rTER RANG is alleen RANG als er RANG op staat - VEILIG WEGVERKEER EIST- GEWETENSVOLLE HOUDING jj. west- ieren Iedereen zijn eigen kans", zij de leus STEM-FEUILLETON tas„«wra"asSr. oetbalprogram amateurs 23 nov. \iddelde Aambeien? HEMOTABS DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 NOVEMBER 1958 RPET iTILBURG itaties in lezuela ÏENDA vdaag >rgen «00 o'Ü OTö nr ïforara Wapen van Paus Johannes XXIIï Expositie over prehistorie Dodelijke aanrijding BOEKENPLANK Holywood na middernacht Opvoeding zonder straf KWALITEIT SERVICE PRIJS 1 Drs. C Cosijn bij afscheid: pionnen opereren in en door Emily Grant Nieuwe conferentie over zeerecht BAARS BRACHT RING TERUG AGRÉ-GOLA PHIUPS-ROXANE TV'RADIO'TV-R ADIO'TV* d de bevolking van >t dan toe positief in de toen bestaan- sven hadden uitge- rder is verlopen 1» invoering van nieu. en per 1 augustus -Vlaamse bevolking het bedrijfsleven, verzet en doet dit dreven erop gericht idebokken" te zoe- nder te veroordelen ?n, waaruit mijn» s dat de pointe van iet voldoende is be- aar, dat ik volkomen de goede trouw van rslaggevers. Het ge- iuw verslag van een eenmaal een hoge ïdereen in dezelfde uwse bevolking en slechts één streven eerken en nog eens et in verbitterdheid ■end individualisme, •nheid. vember 1958. M. DIKöTTER, ledeputeerde Staten Zeeland. irtentie) ooi 10 korting Bosstr. B. o. Z. sonenauto's in Ne- le ons omgrenzend ih, is men druk het aan de drukte \ral op de spitsuren. omdat men het men kunnen door auto's. maar toch aan de kop. Het \cijjers gepubliceerd Ide toestand van 1 fs na te gaan waar iet aantal inwoners eenvoudig worden toral de gemeenten verhoudingsgewijze auto's hebben. Of- and kan houden met au men ook vermoe- fs die aan „grenshan- |ruim in aantal zijn. Tansteen aan de kop 20 in%oners. Daarop Gent, Koewacht en (2 en Clinge met 1 op lok Terneuzen slaat led figuur met 1 auto Twee gemeenten ko- IZeeuwsch-Vlaanderen In wel Graauw met 1 iHontenisse met 1 op lak in Vogelwaarde, Philippine heeft men llan het landelijk ge- ltelt 1 auto op 27 m- I' tegenover de andere li Zeeland, dan komen laan. Vlissingen telt 1 Iners hetgeen wel een lat grote aantal arbei- l'oont in verband met |ieid op „De Schelde". het nog niet zo dat het zijn auto naar zijn zoals in Amerika ge- I rg telt 1 auto op 35 iGoes telt het grootste li de Zeeuwse gemeen- K ofschoon het kleiner Irg en Vlissingen. Hier I msen met 1 auto doen. I in zijn geheel ligt bo- middelde en wel met voners, tegen 1 op 38 at en Limburg, doch Id-Holland en 1 op 28 ^zijn vijf legerofficie- die er van verdacht aplot tegen de rege- Igesmeed. I hadden geruchten de at men een militaire kehten te ontketenen lie verkiezingen van 7 liden worden. De dood was sneller, Electro: De lift naar J j. met voorb. Schouw- |ord wordt niet gespno- Alhambra: De slavin van 14 j. Luxor: Even af- a.l. |e Jausenius Lyceum: De voor jonigerengemeen- C COLM DE zaak öaat HEr 8ETEP helemaal" plS kunnen oveclaten.. Rang Menthol 19 ct per rol Rang Crème de Cacao 22 ct per rol Rang Ice Mints 19 ct per rol wj OOk in ons land voltrekt zich het afschuwelijke dra ma, dat er dagelijks mensen verongelukken of levens lang verminkt worden door een onverantwoordelijk ge drag in het verkeer. Een dergelijke houding, die het menselijk en christelijk ge weten geweld aandoet, ont moeten wij niet slechts bij roekeloze autorijders en on beheerste gebruikers van andere voertuigen, maar evenzeer bij onvoorzichtige voetgangers. Het weggebruik is in de laatste jaren zo intensief toegenomen, dat ieder van ons, die zich op straat be geeft en daardoor treedt in de verkeerssamenleving, bijzonder dient te waken om het gebod te onderhou den: „Gij zult niet doden." QNZE burgerlijke