Walchoren Zeeuwsch-Vlaanderen 8.75 c Zuid-Beveland kinderuoorLDeel dag Veemarkt te Hulst SUCROSE Het Venus- kruid 83 Daj|!;!a(l De Stem Afzonderlijk havenbedrijf van groot belang meubelen PIET van TILBURG 2 Elke woensdag is deze week voor de meisjes een „TERLENKA" PLOOIROKJE ROOM DREESMAN Ome toekomstige telefoonnummers Burgemeester sprak over de veren BonSaria Hoogwaterstanden B. en W van Goes menen: Jonge Moerdijker na val van stelling overleden Vrouw na val in kelder te Waalwijk overleden Betere zoetstof ontdek. Kapitale schuur in Koewacht uitgebrand AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 18 NOVEMBER 1958 MIDDELBURG Wethouder Schorer treedt af Een verrassend slot kreeg gister middag de raadsvergadering, doordat jhr. nar. T. Schorer (P.v.d.A.) mee deelde, dat hij tegen 15 december a.s. zijn functie als wethouder (twee maanden geleden werd hij als zoda nig herkozen) zou neerleggen. De aard van zjjn gewone werkzaam heden, welke hem o.m. vaak buiten de gemeente voeren, laten een samen gaan met de wethoudersfunctie niet langer toe. Het is een zwaar besluit geweest, aldus spreker, maar het «noest genomen worden. Spreker dankte de raad voor de pret tige samenwerking. De burgemeester zei de omstandigheden te betreuren, welke wethouder Schorer brachten tot bedoeld besluit, dat hij overigens respecteerde. Op zijn beurt bedankte hij de wethouder voor al hetgeen hij voor de gemeente, eerst als raadslid en daarna als wethouder, deed. Over de opvolging van de heer Schorer staat nog niets vast, hoorden wij van een fractiegenoot van hem. (Advertenties) Clinge K.A.B. OPENT WINTERSEIZOEN De plaatselijke afdeling van de K.A.B. houdt gedurende de winter avonden in het St. Aloysiuspatronaat enkele kaartavonden voor haar leden. Gewoonlijk staan deze kaartavonden in de belangstelling en komen er veel leden om eens een kaartje te leggen. Zaterdagavond werd het winterseizoen geopend met een dergelijke avond. Er waren weer heel wat leden aanwezig en het ging er reuze gezellig naar toe. De uitslag van deze kaartavond was als volgt: 1. C. Schijvenaars en G. de Wit; 2. P. Vlaeminck en Fr. Dobbe- laer; 3. P. v. Iteghem en Jos Merckx; 4. Fr. Willaert en Edm. de Cock; 5. W. de Cock en Fr. van Dam; 6. J. van de Velde en L. Beugels. HULST Opening Rode Kruis-tentoonstelling De Rode Kruistentoonstelling die in onze stad wordt gehouden, zal donderdagavond om 8 uur in ,,De Koning van Engeland" officieel wor- in ruiten en de nieuwste kleuren olijf - marine - grijs absoluut plooihoudend ook na het wassen Maat 45 leeftijd 2 jaar 50 ef. stijging per maat) 14 jaar kost 14.75 Deze speciale VoorDeel prijs is alleen morgen woensdag geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM GOES „PRINS VAN ORANJE" ONDERGING RESTAURATIE De „Prins van Oranje" die vier jaar geleden al een grondige vernieuwing onderging door de bouw van de grote toneelzaal met zeshonderd zitplaatsen, is opnieuw onder het mes geweest. Uit een ingrijpende restauratie, welke dezer dagen klaar kwam, is een nieuwe foyer te voorschijn gekomen voor 150 a 200 personen, welke tevens geschikt is voor vergaderzaal. De bijna vier eeuwen oude „Prins" blijft bij de tijd! NIEUWE KERKMEESTER De bisschop van Breda heeft tot kerkmeester, in de vacature-Serrarens, benoemd de heer H. Roest. ROLSCHAATSENBAAN In de gemeenteraad is al meerdere malen gewezen op het gevaar, dat wordt veroorzaakt door het gebruiken van de Bergweg als rolschaatsenbaan. Daarbij is ook gewezen op de moge lijkheid de