Rijzende ster der Gaullisten Aankomst der 37 Einde in Huldeblijk voor mgr. Giobbe Enorme nederlaag voor Pierre Mendes France W est-topconf erentie Berlijn niet nodig Deel parate troepen naar Duitsland Zomer '59 volgens Parijs Toch Britse wapens naar Tunesië Samengaan tegen communisten fS NA EERSTE VERKIEZINGSZONDAG IN Lord Robert Cecil overleden Ghana en Guinee willen Unie van West-Afrika Staf antwoordt Kamer DAGBLAD VOOR ZEELAND De vrijhandelszone Voorstellen van Benelux gunstig onthaald Negen personen door brand dakloos Weinig wind Ook staking bij Eastern Airlines Gestolen schilderijen van Van Dijck terug Turkije handhaaft eigen standpunt inzake Cyprus Amsterdamse heiers, hervatten morgen hun werk fZENDINGI erden wij e bepalingen len, gevoegd RA-horloges Zwitserland n Nederland iira-horloge« ve modefien coupon, lijke wijze in uwer keuze takt u-daanm r 11 volgende >rdt derhalve ts 90 cent adv ndien u deze fereert, kunt 40:50 ook io» TER 0 A-M C ontvangt U ia ST.-NICO- 1 groot, maar lande bon fl oerzonden. I TEL. 31791 ro N 3366 DER STEE» imrwatbe tt! Miami mik verloren 98e JAARGANG No. 22920 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende Bureaus: Breda Reigerstraat 16. Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 25 NOV. 1958 Abonnementsprijs f 7.per kwar taal, f 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.40 per mm. (Ing. Med. 1.—). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 2377 - (Bureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Engeland heeft ingestemd met een verzoek van Tunesië om „zekere wapens" te leveren. Dit heeft minister Selwyn Lloyd in antwoord op een schriftelijke vraag van Labourzijde aan het Lagerhuis meegedeeld. „Verwacht kan worden, dat de Europese commissie actief zal deelnemen aan de komende on derhandelingen over de vrijhan delszone". Dit zei gisteren de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J.M.A.H. Luns na een onderhoud met de voor zitter van de Europese Commissie prof. W. Hallstein, en het (Belgische) lid daarvan, de heer J. Rey. Het gesprek werd bijgewoond dooi de ministers Zijlstra, Hofstra en Von deling. Minister Luns zei dat het ge sprek op zeer positieve en construc tieve wijze was verlopen. „Prol. Hall stein en de heer Rey hebben kunnen rapporteren, dat men in de vijf hoofd steden die zij hebben bezocht, posi tief staat tegenover de Beneluxvoor- stellen, die zijn ingediend om uit de huidige impasse in het overleg over de vrijhandelszone te komen". Door onbekende oorzaak ontstond gisteren brand in een blok van drie onbewoonbaar verklaarde, doch be woonde woningen, toebehorende aan de gemeente Alkmaar. De drie wo ningen gingen verloren. Enig huis raad van de bewoners kon gered wor den. Drie gezinnen, samen 9 perso nen, werden dakloos. HET DIPLOMATIEKE corps in Ne derland heeft gisteren afscheid geno men van de Canadese ambassadeur en deken van het corps, de heer Tho mas Stone. IN MARSEILLE hebben vier mannen een auto van een bank overvallen. Hun buit was 100.000. DE PRIX FEMINA is te Parijs toe gewezen aan de 28-jarige Francoise Mallet-Joris voor haar roman ,,1'Em- pire Céleste". DE LAATSTE REIS, die de gezag voerder van het m.s. „Garoet" ka pitein J. van Leunen, maakt, alvo rens op pensioen te gaan, zal hij zich ongetwijfeld nog lang heugen. Woens dag wordt hij aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht met... 700 aap jes uit Indonesië. DE EERSTE filmstudio van de we reld te Fort Lee in New Jersey is door brand verwoest. IN LONDEN gaan morgen 48.000 man buspersoneel „model" rijden uit protest tegen een beperking van de busdiensten met zes percent. Oor