overheid be ijvert zich lofwaardig om de algemene veiligheid door ver keerswetten te verhogen. Wij kunnen echter niet aan de in druk ontkomen, dat velen deze voorschriften te zeer zien als technische verkeersregels en niet als een nadere omschrijving van de gewetensopdracht het leven en de gaafheid van het lichaam te beschermen zowel van anderen als van zichzelf. Als men bij een verkeersovertreding niet beboet wordt gaat men, zo menen velen, ook in zijn ge weten vrijuit. En deze mening gaat zeker niet altijd op. Allen, zowel voetgangers als berijders van welk voertuig ook moeten de verkeersbepalinen, die voor hen gemaakt zijn, stipt onder- 1 houden. Wanneer er een rijbewijs wordt uitgereikt, wordt hiermede een verklaring afgegeven, dat de hou der de techniek van het chauffe ren kent en op de hoogte is van de verkeersbepalingen. Maar het rijbewijs waarborgt nog niet dat de bezitter ervan zich ook inner lijk verantwoord acht voor het le ven en de veiligheid van zichzelf en van zijn medemens. Een mens rijdt zoals hij is. Wie thuis en in zijn werk egocentrisch is ingesteld, za] hiervan ook blijk geven op de weg. Wie echter leeft vanuit een diepe eerbied voor God en medemens, zal niet slechts de voorschriften van het verkeer onderhouden, maar te vens bezorgd zijn voor een veilig heidsmarge ten aanzien van on voorziene omstandigheden en ri sico's, die niet steeds te vermij den zijn. De samenleving in het verkeer draagt wel een heel bijzonder ka rakter. Ieder is, los van de an der, op weg naar een eigen doel, maar dit betekent niet, dat de an dere weggebruiker een verkeers obstakel is, dat genomen moet worden. Midden in de verkeers ruimte is de wegsituatie een so ciale opdracht aan ieder, die er zich als berijder van een voertuig of als voetganger in bevindt. Voorzichtigheid en wellevend heid in het verkeer betekent hier in het bijzonder een vooruitzien ten bate van de ander en een gunnen van voldoende vrijheid van beweging aan elkaar. De beste bestuurder is niet slechts hij, die over een snel re actievermogen beschikt, maar veeleer iemand, wiens sociaal ge^ voel in die mate is gerijpt, dat hij beseft op de weg niet slechts met motoren, maar met medemensen te doen te hebben. Veilig wegverkeer eist daarom een gewetensvolle levenshouding. Onze eerbied voor de medemens vergt een voortdurende strijd te gen egoïsme en onsociale gel dingsdrang. De naastenliefde dient, evenals in welke andere menselijke verhouding ook, be leefd te worden in onze zeer inge wikkelde verkeerssamenleving. Zij moet uitgroeien tot een ver- keersstijl, waarvan voorzichtig heid, matigheid en voorkomend heid de ondergrond vormen- Ook wanneer wij langs de weg met een ongeluk worden gecon fronteerd, moge de liefde het win nen van de schrik, van de afkeer van het bloed, van het gevoel van machteloosheid of van de haast om verder te komen. En kunnen wij materieel niets doen, laat ons dan bedacht zijn op het eeuWig heil van de mens, die misschien onverwacht geplaatst wordt voor Gods oordeel. Zorgen wij er toch voor om bij ernstige verkeers ongevallen een priester te waar schuwen of wanneer er niet tijdig een priester te vinden is, zelf tegenover de stervende mede mens de laatste en grootste lief dedienst te bewijzen van een christelijke opwekking tot ver zoening met God, die Liefde is. Elke mens moge voortdurend beseffen, dat hij samen met zijn medemensen onderweg is naar God. Hij moge wel bedenken, dat Gods engelen hem niet in roeke loosheid maar in de werkelijke nood vergezellen en beschermen. Hij moge op weg zijn met Chris tus, die zichzelf de Weg genoemd heeft, de Weg naar de Vader naar wie we allen onderweg zijn en naar wie wij elkaar moeten brengen. Bidt