parallelweg van de Berg weg als rolschaatsenbaan te bestem men. Voor dit laatste is echter nodig, dat deze parallelweg wordt voorzien van een egaal wegdek. B. en w. stel len voor een nieuw wegdek in asfalt aan te brengen en de meerdere kosten (f2790) ten laste te brengen van de post bestrating der gemeentebegroting. Tevens geven b. en w. de raad in overweging te besluiten tot afsluiting van deze weg voor alle verkeer, be halve voor fietsen. JAARVERSLAG GROENE KRUIS Van de Goese afdeling van het prov. Groene Kruis kwam het jaar verslag uit, waaraan wij het volgen de ontlenen. Dank zij de uitbreiding van het magazijnmateriaal kon het werk regelmatig doorgaan. De afde ling is nog steeds deelneemster in de stichting „medisch centrum Goes" en in de stichting Kraamzorg. De samenwerking met de andere kruisverenigingen was uitstekend. Sedert eind 1957 is de heer J. Tail- lie voorzitter; A. Haeck, secretaris; J. v.d. Valk, penningmeester en dok ter T. v.d. Werff, magazijnbeheer der. Bijna 1100 keer werden er maga zijngoederen uitgeleend. Het ledental verdubbelde sinds 1944 tot 2160. De werving wordt voortgezet. Uit de jaarrekening van de pen ningmeester, welke gecontroleerd werd door het accountantsbureau A. de Roo te Goes blijkt, dat de totale ontvangsten waren 7222 en de uit gaven 6799 een en ander met een voordelig saldo van 422. De be schikbare middelen waren op 31 de cember 1957 1632, waarvan in kas 122 en een tegoed bij de Amster damse bank van 144 en bij de Rijks postspaarbank 1365. Volgens het accountantsrapport werd de boekhouding op overzichte lijke wijze gevoerd, zodat de contro le geen moeilijkheden opleverde en men tot het verlenen van decharge aan de penningmeester kon advise ren. Dagblad ooor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 Tel 102 RayonredacteurM J. Groen RayonbeheerderL K M de Jong Rayonkantoor voor WaicDeren en Z. Beveland: Goes. Westsingel 98, Tel 2236 RayonredacteurN Karhof Rayonoeheerden J Fait Prijs vooi losse advertenties oestemd voor de editie vooi Zeeland f 0.15 per mm. Vooi Ingezonuen Mededelin gen" t 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie .Kleintjes 3 regels oi minder f 0.90, elke regel meer f 0.15 Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp 1.50 en u.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen haP geld den geopend. Deze plechtigheid wordt verricht door burgemeester A.L.S. Lockefeer, waarna de heer J-C. Marchant van de afdeling voorlich ting van het Rode Kruis een cause rie zal houden over het Rode Kruis werk. Voor de genodigden bij deze plechtigheid zal de film „Paula" worden vertoond. Vrijdagavond wordt voor de belangstellenden hetzelfde programma afgewerkt. Voor de jeugd is een programma voor bezoek in schoolverband opge steld. Er worden enkele filmpjes vertoond en mejuffrouw van Dijk zal de jongens en meisjes over het werk van het Rode Kruis vertellen. Vanaf woensdagmiddag 1 uur, het tijdstip waarop het telefoonnet wordt geauto- j matiseerd, gelden voor wat Dagblad De Stem betreft de volgende nieuwe telefoon- nummers: bijkantoor Dubele Poort 2377, woonhuis rayonredac- teur M. Groen 2619, woon- huis rayonbeheerder L. de Jong 2393. j Koewacht BENOEMD Als onderwijzeres aan de r.k. meis jesschool alhier is met ingang van 17 november benoemd onze dorpsge- note mejuffrouw Mariëtte Suij. ST. NICOLAAS KOMT Ook aan onze gemeente zal St.