heeft voor een tot in alle hoeken gevulde zaal het cabaretgezelschap „Klaveren Vijf" uit Roosendaal een daverend succes behaald. Wat Jac Mol met zijn gezelschap hier op de planken bracht aan kol der op een avond was genoeg om er vele avonden mee te vullen. Doch ook de andere spelers en speelsters waren goed en brachten alles vlot en met grote routine op de planken. De muzikale begeleiding van de heer P. Spruijt was goed en zijn per soonlijk optreden werd dan ook steeds met groot applaus beloond. Jac Mol zelf vond het een genoe gen om ook eens met het Sluiskils publiek kennis te kunnen maken en hoopte nogmaals in Sluiskil te kun nen optreden. Met deze gedachte zul len ongetwijfeld de toehoorders ook naar huis zijn gegaan. st.-nicolaas-drukte Hoewel Sluiskil de laatste jaren weinig activiteit toont op het gebied van de samenwerkende midden stand is ook Sluiskil nu in het teken van St.-Nicolaas komen te staan door het persoonlijk initiatief van enkele alleen optredende winkeliers, die dan toch in hun zaak waardevolle prij zen beschikbaar stellen om op die manier te trachten „De Sluiskilse be volking op Sluiskil te houden". Sluis VERGADERING VAN HET NUT. In hotel „Sanders-de Leeuw" werd de eerste bijeenkomst gehouden van het departement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van het Al gemeen. De voorzitter, ds. L. Blom uit Aardenburg, kon hier een bevredigend aantal leden welkom heten. Mevr. van den Broecke-de Man droeg voor uit het boek „Niet zonder lachen" door Langston Hughes. Dit boek beschrijft in romantische vorm het vraagstuk der rassendiscriminatie in de Verenig de Staten. Uit de grote aandacht waar mee het voorgedragene werd gevolgd bleek duidelijk, dat dit onderwerp door haar boeiend werd gemaakt. In de pauze werden enige huishoudelijke zaken afgedaan en gaven zich ver schillende nieuwe leden op. horeca vergaderde De onlangs opgerichte vereniging van Horecaondernemers besloot in zijn laatste vergadering meer aan dacht te besteden aan plaatselijke evenementen. In verband daarmee werd een kas gevormd, waarvan de gelden bestemd zijn voor een royale financiële medewerking bij bepaalde evenementen. toneel Het toneelstuk „Annemarie.. zeg jij het maar", een klucht in drie bedrijven door Hans Nesna, welke klucht door de Rederijkerskamer „De Oranjebloem" in studie is genomen, zal vrijdag en zaterdag in de zaal Lamminsvliet opgevoerd worden. t.-b--onderzoek Aan het bevolkingsonderzoek op t. b.c., dat plaats had in het medisch centrum, werd door 80 procent der bevolking deelgenomen. Deze opkomst is, daar de oproep gold voor personen boven de 15 jaar, zeer bevredigend. missiefilm Woensdag zullen ook hier de Wit te paters van Larigerie van Boxtel een missiefilm presenteren, nl. 's middags voor de jeugd en 's a- vonds voor volwassenen. Het paro chiehuis, dat aan 300 personen plaats biedt, zal hopelijk overbezet zijn. toneeluitvoering De r.-k. Toneelgroep „Jantje van Sluis" heeft het bekende stuk van A- Coolen „Kinderen van ons volk" in studie genomen. Gezien het grote aan tal vereiste spelers is dit wel een bijzondere prestatie van deze vereni ging. Het stuk zal waarschijnlijk half januarie op de planken gebracht wor den. Westdorpe Vrachtauto op boerenkar Gistermorgen is in de wijk Pas- sluis een vrachtwagen, komende uit de richting Sas van Gent, ingereden op een boerenwagen. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De boerenkar werd flink beschadigd. De politie, die on middellijk ter plaatse was, stelt een onderzoek in. (Advertentie) rookworst échte VLEESWAREN FABRIEK J. MEESTER N.V. WIJM Op rste culturele avond, die de Landb 1 Jongeren Gemeenschap oost-Zeeuwsch-Vlaanderen organiseer de, gaven drs. L. Lockefeer uit Hulst en de directeur van de Hulsterse landbouwwinterschool, ir. J. P. M. van der Wolff. een causerie over het Land van Saeftinge in verleden, heden en toekomst. Aanwezig waren het ZLM- bestuur van de kring oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en de provinciale voorzit ter en de secretaris van de LJG, de heren Adamse en Klaassen. Als er één man is in Terneu- zen die de omvang van „Klim- op's" televisie-actie kan schatten is het de secretaris der vereni ging, de heer L. Stolk. Tot zijn grote verbazing zag hij de stroom ingezonden num mers aanwassen tot een lawine van ongeveer dertigduizend. Aan hem was de taak die alle maal te sorteren en het meest juiste nummer uit te zoeken. Het koste nachtwerk en steeds kwamen nieuwe opgaven bin nen, zodat de post het allemaal maar in een grote zak deed en de gehele zending bij hem thuis bezorgde. Nog is de toevloed niet geminderd. Waarschijnlijk zal er geen gelukkiger mens zijn dan hij, wanneer het zevende en laatste toestel zal zijn uit gereikt. Aquariuniveremgiiig 10 jaar Een feestavond werd in hotel „Centraal" belegd ter viering van het tienjarig bestaan van de aqua riumvereniging „de Albino Zwaard drager". De voorzitter, de heer P. Dingemanse dankte vooral zijn voor ganger, de heer J. Bruggeman, voor zijn baanbrekend werk en zijn grote kennis van zaken. Van de ambassade der Zuid- afrikaanse Unie werden vier mooie films vertoond en nadat een aan trekkelijke verloting was gehouden, volgden een paar gezellige dans- uurtjes. DE RAADSAGENDA Behalve de rondvraag staat er op de agenda van de openbare raads vergadering van vrijdag a.s. het voorstel van b. en w. tot het vast stellen van de begroting van het grondbedrijf, van de dienst van Maatschappelijke Zorg en die van de gemeente. Hierbij zal onder meer worden be handeld het voorstel van 20 novem ber tot het beschikken op verzoeken om subsidie van verschillende ver enigingen. Geboren: Izaak, zv P. van de Sande-Fran?oijs; Louis, zv A. Rijn-F beig-de Jonge: Patrick, zv R. Ver hoeven-de Block; Jan, zv R. Folkers- ma-Dieleman; Johan, zv K. Haak- Verlinde; Anthonius, zv Theo de Boeije-Begijn; Cornelia, dv P. Vroeg- op-Meertens; Peter, zv E. Suy-van Rie; Maaike, dv J.Dieleman-Harms; Simone, dv A. Pigmans-van der Wee; Jacobus, zv L. de Blaeij-Hame- link. Gehuwd: Arie Schilders, 26 j. en Elisabeth Platteeuw, 25 j.; Richard van Bunderen, 27 j. en Elisabeth van IJk, 21 j. Overleden: Debora Riemens, 87 j., wed. van F. Oele; Cornelia de Zeeuw 3 wkn, d. van G. de Zeeuw-OUebek; Johanna van Hoeve, 83 j. wed. van S. de Klerk. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Scaim- polo, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: „Lopen of liften, a.l. SAS VAN GENT Olympia-theater 8 uur: „Mijn vader en ik", 18 j. GOES Grand: „Zijn laatste kraak, 14 jaar. MIDDELBURG Concertzaal: Concert van ver. voor instrumentale muziek; Electro: ,,De grote verleiding; a.l. VLISSINGEN Alhambra: „Met don derend geweld" 14 jaar. Luxor: „Giant" 14 jaar. AXEL Stadsherberg: lezing door dr. Glazema over „Prehistorische rotste keningen in Spanje". TERNEUZEN Luxor: 8 uur „Lopen of lif en" a.l. OOSTBURG Ledel: 7.45 uur „Fernan- ael wee,, het te verkopen" SAS VAN GENT 8 uur: „De weg der 100 doden. GOES Grand: Zijn laatste kraak, 14 MIDDELBURG Electro: De grote ver lig, a.,. VLISSINGEN Alhambra: Met donde rend geweld, 14 jaar. Luxor: Giant, 14 jaar. NIEUW5ÖEBI6 VOLGT MAfiTIN 1 OE GEHEIMZINNIGE VABENPLUKKEB.

de Stem | 1958 | | pagina 2