God, dat Hij u en de uwen behoede voor de gevaren van de weg. Hij moge ons de kracht ge ven om uit eerbied en liefde voor Hem en onze medemensen voor zichtig, beheerst en hulpvaardig te zijn. Utrecht, 5 november 1958. HET NEDERLANDS EPISCOPAAT Paus Johannes de drieëntwintigste heeft als paus het wapen, dat hij als kardinaal voerde, behouden alleen is de spreuk „Oboediënta et Pax (ge hoorzaamheid en vrede) vervallen. Op het wapen komen het symbool van Sint Marcus en een door twee lissen geflankeerde toren voor. Het symbool van Sint-Marcus bestaat uit een gevleugelde leeuw, die zijn rech tervoorpoot op een boek geplaatst heeft, dat open ligt op bladzijden met de woorden: ,,Pax tibi Marce evangelista meus" (Vrede zij U, Marcus, mijn evangelist). In het gemeentemuseum te Arnhem wordt op 13 december de tentoonstel ling „De jonge steentijd", gewijd aan onze prehistorie, geopend. Alle grote musea van ons land en een aantal kleinere hebben voor deze expositie voorwerpen afgestaan, evenals een aantal particulieren. De 57-jarige asfalteerder G. de Smale, Amsterdam, werd op de brug van de Bilderdijkkade en de Kinder straat te Amsterdam door een perso nenauto gegrepen. Hij overleed kort daarna. Waarschijnlijk heeft de be stuurder van de personenauto de as falteerder, die op zijn knieën aan het werk was, te laat gezien. (Advertentie) In korte tijd zijn al twee boeken van de uit Zwitserland afkomstige detective-schrijver Frank Arnau in een Nederlandse vertaling versche nen. Het tweede, dat de titel mee kreeg „Hollywood na middernacht" kwam van de pers bij Nijgh en Van Ditmar, welke uitgeverij van plan is nog meer werken van Arnau in ver taling te laten uitkomen. (Advertentie) neem dit tabletje en U stilt de pijn# Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting: van hun kwaal met Hemotabs. 'n Nieuw middel in tabletvorm, gewoon in te nemen met 'n glaasje water. Geen zalf of zetpillen meer nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevorderen ge nezing: ze zijn zaoht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, bevorderlijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f. 1.47 Bi) Apothekers en Drogisten. Hoofdpersoon in „Hollywood na middernacht" is een Amerikaanse filmster, wier bijzonder lege leven plotseling enkele van zorgen vervulde dagen kent, wanneer zij, bij thuis komst van een nachtfeest, de bij haar inwonende vriendin vermoord aan treft. De bijna ambtelijke nauwgezet heid in de oubouw van zijn detective verhalen, die we van Arnau al heb ben leren kennen in zijn „Pigskin maat zeven", demonstreert hij ook hier. Hij voert ons naar de oplossing van het drama door aan iedere ver dachte en diens verhoor een hoofdstuk te wijden. Het verhaal als detective verhaal maakt hij daar niet erg spec taculair door, maar hij geeft wel een rake schets van allerlei losbandige fi guren die nu eenmaal als min of meer belangrijke satelieten bij filmsterren schijnen te behoren. Dat Arneu zich in de mileubeschrijvingen niet altijd weet te beheersen en in zijn humor wel eens wat al te benaal wordt, doet beslist afbreuk aan dit overigens middelma tig goede speurdersverhaal. kl. Voor ieder, die zich met een opvoe dingstaak ziet belast, is Don Bosco een stralend voorbeeld. Deze heilige wist richting te geven aan het leven van talloze verwaarloosde jongelui. Hij be reikte dit resultaat zonder ooit straf uit te delen. In dit boekje vindt men in Don Bosco's eigen taal zijn advie zen. Men verwachte er geen onthulling van een soort geheim wapen, maar wel een bezinning op de essentie van het pedagogisch verschijnsel, speciaal in bovennatuurlijke zin. Een stichtend boekje vol diepe wijsheid. (Uitg. Lannoo, Tielt-Den Haag). Toonaangevend in en. 2 jaar garantie Als enige met trioglas isolatie (geoctrooieerd) VARTA Servicestation te BREDA: GINNEKENWEG 164 TEL. 1600—34048 Drs. Cel Cosijn heeft zaterdag in de KVP-jongenraadsvergade- ring, in Musis Sacrum te Arn hem, afscheid genomen als voor zitter van de KVP-jongeren en daarbij zijn gedachten laten gaan over verleden en toekomst van de „JO". Tevens preesenteerde hij het nieuwe bestuur. Met geestdrift sprak de heer Co sijn over het werk dat de K.V.P.