- Nicolaas een bezoek brengen, zo melden winkeliers. De Sint komt woensdag in het patronaat voor de moeders met htm kleuters. Zondag zal hij officieel worden ontvangen. De Sint vertrekt op Het Zand voor afgegaan door de fanfare E.M.M. en maakt vervolgens een rondrit door de Eikenlaan, Nieuwstraat en School straat. Hierna zal hij op het ge meentehuis worden ontvangen. IJzendijke VIJF PRIJZEN BEHAALD Een opmerkelijk mooi resultaat werd door de heer L. Jaumotte, lid van „De Vogelvrienden", afdeling IJzendijke, behaald op de vogelten toonstellingen te Blankenberge en Slijdingen in België. Met zijn kanaries behaalde hij daar een ereprijs, drie eerste prijzen en twee tweede prijzen. ATTRACTIES VAN WINKELIERS Op de jaarvergadering van de win keliersvereniging „Ons Belang" sprak voorzitter A. de Rijcke er zijn vreugde over uit, dat ook dit jaar weer de winkelweek een groot suc ces geworden is. Besloten werd van het batig saldo een St.-Nicolaasfeest voor de kinderen te organiseren. Ook voor de ouderen zal er een gratis attractie zijn, waarschijnlijk in de vorm van het raden van de mer ken van diverse geëtaleerde artike len. NIEUWE LEDEN TONEELVERENIGING Een zevental nieuwe leden sloot zich aan bij de r.-k. toneelvereniging „De Leeuwerik" zodat het ledental, ondanks het verhuizen van enkele spelers, toch op hetzelfde peil geble ven is. Traditiegetrouw za] men op het eind van het jaar of begin vol gend jaar weer op de planken ver schijnen. Hein kenszand Bouwvakkers van St. Joseph vierden 121/2"jarig bestaan Onder aanwezigheid van praktisch alle leden met hun echtgenoten werd het jubileumfeest van de r.-k. Bouw vakarbeiders afdeling St. Joseph- in gezet met de gezamenlijke viering van de H. Mis in de parochiekerk, opgedragen door de geestelijk advi seur, ter intentie van alle levende en overleden leden. De feestvergadering daarna in zaal Vermeulen was geheel afgestemd op deze herdenking en daarvan getuigden onder meer pas toor Witkamp, de heer Koens namens de K.A.B. en namens het bondsdis- trict de heer N. van Kaam. die de jubilerende vereniging hun felicitaties aanboden. Het oudste bestuurslid A. J. Pieters, had tevoren het feest in geluid met een welkomstwoord, waar na hij de vorig jaar afgetreden voor zitter, A. Jansen, „en der oud gedien- den", hulde bracht en hem namens de afdeling een geschenk aanbood als waardering voor zijn beleid gedurende zijn bestuursperiode. Door de heer N. van Kaam, districtsbestuurder uit Bergen op Zoom, werd een feestrede uitgesproken, waarbij hij een over zicht gaf van de groei der afdeling gedurende haar bestaansperiode. Met voldoening stelde hij vast, dat de ju bilerende afdeling 100 pet. der r.-k. bouwvakarbeiders in haar gelederen had. In het bijzonder bracht hij hulde aan een viertal leden, die hun 25-jarig lidmaatschap juist hebben bereikt. Met een uiteenzetting over de orga nisatievorm zoals de r.-k. bouwvak- arbeidersbond thans kent, besloot hij zijn betoog. Na een gezamenlijk diner was er een gezellig samenzijn, waar mee deze jubileumviering werd be sloten. Lewedorp NIEUW HANZE-BESTUUR In een geanimeerde vergadering, welke werd gehouden in café „De goede verwachting" koos de plaat selijke middenstandsvereniging een heel nieuw bestuur. Het zittende be stuur trad in zijn geheel af. In het nieuwe bestuur werden ge kozen de heren H. Raas - A. Drie- dijk - C. Huige M. Raas en J. de Kooning. Met grote meerderheid van stemmen koos de vergadering als voorzitter de heer H. Raas. Met de ze bestuursformatie is de hoop ge wettigd dat nieuw leven in deze vereniging werd ingeblazen, wat in de naaste toekomst door verschillen de