zaak van die beperking: t.v. en toe name aantal particuliere auto's. HET INTERNATIONALE gerechts hof zal vrijdag a.s. een openbare zitting houden over de zaak van het meisje Elisabeth Boll, dat in Zwe den vertoeft, maar dat de Nederland, se vader in ons land wil opvoeden. J. BIJSTER, een bekende figuur uit de Nederlandse organistenwereld, die ook verscheidene composities op zijn naam heeft staan, is te Haarlem op 56-jarige leeftijd overleden. Weersverwachting: van het K.N. M.I. tot vanavond, opgemaakt maandagavond 23.15 uur: Over wegend droog en nevelig weer met slechts enkele verspreide opklaringen. Weinig wind. Dezelf de temperaturen als gisteren of iets hogere. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Lichte wind uit veranderlijke richtingen maar vooral uit het oosten. Zwaarbewolkt tot betrokken. Ne velig, plaatselijk mist, vooral des morgens. Hier en daar weinig motregen. Vanfaag: zon onder 16.37 uur, maan op 16.28 uur. Morgen: zon op 8.17 uur, maan onder 7.58 uur. De krachtige stroming voor generaal De Gaulle, die bij de zondag jl. gehouden eerste ronde der Franse verkiezingen aan de dag is getreden, zal zich, volgens politieke waarnemers, bij de tweede ronde, op zondag a.s., nog sterker doen gevoelen. Bij deze eerste stemming verkeerden vele kiezers nog in het onzekere over de wijze, waarop zij het best uiting konden geven aan hun wens, om de Franse premier zoveel mogelijk te steunen. Nu hebben zij evenwel gezien, dat de kandidaten van de „Unie voor de nieuwe republiek", een Gaullistisch gezinde partij, onder leiding van de minister van voorlichting, Jacques Soustelle, er goed voor staan. In het gehele land verenigden zy vrijwel evenveel stemmen op zich als de communisten. De officiële en niet- officiële kandidaten der conservatieven kregen tezamen slechts weinig stem men meer dan die der „Unie voor de nieuwe republiek". Men verwacht nu. dat deze „unie" zondag a.s. nog meer stemmen zal krijgen. In vele kiesdistricten lei den haar kandidaten en een be paald aantal kiezers, dat zondag jl. nog op een kandidaat van een der oude partijen stemde, zal on getwijfeld verwachten, dat deze kandidaat zich ten bate van een Uniekandidaat zal terugtrekken of hij zal zonder meer op laatst genoemde stemmen. Het begin van deze week zal in het teken staan van intensieve onderhan delingen tussen de partijen, met het doel kandidaten, die op de derde of vierde plaats staan, te bewegen zich terug te trekken ten gunste van man nen, die er zeker van kunnen zyn de communistische kandidaten te kunnen verslaan. De volgende feiten zijn tekenend voor de politieke gevoelens der Franse kiezers, zoals die eergis teren tot uiting zijn gekomen: 1. Een duidelijke overwinning voor de minister van voorlichting Jacques Soustelle, leider der Gaul listisch gezinde „Unie voor de nieuwe republiek". 2. De verpletterende nederlaag van oud-premier Pierre Mendes-Fran- ce, de leider der tegenstanders van generaal de Gaulle. Zeer tekenend is wel, dat Mendes France nota bene in zijn eigen district Louviers verslagen werd door de voormalig voorzitter van de Franse Katho lieke Jeugdbeweging, Montagne. S. De reusachtige verliezen der communisten. 