- jongeren totnutoe hebben verricht en over de goede geest in de organisa tie. Hij stelde, dat de JO tot taak heeft, geluiden uit de jongerenkring uit te dragen, maar beperkt tot de binnenkamers van de partij; slechts bij hoge uitzondering mag en kan daar van afgeweken worden, meende hij- ,,Op de eerste plaats zijn wij le den van de KVP en als er iets goeds bereikt werd is dat te danken aan de gehele partij en niet uitsluitend aan Jan, Piet of Klaas. De overwinnin gen en de nederlagen door de JO de afgelopen jaren in de interne partij discussie geboekt pleiten op de eerste plaats voor de partij die heeft willen luisteren en heeft willen argumente ren met ons, die juist en vooral geko men zijn om te leren." De K.V.P.-jongeren, zo ging hij ver der, kunnen niet alleen volstaan met een jeugdprogram, dat een gecombi neerd verlanglijstje is van de tradi tionele vormen van jeugdorganisatie. Ze moet, in breder verband, naar een nieuwe toekomstconceptie zoeken. De P. v. d. A., aldus drs. Cosijn, wil onder de leus „gelijke kansen voor ie dereen" ook een dringend appel gaan richten tot de jeugd. Wij zouden het echter liever zo stellen, dat „iedereen zijn eigen kans" moet krijgen. Dit betekent: Een gezinspolitiek, die elk kind even welkom maakt in het gezin; een woningbouwpolitiek, die ook voor grote gezinnen leefruimte biedt; een differentiatie in het onderwijs, die ook het zwakbegaafde en eenzij dig begaafde kind een kans geeft met zijn éne talent te woekeren; een sociaal-economische politiek, waarbij de vorming van de jonge werknemers ruime aandacht krijgt. De aftredende voorzitter merkte op, dat iedereen naar de mate van zijn talent een goede kans moet krij gen en in dit verband bepleitte hij een werkgelegenheidspolitiek die voor allen ook kansen schept. Jeugdwerk loosheid, zei hij, is niet bepaald een illustratie van wat de P. v. d. A. als leus voert. „Als de werkgelegenheid thans iets minder zorgwekkend is dan enkele maanden geleden, lijkt mij dat eerder te danken aan een zekere An- driessen en zijn helpers dan aan Bur ger of Vermeer." Alien die met hem samengewerkt hebben in het bestuur, betuigde de heer Cosijn in een woord van man tot man zijn erkentelijkheid. wethouderszetels en waarvan, naar hij meende, ook de nieuw gekozen voorzitter van de JO, drs. Jac. Ton- naer uit Hoensbroek, het slachtoffer is geworden. De heer Tonnaer trok na de gebeurtenissen in Hoensbroek zijn bereidverklaring voor het JO- voorzitterschap in, omdat hij eerst de kwestie in zijn woonplaats opge helderd wou zien. Voorlopig zal het nu zo worden, dat de heer Tonnaer het lidmaatschap ►krijgt van het bestuur en Piet van Engelen, in zijn functie van waarne mend-secretaris, tevens het voorzit terschap gaat waarnemen. Over het werk van de JO zei de heer Verwoerd, dat de organisatie op de eerste plaats een vormende taak heeft, dat de geest tussen senioren en junioren gevrijwaard moet zijn van onderlinge gereserveerdheid en kille zakelijkheid en dat alles moet wor den gedaan om de dreiging van een nog grotere jeugdwerkloosheid af te wenden. Voorts drong hij erop aan, dat de partij zal gaan trachten de kiesgerechtigde leeftijd verlaagd te krijgen. 