activiteiten tot uiting zal worden gebracht. Nisse RAADSBESLUITEN De raad besloot het interkerkelijke thuisfront één cent per inwoner en aan het Zeeuwse consultatiebureau voor het alcoholisme f 10 subsidie te geven. Besloten werd bij de Bank van Ned. Gemeenten een rekening-courant aan te gaan van f 50.000 voor de financie ring van de bouw van het prot. chr. streekziekenhuis. Tot lid van de commissie voor ad vies woonruimte werd in de vacature mevr. Haring benoemd de heer L. Bosman Wzn. De rekening 1957 burg. armbestuur, die sluit met een batig saldo van f 3440 werd goedgekeurd, evenals de begro ting b.a. voor 1959 met een post on voorzien van f2995. Besloten werd tot de bouw van een dubbel woonhuis met rijkspremie, t.w. een grotere woning voor het hoofd der school en een kleinere voor een onderwijzeres of een politieagent. De gemeentebegroting, die zuinig is opgezet, werd met algemene stemmen goedgekeurd. Ovezande Eerste steenlegging katholieke kleuterschool Gistermiddag is alhier met enige plechtigheid de eerste steen gelegd van de katholieke kleuterschool. Na dat pastoor Franse de steen had ge wijd, werd deze door hem op de be stemde plaats aangebracht. De cere monie werd bijgewoond door burge meester Andriessen en zijn wethou ders. De burgemeester sprak zijn vreugde erover uit, dat het eindelijk kwam tot de bouw van deze school, waar zoveel jaren verlangend naar werd uitgezien, daar het tegenwoor dige gebouwtje absoluut onvoldoende is. Na de burgemeester werd nog het woord gevoerd door de archi tect, de heer Loonen uit Breskens en aannemer Priem, OOSTBURG Katholieke onderwijzers huldigden J. Cornelis De plaatselijke afdeling van de ka tholieke onderwijzersbond heeft in „Du Commerce" een vergadering ge houden, waarbij de heer J. Cornelis, die als voorzitter is afgetreden, als zodanig is uitgeluid. De vice-voorzit- ter sprak hem toe en somde de ver diensten van de heer Cornelis op die sinds 1925 het voorzitterschap heeft bekleed. Met het aanbieden van een fototoestel werd de dank voor zijn prestaties uitgedrukt. Mejuffrouw E. Buyck dankte als oudste bestuurslid voor de collegialiteit die de leden van de heer Cornelis altijd hebben kunnen ondervinden. Mevrouw Cornelis kreeg bloemen aangeboden. Tenslotte roemde de geestelijk adviseur de scheidende voor zijn daadkrachtige beleving van het katholieke geloof. Bij stemming werd de heer Goos- sens uit Aardenburg tot voorzitter gekozen. Pater Suasso sprak over Afrika Op uitnodiging van de katholieke vereniging voor cultuur en ontspan ning in samenwerking met de R.K. jonge boerenstand, hield de bekende witte pater Suasso de Lima de Pra- do, in het hotel „du Commerce" een lezing over 't zwarte werelddeel voor de jeugd. De voorz. van de R.K.J.B. dhr. A. v. d. Hemel sprak er in zijn openingswoord zijn tevredenheid over uit, dat voor deze avond een bevredi gende belangstelling bestond en heet te in het bijzonder welkom de de ken A. Lievegoed en de rector J. Verdurmen. In een vlot en boeiend betoog be handelde de pater het enorme be lang van het Afrikaans werelddeel (met zijn 208.000.000 inwoners! voor de katholieke kerk en voor geheel de Westelijke vrije wereld. Hij wees erop dat dit belang in het Westen nog niet genoeg wordt begrepen. In dit verband noemde hij het gevaar van het communisme dat momenteel niet minder dan 7000 gratis studie beurzen ter beschikking stelt voor de opleiding van Afrikanen aan de universiteiten achter het ijzeren gor dijn. Ook de Islam tracht met alle mogelijke