1958 en 1956 De officiële cijfers van afgelopen zondag waren: Aantal kiezers 27.236.491, aantal uit gebrachte stemmen 20.994.797 (77.1 procent), geldige stemmen 20.489.709 (75.2 procent): Communisten 3.882.20418.9 procent (1,5 miljoen minder dan in 1956); di verse andere linksen 347.2981.4 pet.; socialisten 3.167.36415.4 pet.; radicaal socialisten 983.2014.8 pet.; centrum en links-centrum 716.8697.5 pet.; UNR (neo-Gaullisten) 3.603.958—17.6 pet.; MRP 1.858.3809.1 pet.; christen democraten 520.4082.5 pet.; democra tisch links 647 6193.2 pet.; onafhan- kelijken 2.815.17613.7 pet.; diverse rechtsen 1.277.4246.2 pet.; extreem- rechtsen 669.5183.3 pet. Ter vergelijking de cijfers van de algemene verkiezingen van 1956: Communisten en progressieven 5.492.33225.6 pet.; socialisten 3.187.890 15.0 pet.; onafhankelijken, boeren 3.085.57614.1 pet.; radicalen, RDR, UDSR 2.852.567—13.6 pet.; MRP 2.355.87310.6 pet.; Poujadisten 2.608.48112.1 pet.; sociaal-republikei nen 911.4504.2 pet.; diverse linksen 354.9191.6 pet.; overige rechtsen 335.486—1.5 pct.= De officiële zetelverdeling na de eerste ronde: 39 van de 465 zetels be slist: communisten 1, socialisten 2, centrum-links 2, UNR 8, MRP 9, chris ten-democraten 1, democratisch links 1, onafhankelijken 15 De woordvoerders van de Ame rikaanse en Britse ministeries van buitenlandse zaken hebben gisteren verklaard, dat er geen plannen zijn voor een conferen tie van de ministers van buiten landse zaken der Westelijke Grote Drie. Zij zeiden dit naar aanleiding van een bericht, dat een dergelijke con ferentie wordt overwogen ter bespre king van het voornemen der Sovjets een einde te maken aan de bezet- tingsstatus van Berlijn. De Westduitse (en uiteraard ook de Westberlijnse) pers hebben gisteren nogmaals sterk aangedrongen op zo'n Westelijke topconferentie, te meer omdat Westduitse diplomaten hun be zorgdheid hebben uitgesproken over de toestand in Berlijn. Zij gaven ech ter tevens hun vertrouwen te kennen in de afloop. De Oostduitse pers en de Sovjets zwijgen in alle talen. Scherpe nota De Amerikanen in Berlijn hebben gisteren bij de Russen geprotesteerd tegen het in beslag nemen door de Oostduitse politie van een Ameri kaanse filmcamera. Het incident ge beurde zondag op de grens van Lord Edgar Algernon Robert Cecil een der stichters van de voormalige Volkenbond, is gisteren, na een val in zijn woning te Tunbridge Wells, in de leeftijd van 94 jaar overleden. Bij de Amerikaanse luchtvaart maatschappij Eastern Airlines zijn alle diensten stopgezet als gevolg van een staking der boordwerktuig kundigen. Het is de tweede grote luchtvaartmaatschappij in Amerika die door een staking stilligt. Bij de Transworld Airlines staken de mon teurs op de grond. Ook bij een derde maatschappij, de American Airlines, dreigt een con flict. Oost- en West-Berlijn. Volgens de Amerikanen is de Oostduitse politie op Westberlijns gebied doorgedron gen. De camera is later teruggegeven zonder film. Zij stelden de Sovjets verantwoordelijk voor de daden der Oostduitse autoriteiten. In feite was deze nota, die in scherpe bewoordingen was op gesteld, het Amerikaanse ant woord op de door Kroestjev op 10 november gehouden redevoering, waarin deze bekend maakte, dat de Sovjet-Unie zich uit Berlijn zou terugtrekken In de nota werd voorts verklaard, dat de V.S. geen afstand zullen doen van hun rechten in Berlijn die zij aan de viermogendheden-overeen- komst ontlenen. Uit de resultaten is ook op ondub belzinnige wijze gebleken, dat de Franse kiezers wensen, dat Algerije krachtig met Frankrijk verbonden blijft. De Franse beurs heeft gunstig gereageerd op deze uitslagen. V erwachtingen Men verwacht niet, dat Soustelle zelf premier zal worden. Men beschouwt hem als zijnde te extreem rechts. Het lijkt veel waarschijnlijker, dat de minister van justitie, Mi chel Debre, premier zal worden. Hij is reeds jarenlang Gaullist, maar veel minder rechts georiën teerd dan Soustelle. Met het oog op de plaatselijke coa litievorming, hierboven reeds geme moreerd, is het moeilijk te voorspel len hoe de nieuwe Nationale Verga dering