30) geld moest kunnen beschikken, wilde hij zijn doel kunnen bereiken en zijn opdracht naar genoegen uitvoeren. Om tien uur 's avonds op de dag van Webstroms bevrijding reed Ve ra naar „Bessenstein". „Irma", vroeg zij, „kun jij enig n- verband leggen tussen een vrouw, de nn j kerel weet niets, mopper- die „La Petite" genoemd zou kun- uurana die avond nm ppn imr npn wnrHpn pn dip rood haar heefl Wre! had Sardinard iets gezegd over «e-s— e maa>' zelfs de scherpste kara°„enjW?ren n'et 'n staat gebleken fit»" lets gezegd over „La Pe- h ar zelfs de scherpste ver- j™ waren niet in staat gebleken, „f?.— bijzonderheden uit hem te nf .„u* w ,die. avond om een uur niets laderdaad, Sardinard wist „„Laaghuis vertelde Vera in geuren roaS.t"ren wat er die ochtend op de edache van „De Hofkoerier" was gebeurd. Die Webstrom was toch wel Ktgï dwaas, meende hij. .i- lU' Jean", zei Vera, j aar ik vind jou de aardigste van de twee dwazen "fTfad. belde Vera om negen uur 5* ZU ooit gehoord had van ie- wordt? "La Petite" genoemd „Nooit", zei Vera, „en nog wel be- ,nkt voor uw goede zorgen een alleraardigste clubik ben driehon- o c? galden, nee, driehonderdvijftig gulden rijker dan gisteren om deze tijd Vera dacht: Ais Durand mij dit vraagt is hij aan het einde van zijn ti.'Ti het verhoor van Sardinard ?n de drie andere schavuiten heeft item blijkbaar niets opgeleverd en „La Petite" houdt hem bezig. Mij houdt die kleine gouvernante bezig die kleine cette Petite Durand, dank voor het seintje Durand heeft zeer recentelijk iets ontdekt dat met la petite gouvernante ver hand houdt maar hij kent het woord gouvernante niet. Ik moet Jeans bevel om spoedig de Rode Vrouw te ontmoeten opvolgen het begint tijd te worden. Ook La Petite zal haast maken, nu al haar mede werkers zo successievelijk verdwij nen Arlotti had via zijn contacten nen worden en die rood haar heeft .of had?" „Vera, Vera!" fluister-schreeuwde Irma, „la Petite". Kleinchen weet je wel-, arme Lady Maureen in Wenen was Kleinchen immers de on aantastbare leidster van een spiona- ge-complot nooit iets bewezen, maar iedereen wist het.in 1938 of wanneer was het, toen de Pruisen kwamen, nam zij de benen nu zie ik licht Vera, nu zie ik licht'." dy Maureen de politie in kennis zou stellen van de verdwijning van haar gouvernante, en dan zouden Durand (met zijn wetenschap van „une pe tite") zowel als van Eerkerk en Jansen stellig verband leggen tussen de gouvernante en de moord op Ar lotti's kamer, kortom, met de hele spionage-affaire. Dan zou het inter nationale politie-apparaat gaan draai en ja, er moest haast betracht wor den. Dit alles overwoog Vera ver der heeft die gouvernante natuur lijk ook onder het oog gezien. Ook zij zal dus streven naar spoed. Arlotti weet natuurlijk van de „Brusselse reis" van de gouvernan te. Arlotti is van alle bij de affai re betrokken mannen, die ik ken (dacht Vera verder), de enige die weet, wie Eline Duparc is en wat zij in haar schild voert. Arlotti ver wacht iets van haar en zij van hem. Vermodelijk is er reeds contact tus sen hen beiden. Zo niet, dan moet dit Cl Cl CJ Vera dacht; Wist Durand dit niet? Vera wist niet, dat Durand in 1946 de naam van die beruchte spionne had ondergebracht in zijn doden- karthoteek, daar hem officieel be richt was dat zij bij een auto-onge val na een hras-partij in Brussel om het leven gekomen was. Vera besloot iets te gaan doen. HOOFDSTUK VI Moordcentrale Persbureau Noweo. Toen Vera dit besluit nam, was het uyr in de avond. Mademoiselle elf contact spoedig worden verwacht. Vera besloot die avond nog met Ar lotti te spreken. Zij belde hem op en vroeg hem, haar een uurtje bezig te willen houden in „Dollarlust". Arlot ti antwoordde: „Het toeval overstelpt mij met