middelen zijn invloed uit te breiden. Tegenover deze krachten moet het Westen volgens spreker stellen een „uitbarsting van begrip en goodwill" op elk gebied. Verder wees spreker op de misda dige vorm van de apartheidswetten in Zuid-Afrika waarbij ook nog even werden aangeroerd de rassendiscri- manatie in Little Rock en de rassen- relletjes in Londen, die enorme scha de doen aan het Westen en die door het communisme en de Islam wor den uitgebuit. De avond werd besloten met de prachtige kleurenfilm, „Gekwelde Aarde" een film waarop men de uit barsting van een vulkaan in centraal Afrika ziet en die op het filmfesti val te Carcasonne de gouden ereprijs verwierf. „Het Grote Gat" feestavond gaf Onder grote belangstelling van de leden en donateurs en in aanwezig heid van de erevoorzitter mr. K. Hoekzema en echtgenote, werd in „de Eenhoorn' een bindings- en feestavond gehouden van de ijsclub „Het Grote Gat". In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter de heer J. Baren- dregt, dat de vereniging momenteel 800 leden en donateurs telt, wat voor Oostburg zeer zeker een groot aantal genoemd mag worden. Tevens deelde hij mede, dat dit jaar, ijs en weder dienende, de Zeeuwse kampioenschappen schoonrijden, in Oostburg zullen worden gehouden. Tevens verzocht hij aandacht voor het besluit van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsbond om diplo ma's, genaamd „Ik kan schaatsen", beschikbaar te stellen voor de jeugd. Om dit doel te bereiken, zal een be roep worden gedaan op de hoofden van de scholen. Vervolgens kwam het bekende ca baretgezelschap van Martin Rijken onder de naam „Carrousel der vro lijkheid" aan bod. Deze naam was zeer goed geko zen want al gauw steeg de vrolijk heid ten top. Vooral Martin Rijken oogstte met zijn slotnummer „para de 1958" een enorm succes. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn waarbij de Hi-Fi- band ervoor zorgde, dat de stem ming erin bleef- „De Scheepsbouw" De onderwijstentoonstelling „De Scheepsbouw", die in de burgerzaal van het gemeentehuis is gehouden, werd bezocht door 859 leerlingen van diverse scholen in en om Oostburg. Bezichtiging van gebitten-wagen De dentalcar waarvoor men geen andere naam kan vinden, dan ge- bitskar van de schooltandartsen dienst oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is enkele uren te bezichtigen geweest te Oostburg. Burgemeester mr. K. Hoekzema sprak de genodigden toe en zei te hopen dat ook de schooltandartsen dienst west-Zeeuwsch-Vlaanderen van een dergelijke praktische dentalcar gebruik zou kunnen maken. Vervolgens werd het instrumenta rium door de tandarts A.G.W. van Goor toegelicht. Naast het instrumen tarium trok veel belangstelling de centrale verwarming en de prakti sche inrichting van de dubbelwandi ge, mobiele tandartsenkamer. Onder de belangstellenden bevon den zich o.m. de burgemeester van Zuidzande, dr. G.U.M. de Bruijcke- re, mevrouw Mijs-Sturm en een groot aantal personen werkzaam bij het onderwijs in west-Zeeuwsch-Vlaan deren- Sas van Gent W oningbouwvereniging heeft nieuw bestuur Op de bestuursvergadering van de woningbouwvereniging „Sas van Gent" is een nieuw bestuur gefor meerd, bestaande uit de volgende le den: drs. P. A. Neeteson, voorzitter' A. Baart, secretaris-penningmeester; G. A. van den Hemel, J. Hemink en Lud. de Meyer, leden. TERNEUZEN Burgerlijke Stand Geboren: Willem zv G. Gort-van der Hooft; Leendert zv B. van den Berge-Boeije; Mattheüs zv A. Hame link-de Blaey: Ellen dv M. van Dam- van