zal zijn samengesteld. Op basis van de resultaten van eer gisteren zou men tot een volgende ver deling kunnen kinnen: communisten 30-40 zetels; socialisten 110; radicalen socialisten 25-30; UNR 150; volksrepu blikeinen 50-60; onafhankelijken en andere rechtsen 100. Volgens deze raming zou de nieuwe Nationale Vergadering dus in drie blokken kunnen worden verdeeld: de UNR van Soustelle, de socialsten en de onafhankelijken. Met de communis ten zullen thans ook de socialisten in de oppositie terechtkomen. Dit gezien het sterk overwicht van rechts. De 71 afgevaardigden van Algerije en de Sahara, die zondag zullen worden ge kozen, zijn namelijk zonder uitzon dering rechts tot extreem rechts. De twee kleine schilderijen van van Dijck, die zaterdag uit een museum te Aix-en-Provence waren gestolen, zijn gisterochtend teruggebracht. De werkjes, waarvan de waarde op 60.000 gulden wordt geschat, werden netjes verpakt teruggevonden op 'n buitenvensterbank van een van de ramen van het museum. Er was een briefje bij gesloten, waarin de dief zegt, dat hij de schilderijtjes heeft weggenomen in verband met 'n wed denschap. Hij hoopt dat de terugga ve ertoe leidt, dat hij niet meer wordt vervolgd. De politie beschikt thans over vol doende gegevens om dc dader gauw te vatten, aldus de politie. Premier Kwame Nkrumah van Ghana en premier Sekou Toure van Guinee hebben een gemeen schappelijke verklaring afgelegd volgens welke beide landen zul len samengaan om de kern van een unie van Westafrikaanse staten te vormen. Zij zeiden hiertoe geïnspireerd te zijn door het voorbeeld van de der tien Amerikaanse koloniën. Ghana kreeg op 13 maart 1957 on afhankelijkheid, maar is nog lid van het Britse gemenebest. Guinee werd onafhankelijk toen het op 28 septem ber van dit jaar met overweldigende meerderheid tegen de nieuwe Fran se grondwet stemde. De consequentie was, dat Frankrijk geen financiële steun meer verleende. Als compensa tie hiervoor heeft de regering van Ghana gisteren besloten Guinee een lening van 100 miljoen gulden toe te staan. Ghana en Guinee worden door een gebied van 900 km Frans territorium gescheiden. De aankomst van de 37 versteke lingen in Merauke op Nederlands Nieuw-Guinea. Bij het verlaten van hr. ms. ,,Luymes" werden de 37 begroet door Ambonnese leiders in Merauke. In p«mi snrminlo nipiiwsnif. oude staking. Gisteren oefende de re- 111 een speciale llieuwsuil- gering bijzonder strenge controle uit zending tegen elf uur giste- °P het verbruik van gas en elektrici- co c fplf. vnnr annprp nan miisnniiriemke renavond heeft radio-Brussel gemeld, dat de staking in de gas- en elektriciteitsbedrij ven tot liet verleden behoort. Vandaag zal het werk in deze bedrijven worden hervat. De gehele dag, tot laat in de avond hadden vertegenwoordigers van de regering, van werknemers, en werk geversorganisaties vergaderd om 'n einde te maken aan de vijf dagen (Van onze parlementaire medewerker) In de jaren 1955 tot 1958 heb ben de V.S. aan Nederland oor logsmateriaal geleverd tot een totale waarde van 1650 miljoen gulden. Dit is een van de gege vens, die door minister Staf wor den verstrekt aan de Tweede Kamer in zijn memorie van ant woord op de nieuwe Defensie begroting. De minister zegt daarin o.m. dat in de legerorganisatie bepaalde een heden zullen worden opgenomen, die in het bijzonder worden opgeleid voor het uitvoeren van vernielingen Bovenstaande toto toont twee toi- I met verve wordt gewerkt aan letjes van het Parijse modehuis I vakantiekleding voor het volgend Jacqueline Martin, waarzoals in jaar. Links zien we het model alle Parijse modehuizen, alweer I „Seventeen"; rechts „Hoela Hoep". ingeval van een verrassende aanval. Deze eenheden zullen worden uitge rust met speciale snelle voertuigen. Met de Duitse autoriteiten wordt thans overleg gepleegd inzake de mo gelijkheid een deel der parate troe pen in Duitsland te legeren. Hierbij wordt gedacht aan de sterkte van een gevechtsgroep. Er is tevens overleg met Duits land over de mogelijkheid om te oefenen. Deze mogelijkheden zijn ech ter beperkt. De minister heeft goede hoop, dat het overleg met Frankrijk tot resultaat zal hebben, dat wij daar de beschikking krijgen over voldoen de oefenterreinen. De aflevering van het nodige ver bindingsmateriaal voor de landmacht is enige tijd vertraagd omdat de mi nister er de voorkeur aan heeft ge geven, dat zoveel mogelijk van deze apparatuur in Nederland werd ver vaardigd. De Nederlandse straal-helikopter Kolibri is volgens de minister een goed ontwerp met zeer goede eigen schappen, doch heeft onvoldoende hefvermogen en laadcapaciteit om voor militair gebruik in aanmerking te komen. De minister zegt dat het aantal ongelukken met militaire vliegtuigen verhoudingsgewijs in de laatste jaren steeds vermindert. Ook in vergelijking met andere Westeuro- pese landen slaat Nederland op dit gebied een goed figuur, aldus minis ter Staf. De minister heeft nu definitief gezegd, dat bij de nieuwe be groting niet gerekend is op de aanschaffing van een blauw uni form voor de Kon. Marechaussee. Minister Staf is van oordeel dat op grond van onze bijdrage aan de Navo-strijdkrachten en de geschikt heid van onze officieren Nederland zeker aanspraak kan maken op nog een internationaal commando voor een Nederlandse opper- of vlagoffi cier. In zijn memorie van antwoord op de marinebcgroting heeft de minister cen uitvoerige verdediging gegeven van zijn voornemen om de Neder landse kruisers ..De zeven provin ciën" en de „De Ruyter" uit te rusten met geleide projectielen. Te gen dit voorstel wordt van socialist! sche zijde sterk geageerd. De minis ter zegt dat voor dat dit besluit was gevallen, de Amerikaanse autoritei ten die dc nieuwe wapens beschik baar zullen stellen, een uitvoerig on derzoek in Nederland hebben uitge voerd. Het bleek, dat plaatsing van 1 de projectielen op de kruisers voor- I lopig de beste oplossing is. De scha- de aan de kruiser „De zeven provin ciën" door het aan de grond lopen bij Den Helder heeft zich beperkt tot enige verfschade aan de bodem beplating midscheeps en een omge bogen gedeelte van een uitstekende plaat aan de kiel. teit voor andere dan huishoudelijke noodzaak. De staking van 12.000 man had ge leid tot het ontslag van een half mil joen anderen in wier bedrijven niet gewerkt kon worden. In de streek rond Brugge waren alle ondernemin gen stü komen te liggen. Staking bus en tram Gisteren is in België een staking begonnen van bus- en tramperso neel, welke staking twee dagen zal duren. Ongeveer 20.000 be stuurders, conducteurs en onder houdspersoneel eisen een loons verhoging van vier percent en hogere pensioenen. De werkgevers willen niet verder gaan dan een loonsverhoging van twee percent, daar anders, naar hun zeggen, de tarieven verhoogd zouden moeten worden, hetgeen tegen het regeringsbeleid zou zijn. Op dit punt zijn de besprekingen blijven steken. Zij worden vandaag voortgezet. Zowel van Turkse als Turk-Cyprio tische zijde is betoogd, dat het Griek se voorstel in de Verenigde Naties Cyprus onafhankelijkheid te geven, slechts een tactische manoeuvre is om „Enosis" aansluiting bij Grieken land mogelijk te maken. Turkije zal de V.N. dan ook verzoe ken de hervatting van de besprekin gen over Cyprus tussen de regerin gen van