goede dingen. Vera. Een prettig ge sprek met jou is juist datgene, waarnaar ik op het ogenblik het/ meest verlang. Over tien minuten kom ik je halen. Is dat in orde?" „Voortreffelijk", zei Vera. de kop af tien minuten later Don u-,-„TL —J" ip uiP «e avona. Mademoiselle Op de kop ai nen minuien laiei over de im™t w! %n arïlei Duparc was de dag van haar ver- reed Arlotti voor. Vera stapte in. Vijf had bpi™ j j speelelub, hij trek meegerekend vier dagen „in minuten later betraden beiden „Dol- hil had f documentendief- Brussel" welgeteld vijfentachtig uren larlust" waar Arltoti reeds een iioek- nij had voorts vernomen, dat stal, welgeteld vijfentachtig uren a _.t- - vernomen, dat overwoog Vera. Ladv Maureen had ïiïfe e^01Sene ,ne, Duparc plotse- de gouvernante vijf dagen verlof lmg naar Brussel had moeten ver- toegestaan. Zou haar kinderiuffrouw trekken en daarom stuurde hij een Kinaerjuitrouw tafeltje had laten reserveren. De kelner George bediende hen. „Ja, Vera", zei Arlotti, „en hoe nu verder? Dit is toch ook jouw pro- was dat hii Arlotti nv»t «ooi dag metterugkomen, dan bestond ons probleem.." ij Arlotti. over veel meer er een goede of kwade kans dat La- „Dat Vera", zei Arlotti, „moet VeraaCLa3yeMag£eVeenrnante' feiteerte nog blijken, is het niet?" Vera negeerde deze vraag en be gon te vertellen dat zij de vorige avond bezoek had gehad van iemand die zich aandiende als vertegenwoor diger van dr. Webstrom „Van wie?" vroeg Arlotti. Vera herhaalde de naam en ver telde Arlotti enige bijzonderheden over die atoomgoochelaar en de de ze man ingefluisterde rol van zoveel mogelijk opvallende dingen te doen. Arlotti luisterde geamuseerd en vond dat de vijand die acte aardig ge ënsceneerd had. Was dat zo? vroeg Vera. Het had ook mis kunnen lopen. De man had zich in de dag kunnen vergissen. En Webstrom had toch ook dat telegram in Amsterdam ver zonden, waardoor vermoedelijk som mige dingen anders waren gelopen dan de vijand berekend had. „Natuurlijk, Vera,"zei Arlotti, „als de operatie-Webstrom niet had ge klopt, had de vijand iets anders moe ten doen. Hij bleef toch zelf buiten schot! En dat is het voornaamste. Je weet toch wel, dat er vaak on voorziene omstandigheden optreden, je weet toch dat je, voorals als je mensen inschakelt, nooit voor de vol le honderd procent' kunt berekenen, hoe zij zullen reageren en optreden! Als., als., als., ja, als iets an ders loopt, dan loopt er soms véél anders. Maar vergeet ook het ge lukkige toeval niet! Dat is toch in mijn werk een factor van beteke nis. Neem het geval van jou en Ir ma. Je woont nu ruim vier maan den in deze stad. Hugo en Jean zijn goede vrienden. Vaak reeds stond een ontmoeting a quatre op het program., en steeds kwam er iets tussen., en dank zij die toeval ligheden kon ik mijn intrek op „Bes senstein" nemen en liep de zaak tot dusverre zoals zij gelopen is.." „Inderdaad zij Vera, en ze dacht: Arlotti heeft de tijd. hij rekt het ge sprek zoveel mogelijk, doet alsof hij open kaart speelt. „Je zegt het, Vera", vervolgde Ar lotti, „inderdaad speelt het toeval een merkwaardige rol.als Claar- tje niet was binnengekomen, toen Jean mij de eerste keer op „Bes- sensteift" bezocht, zou hij vermoede lijk langer op mijn kamer gebleven zijn en dan had hij de ontmoeting met die twee knechten van de Ra felaar gemist en dan zou het Drama der Rode Rozen anders afgelopen zijn.... (wordt vervolgd) Voorlopig. Waarnemend voorzitter Eef Ver woerd antwoordde, dat mede door toedoen van drs. Cosijn de JO ge worden is tot een organisatie aan wier bestaansrecht .niet meer getwij feld hoeft te worden. Hij laakte de onfrisse strijd die zich in sommige plaatsen heeft afgespeeld rond de (Advertentie) Voor