Hecke; Rudy zv A. Notschaele- Slock; Cornelis zv D. van Ham-Ver- helst; Johannes zv J. Dieleman-de Groene; Renata dv R. Agostinus-Da- vid: Matthijs zv G. Kole-Zweedijk; Hendrina dv J. Neve-Casteleijn; Cor nelis zv C. van Genderen-de Bruijn. Huwelijksaangiften: Marinus de Jon ge 54 j. en Maatje Scheele 40 j.; Jo hannes Walhout 25 j. en Cornelia Bijl 24 j.; Pieter Sol 26 j. en Tanneke de Kraker 25 j.; Oswald de Waele 22 j. en Adriana Moes 20 j. Gehuwd: Jan de Koeijer 22 j. en Jo hanna de Smit 21 j. Overleden: Petrus Taalman 85 j. geh. gew. met J. de Vries; Ludovicus du Bois 59 j-, echtg. van G. Zeegers; Lodewijk Kaijser 70 j. echtg. van C. Simons; Prudent Hollebosch 56 j. echtg. van J. Andries; Gaston Goos- sens 59 j. echtg. van M. Goedemont; Janna de Mul 77 j.; Achilles van Crae- nenbroeck 52 j. echtg. van M. van Hulle; Johannes de Bakker 66 j. echtg. van A. Geilliet; Emelie van Waes 70 j. geh. gew. met Ch. Vermeersch. LEZING STUDIECLUB VAN SCHILDERS De Terneuzense S.C.S. „Van d'Ee tot Hontenisse" had de eerste win- terbjjeenkomst in het schilderslokaal van de Technische school. Het ge deelte voor de pauze werd door de heer Deurloo benut om een techni sche uiteenzetting te geven over on- derhoudsystemen, behandeling van nieuwe blanke houtsoorten, ontwikke ling op het gebied van eorrosiewe- rende grondverven en zuurhardende en twee componentenlakken. De heer Hilhorst had na de pauze een onderwerp, dat naast de vakman zeker ook de leek zou moeten inte resseren Moderne kleurtoepassing. De laatste jaren wordt heel veel aan dacht aan de kleurgeving besteed. Men gaat daarbij op de eerste plaats uit van de gedachte, waar moet het te schilderen lokaal voor dienen. De heer Hilhorst toonde maquettes van een fabriekshal, een ziekenzaal, een schoollokaal en een huiskamer. Hij vertelde daarbij hoe en waarom ieder lokaal met bepaalde kleuren moet worden geschilderd. Zeer op merkelijk was het verschil bij een zelfde kleur die verschillend wordt belicht. Vooral de schilder, aldus de heer A. Franse, leraar aan de Terneuzense Technische school in zijn dankwoord, loopt gevaar in zijn vak spoedig ach terop te geraken en daarom hag hij niets nalaten om de vooruitgang op zijn gebied met aandacht te volgen. Deze bijeenkomst had daar zeker toe bijgedragen. Gisteren werd te Hulst voor de elfde maal in successie de jaarlijkse veemarkt voor rundvee, paarden en varkens gehouden. Ofschoon de aanvoer iets minder was dan vorig jaar, mogen de organisatoren zeker niet ontevre den zijn. want er waren toch niet minder dan 140 stuks rundvee, 127 varkens (inclusief biggen) en 22 paarden op het fraaie Marktplein aangevoerd. Voordat de jury met de keuringen een aanvang nam, richtte de burge meester van Hulst zich met enkele woorden tot de aanwezigen, die reeds om half elf 's morgens in groten ge tale op de Grote Markt waren om de schitterende collecties vee te bewon deren. Naar de heer Lockefeer mede deelde, was het de eerste keer dat hi) persoonlijk een welkom richtte tot de belangstellenden. Spreker zei ver heugd te zijn, dat het weer meewerk te. „Er is tenminste geen mist, die de laatste dagen nogal eens als spel breker optrad bij de veren over de Wester-Schelde Thans zijn de veren tenminste vrijalthans „mistvrij", voegde de burgemeester er schertsend aan toe. Spreker zei vervolgens, dat van de zijde van de veehandelaren steeds alles werd ingezet om kracht bij te zetten aan de pogingen om de veren vrij te krijgen. De laatste tijd was er echter enige verdeeldheid in Zeeland hieromtrent. Toch was de heer Lockefeer van mening, dat een drachtig gewerkt moet blijven wor den om Zeeland weer vrije veren te geven. Aan het slot dankte hij het comité voor hetgeen elk jaar wordt gepresteerd. Hij noemde de jaarmarkt een evenement, hetgeen hij van be lang vond, aangezien oost-Zeeuwsch- Vlaanderen toch hoofdzakelijk een agrarisch gebied is. 