Groot-Brittannië, Turkije en Griekenland ,,met toepassing van het principe van gelijke rechten en zelf beschikking" aan te bevelen. De Amsterdamse heiers die in sta king waren zullen morgenochtend het werk weer hervatten. De heiwerkers- vereniging „Broederschap" heeft voor morgenavond een onderhoud met de patroons aangevraagd. Aan de pa troons zal worden verzocht een schrif telijke verklaring aan de heiers te geven, dat geen gebruik zal worden gemaakt van het bij de uitspraken in de twee korte gedingen verleende recht tot inning van de dwangsom men van 25 gulden per man en per dag, dat gestaakt of niet normaal ge werkt werd. Dit is zo deelde de heierorganisatie mede - een van de belangrijkste voorwaarden waarop de heiers het werk willen hervatten. (Advertentie) Er heeft zich in ons land een co mité gevormd om een huldeblijk aan te bieden aan mgr. Giobbe. Dit co mité bestaat uit: mr. J.R.H. van Schaik, voorzitter; prof. dr. L.J.M. Beel; E.C.M. de Block-Regout; mgr. W.A.E. Bokeioh; ir. E.F.E. Bongaerts mgr. mr. F. Op de Coul; mr. dr. L. N. Deckers; mgr. H.J.J, van Hussen; douairière jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer-Serraris; P.J. Spooren- berg; dr. L.B.J. Stuyt; mr.J.H.R. Sas sen, secretaris-penningmeester, Joh. Bildersstraat 12, Den Haag. Dit comité richt de volgende op roep: „Aan de Nederlandse katholieken. De voorgenomen verheffing van monseigneur Paolo Giobbe, verte genwoordiger van de Heilige Stoel bij het Nederlandse Hof tot kardinaal is allerwegen door de katholieken van Nederland met grote ingenomenheid begroet. Deze hoge pauselijke onder scheiding brengt echter mede, dat Zijne Hoogwaardige Excellentie zijn diplomatieke taak hier te lande niet langer zal vervullen. Zijn terugkeer naar Rome betekent voor onze ka tholieke bevolking een gevoelig ver lies. Gedurende tal van jaren ook als priester in haar midden geleefd en gearbeid hebbende, heeft de schei dende dignitaris allengs een groot aanzien en vertrouwen weten te ver werven en is hij in wezen een der onzen geworden. De ondergetekenden houden zich overtuigd, dat de Nederlandse ka tholieken de scheidende kerkvorst 'n bewijs van dankbaarheid zullen wil len aanbieden. Aangemoedigd en gesteund door het Hoogwaardig Episcopaat hebben wij ons. onder beschermheerschap van Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. dr. B. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, gevormd tot een beperkt uitvoerend comité, dat zich bij deze wendt tot alle geloofsgenoten met het verzoek ons de aanbieding van een passend huldeblijk aan monseigneur Giobbe mogelijk te maken. Wij nodigen derhalve een ieder die onze gevoelens deelt uit ons naar vermogen een geldelijke bijdrage voor het beoogde doel te willen doen toekomen. Uiteraard zullen ook giften van kerkelijke en andere instellingen enz. welkom zijn. Aangezien monseigneur Giobbe op korte termijn ons land zal verlaten, zal dc aanbieding van een huldeblijk met vermelding van degenen die in deze hun medewerking hebben ver leend. reeds op dinsdag 2 december a.s. dienen plaats te vinden. Giften of toezeggingen worden gaarne inge wacht bij voorkeur bij onze secreta ris-penningmeester mr. J.H.R. Sas sen, gironummer Den Haag 284643 of bij de Nederlandse Credietbank. kan toor Den Haag (gironummer 80290) onder vermelding „huldeblijk" mgr. Giobbe". Wij spreken de hoop uit. dat door veler medewerking ons initiatief, dat uit hoofde van tijdgebrek zich tot deze algemene uitnodiging moet be perken, met welslagen zal worden bekroond". Het schrijven was ondertekend door de leden van het comité, die wij hierboven reeds noemden.

de Stem | 1958 | | pagina 1