Uw „verre" bloemengroet... FLEUROP Elf landen hebben in de juridische commissie van de Verenigde Naties een resolutie ingediend, waarin een nieuwe conferentie over het zeerecht wordt voorgesteld, speciaal ter be spreking van de breedte der territo riale wateren en visserijzones. Se cretaris-generaal Hammarskjoeld zou de conferentie in juli of augustus 1959 in een nog te kiezen stad moe ten bijeenroepen. De elf landen die de resolutie in dienden zijn: Australië, Frankrijk, Malakka. Griekenland, Honduras, It„li°. Liberia. Nicaragua, Thailand, r ""ittanmë en de Verenigde (Advertentie) De gouden zegelring, die de 54- jarige chef-monteur G. Helbers uit Zwolle vorige maand aantrof in een baars, die hij had gevangen in het Zwartewater te Hasselt, is bij de eigenaar terug. De ring, die in het hele land zoveel reacties heeft ge wekt, is het eigendom van de 34- jarige aannemer W. Schutte te Zwolle, die op 600 meter van de plaats waar de heer Helbers zat te vissen ook zijn dobbertje uitgewor pen had. In een zijzak van zijn jas zat de zegelring, die hij enkele maanden eerder op zijn verjaardag van zijn vrouw had gekregen en die hij niet droeg omdat hij te groot was. In dezelfde zak zat ook een doek, waar mee hij zich van tijd tot tijd de handen afveegde. Op een gegeven ogenblik moet de ring mee uit de zak gekomen zijn en zo in het wa ter zijn terecht gekomen. Een baars zag het glinsterende voorwerp, schoot erop af en slokte het op. De baars vervolgde zijn tocht tot hij het hartig hapje zag aan het vishaakje van de heer Helbers. Toen was zijn lot bezegeld... Ach ja... Nu huivert Holland. Kou, nattigheid, rilwind - actieve hand- langers van verkoudheid - zijn in de aanval. Bescherm Uzelf met Agré-Gola van Philips-Roxanel Voorkomt verkoudheid, aandoeningen van de luchtwegen, hoest, heesheid enz. Doosje met 60 ta bletten f 0.98. ■h SÜÉ 1 ïoem de naam - voor alle zekerheid DINSDAG, 18 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws, 7,15 Gram. 7,30 G-ram, 7,40 Idem 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio 10,00 V.d. kind. 10,15 Licht baken, caus. 10,30 Cello en piano 11,00 V.d. vrouw 11,30 Gram. 11,50 Als de zie le luistert, caus. 12,00 Middagklok-nood klok 12,03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Gram. 13,30 Dansmuz. 14,00 Gram. 14,05 Schoolradio 14,35 V.d. vrouwen v.h. land 14,45 Gevar progr. 16,00 V.d. zieken 16,30 Ziekenlof 17,00 V.d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen overzee: Bestrij ding van volksziekten in Nederlands Nw.- Guinea, door dr. O- Kranendonk 18,00 Lichte muz. 18.25 In het brandpunt, caus. 18,30 Negro-spirituals 18,50 V.d. jeugd 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,20 Sportpraatje 19,30 Gram. 20,15 Radio Filh.ork. en sol. (In de pauze: plm. 21.00-21.30 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus.) plm. 22,35 Gram. 22,45 Avondgeb. en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Klavecimbelrec. 23,40-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,lo Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 De groenteman 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijd. 9,55 Een boek voor het geest, leven, caus. 10,00 Gram. 10,50 V.d. kleuters 11,00 Ham mondorgelspel 11,15 V.d. ziéken 12,00 Dansmuz. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubr.: De boer van Nooitgedacht 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Prom.-ork. 13,55 Beursber. 14,00 Gram. 14,40 Schoolradio 15,00 V.d. vrouw 15,30 Alt en piano 16,00 V.d. jeugd 16.15 Gram. 16,30 V.d .jeugd 17,20 De dierenwereld en wij, caus. 17,30 Amateursprogr. 18,00 Nws. 18,15 Pianospel 18,30 Lichte muz. 18,55 Paris vous parle 19,00 V.d. kleuters 19,05 Gevar.progr. v.d. sold. 19,45 Lichte muz. 20,00 Nws. 20,05 Gevar.progr. 