's Namiddags werden door de micro foon de uitslagen van deze jaarmarkt (Advertentie) Kinderen kunnen soms bleek en nerveus zijn, vooral ais ze op school gaan. Dan hebben ze meer dan ooit iets versterkends nodig. Geef hun daarom BonSana opgelost in melk, Het is een heerlijke, krachtige drank, vitaminenrijk, eiwit- en ijzerhoudend 1 Voor oils schoolgaandO kindsrons Bij apotheken en drogisten HACO N.V. Muitrfcht bekend gemaakt. Kampioen fokvee werd: L. van Dorselaer uit St. Jan steen; kampioen vetvee: G. Ruyrn- beek, St. Jansteen; kampioen dikbillen J. Bogaert, Stoppeldijk; kampioen paarden: P. Serrarens, Hulst; kam pioen varkens: P. van Duyse, Ros kam; het beste vetvarken: P. van Duyse. Roskam; het beste vleesvar ken: D. Geensen, Hulst; de beste toom biggen van minstens vijf stuks; J. Pieters, St. Jansteen. jvertentie) ,u„4 Ge „i .Vim»' (Je v aW* hou' ,<J»n& doi»s N V. Handelsver. A. J. ten Doesschat* Zwollê Morgen, woensdag 19 november, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden; te Hans- weert om 8.51 en 21.43 uur; te Vlis- singen om 8.02 en 20.55 uur en te Terneuzen om 8.31 en 21.19 uur. Het Goese gemeentebestuur heeft zo rationeel mogelijk werkend geheel te verkrijgen. De voor een en ander geldende tarieven dienen zodanig te de overtuiging, dat de stad behoefte heeft aan een afzonderlijk havenbe drijf, gezien de uitbreiding daarvan. Het acht bet een belang van de eerste orde, dat aan deze levensader der gemeente bijzondere zorg wordt besteed. B. en w. zien het te stichten ha venbedrijf als een instelling, welke het beheer dient te krijgen over de haven als zodanig, de haventerrei nen, de toegangswegen tot de haven, enz. Het havenbedrijf zal zich voorts dienen bezig te houden met de uit breiding der haven, het beschikbaar stellen van terreinen, het onderhoud van deze werken, enz. Een belangrijk onderdeel van zijn taak zal het havenbedrijf dienen te vinden in de outillage van de haven en het gebruik hiervan. Het bedrijf zal zich behoren te belasten met het lossen en het eventueel laden der aanwezige schepen ten behoeve van de gemeente en belanghebbende be drijven; dit laatste op basis van te sluiten overeenkomsten, waarbij de bedrijven zich verbinden de los- en laadwerkzaamheden te doen uitvoe ren door bemiddeling van het ge meentelijk havenbedrijf. Bij een en ander zien b. en w. het als een eis, dat zoveel mogelijk tot mechanisatie van losmogelijkhe- den wordt overgegaan teneinde een (Advertentie) In het kath. ziekenhuis te Dordrecht is overleden de achttienjarige J. van Ginneken- uit Moerdijk. Vorige week vrijdag was hij het slachtoffer gewor den van een bedrijfsongeval. Op de scheepswerk „De Biesbosch" in Dor drecht viel hij van een stel ling. Hij liep o.a. een schedelbasis- fractuur op en ander ernstig letsel. Ter plaatse van het ongeluk is hij van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. De jongeman was de jongste uit een gezin met drie kinderen. Woensdag om half tien zal te Moer dijk de uitvaartplechtigheid worden gehouden. Mevrouw de weduwe de Wit- Lucassen uit Waspik-Boven is door een ongelukkige val om het leven gekomen. Mevrouw