21,15 Gram. 21,45 Act. 22,00 Filmpraatje 22,15 Koorzang 23,00 Nws. 23,15 Koersen in New York 23,16 New York calling 23,21- 24,00 Met de Franse slag. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,34 Weerber. 12,34 Pianospel (verv.) (Om 12,55 Koersen) 13,00 Nws. 13,15 Gram. 13.45 Idem 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Ork.conc. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,11 Koorzang 17,45 Boekbespr. 18,00 V.d. jeugd 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Gram. 19,50 Caus. 20,00 V.d. vrouw 21.00 Gram. 21,12 Ork.conc. 22,00 Nws. 22.15 Altviool en piano 22,55 Nws. 23,00 V.d. zeelieden. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 12,15 Pianospel 12,30 Chansons 13,00 Nws. 13.10 Gram. 14,45 Ork.conc. 15,30 Gram. 16,05 en 16.35 Idem 17,00 Nws. 17,10 Gram. 18,30 Discografie 19,30 Nws. 20,00 Ork. conc. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. Televisie DINSDAG, 18 NOVEMBER NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20,20, 20,30 en 21,00-22,30 Filmprogr. VLAAMS BELG.: 19.00 De liberale ge dachte en actie 19,30 Nws. 20,00 De tele foon, opera 20,30 Lit. progr. 21,00 Speel film 22,40 Nws. FRANS BELG.: 19,00 Visa pour Tave- nir 19,30 La bouteille a encre 20,00 Nws. 20,45 Filmprogr. 22,15 Gevar, muz. 22,45 Wereldnws. IE KLAS A Emma - DWV Laakkwartier - Gouda OSV - UW de Spartaan - VCS CW - DCG Quick - Unitas IE KLAS B WW - Alcides Quick '20 - ZAC Sneek - Borne Quick N - Be Quick ESCA - WVC Hengelo - Zwaagwesteinde IE KLAS C Spel. Emma - MOC de Spechten - Brabantia Vlissingen - Roermond Kimbria - Boxtel Heer - Hoensbroek Spel. Irene - Alliance 2E KLAS A Taxandria - Boxmeer TOP - Veloc ODC - Woenselse Boys Sarto - Uno Animo Valkenswaard - OSS '20 Gemert - Schijndel 2E KLAS B Terneuzen - Internos TSC - RAC DESK - Middelburg Hulst - Corn Boys Goes - Roosendaal Rood Wit - BSC 3E KLAS B Heusden - UDI '19 SCB - RKTW GW - RKC RWB - Vlijmense Boys Concordia SVD - Best V. St. M. Gestel - NEVELO 3E KLAS C Dongen - Gudok VOAB - Hero Veerse Boys - Baardwijk WSC - WVO Virtus - SCO SET - RKDVC 3E KLAS D Meto - Grenswachters RKFC - Steenbergen Zierikzee - Hontenisse Zeelandia - Zeel. Sport ODIO - RCS Axel - VES 4E KLAS B Rhode - Bergnem Sport RKSVA Nooit Gedacht DESO Zwaluw VFC Nieuwkuyk - BMC OJC - RKJW 4E KLAS E Ons Vios - SVG Zaltbommel - Gilze ZIGO - Hieronymus Hilvaria - GSBW Oirschot V. - Velocitas '31 4E KLAS F Groen Wit - Boeimeer DEVO - Madese Boys Breda - Spel, Gastel RKWU - RSV Zundert - TAC 4E KLAS G de Schutters - Nw. Borgvl. Rimboe - Kaaise Boys Noordhoek - Ierseke NSV - Cluzona Halsteren - Renesse 4E KLAS H Oostburg - 's-H. Ar.kerke Hansw. Boys - Steen RIA (W) - Clinge Sluiskil - Breskens Lewed. Boys - Luctor Res. IE KLAS Helmondia 3 - NOAD S Willem II 3 BW 3 Zeel. Sport 2 - WSC 2 Brabantia 2 - NAC 3 PSV 3 - Taxandria 2 Res 2E KLAS A RKDVC 2 - Schijndel 2 PSV 4 Eindhoven 3 Woensel 2 - de Valk 3 RKTW 2 - ODC 2 Internos 2 - TSC 2 Veloc 2 - TOP 2 Res. 2E KLAS B Goes 2 - Roosendaal 2 Alliance 2 - RCS 2 Hulst 2 - Axel 2 Vlissingen 3 - Corn Boys 2 Hontenisse 2 - Middelb. 3 Res. 3E KLAS B OSS '20 - OJC 2 Zwaluw VFC 2 - GW 2 Schijndel 3 - DESK 2 RKC 2 - Willem II 4 Res. 3E KLAS C NAC 4 - BSC 2 Baronie 3 - SET 2 Longa 3 - Sarto 2 MOC '17 - VOAB 2 Hero 2 - RAC 2. (Betaald voetbal) Res. 2e divisie B DOS 2 - RBC 2 Xerxes 2 - Baronie 2 UVS 2 - Velox 2 NAC 2 - ONA 2 DOSKO 2 - DHC 2 EBOH 2 - Elinkwijk 2 Res. 2e divisie C MW - Helmondia '55 2 de Valk 2 - Limburgia 2 Eindhoven 2 - Roda Sp. 2 Fortuna '54 2 - Willem XI 2 NOAD 2 - Wilhelmina 2 Sittardia 2 - Helmond 2

de Stem | 1958 | | pagina 3