de Wit bracht enkele da gen bij familie te Waalwijk door. Hier viel zij in de kelder en liep daarbij een schedelbasisfractuür op. Tengevolge daarvan overleed zij een dag nadat het ongeluk gebeurde, in het ziekenhuis te Waalwijk. (Advertentie) Goed nieuws voor hen die geen suiker mogen gebruiken diabetici slanke lijn)l In Amerika is een nieuwe zoetstof ontdekt, met zulk een zuivere smaak dat men in de hele wereld enthousiast is. Aanvankelijk was dit nieuwe middel vrij kostbaar, maar door Chefaro wordt zij nu onder de naam Sucrose voor een billijke prijs beschikbaar gesteld. nieuwe in Amerika ontdekte zoetstof, waarover men in de hole wereld enthousiast isl Van onze adverteerders worden opgesteld, dat het gebruik der haveninstallatie rendabel is. Een rapport van de directeur van gemeentewerken over deze aangele genheid hebben b. en w. vooral ge stimuleerd om bij de raad met een voorstel te komen tot de instelling van bedoeld bedrijf over te gaan. Het beheer van het bedrijf zal bij I b. en w. berusten en met de dage lijkse leiding wordt genoemde direc teur belast. Een ambtenaar der gemeente zal als boekhouder-kassier fungeren. (Advertentie) Voor iedere kamer de juiste BOSSTRAAT - HOEK LINDELAAN TEL. 5467 BERGEN OP ZOOM Door een onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de grote landbouw- schuur van de heer P. van Rumste in de Klapstraat te Koewacht. Door de brandbaarheid van de bouwstoffen, stro en hout, was redding niet meer mogelijk. In de schuur bevonden zich grote hoeveelheden graan en stro, een trac tor, wagens en diverse landbouwma- terïalen, die alle verloren gingen. De eigenaar, die nog op tijd het vee bui ten kon laten liep zelf lichte brand wonden op. Verzekering dekt de scha de. De omliggende gebouwen konden door de brandweer vrij van bescha diging worden gehouden. UITBREIDING FA. MANNAERT TERNEUZEN De rijwielhandel van de heer D.P. Mannaert in de Axelsestraat te Ter- neuzen heeft een grote uitbreiding en grondige vernieuwing ondergaan. Daar de heer Mannaert niet op de begane grond kon uitbreiden, zocht hij het in de hoogte. Er werd een verdieping bijgebouwd en van het vroegere woonhuis en een groot deel van de werkplaats werd een buiten gewoon fraai winkelpand gemaakt, waar men reeds vanaf de straat een goed overzicht krijgt van de grote voorraad glanzende fietsen, scooters, motoren en brommers. De opening werd door een groot aantal klanten en andere relaties bijgewoond en alle bloemen maakten de vernieuwde zaak extra feestelijk. GOES Grand: Geintjes met geesten, a.l. MIDDELBURG Electro: Sergeant Zack 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra: jacht zonder genade, 18 j. Luxor: Als de heide roept, 14 j. HULST Kantine Jausenius Lyceum: De wereldkerk nu, voor jongerengemeen- schap. Bioscoopgebouw: Und Abends in die Scala, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Les fanatiques. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Haaien en kleine vissen, 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Traviata. GOES Grand: Geintjes met geesten, a.l. MIDDELBURG Electro: Sergeant Zack 18 jaar. VLISSINGEN Alhambra: Jacht zonder genade, 18 j. Luxor: Als de heide roept, 14 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Tussen spel in München, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The tin star. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Haaien en kleine vissen, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Prof. Winando.

de Stem | 1958 | | pagina 2